Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Cobra. válasza Jules5 (#800) üzenetére


Cobra.
őstag

Nyugoddtan hagyhatod még, bár valószínűleg sokáig már nem fogja bírni. Mondjuk ha látsz akcióban valami jó tápot (pl Aurum 400W) és épp pénzed is van rá, akkor érdemes lecserélni.

(#802) Jules5 válasza Cobra. (#801) üzenetére


Jules5
csendes tag

Igen én is valahogy erre gondoltam, mostanában szándékozom frissíteni a gépparkot egy Asus M5A99X EVO és egy FX 6100 procival, ehhez elég egy 400W táp vagy inkább egy 450 esetleg egy 500-asra cseréljem? VGA az még marad (egy őskövület 8600GT :Y )

üdv

(#803) pcguru23 válasza Jules5 (#802) üzenetére


pcguru23
aktív tag

Szerintem ruházz be egy 500-as fspre mert gondolom lassan az öskövületet is cseréled!De ha nem akkor jo lesz a 400-as.

(#804) Jules5 válasza pcguru23 (#803) üzenetére


Jules5
csendes tag

igen, én is inkább egy kicsit nagyobbat vennék mint utólag derüljön ki hogy a táp miatt nem megy a gépem :O , Hexa vagy Aurum lenne jobb? Úgy tudom a kábel hosszában is eltérnek, alsó tápos házba csak a Hexa jó?

üdv.

(#805) Atesz1978 válasza Jules5 (#804) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Ha nem sajnálod a plusz pénzt az Aurumra mert majdnem kétszer annyiba kerül akkor azt válaszd! Sokkal jobb táp én csak jót tudom róla mondani! Nekem felső tápos házam van de az alsóba is biztosan elérnek a kábelek mert jó hosszúak!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#806) Cobra.


Cobra.
őstag

Amíg nem veszel videókártyát, addig jó lesz a mostani táp is. A 8600GT nem fogyaszt túl sokat. Persze a processzortuningot is felejtsd el.
Olcsó kategóriában a Chieftec CTG állítólag jobb, mint az FSP Hexa, meg én inkább kicsit többért vennék egy modern tápot (FSP Aurum vagy Be Quiet Straight Power).

(#807) LackoMester


LackoMester
addikt

Majd 6 év használat után megadta magát at FSP Epsilon 700W tápom, vagyis inkább csak a kapcsoló ( valószinűleg zárlatos ) amint lekapcsolom kivágja a biztositékot, megpróbálom megcsináltatni és ha sikerül eladom.
A választás ( természetesen csak is FSP ) egy Aurum 650 CM- re esett, hát pár nap után nagyon is teszik, szépen működik, jóval halkabb mint a korábbi tápom.

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#808) Cobra. válasza LackoMester (#807) üzenetére


Cobra.
őstag

Ha nem tervezel csúcsvga-t vagy 2db kártyát, akkor elég lett volna az 550-es is.

(#809) LackoMester válasza Cobra. (#808) üzenetére


LackoMester
addikt

Jelen állapotban, igen, tudom elég lett volna az 550- es is, de soha nemtudni mit hoz a jövő, most van egy kis tartalék. ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#810) #90933760 válasza mr_ricsi (#779) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem ledes. Amúgy a valóságban elég halványan világít, a fotó nagy expoval készült azért világos. Sőt pici rángásokat is látni, villódzik (ami normális is).

Nekem az a bajom, hogy ha tökig bedugom a tápkábelem akkor letolja az automatát, de ha kihúzom, nem sokat csak hajszálnyit akkor oké. Szétszedjem? Lehet a fázis hozzáér a földeléshez.

A harmadik pedig, hogy gépházat építek és a táp úgy lenne behelyezve, hogy alsó tápos lesz, de állítva. A gép oldalánál szívná be a levegőt és hátra fele tolná ki, tehát teljesen elzártan a géptől, a kinti hideget szívná. Ezt egy 14 centis ventivel akarom megoldani, mert a halkság fontos szempont. Mivel nem akarom a tápot szabdalgatni és nem megfelelően használni se, ezért az egész teteje le lenne szedve és méretre vágott lemezzel csinálnék új tetőt neki amibe a 14 centis venti befér. Ennek van sok előnye, a nagyobb venti halkabb, több levegőt szállít, hűvösebb táp, alacsonyabb fordulat még halkabb üzemmód. Tehát a táp káros használatnak nincs kitéve, sőt. És bármikor teljes egészébe visszaállítható az eredeti állapot.
Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#811) pcguru23 válasza Jules5 (#804) üzenetére


pcguru23
aktív tag

Énis azt mondom ha van rá keret akkor Aurum de amugy nem ragaszkodnék minden áron hozzá nagyon jók a hexa500-as szériája is!!!Semmi gond vele és nekem alsó tápos házban van minden kábel elér a helyére!DE!!!!Ez az 500w-os szériára vonatkozik a 400w-os hexa csak felsötápos házba jó.

(#812) mr_ricsi válasza #90933760 (#810) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"ha tökig bedugom a tápkábelem akkor letolja az automatát, de ha kihúzom, nem sokat csak hajszálnyit akkor oké."
Próbáld ki a monitoréval felcserélve. Ha azzal is ugyanez történik, akkor a táp csatlakozóját meg kell vizsgálni, mind a külső oldalát, mind a hátsó felét.

"Ennek van sok előnye, a nagyobb venti halkabb, több levegőt szállít, hűvösebb táp, alacsonyabb fordulat még halkabb üzemmód. Tehát a táp káros használatnak nincs kitéve, sőt."
Ez az elmélet, de más a gyakorlat. Egyáltalán nem biztos, hogy a nagyobb ventivel jobb a hűtés, mert belül máshogy áramlik a levegő. Sok tápban plexilappal takarják el a 12cm-es venti egy részét, mert úgy arra megy a levegő, amerre a hűtendő alkatrészek vannak.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#813) #90933760 válasza mr_ricsi (#812) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ahha. Bár az is igaz a következő konfig amit hajtani fog az még kevesebbet fogyaszt.

(#814) #90933760 válasza #90933760 (#813) üzenetére


#90933760
törölt tag

Arra is gondoltam, hogy esetleg egy Zen hajtaná a gépet. Valami ellenvetés? Ezek mennyire valódi passzívak, ha kiteszem a gép tetejére akkor nem fog túlmelegedni?

Szerintem a 300-as is elég lenne, de inkább legyen 400. Az a baj előbbit láttam 10-ért, utóbbi 30, mert általában garisak még.

(#815) MMIX válasza #90933760 (#814) üzenetére


MMIX
addikt

Az ára. (új korában)
Oda rakod ahova akarod, csak szellőző ráccsal felfelé legyen. Minél több hűvös levegő éri annál jobb.
A Zennel egy árban van a passzív Seasonic X 400.
Nem a 300-400W számít, hanem, hogy 12V-on mennyit bír, és persze az osztott ágak mennyit bírnak. Kis fogyasztású gép kevesebbet fűt.

[ Szerkesztve ]

(#816) #90933760 válasza MMIX (#815) üzenetére


#90933760
törölt tag

Értem, akkor egy alsó tápos ház is megfelelő, mert ott is felfele néz a rácsos része és oda száll ahova akar. Azért szimpatikus ez így, mert nem kell szétfúrnom annyira a házat hozzá, mint ahogy előtte akartam, meg hát ez mégiscsak venti nélküli. :DDD

65W-os a proci és 50W körül lenne a vidi, esetleg kettő belőle. Ezek gondolom mind két ágasak, akkor 65+100W amit tudnia kéne, ezt szerintem tudni fogja a 300-as is röhögve. Arról halottam olyasmit, hogy van enyhe sípoló hangja meg hogy túl kicsi fogyasztásnál nem kapcsol be?

Újonnan 50 körül látom Vaterán, na azért az is egy vicc, én max 15-öt adok a 400-asért.

(#817) MMIX válasza #90933760 (#816) üzenetére


MMIX
addikt

"túl kicsi fogyasztásnál nem kapcsol be?"
- ha jól emlékszem ez az első szériásoknál volt.

A passzív tápoknak is van egy kis elektromos zajuk (nevezzük "amperhangnak" :) , ha már van olyan, hogy "amperszag"). Ahogy öregszik az ember, annál kisebb probléma. Meg aztán, ha nincs szerencséd cicereghet is, mint bármely másik táp. De ha van valamilyen ventilátor, vagy HDD a gépben, akkor úgy is mindegy.

Én úgy tudom, ahhoz, hogy egy táp 400W-os passzív legyen, olyan alkatrészekből épül fel, mint egy 750W-os aktív hűtéses, ha igaz. Ezt csak olvastam valahol.

[ Szerkesztve ]

(#818) #90933760 válasza MMIX (#817) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mármint a 300W-os első szériás?
Nekem a BS II nem sípol, csak akkor ha nincs bekapcsolva a gép, gondolom az aktív PFC csinálja. De menet közben enne kis van kis amperhangja, meg kb mindegyiknek. Venti nincs, vinyó van, de nem akarok SSD-t, pedig az elengedhetetlen, vagy csak nagyon drágán kussol be a vinyó.

(#819) MMIX válasza #90933760 (#818) üzenetére


MMIX
addikt

PH! ZEN teszt. [link]

"Kipróbáltuk az FSP Zen passzív hűtésű tápegység 400 wattos változatát. Vajon megoldották a 300-as problémáit?"
Esetleg keresővel rákereshetsz valamelyik tápos topikban.

[ Szerkesztve ]

(#820) Tomcsii


Tomcsii
csendes tag

Lenne két tápos kérdésem 300-60APN-el kapcsolatban:
1: a gép belét cserélném P4 524 (84W) --->Phenom II X4955-re (125W). Vajon fogja bírni? A VGA ATI 4670, ami nem eszik sokat, és nem kell plusz táp neki.
2. A lap 870 Extreme3 lenne, ami 24+8 pólusú tápot szeretne. Neki elég a kis FSP?

(#821) Cobra. válasza Tomcsii (#820) üzenetére


Cobra.
őstag

Ha nincs a tápon 4 pines CPU kivezetés, akkor kérdéses, hogy menni fog-e rendesen a gép. 8-as biztos nem kell a tuning nélküli működéshez.

[ Szerkesztve ]

(#822) Atesz1978 válasza Tomcsii (#820) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Szerintem nem ártana egy nagyobb táp mert az a proci terhelésnél elég falánk! Ha el is bírná hosszú távon a terhelés miatt szerintem nem volna hosszú életű!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#823) Tomcsii válasza Cobra. (#821) üzenetére


Tomcsii
csendes tag

Sajnos ilyen válaszra számítottam :(
Egyébként 1x4 pin van (bár most nem nézném meg, mert nagyon be van építve a gép), tuningon meg nem is gondolkodtam, mivel anélkül is eléggé mengőge a gép teljesítménye.

(#824) Tomcsii válasza Atesz1978 (#822) üzenetére


Tomcsii
csendes tag

Én is gondolkodtam rajta, de sajnos csóróság van. Főleg úgy, hogy ha tápot veszek akkor az szintén FSP lesz, az meg nagyban nem olcsó... legalábbis a jelenlegi majdnem üres tárcához képest.
közben eszembe jutott, hogy van egy 350-60APN is. Bár nem nagy külömbség, de azért csak 50W :) A 300 meg akkor átugrik a másik gépbe.

[ Szerkesztve ]

(#825) #90933760 válasza Tomcsii (#823) üzenetére


#90933760
törölt tag

Van rajta 4 tűs, de ha nem lenne se nehéz csinálni rá, vagy szerezni egy átalakítót.

2 ágas, 15A-rel. Ez 180W áganként (de mindkettő nem terhelhető egyszerre maximálisan a 300 összteljesítmény miatt). De ettől még simán bírni fogja, ne félj. Az a proci meg húzás nélkül, főleg ha alul is lehet feszelni akkor simán 100 alatt van a maximális fogyasztása. Nem kell tápot cserélned.

Szerk.
Ha van 350-es is akkor tedd be azt, de nézd meg a két ág terhelhetősége 15A legyen, legalábbis az egyik, ha kisebb akkor ne tedd be.

[ Szerkesztve ]

(#826) Atesz1978 válasza Tomcsii (#824) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Az 50W plusz is számít azért valamit! Egyik srác árul egy FSP ATX-400PNF-et jó áron!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#827) Tomcsii válasza #90933760 (#825) üzenetére


Tomcsii
csendes tag

Köszi a választ! Mivel a 350 most nincs itt (garázsos gépben használom), így guglit kérdeztem meg. A 300-hoz képest annyi a külömbség, hogy a 12V-os ágak 16 ampert tudnak.
A procin kívűl meg úgyse lesz nagy terhelés rajta, mert 2 HDD lesz benne (DVD meg csak telepítésnél), egy viszonylag kis fogyasztású VGA meg 2 kis teljesítményű venti.

(#828) Atesz1978 válasza Tomcsii (#827) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Próbát megér hogy bírja e!? Ha terheled akkor a venti hangja elárulja hogy mennyire bírja a gyűrődést!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#829) #90933760 válasza Tomcsii (#827) üzenetére


#90933760
törölt tag

Simán menni fog a 300-assal, aztán ha lesz időd átcseréled a 350-re. A simánál simábban fog menni. De venni újat nem kell. A lényeg végül is ebben van.

(#830) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

grrr, egy 350gln(80) kondis lett, ehhh morzos vagyok ra, enm ehhez szoktam:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#831) bluyoo


bluyoo
nagyúr

A héten megjön az FSP Raider 550-es kíváncsi vagyok menyivel jobb mint a Hexa ....

Bazinga!

(#832) =HG=


=HG=
addikt

Sziasztok!
Van egy 700W-os FSP moduláris tápom. Igazából semmi baja....ill.mégis:
Valami idegesítően sípol benne...Valami tapasztalat valakinek mi lehet ? Még nem szedtem szét, de szerintem nem venti, nem olyan a hangja...(bár az lenne a leg egyszerűbb csere)

(#833) bluyoo


bluyoo
nagyúr

"Megjött az FSP Raider 550 .. Hangra tök olyan mint a Hexa (legalábbis amilyen az enyém volt) a kábelei sokkal jobb elosztást kaptak és hosszabbak is.Meglepetésemre 5év garancia van rá ami miatt tényleg nagyon megéri 16K -ért szerintem.Főleg hogy az 500-as Hexa alig több mint 3K-val olcsóbb ....Már a garancia megérne annyit.És ehhez még hozzájön a nagyobb teljesítmény és hogy a sata és molex csatlakozókat kivéve mindegyik kábel harisnyázott A 2X4pines CPU és a 6 +2 tűs PCIe csatlakozó különálló kábelköteg nem úgy mint a Hexánál ugye.
Egyszóval elégedett vagyok vele."
Ajánlom mindenkinek :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#834) Atesz1978 válasza bluyoo (#833) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Annyiért 5 év garanciával tényleg jó ár! Kérdés hogy hosszú távon mennyire bírja majd a strapát de gondolom bírni fogja! Sok sikert hozzá!

[ Szerkesztve ]

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#835) #90933760 válasza Atesz1978 (#834) üzenetére


#90933760
törölt tag

A garanciaidőt általában ki szokták bírni, a gyártók erre azért odafigyelnek.

Nagyon jó árba van, én egy éve az 500-as BSII-t vettem 12-ért használtan, igaz ez jó drága volt, de nem volt más.

(#836) bluyoo válasza Atesz1978 (#834) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mióta van pc-m FSP táp van benne de még mindegyik üzemképes (legalábbis menyire tudom) :)
Na meg 5évig nyugodt vagyok ha netán elromlik garanciafutár jön .......
"Sok sikert hozzá!" Köszi! :R

Bazinga!

(#837) Atesz1978 válasza bluyoo (#836) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Ne értsd félre nem fikázni akartam csak egy új szériás tápegység! De igaz az 5 év garancia biztató meg a 80+bronz minősítés is jó alkatrészekre utal!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#838) bluyoo válasza Atesz1978 (#837) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:) Nem értettelek félre csak azért írtam hogy az FSP elégé megbízható márka.
De ha még egy elbasz.tt széria is lesz akkor is ott a gari.

Bazinga!

(#839) tornas


tornas
őstag

FSP RAIDER tesztek egy csokorban.

[link]
[link]
[link]
[link]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#840) Eletke


Eletke
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy FSP RAIDER 650-et.
Lehet, hogy a belseje olyan, mint Gold szériáé, de a hangja egy rettenet.
Utoljára 6 éve vettem egy Chieftec 500-ast, na ez az FSP semmivel sem halkabb.
Pedig azt hittem ennyi idő alatt a tápok kicsit csendesebbek lettek, de nem.
Tulajdonképpen csak a venti zajával van gondom, de ez így nem maradhat.
Tud valaki tanácsot, hogy milyen ventilátort tegyek bele ami csendes?
Tudom, hogy így elvész a gari, de nem érdekel.
Előre is köszi a segítséget!
Üdv:E

Van annak egy neve, aminek azt hívják.

(#841) Atesz1978 válasza Eletke (#840) üzenetére


Atesz1978
senior tag

A garancia elvesztése szerintem fontosabb mint a hangja de nem hiszem hogy más ventilátorod hangját nem lehet hallani hogy ennyire zavaró legyen!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#842) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Hihetetlen hogy ezek szerint mindig jó darabot fogok ki. :F
A Hexánál is sokan panaszkodtak hogy hangos az enyém meg tök halk volt.Most meg a Raider-el ugyan ez a környezeti zajoktól nem is hallom a gépem ....(nekem 550-es van).
(#840) Eletke
Új tápot biztos nem állnék neki szétszedni/moddolni.És ráadásul nem is igazán ajánlott.de azért : Táp ventilátor csere
Ha rendelted 8napig elállhatsz a vásárlástól egyszerűen mond meg hogy nem kell.

Bazinga!

(#843) vzsryl válasza Eletke (#840) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Nem szabadna hangos legyen, vidd vissza a boltba, és érvényesítsd a garanciát.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#844) Eletke


Eletke
csendes tag

Köszönöm a hozzámszólásokat!
Be kell valljam én egy kicsit különc vagyok, hangok terén.
Az Raider 650-em nem hibás darab, teljesen ok. Csak nekem nem felel meg a hangja.
De most már tudom tapasztalatból, hogy ebben az árkategóriában nincs hangban számomra elfogadható.A gépemben található egyéb hűtések szinte hangtalanok ezért kirívó az a (szerintem) elfogadhatatlan magas fordulat által okozott szélzaj amit ez a táp produkál terhelés nélkül pl: netezés alatt.
Amiket próbáltam és vissza is vittem a boltba: (kvázi hülyét kaptak tőlem, amit valahol megértek....))
corsair gs 600 és gs700 :ezek hangja még a raider 650-nél is sokkal rosszabb
corsair tx 650 és 750 :a hangjuk ugyan akkora, mint a raider 650-nek, csak morgósabb, viszont a gép kikapcsolása után elkezdenek halkan és idegesítően sípolni
A raidernek csak szélzaja van úgyhogy még ez a legjobb, ezért szerettem volna erre megoldást. Az lehet, hogy elvesztem a garit, de inkább használnám 2évig csendben (ha épp addig húzza) a gépem, mint 5év garival zajban.
Bocsi ha hosszúra sikeredett!
Üdv: E

Van annak egy neve, aminek azt hívják.

(#845) bluyoo válasza Eletke (#844) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mi is a visszajelzést!Mert azért a történeted így kerek :R
Ha tényleg ennyire zavar a "szélzaj" akkor a Táp ventilátor csere topic.Bár nem hiszem hogy a szélzajt úgy meg tudnád szüntetni hogy a hűtési teljesítményét ne rontsd számottevően.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#846) Atesz1978 válasza Eletke (#844) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Nekem FSP Aurumom van és ennek aztán tényleg semmi hangja nincs!

[ Szerkesztve ]

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#847) lee56 válasza Atesz1978 (#846) üzenetére


lee56
őstag

Szintén zenész, még így a nagy melegben sem hallom, bár lehet azért mert a videókártya kicsit elnyomja, de akkoris halkan adja le a Wattokat :)

Ha zavar a táp hangja Eletke, akkor olyat vegyél ami jó hatásfokú, arany vagy platina, és teljes terhelésen sem éri el vele a géped a 60-70%-os kihasználtásgot, az garantáltan zajmentes lesz. :)

No Comment

(#848) Eletke válasza bluyoo (#845) üzenetére


Eletke
csendes tag

Ráéreztél a problémámra, hiszen én sem akarom megfőzni a tápomat a hűtés elégtelensége miatt. De a régi CTG 500-am amit megstupekoltam, azzal nem voltak alapjáraton melegedési problémáim.
Üdv:E

Van annak egy neve, aminek azt hívják.

(#849) bluyoo válasza Eletke (#848) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Alapjáraton az nálam is hideg levegőt fúj ki (simán lehetne alacsonyabb a fordulatszáma) de azért egy hosszabb játék után ..... és ugye azért raknak a tápokba nagy légszállítású ventiket hogy teljes terhelésnél se legyen gond.
A vezérlése pedig a gyári szélkavaróhoz van csinálva persze kis utánajárással lehet hasonlót találni de az eredmény azért nem biztos hogy megérné.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#850) MMIX


MMIX
addikt

FSP AURUM 92+ 650 W (PT-650M) teszt, TechPowerup.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.