Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) ticse67


ticse67
csendes tag

Sziasztok!Még mindig bajom van az FSP tápommal.Mint régebben itt irtam nem akar elindulni.
Kicseréltem az elkókat,de továbbra sem indul.
Ajánljatok egy jó szakambert aki meggyógyitja nekem nem túl drágán.

(#1502) elistvan


elistvan
senior tag

Ennyire felhígult az FSP tápok minősége? Most került hozzám egy medion gépház benne egy 350-MDN aktív PFC-s táp. A belseje félig üres látni hogy egy rakás alkatrész hiányzik belőle a hátuljából, súlya semmi.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1503) tornas válasza elistvan (#1502) üzenetére


tornas
őstag

Ez inkább a jobb hatásfok miatt is van. De persze biztos van egy kis kicentizés is a dologban. 10+ évvel ezelőtt még inkább a túlméretezés volt a divat a tápok egyrészénél.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1504) elistvan válasza tornas (#1503) üzenetére


elistvan
senior tag

Ha tudok csinálok inkább majd képet. A táp végén ahol a mégsejt rács van szellőztetésként onnan a táp belseje felé számítva kb 2-3 centi üres. És mondom pille könnyű. Maj elmegyek haverhoz kiméretni a feszeket, hozza-e a ráírtakat.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1505) elistvan válasza elistvan (#1504) üzenetére


elistvan
senior tag

Képek: 1 2 3

Közben ahogy rákerestem a típusra, tényleg bronze 80+ -os

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1506) MMIX válasza elistvan (#1504) üzenetére


MMIX
addikt

Az a 8 centis ventilátor helye, ha azt rendelnek hozzá.


FSP350-60EMDN szerintem a Medion nevű cégnek gyártva.
230V only, talán karistolja a a 85% hatásfokot 50% terhelésen, 80+ plecsnije biztos nincs.

[ Szerkesztve ]

(#1507) elistvan válasza MMIX (#1506) üzenetére


elistvan
senior tag

Ebben van egy 12-es. Akkor minek bele 8-as?

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1508) Cobra. válasza elistvan (#1507) üzenetére


Cobra.
őstag

Mert az olcsóbb. Az FSP meg azt gyárt, amit kérnek tőle. Az MDN jelölésből egyértelmű, hogy a Medionnak gyártja rendelésre.

(#1509) tornas válasza Cobra. (#1508) üzenetére


tornas
őstag

Ebből az MDN sorozatból többféle revízió is van. [link]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1510) KonzolKartel

Sziasztok!

Asus M5A97 Pro, FX6100@4ghz, HD6970, 1db HDD, 3db 12cm-es ventillátort hajt egy FSP Bluestorm bronze 500 80+. Költözés óta egyszerűen vízszintesen vibrál a kép. Lehet ez a táptól? Monitort már elvittem, bevizsgáltattam, hibátlan. Vettem új kábeleket, de így se oldódott meg.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#1511) Cobra. válasza KonzolKartel (#1510) üzenetére


Cobra.
őstag

Valami zavar lesz a hálózatban. Gondolom analóg VGA csatlakozót használsz. Ha digitálison csinálja, akkor a videókártyád döglődik.

(#1512) KonzolKartel válasza Cobra. (#1511) üzenetére

Sajnos csak VGA csati van a monitoron. Így egy VGA-DVI kábelt használok az összekötésre. Már össze vissza kábeleztem mindent, illetve vettem spéci elosztót is, de nem akar megszűnni a probléma.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#1513) Graphics válasza elistvan (#1502) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

NEm a táp súlya határozza meg a táp minőségét.. Ez sztereotípia...

Rég nem ez a meghatározó... Mivel minden megy össze, így miért baj, ha nem tölti ki a méretet? :U

Első ami miatt nincs nagy súlya, mert aktív PFC-s, szemben a nagyon régi modellekkel ahol passzív megoldás volt, nagy vasmagos tekerccsel.

Más ellenvetésem nincs, ez a táp jó, és szerintem simán kiszolgál olcsóbb netezős PC-ket

Amúgy milyen feszeket akarsz mérni? 3,3 - 5 -12V ez minden táp sajátja... Emellett ugye az se mindegy milyen terhelésnél méred...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1514) Cobra. válasza KonzolKartel (#1512) üzenetére


Cobra.
őstag

Még annyit megpróbálhatsz, hogy hosszabbítóval másik szobából adsz áramot a monitornak. Vagy veszel egy normális monitort.

(#1515) salander válasza Klon (#1491) üzenetére


salander
tag

Nálam is zörög a múlt héten vett FSP Raider 550. A vicc, hogyha picit megdöntöm a házat vagy a házból kivéve a tápot akkor nincs semmi zaj, de normálisan be van építve - vízszintesen van - akkor valami irgalmatlan zavaró frekvenciát bocsát ki.

Gondolom csak az a megoldás, ha viszem is szervizbe a garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#1516) weri válasza salander (#1515) üzenetére


weri
senior tag

1honap mire vissza kapod (ipon) :d nekem mult honap 26-an vettek at, es csak ma irtak hogy le tudom vasarolni -.-" :d Nekem is hasonlo problemam volt, csak nekem corsair cx600v2 :d

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#1517) weri


weri
senior tag

550W Raider Silver
Hat meg kell mondjam sokkal jobb tapnak tunik mint a CX600v2 :D (lehet hogy tenyleg jobb?:D)
A csomagolasa szamomra meglepetes volt, mint valami VGA vagy Alaplap lenne ugy volt csomagolva :d
Elsonek elkezdett berregni de mar most egyaltalan nem csinalja es hangja sincs :D
Jah es kisebb mint a cx600 ami megint csak furcsa volt bar nem erdekel :D
Minden esetre jo cserenek tartom jelenleg :d

[ Szerkesztve ]

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#1518) marked one94


marked one94
őstag

Üdv!

Most egy ilyen gépem van
- Athlon II X2 240 proci
- 2x2 1333 ddr3 ram
- ATI 4850 vga
- GIGABYTE GA-M52LT-D3 alaplap
- 1 db sata vinyó
és ezt hajtom egy FSP 400 60hln táppal.

Most leszeretném cserélni a vga-t egy ATI HD 7770-re + a procit egy Phenom II x2 vagy ha bírja x4-re.
Azt szeretném megtudni hogy ezt a cserét még elbírja a mostani tápegységem?

Előre is köszi a választ :R

You'll Never Walk Alone

(#1519) Graphics válasza marked one94 (#1518) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bőven :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1520) marked one94 válasza Graphics (#1519) üzenetére


marked one94
őstag

Szuper :R
Akkor tápot még nem kell cserélni :))

You'll Never Walk Alone

(#1521) kiszpista900


kiszpista900
aktív tag

hali valaki segitsen ...össze raktam a gépet és a táp kb 30-45percet ment venti nélkül és arra lettem figyelmes hogy égett szag van ...és kiderült beleakadt egy kábel a ventibe...am egy fsp raider 650w táprol lenne szo..olyan kérdésem lenne ..lett baja? vagy ha igen honnan tudom meg? hogy tetszeljem??? köszi :W

(#1522) Szólista


Szólista
senior tag

Sziasztok!

A Hexa 400 és a Hexa+400 vezetékei ugyanolyan hosszúak?

Nem vagyok normális. Na és?!

(#1523) MMIX válasza Szólista (#1522) üzenetére


MMIX
addikt

FSP HEXA+

--------------------------------------------------------------
FSP Hexa 400 (HE-400) a tesztben szereplő doboz képen. Nagyítható kép.

[ Szerkesztve ]

(#1524) Szólista válasza MMIX (#1523) üzenetére


Szólista
senior tag

Nagyon köszönöm. :R

Nem vagyok normális. Na és?!

(#1525) MMIX


MMIX
addikt

FSP Hyper




Készült, az FSP Hyper Series Sales Kit (2013.12.9) és a www.fsp-europe.com információi alapján.

(#1526) kisbancsa


kisbancsa
senior tag

Tiszteletem. A problémám a következő : https://www.youtube.com/watch?v=9aJkTkk59UM&feature=youtu.be , 0:20tól érdemes figyelni, picit zörög a táp. Ha nincs terhelés alatt ( tehát nem fut semmi) akkor ciripel nyöszörög. Ezt már cserélik garanciával? :D

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#1527) V!ck


V!ck
aktív tag

Üdv!

Tegnap délután nyugovóra tért a kb 2009-ben vásárolt FSP Everest 80plus 400-am. Zenehallgatás közben érte el a végelgyengülés, simán csak mintha kihúztam volna a tápkábelt, se kép, se hang... A gép többet ment, mint amennyit nem, szóval elégedett vagyok, meg is rendeltem az utódját, egy FSP HEXA+ 400-at (kicsi büdzse), holnap érkezik. Remélem ez is kibír 5 évet.

Egyébként szétszedtem, egy darab kisméretű kondi púposságán kívül semmit nem láttam rajta.
Kicsit visszagondolva, volt már vele problémám, miszerint: magas 3d terhelésnél, pl 3dmark vantage, 2013, semmi baj nem volt, nem ciripelt, nem zúgott, nem fagyott a gép. De ha 3dmark 2001-et vagy 2006-ot futtattam, ami meg sem kottyan a gépemnek, ciripelt mint egy állat és sokszor mintha standby-ba ment volna a gép, totál leállt, kikapcsolt, DE!!! a power LED világított... netezés, filmnézés, játék, zenehallgatás közben semmi, minden hibátlan volt... csak 3dmark 2001 és 2006 közben volt gubanc... hát, most elfáradt.

Ennyi volt a sztorim, bocsánat ha untattam a nagyérdeműt, majd ha hazaértem, felgyúj... eltemetem.

Béke! :R

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#1528) tornas válasza V!ck (#1527) üzenetére


tornas
őstag

Egy kis "szervizmunkával" az a táp még újabb 5 évet is kihúzna. Szerintem csináltasd meg (nem egy nagy költség olcsóbb mint egy új táp), mert nincs annak nagy baja! Tartalék tápnak még bőven elmehet....

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1529) V!ck válasza tornas (#1528) üzenetére


V!ck
aktív tag

Közben nekem is eszembe jutott, van is szaki ismerősöm, megnézetem vele, hátha nem vészes a dolog. Ahogy mondtam, külsérelmi nyom nincs, semmi égés, durranás, füst nem volt, csak egy púpos kondit láttam. Egy próbát megér.

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#1530) ZoeS


ZoeS
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy az FSP HEXA+ 500 tép kábelei már valamivel hoszabbak mint a sima HEXA kábelei?

Köszönöm a válaszaitokat!

Szerk: látom a 400as esetében kérdezték már, ez az 500ra is igaz?

[ Szerkesztve ]

(#1531) patrikf1


patrikf1
újonc

Sziasztok,van valakinek FSP Hyper 700 tápja és ha van mik a tapasztalatok?(17k kicsit olcsónak tűnik 700 wattért)

(#1532) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Ugye egy FSP HEXA 500-as tápra rábízhatom ezt a konfigot?
Intel i7 3770K (OC 4,5Ghz)
Asus 7970 Matrix (Max 1,22Ghz)
Asus P8Z77-V Pro alaplap
2db 500Gb merevlemez,
2x4Gb G.Skill RAM

Hosszú távon mennyire életképes a dolog? Végleges megoldásnak is elmegy, vagy csak ideiglenesen használjam és minél hamarabb szerezzek be egy erősebb tápot? Jobban örülnék ha erre nem lenne szükség. Elméletileg VGA és a processzor max. TDP-jét összeadva bőven 500W alatt maradok.

(#1533) radi8tor válasza Findzs (#1337) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kár, hogy ezt most olvastam. :U
Egyelőre nem hangos a venti 2 hét után.

⭐ Stella

(#1534) TSanya


TSanya
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek infója arról, hogy az Aurum S szériának milyen hosszúak a kábelei?
Neten eddig nem sikerült megtalálnom.

Üdv:
S

(#1535) MMIX válasza TSanya (#1534) üzenetére


MMIX
addikt

Aurum S kábelei:


Nagyítható képek, rákattintás után.

[ Szerkesztve ]

(#1536) TSanya válasza MMIX (#1535) üzenetére


TSanya
aktív tag

Köszi szépen.

Üdv:
S

(#1537) F_Zolee válasza MMIX (#1523) üzenetére


F_Zolee
veterán

Hello

Azt tudod, hogy a HEXA+ 400W-osnak vagy a CTG-400-80P-nek lenne hosszabb a kábele?
Alsótápos elrendezés miatt kérdezem.

(#1538) MMIX válasza F_Zolee (#1537) üzenetére


MMIX
addikt

Helló!

CTG-400-80P lap alján írják. Chieftec.eu
A CTG 500W-é hosszabb, 8PIN EPS / 4PIN 12V

[ Szerkesztve ]

(#1539) F_Zolee válasza MMIX (#1538) üzenetére


F_Zolee
veterán

Valóban, észre se vettem a számozást. A +150mm az a hosszabbítás lenne vagy mi az a jelölés a 400mm után?

(#1540) MMIX válasza F_Zolee (#1539) üzenetére


MMIX
addikt

A csatlakozók típusa és a köztük lévő távolság. (vagy én nem értem a kérdést)
Molex/Floppy: (400W)

a többi, ugyan így

[ Szerkesztve ]

(#1541) F_Zolee válasza MMIX (#1540) üzenetére


F_Zolee
veterán

Erre gondoltam, csak rossz ágat néztem de így világos.
Köszi.

(#1542) erik22


erik22
tag

Sziasztok! Nekem lenne egy olyan kérdésem hogy ha leálítom a gépemet akkor a Videókártyám ledjei világítanak szóval áram alatt marad hogyan lehet kikapcsolni? Ha lehet kicsit szájbarágósan a választ! TÁP FSP RAIDER 650 , VIDEOKARI R9 280, ALAPLAM ASUS M5A97 EVO R2.0. Köszi

Mindenhol jó,de legjobb a hardveraprón!

(#1543) tornas válasza erik22 (#1542) üzenetére


tornas
őstag

Kihúzod a konnektorból... :)

A táp(ok) készenléti köre a PC kikapcsolása után is működik, és ezért is világíthat a LED a VGA-n (alaplapon is).

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1544) erik22 válasza tornas (#1543) üzenetére


erik22
tag

:(( :DDD félre téve a viccet elvileg biosba ki lehet kapcsolni!

[ Szerkesztve ]

Mindenhol jó,de legjobb a hardveraprón!

(#1545) Cobra. válasza erik22 (#1544) üzenetére


Cobra.
őstag

Nekem M5A97PRO-m van és az is ilyen hülye, hogy leállítva ad áramot az USB-nek, de ha standby-ban van, akkor nem. mondjuk a VGA-nak nem lenne szabad áram alatt maradnia szerintem. Ha zavar, hogy valami világít, akkor nyomd le a billenőkapcsolót a tápon.

(#1546) lee56 válasza erik22 (#1544) üzenetére


lee56
őstag

Vagy be... Elvileg nektek is kell legyen ErP kapcsoló a BIOS-ban, vagyis az UEFI-ben. Azzal épphogy csak a bekapcsoló gomb készenléti áramkörét tartja fenn, semmi mást, kb. ezért van.

No Comment

(#1547) erik22 válasza lee56 (#1546) üzenetére


erik22
tag

Köszönöm szépen istenkirály császár vagy!!!Már kérdeztem más topikokba de semmi válasz még egyszer köszi igen müxik kikapcsolja :D :C :C :C :R :R :R :R :R :B

Mindenhol jó,de legjobb a hardveraprón!

(#1548) raisechip86


raisechip86
csendes tag

Sziasztok!Van egy FSP 350 60APN tápom,most szeretnék venni egy GTX 650 TI Boost karit(TDP:134W)!Szerintetek vinni fogja a táp?

(#1549) tornas válasza raisechip86 (#1548) üzenetére


tornas
őstag

El fogja vinni...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1550) Shovalije


Shovalije
csendes tag

Üdv, egy FSP400 60GHN 85+ ilyen táppal rendelkezem és egy i5 2500k (alap) procim van és GF 760-as vidi karit néztem ki. Az lenne a kérdésem, hogy elég-e? Valaki azt javasolta szerezzek be olyan tápot ami több amperrel bír.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.