Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Cobra. válasza Phoszphorosz (#950) üzenetére


Cobra.
őstag

Bőven elég lesz. Egyébként a 650-es nem külső tápcsatlakozó nélküli?

(#952) Phoszphorosz válasza Cobra. (#951) üzenetére


Phoszphorosz
csendes tag

Sajnos nem, a GTX 650 nagyjából a HD7750-nek megfelelő teljesítménnyel rendelkezik, de míg az csak 55W-t fogyaszt, arra nem került 6PIN-es tápcsatlakozó ezzel ellentétben.
A tápegységet nem sajnálnám, ha esetleg tönkremenne, mivel nagyon baráti áron jutottam hozzá egyik fórumtárstól. Természetesen nem örülnék ha ez bekövetkezne, mégis az egyetlen dolog ami miatt aggódom, hogy viszi magával a gépem többi alkatrészét is. :U

(#953) Cobra. válasza Phoszphorosz (#952) üzenetére


Cobra.
őstag

Az APN-ben jó a védelem és 12V-on tud 200W-ot, szóval elég lesz.a videókártyához is.

(#954) Phoszphorosz válasza Cobra. (#953) üzenetére


Phoszphorosz
csendes tag

Értem, köszönöm szépen a segítséget! :R

(#955) Hauserjoci


Hauserjoci
csendes tag

Sziasztok.

Egy FPS crg450-es tápom van, 400W-os. Következő bajom lenne vele. Amikor elkezdek játszani, egy idő után (olyan 10-15 perc játék után) kb 5 percenként nagyon hangosan felpörög a táp ventije, megy egy pár másodpercet majd szépen visszaáll, és így tovább, de csak akkor ha terhelve van a gép, üres járatban nem csinálja!.

Ez mitől van? Már a procin is megfordítottam a ventillátort, hogy elölre felé fújja, ne a táp alá (felső tápos házam van), plusz ventillátort is tettem a hátoldalára szívni (amikor megfordítottam a procin, akkor eztis megcseréltem befelé fújóra), viszont még ígyis gyakran rákapcsol a táp ventillátor, kézzel érzékelve azonban egyáltalán nem fúj ki meleg levegőt. Elképzelhető hogy a venti ment tönkre, vagy valami érzékelő, vagy nem bírja el a konfigot?

Gigabyte ga-ma78g-ds3h lap, athlon 2 x4 640 proci, Hd6850 vga 2x2gb Geil ram, 2 winyó 1 dvd író.

90W a proci max TDP, 127W a vga +a többi, szerintem 300W sincs, elkéne bírnia.

(#956) Cobra. válasza Hauserjoci (#955) üzenetére


Cobra.
őstag

Valamiért annyira felmelegszik a mért részen a táp, hogy maximum (közelébe) emeli a ventillátor fordulatszámát. A tápból a port kifújtad mostanában?

(#957) #40731136


#40731136
törölt tag

Üdv!

Van egy FSP Bluestorm II 500W-os tápom. (FSP500-60GLN áll a táp oldalán egészen pontosan) Most lesz 4 éves, de még jól szuperál, nincs bajom vele. A kérdésem az, hogy ha építek egy új, kisfogyasztású konfigot, akkor érdemes lecserélnem ezt, vagy fölösleges? Mert elvileg ez egy jó széria volt, szóval nem tudom, érdemes-e egyáltalán lecserélni. A mai 80+-os besorolási rendszerbe hol helyezkedik el amúgy, hatásfokot tekintve? Vagy már egy mai leggagyibb FSP Hexa is körbeveri hatásfokban?

Köszi a választ. :R

(#958) Trebron09 válasza #40731136 (#957) üzenetére


Trebron09
őstag

Kérdésedre a válasz igen... ált. ezek 70-75%-os hatásfokúak, terheléstől függően, annyira nem vészes azért. :)

Ha már 4 éves, akkor ajánlott a kondikat átnézetni benne, egyébként nagy más baja nem lehet.. :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#959) #40731136 válasza Trebron09 (#958) üzenetére


#40731136
törölt tag

70% :Y Azt hittem annál azért jobb.

Tehát akkor még a legolcsóbb FSP Hexa 400W is sokkal jobb már nála. És minőségben, tartósságban, megbízhatóságban hol van a mostanimhoz képest? Csak mert ez ugye eléggé a low-end kategória, a Bluestorm II meg ha jól tudom, akkor a felső-középkategória volt.

(#960) Trebron09 válasza #40731136 (#959) üzenetére


Trebron09
őstag

Gyengített/módosított aurum beles, ha jól tudom..de ezt majd a többiek megmondják..

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#961) Cobra.


Cobra.
őstag

Szerintem a GLN van 75-80% hatásfokú, és a Hexa is csak 50% terhelésen tud kicsivel 80% feletti hatásfokot.
Ha cserénéd, akkor csak 80+ Goldra érdemes, de azok meg 18-20e-től indulnak árban.

(#962) #40731136 válasza Cobra. (#961) üzenetére


#40731136
törölt tag

Akkor inkább maradok ennél egyelőre, majd körbenézek, ha bemondja az unalmast.
Köszi. :R

(#963) -KP-


-KP-
addikt

fsp 400 pnf tápról meg tudná nekem valaki mondani, mekkora terhelést bír az egyes feszültségeket? (12v1, 12v2, 12 kombinált, 5V, össz. kombinált). neten sajna nem találom sehol már..

Előre is kösz!

(#964) xcds válasza -KP- (#963) üzenetére


xcds
őstag

[link] :U

[ Szerkesztve ]

(#965) MMIX válasza -KP- (#963) üzenetére


MMIX
addikt

FSP ATX-400PNF ez az amit keresel?

(#966) -KP-


-KP-
addikt

köszi szépen ezt kerestem :C Most már biztos,hogy nem fogok 8 magos FX-et venni :D

[ Szerkesztve ]

(#967) Cobra. válasza -KP- (#966) üzenetére


Cobra.
őstag

Inkább vegyél FX6300-at meg mellé egy FSP Aurum 400-at, árben ugyanott vagy, mint az FX8350-el.

(#968) -KP- válasza Cobra. (#967) üzenetére


-KP-
addikt

van egy atx 400 pnf a gépbenamit nem akarok lecserélni. olyan rendszerre fogok fejleszteni, amit elbír. valószínűleg maradok a core i5 vonalnál. talán majd tavasszal.

[ Szerkesztve ]

(#969) Hauserjoci válasza Cobra. (#956) üzenetére


Hauserjoci
csendes tag

valamikor nyáron volt kiporolva, mai nap kiporoltam, kicsit szórakoztam a hűtéssel is, tettem a gép elejére is ventilátort (2 üres dvd slot helyére), így már sokkal ritkábban kapcsol be, de néha még ígyis előfordul!. Még kisérletezek majd vele, ha sehogy nem halkul, ventillátor csere?

(#970) Hauserjoci válasza Hauserjoci (#969) üzenetére


Hauserjoci
csendes tag

ha kiveszem a gépből, akkor nem melegszik, szóval biztos hogy a proci hőjétől csinálja. Próbáltam úgyis hogy kintről szív befelé fúj (megcseréltem a ventit), úgy még rosszabb a helyzet. Esetleg az megoldás lehet, hogy ha magát az egész tápot fordítom fejjel felé?
Most így hirtelen arra gondoltam, hogy megfordítani a gépben a tápot, fejjel lefelé, a gépház tetejére vágni egy lyukat, amin tudná szívni a levegőt.

(#971) szacsee válasza Hauserjoci (#970) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ház hátuljában van ventilátor, ami kiszippantja a meleg levegőt hátul?

(#972) Hauserjoci válasza szacsee (#971) üzenetére


Hauserjoci
csendes tag

igen van, közvetlenül a proci mögött, az szívja is ki érezni, de a táp még ígyis benyel sokat... :O

(#973) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Sziasztok!

Van egy 500W-s FSP HEXA-m. Szeretnék egy új házat venni, valószínűleg alsó tápos lenne. Elég hosszúak a kábelei? Sokan riogatnak itt a fórumon, hogy rövidek. (?!) Nem volt még alsó tápos házam, és mivel rendelném ezért előtte ki sem tudom próbálni. :F

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#974) Cobra. válasza ZS3NI (#973) üzenetére


Cobra.
őstag

Ha nem elég hosszú az alaplapi tápkábel, akkor tudsz venni hosszabbítót. Persze függ a háztól meg az alaplaptól is, hogy elér-e a csatlakozóhoz vagy sem, szóval csak összeszereléskor fog kiderülni.

(#975) Trebron09 válasza ZS3NI (#973) üzenetére


Trebron09
őstag

"1x ATX 20+4Pin (45cm)
1x CPU 4+4Pin (45cm)
2x PCI-E 6Pin
4x 4 Molex
4x SATA
1x Floppy"

Itt azt írják nem jó alsó-tápos házba:
[link]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#976) ZS3NI válasza Trebron09 (#975) üzenetére


ZS3NI
őstag

Igen ezt láttam, de jó lett volna ha van itt olyan akinek személyes tapasztalata van.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#977) nyega válasza ZS3NI (#976) üzenetére


nyega
tag

Szia!

Nekem egy micro atx-es lapom van,szűkösen de sikerült megoldani,hogy az alaplap alatt vezettem el a proci tápot. Jó táp de ha lett volna több pénzem,nem ezt vettem volna egy alsó tápos házba...És még hülye is voltam,mert a tápot később vettem,mint a házat. :D

(#978) Trevi


Trevi
tag

Valaki tud segíteni abba, hogy van egy FSP hexa 500W tápom és elkezd sípolni elég halkan amikor a windows betölt és kirakja a asztalra a ikonokat!Valaki már tapaszt már ilyen dolgokat? Táp új 1 hónapos! Ha vincsesztert kihúzom akkor nem sípol! Tönkre teheti a táp a a többi alkatrészt? Alkatrészek mind új!

(#979) Trevi válasza ZS3NI (#976) üzenetére


Trevi
tag

Amúgy belefog menni csak a kábeleket nem lehet eldugni a házban!Én ebbe szereltem bele az egyik havernak!
Alsó tápos Ép hogy elért! :K
Havernak mondom hogy lehet hogy rövid lesz erre pont elért a cpu táp csatlakozó a alaplaphoz, igaz nem lett laza a kábel! :D

[ Szerkesztve ]

(#980) satazz


satazz
csendes tag

Üdv!

FSP400-60THA típusú tápom van és érdeklődnék, hogy :

Core 2 Duo E7200 proci
GA-G41MT-S2PT lap
2x4GB 1333Mhz kingmax ram
+ 2Db vinyó

mellett elfutna-e egy HD4870-es videókártya?

Előre is köszönöm:)

Steam: /id/sataZ | Battletag: seriakillaz#2723

(#981) Trebron09 válasza satazz (#980) üzenetére


Trebron09
őstag

El..(bár nem tudom milyen idős a tápod). :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#982) satazz válasza Trebron09 (#981) üzenetére


satazz
csendes tag

Tehát akkor problémamentesen vinni fogja?

[ Szerkesztve ]

Steam: /id/sataZ | Battletag: seriakillaz#2723

(#983) satazz válasza Trebron09 (#981) üzenetére


satazz
csendes tag

Köszönöm:) 2éves de eddig egy hd6670 volt alatta.

Steam: /id/sataZ | Battletag: seriakillaz#2723

(#984) Trebron09 válasza satazz (#983) üzenetére


Trebron09
őstag

Akkor bőőven. :) (Amúgy a 6670-es nem sokkal lassabb [DDR5-ös], mint a 4870-es, fogyasztásban meg óriási a kül. ;) )

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#985) tamas1218 válasza Trebron09 (#984) üzenetére


tamas1218
csendes tag

Üdv!
Új gépet veszek, kinéztem 2 FSP tápot, de nemtudom melyiket válaszam az FSP Raider 550-ről és a
FSP Raider 650-ről lenne szó.
Ezt a konfigot kéne etetnie:
Alaplap: ASUS SABERTOOTH 990FX
Memória: KINGSTON 8192MB HyperX XMP DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3K2/8GX
Processzor: AMD FX-8120 3.10GHz AM3+
Processzorhűtő: ARCTIC COOLING Freezer A30
Videókártya: SAPPHIRE 11200-14-20G HD7850 2GB GDDR5 OC PCIE
HDD: WD 1000GB Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
Optikai meghajtó: SAMSUNG SH-224BB/BEBE Fekete OEM
Plusz pár venti..
Későbbiekben esélyes mégegy videókártya, és még pár RAM.
Azt mondták, hogy elkell bírnia az 550-esnek még 2 videókártyával is.
De biztosra szeretnék menni, nem szeretnék meglepit..
Egyébként mi történik, ha az 550-est ajánljátok és 650-est vennék? Milyen hatása, következményei lehetnek ennek?

(#986) Trebron09 válasza tamas1218 (#985) üzenetére


Trebron09
őstag

Vedd a nagyobbat... nehogy "gond" legyen majd később... árban se sok a különbség. :)
(Nekem az 550-es van nagyon patent cucc. ;) )

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#987) glovasi


glovasi
tag

Szevasztok!

A 350w-os FSP tápomban a nagyventi elkezdett zajongani. Hová vigyem tápcserére? Sztech bolt? Villamossági szervíz? Elektronikai bolt?

Esetleg PEsten a 4-6-os vonalán mit tudnátok ajánlani? :)

Kösz!

G.

(#988) Trebron09 válasza glovasi (#987) üzenetére


Trebron09
őstag

Ha garis még akkor egyértelműn vissza boltba ahonnan vetted, ha nem akkor min. a gyári ventivel azonos légszállítású ventit kell venni (minimum), de vigyázni kell az indulófeszültségre.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#989) glovasi válasza Trebron09 (#988) üzenetére


glovasi
tag

Ok. És ezt hol tudják nekem megcsinálni, ha már nem garis a cucc?

(#990) #81556480


#81556480
törölt tag

üdv!

FSP hexa 550.
Egy kis baleset miatt történt egy rövidzár.
Kiment a graetz és a belső biztosíték.
Az lenne a kérdésem hogy:

Nem tudom milyen volt a gyári ( felirat : CBU608 ) de egy 4amperes került a helyére. A tápot elindítottam, mindenhol megvan a 12, 5.5 meg minden ami kell.
Tudja valaki milyen volt a gyári greatz? Ha kisebb vagy nagyobb a mostani abból lehet probléma ?

Üdv.:Laci :R

( beírtam a tápos mélyvíz topicba is ha nem gond )

(#991) MMIX válasza #81556480 (#990) üzenetére


MMIX
addikt

Ha tényleg FSP hexa 550, mert ezt csak az oroszoknál és "környéküknél" kapni, ha jól tudom.

GBU806 (600 V, 8 А)
FSP HEXA 80 PLUS AXE550
Teszt
Kisebbet ne tegyél bele.

[ Szerkesztve ]

(#992) #81556480 válasza MMIX (#991) üzenetére


#81556480
törölt tag

Dobozán 550 szerepel meg a házon is: max peak power 550. ( hát nem tudom lehet csak 500) , de nem így néz ki a belseje, és más helyen van a graetz is(egy hűtőbordán).

Ez áll rajta :GBU606 ( amit most sikeresen kinyomoztam hogy 6 amperos.)
Ideiglenesen se használhatom a tápot? 8 nagyon kis fogyasztású géphez)

Visszatérve az 500/550 kérdéshez.

Ilyen doboza van: [link]
Lehet rosszul emlékeztem de 550 élt a fejembe..

szerk:

500as lesz az!

Találtam egy képet: [link]
Nekem olyan halvány a felirat hogy szinte olvashatatlan a graetzen. De ezekszerint GBU 606.

[ Szerkesztve ]

(#993) bugsyonic


bugsyonic
tag

Helló! Van egy FSP SAGA II 500W-os tápom és mostanában elkezdett zúgni, gondolom a ventilátorja. Ha álló helyzetben (normál) van a számítógép ház, akkor zúg, ha lefketetem akkor nem. Kérdésem, hogy a ventilátort én manuálisan tudom-e (lehet-e) cserélni? A másik pedig, hogy ha nem akkor milyen tápot vegyek helyette?
Köszi!

(#994) bluyoo válasza bugsyonic (#993) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Táp ventillátor csere topic.
Ha újban gondolkodsz az FSP RAIDER 550 jó választás kb. 16K körül kapható.

Bazinga!

(#995) bugsyonic válasza bluyoo (#994) üzenetére


bugsyonic
tag

Kösz, megnézem a topicot. A kérdést már bánom, hogy feltettem, valszeg nem FSP lesz az új táp :N

(#996) bluyoo válasza bugsyonic (#995) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Milyen táp mellett döntöttél?

Bazinga!

(#997) bugsyonic válasza bluyoo (#996) üzenetére


bugsyonic
tag

Még nem döntöttem, de ezek vannak a listán: CTG-500-80P és a Seasonic S12II-520. Feltettem már a kérdést a tápos topicban, csak még nem jött válasz. Lényeges, hogy halk legyen és 500W körüli.

(#998) bluyoo válasza bugsyonic (#997) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem tök halk a Raide 550-es (jelenleg is hajtom) és 5 év garancia van rá az említettekre 3év.
Középkategória csúcs belsővel: FSP Raider táp

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#999) bugsyonic válasza bluyoo (#998) üzenetére


bugsyonic
tag

Valahogy most az FSP-ket nem nézegetem :) De még a SAGA II-re 1 év garancia volt, a Raiderre pedig 5 év, így elgondolkodtató...meg a szünetmentesem is FSP.

(#1000) bluyoo válasza bugsyonic (#999) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Kérdezz rá a tápos topic-ban mit szólnak a Raider-hez nem hiszem hogy lebeszélnének. :)

Bazinga!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.