Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Findzs válasza Ferithebest8 (#1400) üzenetére


Findzs
addikt

ki kell tudnia :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1402) Cobra. válasza edgR (#1399) üzenetére


Cobra.
őstag

Próbáld ki a fürdőszobai konnektorból hosszabbítóval. Ha úgy nem zizeg, akkor itt a gond, ha úgyis zizeg, akkor viszont összegerjed a táp és valamelyik alkatrész tápáramköre. Azzal meg nem nagyon tudsz mit csinálni, csak lecserélni vagy a tápot másik márkára vagy a problémát okozó másik alkatrészt.

(#1403) raisechip86


raisechip86
csendes tag

Sziasztok!FSP 350 APN+Athlon II x 4 740 megbírkózik egy Raseon R7 260X-el?

(#1404) Cobra. válasza raisechip86 (#1403) üzenetére


Cobra.
őstag

Simán.

(#1405) adams55 válasza Cobra. (#1404) üzenetére


adams55
tag

Üdv. Gyors segítséget kérnék! FSP saga II 500-as elbír egy gtx 580-al + 2 kicsi vinyóval + egy q9550-el?

Logitech Z5500-Z623 / Acer Aspire Nitro / Xiaomi Redmi Note 2/4/Mi4/Poco x3 NFC

(#1406) Cobra. válasza adams55 (#1405) üzenetére


Cobra.
őstag

Nem. A táp max 210W-ot tud 1 ágon, a GTX580 meg teljes terhelésen 250W körül fogyaszt.

(#1407) adams55 válasza Cobra. (#1406) üzenetére


adams55
tag

( nem értek hozzá ) viszont, 1 6-os és egy 8-as csatlakozója is van, ilyenkor nem oszlik a felvett teljesítmény?

Logitech Z5500-Z623 / Acer Aspire Nitro / Xiaomi Redmi Note 2/4/Mi4/Poco x3 NFC

(#1408) tornas válasza adams55 (#1407) üzenetére


tornas
őstag

Annak a tápnak 2 db 12 V-os ága van, áganként 18 A-rel. Az ágak kombinált terhelhetősége max. 408 W. Ágakra lebontva pedig 216 W-os jelent. Na most, az egyik ág csakis a CPU-t látja el szuflával, a másik meg minden más komponenst. Beleértve a 6 pin-es és a 6+2 pin-es csatlakozókat is. Előfordulhat hogy kevés lesz ez a 216 W a VGA-nak, de ez használatfüggő lehet, meg aztán a TDP-ket is nehéz elérni.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1409) adams55 válasza tornas (#1408) üzenetére


adams55
tag

Így leírva már értem, nem vagyok ebben a témában otthon. Köszönöm a gyors válaszokat. Tudnátok nekem ajánlani valami olcsó, de minőségi tápot ?

Logitech Z5500-Z623 / Acer Aspire Nitro / Xiaomi Redmi Note 2/4/Mi4/Poco x3 NFC

(#1410) tornas válasza adams55 (#1409) üzenetére


tornas
őstag

Egyébként egy minőségi 500 W-os (egyben hagyott 12 V-os ággal) bőven elég lenne neked. De mennyit szánnál rá és még mindig FSP-t vennél?

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1411) adams55 válasza tornas (#1410) üzenetére


adams55
tag

Gyakorlatilag mindegy, lehetőleg csendes legyen.

Logitech Z5500-Z623 / Acer Aspire Nitro / Xiaomi Redmi Note 2/4/Mi4/Poco x3 NFC

(#1412) tornas válasza adams55 (#1411) üzenetére


tornas
őstag

Menj át a tápajánlós topikba! Sejtésem szerint az XFX Pro 450-et fogják neked csípőből ajánlani, kb. 13-15 lepedőért, ami bőven megfelelhet neked minőségben is. :)

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1413) Giii


Giii
senior tag

Sziasztok! Milyen tápot ajánlotok?
Konfig: Giga Ga-M68MT v.3.1
AMD 1055T
8GB ram
Club3D 6970 Coolstream 2Gb
1Tb Samsung SpinPoint F3 Eco Green
Samsung DVD író
+kártya ólvasó+4 venti
Ami most van az egy DEER :DDD (ne menjünk bele miért),lényeg hogy ezt szeretném lecserélni mielött meghal megint valami.Terheletlenül 12.350---12.416 V játéknál amikor terhelést kap leugrik 12.146-ra ami mondjuk elfogadható de terheletlenül soknak érzem a leírtakat.Másik gépben volt egy EVEREST 400-as ami igen szép szolgálatot tett és ki sem lett használva (2Gb ram,HD 3850 AGP, AMD Athlon 4200+,500 WD Blue)
FSP vagy Cooler master ez a kérdésem.Mindekettő elfogaható és szép teljesítményt adnak.Tisztában vagyok a termékpalettával d emégis kinek mi a véleménye esetleg tapasztalata?!
Max amit rászánnék 15-20 ezer!!!

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#1414) Findzs válasza Giii (#1413) üzenetére


Findzs
addikt

fsp aurum s 500w [link]

nekem 400 -as van sima nem s évek óta, halk megbízható gold fokozat

egyébként szerintem lehet, hogy a 400 -as is elég lenne bár nem sok a különbség árban

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1415) Giii válasza Findzs (#1414) üzenetére


Giii
senior tag

Köszi! Igen ha Aurumra esik a választás akkor 500W mindeképp mert árban nemsok az eltérés de viszont +100W és szerintem jól is jönne mert húzva lesz az 1055T.De hát ezzel szir-szar táppal neki nme merek állni mert kigyullad méga szomszéd háza is :DDD

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#1416) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Próbálok egy kis fogyasztású gépet összehozni, és eddig 2 táp került szóba.

Az egyik az FSP250SAV házzal együtt, a másik 3025-HEN.

Egyrészt, jobb-e annyival az utóbbi, hogy mindenképp azt keressem, másrészt, akárhogy is nézem, ezek nem mai darabok. Megbízhatóak még, vagy érdemes lenne valakivel megnézetni őket?

Let's begin, de gozaimasu!

(#1417) Algol válasza _ak_ (#1416) üzenetére


Algol
senior tag

Az FSP tápjai jól megtervezett tápok, félvezetőit kellő tartalékkal méretezik. Meghibásodásuk általában a kondenzátoraik elhasználódásával függnek össze. Az ilyen meghibásodás javítható a szekunder oldali elektrolit kondenzátorok cseréjével. Ennek anyagköltsége jóval 1000 Ft alatt van. A primer oldali nagy kondenzátor lényegesen ritkábban hibásodik meg, ennek pótlása maga is kerülhet 1000 Ft-ba. A kondenzátorok cseréje után gyakorlatilag új tápegységet kapsz, ami további 2-3 évig fog működni. Esetleg még ventilátort kell cserélni, ha kikopott a csapágya. A kondenzátor cseréket talán 2000 Ft-ért + anyagköltség szokták elvállalni.
Itt találhatsz vállalkozót:
Szakember kerestetik

Üdv: Algol

(#1418) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Egy Fsp Hexa 500-as tápban nagyon zajos a ventillátor. Ki lehet cserélni benne egy másikra vagy mi a javaslat ebben az esetben?

(#1419) bugizozi válasza tototos (#1418) üzenetére


bugizozi
őstag

Itt előbb kapsz választ lehet ;)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1420) Gordiann


Gordiann
őstag

Sziasztok!

Cicergés ellen van jelenleg valami megoldás?

FSP 400-60APN tápom van, már régóta, újkorában nagyon cicergett, innen a fórumról szereztem egy házilag készített tekercset-hurkot, amit beépítettem, a táp és lap közé.
Akkor egész tűrhető lett, viszont most újra előjött a gond.

Sajnos jelenleg nem tudom mikor cicereg, de leginkább, amikor visszafogott működési állapotba kerül a gép.
VGA passzív, winchesterek rezgéstelenítve, minimál venti mindenhol, nagyon zavaró a cicergés sajnos :(

??

[ Szerkesztve ]

(#1421) Algol válasza Gordiann (#1420) üzenetére


Algol
senior tag

A tápellátó áramkörök „cicergése“, sípolása

A BIOS Setup-ban a processzor energiagazdálkodási lehetőségeinél a C6 és a C7 jelzésű energiatakarékossági szint kikapcsolása segíthet.

Üdv: Algol

(#1422) Gordiann válasza Algol (#1421) üzenetére


Gordiann
őstag

Köszönöm szépen

Sajnos a bios-omban nincs ilyen lehetőség: Gigabyte P55-UD2m

kép

(#1423) Box3r


Box3r
csendes tag

Sziasztok!

Egy FSP Blue Storme Bronze 500 tápról lenne szó. Ma kiporoltam a gépet, mindent rendesen bekötöttem, tápkábel bedug, tápkapcsoló felnyom, szikra, ezután se kép-se hang.
Kivettem a gépből, multimétert elő, Power Good jel nulla, Power on és GND összekötésére nem indul. Gyanús, hogy bedöglött.
A lényeg: hol lehet a hiba? Kondik nincsenek felpúposodva, égés nyom nincs a nyákon, biztosíték okés. Ja és az állandó +5V-os ágon van stabil feszültség.

(#1424) Cobra. válasza Box3r (#1423) üzenetére


Cobra.
őstag

Ezt inkább a Valami baja van a tápomnak? topicban kérdezd.

(#1425) tornas válasza Box3r (#1423) üzenetére


tornas
őstag

A szikra forrását mindenképpen megkeresném...valahol csak látszik, akár a panel alján is.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1426) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Sziasztok!

Csak érdekességképpen, ennyit bír egy 350-PNR, most volt procicserém (Xeon), gondoltam megnézem lehasal e. Furmark (xtrememe burning modban), és Prime egyszerre futott:

Ha levesszük a táp veszteségét, még akkor is bőven 350W felett közvetített a gép felé.
Mindezt 10 percig volt szívem csinálni vele, a hangja érezhetően elváltozott amikor a teszteket ráengedtem. Anno 5290Ft-ért vettem, ennek 6 éve, azóta szolgál, de nemsokára jön az utódja.
Úgy gondolom ettől "best buyabb" táp nemigen létezett még.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1427) Algol válasza PAtr0n (#1426) üzenetére


Algol
senior tag

"Ha levesszük a táp veszteségét, még akkor is bőven 350W felett közvetített a gép felé."

Szerintem nem. Leadott 350 watt esetén a tápegység hatásfoka 350/447 = 0,783 = 78,3 % lenne, de az akkor tápoknak ennél kisebb volt a hatásfokuk, 70 - 75 % között lehetett. Akkor még nem volt 80 plusz. Persze a PNF tényleg jól túlterhelhető volt, amint azt stol valamelyik tesztjében láttam.

Üdv: Algol

(#1428) PAtr0n válasza Algol (#1427) üzenetére


PAtr0n
addikt

Én úgy tudom, hogy a PNR jobb hatásfokkal bír, mint a PNF. Lehet a PNF többet bír, de szarabb hatásfokra. Legalábbis ezt olvastam. De cáfolj meg, legalább kiderül az igazság :)
Minden esetre nem egy legalja táp, az biztos.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1429) Algol válasza PAtr0n (#1428) üzenetére


Algol
senior tag

Lehet igazad van abban, hogy jobb a hatásfoka. Amikor megjelent a PNR, akkor stol megvizsgálta és bennem csak annyi maradt, hogy bár tudja a ráírt adatokat, felépítése hasonló a PNF-hez, de már nincsenek benne annyira túlméretezett alkatrészek. Én csak ebből gondoltam, hogy a hatásfoka is hasonló lehet, ez persze nem biztos. Egyébként 100 % körül terhelve egy tápot, ott már bőven esni szokott a hatásfoka a maximális értékéhez képest.

Üdv: Algol

(#1430) ativga


ativga
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémám van:
Tavaly vettem egy új FSP Raider 550W-os tápot.
Az egyik szálán csak 4db sata csatlakozója van, egy másikon pedig molex meg saták is, meg 4 tűs is. A gépben Asus P5B alaplap, Asus HD7770 DCU vga 4gb memória van, Win7-el.
Két samsung Spinpoint 1TB-s winchesterem van ill. nemrég vettem egy WD 2TB-set is. Green EZRX.
A lényeg az, ha a csak satás szálra vannak kötve a winchesterek, akkor a gép random fagyásokat produkál. ill. van, hogy nem indul el, kék háttér jön be meghajtó hiba üzenettel. Ilyenkor resettel sem indul, ki kell kapcsolni, majd egy perc múlva már indul. (vagy nem) Ha lefagyott, akkor semmire sem reagál, bár az egér kurzor mozgatható, van hogy kép is becsíkosodik, mint VGA hiba esetén.
Ha a másik szálra kötöm a vinyókat, amelyiken a molexek is vannak, akkor nem jelentkezik a a hiba.
Mi lehet a gond? A hibát már akkor is produkálta, amikor a táp zsír új volt. Ezért a vegyes szálra kötve használtam a vinyókat. Viszont, most, hogy már 3 db is van a gépben, ezért a csak satás szálat szeretném használni, mert a másik ágon csak 2db satás csati van. A táp, vagy a winchester lehet a hibás, vaga VGA?

Köszi a válaszokat.

(#1431) Teal'C


Teal'C
addikt

Sziasztok

Adott egy Asrock fm2a88x extrem 4 lap + 2x4gb ram + a6 6400k + ssd v300 60gb

Ez megy egy fsp hexa 400-ról.

Ha ráteszek 4db 2tb vinyót azt kibírja???

A TÁP kalkulátor szerint ez az egész 260 watt és 350 -es tápot javasol.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1432) Algol válasza Teal'C (#1431) üzenetére


Algol
senior tag

A winchesterek darabonként 10-15 watt között fogyasztanak, a tápegység ezt bőven elbírja.
Egy nehézség lehet csak, ha bekapcsoláskor egyszerre pörögnek fel a HDD-k motorjai, az nagy áramfelvételt jelent. Később már a fentebb leírt fogyasztás lesz érvényben.

Üdv: Algol

(#1433) Teal'C válasza Algol (#1432) üzenetére


Teal'C
addikt

Köszönöm a választ!

A táp tud csúcsban rövid ideig 450watt-ot ez hivatalosan rá van írva. Ez talán már elég arra is.

Ja fontos megjegyzés 8800ft környékén van egy lc power 600-as táp. Senki ne vegyen úgy lefeküdt az említett konditól ahogy kell. 30 percet bírt.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1434) Cobra. válasza ativga (#1430) üzenetére


Cobra.
őstag

ativga: nekem ez zárlatnak tűnik, valószínűleg a kábelnél. Ha gondolod küldd vissza garanciába, de nem biztos, hogy a táppal van gond és meg is találják.

Hiei11: ez a 260W vajon hogy jött ki egy 95W TDP-s processzorra és kb 40W egyéb hardverre?
Egyébként meg 4db modern merevlemez nem okozhat gondot egy normális tápnak.

(#1435) Teal'C válasza Cobra. (#1434) üzenetére


Teal'C
addikt

A specifikációk szerint a proci 65watt. Amúgy az asus oldalán van fent ez a táp számolós progi ne engem utálj érte.

Ja és igen egy normális tápnál biztos ez a helyzet :)

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1436) Teal'C


Teal'C
addikt

Innen néztem a proci fogyasztást.[L:/dl/upc/2014-03/12/367386_vkd4fnuht69twt9j_screenshot_2014-03-12-22-07-54.jpg](IMG:/dl/upc/2014-03/12/367386_vkd4fnuht69twt9j_screenshot_2014-03-12-22-07-54.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1437) Cobra. válasza Teal'C (#1436) üzenetére


Cobra.
őstag

Csak fejből mondtam, így még jobb a fogyasztásod. Mondjuk a merevlemezeket nem befolyásolja, mert azok továbbra is 5V-ról mennek.

(#1438) Teal'C válasza Cobra. (#1437) üzenetére


Teal'C
addikt

Gondolom ez is tipp volt mert a gyártó oldala szerint 12v -ról megy.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1439) csabsz13


csabsz13
aktív tag

sziasztok!
azzal kapcsolatban lenne kérdésem, hogy teljesítmény szempontjából fontos-e hogy egy kétcsatos (6+8 pin) VGA a tápról hány vezetéken kapja az áramot?
adott egy FSP Aurum 550m táp és egy ASUS r9 290 DC2OC VGA.
az Aurum (félmoduláris) direkt szálai között van egy 6+8 pin-es, most azzal van rákötve a VGA (ilyen direkt vezetéken jön még az alaplapi és a CPU szál is).
ezzel furmark terhelés alatt azonban azt mutatja, hogy 11,38 V körüli feszültséget ír. ez rendben van?

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#1440) Algol válasza csabsz13 (#1439) üzenetére


Algol
senior tag

Válaszom (#9310)-ben olvasható.

Üdv: Algol

(#1441) csabsz13 válasza Algol (#1440) üzenetére


csabsz13
aktív tag

itt is köszi!

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#1442) Cobra. válasza Teal'C (#1438) üzenetére


Cobra.
őstag

A 3,5"-os HDD-knél gyártó (és típus) válogatja, hogy melyik megy 12 és melyik 5V-ról, a 2,5-esek mind 5V-ról mennek.

(#1443) Ermac


Ermac
tag

Helló ! E-bayen láttam ezeket a csodákat : FSP 300-60GHN(85) 6k HUF átszámolva
FSP 300-60THN-P 3500 HUF
FSP 300 -PNF 6k HUF
Kérdésem, hogy ki mit tud ezekről a kincsekről ?
Pl: Egy mai Integrált vga-s configot elvinne ?
ASRock H81M-DGS
G3220
Kingston 1600MHz DDR3 2x2 GB
1 WD 500 gb winyó
vagy vegyek rá egy vs-350es corsairt ? (8k)

We are Many You are but One

(#1444) Algol válasza Ermac (#1443) üzenetére


Algol
senior tag

Mindegyik elfogadható tápegység.
A GHN-nek 80+ minősítése lehet, egyúttal ez közülük a legújabb modell.
A THN-P volt az eredeti BlueStorm tápokban.
A PNF egy elnyűhetetlen, jelentősen túlméretezett konstrukció.

Persze ezek a tápegységek elég régiek, ki tudja mennyit mentek, milyen körülmények között, de ha szükséges, akkor csak a szekunder oldali pufferkondenzátorok cseréjével újszerű állapotba hozhatók.

Üdv: Algol

(#1445) Cobra.


Cobra.
őstag

Mondjuk én használt 300-as tápért nem adnék 6k-t, ha 8-ért van 2 év garanciás új.

(#1446) Ermac válasza Cobra. (#1445) üzenetére


Ermac
tag

Ez igaz ! :) Akkor olyat keresek ami, új és min 2 év van rajta ! Köszi szépen az infókat !

We are Many You are but One

(#1447) phain


phain
tag

Sziasztok!
Nagyon lama kerdes lesz elore is elnezest kerek. Sajat magam megnyugtatasa miatt kerdezem.
Ha itthon valami lepacsja joparszor a fobiztositekot ( jelen esetemben a suto ), de szerencsere a gep meg nem egett le, akkor lehet valami mas baja a gepnek ??? vagy a mostani tapokba mar olyan biztositekok vannak amik ezt megakadalyozzak ??

FPS Raider 550 -es tap amirol beszelek.
Elore is koszonom nektek!

(#1448) Algol válasza phain (#1447) üzenetére


Algol
senior tag

Kicsit zavarosan fogalmaztál, gondolok a sütő és a számítógép vegyítésére, de megpróbálok válaszolni.

Ha bekapcsolod a sütőt és az lecsapja a biztosítékot, miközben a számítógéped is be volt kapcsolva, akkor a számítógép szempontjából ez egy áramszünetnek számít. Ettől nem megy tönkre a gép, de a merevlemezed fájlrendszerében hiba keletkezhet a nyitott fájlok miatt. Ezt a gép következő bekapcsolásakor a Windows észleli és javasolni fogja a lemezellenőrzés futtatását. Ezért is ajánlják, hogy a Windows-t mindig szabályosan állítsuk le, elkerülendő az esetleges adatvesztést, amely természetesen csak az éppen megnyitott fájlokat érintheti. Tehát ez nem okoz fizikai károsodást a gépednek.

Másik eset, bekapcsolod a gépedet és az leveri a biztosítékot. Ez a géped bekapcsolásakor rövid ideig fellépő nagy áramigény miatt van, no meg attól, hogy kis áramterhelhetőségű az automatád, illetve túlzottan gyors reagálású, esetleg elhasználódott. Mivel a sütő is gyakran lecsapja ezt a kismegszakítót, ezért érdemes lenne villanyszerelővel megvizsgáltatni a körülményeket és esetleg cserélni a kismegszakítót.

A tápegységekben bent levő biztosítékoknak nincs köze ehhez a dologhoz. Ha az kiolvad, akkor a tápegység valamelyik alkatrésze is el szokott halálozni.

Üdv: Algol

(#1449) phain válasza Algol (#1448) üzenetére


phain
tag

Elnezest a fogalmazasert.
Az elso varians volt :)

Koszonom a valaszod ! :R

[ Szerkesztve ]

(#1450) warenzor


warenzor
csendes tag

Hali!

Van egy FSP Bluestorm II-es 500 W-os tápom, a kérdés hogy mennyire szereti az alsótápos házakat, elég hosszúak e a kábelei ilyen házakba? Valaki tapasztalat?

Egyébként egy Corsair Carbide 200r -be menne.

Előre is köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.