Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Atesz1978 válasza MMIX (#850) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Nem rossz a hatékonysága! :C

[ Szerkesztve ]

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#852) hodostamas


hodostamas
addikt

Úgy néz ki kifogtam egy silányabb 350apn-t :(
Most vettem a gépbe egy 5770-et, és sajnos ha 100%-on van meghajtva(pl furmark), akkor ciripel :( Proci az csak 65W TDP, szóval nem egy nagy cucc. De úgy néz ki a tápnak már a ~170W is sok? :Y

Amúgy játékok alatt nincs hang semmi, csak ha izzítva van.

[ Szerkesztve ]

(#853) Cobra. válasza hodostamas (#852) üzenetére


Cobra.
őstag

A ciripelés nem a magas terheléstől van, hanem mert valami olyan frekvencián rezeg a vga-n, ami összeakad a táppal. Vagy pont olyan terhelésen megy a táp, ahol valamelyik tekercse berezonál.

(#854) hodostamas válasza Cobra. (#853) üzenetére


hodostamas
addikt

Hm,

Akkor elvileg megszüntethetném ezt azzal hogy picit tuningolom vagy alulfeszelem a VGA-t?
Így nem tudna ebbe a tartományba kerülni remélhetőleg.
Úgy hallatszik hogy nem folyamatosan, hanem így változatosan erősödik, elhalkul a cirip, mikor hogy.

:R

[ Szerkesztve ]

(#855) thunder1991


thunder1991
tag

Sziasztok! Nekem van 1 FSP BlueStorm II-es tápom (400W-al rendelkezik)
Szeretnék,vagyis kapok most egy teszt erejéig egy HD4870X2-es VGA-t,azt olvastam hogy ennek a szörnyetegnek min egy 600w-os táp kellene,az a kis csoró 400wattos FSP táp elvinné?
Jah,igen azt szeretném még megkérdezni,mert még most se tudom... :DDD
Mitől FSP az FSP?? Ezt valaki legyen szíves nekem leírni mert hiába van ilyen tápom én csak azt tudom róla hogy jól néz ki és azt hogy 400wattos :B

[ Szerkesztve ]

(#856) Cobra. válasza thunder1991 (#855) üzenetére


Cobra.
őstag

Fortron Source Power rövidítése.
Ahhoz a kártyához lehet kevés lesz a tápod. Meghalni nem fog egyik se, max leáll a gép, szóval azért kipróbálhatod.

(#857) Atesz1978 válasza thunder1991 (#855) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Jókat olvastam a FSP BlueStorm II-es tápokról de az a kártya tényleg falánk úgyhogy lehet hogy kevés lenne hozzá pláne ha valami falánkabb procid van mellette!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#858) thunder1991 válasza Atesz1978 (#857) üzenetére


thunder1991
tag

Mellette egy i3-as 530-as CPU-m van.
2x4GB RAM
És egy átlagos deszka,nem tuningos és nincs is tele hűtőcsövekkel meg ilyenekkel.
Meg 2 venti a gépbe és ennyi :DD

(#859) Atesz1978 válasza thunder1991 (#858) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Akkor nem nagy fogyasztású a többi alkatrész! Egy próbát mindenképpen megér, azzal nem veszítesz semmit majd kiderül hogy bírja a strapát!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#860) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Fsp Hexa 500-as tápegységhez tudtok nekem linkelni egy olyan oldalt vagy kép is elég amin látható, hogy különböző terhelésen milyen hatásfokkal dolgozik?

[Itt] nézegettem de hexa 500 nincs a listában pedig a dobozon ott van a 80P!

[ Szerkesztve ]

(#861) MMIX válasza Teodor52 (#860) üzenetére


MMIX
addikt

Ott nem is lesz, mert ott csak a 115V-os konnektorral is működő tápok lehetnek.
A dobozon ezért nem is a hivatalos 80+ plecsni van. A Hexa csak 230V-al megy.


www.cowcotland.com


www.powerlab.vn



80 PLUS® Certified Power Supplies

[ Szerkesztve ]

(#862) Exom


Exom
tag

Sziasztok
Találkoztam egy FSP táppal, de nem tudom eldönteni, hogy hamisítvány, vagy valódi -e!
Tudnátok segíteni ? Neten nem lelem nyomát.

Ezek vannak ráírva:

FSP Group inc.
Model no.: ATX-300NF
AC input: 220-240V
DC output: 300W

A nagy kérdés tulajdonképpen, hogy maradhat-e az új gépben benne, vagy dobjam ki ?

(#863) Atesz1978 válasza Exom (#862) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Ez attól függ milyen géped van mert a 300W-os táp már nem sok mindenre elegendő!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#864) bluyoo válasza Exom (#862) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ilyenről én sem hallottam még , csak FSP ATX-300PNF -ről.Mondjuk az ajánlott kategória.
Gondolom nem egy mai darab .... Szerintem fektess be egy új tápba ,10K körül már boltban kapsz , garanciás , megbízható tápot (pl. a fent/lent említett Hexa).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#865) Teodor52 válasza MMIX (#861) üzenetére


Teodor52
senior tag

Ne haragudj de az első táblázatban feltüntetett értékek mit jelentenek mert a google fordító nem tudja lefordítani?

(#866) MMIX válasza Teodor52 (#865) üzenetére


MMIX
addikt

Tesztgép fogyasztása terhelve és terhelés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#867) Teodor52 válasza MMIX (#866) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszi szépen az információkat!

(#868) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kérnék egy kis infót az FPS SAGA II 500-ról.

Megéri áttérnem egy corsair 450 vx-ről?
:R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#869) Atesz1978 válasza bitpork (#868) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Nem sokkal lennél előrébb hogy megérje váltani! Szerintem akkor inkább egy FSP Aurum 500W-ra válts ott már lenne érezhető különbség!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#870) bitpork válasza Atesz1978 (#869) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Igazából a corsair ventija nagyon felpörög ha a procimat elkezdem bazirgálni és idegesít. Ha már halkabb annyival hogy 10-15% plusz erő van benne nekem már megéri a csere.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#871) Atesz1978 válasza bitpork (#870) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Hát igen ha húzod a procit akkor megjön az étvágya és a konfigodat elnézve nem is csodálkozok hogy hangosabb lesz mert azért van mit ellásson energiával!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#872) bitpork válasza Atesz1978 (#871) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért nem 5 ghz tuningról van itten szaó, csask egy szerény 4.4-4.6 tartósról. :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#873) bluyoo válasza bitpork (#870) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Esetleg az FSP RAIDER 550 jóval olcsóbb mint a Aurum.
Nekem is ilyen van teljesen korrekt jó hatásfokú táp. FSP Raider 550W review.

Bazinga!

(#874) Atesz1978


Atesz1978
senior tag

Itt a megoldás amit bluyoo kolléga írt mert az halkan bő tartalékkal bírná és gond nélkül húzhatnád akár 5Ghz fölé is!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#875) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A helyzet az hogy van egy 3k értékegyeztetéssel, és nem akarok időt pazarolni a megrendelésre meg egyebekre. Ha szerintetek halk, akkor én megelégszem ennyivel is, nem kell nekem atomerőmű. Bár lehet olcsóbb lenne mint gázzal fűteni :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#876) rico21


rico21
tag

Hali van egy FSP EVEREST 500W moduláris tápom és mostanában azt csinálja hogy nem ad képet vele a gép , kicsit furán hangzik de 100% hogy táp mert másik konfigban sem adott képet bekapcsol a konfig és ennyi valaki találkozott már ezzel és javítható a táp?

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#877) rico21


rico21
tag

ja a konfig

AMD 1100T X6
Giga lap 870A-UD3
4x2GB/1600 kingston
128GB SSD Agility3
1TB WD
HD5850/1GB
LG DVD-RW
lehet hogy már sok neki? de másikban sem indult ez az érdekes nem rég volt CPU csere 955-ről

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#878) bluyoo válasza bitpork (#875) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Még új táp esetén sem meri az ember azt állítani hogy tuti halk lesz (mindenkinek mást jelent) használt cucc esetén meg főleg nem ........
(#876) rico21
Ilyenről még nem hallottam .... próbáld ki a másik gép tápjával .... esetleg nézd meg a táp csatlakozóit, hogy az érintkezők a helyükön vannak e vagy nem.
"lehet hogy már sok neki?" Még ha sok is lenne terhelés alatt a bekapcsolást azért bírnia kellene.

Bazinga!

(#879) rico21 válasza bluyoo (#878) üzenetére


rico21
tag

hát az igaz meg nézem még de most szereztem egy FSP Bluestorm II 500W meg nézem azzal meg látjuk ja és táp teszter szerint minden feszkó rendben

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#880) swado


swado
tag

Sziasztok!

Most egy FSP Raider 750-esem van, de elég hangos. Egy SLI rendszert visz. Szerintetek egy FSP Aurum Gold 700W tudna halkabb lenni, vagy a nagy teljesítmény leadás miatt mindenképp durva, és ezáltal hangos hűtés kell neki

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#881) Atesz1978 válasza swado (#880) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Nekem is FSP Aurum-om van de hidd el a hangját nem lehet hallani! Nem hiszem hogy az SLI rendszered megterhelné annyira hogy a 700W-os Aurum hangos legyen! Milyen alkatrészekből állna a rendszer?

[ Szerkesztve ]

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#882) bluyoo válasza swado (#880) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Esetleg a moduláris Be Quiet! Straight Power E8-680W vagy a Be Quiet! Straight Power E8-700W ugyan úgy FSP belsővel.
A Melyik tápegységet vegyem? rákétszerez ha gondolod.
De ha már FSP Aurum Gold akkor már a 750W -os változat alig drágább és moduláris felépítésű.

Bazinga!

(#883) swado válasza Atesz1978 (#881) üzenetére


swado
tag

Egy 2600k (4,2 Ghz) + GTX 460 (768mb) SLI lenne benne. Sőt volt is, de szétszedtem, miután a táp ventije már úgy pörgött mint egy repülőgép hajtómű. Jó persze a CPU és a VGA-k is pörgették a sajátjukat, de pár másodpercre lefogtam őket és még mindig nagyon hangos volt a gép.

Most egy 500 watt-os Bluestorm viszi a konfigot, egy vga-val, és teljesen korrekt hangja van. Igaz a tápba tettem egy Scythe slip stream ventit, ami jóval halkabb mint a gyári.

Jelenleg egyébként ott tartok, hogy hagyom az egészet. Túl sok vele a macera.

bluyoo: Nem hallottam ég erről a márkáról, majd utána nézek. Igazából az eladhatóság miatt szeretem a népmárkákat.

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#884) bluyoo válasza swado (#883) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mondjuk nekem tuningmentes egykártyás a konfigom de a Raider 550-esem halkan teszi a dolgát .... Meglehet hibás darab , esetleg garancia vagy vásárlástól elállás (már ha NET-es rendelés)?
"Nem hallottam ég erről a márkáról, majd utána nézek." Ezért linkeltem a tápos topicot ......

Bazinga!

(#885) swado válasza bluyoo (#884) üzenetére


swado
tag

Nem hiszem hogy hibás lenne, máshol is írták hogy a belseje jó, de nem egy halk darab. Mondjuk hangsúlyozom, két VGA fűtötte a házat, full terheléssel. Gyanús nekem, hogy csak vízhűtéssel lehetne emberi szintre hozni a dolgot.

Na mindegy.........nem szeretnék több tanuló pénzt fizetni. Még alszok erre egyet-kettőt.

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#886) bluyoo válasza swado (#885) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mondjuk többkártyás rendszernél legalább +2db 12-es venti szükséges + egy normális ház a "halk" működéshez ,de gondolom ezek megvannak.

Bazinga!

(#887) swado válasza bluyoo (#886) üzenetére


swado
tag

A két venti meg van, a ház állítólag nem egy szellős darab (Gigabyte GZ-X5).

Napok óta gondolkodok, hogy elkezdjek-e kisérletezgetni: új ház, vga hűtők ( ARCTIC COOLING Accelero Mono), esetleg a ház ventiket Nocutára cserélni. Vazzzeg......mindezt egy SLI-ért. És ezek csak a hűtés kiadásai. Persze-persze később el lehet adni őket............hát, nem tudom.

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#888) bluyoo válasza swado (#887) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát a GZ-X5 tényleg nem az ...... Olcsón a BITFENIX Merc Alpha már viszont az (10-11K) Nagy nyári hőfokteszt.
Már az alsó tápos elrendezése segítene egy kicsit a tápnak ....
Milyen házat vegyek? ha netán :)
A Nocuta az egyik legdrágább szélkavaró szerintem a COOLINK SWiF2-1201 simán elég (már majdnem 2éve megvannak és még mindig halk mind a 1201 mind pedig a 120P).
A ház és a 2db venti 15K-ból meg is lenne.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#889) swado válasza bluyoo (#888) üzenetére


swado
tag

:R

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#890) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Jelenleg egy FSP 350w PNF (pnc?) tápom van.Hardver frissítés előtt állok, ezeket tervezném:
Asus M5A78L-USB3
Athlon II X3 450, vagy X4 631 (tdp 95/100w)
2x2gb Kingston HyperX Blu
1 samu 320gb hdd
1 dvdrw optika
(később esetleg) GB 7750OC (55w tdp)
Rá merhetem bízni az új konfigot erre a tápra? VGA nélkül/vele
2008 elejei a táp.
Köszi!

(#891) bluyoo válasza dodopek (#890) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem mai darab , de megbízható táp.Szóval igen!
Bár alaplapból inkább a M5A88-M -et választanám erősebb GPU és a SATA3 miatt.
(#889) swado
:) Szívesen!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#892) dodopek válasza bluyoo (#891) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm a választ! Mind2 topicban! :)
Elbírja még a 7750et is? Vagy inkább csak integgel?

[ Szerkesztve ]

(#893) Atesz1978 válasza dodopek (#892) üzenetére


Atesz1978
senior tag

A 7750 elég alacsony fogyasztású úgyhogy szerintem azt is elbírná!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#894) bluyoo válasza dodopek (#892) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Persze a 7750-el együtt.Mondjuk a FSP 350w PNF nincs ellátva valami sok csatlakozóval , bár nem is kell , ha jól tudom a GV-R775OC-1GI -n még kiegészítő tápcsatlakozó sincs .....
"Mind2 topicban!" Nem tudtam visszanézel e az alaplaposba :D

Bazinga!

(#895) dodopek válasza bluyoo (#894) üzenetére


dodopek
addikt

55w a tdp-je, és tényleg nincs + csatlakozó rajta. :)
Mindig visszanézek épp ezért, hátha valaki más szempont miatt mást ajánl. Most is bejött. :)

Köszönöm mindkettőtöknek a hozzászólást. :R

[ Szerkesztve ]

(#896) bluyoo válasza dodopek (#895) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Drágább a M5A88-M de talán megéri a + kiadást ....

Bazinga!

(#897) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

Ismét segítségre lenne szükségem.
Árulok egy FSP Aurum Gold 700W tápot.

Érkezett már pár kérdés a táp "ág kiosztását" illetően és hogy mekkora VGA-t bír el CF/SLI esetén..??

Egy Komplett konfigban került hozzám és egy GTX580 at hajtott. Ennyit tudok róla.

2DB VGA kábel van és mindkét kábelen 2x 6+2 pin csatlakozó-> de gondolom ti ezt tudtátok is :B

MIt merjek erről mondani? Illetve a leírásban szerepeltetni a teherbírást illetően?

Nem szeretnék olyat mondani , ami nem valós -> de én nem értek hozzá. :N

Segítséget előre is köszi.

Üdv

Pepe

(#898) joeyfiu


joeyfiu
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Gigabyte Superb 460W tápom (FSP a belseje, ezért írok ide), amiben elszállt egy kis ellenállás. Nem tudjuk kitalálni mekkora volt. Tudja-e valaki melyik FSP tápnak ugyanez a bele, illetve kapcsolási rajzot honnan tudnék szerezni?

Köszi előre is!

(#899) MMIX válasza joeyfiu (#898) üzenetére


MMIX
addikt

"Tudja-e valaki melyik FSP tápnak ugyanez a bele"

FSP400-60HLN (csak 230V "környéki" konnektorral működő FSP GLN)

[ Szerkesztve ]

(#900) joeyfiu válasza MMIX (#899) üzenetére


joeyfiu
csendes tag

Grazie mille!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.