Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#340) FEDman válasza szisti (#338) üzenetére


FEDman
addikt

Az biztos, hogy az X-M1 a legújabb fejlesztés, viszont a többi márkától eltérően itt meglepő korrektséggel frissítik a régebbi vázak szoftverét is. Most is volt egy frissítés amivel szinte minden újdonságot megkapott a 2 régi váz is.
Szokták is mondani, hogy a legöregebb X-Pro1-en annyit frissítettek már, hogy kezelés szempontjából gyakorlatilag már egy teljesen más váz, mint amilyen volt a bejelentése után. :)

Ami a Raw kérdéskört illeti, az X-Trans szenzor ilyen szempontból nem egy egyszerű eset. Teljesen más feldolgozást igényel, mint a többi hagyományos szenzor és emiatt nem minden Raw program kezeli tökéletesen. Vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy jelenleg az egyik se kezeli tökéletesen.
Ettől függetlenül a sokat szidott LR-mal is simán használható, mert a gyengesége amiről sokan beszélnek max. erős pixelkukkolás mellett jön elő.
Amiket eddig láttam abból még a Capture One tűnt még szimpatikusnak.

Viszont ahogy azt Nord is írta ezek a Fujik nagyon jók Jpeg-ben. Ha lenne Fujim szerintem én is sokkal többet használnám a Jpeg-eket, már csak a Fujis színek miatt is. :)
És itt érdemes megjegyezni, hogy a vázakon belül is van Raw konverter. Ami arra jó, hogy ha egy egy képet nagyon mellélősz (expo, WB) akkor a vázon belül tudsz azokból a Raw-okból Jpeget konvertálni. Ennek előnye, hogy minden más Raw konverterrel szemben itt a Fujis színvilágod megmarad.

Mindehhez hozzátenném, hogy ezeket most úgy okoskodtam végig, hogy nekem nincs Fujim. Jobb lenne ha mindezt tapasztalatból mondanám, de sajnos még én is csak ott tartok, hogy néha rám tőr a gondolat, hogy kellene nekem egy Fuji. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.