Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#104901) Ukraan válasza RM007 (#104899) üzenetére


Ukraan
aktív tag

Üdv!
Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de nem lehet, hogy vámeljárás alá vonták a kártyát?

BÚÉK!

(#104902) RM007 válasza peet05 (#104900) üzenetére


RM007
addikt

Úgy vettem ki nincs egyeztetés egyenesen hozzám jön. Jóval több mint 400 pozitívja van, nem linkelem, megtaláljátok. Senkinek sincs rá panasza, megbízható személy. Mióta megvettem rajta keresztül már sokan értékelték és ők is onnan kapják a cuccost.

Ukraan: Felőlem akkor visszajön a pénzem. Elég furcsa lenne mivel akik küldik bízták meg az UPS-t és kérdezném akkor miért csak nálam? Az eladó baj esetén majd intézkedik, legrosszabb esetben visszafizeti a vételárat. (Olaszországból postázták, a kiindulási pont.)

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#104903) Ukraan válasza RM007 (#104902) üzenetére


Ukraan
aktív tag

Akkor lehet, hogy az olasz meg magyar ÁFA közötti különbséget kell majd megfizetni. Most néztem meg, 5%-al magasabb nálunk, mint kint. De ne legyen igazam!

BÚÉK!

(#104904) Csupati válasza RM007 (#104893) üzenetére


Csupati
senior tag

A 3.0 az az X170 hez készült, ne rakd fel mert eléggé össze tudja akasztani a dolgokat.

(#104905) Csupati válasza Ukraan (#104903) üzenetére


Csupati
senior tag

Elvileg ki kell fizetni az áfa különbséget is , legalábbis ha németből rendelek, és beallitom a cél országot magyarra rádobja a különbözetet.

(#104906) Ukraan válasza Csupati (#104905) üzenetére


Ukraan
aktív tag

Én is ezt próbáltam megfogalmazni, lehet, nem sikerült érthetőre.. :DDD
Mondjuk ilyen esetben kíváncsi vagyok, hogy ez az eladót terheli-e, vagy a vevőt (magánszemélyek közötti biznisznél szerintem az utóbbi, amit a NAV számláz ki).
De nem akarom ezzel offolni a topikot tovább. Majd kiderül. Reméljük Miki jól jön ki belőle.

BÚÉK!

(#104907) Csupati válasza Ukraan (#104906) üzenetére


Csupati
senior tag

Magán személyek közt nincs áfa kötelezettség, csakha boltból(cégtől )vásárolsz.

(#104908) RM007 válasza Csupati (#104904) üzenetére


RM007
addikt

Felraktam, még ott díszeleg egyéb mással együtt, az össze tudja akasztani az nálam teljesen lehetetlen, mert addig is el kellene jutni. :D Teljesen védett vagyok a tuti ACPI tiltásommal. :D A jövőben talán veszek egy világítós USB billentyűzetet és le van tudva.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#104909) RM007 válasza Ukraan (#104906) üzenetére


RM007
addikt

Mindenképp jól, az eladó szerint nincs semmi baj, ha lenne mindent állni fog, mondta priviben. Most ugyanaz a VGA nála jóval drágább lett pár napja így sok minden lehet, nem az én problémám lesz.

Csupati: Majd pont most és nálam fogja lebuktatni az eladót az UPS/NAV 414 üzletkötés után. Mikor vásároltam még 407 volt. RTX 3080Ti mellett birok még várni egy keveset. :K

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#104910) MrRL19


MrRL19
senior tag

Csao Hello
1-2napja ez a problámam lenne olyan mintha foltosodna ,de inkább sötétebb talán fekete szín részeknél (jatekban is) : [kép] [kép]
pár hetes laptoprol van szo :F
(asus rog strix g713rc

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#104911) Csupati válasza MrRL19 (#104910) üzenetére


Csupati
senior tag

Szia, ha csinálsz jobb minőségű képet akkor látható lesz mire gondolsz pontosan!
De ha cipeled a laptopot hátizsákban, akkor a gép álja nézzen a hátad felé és sose hajolj le vele .

(#104912) RM007 válasza MrRL19 (#104910) üzenetére


RM007
addikt

Más háttérképet tegyél fel, legyen mondjuk tiszta fehér.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#104913) MrRL19 válasza RM007 (#104912) üzenetére


MrRL19
senior tag

Közben megoldodott a hiba vmiért magatól elállítodott ez:
[kép]

Raceing modba volt és furák lettek a színek főleg a fekete ,ha vki találkozna ilyen hibával akkor ezt keresse beállításokban :)

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#104914) RM007 válasza MrRL19 (#104913) üzenetére


RM007
addikt

Akkor jó. Én egyszer benyomtam a kijelzőmet és tele lett fekete foltokkal.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#104915) Newbie9


Newbie9
lelkes újonc

Sziasztok!
Nemrég kipróbáltam mit is tud a PTM7950 razer gyári és szervízes pasztával szemben. A garanciaszervíz "PCBA faulty GPU overheating"-et állapított meg (most januárban), hogy mit csináltak vele, azt nem tudom. Talán egy maximum 4ºC-al lett hűvösebb (peak). Ezt nagyon keveslettem, cseréltem is a PTM-re.

TLDR: Blade 17 2022
gyári: max 105W/104ºC; átlag: 65W/75-85ºC - 14%CPU Trotty. (AIDA64)
PTM: max 112W/88ºC; átlag: ~65W/68-71ºC, no Trotty. (AIDA64)
CSGO2: max:89W/99ºC átlag: 46W/82-85ºC, GPU max 150W/74ºC(hotspot 85ºC)

Gyári paszta: AIDA64 teszt: [kép] [kép]
Paszta: [kép] [kép]
PTM7950-el: (a plasztikot is levettem) AIDA64 teszt: [kép]

A világos szürke/fehéres thermal padok nagyon kemények, egy darabka le is tört. Normálisan puhának kéne lenniük, nem? (mint a csavarahúzó nyomos szürkék)
Mennyibe kerülne egy teljes thermal pad csere a laptopba? (CPU GPU-n kívül) Melyik fajta lenne a legjobb, a legidőtállóbb?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#104916) Csupati válasza Newbie9 (#104915) üzenetére


Csupati
senior tag

Szia.
Szvsz,talán ettöl már csak folyékony fém pasztával tudnál jobbat elérni.
A gappad picit puhának kéne lennie , viszon K5-pro és a másik taknyot nem ajánlanám VRM-re oda rendes gappad kéne, ha most tudod milyen vastag(0.5mm,1mm,1.5mm,2mm vastagságban lehet kapni) akkor csak formára kell vágni. Én Arctic-ot használtam anno, de van thermal grizzly is . 100X100 vagy 145X145 ös kockát árulnak. A vastagságra nagyon oda kell figyelni ,különben megsütöd az alkatrészeket amik nem érnek hozzá a hütéshez.

(#104917) MaxxDamage válasza Csupati (#104916) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Thermal Grizzly az jó is lenne, de egy hatalmas probléma van vele!
Iszonyat KEMÉNY és nem ajánlom... :(

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#104918) RM007


RM007
addikt

[link] Ennek a Razer Blade 17-nek durva az árazása. :U
Mit keres benne csak egy 3070Ti ennyiért?

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#104919) Evil Snowman válasza RM007 (#104918) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

MediaMarkt. Mit vártál? :DDD
Minden túl van ott árazva.

(#104920) Ubul86 válasza Evil Snowman (#104919) üzenetére


Ubul86
őstag

mondjuk most mindent kezdenek túlárazni, nézem folyamatosan az emag kínálatot is, cirka 150K-val drágább a a lenovo amit néztem 4080-al...1,048ért lett volna még 1 hónappal ezelőtt, most "akciósan" is, 1,25 millió :D

vicces amúgy nézni, amúgy felviszik az árakat, majd akció ,meg kupon napok, és ugyanannyi :D

(#104921) peet05 válasza Ubul86 (#104920) üzenetére


peet05
tag

Az elmúlt egy-másfél hétben gondolkodtam, hogy összerakok majd egy asztalit. 760-770k-ra jött ki a vége perpill (14600KF, TUF Z790, 32GB, 4070 Super - Asus ProArt, vagy MSI Gaming X Slim, Seasonic GX750W, stb.).
Év vége felé, ha minden jól megy, jön az új gen. Intel/AMD/Nvidia, akkor megint nekifutok.
Mivel annyira már nincs szükségem mobilitásra, lehet, hogy váltani fogok.

(#104922) Ubul86 válasza peet05 (#104921) üzenetére


Ubul86
őstag

épp ezt beszéltük mi is Killhates-szel, csak azért még nézegetem olyokr a telekom és egyéb site-ok kínálatait, főleg ahol esetleg van 0%-os thm-ű hitel is.

De igen, arra jutottam én is hogy egyrészt a 4070 és változatai bőven elég lennének (noti 3070 után nagy lépés is lenne, noti 4080at akartam ebben az évben de a desktop 4070 többnyire kiváltaná ezt az igényt olcsóbban)

bár most akarok munkát is váltani, szóval a mobilitási kérdés még jó kérdés, a jelenlegi helyemen full HO van, kb tavaly májusban volt Killhates-hez véve a gép nagyobb mobilitásban abban az egy napban :D azóta se

(#104923) tUbThUmPER válasza Newbie9 (#104915) üzenetére


tUbThUmPER
kezdő

Kell egy digitális tolómérő és le kell mérni az összes gap padet, mert tuti, hogy nem azonos vastagságúak. Gelid Extreme megfizethető árban van, több helyen is.
Én Csupatival ellentétben adnék egy esély a thermal puttynak (inkább gyurma állagúak), yt-n Snarks Domain sokat tesztel belőlük és elég ígéretes eredményeket produkál 1-2.
Nekem úton van egy Upsiren U6 Pro.

[ Szerkesztve ]

I wanna give out

(#104924) tUbThUmPER


tUbThUmPER
kezdő

Akit érdekel egy kicsit a thermal puttyk világa, van egy igen érdekes sztori:
U6 Pro A Tale Of Two Putties
Egy terméknév, nagyon hasonló doboz, teljesen más termék.
A görögök (CSGR), akik a K5-Pro-t csinálják, csináltak egy saját U6 Prot, hát nem lett valami túl jó :D


[ Szerkesztve ]

I wanna give out

(#104925) peet05 válasza Ubul86 (#104922) üzenetére


peet05
tag

0%-os ide, vagy oda, én a hiteleket kerülöm. Persze ez én vagyok.

1440p-re elég a 4070 Super (monitor van, most is arra van kötve a lapos), nekem sem kell több. Az M1 Air marad tartalomfogyasztásra, hozom-viszemre, Legion-t meg eladom (pedig imádom, de nna..), ha mást nem, fedezi a VGA árát. :DDD

Amennyiben a cég ad gépet, akkor gond letudva. Ha nem, 760k-t asztalira+270-300k-ból meg jöhet egy Elitebook 840G9-G10, Zenbook, ThinkPad, stb.

(#104926) Csupati válasza tUbThUmPER (#104923) üzenetére


Csupati
senior tag

Voltam KillHates nél régebben, és említette, csak már elfelejtettem hogy milyen indokkal, Ő nem rak VRM re folyékony gappad ot.

(#104927) KillHates válasza Csupati (#104926) üzenetére


KillHates
nagyúr

Khm... bocsánat :R
Rakok én bármit, ha az ügyfél kéri 😅
Egyébként én is az Upsiren-t részesítem előnybe
, mert viszonylag puha,de mégis alak tartó (kb ablakgitt) és rugalmas, tehát visszanyeri az alakját és jó hővezető is (8.5W/mK)
A K5Pro-t inkább oda javaslom ahol nagyon kicsi a hézag és nem mozdul el a hűtés sem. Egyébként a K5Pro még arra is jó, hogy az összezömült gyári gappadot kihézagolja az ember!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#104928) formula01 válasza peet05 (#104925) üzenetére


formula01
aktív tag

Pedig egyébként a 0%-os hitel nem ördögtől való abban az esetben, ha egyben sem jelentene gondot kifizetni az x összeget.

Az elmúlt pár év inflációját tekintve, sokkal jobban megéri valamit 0%-os hitellel megvenni és kifizetni pl. 20 hónap alatt, mint most egy összegben, egyszerűen azért, mert valószínűleg most pl. 500k Ft többet ér, mint amennyit 2 év múlva fog.

(#104929) peet05 válasza formula01 (#104928) üzenetére


peet05
tag

Persze, igazad van (azért lehet ott még apróbetűs rész). Azért írtam, hogy részemről.

Van egy ingerküszöb, ami felett az ember azt mondja, hogy annyiért rátok is rohadhat, legyen az Razer, vagy bármi, még ha meg is teheti az ember, hogy egyben kifizeti, vagy 0%-os hitellel elhozza, infla ide-oda.

(#104930) tUbThUmPER válasza Csupati (#104926) üzenetére


tUbThUmPER
kezdő

Ezt nem kenni kell, ne a K5 Proból indulj ki. Ez olyan mint a gyurma.

formula01: Oké, hogy 0%, de cserébe pl a cetelem szarrá spammel téged mindennel.. Küld kártyát, pedig nem is kérted.. Én egyszer vásároltam valamit hitelre (0%), nem is tudom, hogy miért, mert meg volt rá a pénz, ráadásul nem volt egy drága cucc se, de csak a szívás volt vele.

[ Szerkesztve ]

I wanna give out

(#104931) Raymond válasza tUbThUmPER (#104924) üzenetére


Raymond
félisten

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#104932) RM007


RM007
addikt

Na gyerekek ma megpróbálták kiszállítani a VGA-t csak nem voltam itthon. Semmi üzenet sms, email. Ti úgy tudjátok ez náluk nem szokás? (UPS)

Megmondom kerek perec kezd összeállni bennem ez a történet és arra jutottam nem kizárt az sem hogy az ügynök eladó arra utazik hogy visszamenjen hozzá a kártya és azt már emelt áron adhassa valakinek. Na most nem hiszek neki abban amit hajtogat miszerint mindenki megkapja pár nap alatt a rendelését. Hülyének néz. Megkapják 3 nap alatt csak az nem külföldről utazik hanem már tőle. Idő közben ugyanis jó pár napja emelték az árat, több lett a beszerzés az biztos.
Na most a rendelése még a régi áron volt/megy ami lassan és külföldről van, mint az összes, amit ha nem veszek át valami miatt akkor hozzá megy. Már az elején semmi nyomkövetés csak akkor adott mikor már rákérdeztem. De még a rendelésnél beszéltem neki arról mik a problémáim csomag átvétellel kapcsolatban, vagyis dolgozom, csomagpont, vagy egyeztetés....azt mondta most kérjem az UPS-t hogy csomagpontra vagy valami másra vitessem, jaaaaa csak olyan nincs náluk, ezt nem tudja? Vagy még a hozatalnál nem véletlen hozták ők? Még az elején majd helyezem a csomagot mikor eljön az ideje. Hát persze. Szerintem volt értesítés csak hozzá ment és nem osztotta meg velem.

Mindegy beszéltem megint az ügyfélszolgálattal és kértem az ügyfélszolgálatost a másik oldalon, hogy adja át az üzenetemet véletlenül se holnap kíséreljék meg újból a kiszállítást hanem majd szerdán, akkor elérhető leszek egész nap. Bocsika ez most nagyon ki kívánkozott belőlem.

Csak 3-4 nap volt mire elindult a csomag olaszból aztán Németországon keresztül. Lehet a pénzemet sem kapnám vissza, mert az utalás fajtája miatt több lett (+1.9% csinált nekem hogy utalhassak)a végösszeg, az sem teljesen tiszta nekem. :((

Ettől még tévedhetek, csak nem akarom elhinni hogy manapság ennyire lehetetlen legyen egy vásárlás bárhonnan. Ilyennel még nem találkoztam.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#104933) Raymond válasza RM007 (#104932) üzenetére


Raymond
félisten

Tulkombinalod a dolgot. Azert nem jott uzenet/SMS/hivas mert UPS. Ennyi. Hivd fel oket es kerdezd meg hol a csomagod. Vagy ha volt cetli akkor azn rajta van mit kell csinalnod - varni hogy majd holnap megprobaljak megint vagy elmehetsz erte valahova holnap (azert holnap mert a kiszallito ki tudja hol es meddig lesz meg uton ma. Ennyit tudsz csinalni es ezt mar megcsinaltad.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#104934) patyil válasza echterion (#104897) üzenetére


patyil
tag

Köszi szépen, RM007 neked is.

fontos lenne nekem az itthoni gyártói gari, nagyjából arra az élettartamra tervezek a gamer laposaimmal, és abszolút nem értek hozzá hogy magam szereljem, csak ezért óvakodnék a külföldtől
igaziból a két fő játékomhoz kb egy 3050 4gb ereje megfelelne, ezen felül minden csak plusz...

még őt találtam esetleg, ugyanaz a loq mint amit linkelték csak 4050-el [link] , ez jobb választás lehet mint a legion 17colos?[link]

(#104935) RM007 válasza Raymond (#104933) üzenetére


RM007
addikt

És aki 3 nap alatt megkapta ezen útvonalon azt mivel szállították? Rakétával?

"A vevő nem volt kézbesíthető. Második kísérletet teszünk a következő munkanapon. DEBRECEN, Magyarország"

Ezzel csak az a baj hogy nem én rendeltem, de én fizettem. Az eladónak így kellene volna hozzá állni, biztosítani az utaztatás mellett a normális átvételt. Nincs olyan hogy így jártam, mert fizettem érte. Ezt a csomagot neki kellett volna feladnia Szegedről csomagpontra értesítővel, az 3 nap. :W

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#104936) wanted5 válasza RM007 (#104935) üzenetére


wanted5
őstag

Az UPS-el van a probléma nem az eladóval. Most arról az eladó hol tehet, hogy a futárszolgálat egy kalap szar?
Azt meg ne várd már el, hogy kiderítse, utánajárjon, hogy melyik magyarországi cég viszi ki neked percre pontosan még a wc-re is.
Így is nem a legolcsóbb postai szolgáltatást választotta hanem attól egy jobbnak gondoltat.

Arra számíts hogy holnap is vinni fogja a futár, attól függetlenül, hogy mit beszéltél az ügyfélszolgálattal. Ha rögzítette a kérelmed, miszerint szerdán szeretnéd átvenni, akkor szerdán is viszik 3. alkalommal.
Ahol csak lehet kerülni kell őket.

(#104937) Csupati válasza RM007 (#104932) üzenetére


Csupati
senior tag

Az UPS ilyen sz@r , én is szívtam velük rendesen .
Kb vagy akkor lesz az oldalon látható a kiszállítás ha már az ajtó előtt van , vagy kb egy órával előbb.
És a legjobb, második alkalommal mikor kijelzőt rendeltem, felhívtam őket, hogy nem lesz otthon senki mert úgy alakult, másnap vagy máshová lehet szállítani kérdésre azt a választ kaptam, amíg a kolléga nem próbálja meg egyszer kiszállítani addig semmit nem lehet csinálni, hogy a f@szba éri meg nekik ha 2-3 kell a csomagokat kiszállítani.... :W
Jah és a legjobb hogy nem másnap hanem 2 napra rá jött a csomaggal.

[ Szerkesztve ]

(#104938) Newbie9 válasza Csupati (#104916) üzenetére


Newbie9
lelkes újonc

@Csupati
@MaxxDamage
@tUbThUmPER
@KillHates
Köszönöm a válaszokat!

Milyen élettartama van mondjuk egy ilyen Upsiren UX Pro-nak?
Egy-két év? Jóval kevesebb?

Esetleg egy folyékony fém/grafénostasakos (CPU) megoldás mennyivel tenné hűvösebbé?

[ Szerkesztve ]

(#104939) Volband válasza patyil (#104934) üzenetére


Volband
csendes tag

Ha nagyon türelmes vagy, akkor talán 1 hét múlva tudok neked a LOQ IRX9-ről mondani valamit, mert az itteni tanácsok + alapos utánanézés után végül azt javasoltam a páromnak, amit már meg is rendelt. Az ára amúgy egy hónap alatt 15 000-et esett a Radiumon.

Dicsérték a hűtést, a 4050 már 90-100 watt között eléri a max teljesítményét, míg a 3060-nak 140 watt kell hozzá, és akkor is csak kb. 10%-kal erősebb, magyarán a 4050 hűvősebben hozza kb a 3060 szintjét - feltéve persze, ha egyáltalán támogatja a 140 wattot az adott laptop. VRAm szintjén ugyanott vannak, szóval vagy beleesel a 4060/4070/3070 nyűlüregbe, amik 8 gigát adnak, de drágábban, vagy meghúzod a határt a 3060/4050-nél, amik a leírásod alapján bőségesen elégnek kell hogy legyenek neked. Sőt per pill még magas grafikán is futtathatod a legújabb játékokat, a 4050-nel pedig még mesterségesen rásegített fps-t is kaphatsz - mondjuk ezt e-sport játékokban pont nem akarnád majd használni.

Akksija kaka, képernyője jó, a laptop baloldala kicsit érthetetlenül üres. 16 giga rammal érkezik, ami elvileg egy db 16 gigás ramot jelent az IRX9 esetében, ami jót és rosszat is jelenthet. Jót, mert ha 32-t szeretnél, elég egy darab másik 16-os ramot venned hozzá, de rosszat is, mert dual channeles 2x8 elvileg gyorsabb, mint a szimpla 16 - nem tudom, hogy ez mennyire jelentős a gyakorlatban. Viszont 375-ért tudsz venni egy ugyanilyen gépet, amibe a Radiumosok betettek még 512 GB SSD-t (vagy kicserélték az 512-eset egy terrásra, azt pont nem kérdeztem meg tőlük) és betettek még egy 8-as ramot.

Egy másik vásárló a Notebook.hu-ról rendelt egy ugyanilyen gépet, viszont neki eléggé el volt cseszve a belseje. Nem tudom, hogy ugyanonnét szerzik-e be a gépeket, de ha szét nem is merném én szedni a gépet, hogy meglássam a paszta állapotát (és úgy tegyek, mintha értenék is hozzá), de egy karib-tengeri ismerős biztosan tud küldeni nekem egy Cyberpunkot vagy hasonló játékot, amin le lehet tesztelni, hogy fel akar-e majd robbanni a gép (ergo vmi bibi van a gépben) vagy sem.

Részletes beszámolót nem tudok ígérni, de mindenképp akartam volna írni róla, ugyanis nagyon-nagyon keveset lehet erről a szériáról olvasni a neten, főleg ezekkel a specekkel.

[ Szerkesztve ]

(#104940) Ubul86 válasza tUbThUmPER (#104930) üzenetére


Ubul86
őstag

na nálam ilyen nincs, se cetelemnél, se cofidisnél. A spam ok, feliratkoztam a hirlevélre. Vállaltam. De nem kértem hitelkártyát -> nem küldtek hitelkártyát :)

van kb 3 0%-os hitelem, aminek nagy része most fog lejárni, de kb 4-5 éve már hogy üzletelek velük ilyen szempontból.

nem 0%-os viszont most egyáltalán meg se éri, semmilyen szempontból se.

tudom, off, csak tényként volt kezelve a mondat, és jobb helyén kezelni. Nem állítom, hogy nem fordulhat elő, ami veled történt, de van ellenkező példa is. (amúgy a hitelkártyájuk se ördögtől való, ha jól használod még kapsz is vissza zsét)

[ Szerkesztve ]

(#104941) echterion válasza tUbThUmPER (#104930) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, a Cetelem-nél (meg a többinél is) oda van írva, hogy áruhitel hitelkártyával, illetve a Cetelem-nél olyan is van, hogy megkérdezik, hitelkártyásat szeretnél vagy hagyományos fix törlesztésű hitelt. Valamint a Cetelem hitelkártyánál ha ügyesen sakkozik az ember, ki lehet használni a 7%-os visszatérítést is, amivel szintén lehet spórolni és a költött pénz nem kamatozik, ha időben visszacsengeti az ember.
Csak ehhez el kell olvasni az apró betűs részt is vagy a megfelelő kérdéseket feltenni aláírás előtt. Ez nem szívás sztem, csak lehetőség arra, hogy többet kihozzon az ember a pénzéből.

**********

(#104942) Evil Snowman válasza Ubul86 (#104920) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Ja tényleg, most jönnek a Glamour napok. Akkor minden érthető. :DDD
Érdekes, mert elvileg a fogy.védelem már direkt figyeli az ilyesfajta trükközést.

(#104943) Adrian1111 válasza Evil Snowman (#104942) üzenetére


Adrian1111
csendes tag

Glamour napok laptopra? Azt hittem, ez csak nőknek van. :D Elvileg a GVH bírságol emiatt, pár éve jött be a jogszabály az ilyen tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatról a black friday napokra. Mondjuk kérdés, van-e ennek valós haszna. :((

AdRiaN

(#104944) Evil Snowman válasza Adrian1111 (#104943) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Maestro. Még Kärcher cuccokra is volt 20% kedvezmény. :DDD
kuponnap | Kärcher Magyarország (kaercher.com)

[ Szerkesztve ]

(#104945) Gyermek98


Gyermek98
friss újonc

Sziasztok!
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Akár holnap, de egy/néhány héten belül.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-370k, lehet használt is
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Netezés, filmezés, ezeken kívül CS, Dota2, Valorant menjen rajta.
4. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Ezekben nincs preferenciám, tanácsot elfogadok, ha lehet, akkor legalább 144Hz, de ez nem kizáró.
5. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán, nem fontos szempont.
6. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
7. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
1TB SSD legalább, de ha kisebb, és bővíthető, vagy HDD van benne, de minden másban megfelelne az is jó. RAM legalább 16 gb.
8. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs

Az eddigi 7 éves HP Pavilion 15-AB202NH laptopom az előző héten adta át a lelkét a teremtőnek, ezen az utóbbi években már a fent említett játékok sem futottak normálisan.
A rászánt összeg tartománya azért mozog ilyen tág határok között, mert néztem Legion 5, MSI Katana, lletve néhány egyéb laptopot 350-370k körül, ami szerintem már biztos jó lenne nekem, de ha a fentebb tárgyalt igényeim kielégíthetőek kevesebből is, akkor lehet, hogy az olcsóbb megoldást választanám 😀

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#104946) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok!

Feltennék egy Off kérdést nektek hátha tudtok segíteni vagy Atis Vagy RM007 -ha tudtok segítsetek. :R

Barátnőm most jött vissza külföldről és lenne egy Dell XPS 13 notebookja USB C töltővel ami lassan 2 éve nem volt használva.
Most el akarta indítani és csak villog a gép bekapcsolásnál még a logóig sem jut el a gép.Video én aksira gondoltam kiszedtem és feltettem töltőre és ugyan úgy villog bekapcsolásnál.

Tudnátok segíteni mi lehet a baj?? Aksi nélkül egyáltalán elindul a gép szóval kell az aksi bele hogy induljon?

Megcsináltam hogy aksi ki CMOS ki és tartottam a start gombot 30 másodpercig de az sem segített.

Megköszönném ha tudnátok segíteni... :R

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#104947) Csupati válasza Gyermek98 (#104945) üzenetére


Csupati
senior tag

Szia,használt vagy új gépben gondolkozol? pl használt Legion 5 RTX 3070

(#104948) Csupati válasza Angel2014 (#104946) üzenetére


Csupati
senior tag

Szia, bios elemet mérd meg sanszos hogy lemerült.

(#104949) Angel2014 válasza Csupati (#104948) üzenetére


Angel2014
addikt

Holnap rámérek, de az tud ilyet csinálni? Nem ismerem a Dell Gépeket.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#104950) Csupati válasza Angel2014 (#104949) üzenetére


Csupati
senior tag

Egy pár külföldi forum bejegyzést nézegetve akár Dell forumon akár máshol, okozhat ilyen hibát. De akár más fajtát is. Elvileg a cmos elem hiba 3 sárga és egy fehér villogás kéne legyen.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.