Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Prosector válasza Hurkaleves (#135) üzenetére


Prosector
addikt

Nekem 400-as PNF van a 690-ben és a 4 pines csati csisszre ér el a lapig a ház mögött vezetve.

Ha 1 centivel rövidebb lenne,már nem érne oda.

Mondjuk abban nem vagyok biztos,hogy ugyanolyan hosszú-e a vezetékük...

[ Szerkesztve ]

(#152) czpitti válasza 14adam (#149) üzenetére


czpitti
senior tag

:R

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#153) vzsryl válasza Prosector (#151) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A PNF-nek 52cm-es a 4pinese, az APN-nek 50cm, a Saga II-nek 40cm.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#154) Prosector válasza vzsryl (#153) üzenetére


Prosector
addikt

Akkor az APN madzaga nem lesz elég hátul elvezetve szerintem...

(#155) 14adam válasza Prosector (#154) üzenetére


14adam
addikt

létezik cpu hosszabító kábel

(#156) vzsryl válasza 14adam (#155) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Akkor már inkább egy drágább táp, amin sokkal több a csatlakozó és a 4pines is elég hosszú, továbbá árban is alig lenne drágább, pl Chieftec CTG-500-80PB.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#157) Prosector válasza 14adam (#155) üzenetére


Prosector
addikt

Persze,meg lehet toldani.

Én úgy értettem,ha nem akar hosszabbítót használni,akkor simán csak a táp kábele nem lesz elég.

(#158) 14adam


14adam
addikt

Van nálam egy Fsp zen táp amit valószínüleg meg is tartok. Ez még az első szériás erről azt kell tudni,hogyha nem evett kb 100w-t a gép akkor elindult és egyből leált. Hangja ugye semmi mert nincs benne venti. Ha akarjátok írkálok róla pár sort és csinálok képeket a belsejéről is.

Van egy eladó fsp pnf 300-as tápom

[ Szerkesztve ]

(#159) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

múlt héten lett meg egy bluestorm II 400w-os táp. a ventijét egyből cseréltem mert kegyetlenül ordított! egy hasonló paraméterekkel rendelkező coolermaster-t kapott. ezzel most néma. azért leteszteltem, hogy full loadnál (prime blend+furmark egyszerre) mennyire melegszik föl illetve mennyire gyorsul be a venti, de kellemes csalódottságomra egyik sem következett be! nem lett hangosabb és alig lett melegebb! (konfigom az adatlapomon)
a cpu kábelét viszont hosszabbítanom kellett... (ház cm690. lent van a táp) ,de így a lap mögött is el tudtam vezetni. összességében meg vagyok elégedve!

(#160) Pantok


Pantok
aktív tag

Sziasztok

FSP 350 PNR, 2 éves tápomban cserélnék ventilátort.
Semmi különösebb baja nincs a tápnak, derék jószág de nagy terhelés alatt a táp hangja (most hogy elhalkítottam a VGA és cpu ventiket) nagyon hangos.

A barkács témábol küldtek hogy (gondolom itt) volna aki megtudja mondani hogy milyen ez a venti ami most benne van a tápban, és milyenre lenne érdemes kicserélni?

(#161) iceman1988 válasza Pantok (#160) üzenetére


iceman1988
tag

Nekem a 400-as PNR-ben Yate Loon ventilátor volt gyárilag. Én is cseréltem benne ventit és szintén Yate loon-t tettem bele.

[ Szerkesztve ]

(#162) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Helló!
Én is venticserén gondolkodok.A gondom csak annyi hogy a tápom két vezetékes a venti amiket kinéztem azok meg három meg négy.El lehet hagyni a vezetékeket?Melyik kettőt kell bekötni?(bocs ha nagyon láma kérdés)

Bazinga!

(#163) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Kiegészíteném a dolgot.
Egyáltalán jó amit kinéztem bele?
A mostani ADDA mod.:AD1212LB-A71GL
Bemeneti Áram:0.24A
Bemeneti Teljesítmény2.88W
Fordulatszám:1800RPM
Légszállítás:72.0CFM
Akusztikus Zaj:34,4dB

Amit kinéztem: Coolink SWIF21201
Fordulatszám: 1200rpm
Légszállítás: 94.2 m3/h
Akusztikus Zaj: 18.2 dB/A
Bemeneti Teljesítmény: 1.68W
Bemeneti Áram: 0.14A

Bazinga!

(#164) Nyiscsák


Nyiscsák
aktív tag

Sziasztok!

Úgy látom hogy már sok ember cserélt fsp tápokban ventit. Nekem van egy 3 éves bluestorm 400-as tápom aminek néha eléggé megjön a hangja. Tudnátok nekem írni olyan ventiket amit érdemes beletenni?

[ Szerkesztve ]

(#165) bluyoo válasza Nyiscsák (#164) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha jól tudom Yate Loon venti van a 400-as bluestromban.
Egy másik fórumtémában találtam:
"Schyte splitstream Kaze-Jyuni
SY1225SL12M (1200rpm version)
24.00dBA / 68.54CFM / DC12V / 0.26A (1200rpm version)
Nagyon halk bekapcsoláskor olyan 650 RPM el pörög terheléskor max. 1250 RPM Prime+furmark alatt átlagosan olyan 720-820 és ég és föld a különbség a gyári Yate Loon 2200 at pörgött de az szabályosan olyan volt mint egy turbina!"

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#166) vzsryl válasza bluyoo (#165) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Tápokban általában min. 90-100CFM-es ventilátorok vannak, és azok tényleg képesek a ráírt légszállításra. Ezért olyan nehéz tápokba normális ventilátort szerezni.
Ezek jók:
ADDA, Yate-Loon, Enermax stb...
Ha rendben van a légszállítás, akkor még arra kell odafigyelni, hogy 3V-ról elinduljon a kiválasztott darab, és máris lehet megvásárolni. De ADDA és Yate-Loon ventiket nem nagyon lehet kapni Mo-n, és nagyon drágák is.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#167) bluyoo


bluyoo
nagyúr

A héten hozzák a ventit Coolink SWIF2120P

Fordulatszám: 800-1700rpm
Légszállítás: 60.4-127.6 m3/h
Akusztikus Zaj: 8.5-27.1 dB/A
Bemeneti Teljesítmény: 3.96W
Bemeneti Áram: 0.33A
Feszültség ingadozás: 7-13V
Majd megírom mit művelt a FSP400-60 GLN tápomban.

Bazinga!

(#168) Fecogame


Fecogame
veterán

Lehet újonnan kapni 300W-os FSP tápot, ami 80+ hatásfokkal rendelkezik? Ha igen, hol?

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#169) 14adam válasza Fecogame (#168) üzenetére


14adam
addikt

350-es apn? Mo-n nemnagyon kapni más 80+-os 300w körüli tápot :(
[link]

(#170) Fecogame válasza 14adam (#169) üzenetére


Fecogame
veterán

:R Ez pont jó lesz :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#171) vgeri22


vgeri22
csendes tag

Sziasztok!
Most vásároltam egy FSP400-60GLN tápot, két 12v-os ág van rajta (14-15A). Annyi érdekelne, hogy az ágak hogy vannak pontosan elosztva? A VGA-nak valószínűleg elég a 15A-es ág, a meghajtókat viszont a 14-es ágra raknám, ha tudnám melyik-melyik. A táp oldalára rá van írva, hogy az egyik sárga, másik sárga-fekete, de ez rajtam nem sokat segít:) Előre is köszi a segítséget!

(#172) 14adam válasza vgeri22 (#171) üzenetére


14adam
addikt

A 4pin-es kábel ami a procinak megy azon a sárga kábel sárga és fekete vonalakkal van körbevéve? black-yellow-os ág megy a procinak akkor. Nemtudod felcserélni a két ágat,csak ha nem a tápban átforrasztod őket de ezt megfelelő végzetséggel ajánlom csak. Az a +1A semmit nem oszt vagy szoroz mert az csak 12w pluszt jelent

(#173) vgeri22 válasza 14adam (#172) üzenetére


vgeri22
csendes tag

Nem a +1A miatt gondoltam a 15-ös ágat a vga-nak, a lényeg hogy egyik ág a vga-nak, a másik pedig a meghajtóknak (van két merevlemez és két dvd-meghajtó). Valóban sárga-fekete a CPU-táp, fel se tűnt elsőre. Mindenesetre nem használom a CPU-tápot, így akkor azzal a 15A-ral nem is tudok mit kezdeni? Most szeretnék majd VGA-t cserélni, az újnak a 14A biztos nem lesz elég:S

(#174) 14adam válasza vgeri22 (#173) üzenetére


14adam
addikt

Attól függ,hogy hogyan van bekötve. Lehet,hogy az egyik molexes ág is arra van kötve amire a cpu.
De milyen vga lesz? optikai meghajtók meg ventik és egyéb cuccok baromi keveset esznek.
A védelem úgyis később kapcsol le mert hagynak még pár ampert. A zalman 460-as tápjába is ugyan ez a belső van és ott át is írták a címkét 16 és 18A-re. [link]

[ Szerkesztve ]

(#175) jozsef m.


jozsef m.
tag

FSP 400-60 GHN. :)

Én is azt mondom ,hogy még nem kellett csalódni.Nem ciripel,nem hangoskodik,nem melegszik,pedig meghajtom rendesen! :K

(#176) bluyoo válasza vgeri22 (#173) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem tudom milyen VGA-t akarsz de nekem ugyan olyan tápom van és simán megbirkózik a rendszeremmel(az adatlapomon összehasonlíthatod a tieddel) .
Asus EAH4870/HTDI/512M + ...
Én is csak ajánlani tudom a ventilátorát sem cseréltem ki a végén pedig nem mai darab .
Átrendeztem a ventiket a házban 2db12cm-es és semmi gond.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#177) vgeri22


vgeri22
csendes tag

Az én konfigom kicsit régebbi sajnos:) Egy radeon x1950pro-t szeretnék venni, két molex tápon kapja az áramot. Elméletileg kevés neki a 16A, de majd kiderül. A 4-pin-esből nem lehet valahogy molexet varázsolni, ha jól sejtem? Vagy legalábbis felhasználni vhol a másik 12V-os ágat.

(#178) 14adam válasza vgeri22 (#177) üzenetére


14adam
addikt

Ha csak a 4pin-es kábel kapja onnan az áramot akkor nemnagyon lehet máshol felhasználni. De ebben a tesztben 153w-ot evett a KOMPLETT gép táp felől. Ebből még hatásfokot is kivonnánk simán 120w körül lennénk. De mivel a ph tesztekben nem terhelik le teljesen a gépet ezeknél a grafikonoknál ezért még rákell számolni kb 60w-ot. Akkor is nagyon max 180w körül eszik a komplett gép táp felől

Nem kell aggódni. Vinni fogja bőven :K Amúgy van az ismeretségembe olyan aki 300-as delta táppal hajtja az 1950pro-t meg e5200-at

(#179) vgeri22 válasza 14adam (#178) üzenetére


vgeri22
csendes tag

Akkor megnyugodtam, hogy nem feleslegesen vettem az új tápot:) Mindenkinek köszönöm a segítséget!

(#180) mmcc02


mmcc02
tag

Üdv!

FSP 350-60APN büszke tulaja vagyok: a táp csendes, stabilak a feszei, CSAK alacsony fordulaton mintha halkan morogna a venti, vagy mintha hiányozna az egyik lapátjából valamennyi, vagy mintha érne hozzá valamihez (nem érhet, leellenőriztem). Magasabb fordulaton ez a hang megszűnik. Különösebben nem zavaró a hang, csak furcsállom, hogy egy 1hónapos tápnak ilyen hangja van. Normális ez?

mmcc02

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#181) bluyoo válasza mmcc02 (#180) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Biztos csak a táp?Mondjuk nálam is van enyhe morgó hang de az a ház hibája.
A vinyók + összesen hat venti (procihűtő,táp,videokártya,házhűtő) és szépen berezonál a ház tőlük.

Bazinga!

(#182) mmcc02 válasza bluyoo (#181) üzenetére


mmcc02
tag

Szia!

Biztos, hogy csak a táp, vinyókat lehúztam, cpu ventit kézzel lefogtam, más pedig nincs, ami zajongjon. Lehet, hogy a táp rázná egy kicsit a házat?

mmcc02

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#183) Trebron09


Trebron09
őstag

Ez aaaz FSP totyik :DD

Nekem 1-1 FSP ATX-350PNF táp van a 2 gépemben (megnéztem, nem crg) és rendesen teszik a dolgukat. :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#184) G R 3 G


G R 3 G
tag

sziasztok,

van egy fsp400-60hln tápom, és zajos a venti... Megnéztem milyen a 12 centis venti ami benne van, és hát ilyen kicsi csatija van, gőzöm nincs hol lehet ilyet kapni...
Tud netán valaki boltot? vagy ventit ami jó bele? :F

MS Power Platform & CRM Tanácsadás és Fejlesztés: https://kogero.hu

(#185) 14adam válasza G R 3 G (#184) üzenetére


14adam
addikt

Ilyen csatis ventit nem kapni forgalomba. De könnyen tudsz csinálni. levágod ezt a csatit róla és hozzáforrasztod az új ventihez. Vagy az új ventit csak rákötöd a 3pin-es csatira és kész. Pár sorral feljebb szó volt a venti gondokról,ott ajánlottak ventit

(#186) G R 3 G válasza 14adam (#185) üzenetére


G R 3 G
tag

Na igen, csak lehet elsiklottam felette, hogy forgalomban nem kapni ilyet.
Köszi

MS Power Platform & CRM Tanácsadás és Fejlesztés: https://kogero.hu

(#187) bluyoo válasza mmcc02 (#182) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem igen.
Én raktam a csavarok mögé gumiparafalapot bár többet vártam tőle de csak ért valamit.

Bazinga!

(#188) mmcc02 válasza bluyoo (#187) üzenetére


mmcc02
tag

Szia!

Akkor marad a venti, nem zavaró annyira, hogy kicseréljem vagy gumit tegyek a csavarokhoz...inkább garanica :)

köszönöm,

mmcc02

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#189) Prosector


Prosector
addikt

Sziasztok!

Elbírná a tápom a konfigomat,ha tennék bele még egy 4850-est?

Nem akarom fullon leterhelni.

PNF szériás a tápom.

Kinek mi a véleménye?

(#190) 14adam válasza Prosector (#189) üzenetére


14adam
addikt

képtelenség :(

(#191) Prosector válasza 14adam (#190) üzenetére


Prosector
addikt

Akkor nem is erőltetem...sejtettem,de gondoltam megkérdezek egy nálam hozzáértőbbet.

Azt hiszem ebből egy 600-as táp lesz,de akkor már nem 4850-esekkel.

Köszi a gyors választ.

(#192) vzsryl válasza Prosector (#189) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

A HD4870x2-t nem bírta el, de 2db HD4850 kb. 100W-al kevesebbet fogyaszt, tehát meg van rá az esély, hogy elbírja. Ráadásul a HD4870x2-t azért nem bírta el a ph-s tesztben, mert nem volt elég csatlakozó a bekötéshez. Az is lehet, hogy ha több csatlakozó lett volna, akkor meghajtotta volna. A HD4850 CF-nél elvileg ha jól sejtem, kevesebb csatlakozóval is meg lehet oldani a bekötést, tehát nagy eséllyel működne a dolog.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#193) Trebron09 válasza Prosector (#191) üzenetére


Trebron09
őstag

Ha 400-as PNF-ed van, akkor bőven bírnia kell...

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#194) 14adam válasza Trebron09 (#193) üzenetére


14adam
addikt

Azért azt megnézném,hogy bőven viszi. 4850crossfire-ről beszél.Tény és való,hogy mekkora bika van benne de azért egy ilyen régi tápra nem kéne rákötne egy olyan gépet mert hamar elhalálozna. Itt csak 3dmarkal volt leterhelve és konnektor felöli eredmény,hatásfokot kivonjuk az mondjuk 85% (corsair hx1000) akkor is 320w körül ehetett a gép de itt még nem volt leterhelve a proci 100%-ra.

[ Szerkesztve ]

(#195) vzsryl válasza Trebron09 (#193) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az erő bőven megvan benne, csak az a fránya kevés molex csati a probléma. Olyasmivel lehet esetleg próbálkozni, hogy egy molex-6pines átalakítónál csak egyetlen molex kerül felhasználásra, mert ha nem terheli furmark-al, akkor biztos nem lenne probléma belőle.

(#194) 14adam: 1db HD4850-es max. 150W-ot fogyaszt, tehát 2 db nem ehet 320W-ot semmiképp, sőt még a 300W-ot sem érnék el, és a 400-as PNF 12V-on bőven többet bír, mint a ráírt 348W. Bár azzal egyet értek, hogy ha régi darab, akkor inkább ne erőltessen semmit, mert nincs sok értelme. De kárt úgysem tesz semmiben.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#196) Prosector


Prosector
addikt

A legnagyobb bajom az lehetne,hogy instabil lesz a vas,nem?

Max. kikapcsol/újraindul,vagy a táp is elfüstölhet?

Meg amit írtam,hogy nem akarom 90-100%-ra leterhelni,mert ha vmi baja lesz most nincs pénzem másikra.

[ Szerkesztve ]

(#197) Cobra. válasza Prosector (#196) üzenetére


Cobra.
őstag

Ne erőltesd, még ha el is indul, nem fog tetszeni a tápnak. Xbitlabs mérése szerint a 4850 CF 220W-ot fogyaszt (74W kártyánként a 6 pin-en), erre még jön a géptől kb 100-120W. Az már 320-340W, ez meg már erősen a táp vége, még ha el is bírja a 12V ág.

(#198) Prosector válasza Cobra. (#197) üzenetére


Prosector
addikt

Oké.

Akkor majd egy 600-as táppal csinálok egy 5850CF-t(talán),az annyit tud kb.,mint 1 5970. Csak elég lesz egy darabig...

Bár a 6000-es Radeonokat mindenképp megvárom,mert most úgysincs rá pénzem.

Köszi a választ!

(#199) Nyiscsák


Nyiscsák
aktív tag

Sziasztok!
Ezen az oldalon elég sok 12 centis venti van és annyi lenne a kérdésem hogy azok közül melyiket ajánlanátok egy bluestorm 400-as tápba?

A beszerelésnél esetleg jó lenne úgy hogy én tudjam szabályozni a fordulatát vagy inkább a tápra kell kötni?

(#200) kircipeti válasza Nyiscsák (#199) üzenetére


kircipeti
senior tag

Hali!

Elso korben szedd szet, hogy most milyen venti van benne. Az alapjan lehetne keresgelni. Jobb az, ha a tap szabalyozza a ventit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.