Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Cobra. válasza necrobin (#1250) üzenetére


Cobra.
őstag

Inkább ezt vedd meg: [link]
Vagy ezt, ha nem több 4 évesnél.

[ Szerkesztve ]

(#1252) necrobin válasza Cobra. (#1251) üzenetére


necrobin
tag

Köszönöm a választ. :R De ezek tutira visznek egy 6970-et? :(

(#1253) Cobra. válasza necrobin (#1252) üzenetére


Cobra.
őstag

Hmm, most nézem, hogy a SuperB csak 15A-t tud, akkor mégse lesz jó.
18A kell a 6970-hez a 2. 12V ágon, vagy egybe ág legalább 32A-rel.

[ Szerkesztve ]

(#1254) necrobin válasza Cobra. (#1253) üzenetére


necrobin
tag

Értem. :K De..itt pl azt írják arról amit linkeltél, hogy nem javasolják, és ott az egyik kommentelőnek majdnem olyan gépe van mint nekem. 6970, 4gb ram, és egy 4 magos AMD proci, bár nekem 8gb ram van.
[link]

(#1255) Cobra. válasza necrobin (#1254) üzenetére


Cobra.
őstag

Bocsi, közben javítottam. 10k alatt meg mást nem találtam Hardveraprón. Megveheted a 2 általad felhozottat is, csak nézd meg a matricájukat, hogy tudnak-e 18A-t.

(#1256) necrobin válasza Cobra. (#1255) üzenetére


necrobin
tag

Az FSP Saga II 500W amit választottam, tudja a 18A-t. Akkor jöhet? Csak ideglenesen kell. fél évre kb.

(#1257) tibizje


tibizje
tag

Üdv. Van egy FSP 400-60APN tápegységem, és úgy vettem észre, hogy elég hangos benne a ventilátor. Van valakinek ilyen tápja? Másnak is zajos a ventilátor, vagy csak az enyém ilyen?

(#1258) necrobin válasza tibizje (#1257) üzenetére


necrobin
tag

Az enyémbe is amit most vettem, ki van cserélve benne a ventilátor, mert hangos volt.
Szerintem neked is ez a problémád, hogy a gyári venti hangos, cseréld le benne a ventit. :)

(#1259) tibizje válasza necrobin (#1258) üzenetére


tibizje
tag

Értem. :) Köszi. És milyen ventit tudnál ajánlani? És szerinted sacc per kábé mennyibe kerülne beszereltetni?

[ Szerkesztve ]

(#1260) necrobin válasza tibizje (#1259) üzenetére


necrobin
tag

Húú én nem értek hozzá, az enyémbe se én cseréltem ki, de itt egy topik, most én is olvasgattam, te is olvasd át, ez pont erről szól, hogy hogyan kell kicserélni, és hogy milyet tegyél bele.
Ebben a topikban ( TOPIK )ezt ajánlották, elvileg halk: Chieftec 12cm AF-1225S

[ Szerkesztve ]

(#1261) Cobra.


Cobra.
őstag

Ha jól tudom az APN-ben sima csatlakozó van, nem forrasztott, de van erre topic, ott kérdezd meg.

necrobin: jó lesz, csak azért lesz hanga, meg fűteni fog rendesen terhelés alatt.

[ Szerkesztve ]

(#1262) necrobin válasza Cobra. (#1261) üzenetére


necrobin
tag

Télen legalább nem kell külön fűteni, nekem is a gépem fűti a szobámat. :D

(#1263) krisz74


krisz74
tag

Van egy gtx 295-ös videókártyám. Elég hozzá a raider 550w-os vagy inkább a 650w-ost ajánlanátok? Jelenleg 2 winchester illetve egy elég gyenge proci van, amit később cserélnék+4gb ram, semmi extra.

(#1264) bluyoo válasza krisz74 (#1263) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Elég , [link] !
Bár azt a 3K-t lehet rááldoznám a 650-esre azzal már a gyári ajánlás is majdnem meglenne. :DDD

Bazinga!

(#1265) krisz74 válasza bluyoo (#1264) üzenetére


krisz74
tag

Na igen. Köszi

(#1266) Werkly


Werkly
őstag

Érdekes, hogy tápcsere után most egy Aurum 700 tápom lett. Feltűnt, hogy a CPU 2X4-es csatija nem egyezik meg az alaplapi csatival. Már úgyértem a szögletes csati helyett a tápon lévő csati legömbölyített. De sikerült így is bedugni? Ez miért van így? Kösz!

(#1267) Werkly


Werkly
őstag

FSP Aurum 700W Gold-on van EPS csati 4-es és 8-as? Mert az enyémen bizony nincs! Másnak van?
Köszi!

(#1268) Trebron09 válasza Werkly (#1266) üzenetére


Trebron09
őstag

dobsz erről egy képet :F

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#1269) Werkly válasza Trebron09 (#1268) üzenetére


Werkly
őstag

Nem értem mit nem értetek? A gyári kábelkiosztás nem egyezik meg az én példányommal! 8 tűs EPS 12V nincs rajta a 2X4-es pedig csak félig (1X4) passzol az alaplapi csatlakozóba!

[ Szerkesztve ]

(#1270) 14adam válasza Werkly (#1266) üzenetére


14adam
addikt

nem a vga csatlakozót sikerült bedugni?

(#1271) Cobra. válasza 14adam (#1270) üzenetére


Cobra.
őstag

Az 6+2-es, gondolom ez csak feltűnt volna Werklynek.

(#1272) 14adam válasza Cobra. (#1271) üzenetére


14adam
addikt

kora reggel akar kötözködni az ember,de úgy néz ki,hogy csak jól beégettem magam :D

(#1273) Werkly válasza Cobra. (#1271) üzenetére


Werkly
őstag

Azért annyira kezdő nem vagyok!
Az a helyzet, hogy más a 2X4 PIN-es dugó mint az alaplapon. A bal oldali 4 csatlakozófej az stimmel az alaplapi aljzatba. Míg a jobb oldali 4 az is bedugható minden további nélkül de például a szögletes alaplapi dugaljba lecsapott oldalfalú csatlakozó illeszkedik a kijövő tápdugóból. De a leírás (táp és alaplap) szerint a sárga vezetékeken jön a 12V így rádugtam! Gondolom ha nem lett volna jó a csatlakoztatás már elszállt volna minden!

(#1274) Werkly


Werkly
őstag

Na erről beszélek! Tehát ez van a tápegységen! EPS 2X4PIN

De az alaplapi csati ilyen:

Tehát ezért írom, hogy nem egyezik a táp és a motherboard csatlakozókiosztása!
És a lenti középen lévő csatlakozó lenne a szabvány rá!
De az FSP tápon a fölső fekete csati van rajta!

[ Szerkesztve ]

(#1275) Trebron09 válasza Werkly (#1274) üzenetére


Trebron09
őstag

De nekem is ilyen a Raider 550-esen.. és jó a 8pines lapomba.. :U

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#1276) Werkly válasza Trebron09 (#1275) üzenetére


Werkly
őstag

:)

(#1277) -FLY->


-FLY->
őstag

Hali!

FSP Aurum S 500W-be milyen ventilátort érdemes rakni, ami csendes és nem kell még egyszer szétszedni? Gyári még halk is lenne, de néha darálásba kezd, először azt hittem, hogy más alktrész, de ha lefogom abbahagyja. Gariztatás meg nem játszik, mert a gépnek mennie kell, másrészt meg random hiba, ülnének rajta egy hónapot aztán ugyanígy visszaadnák.
Köszi.

(#1278) Cobra. válasza -FLY-> (#1277) üzenetére


Cobra.
őstag

Mennyire van leterhelve a táp? Ha nem megy 60% felett, akkor szerintem belerakhatsz valami közepes sebességű halk ventillátort.

(#1279) -FLY-> válasza Cobra. (#1278) üzenetére


-FLY->
őstag

Idővel meg lesz pukkantva, nem szoktam tápot cserélni, csak ha elfogy. Olyat raknék be ami megegyezik min a gyári spec.el vagy jobb nála.

(#1280) lama2k


lama2k
tag

Sziasztok,

Epp most szerelem a gepemet ossze. Nem tudom, hogy a tapot milyen iranyban kell beszerelni a hazba. A ventilator felul vagy alul legyen? 20 perc googlizas sem segitett. A tap egy FSP Raider 550W, a haz egy Fractal Design R4. Elore is koszi.

(#1281) Atesz1978 válasza lama2k (#1280) üzenetére


Atesz1978
senior tag

A házad elméletileg alsó tápos ezért a ventilátor lefele legyen mert akkor alulról szobahőmérsékletű levegőt szív be de ha felfele van a ventilátor akkor a házban lévő melegebb levegőt szívja be! A ház alján levő porszőrű is ezért van! A teszten is láthatod!

[ Szerkesztve ]

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#1282) lama2k válasza Atesz1978 (#1281) üzenetére


lama2k
tag

Koszi, mar be van szerelve, raadasul helyesen. :C

[ Szerkesztve ]

(#1283) lama2k válasza Werkly (#1276) üzenetére


lama2k
tag

Nekem is ugyanez a problemam. Az alaplap azt irja ilyen esetben csak az egyik csatlakozot kell radugni.

(#1284) bélanéni


bélanéni
őstag

Sziasztok, egy gyors kérdés.
A lehető leghalkabb tápot szeretném venni munkához, új gépbe. A Raider 550-el szemezek erősen, mert azt olvastam hogy extra halk, ugyanakkor a 650 és 750 változatokról meg azt hogy hangos. Elvileg ugyanaz a venti van mindháromban, nem? Most mi az igazság?
A második tippem a Corsair CX500 lenne, mert az kb. 4-5 gépben megy itt a m.helyen, és az tényleg extra halk, hallani nem lehet, a Raider 550 csak azért szimpatikusabb, mert +1-2 ezerért elvileg egy igen jó belsővel rendelkező táp.
Előre is köszi a választ! :R

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#1285) bluyoo válasza bélanéni (#1284) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Nekem egy 550-es Raider-em van (és pár ismerősnek is) semmi hangjuk egy éve.
De voltak hibás darabok és áll. egy idő múlva hangosodhat (mondjuk melyik nem :DDD ).
Mindenesetre kijött belőlük egy revízió ami már Silver minősítésű és másik ventilátort kapott (Raider S 550 80+ Silver.Viszont némelyik üzletben nem frissítették a nevét. Szóval érdeklődni kell.). Lehetőleg azt vedd.
Vagy sokan ajánlják helyette az XFX Core Edition PRO-t.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#1286) MMIX válasza bluyoo (#1285) üzenetére


MMIX
addikt

A silver Raider nem kapott másik ventilátort. Az egész félreértés abból jött, hogy egyes országokban kapott csak másik ventilátort, amikről a netes képek készültek. Nem minden országban árulják ilyen kiszerelésben.
A tápos topikban Raider silver tulajdonos írta, hogy Yate Loon venti van benne, ugyan az, mint a bronzban.

[ Szerkesztve ]

(#1287) bluyoo válasza MMIX (#1286) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Köszi a kiigazítást! :R Akkor nem kábítok tovább ezzel senkit.
A végén kiderül hogy csak a matrica más rajta. :DDD
Itthon nem is várhatók ezek a példányok? Bár szerintem a Bronz minősítésű Raider sem rossz .....

Bazinga!

(#1288) Findzs


Findzs
addikt

hát nem tudom, én inkább vennék egy 400w -os aurumot még egyszer mint egy 550w silver raidert
árban kb ott vannak

legtöbb gépbe felesleges az 550w

évek óta megvan az aurumom és még mindig halk

persze ha valakinek 2 vga van 140w os procival az vegye a raidert nyugodtan

nekem már nem kéne olyan gép amibe ilyen nagy táp kell, magamnak fizetem a villanyt :)

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1289) MMIX válasza bluyoo (#1287) üzenetére


MMIX
addikt

"A végén kiderül hogy csak a matrica más rajta."
- Ide is belinkelem az FSP-s levelet itt könnyebben megtalálják talán.

Raider 80+Silver (ezüst)

After we found..... után írja
(1) Újra matricázás, csomagolás
[link]
-------------------------
Protechnic ventis silver Raider

[ Szerkesztve ]

(#1290) bluyoo válasza MMIX (#1289) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Azért az FSP is tud kavarni .... :DDD

Bazinga!

(#1291) Werkly válasza lama2k (#1283) üzenetére


Werkly
őstag

Én rá tudtam azért dugni. Ha csak az egyiket dugod rá akkor nem lesz kevés a kakaó ha jobban hajtod a cuccot?

(#1292) Tarill


Tarill
őstag

itt az Fsp-s topicban ti tudtok valami infot az ARN szèriáról vagy még mindíg nagy kèrdőjel?

(#1293) fecus


fecus
őstag

Egy kis segítségre van szükségem.
Van egy FSP 300-60GNF ventilátor nélküli tápom. A mai napig működtetett egy AMD 4850e-s procival egy ASUS alaplapot és egy videokártyát HTPC-nek.
Vettem egy A5300-as procit egy Gigabyte F2A55M-HD2 alaplappal. Van még a gépben 2GB RAM és egy 60GB-os mobil HDD.
Ha mindent összedugok akkor a proci venti felpörög és meg is áll. Nem mérhetők a feszültségek.
Ha leveszem a HDD-t akkor forog a venti de nem botol. Ilyenkor megvan az 5V és mindkét 12V is közben.

Egy Codegen/display táppal megy. A Codegen minden paramétere megegyezik az FSP-vel, minden ágon kivéve az 5V ott még gyengébb is.

Miért nem megy? Biztos, hogy bírnia kell!?

Köszi.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1294) DokiBaxxi


DokiBaxxi
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy van-e itt olyan őrült, mint én :DDD
Van itt olyan, aki 400 W-os FSP táppal hajt egy HD 7870-et? Lehetséges: :DD

Üdv: swagger

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#1295) Potzee válasza DokiBaxxi (#1294) üzenetére


Potzee
addikt

Ez miért őrültség?
Ha nincs OC akkor elég neki.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#1296) DokiBaxxi válasza Potzee (#1295) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Hát mert ugye mindenhol 500W-ot javasolnak neki, én meg nem akarom leégetni az egész gépet :DDD
Gyári OC se legyen rajta?

[ Szerkesztve ]

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#1297) Potzee válasza DokiBaxxi (#1296) üzenetére


Potzee
addikt

Ami teszteket olvastam, azokban gyári tújhajtás esetén a konfig fogyasztása max. 330W körül volt...
(mindenféle tesztprogramokkal sikerült elérni ezt az értéket)
Ha esetleg gyenge lenne a táp a konfighoz, akkor sem égne le, hanem lekapcsol.

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#1298) DokiBaxxi válasza Potzee (#1297) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Értem, köszi az infot :R
Remélem valóban nem lesz vele gond

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#1299) Cobra. válasza DokiBaxxi (#1298) üzenetére


Cobra.
őstag

Fesz emelés nélkül a 7870-ből nem tudsz kihozni 200W feletti fogyasztást, szóval csak egy erősen tuningolt AMD processzorral tudod kipróbálni a túlterhelésvédelmét a tápnak :)

(#1300) DokiBaxxi válasza Cobra. (#1299) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Szóval akkor szerinted is elég lesz :DD

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.