Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72101) justo00


justo00
tag

Sziasztok!
Szeretnék vásárolni egy Xiaomi Piston Hybrid fülhallgatót csak nem tudom eldönteni, hogy melyik az ajánlott.
Az összefoglalóban az ajánlott modellek között így szerepel: Piston Hybrid (újabban Hybrid Pro, de nem a HD, az nem ajánlott!) (BA+DD, erős V karakter, egyenes kábel, mikrofonos)

A két modell közül is mindkettőre rá van írva, hogy HD maga a fülhallgató részre. :F
1
2

Az ebay-en is meg lehet találni többféleképpen!? :F
3
4

Kérlek segítsetek a jó modell kiválasztásában akár egy link-el vagy fotóval, vagy bármivel. :))

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#72102) Krill77 válasza justo00 (#72101) üzenetére


Krill77
őstag

Szia. Sztem ha mar ennyi mt kiadsz egy hybridre akkor egy picit dobj még hozzá es egy bosshifi b3..

(#72103) vicze válasza justo00 (#72101) üzenetére


vicze
félisten

Ha mindenképp a Xiaomi akkor az 1-es linken lévő füles az amit keresel. A HD Audio pedig csak reklám szöveg, nem típus megjelölés.
A Xiaomi honlapján egyértelmű a "Mi In-Ear Headphones Pro" és a "Mi In-Ear Headphones Pro HD" megjelölés, mi csak ezt követhetjük, minden más fantázianév és teljesen követhetetlen (A Piston megnevezés is az.). A füles képe alapján tudod csak megítélni. De szólnák, hogy megesett már, hogy az eladó más típust küldött, mivel még az eladók se mindig vannak tisztában vele, hogy melyik melyik. :(

[ Szerkesztve ]

(#72104) Huha81


Huha81
tag

Sziasztok,

fel ev utan bedoglott az AKG N20-am, ezert megfogadtam, hogy az eletben nem veszek tobbet vezetekes fulhallgatot. Visszatertem a jo oreg Piston3-amhoz, amig nem talalok valamo jofeje bluetooth-os megoldast. Jelentem ma reggel megerkezett a nemet amazonrol egy Taotronics TT-BH16 DE szemelyeben. A 27 eur-s arat eddig maximalisan megerte. A Piston3-nal sokkal jobban szol szamomra. ( egyszeru volt a teszt a kedvenc Prodigy szamommal, amit mar vagy 50 fele fulessel hallgattam :D )

Szoval, aki olcso alternativat keres, annak batran ajanlom :)

[ Szerkesztve ]

(#72105) vicze válasza Huha81 (#72104) üzenetére


vicze
félisten

"Piston3-nal sokkal jobban szol " = Több basszus?

(#72106) Huha81 válasza vicze (#72105) üzenetére


Huha81
tag

Kevesebb :)
Nalam a piston 3 kicsit tul sok basszus teren

(#72107) monti0222w válasza Huha81 (#72106) üzenetére


monti0222w
addikt

Túl sok basszus? :F :Y Emlékeim szerint a P2-hez viszonyítva feleannyi ha van benne!

(#72108) kemcso válasza monti0222w (#72107) üzenetére


kemcso
Ármester

Miért a P2 az etalon hangzás? :P Nekem is sok van a P3-ban...

(#72109) monti0222w válasza kemcso (#72108) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem éppen erre gondoltam, a P2-ben tényleg sok volt a basszus és ehhez képest a P3 a felével ha rendelkezett, és nem is ült rá a közép tartományra mint a P2. :N

(#72110) Huha81 válasza monti0222w (#72109) üzenetére


Huha81
tag

Nekem a piston3-ban elnyomott a basszus mindent. A pesti tolakodos kozlekedeshez idealis hangja van :D
Az utana kovetkezo N20 klasszisokkal szebben szolt. A TT-BH16 DE a ketto kozott van (tobb basszussal, mint az N20).
Elnezest, annyira nem vagyok zeneszakerto. Csak annyit tudok irni, hogy nekem melyik tetszik jobban :)

(#72111) monti0222w válasza Huha81 (#72110) üzenetére


monti0222w
addikt

Értelek, csak víszonyítva máshoz, például az elődhőz képest kevesebb érezhető benne, de az is igaz hogy nem halljuk ugyanazt hangzásilag, így mindenki maga dönti el mi a jó neki fülesben.
Egyébbként csak csodálkozás volt a részemről, nem kritika. :N

(#72112) Melorin


Melorin
addikt

Üdv!
Nemsokára megérkezik a Shanling M1 lejátszóm és a mostani Piston 3 helyett valami komolyabb fülesen töröm a fejemet.
Olyat szeretnék ami már többeknél bizonyított, tuti nem mellényúlás.

Az igényeim:
- Műfajok: klasszikus, rap és trance kivételével mindenfélét hallgatok
- Legyen részletező, ne legyen túl sok a mély benne de ne kelljen keresni, a vokál legyen az erőssége, de a magasat se kenje szét. Amit keresek (ha ez mond valakinek valamit) egy Grado SR-225 hangzása, csak egy hangyányit kevesebb magassal, az túl sok volt benne, "be-sziszegett" bizonyos daloknál.
- Ár: amennyit adni kell érte :D de azért 40k-nál nem szívesen adnék többet
- Milyen kialakítást keresünk?
a, In-ear/IEM
b, Kábelvezetés: mindegy

(#72113) Huha81 válasza monti0222w (#72111) üzenetére


Huha81
tag

Semmi gond :R
A piston 3 elott a sokadik sennheiserem volt (ami szinten megpusztult 1 even belul). Ahhoz kepest a piston 3-ban levitte a basszus a fejemet :D

(#72114) Tulku válasza Melorin (#72112) üzenetére


Tulku
veterán

Biokox vett vmi Fiio X9-est...na az ilyen féle...és 40 környéke...

Nagyon szerethető volt számomra az AKG N40 (remélem jól írom) amit füles találkozón hallgattam...

(#72115) monti0222w válasza Melorin (#72112) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia, Bosshifi B3, többen hallották a topicból és nem hallottam róla negatív véleményt csak jót, ebben az árban.
A SoundMagic E80 is zeneibb füles rockra, popra ideális.
Személy szerint az Audiófly AF78-t is tudnám ajánlani, de a többiek még nem hallották,, árban most elég jól hozzá lehet jutni. A kiegyenlített vonalat képviseli. :)

(#72116) #16820480 válasza Tulku (#72114) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az N40 azért kicsit drágább kategória már, de mondjuk a jó kis klasszikus GR07 is belefér szerintem ebbe a leírásba. Az M1-nek szerintem elég meleg hangja van, így tud egy kis izgalmat vinni a GR07 hangjába is. Vagy ott a PMV füles is az ajánlóban.

[ Szerkesztve ]

(#72117) Melorin válasza Tulku (#72114) üzenetére


Melorin
addikt

X9: To be perfectly honest, the only major flaw the FiiO F9 exhibits is a sharp treble peak around the 7kHz point. This can make the F9 seem a bit bright and piercing with certain tracks.

Hm, mintha valahonnan ismerős lenne... :D

(#72118) K1LLMy53Lf válasza Melorin (#72112) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

mondjuk bőven a max alatt van, de szerintem nem lenne rossz választás a KC06 (sima, nem az "A" verzió)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#72119) Tulku válasza Melorin (#72117) üzenetére


Tulku
veterán

Dunu? :D

Viszont cserélhető kábeles...nekem nem tetszik a hangképe, de a Grado megemlítése ihlette nálam a posztot...sajnos nem vagyok igazán szakértő ebben a szegmensben...

Más...
No most egyezkedek head-fin profi építőkkel...hát a közép még nyitott, de szeretnék valami saját művet...ami szinte biztos, az a 2xCI 22955 oldalnként a mélyeknek, és a TWFK-SWFK szerű kombó a magasaknak, az hogy freqphase csövezés lesz acél csővégekkel, 2 és 4 rendű váltókkal és Apex nyílással.....2 pin-es slottal...

ha összejön ez már félig-meddig saját lesz...egyelőre ED az esélyes a középnek, de Piotr (Custom Art tulaj) most javasolt vmi DWFK-t...azt megkukkolom...egyelőre 250 és 300 dodó között lesz az armatúra költség...e felé nem szeretnék menni...8-10 armatúra oldalanként... :)

[ Szerkesztve ]

(#72120) Melorin válasza Tulku (#72119) üzenetére


Melorin
addikt

Pont a Grado említése emlékeztet engem rögtön erre a szúrós magasra amit a Fiio tesztjében olvastam és idéztem, szóval inkább kihagyom, de azért köszi :)
Amúgy tetszene, jó anyaghasználatúnak tűnik, nem recsegős kínai még képek alapján sem, ezek is szempontok nálam.

(#72121) Tulku válasza Melorin (#72120) üzenetére


Tulku
veterán

Na ha egy simább, teljesebb hangképre vágysz, akkor E80 a Soundmagictól...az tetszeni fog...ez a végső tippem...

(#72122) vicze válasza Melorin (#72120) üzenetére


vicze
félisten

Én személy szerint továbbra is ajánlom az F5-öt. :)
Mély van magas van, tér van, meg úgy általánosan egy semmiben se nagyon kiemelkedő füles, de mindenbe jó, és az összhatás nagyon kellemes.

Viszonylag keveset hallottam az F9-et de nagyon nem hallottam az a peek-et, de valóban ott van, de azért eléggé hasonló a RE800-hoz mait viszont imádtam és jó fél órát hallgattam.

F5:

(#72123) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Hali

Vezetéknélküli (bluetooth) fülhallgatóknak van külön topikja?

Köszi!

(#72124) Tulku válasza vicze (#72122) üzenetére


Tulku
veterán

RE800-ban pedig sokan emlegetik azt a középmagas Mount Everest-et...ha az első frekimenet az övé akkor megértem...neked tetszett volna az én 9 driveres CA CIEM-em...

(#72125) Laurh


Laurh
aktív tag

Sziasztok,

Szeretnék egy jobb minőségű BT fülest.
A két kiszemeltem:
- Beats X
- Beoplay H5

iPhone-al lenne alapvetően használva.

Van valakinek valamelyik fülessel tapasztalata?
Ti melyiket választanátok?

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#72126) vicze válasza Tulku (#72124) üzenetére


vicze
félisten

Nem tudom, de a RE600-at sokkal magas kiemeltebbnek hallom, a RE800 sokkal kikiegyensúlyozottabbnak tűnt, úgy hogy a RE600 sokkal jobban az kéne legyen a frekvencia mente alapján.

Sikerült a XBA-300-ról találni egy FR ábrát, de elég furcsa nekem és nem tudom mennyire hihető.

Itt van egy pici peek 7k-nál de nem vészes, és olyan jelentősen nem emelkedik ki a környezetéből.

(#72127) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Hali

20k környékén szeretnék egy Bluetooth fülhallgatót, zene, telefonálás, futás közben zene használatra. Nincsenek nagy igényeim csak strapabíró és kényelmes legyen. Ha van kicsit drágábban jobb akkor az még belefér.

Köszi.

(#72128) monti0222w válasza ThePoweR (#72127) üzenetére


monti0222w
addikt

Olcsóbban, ha nem baj, Meizu EP51 fülhallgató és valamennyire vízálló is.

(#72129) poldres válasza ThePoweR (#72127) üzenetére


poldres
csendes tag

Tessék:
https://www.emag.hu/jbl-e25-bluetooth-fulhallgato-fekete-6925281921087/pd/DL1P5DBBM/
https://www.emag.hu/sony-mdr-xb510as-sport-fulhallgato-zold-mdrxb510asg-ce7/pd/DT7LVNBBM/
https://www.emag.hu/jabees-bsport-bluetooth-vezetek-nelkuli-sport-fulhallgato-headset-kek-bsport-kek/pd/D4ZZKDBBM/

poldres

(#72130) #71562240 válasza vicze (#72126) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az a felső kék egy kompenzálatlan görbe, és teljesen hihető, sőt, teljesen tipikus a korosztály Sony lengőnyelveseinek prezenszátvitelére nézve - főleg, ha a linkelt honlap második grafikonján levő kompenzált görbét nézed. Tipikus Sony BA - legalábbis akkortájt tipikus.

(#72131) borges7


borges7
aktív tag

Sziasztok! Ilyet vett már valaki innen, és ha igen, mi a véleménye róla? Telóhoz kéne, munka közbeni zenehallgatáshoz, utcán.

https://www.aliexpress.com/item/AWEI-A920BLS-Bluetooth-Earphone-A920BL-Pro-Wireless-Headphone-Sport-Headset-Auriculares-Cordless-Headphones-Casque-10h-Music/32813056906.html

(#72132) Bodz válasza Huha81 (#72104) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ezen is baj lehet a kábellel, meg a bt miatt sok egyéb is kipurcanhat. :)

(#72098) monti0222w: Fülhallgató igazából csak 1, a Hybrid-B, a többi dac Aliról.

[ Szerkesztve ]

(#72133) monti0222w válasza Bodz (#72132) üzenetére


monti0222w
addikt

A dac-ról írhatnál majd, mert lehet érdekel. :K
Viszont megfertőztél, elkezdtem gondolkodni, nézegetni, olvasni az AF 180-ról. :D

(#72134) Spíler válasza borges7 (#72131) üzenetére


Spíler
őstag

Szia!
Nekem van egy,elégedett vagyok vele.Az árát megéri.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#72135) #00369152


#00369152
törölt tag

Sziasztok!

Fülhallgatót (normál kábelvezetés, IEM) keresnék nagyon max 10 ezerért. Néztem a xiaomi füleseket, de eléggé zavaros, ami a megnevezéseket illeti. Elektronikus zene lenne hallgatva legtöbbet, emiatt mély legyen rendesen.
[link]
A linken lévő hybrid dual drivers füles, ha jól gondolom, akkor nem a "nem ajánlott hd verzió".
Ezt bátran vehetném?

Köszi a segítséget!

(#72136) justo00 válasza vicze (#72103) üzenetére


justo00
tag

Köszönöm! :R

(#72137) Bodz válasza monti0222w (#72133) üzenetére


Bodz
nagyúr

Hát az AF180-hoz biztosan nem árt majd valami kis frissítés forrás oldalon. Szóval oké, írok majd a még én magam se tudom miről, bár ez és ez a legvalószínűbb.
Öröm látni, hogy csak meg fogsz barátkozni a fül feletti kábellel. :D

(#72138) Tulku válasza Bodz (#72137) üzenetére


Tulku
veterán

Remélem Bodz átnyergel fülhallgató-DAP kombóra, e miatt többet olvashatjuk és eladja az LCD3 PF-jét :)

(#72139) #16820480 válasza #00369152 (#72135) üzenetére


#16820480
törölt tag

A képek alapján ez a sima Pro verzió, nem a HD, ami nem ajánlott.

Macskassy: Én szívem szerint egyiket sem venném :N Bár a hangjukat nem halottam, de elég drágák szerintem, hogy csak úgy kiadd értük a pénzt. További probléma, hogy hiába hagyták le az i7-ről a jack dugót, vezeték nélküli zenéhez elég vacak, mert kb csak SBC és AAC kodekeket támogat, így a hangminőség nem lesz annyira fényes (bár ha csak itunes alatti AAC fájlokat hallgatsz vele és a füles is tudja az AAC kodeket, akkor nem rontja annyira le).
Például ott a Jaybird X3 is, az tud AAC kodeket.

[ Szerkesztve ]

(#72140) f4lcon


f4lcon
őstag

megszerettem a PMV-t, de egyre kényelmetlenebb az Oppo-t hordani
most is eljöttem Stuttgartba, és annyira lusta voltam, hoyg egyszerűen a Macaw T1000-et hoztam el, még akkor is, ha tudom, hogy nem léptékekkel, de fényévekkel van elmaradva a hangja a PMV-től...
lehet valahogy a PMV-re mmcx csatit hegeszteni? vennék egy BT kábelt, és eladnám az Oppo-t :DDD

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#72141) vicze válasza f4lcon (#72140) üzenetére


vicze
félisten

Mindent lehet, csak elszántság kérdése. :)

(#72142) Tulku válasza vicze (#72141) üzenetére


Tulku
veterán

Nem tudom mi az a PMW de én akár raktárfalra is forrasztok mmcx-et :D

És darvinya is...

[ Szerkesztve ]

(#72143) Melorin


Melorin
addikt

Összegzem az ajánlatokat amit itt kaptam:
Fiio F9 - 40k
SoundMagic E80 - 20k
Audiofly 78 - 22k
OSTRY KC06 - 18k
GR07 - 30k

Valami más ajánlat még esetleg?
A legfontosabb kritériumok mégegyszer, finomítva:
Jó anyaghasználat, kiegyenlített vagy enyhén színező hangzás, ne sziszegjen/szúrjon a magasa, kellően legyen részletes, a mélye legyen feszes.
Ha bejön, hosszútávra tervezek, ezért is szempont az anyaghasználat, tartósság és a hangkép összességében "stabilan" teljesítsen. Esetleg az illesztékekkel lehessen finomítani a hangján, bár azt hiszem ez mindegyik fülessel működik.

(#72144) f4lcon válasza Tulku (#72142) üzenetére


f4lcon
őstag

PMV A01
vegyek mmcx csatit Kínából, és megcsinálod?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#72145) #16820480 válasza Melorin (#72143) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem ha megvan a lejátszó, akkor fogd magad és próbálj meg ezek közül annyit meghallgatni, amennyit csak tudsz. Szerintem a többségük már fellelhető a fórumtagok tulajdonában.

(#72146) Tulku válasza Melorin (#72143) üzenetére


Tulku
veterán

GR07-tel vigyáznék...darvinya emlegette a membrán nyavajáját de Biokox fülesénél én is tapasztaltam...egyszerűen egy idő után szétesik a driver...nem egy időtálló szerkezet...

Ostry-m volt 2 napig...én simán E80-at választanám helyette...de nyilván lehetnek mások a preferenciáink...

Fiio előnye a cserélhető kábel...hátránya a középmagas kiemelés....

(#72147) darvinya válasza f4lcon (#72144) üzenetére


darvinya
titán

Erre könnyedén megcsinálható mmcx csati.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72148) Herczi


Herczi
senior tag

Ha már így szóba jött a KC06, aki esetleg halott VSD3S-et, vagy Brainwavz S3-at. Milyen hozzájuk viszonyítva? VSD3S nekem igazából hallgathatatlan a sibilance miatt. Egyszerűen rááll az agyam és folyamatosan azt figyelem. S3-nak tetszik a hangja csak nagyon kényelmetlen már, nehezen viseli a fülem, feszít egyszerűen, plusz a mikrofon csak felesleges nyűg rajta. Mindenféle rock zenére lenne és azt szeretem ha a vokál van elől, nem nyomják el a hangszerek. Ezért gondoltam a KC06-ra, az elvileg inkább közép súlyos, ahogy itt is írtátok.

(#72149) Punike


Punike
tag

Ha valaki nem akar (feleslegesen), vagy nem tud több tízezer forintot fülesre költeni tegyen egy próbát az alábbiak bármelyikével!! Egy kivételével (14USD) 4-5-6USD -ért lehet hozzájuk jutni, szóval nem nagy a kockázat...

Nálam abszolút nyertes: KD4 (véglegesen nyugdíjazta a 215SE -met ...is)

Érdekes, hogy a leg"drágább" -KD1- a leggyengébb -izlésem szerint- (annak ellenére, hogy cserélhető vetőcsővég, állítható gyűrű a házon - rések letakarásával szabályozható a basszus mennyisége). Egyszerűen a benne lévő meghajtó nem ad ki magas hangokat. :( Ha valaki így szereti, az valószínűleg megtalálná benne élete párját... :)

(#72150) monti0222w válasza #16820480 (#72145) üzenetére


monti0222w
addikt

Nálam egyből kettőt is meg tudná hallgatni, sőt többet is. :D

Bodz: Privibe majd kereslek és megbeszéljük. Egyébbként evés közben jön meg az étvágy, valahogy elkapott a jobbra való törekvés, pedig lehet hogy nagy szintre ugrás már nem lenne az AF78 után, nem hibátlan ő sem, de nekem nagyon bejön a hangja. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.