Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) MPowerPH válasza tomcsi23 (#13450) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az kemeny. :D

Don't Tread On Me

(#13452) Vaze válasza rbalint88 (#13442) üzenetére


Vaze
őstag

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget!

DZs Adrenalinom már van,vagy is volt hogy pontos legyek,igaz nem sokáig használtam de nem volt vele semmi bajom.

M_o_g_y_i Jól hangzil már a neve is ennek a Vredestein SporTrac 5 - nek szerintem ez lesz a következő :R

Köszönöm mindenkinek aki segített :R

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#13453) Skillet


Skillet
addikt

tehermentesítőre lesz szükségem. EZT találtam.
jól gondolom, hogy ezek a méretek azért vannak így (73.1), hogy szoruljanak a felniben és (67.1), hogy könnyen felmenjenek a kerékagyra? +1 tized milliméter.
itthon ami lenne, a legolcsóbb 2500+800 a posta, és műanyagok. ezek alumíniumból vannak. 2e ft.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#13454) Skillet válasza Skillet (#13453) üzenetére


Skillet
addikt

közben találtam olcsóbban. 1500ft
KATT

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#13455) Qru válasza lorcsi (#13423) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. :K Az instruktor bá' eléggé szkeptikus volt mert még nem volt náluk ilyen gumival szerelt autó.

Szárazon átlagosnak titulálta (tény a Contival szerelt verda rám vert szárazon elég szépen).
Vízen viszont nagyon szépen fogott, sokkal rövidebb fékutat tudtam venni mint a többiek, a vizes műgyantán meg egyenesen parádé volt a nyáriakhoz mérve de ugye a nyári ott eleve nagy hátránnyal indul mert nem olyan felületre vannak tervezve.
Azt mondta, hogy ha ez hóban is jó akkor a többi gumigyártó lehúzhatja a rolót. :D A másik kérdés, hogy mennyire lesz tartós... de azt majd az idő eldönti.

Amúgy meg nehéz igazságosan összehasonlítani mert tök más gumimérettel, nyomás értékkel meg tök más autóval volt a többi delikvens.

Olyan 20k környékére várnám én is, kicsit talán alá... De ez elég drága hely, 34k a 205/55R16 én azt 29k-ért vettem múlt tavasszal és ebben benne volt a házhozszállítás is... :U

mod:

Bögre: Tényleg. Kormin van PC5, azzal keverem mindig össze. :W :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#13456) Bögre válasza Qru (#13455) üzenetére


Bögre
aktív tag

Na még kötözködök kicsit. Szárazon nem fékeztünk, csak vizezett betonon. ;] Ott vert rá a CC -re (meg a többire) a SC5. A műgyantán már a CC volt az ász. :))

(#13457) Qru válasza Bögre (#13456) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A szárazon körözésnél is látható volt, majdnem leköröztél. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#13458) barnam_


barnam_
nagyúr

Mercedes W124 300D-re akarok venni két új gumit (205/60/R15)

Kb. egy hónapja került fel hátra két új Falken ZE-914. Csak kettőt cseréltem, mert nem akartam egyszerre négyet. Elöl most két 2007-es Dunlop SP Sport van fenn. A futófelület még megfelelő (4-5 mm), de jobban belegondolva régiek ezek a gumik már, nem bízok annyira benne... Plusz 140 km/h óra felett jelentkezik némi vibráció a kormányon, ilyet a télinél nem vettem észre (vagy csak nem emlékszem). Lehet, hogy csak centrírozni kéne, vagy már kuka amúgy is a gumi. Mindenesetre kisebb sebességnél nincs semmi gond.

Nem feltétlenül akarok előre is Falkent, a Vredestein SporTrac 5-t szemeltem ki, de ha tudtok ajánlani jobbat 20e/db árig, akkor hallgatlak titeket. :)

Olyan évi 15000 Km-el számolok, megyek városban (BP), meg autópályán is.

(#13459) tboy93 válasza barnam_ (#13458) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem ugyan olyat vegyél előre is :)

(#13460) Qru válasza barnam_ (#13458) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyformát tegyél fel az a tuti. És elvileg az újabbat kéne hátra tenned a kopottabbat meg előre.

#nincsbennetarcsi

(#13461) barnam_ válasza Qru (#13460) üzenetére


barnam_
nagyúr

Mitől az a tuti? :)

Az a "bajom, hogy ott, ahol venném, a Vredestein olcsóbb, mint a Falken, előbbi pedig jobban szerepelt a teszteken, szóval miért ne?

1500km van a meglévő Falken gumikban, nem mondanám kopottnak :)

(#13462) tboy93 válasza barnam_ (#13461) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mondjuk nem hatrany, ha mind a 4 kerek ugyan ugy tapad, nem? :U Ha mas keverek van elol mint hatul akkor akar hőmérséklettol fuggoen mashogy foghat, szerintem total hulyeseg lenne mas gumit rakni elore.

[ Szerkesztve ]

(#13463) Satan_Claus válasza barnam_ (#13461) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Vegyél Vredesteint és tedd hátra. De én is inkább Falkent vennék.

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#13464) Bögre válasza barnam_ (#13461) üzenetére


Bögre
aktív tag

Elég kellemetlen meglepetést tud okozni, ha a hátsó abroncsok előbb felúsznak vízen, mint az elsők. Itt pl. [link] ugyanannyi a Falken is, mint a Vredestein, így a fentieken túl sem látom értelmét másik abroncsot venni előre. Ha fontos számodra a biztonság, akkor ugyanolyan abroncsot vegyél.

(#13465) molnarpeter válasza barnam_ (#13461) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Árukereső/árgép ;)

(#13466) M_o_g_y_i válasza barnam_ (#13461) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nyilván az az esetleges pár ezres különbség "megéri" a szopolódást, de Te tudod... :o
Ahh, ez a fillérb@szás... :(((
A biztonság, egyenletes élettartam, viselkedés sokkal többet ér, mint amit esetleg spórolnál anyagilag.
Vedd olyan helyen, ahol nem drágább a Falken. :U
Vagy ha jobbnak tartod a Vredestein-t, add el a Falkeneket. ;]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13467) barnam_ válasza M_o_g_y_i (#13466) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem a fillérbaszás a lényeg, hanem a lehető legjobbat akartam a pénzemért.
De rendben, meggyőztetek arról, hogy ugyanolyan legyen! :K :R

(#13468) -KP-


-KP-
addikt

hi!

lenne ötlet lada felnit honnan tudnék szerezni? van 1 utánfutónk otthon arra kellene. sajna nem vagyok 100% biztos, hogy sima vagy kocka lada felni volt. szerintem sima.

(#13469) molnarpeter válasza -KP- (#13468) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jófogás, képről nézd meg, de talán a középfurat és osztókör ugyanaz, ET passz :B

(#13470) Skillet


Skillet
addikt

ezt hogyan? színezett lakk, vagy mi?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#13471) TaaT válasza Skillet (#13470) üzenetére


TaaT
veterán

Neochrome-nak hívják.

Give them hell Ukraine!

(#13472) choco01


choco01
addikt

Egyre inkább hajlok emiatt is a Vredestein felé.. :U :C :C

Most keresem a konkrét tesztet, kíváncsi vagyok konkrétan kiket nyomott le.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#13473) Skillet válasza TaaT (#13471) üzenetére


Skillet
addikt

de akkor az egy króm bevonat? tehát enyémnél pl nem lehetne megjátszani perem polír után?
csak gondolkodóba estem :B
de gyanítom, hogy nem ilyen egyszerű.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#13474) TaaT válasza Skillet (#13473) üzenetére


TaaT
veterán

gugli szerint :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#13475) Skillet válasza TaaT (#13474) üzenetére


Skillet
addikt

Jeee. Akkor nem lesz ilyenem :B

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#13476) TaaT válasza Skillet (#13475) üzenetére


TaaT
veterán

Elméletileg anodizálással is lehet hasonlót csinálni.

Give them hell Ukraine!

(#13477) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! 215/55 r16os gumit keresek egy Sharanra. (1700kg) A súlyindex egyetlen kerékre vonatkozik? Tehát egy 97 LI már jó lehet? Illetve mi a legolcsóbb ajánlható vétel ebben a méretben? Egy ilyen is jó lehet?
Szerk.: Vagy inkább vegyek kettőt most, és kettőt jövő nyáron mondjuk ebből?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#13478) focvis válasza pocokxx (#13477) üzenetére


focvis
veterán

A súlyindex termeszetesen egyetlen kerékre vonatkozik. Lécci nézd meg az autó kezelési könyvében, hogy milyen abroncsméreteket adott meg a VW, abból kiderül a súlyindex is.
Nem tartom kizártnak, hogy más - esetleg kedvezőbb árú - méret is felmegy az autóra.

(#13479) pocokxx válasza focvis (#13478) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ilyen felnire kell. A Porsche matrica azt hiszem utólag lett rárakva, a téli gumi gyári felnin van: 205/55 16 os Pirelli Snowsporttal. A könyvében nem találtam semmi erre vonatkozót, forgalmi szerint a súlya 1670 kg, (max 2500 körül van) + hátul egy gyári vonóhorog. Mondjuk 4-gyel osztva nem biztos, hogy kell ilyen. Egyébként főleg városban megyünk, + mondjuk évi 10 alkalommal hosszabb utak. (3-400 km).

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#13480) focvis válasza pocokxx (#13479) üzenetére


focvis
veterán

Tudni kellene a gyári méretet. A felni most csak annyiban számít kb. hogy 16-os. A titkos tippem nekem is a 205/55, abból emberi áron tudsz minőségi abroncsot venni. A Kormorant a végére hagynám, Barum alá nem mennék.
Ha biztosra akarsz menni, akkor 205/55r16 XL, így a súlyindex kérdést ki lehet pipálni. (A súlyindex kérdése nem ilyen egyszerű, hogy x4 és az több legyen, mint az összsúly... tengelyterhelés is játszik, ezért a gyári adat fontos.) A használati utasítás vége felé ott szokott lenni az abroncsméret és a guminyomás.

Ez mit ad ki? [link]

Ha megfelelő a 205/55r16 XL, abból 18 ezerért van Hankook, ami más ligában játszik, mint a Kormoran.

[ Szerkesztve ]

(#13481) Bögre válasza pocokxx (#13477) üzenetére


Bögre
aktív tag

A kettesével cserélgetést pár hozzászólással korábban kiveséztük, hogy miért nem célszerű. 4db bármilyen egyforma gumi is kiszámíthatóbban viselkedik, mint a tengelyengént különböző mintázatú és adott esetben évjáratú gumiabroncs.

A gyári abroncsméretek elképzelhető, hogy fel vannak tüntetve az üzemanyag betöltőnyílás belső oldalán, vagy a vezető oldali ajtót kinyitva, a karosszérián egy kis fém plaketten.

[ Szerkesztve ]

(#13482) diegho válasza pocokxx (#13477) üzenetére


diegho
nagyúr

Barum a minimum, amit arra tennék. 3 céges Sharanunk van, ugyanez a méret, mindegyiken Kumho van most, nem panaszkodnak a sofőrök.

(#13483) Saccco válasza focvis (#13480) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nekem nem titkos tippem. (205/55R16)
A 4 sima gumi elbír 4×615kg, ami 2.460kg.
Az XL 4×670kg, ami 2.680kg.
Ventus Prime 3 XL 205/55R16 ~22eFt (+3-4 szállítás/garnitúra)
Ami alá nem adnám: Bravuris 3HM XL ~17.250ft (+szállítás)

Ha Ventus Prime 3-at veszel, abból csak az XL-t vedd, mert a simának nem annyira erős az oldalfala.

Hasonló körülmények között használunk egy szett VP3 és egy szett Barum Bravurist egyik sem csúszik meg, viszont a Barum terhelés alatt susogó hangot ad, de ennek ellenére is szépen íven marad.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13484) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok!
Kaptam egy vadi uj abroncsot de csak 1 db van belole,kerdesem az lenne hogy ha rendelnek hozza meg egyet,akkor ugyan azt a mintazatot kapnam mint amilyen van?

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#13485) TaaT válasza Vaze (#13484) üzenetére


TaaT
veterán

A mintázat lehet egyforma lenne, de a keveréket is változtatják menet közben a gyártók.

Give them hell Ukraine!

(#13486) Vaze válasza TaaT (#13485) üzenetére


Vaze
őstag

értem és köszönöm

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#13487) TaaT válasza Vaze (#13486) üzenetére


TaaT
veterán

Amúgy ez nem jelenti azt hogy nem lehetne bevállalni, igaz én használtan pótoltam egy gumit, hátra felraktam és minden jó volt. :)

Give them hell Ukraine!

(#13488) nesa válasza pocokxx (#13479) üzenetére


nesa
veterán

Az enyem is hasonlo kaliber, nalam uressen pont 1 tona van az elso tengelyen.

En 94 es sulyindexu guminal gyengebbel nem jatszanek, ezert vettem en is XL est.

(#13489) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Köszi mindenkinek. Akkor lehet ezt a nyarat még kihúzom a mostanival. Profilmélység még megvan, csak kicsit félrekopott.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#13490) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Sziasztok!
Épp cserélni szeretnénk a LingLongot az E39-es BMW-n. Mit ajánlotok legjobb ár/érték arányban? 20k-nál nem kellene hogy drágább legyen. Csak hitelkártya van, és az nem tuti.
205/65R15

szerk: 5-en mennénk ki Németországba,

Szerk 2: Ez milyen? Régen Thalia-n és Superb-n Nokiant használtunk, bár az téli volt. [link]

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#13491) focvis válasza Ganz-[HUN] (#13490) üzenetére


focvis
veterán

Milyen motor van benne?
A H-s sebességindex vélhetően kevés lesz (210-ig jó).

(#13492) Ganz-[HUN] válasza focvis (#13491) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

2200-as sorhatos, 150LE (azt hiszem)

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#13493) focvis válasza Ganz-[HUN] (#13492) üzenetére


focvis
veterán

A NOKIAN szvsz jó lesz, de keress minimum V sebességindexűt.

(#13494) Ganz-[HUN] válasza focvis (#13493) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

H-s nem elég? Max 180-at megyünk vele német pályán.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#13495) gg72 válasza Ganz-[HUN] (#13490) üzenetére


gg72
veterán

Náluk lehet hitelkártyával is fizetni személyes átvételnél: [link]

(#13496) Ganz-[HUN] válasza gg72 (#13495) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Köszi, de először szétnézünk Kecskeméten, hátha nem kell pestre menni. :DDD
Rokon ajánlott egy jó boltot. :)

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#13497) focvis válasza Ganz-[HUN] (#13494) üzenetére


focvis
veterán

Párszáz forinttal, vagy annyival sem drágább a V-s a H-snál; továbbá elvárás, hogy ne legyen alacsonyabb a sebességindex, mint az autó tervezett végsebessége. Németországban nem menne át a műszaki vizsgán H-s nyári gumival; itthon a fene se tudja...

Ne ezen spórolj :)

(#13498) tomcsi23 válasza focvis (#13497) üzenetére


tomcsi23
veterán

Itthon átmegy, meg se nézik szerintem.
Sokan mennek télivel a vizsgára, és az leginkább T-s, H-s.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13499) kenguru99 válasza tomcsi23 (#13498) üzenetére


kenguru99
aktív tag

A télinek nem is kell "tudni" az autó végsebességét, de a nyárinak igen.

(#13500) pocokxx válasza Saccco (#13483) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Egyébként a linkelt felnire simán rámegy az a méret is, igaz? (Váltóméret kalkulátor szerint igen.)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.