Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15069) m72 válasza #16820480 (#15065) üzenetére


m72
tag

Az ebay-en volt egy angol bolt, ahol ha jól emlékszem, olyan 62 körül volt a 2,8-as natív Fuji Samyang néven. Természetesen erre jött a posta költség, amivel 65-70 között volt. Erről lecsúsztam, csak 3 db volt nekik. Most vettem egy állítólag csak kipróbáltat egy olasz csókától Walimex Pro néven postával együtt 70-ért. Várom a postát :) A 3,5-ös Nikon végűm új tulajával meg kedden találkozom :DD Ez utóbbi hibátlanul működött egy 2500 Ft-os adapterrel a T10-en. Csak 5,6-8 közé rekeszelve használtam, itt az én elvárásaimhoz képest nagyon jól működött. Amennyiben ez az adapterezett, 3,5-ös változat is jó Neked, úgy a Nikon, Canon és a Pentax végűeket is keresheted Samyang, Walimex Pro vagy Rokinon néven. Az újabb Nikon végűben már van elektronika, ami ad a váznak rekesz és gyújtótáv adatokat. Természetesen ez Neked nem jó semmire, nem hiszem, hogy ez Fuji váznak is küldene bármilyen adatot. A Pentaxon meg van valami rekesz beugrasztó gomb, aminek nem tudom mi értelme, mivel f8-on a "jövő hét" is éles :DD Így a mélységélességen szerintem nincs mit ellenőrizni, adapterezve meg úgy is az aktuálisan a rekesz gyűrűvel beállított értéken lesz. Úgy olvastam, hogy a 2,8-as képközépen már nyitott rekeszen is jó. Ez a 3,5-ösről nem mondható el. No meg a 2,8-as fele akkora meg fele olyan nehéz mint a 3,5-ös adapterrel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.