Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#66101) Pocok256 válasza rosszcsont88 (#66090) üzenetére


Pocok256
veterán

"Bga socket az nem azért van benne,hogy cpu fejlesszél.,hanem stabilitása legyen a proceszornak,és rendszernek .ne legyen lagg az áramfelvételnél ,arany mint félvezetö játszik szerepet ebben."

Igazából nem akarok megint én lenni a goniosz aki ideböfög de csak halkan jelzem már soakdik posztod ami akkora marhaságokkal van tele mint ez a mondat :DDD

Őszintén nincs sok erőm kifejteni melyik része vérzik ennek mert igazából az egész hülyeség... csak jelzem a kollégáknak akik erre járnak hogy ezt azért erősen igrnoálják mert baromság :D

Socket vagy forrasztás miat nem lesz lagg (arany vagy réz vagy másmilyen vezetés miatt sem) ha mégis lenne valami késleltetés azt te ha ember vagy nem vennéd észre... műszerrel max kilehetne mérni de kétlem még azt is ...

Semmivel nem lesz stabilabb a rendszer mert forrasztva van vagy foglalatba van a cpu...

Az meg hogy idővel kiolvad a forrasztás az gyártás és tervezési hiba nem pedig a technológia hibája ha mégis ilyen áll fent akkor az megoldható.. szar anyagot használnak vagy elgételen a hütése a komponenseknek....

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#66102) Pocok256 válasza cyberkind (#66098) üzenetére


Pocok256
veterán

Szignifikáns.. De attól hoyg 2080 Super lett még annak is volt vagy 5 fajta verziója :D
és ugye a 2080 van is vagy 10 kezdve a max-q től a mindenféle más herélt és csökkentett biosba módosított verzióig.
Szóval ez így nehéz kérdés de talá ha a középmezőnyt nézzük akkor olyan 15-20% is kijött egyes játékokban.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#66103) Gawamatsu válasza Ukraan (#66100) üzenetére


Gawamatsu
senior tag

Én tennék bele egy 2TB-s NVMe-t ahogy teszem is a sajátomba (WD Blue SN550) amikor megjön a gép.
Vagy 4TB-s SATA 2.5"-osat csak az nem mindenhova fér be. NVMe-ben elég drága ~ €500, de SATA-ban is €350 körül van.

[ Szerkesztve ]

(#66105) mind12 válasza Ukraan (#66100) üzenetére


mind12
csendes tag

Szia,

Filmek és játékok tárolására kiváló egy belépő m2-es nvme ssd a második slotba.
512-est már felejtsd el, 1TB-st válassz.
Pl Western Digital SN550 1TB PCIe (WDS100T2B0C)
De itt még nézz körül ha gondolod: https://www.anandtech.com/show/9799/best-ssds

(#66106) Pocok256 válasza k-adi (#66104) üzenetére


Pocok256
veterán

Wooooow :) na ez derék ! Tudtam hogy dobni fog rajta a gyorsabb ram de hogy ennyit! Na ez szép. Köszi a linket :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#66107) grizlisandor válasza k-adi (#66104) üzenetére


grizlisandor
addikt

i7 11800H procival van szerelve, előző videója alapján.
Mindjárt más megítélése lesz a Legion 5 AMD ram mizériának. :U

(#66108) Aljasvip válasza grizlisandor (#66107) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Az AMD esetén 2017 óta (első Ryzen) tudni lehet, hogy a RAM sokat gyorsít rajta, de ez valami új jelenség Intel-nél.
Lehet a Dual Rank-ból eredő nagyobb sávszélesség is segítene a kék oldalon, szóval van még mit tesztelni, ha az AW-s kolléga rátalál erre az infóra. :DDD

Asztali Zen3-nál ez a sorrend:
Single Rank Dual Channel << (+8-9%) Single Rank Quad Channel < (+1-2%) Dual Rank Dual Channel
(utóbbihoz mj.: a Quad Channel felépítésben több okból limitáltabb a tuning, ezért a Dual Channel a legjobb jelenleg)

Link egy hsz-hez
Gamers Nexus is csinált róla videót.
Mivel az AMD szerintem lusta volt bármit is áttervezni, az asztali "szabályok" érvényesek az AMD CPU-s laptopokra is.

(#66109) Gergello


Gergello
addikt

Ezt olvastátok ? Csak azért rakom be, mert ment itt a minek mocskolod, hisz csak ....

dallasR károsultjai...

(#66110) Ubul86 válasza Gergello (#66109) üzenetére


Ubul86
őstag

durva :( nem rég nyitott fórumtopic, az itteni kommunikáció róla/felőle pedig már bő hónapos nem? csak úgy emlékszem.
mármint csak arra akarok kilyukadni, hogy azóta mentek így félre a dolgok, vagy már jórég óta, csak sokan elengedték?

(#66111) fordjee válasza Gergello (#66109) üzenetére


fordjee
aktív tag

Idáig majdnem mindenki visszakapta, akik nem, azoknak 5 napot mondott, egy pár ember. Nem tudom hova tenni a dolgot, ha csaló lenne, senki sem kapta volna vissza.
Azt tudom elképzelni, hogy lett volna valamilyen beszerzési forrás, sok darabra, ment fel a hirdetés szépen, aztán ez a forrás elapadt, csúszott minden és baromira nem tudott szerezni.
Nem gondolom, hogy rosszat akart, egyszerűen csak rettenetesen túlvállalta magát, ígérgetésre alapozott.
Nekem az a leghihetetlenebb az egészben, hogy ennyien utaltak neki előleget, olykor százezreket, mert van 80 pozitívja ps4 játék eladásokból. Számomra ez egészen elképesztő...

fordjee

(#66112) Ubul86 válasza fordjee (#66111) üzenetére


Ubul86
őstag

épp végigolvastam a hszeket, szóval érthető amúgy a felháborodás, de ha meg visszakapják a pénzüket...meg ha tényleg kórházban volt, hát na.

(#66113) Gergello válasza fordjee (#66111) üzenetére


Gergello
addikt

Nézd. lehet ez is az is. Én kereskedő vagyok, de nem csinálok ilyen tetűséget, hogy olyanra szedek be előleget, amit esélytelen teljesíteni.
Akik most a napokban kérték a pénzt, azokat már csak hitegette. Lehet nincs már miből visszaadni azokat az előlegeket. Most korházban van, lehet a gerincével van valami....

[ Szerkesztve ]

(#66114) Ubul86 válasza Gergello (#66113) üzenetére


Ubul86
őstag

pedig idáig mindenki visszakapta, ahogy olvasom, max 5 napot kért. De akkor lehet én olvasom félre, elnézést a félreértésért
az persze megint más kérdés, amit írsz is hogy hitegetés, de másik oldal is durva ahogy meglett említve hogy ennyi pénzt kiadnak az emberek arra, hogy "talán" lesz

(#66115) fordjee válasza Gergello (#66113) üzenetére


fordjee
aktív tag

Én sem csinálnék ilyet, de állítólag 21 éves, nem tudom igaz-e, fiatalság-bolondság :)
Valamit nagyon elkefélt, de ha mindenki visszakapja, akkor csalónak azért nem nevezném, inkább rettenetesen amatőrnek.

fordjee

(#66116) Ubul86 válasza fordjee (#66115) üzenetére


Ubul86
őstag

igen, ezt pl írták is hogy átkéne nevezni a topicot, mert aki eddig kérte hogy utalja vissza, 5 napon belül ott volt a számláján...az megint más kérdés, hogy utána jöttek még emberek akik írták hogy hát rendeltek tőle x hónapja és még se laptop, se pénz, de volt olyan aki rá 2-3 napra megkapta a pénzt, mert jelezte felé, hogy sztornó

(#66117) grizlisandor válasza Aljasvip (#66108) üzenetére


grizlisandor
addikt

Asztaliba nekem is Ryzen van, és ott is nyomozni kellett, a megfelelő ram választásához.

(#66109) Gergello:
Igen, sajnálatos, de úgy néz ki, hogy a pénzvisszafizetések elindultak.

(#66118) Gergello válasza grizlisandor (#66117) üzenetére


Gergello
addikt

Ez jó hír a "károsultaknak".
Ráijesztettek egy kicsit, rögtön lett pénz valahonnan.

(#66119) fordjee válasza Ubul86 (#66116) üzenetére


fordjee
aktív tag

A végén úgyis kiderül, hogy maradt-e elég pénze mindenkinek visszafizetni.
Remélhetőleg tanult belőle mindenki, hogy egyrészt nem utalunk vadidegennek százezreket a semmiért, másrészt ami túl szép, hogy igaz legyen, az nem igaz :) Nagyon kevés kivételtől eltekintve, lásd Alzás Legion 5 :)

fordjee

(#66120) k-adi


k-adi
nagyúr

most mondanám, hogy meglepődtem, de... nem

(#66121) Mgeri.


Mgeri.
csendes tag

Sziasztok,

Olvasgattam a fórumot egy ideje és szimpatikus a már sokat emlegetett Legion 5. Gondolkodtam is rajta, hogy picit még több utánajárást követően egy-két hét múlva rendelek egyet a szlovák Alzából, de most látom, hogy már emeltek is az árán 50 Euróval.

Lehet, hogy nem érdemes várni, és megrendelni egyből, ki tudja meddig lesz elérhető 400k- alatt?

Felhasználást tekintve videó vágásra használnám elsősorban. (Premiere Pro, Avid Media Composer, Davinci Resolve) Emellett pedig kompetitív játékok futtatására és capture-olésére OBS-el. (Dota 2, Valorant, Cs:Go stb. )

Az lenne a kérdésem, hogy ezek a gépek kibírnak több órás maximum terhelést naponta? Ahogy láttam a legöbb teszt rövidebb intervallum alatt történik és értem is hogy nincs throttling, de mi van, ha renderelni kell, ami 100%-os processzor és programtól függően GPU terhelést jelent folyamatosan? Második gép lenne, szóval nem ezt nyúznám 24h természetesen, de ha szükséges időnként, akkor ilyesmire is jó lehet?

(#66122) vakablak93 válasza Mgeri. (#66121) üzenetére


vakablak93
őstag

Ezek játékos gépek, annak nagyon jók ezek a Legionok, de a Resolveval eléggé beletrafálsz,😅
Az jobban hajtja a cpu-t+ gpu-t mint a legtöbb játék.
Nekem egy vastag DTR laposom van, de már az alap folyamatoknál is dolgozik a hűtése keményen Resolve alatt, render alatt meg aztán ordít...
Értsd: sokkal jobban mint játékok alatt.
Szerintem ha tudod akkor próbáld ki vagy kérd kölcsön valakitől a kiszemelt gépet hogy kipróbáld, mert egy játék alatt kiváló hűtésű gép is el tud hasalni Resolve alatt, gond nélkül.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#66123) gurus válasza Mgeri. (#66121) üzenetére


gurus
aktív tag

Ez alza laptop sima Legion 5.ráadásul gyenge CPU 5600 van benne és gyengébb a 3060 CPU 115w.nem jó vétel.ez a nem a pro ami 5800 CPU és 3060,3070 cpu van, amik 130w és 145w.350 e megér de többet nem.burkolatról nem is beszélve és a hűtése is rosszabb mint a pro-nak.450e se adnék érte.kijelzője is sokkal rosszabb

[ Szerkesztve ]

(#66124) Mgeri.


Mgeri.
csendes tag

Köszi a válaszokat!

Mi lehet szerintetek a minimum ajánlott ilyenfajta munkára, ami még hordozható is valamennyire?

(#66125) Darth_Revan válasza gurus (#66123) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hát ez azért nem teljesen igaz.
Belülről a hűtés közel ugyanaz.

5 Pro:

5 (5600H+3060):

Kijelző rosszabb minőségű?

Hát ezzel is vitatkoznék. Papíron a nagyobb felbontás és HDR miatt valóban jobb a Pro, de gyakorlatilag szerintem a nagyobb felbontás csak hátrány mert játékban annyival kevesebb FPS és fullhd is bőven elég ilyen méretben.

VGA gyengébb? Nem. Mindkettőben 115+15W 3060 van.

Szerintem te kevered a Legion 7-el amiben vapor chamber hűtés van, bár a 3060 ott is 115+15W :U

[ Szerkesztve ]

(#66126) grizlisandor válasza Darth_Revan (#66125) üzenetére


grizlisandor
addikt

Vastag hőcsövek vannak a Pro-ban, +1 több hőcső is van. Elvileg a ventivezérlése is barátibb a PRO-ban.
Jobb fényereje van a Pro-nak, lehet FULLHD-ban is játszani rajta.

Mindenkinek el kell döntenie, hogy megéri-e a felárat. Én úgy gondolom, hogy megéri.(nem az alzás 350k árhoz képest, hanem a többihez viszonyítva)
Én Legion 5 17" 3070 pályázok, egyenlőre sehol nem láttam, csak Pro-ban 3070-et, normális áron németben el lehetne csípni.

(#66127) Darth_Revan válasza grizlisandor (#66126) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Azt ne felejtsd, hogy a 17"-es modell rosszabb több szempontból is mint az Alzas 350-390-es 15" modell.
1) gyengébb kijelző mert csak 144 Hz 165 Hz helyett
2) gyengébb kijelző mert csak Freesync-et tud, G-Sync-et nem (15.6 modell mindkettőt tudja)
3) e-pénisz növelésre jobb, mert benchmarkban erősebb a 3070 mint a 3060, DE játékban ugyanolyan vagy gyengébb teljesítményt hoz, mint az Alza-s modell, mivel a 17" változatban tudtommal nem kapcsolható ki az Optimus (vagy ha mégis, akkor játékban a 15.6" Alza modell jobban néz ki a G-Sync miatt)

[ Szerkesztve ]

(#66128) grizlisandor válasza Darth_Revan (#66127) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ez így rip. :O
1-2, nekem nem fontos, de a 3. pont fájna.

Alzánál ki tudja mikor lesz megint annyiért készlet, szerintem soha. :O

(#66129) vakablak93 válasza Mgeri. (#66124) üzenetére


vakablak93
őstag

Szerintem ha minimális kompromisszumot hajlandó vagy kötni akkor amit néztél Legion az teljesen rendben lehet, jó kis gép az.
Másodgépnek rendben lesz.
De tök őszintén ha tudsz esetleg játszani a főgépeden (amennyiben az desktop), akkor jobban jársz egy macbookkal.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#66131) Little_Gaara


Little_Gaara
csendes tag

[link]
Mennyivel jobban éri meg ennél a Legion 5 Pro-ra várni?
Nem tom eldönteni h melyiket... árban ugyanaz
Vagyis Legion-ra van 20% céges kedvezményem erre csak 5%

[ Szerkesztve ]

(#66132) mind12 válasza Little_Gaara (#66131) üzenetére


mind12
csendes tag

Silány minőség ez a dell, biztos hogy nem vennék ilyet.
A 3060 is csak 90W TGP-s.
https://www.youtube.com/watch?v=bHG1Rc1tCNk&ab_channel=floorprawn

(#66133) mind12 válasza vakablak93 (#66129) üzenetére


mind12
csendes tag

Egyetértek, viszont én 5800H-val választanám inkább.

(#66134) motifator válasza mind12 (#66132) üzenetére


motifator
senior tag

A silány minőség kicsit erős, rendesen össze van rakva, nem rossz darab, de ár érték arányban nem a legütősebb az tény. Egyébként 115W 3060 van benne. [link]

Funky + Jazz

(#66135) radi8tor válasza mind12 (#66133) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Annyira azért nincs nagy difi a két proci között. [kép]

⭐ Stella

(#66136) k-adi válasza echterion (#66130) üzenetére


k-adi
nagyúr

"NVIDIA will launch its SUPER refresh early next year."

na sejtem mi lesz abból az earlyből... jó lesz az summernek is

(#66137) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

Találtam egy ilyet, mennyire ajánlott/megérős? 3060 és kb 430k huf, ennyiért én itthon még használtan se nagyon hiszem, hogy lehetne kapni.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#66138) mind12 válasza radi8tor (#66135) üzenetére


mind12
csendes tag

Amit küldött spec az 5600H nem pedig 4800H. Két maggal kevesebb. Rendernél pont jól jön a plusz 2 mag.

(#66139) Dhampir válasza mind12 (#66132) üzenetére


Dhampir
félisten

Annyira azért nem silány. Hátul kapott egy kis magnéziumerősítést, valamint magyarországi vásárlás esetén 3 év helyszíni garancia is jár hozzá.

(#66140) Dhampir válasza motifator (#66134) üzenetére


Dhampir
félisten

Egy videó alapján a 80 wattos GTX 1660 Titaniumhoz képest átlagosan körülbelül 40 FPS többletet nyújt a 115 wattos RTX 3060:

GTX 1660 ti vs. RTX 3060 (115W) Laptop/Notebook

Kíváncsi lennék egy 115 W és 130 W RTX 3060 összehasonításra is.

[ Szerkesztve ]

(#66141) Ubul86 válasza Dhampir (#66140) üzenetére


Ubul86
őstag

és árban mennyi a difi? :D

(#66142) cyberkind


cyberkind
félisten

Erről az Ionico 17.3-as gépről lehet valamit tudni érdemben? Akárhogy is gondolkodom, nekem már sok a Recoil, túl nagy, túl nehéz, hiába jó.

Paranormal Cocktivity

(#66143) fordjee válasza racskobalazs (#66137) üzenetére


fordjee
aktív tag

Próbáltam valami tesztet keresni vagy kideríteni, hogy hány wattos a 3060, de egyelőre semmit sem találtam.
A ház minőségére szoktak panaszkodni Clevonál, nem csúcskategória, de alapvetően rendben van.

fordjee

(#66144) Little_Gaara


Little_Gaara
csendes tag

Na megvettem mert időközben elérhetővé vált és 250 eurót spóroltam is a céges kedvezménynek köszönhetően :)
[Legion 5 Pro]

[ Szerkesztve ]

(#66145) mind12 válasza Little_Gaara (#66144) üzenetére


mind12
csendes tag

Jó választás. Spec?
Szállítanak magyarba? Hol vetted?

Közben megvan.

[ Szerkesztve ]

(#66146) Little_Gaara


Little_Gaara
csendes tag

Lenovo hivatalos német oldalán vettem mert odaszól a kedvezményem de nem tom hogy szállítanak-e Magyarországra is.

(#66147) fordjee


fordjee
aktív tag

Lassan sikerül belakni az XMG Fusiont, pár szó róla.
Úgy vettem, ahogy a nagykönyvben meg van írva, hogy nem szabad. Sajnos siettem, így inkább csak bíztam benne, hogy minden rendben lesz. Mivel a gyári fólia mindenhol rajta volt, plusz eredeti számla, garancia, doboz, átalakító, egérpad, schenker pen drive a driverekkel, plusz egy tiszta windows várt, amire egy aida volt installálva, és nyugodt normális körülmények között tudtam volna kipróbálni (eladó házában), így gyorsan elhoztam.
A gép valóban újnak tűnik, teljesen gyári állapotú. Még az alján, a gumilábakon is rajta volt a fólia. Írtam az XMG-nek, az eredeti vásárlás dátumától megy a garancia, viszont hosszabítani már nem lehetne. Nagyon könnyű, kompakt, (1.9kg) , 15-ös géphez képest kicsi, kifejezetten igényes magnéziumötvözetű ház, kijelző szép, a billentyűzet mechanikus, sosem volt még ilyenem, de tetszik, kicsit még furcsa, szokni kell. A hangszórók lehetnének hangosabbak.
Csináltam egy-két tesztet, azt hiszem meg kell látogatnom Killhates-t :) 2020 augusztusi gyártás a gép, nem hiszem, volt hogy pasztázva, ha új volt és 33 fokos szobában csináltam, performance módban. Remélhetőleg lehet rajta javítani.

Van Helsing játék alatt:

Terhelés alatti is kellemes a hangja, nem üvölt, mint egy porszívó, ez is szempont volt, nem fejhallgatóval játszom. Játék alatt pedig teljesen elviselhető, TV mellett nem hallom a hűtést.

Amit nem értek, hogy játék alatt is piros a throttling, de a 90fokot sem éri el, lehet, hogy valahol ez be van állítva? Idáig ha a throttling piros volt, a hőfokok is, de itt most nem volt 90 fok.
A másik amit nem értek, hogy a Metro Exodusnál kiírta, hogy nincs meg a minimális rendszerkövetelmény. Mintha olvastam volna valahol, hogy csak rtx-el megy, és a flow-nál is állandóan lefagyott egy idő után, nem tudom hogy mi lehet a gond.
Enhanced Editiont telepítettem fel, most telepítem a simát, hátha.

[ Szerkesztve ]

fordjee

(#66148) mind12 válasza fordjee (#66147) üzenetére


mind12
csendes tag

Metro enhanced csak RTX igen, sima menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#66149) fordjee válasza mind12 (#66148) üzenetére


fordjee
aktív tag

Igen, az elindult, aztán az is kifagyott fekete képernyővel, de találtam valami megoldást rá úgy néz ki.

fordjee

(#66150) Dhampir válasza fordjee (#66147) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönjük a beszámolót! :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.