Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#54720) gago1975 válasza gyépés (#54709) üzenetére


gago1975
őstag

Szia :R :R

Minden tiszteletem a te elfogult Ryzen védelmed iránt, de most nagyon nem értem ezt a hsz-t.
Én 1000+1 dologban bizonyítottam, hogy a Ryzen melegszik. Posztoltam képet, linket mindent már de ez neked nem elég.

Te folyamatosan kikéred magadnak, védelmedbe veszed, hogy ne írjak ilyet róla.
Szíved joga, de az a baj, hogy hiába bizonyít be valaki valamit, te valamiért ezt nem tudod elfogadni.

Most próbáltam valamennyire kozmetikázni a dolgokat, próbáltam úgy írni, fogalmazni, hogy ne legyen támadható.
Igazad van, lehetne verseny, sőt elméletileg a 7nm-es eljárásnál ilyennek már elő se szabadna fordulnia, hiszen minnél kisebb a "csíkszélesség", annál kevesebb hőt kellene termelnie.
De ugye ezt az AMD valamiért ezt nem tudja megoldani a mobil CPU-nál.
Az is lehetséges (összeesküvés elmélet), hogy van valami megállapodás a laptopgyártók és az Intel között, de ha pld ugyanolyan két Clevo gépet egymásnak eresztenek, ugyanazokkal a feltételekkel, ugyanazon GPU val, hűtéssel, érdekes módon még mindig az AMD Ryzen melegszik jobban..

Téged se azért említettelek meg, mert oda akartam szúrni neked és remélem nem értetted félre. :R
gyépés emiatt emberi hangnemben rám szokott szolni, hogy "vegyem le a kék szemcsit" mert túl elfogult vagyok az Intel-el kapcsolatban, mert jobb a Ryzen-nek teljesítménye, csak szerintem a hőfok terhelés miatt azért nem mind1 mit mennyi ideig fog tudni használni a user.

Jó lenne a verseny helyzet, de jó lenne ha nem lennének kozmetikázott, elhallgatott tények amikről az AMD viszont tehet.
Semmi bántó, semmi degradáló nincs benne, amit írtam de te megint találsz benne olyat, ami sérti a nemtudom midet.

Az, hogy olyan gépekbe teszik amiknek nem megfelelő a hűtése arról már kifejtettem többször, hogy valahol nem tehet az AMD, de lehet mégis, mert az xy gyártó cégnek nem ezt ígérte. Nem tudjuk, milyen "marketing" duma állt a háttérben, hogy így a 7nm, meg úgy a 7nm csíkszélesség. Persze ez csak találgatás, de mivan ha mégse???

Szerintem nem demagógia az, hogy igenis melegszenek a Ryzenek, pedig a 7nm-es csíkszélesség miatt pont ez lenne az előnyük, ezt kellett volna megoldaniuk, hogy ez ne fordulhasson elő.
Minnél kisebb nm-es egy proci, annál kevesebb hőt kellene termelnie.
[link] olvasd el ezt a cikket.
minél több az alkatrész, annál bonyolultabb lehet a csip, nagyobb a számítási kapacitás, gyorsabb a processzor;
minél kisebbek az alkatrészek, annál kevésbé melegednek, és annál kevesebbet fogyasztanak.

Hiába 1,5x gyorsabb egy Ryzen, mint az Intel, ha a magas hőterhelés miatt és még egyébb #54634KillHates által is leírt anomáliák miatt hamarabb tönkre fognak menni, használhatatlanok lesznek.
Már több Ryzen hibát leírt ide, elmondta a gondokat ezzel kapcsolatban, neked is címzett már tényeket. Te valamiért, mintha ezzel téged bántanának ezt magadra veszed, nem hiszed el.
Hidd el, KillHates nem a levegőbe beszél, nem az Intel embere, sok gép került már ki a kezei közül. Elmagyaráta neked, hogy a fogyasztásuk se annyi amennyi, kimérte, leírta stb... de te még mindig nem hiszed el.

Remélem nem veszed kioktatásnak, bántásnak. :R :R

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.