Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#104939) Volband válasza patyil (#104934) üzenetére


Volband
csendes tag

Ha nagyon türelmes vagy, akkor talán 1 hét múlva tudok neked a LOQ IRX9-ről mondani valamit, mert az itteni tanácsok + alapos utánanézés után végül azt javasoltam a páromnak, amit már meg is rendelt. Az ára amúgy egy hónap alatt 15 000-et esett a Radiumon.

Dicsérték a hűtést, a 4050 már 90-100 watt között eléri a max teljesítményét, míg a 3060-nak 140 watt kell hozzá, és akkor is csak kb. 10%-kal erősebb, magyarán a 4050 hűvősebben hozza kb a 3060 szintjét - feltéve persze, ha egyáltalán támogatja a 140 wattot az adott laptop. VRAm szintjén ugyanott vannak, szóval vagy beleesel a 4060/4070/3070 nyűlüregbe, amik 8 gigát adnak, de drágábban, vagy meghúzod a határt a 3060/4050-nél, amik a leírásod alapján bőségesen elégnek kell hogy legyenek neked. Sőt per pill még magas grafikán is futtathatod a legújabb játékokat, a 4050-nel pedig még mesterségesen rásegített fps-t is kaphatsz - mondjuk ezt e-sport játékokban pont nem akarnád majd használni.

Akksija kaka, képernyője jó, a laptop baloldala kicsit érthetetlenül üres. 16 giga rammal érkezik, ami elvileg egy db 16 gigás ramot jelent az IRX9 esetében, ami jót és rosszat is jelenthet. Jót, mert ha 32-t szeretnél, elég egy darab másik 16-os ramot venned hozzá, de rosszat is, mert dual channeles 2x8 elvileg gyorsabb, mint a szimpla 16 - nem tudom, hogy ez mennyire jelentős a gyakorlatban. Viszont 375-ért tudsz venni egy ugyanilyen gépet, amibe a Radiumosok betettek még 512 GB SSD-t (vagy kicserélték az 512-eset egy terrásra, azt pont nem kérdeztem meg tőlük) és betettek még egy 8-as ramot.

Egy másik vásárló a Notebook.hu-ról rendelt egy ugyanilyen gépet, viszont neki eléggé el volt cseszve a belseje. Nem tudom, hogy ugyanonnét szerzik-e be a gépeket, de ha szét nem is merném én szedni a gépet, hogy meglássam a paszta állapotát (és úgy tegyek, mintha értenék is hozzá), de egy karib-tengeri ismerős biztosan tud küldeni nekem egy Cyberpunkot vagy hasonló játékot, amin le lehet tesztelni, hogy fel akar-e majd robbanni a gép (ergo vmi bibi van a gépben) vagy sem.

Részletes beszámolót nem tudok ígérni, de mindenképp akartam volna írni róla, ugyanis nagyon-nagyon keveset lehet erről a szériáról olvasni a neten, főleg ezekkel a specekkel.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.