Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72251) Septum15 válasza f4lcon (#72249) üzenetére


Septum15
aktív tag

Akkor valamit nagyon rosszul tudtam. Köszi a javítást és bocsi a téves infó miatt.

(#72252) kemcso válasza Krill77 (#72250) üzenetére


kemcso
Ármester

Légyszíves vegyél vissza, egy kicsit, ez a stílus itt nem nyerő.
Teljesen normális és hasznos választ kaptál, ha nem érted tényleg ne kezdj bele (a cin leolvasztja a lakkot)

(#72253) f4lcon válasza seadrone (#72246) üzenetére


f4lcon
őstag

egy darabot nyilván sehol, hiszen ezeket párban árulják.
de ha leméred a belső átmérőjét a gumiharangnak (ami felmegy a fülesre) akkor olcsón ebay vagy aliexpress, drágán MediaMarkt.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#72254) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Régebben már írtam ide a topikba, irok megint ha nem gond :D Nos , elérkezett az idő, hogy megvegyen azt a fülest, amit ajánlottatok.

Ez lenne az : Tennmak

Mi a vélemény róla? Egy Iphone 5s-hez használnám eleinte, utána majd valószinű egy i8-hoz vagy Huawei -he használnám ( hangzás, támogatottság, stb )

[ Szerkesztve ]

(#72255) Melorin


Melorin
addikt

Illeszték készletet honnan tudok venni jó áron? Jóféle legyen de ne legyen drága.

(#72256) Tulku válasza Melorin (#72255) üzenetére


Tulku
veterán

Ez körülbelül így hangzik IEM szinten: Jóféle autót szeretnék venni, honnan tudnám megvenni jó áron?

Tehát a "jó" illesztéket fülhallgatója válogatja...hogy teljesen egyértelmű legyek, számomra egy 3000 dolláros fülhallgatóhoz univerzális illesztékből egy un no name (Hama) illeszték adja a legjobb hangot. Kipróbáltam 5000 ft/pár árú illesztékeket is de ezzel szól a legjobban (persze kivéve a custom illesztéket).

A folyamatábra tehát a következő:

-fülhallgatót megvesz
-illeszték vadászatba kezd

Jobb esetben pár fórumtárssal való találkozás során elegendő tapasztalatod lesz, de előfordulhat, hogy egy füleshez több hónap után találod meg a megfelelő illesztéket...

(#72257) Melorin válasza Tulku (#72256) üzenetére


Melorin
addikt

Első körben a méretet szerettem volna tisztázni magammal, nem tudom milyen átmérőjű illeszték a kényelmes számomra. Aztán ha ez megvan, jöhet a minőségi egyedek levadászása.
Ezért szerettem volna először egy olcsóbb de használható készletet beszerezni amivel ezt kideríthetem.

(#72258) bilon73 válasza #16820480 (#72228) üzenetére


bilon73
aktív tag

tehát van olyan fülhallgató ami designed for aac?

és ha vannak, akkor melyek ezek? :)

(#72259) darvinya válasza Melorin (#72257) üzenetére


darvinya
titán

Pont azt írta kolléga, hogy neki pont NoName illeszték sokkal jobb.
Külső átmérő nem is számít, hanem az anyag a lényeg.

Egyes rossz szilikon irritálóak, mert kevés rajta a púder, vagy maga púderes.

(#72250) Krill77

Ez is egy szakma, s nem hozzáértő csak kárt okoz, mint javít.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72260) #16820480 válasza bilon73 (#72258) üzenetére


#16820480
törölt tag

Meg kell nézni a fülhallgatók leírásában, hogy milyen kodekeket támogat. Nem minden gyártó szereti kiírni az ilyesmit, mert legtöbben erre nem is figyelnek még. SBC-t mindegyik támogat, ez az alap, leggyengébb kodek. AAC-t például a Jaybird X3 támogat, meg még biztosan sokan. Elvileg minden olyannak kell támogatnia, amik Apple termékekhez készültek, vagy olyan cégek csinálják, amik szorosabb kapcsolatban vannak az Apple-lel.

(#72261) Melorin válasza darvinya (#72259) üzenetére


Melorin
addikt

Azt írta un no name. Ez az én olvasatomban azt jelenti, hogy nem márkátlan.

(#72262) Septum15 válasza #16820480 (#72260) üzenetére


Septum15
aktív tag

Spotify és Android mellé milyen kodekre lenne szükség, vagy melyik lenne a legjobb?

(#72263) #16820480 válasza Septum15 (#72262) üzenetére


#16820480
törölt tag

Spotify az OGG-ban szedi le a zenéket, ez ugye semmilyen fülesre nem megy át, konvertálás nélkül. Ha a telefonod támogatja az aptX-et, akkor olyan fülesre érdemesebb vadászni. Illetve majd Oreotól jön az LDAC, csak arra még kevés füles képes egyelőre.

(#72264) Yofej75 válasza Melorin (#72261) üzenetére


Yofej75
aktív tag

un = úgynevezett (ha jól sejtem)

Tulku? :DD

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#72265) Tulku válasza Yofej75 (#72264) üzenetére


Tulku
veterán

Yesssssssssssssssssssss!

De télleg nem noname: Hama....

Egy szó mint 100...vetőcső átmérője az első kiindulási pont, aztán jön a behelyezéskor milyen mélyre kell tenned (hosszú vagy rövid) majd az anyaga (szilikont bírod vagy szivacsot)...ha minden együtt van akkor kezdődik a tesztelés a füles hangszínéhez igazítva (puhább szilikon ha kissé erős középmagasban, vagy keményebb, ha mocsarasabb mélyekkel és mosottabb felső tartománnyal rendelkezik...és természetesen ezek n elemű ismétléses permutációja, kombinációja és variációja...

(#72266) Septum15 válasza #16820480 (#72263) üzenetére


Septum15
aktív tag

Nem támogatja. Egyedül a Huaweitől a Nova 2-ben van benne, nekem meg P9-em van. Így számít hogy milyen kodeket támogat a fülhallgató?

(#72267) Tulku válasza Septum15 (#72266) üzenetére


Tulku
veterán

Nem tudom alapszinten hogy hallható, de erősebb füleseknél akár szignifikáns különbséget is okozhat, főleg hangszeres, vokális zenén...

(#72268) #16820480 válasza Septum15 (#72266) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha a telefonod nem támogatja, akkor tök mindegy a füles milyen kodeket támogat. Az adónak és vevőnek is együtt kell egy kodeket támogatnia, hogy működjön.

Vagy rootolt rendszerre felteheted az aptX-et elvileg (illetve van TWRP-ből telepíthető zip változata).

(#72269) Septum15 válasza #16820480 (#72268) üzenetére


Septum15
aktív tag

Ennek utána nézek, azt hittem hogy hardveres dolog az APT X.

Update: Csak Qualcommos processzorú telefonoknál lehet aktiválni magát a kodeket, mert hardveresen támogatja. Én P9-et használok, és ez a Huawei saját chipsetjeit használja(Kirin).
Így akkor nem kell oda figyelni a kodekre.

Ti melyiket vennétek?
Jaybird X3 vagy RHA MA650 Wireless?

[ Szerkesztve ]

(#72270) Bukk900 válasza Septum15 (#72269) üzenetére


Bukk900
őstag

Nekem az RHA kialakítása szimpatikusabb, ahol az akku, elektronika súlya a nyakadon van, nem a füledet húzza. Fericske aptx nélküli telefonról próbálta és úgy is tetszett neki a hangja.
Mellesleg lesz róla még vélemény, mert nekem is az a kiszemelt, ha az EP52 nem válna be! :D

(#72271) Krill77 válasza kemcso (#72252) üzenetére


Krill77
őstag

Ha mar lefikáz, legalább irjon helyesen..

(#72272) Septum15 válasza Bukk900 (#72270) üzenetére


Septum15
aktív tag

Nekem a kialakítása a Jaybirdnek jobban tetszik, sokkal jobban, de 13.000 különbség van a kettő között, ami viszonylag sok, de leginkább a hangzás érdekel, az ár az másodlagos.

(#72273) vicze válasza Septum15 (#72269) üzenetére


vicze
félisten

Aptx nem gyártó függő csak egy tök egyszerű codec mint bármi más, csak fizetni kell érte. Huawei is támogatja, és így a P9 is.

(#72274) Septum15 válasza vicze (#72273) üzenetére


Septum15
aktív tag

Ahogy olvastam az a Qualcom Bluetooth chipsetjébe van beépítve, és csak a driver nincs minden telefonra felrakva. A Huaweiben nincs Qualcom chipset. A Qualcom aptx hivatalos oldalán támogatott eszközök között meg csak a Nova 2 volt.
Én ezeket láttam, de javítsatok ki hogy ha rosszul tudok valamit.

(#72275) darvinya válasza Septum15 (#72274) üzenetére


darvinya
titán

Kodek: egy algoritmus
Tehát nem fizikai chip végzi kódolást.
Bluetooth: egy kommunikációs csatorna, ami közvetíti kétfél közötti kommunikációt.

Értsd:
Két külföldi között egy tolmács(Bluetooth) segít beszélni.
Beszélgetés minősége, pedig tolmács tudása (kodek) befolyásolja.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72276) kemcso válasza Septum15 (#72274) üzenetére


kemcso
Ármester

Qualcomm csak a codec szabvány tulajdonosa, a többit leírta Darvinya

(#72277) vicze válasza Septum15 (#72274) üzenetére


vicze
félisten

Nincs beleépitve egy codec, egy SW réteg. Olvasd el a telefonod hivatalos specifikációját, ott van benne van a 3 támogatott codec, köztük az AptX

(#72278) vicze válasza vicze (#72277) üzenetére


vicze
félisten

Elnézést a téves információért rossz listát néztem. Sajnos a P9 nem támogatja, ettől még a többi igaz a többi állítás, Exynos-os Samsungokot közül több is támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#72279) Septum15 válasza vicze (#72278) üzenetére


Septum15
aktív tag

Köszi mindenkinek a javítást megint.

[ Szerkesztve ]

(#72280) fericske


fericske
addikt

Te is fiam, Blútusz?..... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#72281) Major Lion


Major Lion
senior tag

Köszi a segítséget, de végül addig bújtam az eBay-t hogy most mar egy RHA S500-ast szeretnék :)) van valakinek tapasztalata vele? Hangzáson kívül a tartóssága érdekelne leginkább, valami szövetszerű borítást kapott a kábel ugye...

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#72282) Badb0y


Badb0y
addikt

Van valakinek platronics backbeat fit-je?
Ha igen akkor az alkalmazasonon keresztul lehet kulonbozo hangmodok kozott allitgatni?
Ma kiprobaltam, de nem volt telefonomra telepitve az appjuk, es a basszus jonak tunt , de a kozep es a magas is nagyon tompa volt.
Ha lennenek benne legalabb valami beepitett modok, lehet vennek egyet.
Szoval van valakinek esetleg?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#72283) Bodz


Bodz
nagyúr

LS50-et nem akar valaki bevállalni? Ha véletlenül fennakad a vámon, akkor is olcsóbb, mint itthon.

[ Szerkesztve ]

(#72284) f4lcon válasza Bodz (#72283) üzenetére


f4lcon
őstag

ez egy olyan hibrid, amit én szoktam szeretni?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#72285) Bodz válasza f4lcon (#72284) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem hibrid, csak dinamikus. Persze ettől még szeretheted a hangját. :)

[ Szerkesztve ]

(#72286) szabo.csabi


szabo.csabi
tag

Sziasztok! Mivel az SONY MDR-EX450-es fülhallgatómat sehol sem találom, lehet hogy be kell ruháznom egy újra. Többnyire utazásközben, mobilról hallgatok zenét és néha headsetként is használnám. Mit javasoltok? Érdemes drágábbat venni, a minőség érdekében? Esetleg márka, kategória?
Amatőr vájtfülűként szeretem ha jól szól a füles. Köszi a tanácsokat!

(#72287) f4lcon válasza Bodz (#72285) üzenetére


f4lcon
őstag

nem értek japánul sajnos, így ezt a képet értelmezhettem félre:

azt hittem arra a szürkére a vetőcsőben, hogy egy BA driver

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#72288) #16820480 válasza f4lcon (#72287) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az szerintem csak egy damper a csőben.

(#72289) f4lcon válasza #16820480 (#72288) üzenetére


f4lcon
őstag

így egyből el is veszett az érdeklődésem :DDD
megnéztem, a 3BA az 380-390$ a 4BA meg 600$ szóval azok kiesnek az árkategóriámból :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#72290) #16820480 válasza f4lcon (#72289) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hozok ma egy 3BA-t, az csak olyan 200€ körül volt :)

(#72291) fehervari795


fehervari795
csendes tag

Sziasztok.

Mikrofonos, in ear fülhallgatót szeretnék maximum 10 ezer forint körül.

Jelenleg egy Panasonic (típusára nem emlékszem sajnos :/ ) fülhallgatót nyúzok ami már kb. 4-5 éves és igazából teljesen meg vagyok vele elégedve sokáig itt is ajánlott volt a 0-5 000 HUF-os kategóriában, egyedül a mikrofon hiányzik.

Kinézetre ugyanilyen és ez a stílus tetszik is, ez kényelmes számomra.

Ennek véleményem szerint rendkívül jó a mély hangja és ez nekem fontos is hogy a mély az nagyon jól érezhető legyen.

Leginkább EDM zenét hallgatok, Electro/Progressive House, Pop, Pop-Rock. (Kontor albumok (top of the clubs, festival season), Imagine Dragons, Axwell & Ingrosso amiket jelenleg, illetve még Eminem összes :D ) MP3 és FLAC formátumban is. :)

Nexus 5 mobilommal használom jelenleg legtöbbet a fülest, illetve még Dell Inspiron 5558 laptopommal szoktam.

Xiaomi Piston Basic nem nyerte el a tetszésemet, volt lehetőségem kipróbálni. Mélyeknél recsegős, nem tiszta, nem olyan erőteljes, mint a mostanimnak, illetve a zajok is jobban bejutnak.

Segítséget előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#72292) Bodz válasza f4lcon (#72289) üzenetére


Bodz
nagyúr

Pedig bíztam benned... :D Gondoltam rá én is, hogy kipróbálom, de 99%, hogy nekem ez a kialakítás kényelmetlen. :(

(#72293) Bodz


Bodz
nagyúr

Megint van olcsó AKG N40. ;)

[ Szerkesztve ]

(#72294) saiid86


saiid86
újonc

sziasztok!
szeretnék új fülest venni, de kicsit sem értek hozzá. LG G4-em van, annak a gyári fülesét használtam 2 évig, de már nagyon törött a kábel.
kinéztem 2-t, érdeklődnék melyiket ajánljátok, és melyiket nem:
Sennheiser CX 5.00 i
Sony MDR-EX650AP
Ugyanúgy az LG G4-el használnám, ezért fontos, hogy legyen rajta mikrofon. Küllemre a sennheiser a szebb, a leírásukba beleolvasva a sony tűnik jobbnak.
Ha valami más márkát ajánlanátok az se baj, csak azért fontos, h mutasson is valahogy.
köszi előre is!

(#72295) Septum15 válasza saiid86 (#72294) üzenetére


Septum15
aktív tag

Én most fogok váltani egy 5.00-ról. Nagyon jó fülhallgató, de szerintem itt a hozzáértők fognak sokkal jobbakat mondani olyan árban.
A kábele például nálam már haldoklik, amikor még fél éves csak, miközben végig tokban volt.
Sajnos a Sennheiser relatíven olcsóbb körökben picit túlárazott.
Amúgy ne 5.00 I-t vegyél, ha mégis az 5.00 mellett döntesz, hanem 5.00 G-t. Androidon nem fog menni a hang +/- ha az I verziót veszed és fordítva is így van a G-vel és az iOs-el.

[ Szerkesztve ]

(#72296) kemcso


kemcso
Ármester

Tegnapi fülhallgatós találkozóról pár füles, amelyek vmi nyomot hagytak bennem:
Darvinya féle BT füles: nekem szörnyű: mosott, tompa mélyek, amik ráülnek az egész hangképre. Futáshoz, ha csak annyi kell hogy tolja a ritmust még elmegy, de nem ajánlott

Bragi The Headphones: teljesen vállalható hang, semmi extra, de szépen szól. Nagyon kényelmes és a kábelmentesség szabadsága nagyon nagy előnye. Jó áron ajánlott (és mint írtam, sztem ez a jövő)

Hifiman RE600 V2: eddig hallott legjobb hangú DD. Kiegyenlített hangkép, kényelmes, jó kábel (hogy tartós-e az ennyiből nem megállapítható). 130$-os jelenlegi árát megéri.

(#72297) Johnny194


Johnny194
aktív tag

Sziasztok!

Megelégedéssel használok jelenleg egy Astrotec AX35-t a topic ajánlására.

Ami érdekelne, hogy egy hasonló minőségű fülhallgató vezeték nélküli kivitelben mennyibe kerül? Sokan dicsérik pl. a Meizu ep51-est, de sokan szidják is, kipróbálni, összehasonlítani meg sajnos nem tudom.
Szóval az érdekelne, hogy milyen ár kategóriában kapok a mostanihoz hasonló minőséget?

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#72298) saiid86 válasza Septum15 (#72295) üzenetére


saiid86
újonc

Köszi a gyors választ!
Az nem jó, ha nem bírja a kábele, mert minden nap melóban használnám 8 órát...
A Sonyról van valakinek tapasztalata? (Sony MDR-EX650AP)

(#72299) kemcso válasza saiid86 (#72298) üzenetére


kemcso
Ármester

Összefoglalót olvasd el légyszíves és használd a keresőt: [link] ;)

(#72300) monti0222w válasza kemcso (#72296) üzenetére


monti0222w
addikt

[IHifiman RE600 V2: eddig hallott legjobb hangú DD. Kiegyenlített hangkép, kényelmes, jó kábel (hogy tartós-e az ennyiből nem megállapítható). 130$-os jelenlegi árát megéri./I]
Mert nem hallottad az AF 78-at. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.