Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Attas válasza *Ropi* (#649) üzenetére


Attas
aktív tag

hu.....Remélem a rendelt FSP is szívni fog a gépből és kifúj majd a hátlapon...erre készülök.. Ugyanis a venti előtt nem sokkal lesz egy 2,5" vinyó ami nem melegszik, de ha a táp rátolja az általa előállított meleget az nem lenne jó. Igaz ilyen kis fogyasztással nem lesz radiátor az sem. meg a hatásfoka is 80+

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#652) *Ropi* válasza Attas (#651) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha befele fúj és nincs gar. matrica az illesztéseknél, akkor simán szétszeded és megfordítod a ventit.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#653) Steve(AMD) válasza MMIX (#627) üzenetére


Steve(AMD)
tag

Az 5V-os ágától eltekintve ez a táp egészen jó!
Mikorra lesz ebből Mo-on?

(#654) Attas válasza *Ropi* (#652) üzenetére


Attas
aktív tag

Nos megjött a táp és beraktam. Új pörög ahogy kell, és gyakorlatilag csak kb 30 cm-ről lehet hallani, hogy megy a gép. Na már csak el kell adni a kodegányt amit kivettem..elvégre új.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#655) *Ropi* válasza Attas (#654) üzenetére


*Ropi*
félisten

Eladni? Annyiért úgysem megy el, hogy értelme legyen, inkább tartsd meg tartaléknak. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#656) RoBos


RoBos
senior tag

Sziasztok,

szeretnék gépet fejleszteni, így vettem egy új alaplapot+CPU-t (asus z68 v lx+i5 2500K) de új tápot viszont nem vettem hozzá.
A kérdésem az lenne, h most vettem észre, h az új lapon 24+8 pin-es táp csati van, de a tápomon (FSP AX400-PFN) csak 24+4 pin-es van.
Elég ez hozzá, h a 8-asba bedugom a 4 pin-est, vagy kell vennem ilyen 4 pin to 8 pin tápátalakítót?

Előre is köszi a válaszokat!

(#657) bluyoo válasza RoBos (#656) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Elég neki de éppen a tuning miatt van rajta 8-as(stabilabb tuning).
Egy 400w-os Hexát már 10e-ért kapsz(13-ért 500w-osat) . Szerintem megéri ezt a kis pluszköltséget ha már ennyit költöttél a fejlesztésre.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#658) RoBos válasza bluyoo (#657) üzenetére


RoBos
senior tag

Köszi a választ!

Persze idővel cserélek akkor tápot is, mert tervezem a tuningot, de jelenleg elég lenne az is, h alapba elvigye az új konfogt ez a táp! Majd ma kiderül, h elindul-e 4 pin-es tápcsatival.

(#659) bluyoo válasza RoBos (#658) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Biztosan elindul én p5qd turbo-t használtam így egy ideig.

Bazinga!

(#660) lavorka válasza RoBos (#656) üzenetére


lavorka
aktív tag

Az alaplapokon a CPU-nál elvileg párhuzamosan vannak kötve a szálak. A 8-pin azért kell mert tuning esetén a 4 már túlterhelődne. De ha alapjáraton megy a CPU akkor elég a 4 is.

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#661) rhcp138


rhcp138
csendes tag

Sziasztok!
Van nekem egy FSP 215-60-PZ 215W tápegységem,ami egy Nec Powermate fekvő gépházban van benne. A gép fejlesztése miatt /processzor,alaplap stb./ cseréje miatt a tápegység teljesítménye már nem elegendő ezért cserére szorulna.
A gondom az,hogy ez szerintem a méretei miatt nem normál ATX méretű táp
méret: 180x123x100mm (hossz-szél-magasság)
A normál ATX tápok ennél kisebbek,a 12 cm es ventivel szereltek is.
Mi van akkor,ha kisebb méretű tápot teszek bele,megfelelő lesz -e a hűtés,vagy honnan tudok szerezni ilyen méretű tápot 350-400wattosban?
Valaki segítsen.
Köszönöm

(#662) rhcp138


rhcp138
csendes tag

Közben sikerült kinyomoznom,hogy ez egy EATX táp ami ugye nagyobb.
Akkor másképp teszem fel a kérdést:
Mi van akkor,ha a EATX táp helyett ATX tápot teszek bele?
Befolyásolja-e a hűtést?

(#663) bluyoo válasza rhcp138 (#662) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A hűtést szerintem nem.Az FSP HEXA is EATX tápnak van írva (bár lehet elírás).
De nézz be ide itt vannak szakik akik képben vannak tápügyileg.

Bazinga!

(#664) rhcp138 válasza bluyoo (#663) üzenetére


rhcp138
csendes tag

köszönöm megnézem

(#665) XaraX


XaraX
addikt

Az lenne a hozzáértőkhöz a kérdésem, hogy egy FSP 400w 60apn táp elvinne-e egy ilyen konfigot?

Gigabyte ep43-ds3lr
E5200
3 x 1 gb ram
Sata író
500-as sata hdd
8800 gtx
Minden alapon, tuningmentesen.

(#666) bluyoo válasza XaraX (#665) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ugyan nekem 400-as GLN volt de simán vitte az E8400(3.6Ghz)Hd4870 +3 vinyó 4X1gb konfigot.Magyarul igen bírni fogja.Bár a venti zajosabb lett az igaz.Mire elég 400w.

Bazinga!

(#667) Findzs


Findzs
addikt

Boldog Új Évet mindenkinek !!

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#668) #31342592


#31342592
törölt tag

Van egy 2 éves saga II 500w-os tápom. Valami elképesztő ami strapát bírt ez, nyúzást, szállítást, koppanást- egyebek. Szóval le a kalappal, tényleg minőségi termék, de 2 év után, most kezdi megadni magát a hűtője, egyre idegesítőbb, szal egy cserét eszközölök rajta.

Ettől függetlenül ha vásárlás előtt állnék, szint úgy fsp-t vennék :))

[ Szerkesztve ]

(#669) tmboy2


tmboy2
csendes tag

Sziasztok! Két kérdésem is lenne. Van egy FSP250-60HEN tápom hogy ennek mennyi a Watt száma? Mert nem nagyon találtam meg..A másik kérdésem az lenne hogy a mostani kártyám egy GeForce 8500 GT és ezt le akarom cserélni egy MSI GeForce N430GT-MD1GD3/LP2 1GB DDR3 PCIExpress ilyenre. Alaplapom Foxconn VIA PT 8907MB 2.0 8ERS2H. A kérdés az lenne hogy az alaplap támogatja -e a kártyát illetve a táp elbírja - e majd az uj kártyát.

(#670) *Ropi* válasza tmboy2 (#669) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szia!

Benne van a nevében: 250W-os. De ez már a csúcs, amit ki tudsz facsarni belőle, folyamatos terhelésként nem kínálnám meg 180-200W-nál nagyobb teljesítményfelvétellel. Ebből következően a kártyát sem bírja el a gépben, nomeg a PCIx kártya bele sem megy az AGP-s lapba.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#671) DiceBlade


DiceBlade
aktív tag

üdv srácok!
a héten érkezett meg az FSP Hexa 500W típusú tápom, viszont a 8pines CPU-kábele nem fog elérni a helyére, így gondoltam egyszerűen veszek egy hosszabbítót
mint kiderült ez nem is olyan egyszerű, 5! számítógépes boltban voltam, se készleten se rendelésre nem volt nekik
de mivel az egyik 4esből "ágazik le" a másik 4es, így talán egy 4>8 pines átalakító is megfelelne
ez okozna teljesítmény-visszaesést vagy bármi negatívuma lenne?
előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#672) bluyoo válasza DiceBlade (#671) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Erre gondolsz?
Mellesleg simán működik a géped sima 4pinessel is.Stabilabb tuning (nagy áramfelvétel)miatt alkalmazzák a 8-ast.Én p5qd turbo-t (8pines) használtam 4pines táppal gond nélkül tuning mellett.Akartam átalakítót de azt javasolták hülyeség vele bajlódni.Magyarul nem hiszem hogy nagy hátrány érne a 4>8 pines átalakítóval.De a 8-8-as lenne az igazi.

Bazinga!

(#673) DiceBlade válasza bluyoo (#672) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

igen, ilyet kerestem
de mivel drágább a posta mint a termék így kiesett

köszi a választ

[ Szerkesztve ]

(#674) bluyoo válasza DiceBlade (#673) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Vegyél még pár elemet :D és akkor már:
Előreutalás 1000ft-tól
Posta ajánlott levélküldemény 250g-ig 530Ft Posta ajánlott levélküldemény 500g-ig 735Ft

Bazinga!

(#675) Tempileul


Tempileul
tag

Hello! Vettem egy FSP AURUM 700 tápot és a következő probléma lépett fel, összekötöttem a gépet a táppal,, minden csatlakozó a helyén volt, a gép el is indult de nem volt kép, meg a windows se bootolt be! Rögtön leszűrtem a vga karival van vmi baj, megnéztem a kártya rendesen bent volt a helyén , a táp csati is rá volt kötve, megfogtam kihúztam a csatit, majd vissza, ugyan az nincs kép, majd ugyan azon az ágon egy másik vga csatival is ugyan ez semmi... Végül a megpróbáltam a másik ágon lévő vga csatival és jó lett a rendszer!
Létezik az hogy az egyik VGA táp csati ágam rossz ? Vagy mi lehet, vki találkozott már vmi hasonlóval ?

A konfig Intel core 2 duo, 3.2GHZ, Asus P5Qse,4gb ram, 2hdd,Ati 4850.

The easy day was yesterday!

(#676) *Ropi* válasza Tempileul (#675) üzenetére


*Ropi*
félisten

Segédtápot bekötötted? A memóriák rendesen vannak a helyükön?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#677) bluyoo válasza Tempileul (#675) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem simán lehet elvégre külön ág ...
De kérdezz rá Itt többet láttak tápot szétkapva.
(#676) *Ropi*
"Végül a megpróbáltam a másik ágon lévő vga csatival és jó lett a rendszer!"Szerintem ezzel válaszolt is.

Bazinga!

(#678) *Ropi* válasza bluyoo (#677) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor ezt benéztem, átsiklottam felette. :B

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#679) Tempileul válasza bluyoo (#677) üzenetére


Tempileul
tag

Köszönöm!

The easy day was yesterday!

(#680) bluyoo válasza Tempileul (#679) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
De szerintem próbáld még egyszer.Ha nem működik vedd fel a kapcsolatot a bolttal és vissza gariba.Sajnos még a nagyobb gyártóktól is kikerülhetnek hibás darabok.Vagy sérül szállításkor.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#681) <Mateus>


<Mateus>
tag

Sziasztok!
Nekem egy FSP-350PNF típusu tápom van és mostmár sajnos elértük azt a pontot h folyamatosan zug/ciripel a táp, lehet valahogy orvosolni a problémát?

(#682) *Ropi* válasza <Mateus> (#681) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kondenzátorok cseréje / új táp vétele.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#683) Axel pRo válasza <Mateus> (#681) üzenetére


Axel pRo
aktív tag

Nekem az 500W-os Everest a vásárlás óta ciripel, de ez az FPS "védjegye" ;]

"Cogito ergo Sum."

(#684) *Ropi* válasza Axel pRo (#683) üzenetére


*Ropi*
félisten

A 700-as Epsilonom sohasem ciripelt... ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#685) Axel pRo válasza *Ropi* (#684) üzenetére


Axel pRo
aktív tag

Figyelj..., szériakérdés de FPS-re jellemző tulajdonság a + hangeffekt :DDD

Legalábbis az ismeretségi körömben akik FPS-vel rendelkeznek azoknak is van hasonló élményük.. most éppen nem de nyáron különösen hallható a cucc hangja lehet, hogy a hőség teszi.. :B

[ Szerkesztve ]

"Cogito ergo Sum."

(#686) *Ropi* válasza Axel pRo (#685) üzenetére


*Ropi*
félisten

Összehordtok tücsköt, bogarat... ;) :D :))

Csak viccezek itten. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#687) Axel pRo válasza *Ropi* (#686) üzenetére


Axel pRo
aktív tag

:DDD Hát valami muzsikáljon is, ha már ennyit kiadtam érte ;] :D

"Cogito ergo Sum."

(#688) *Ropi* válasza Axel pRo (#687) üzenetére


*Ropi*
félisten

:D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#689) Trebron09 válasza <Mateus> (#681) üzenetére


Trebron09
őstag

Nekem 2 ilyen tápom is van, egyik sem ciripelt sosem (nyáron se). Pedig már nem mai darabok az egyik 2008-as a másik 2010-es. :)

szerk.: i5-750 + HD4850-el mondjuk jobban terheled, mint én, lehet azért :K

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#690) <Mateus> válasza Trebron09 (#689) üzenetére


<Mateus>
tag

hát sztem az enyém is van már 5éves biztos... jo mondjuk nem panaszkodom mivel voltak más tápjaim azok fele ennyi időt se birtak ki, hamar bemondták az unalmast... hát igen az FSP az FSP:D

(#691) *Ropi* válasza <Mateus> (#690) üzenetére


*Ropi*
félisten

Minden márkából vannak jobbak és rosszabbak is...Az FSP Epsilon 700-am 1,5 évesen megadta magát, kondenzátorcsere...Újra működik, az viszi a mostani vasamat.

Viszont Édesanyám gépét egy 9 éves Chieftec hajtja gyári állapotában (talán egyszer ha kifújtam belőle a port. :K

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#692) Trebron09 válasza *Ropi* (#691) üzenetére


Trebron09
őstag

9év! :Y :Y :D

Na az már táp!

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#693) Findzs válasza Trebron09 (#692) üzenetére


Findzs
addikt

nekem is volt egy 350w -os chieftec -em amit 6 éves korában adtam el mert már kevés volt a teljesítménye, corsair cx400 -ra cseréltem amit másfél év után lecseréltem egy fsp aurumra

a srác aki megvette mai napig használja gond nélkül megy nála már vagy 2 éve

eddigi legjobb tápom az volt :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#694) steve24


steve24
aktív tag

Sziasztok, mi a vélemeényetek erröl a táprol? FSP
Lehet hogy szert teszek egy ilyen tápra.
Konfigom
ASUS M2N-E SLI
AMD ATHLON 64 X2 4800+
2*1Gb Kingston DDR2
ATI RADEON Saphire X1800 GTO
1db 120gb HDD
1db 2TB HDD
alkalom adtán 1db 500GB HDD
DVD iró
2DB nagy rendszerhütő
most egy 400W no name tápom van de hangos és melegszik. :R

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#695) MMIX válasza steve24 (#694) üzenetére


MMIX
addikt

A belinkelt táp egy nagyon régi, de a szakik által kedvelt masszívra megépített, Blue Storm táp (azt hiszem FSP THN-P). Azért túl sok pénzt ne adj érte. (FSP Blue Stormból van többféle újabb beles is). A no name tápodnál sokkal jobb.
(ha belül nincs baja ennek a kitudja hány éves használt FSP-nek)

[ Szerkesztve ]

(#696) steve24 válasza MMIX (#695) üzenetére


steve24
aktív tag

Néztem a boltban egy sima no names tápot. deer vagy micsoda. Deer most nemtudom mennyire jó ez a táp de nekem nem sokat mond, volt elöző konfigomban egy FSP halk volt és nem melegedett, azért néztem olyat. 5000ft ért adja. most inkább megveszek egy régebbi minőségi tápot. mint egy újabb gyengébbet. max kicserélem a ventilátort benne.
Vagy nem jól gondolom?
Elméletileg nincs baja!

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#697) MMIX válasza steve24 (#696) üzenetére


MMIX
addikt

Új legjobban sikerült Deer helyett, egy akármilyen használt 1000 éves FSP is jobb. (az FSP-k Millennium Falcon-ja :) FSP PNF és THN-P)
A táp javítást bízd szakemberre. A venti cserét is. Számlával kb. 3500Ft egy táp felújítás egy jó szakinál. (nem nálam, csak olvastam)

[ Szerkesztve ]

(#698) steve24 válasza MMIX (#697) üzenetére


steve24
aktív tag

De akkor elbirja a konfigomat ugye? Nem nagyon akarok kockáztatni, pár napja van meg a VGA és azota csak kinlódik a táp. 400W os van benne, de nem hiszam hogy bir is annyit, azért néztem egy 500W FSP-t

" (az FSP-k Millennium Falcon-ja FSP PNF és THN-P)" mik ezek a röviditések? :R

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#699) MMIX válasza steve24 (#698) üzenetére


MMIX
addikt

Az FSP-n , mint gyártón belül van többfajta belső. Ezek többnyire hárombetűs neveket kapnak. (hasonlat, mint az autómárkán belül az autó nevek).
A táp belsőből (nevéből) lehet tudni, hogy mire számíthat az ember.

(#700) steve24 válasza MMIX (#699) üzenetére


steve24
aktív tag

Este megtudom mondani milyen . :)
modell szám alapján nem lehet megtudni? csak ha szét szedjük?

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.