Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Findzs válasza ledgeri (#599) üzenetére


Findzs
addikt

na megvan a táp
több órán át használtam terheltem teszt progikkal játékokkal és tényleg halk :K

remélem így is marad :U :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#602) ledgeri válasza Findzs (#601) üzenetére


ledgeri
nagyúr

nekem is olyasmi házam van mint neked...
te hogyan raktad bele a tápot? ventivel leflelé, vagy felfelé?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#603) Findzs válasza ledgeri (#602) üzenetére


Findzs
addikt

ventivel lefelé természetesen :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#604) JohnBart


JohnBart
csendes tag

Sziasztok!

Átolvasgattam a topikot, így van némi sejtésem a problémámmal kapcsolatban, de azért jobb biztosra menni.

Adott a következő konfig:

Alaplap: Gigabyte P55-UD3
Proci: Intel Core i5-750
Grafkártya: ASUS Radeon HD5770, 1 GB fedélzeti memó
Memória: Kingston 2x2GB, 1333 MHz-en

A fentiek mellett adott még egy TFT-monitor, plusz egy Zalman-venti a házban. Nyomtató, scanner, kormány, stb. nincs. Nem szoktam tuningolni, minden alapórajelen fut.

Szeretném lecserélni a grafkártyát 5770-ről egy Radeon HD 6850-re (HIS, ASUS, esetleg Sapphire lenne a befutó). Kérdésem az lenne, hogy a jelenlegi aktív PFC-s FSP400-60GHN-em elegendő-e, hogy megetesse az új grafkártyás konfigot? :)

Előre is köszi a segítséget!

(#605) ledgeri válasza JohnBart (#604) üzenetére


ledgeri
nagyúr

én aurum golddal sandy 2400-at hajtok 6850-mellett, kb azonos rammal, hasonló (tippre ) lappal és nem volt jelentős gondom... de még várj egy hozzászólót

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#606) deathcrow42 válasza JohnBart (#604) üzenetére


deathcrow42
tag

A rendszered (I5 750 - 95W TDP + Ati 6850 - 130W TDP) teljes terhelés alatt se tudja megközelíteni se a 300 wattot. Bőven elég kéne, hogy legyen a táp ha jó állapotban van :K

[ Szerkesztve ]

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#607) MMIX


MMIX
addikt

Új FSP 80+Platina tápok jelentek meg a 80+ oldalán.
FSP400-60ETN
FSP450-60ETN
FSP500-70ETN
FSP550-80ETN
FSP600-80ETN
FSP650-80ETN

Szürke színűek, semmi cicoma, golyóscsapágyas ventilátor, osztott +12V-os ágak (18A)

[ Szerkesztve ]

(#608) Findzs válasza MMIX (#607) üzenetére


Findzs
addikt

már csak az árakra leszünk kiváncsiak :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#609) 14adam válasza Findzs (#608) üzenetére


14adam
addikt

Én meg arra,hogy vajon ezt fogják forgalmazni vagy megint elsunnyogják :U

(#610) JohnBart válasza deathcrow42 (#606) üzenetére


JohnBart
csendes tag

ledgeri, deathcrow42, köszönöm a segítséget! Friss jószág a táp, cirka egy éves, eddig nem volt gondom vele, szóval remélem újítás után se lesz. :)

(#611) deathcrow42


deathcrow42
tag

FSP Aurum 500W megérkezett hozzám, kiszolgál egy Ati 6950, I5 2500k konfigot :)

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#612) ungitomi


ungitomi
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne.Van egy FSP Zen 400-as tápom.Már legalább 2 éve szolgálja hűségesen a következő konfigomat:
Asus p5q-e,E-8400 3.0Ghz alapórajel,Hd 5750 alapórajel,1Tb seagate barracuda,4x1Gb kingstone ram LG dvd író, és 3 rendszerhűtő ventillátor.

Ha végre kijön az Amd a Bulldozerrel szeretnék gépet cserélni.Ahogy olvastam az eddigi infómorzsákat valahol 95-125 Wattig lesz a fogyasztásuk az először érkező 3 modellnek. A kérdés az lenne hogy elég lenne-e a mostani tápom egy 95W max Tdp-s procinak plusz egy HD6950-nek ami kb 200-220W körül fogyaszt max.Igen tudom ha összeadom a proci és a vidókártya fogyasztását az kicsivel 300w fölött lesz szóval mindennel együtt kb 340W lehet a rendszer max fogyasztása.
De ami a lényeg hogy ezt hosszútávon is tudná biztosítani a Zen vagy nem? Nem játszanék vele egész nap hiszen sokszor csak filmet nézek vagy böngészek,de azért van hogy pár óra hosszára leülnék játszani valami komolyabb videókártya izzasztó játékkal is(Metro2033,Crysis 2 stb).
Tuningolni nem szeretném igazán se a procit se a videókártyát,egyenlőre.
Igazán a 12V-os ágakat nem tudom hogy kell számolni a teljesítmény leadásba és mivel alapból csak 6 tűs videókártyacsati van rajta nem tudom bírná-e a HD6950 6+8-as felállását.
Szóval mit javasoltok?

Tiszetelettel köszönöm a válaszokat.

(#613) Findzs válasza ungitomi (#612) üzenetére


Findzs
addikt

el kell bírnia :K
de tedd fel ezt a kérdést itt is mert több szaki van abban a topikban :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#614) ungitomi válasza Findzs (#613) üzenetére


ungitomi
csendes tag

Köszönöm,megyek érdeklődöm ott is :)

(#615) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
FSP 350w PNC tápom van.Kb 2006-2007ben vettem.Mostanra elég komoly csapágyas hangja van a 12cm ventinek az alján. Hogyan lehet ezt javítani?Lehet egyáltalán?A vegyél új tápot sajnos nem megfelelő válasz...
Előre is köszi!
PS: Amíg megy a venti, a zajtól eltekintve okoz valami károsodást?
Köszi!

(#616) mr_ricsi válasza dodopek (#615) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Mostanra elég komoly csapágyas hangja van a 12cm ventinek az alján. Hogyan lehet ezt javítani?"
Ki kell cserélni a ventilátort.

"Amíg megy a venti, a zajtól eltekintve okoz valami károsodást?"
Nem.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#617) Diablo18 válasza mr_ricsi (#616) üzenetére


Diablo18
senior tag

:R én sem tudtam volna szebben le írni :R

(#618) dodopek


dodopek
addikt

Ja.Csak ahogy most szétszedtem a tápot, látom, hogy a venti kábele valahova olyan "mélységekbe" tűnik el, ahová én már nem garázdálkodnék.Arra gondoltam, hogy megkenném a venti tengelyét valamivel.Szerintetek mit használjak?WD40,kontakt spray?
Előre is köszi!

(#619) MMIX


MMIX
addikt

www.fsp-europe.com/comingsoon (hamarosan)

AURUM PRO 850W / 1000W / 1200W

AURUM Xilenser 400W és 500W

[ Szerkesztve ]

(#620) Findzs válasza MMIX (#619) üzenetére


Findzs
addikt

jó táp lesz csak az ára szokás szerint kicsit magas:
[link]
140 euró a 400w -os :U

várható volt, hogy lesz belőle fanless :K nekem is aurum van 400w -os és ha maxon megy a gépem akkor is csak langyos levegőt fúj és semmi hangja nincs a ventijének

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#621) MMIX


MMIX
addikt

FSP Aurum Pro Series 1200W (AU-1200Pro) teszt www.zol.com.cn

[ Szerkesztve ]

(#622) vjozsi


vjozsi
csendes tag

Hello!

Van egy 500W-os FSP Blue Storm II tápegységem és ventilátor cserére szorul már szegény.
Eredeti gyári ventilátora: 120x120x25 Yate Loon D12SH-12.
1. Ha ugyan ilyenre cserélném, de nem tudom honnan lehetne ezt beszerezni esetleg drága.
2. Néztem egy Noctua NF-P12-es ventit [Ipon]. Ezt esetleg úgy tenném be, hogy a csatit az alaplapra kötném és fix rpm-en forgatnám. Vagy ezt be lehet-e kötni a tápba mivel 3 vezetékes szóval csak a pirosat és a feketét. A táp tudja majd magának szabályozni, hogy mennyire pörögjön a sárga vezeték nélkül is?
3. Ha hülyeség az egész amit írtam, akkor ajánlatok egy ventit ami jó és csendes,majd azt fogom beszerezni.

Választ előre is köszönöm!

Üdv,
vjozsi

(#623) Findzs válasza vjozsi (#622) üzenetére


Findzs
addikt

meg kell nézned, hogy az eredetileg benne lévő ventinek mennyi volt a légszállítása és annak megfelelően válassz bele ventit
ha elhagyod a sárga vezetéket az nem probléma

coolnik swif2 -esek halkak és jó a légszállításuk is viszonylag, és az áruk sincs elszállva

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#624) vjozsi válasza Findzs (#623) üzenetére


vjozsi
csendes tag

Köszi!

Megnéztem az eredeti ventim légszállítása 88CFM
Rákerestem amit ajánlottál Coolink Swif 2 azon belül is a 120p-t néztem . Mivel ők a honlapjukon a légszállítást m³/h-ban adják meg ami 127m³/h max fordulaton ezt átváltottam CFM-re és csak ez csak 80.
Elég lesz ez?

Esetleg ez a venti amit eddig találtam: [Scythe]

[ Szerkesztve ]

(#625) Findzs válasza vjozsi (#624) üzenetére


Findzs
addikt

akkor neked a scythe lesz jó, nem is olyan drága :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#626) vjozsi válasza Findzs (#625) üzenetére


vjozsi
csendes tag

Oké köszi!

Megrendeltem a ventit, remélem minél hamarabb lesz, mert nem volt nekik raktáron. Már brutális milyen hangos a tápom, akár egy traktor.

(#627) MMIX


MMIX
addikt

FSP AURUM Xilenser 500W (AU-500FL) teszt és belső képek.

forrás: www.itocp.com

(#628) yohnsee válasza MMIX (#627) üzenetére


yohnsee
tag

Ez a táp olyan nekem mint a kutyusnak a labda:

Mikor lehet majd ilyet kapni MO-n?
Vagy csak külföldről lehet rendelni?

AVR

(#629) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Van nekem egy FSP400-60GHN tápom. Mivel a gépházban már minden ventit kicseréltem extra űber halkra, így már szinte egyedül a táp ventijének van hangja (egyedül hangosabb, mint a gépházban lévő másik 5 venti együttvéve, persze más tápokhoz képest így is nagyon halk, na de hát na...).

A kérdésem: van halkabb venti a benne lévő gyárihoz képest? Ha igen, melyik? Ja és ebben forrasztva van a venti, vagy van egy kis csatlakozója?

(#630) cajn


cajn
tag

Egy FSP Bluestorm II 400w-os tápot hány watt-ig lehet terhelni? Máshogy kérdezve mivel 85%-os hatásfokkal működik és PFC vezérlésű nem lesz baja ha huzamosabb ideig 360-370 watt-on dolgoztatjuk?

(#631) Jester01 válasza cajn (#630) üzenetére


Jester01
veterán

Mivel a teljesítményadat a leadott nem pedig a felvett teljesítményt mutatja, így semmi köze a hatásfokhoz és a PFC-hez. Azt ellenőrizd le, hogy az áganként megadott korlátokat nem léped túl.

Jester

(#633) Szkeptik


Szkeptik
tag

Sziasztok!

FSP SAGA II 400W tápom van, ami már a negyedik évét tapossa. Soha semmi baj nem volt vele, de most elgondolkoztam, hogy mennyi ideje lehet még hátra. Tudtok valami infót mondani, hogy egy ilyen táp általában meddig bírja? Az esetek nagy részében napi 12-15 órát megy.

A hatásfok csökken idővel, vagy az állandó érték?

A jelenlegi konfigom az aláírásomban van. Meg tudjátok mondani, hogy ha lecserélem a videókarit egy HD4850-re ahhoz elég erős lesz-e a táp?

Előre is köszi a segítséget!

GIGABYTE GA-970A-DS3P; AMD Athlon II X4 645 @ 3,1GHz; Gigabyte HD7770 1GB DDR5; 8GB Kingmax DDR3-1866MHz

(#634) sirzollee


sirzollee
tag

Hali!

Sos help kellene.Nem tudom jó totyikba írok,de következő a helyzet.A gépem nem akar bekapcsolni az utóbbi pár napba.Éjszakára mindig áramtalanítok évek óta,de most amint bekapcsolom az elosztót,benyomom a gépet SEMMI,ismét megnyomom SEMMI,tápkábel ki-be,bekapcs SEMMI :W .Ha végre "elindul" -mintha nyúznák lassan felpörög,majd ki ismét felpörög majd semmi-egy darabig így mire nagy nehezen felvillanik a powergomb és onnantól nincs gond vele prímán teljesít-még akkor sincs probléma,ha időközben újraindítom.
A tápom egy 4 éves FSP 400W-os (pontos típusszámot csak este tudok megadni-melózom).Bár ő a legöregebb alkotórész,de sose volt vele gond.Alaplap,proci,memória csere nyáron volt,gond nélkül.További konfig: MSI 880GM-E41,Phenom 555 unlockolva,Kingstone 4gb ddr3 hyper-x(nem emlékszem hogy 1333 vagy 1600-as), Sapphire hd 4850 512mb, 500as hitachi és egy 250es wd.
Szerintetek???Táppal van a gond???

(#635) mr_ricsi válasza sirzollee (#634) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Igen.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#636) sirzollee válasza mr_ricsi (#635) üzenetére


sirzollee
tag

Hát köszi a bő de lényegretörő magyarázatot.De mitől???

(#637) Cobra. válasza sirzollee (#636) üzenetére


Cobra.
őstag

Elég magas terhelésen ment, szerintem kiszáradt pár kondenzátor.
Szkeptiknek meg ugyanezt mondom. Ha berakod a 4850-et, akkor jóval hamarabb tönkre fog menni, egyébként szerintem még 1-2 évet ki kelll bírnia.

[ Szerkesztve ]

(#638) mr_ricsi válasza Cobra. (#637) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nekem is kondi volt az első gondolatom. És ezt a tápot érdemes átkondizni, mert utána a kondiktól függően még 4-5 évig is elmegy.

Viszont elég hamar megadta magát. Én arra gondolok, hogy a ház hűtése nincs jól megcsinálva. A 4850 hőjét nem viszi ki semmi, hanem a prociéval együtt a tápon megy keresztül az összes meleg levegő.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#639) Szkeptik válasza Cobra. (#637) üzenetére


Szkeptik
tag

Köszi a választ!

Egy ilyen kondenzátort hol lehet beszerezni hogy lehet lecserélni? Mennyibe kerül, ha kell?

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE GA-970A-DS3P; AMD Athlon II X4 645 @ 3,1GHz; Gigabyte HD7770 1GB DDR5; 8GB Kingmax DDR3-1866MHz

(#640) mr_ricsi válasza Szkeptik (#639) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem hiszem, hogy csak egyet kell cserélni.
elektronikai alkatrész boltban
Forrasztással
20-500 Ft /db

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#641) sirzollee válasza Cobra. (#637) üzenetére


sirzollee
tag

Köszi,így már értem. :R

(#642) lavorka


lavorka
aktív tag

Üdvözletem!
FSP Aurum 600W táp ma érkezett, be is van szerelve a helyére. Az öreg, zörgő ventis, enyhén púposkondis Epsilont váltotta le 4.5 év után. Eddig minden faintos, a táp csendben van, semmi magasfrekis sípolás. Bár a kábelezést kicsit kifogásolnám, az sata csatikat csinálhatták volna 90-fokosra, így épphogy elfér a Chieftec házam oldalától.

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#643) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Sziasztok!

A téma FSP, csak szünetmentes (bár a gépemben is egy Epsilon 700 szorgoskodik :) ): van egy EP-1000-em, aminek az utóbbi időben meghülyült a ViewPower monitrozó programja: nem hajlandó elindulni. Több összetevős a dolog, mert JAVA alapú program és az alapértelmezett böngészőben jelenne meg. Visszamenőleg kipróbáltam több változatot mind JAVA-ból, mind Firefoxból, mind a monitorozó program újabb változatát, de sajnos nem jött be egyik sem. A baj az, hogy nem tudok rájönni, konkrétan milyen frissítéstől állt meg, ha ezt tudnám, vissza lehetne állítani. Ha valakinek lenne rá ötlete, hogy még mit próbáljak ki, örömmel venném. :)

Köszönöm előre is!

R.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#644) Attas


Attas
aktív tag

Sziasztok! Most rendeltem egy ilyen FSP tápot A config amibe lesz, max 60w-fogyaszt. A kérdésem az lenne, hogy ha ilyen kicsi az áramfelvétel ergo a táp nincs terhelve, akkor a táp sem melegszik annyira és 12cm ventije is lassabban forog és halkabb? Szóval ez szabályozza a ventijét?? Ja és ugye a ventije szívja a levegőt? (bár ez lehet hülye kérdés? Köszi előre a választ...

[ Szerkesztve ]

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#645) *Ropi* válasza Attas (#644) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szabályozni szabályoz, de szerintem gyárilag fújósan van benne a ventillátor, mint általában minden tápban.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#646) Attas válasza *Ropi* (#645) üzenetére


Attas
aktív tag

Általában minden tápban? Két PC van otthon ATX-es táppal és mindkettő ventije a gép belseje felé néz és onnét szívja a levegőt majd a tápon keresztül áramoltatva a gép hátulján tolja ki.. Vagy egyre gondolunk csak másképpen fogalmazunk?

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#647) *Ropi* válasza Attas (#646) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor lehet, hogy én vagyok a kivétel, az FSP Epsilon 700 befele fújt, meg is fordítottam benne a ventillátort (összesen két tápom volt az elmúlt 10 évben, tényleg erős volt ebből általánosítani ;) )... :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#648) Attas válasza *Ropi* (#647) üzenetére


Attas
aktív tag

Bakker..lehet rosszul működnek a tápjaim???

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#649) *Ropi* válasza Attas (#648) üzenetére


*Ropi*
félisten

Közben rájöttem, hogy a Chieftec két ventillátorral szerelt 420W-os az tényleg kifelé fújt alapból (az volt 8 évig, ma is működik). :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#650) urdug válasza *Ropi* (#645) üzenetére


urdug
aktív tag

Minden táp szivolázza a luftot a gépből! ;]

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.