Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) GEPESZ66 válasza MMIX (#350) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A tápegység gyári ventilátorja:88 CFM-légszállítás.
A Zalman:72 CFM.
Megfelelő-e ez?
Tudtok-e nagyobb légszállítással, minőségi ventilátort ajánlani?

(#352) betonfelhő


betonfelhő
tag

A fél éve használatban lévő Saga II pár hete elkezdett egy halk, de egyértelműen a táp venti felől érkező hangot kiadni. Mintha valami picit hozzá érne a ventihez, a hdd seek hangjához hasonlatos, csak magasabb. Ha a táp hátsó szellőzőjéhez teszem a tenyerem a zaj megszűnik. Alulról belevilágítva nem látok semmit.

(#353) carr


carr
őstag

Srácok!

Revoltec Sixty 3 vagy Sventy 2 házak között variálok.
FSP táp az fix. Szép fehér SAGA II-t nézegettem. De!
Elég hosszú lesz a kábele? :F
Plusz ha jól látom, csak 2 SATA csati van rajta. :(

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#354) MMIX válasza carr (#353) üzenetére


MMIX
addikt

SagaII 400W 3db SATA
SagaII 500W (dokumenty)4db SATA FSP Lifestyle

[ Szerkesztve ]

(#355) carr válasza MMIX (#354) üzenetére


carr
őstag

Ez mind szép, és jó.
Csak a kábelek hossza nincs sehol. :s
Valakinek van ilyen, és le tudja mérni milyen hosszúak a vezetékek?
Kérdéses, h alsótápos házban el tudom-e vezetni az alaplap mögött a tyúkbeleket.
(Leginkább az alaplapi érdekel)
Köszi.
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#356) laci503


laci503
tag

Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy van egy FSP Everest 700W 85+ os tápegységem.
Kíváncsi lennék hogy a következő konfigot elbírná-e.
I7 920 D0
HD5970 + HD5850
Corsair 3x2Gb 1600Mhz CL8
Samsung 500Gb + 1Tb HDD
6 darab házventi
Meg vannak neonok is de azt kikötöm ha azon múlna.

Egyedül a procin lenne tuning ami 4 Ghz lenne.
Mielőtt bárki kérdezni miért van ott az a HD5850es egyszerű a válasz mert a régi VGA-m és nem adtam el még :D

Nos ha ez nem elég (ha elég is nagyon határeset) akkor van még 1 FSP Everest 500W 80+ os tápegységem. Hallottam oylat hogy össze lehet kötni 2 tápot ez alatt azt értem hogy pl. az 500ason csak az 1ik VGA menne :D van is emberke akiről tudom hogy így használ 2 FPS tápot.
Nem e tudjátok mit kell összekötni hogy a 2 táp elinduljon egyszerre?
És ha lehet ne vidit linkeljetek már ha tudjátok a megoldást hanem normális képet :D
Előre is köszi a válaszokat és :R

(#357) laci503


laci503
tag

illetve még azt kihagytam (és sajan szerekszteni nem lehet már) hogy nyugtassatok meg engem hogy ezzel a 2 táppal nem lesznek ien púposodós hibák mint a fenti képen látható :U

(#358) robyg


robyg
senior tag

Csövi skacok.

Van egy FSP BlueStorm2-es 500W-os tápom.Három éve vettem és kezdi megadni magát a gyári ventije.Tudnátok ajánlani vlm jó szélkereket hozzá?

Már vagy 3 ventit probáltam amik 12V-ra voltak kötve,de nagyon melegszik a táp.

(Most egy Cooler Master 12 centis venti van benne de úgy hogy a hátsó részére a tápnak egy 8 centis Zalman van kötegelve ha nem lenne megint melegedne mint állat)

(#359) 14adam válasza laci503 (#356) üzenetére


14adam
addikt

üdv
elég lesz. Csak majd a prime+furmarkot nem kell nyomatni egész este. De játékok alatt tökéletes lesz. Egy baj lehet még amibe beleütközhetsz. Az-az,hogy az egyik 12voltos ág megfogy. Ki kell tapasztalni,hogy hogyan is kösd rá a kábeleket.
2 táp összekötése csak akkor szabad csinálni ha csak egy pár órás tesztet szeretnél csinálni. De,hogy 24/7-ben összekötve lenniük nem szabad. Ha az egyik táp valamiért lekapcsolja a vga-t mondjuk akkor akár maradandó sérülés is lehet a lapban vagy a vga-nak is baja lehet.
A puposodás lehet sokmindentől. Széria hibás kondik vagy túl meleg környezetbe voltak... Pár évente érdemes ránézni ha már nem garis. De olyan is van,hogy külsőről nem látod de belül mondjuk kiszáradt

(#358) robyg ventis topicba kérdezz rá,hogy milyen ventit ajánlanak aminek brutális a légszállítása. Szoktak Coolink SWIF ventiket beletenni,ebből a legnagyobb légszállítású ajánlott. Vagy esetleg valahonnan beszerezni egy yateloon d12sh12-es ventit

[ Szerkesztve ]

(#360) laci503 válasza 14adam (#359) üzenetére


laci503
tag

1etlen 1 tesztprogi van vagyis 2 amit használni fogok méghozzá a 3Dmakr Vantage meg a 11es változata :D
és köszi a választ :D

(#361) GEPESZ66 válasza 14adam (#359) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én most hozatok Németországból egy D12SH-12 ventit, ami az FSP SAGA 450P-tápegységemben van benne, s néha nagyon hangossá válik.10 Euro-ért tudom beszerezni.Nézegettem más ventit is, de mindegyiknek kisebb volt a légszállítása.Csak a Zalman ZM-3F közelítette meg a 88 CFM-t.Azért az furcsa, hogy több óra hosszán keresztül csendes a ventilátor, s egyszer csak hangossá válik.Ilyenkor egy kikapcsolás, majd újraindítás megoldja a problémát.

(#362) robyg válasza 14adam (#359) üzenetére


robyg
senior tag

Oksa köszi a segítséget.

(#363) tapppeeer válasza GEPESZ66 (#361) üzenetére


tapppeeer
tag

Sziasztok!
Nekem is hasonló problémám van, mint GEPESZ66 kollégának. Nekem egy FSP ATX-400PNF táp van az egyik gépemben, és mostanában elkezdett egy idő után morgó hangot adni a ventilátora. Kábé 3 éves a táp...
Szeretném eladni... szerintetek a hangos venti mennyit csökkent az értékéből? Mert gondolom, csak ventit kéne benne cserélni...
Köszi!

(#364) MMIX válasza tapppeeer (#363) üzenetére


MMIX
addikt

Elég sokat, mert venti hibásan szerintem meg se veszik. Használt táp ára + venti csere ára, ne adj isten szervizben + rosszabb hatásfok(ez mondjuk mínusz)= inkább új garis 80+ FSP APN 400W 8.5ezer vagy FSP APN 350W 6.5ezer, Új Hipro táp 7ezer Ft. Használt hibátlannak mondott tápok is vannak 4-5ezer Ft.-ért.

[ Szerkesztve ]

(#365) moma


moma
őstag

sziasztok,
van egy FSP Zen tápom ami megadta magát. sajna az alaplapnak is annyi(igazából először azt hittem, hogy csak annak van baja...). szokott sikerülni megcsináltatni tápokat és ha igen akkor hova érdemes fordulni?
köszi előre is

we all deserve a bit of luck.

(#366) carr válasza carr (#355) üzenetére


carr
őstag

Erre még mindig semmi?
Pedig olyan sokan írtátok büszkén, h nektek ilyen van. ..............
Valaki legyen olyan, "jó, menjen szépen hátra, és verje le azt a k.va lakatot".
;)
:))
Mérje meg valaki a kábelhosszt pls.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#367) betonfelhő válasza carr (#366) üzenetére


betonfelhő
tag

Holnap le tudom mérni neked. Ha kibírod.

(#368) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

FSP Bluestrom II Bronze táp esetén ha rövid a 4 tűs alaplapi csatlakozó létezik hozzá hosszabbító?

Illetve ha igen, hol kapok ilyet? :R

Let the Zone take me if I am.

(#369) 14adam válasza kutga (#368) üzenetére


14adam
addikt

pl

(#366) carr 400-as teszt,500-ast nem találtam,mert most időm se volt

[ Szerkesztve ]

(#370) MMIX


MMIX
addikt

FSPgroupusa.com
FSP Katalógus 2010 klikk PC Power Catalog 9.73MB .pdf

[ Szerkesztve ]

(#371) carr válasza 14adam (#369) üzenetére


carr
őstag

:DD Ász.
:R

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#372) strike-force


strike-force
őstag

sziasztok
FSP BS2 500-as tápom van, amivel maximálisan meg vagyok elégedve, de! ha kikapcsolom a gépet a táp hallhatóan nagyfrekvenciás sípoló hangot bocsájt ki. nem zavaróan, de full csendben lehet hallani.
ötlet valakinek? nagy a baj, v. nem kell vele foglalkozni?
m

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#373) 14adam válasza strike-force (#372) üzenetére


14adam
addikt

akkor a készenléti körbe sípol egy induktív alkatrész. Nem lesz semmi baja. Esetleg lenyomod a hátulján a kapcsolót ha csendet szeretnél :)

(#374) MMIX


MMIX
addikt

FSP AURUM 600W (AU-600) 80+Gold teszt Hardware.no

FSP800-80TGN 80+Gold teszt PCPOP.com

[ Szerkesztve ]

(#375) Dyno válasza MMIX (#374) üzenetére


Dyno
veterán

Ez az aurum tetszik emrt jó a kábelezése és izmos is, de mik ezek a Capxon kondik a kimeneti körön? :W

(#376) vzsryl válasza MMIX (#374) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nálunk ez a táp sztem. best buy. Norvégiában a HX650-t jobb vételnek tartják, de itt 7-8k-val drágább. Az igaz, hogy az Aurum nem moduláris, de van más előnye, a hatásfoka.
Egyetlen dologgal van problémám. Kár, hogy a szekunder oldalon CapXon kondik vannak. Viszont a primer oldali Nippon nagyon tetszik. Vajon használt már az FSP Nippon-t? Mert az utóbbi években csak TEAPO, CapXon és OST-ket látok bennük.

Már egy ideje tápcserén gondolkodok, mert szeretnék egy magasabb hatásfokút. Eddig esélyes volt a Seasonic S12II 430 Bronze, a Be Quiet SP E7-400 és mostanában már a Thermaltake TR2 450W is. Ezeknek megfelelő hosszúságú és harisnyázott a kábelük, továbbá a hatásfokuk is 80+ Bronze. De ez az FSP rájuk ver két szinttel (bronze - silver - gold), ráadásul maradhatnék a márkánál. Csípem az FSP-t. :)
Még várok 2-3 hónapot, hátha lesz a 400W-osról is teszt és tapasztalat, aztán lecsapok egyre.

(#375) Dyno: Akkor nem csak nekem van kivetni valóm a CapXon-nal. :) De ne ítéljük el, lehet, hogy jó darabok kerültek ezekbe az Aurum-okba.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#377) MMIX válasza Dyno (#375) üzenetére


MMIX
addikt

Van megoldás CapXon ellen. A Be Quiet! is rácsapott az AURUM bélre. A kimeneti oldalon is Nippon Chemi-con kondikat használnak és Be quiet! SilentWings BQT T12025-HF-B ventit. Straight Power Golden (BQT E7-Golden-450W, 550W, 650W, 750W)

[ Szerkesztve ]

(#378) Dyno válasza vzsryl (#376) üzenetére


Dyno
veterán

Mondjuk ha jól látom a képen sem mindegyik Capxon, csak 2-3darab a többi nagyon ugy tűnik,hogy Nippon szintén, sőőt van ott Teapo is.

(#379) babuttila


babuttila
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek hogy melyik tápot válasszam.
Kettő között vacillálok.

1.FSP 500W EATX tápegység, 12cm (FSP500-60APN) 85+
2.FSP SAGA II 500W ATX/EATX

Amihez szeretném használni:

Jelenleg NONAME 400W táp van benne de megérkezett az új videókarim és nem merem beépíteni mert félek hogy ez a táp valamit el-tol.

Alap:Gigabyte MA78LMT-US2H
CPU: AMD Phenom II X4 955 Black Edition
RAM: 2X4GB Mushkin DDR3 1600Mhz Frostbyte
Videó: Jelenleg 9600GT 512MB Bővítés erre = MSI GTX460 Hawk
HDD: 3DB 500GB
Ház: Codegen E6100 benne 4db 12cm Kék ledes venti + 1db 9CM ArcticCooler

Várom a válaszokat tippeket köszi :)

star-citizen.hu

(#380) MMIX válasza vzsryl (#376) üzenetére


MMIX
addikt

FSP AURUM 400W (AU-400) 80+Gold teszt dirkvader.de

(#381) LSL1337


LSL1337
őstag

ekkora hatásfoktól halkabbat vártam :(

a mostani CX400 helyett gondoltam egy 500as Aurum-ra, de nem tudom lehet pro82 enermax lesz belőle

valakinek esetleg van velük tapasztalata?

SSD, hangtalan VGA és CPU mellé lenne táp
de nem fogok/akarok 40ezres passzív seasonicot venni
mit javasoltok?
vagy esetleg veszek aurumot, és abban ventit cserélek?

(#382) 14adam válasza LSL1337 (#381) üzenetére


14adam
addikt

nem vészes az. Az se mindegy,hogy milyen távolról mérik. Nézd meg az Enermax-ot,kicsit jobb mint az Aurum.
Ha kicseréled a ventit ugrott a gari.

(#383) WayneGace


WayneGace
őstag

Sziasztok. Nekem egy FSP BlueStorm II. 500W-os tápom van. 3 éve működik, ahogy kell. Ma egyszer elkezdett zajt kiadni. Gondolom a ventilátorával van probléma, áramellátás rendben van, nem vettem észre változást. Ezzel lehet valamit kezdeni, szervizben meg tudják csinálni, kicserélni a ventilátort, ha valóban az a gond, vagy kénytelen vagyok újat venni? Sajnos nem értek a tápokhoz. Köszönöm a segítséget. Még valami, rákerestem a neten és ez a táp még mindig 15-18 ezer között van. Ez, hogy lehetsége, amikor 3 éve is 18 ezer volt?

BestSecret invitációt privátban adok.

(#384) 14adam válasza WayneGace (#383) üzenetére


14adam
addikt

Kilehet cserélni benne a ventilátort. Csak arra kell ügyelni,hogy a légszállításuk hasonló legyen. 10% az a határ aminél kevesebb nem lehet a különbség. Az Fsp bluetorm PRO-kat adják annyiért

(#385) MMIX


MMIX
addikt

FSP AURUM 600W (AU-600) 80+Gold teszt: Technic3D

(#386) lexma


lexma
csendes tag

Sziasztok
Én mostanában tervezek venni egy FSP-t, de nem tudom melyik a leghalkabb (15 000. környékén)??
Ha tudtok segítsetek.
Előre is Köszönöm.

Lexma

(#387) 14adam válasza lexma (#386) üzenetére


14adam
addikt

sagaII. A ghn egy kicsit hangosabb vagy egy kicsit drágábban aurum

(#388) MMIX


MMIX
addikt

FSP SAGAII 500W


FSP SAGAII 400W

A két bél nem teljesen egyforma.

(#389) MMIX


MMIX
addikt

CeBIT 2011:
FSP Aurum és platinum táp bemutató YouTube videó HEXUStv 6:23

(#390) MMIX


MMIX
addikt

FSP AURUM 400W (AU-400) 80+Gold teszt. pc-experience.de

[ Szerkesztve ]

(#391) mmcc02 válasza betonfelhő (#352) üzenetére


mmcc02
tag

Ilyen problémám volt nekem is (350-60APN), de kb. 3 hét után magától helyrejött. A ventilátort lefogva megszűnt ez a hang, az csinálhatja...

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#392) Kal-El válasza MMIX (#390) üzenetére


Kal-El
senior tag

Pofátlanul jónak tűnik ez a táp, csak az a baj, hogy valahol 30-33-34dB zajszintet írnak a tesztekben, máshol meg 25dB-t, gondolom ez attól függ, hogy mennyire van terhelve. Szerintem az enermax 87+ és eco80+ tápok még mindig csendesebbek, viszont drágábbak is. De jó lenne egy teszt ezekről. Ha meg jól el lennék eresztve, akkor passzív Seasonicot vennék.

(#393) ZorkasT


ZorkasT
csendes tag

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni, az lenne a kérdésem, hogy egy FSP 350W-os táp elbírna egy ATI HD4850es karit? Konfigom az adatlapomon, előre is köszi.

Aki éjjel legény, nappal lehány!

(#394) Chriss@80


Chriss@80
csendes tag

Üdv!

Van valakinek (negatív) tapasztalata FSP Everest 500-al kapcsolatban, konkrétan post hibára gondolok.
Jelenség: suspendből nem tér magához, csak villog a pwr led, mint mikor alszik, ventik pörögnek.
Mielőtt más komponensre terelnétek a szót, minden ki lett cserélve, MINDEN tök új, tök más.
Csak a probléma a régi.
Műszer szerint minden fesz megvan.
Olyan vagyok, int egy kisközség...TANÁCSTALAN!

Nos?

(#395) 14adam válasza Chriss@80 (#394) üzenetére


14adam
addikt

amikor kikapcsolod teljesen a gépet akkor egyből elindul vagy nyomigálni kell párszor a gombot? bios beállításokon fuss át még egyszer.

(#393) ZorkasT pontosan melyik 350-es fsp?

(#392) NxAlex sok tényezőtől függ ám,pl a műszertől,hogy milyen távolról mérték,süket szobába-e...

(#396) ZorkasT válasza 14adam (#395) üzenetére


ZorkasT
csendes tag

FSP CRG-400-as tápról lenne szó

Aki éjjel legény, nappal lehány!

(#397) p3rgam3nt


p3rgam3nt
tag

Sziasztok.

Lenne egy kis problémám, kellene egy kis segítség.
Van egy BS2-öm 500W-os.
Tegnap este játék közben a ventije felpörgött kb 10 másodpercig, majd a kapcsolója felől egy ilyen recsegős-szikrázós hang jött, és lekapcsolt a gép.A kapcsoló világított továbbra is.Újra bekapcsoltam a gépet, neteztem-miegymás, majd megint játéknál (kb10 perc) szintén ventifelpörgés, majd recsegés-szintén gép lekapcsolt. Na most a kapcsoló nem világított már, és nem is tudom bekapcsolni, nem világít.Nem megy a gép, most egy 300W-os Codegány van a gépben.
A BS2-öt szétszedtem nem láttam púpos kondit, nem találkoztam kifolyással.Gari már nincs rá :(
Konfig :
AMD 9850BE proci, GAMA790-DS4 deszka, 2*1giga ram, egy vinyó és egy dvd író, valamint egy HD4850 vidikari.
Tudtok valami 5letet adni, hogy hogyan tudnám megnézni mi baja lehet?
Előre is köszi a segítséget.

Perga

"Elég szar a helyzet mostanában. Férges az alma, savanyú a narancs, csak a dió kemény és hozza a formáját." -grelekin

(#398) 14adam válasza p3rgam3nt (#397) üzenetére


14adam
addikt

Multiméterrel. Tegyél a tápra egy dvd olvasót vagy valamit köss rá. A zöld+feketét zárd össze valamivel,és kapcsold áram alá a tápot. Multival közbe mérd a feszeket ha elindul ekkora terhelésen. Ha nem akkor nagyobb baj van. Lehet valamelyik vezérlő ic szált el. Ezt csak alapos mérések alapján lehetne megmondani

(#399) p3rgam3nt válasza 14adam (#398) üzenetére


p3rgam3nt
tag

Köszi a gyors választ.
Kipróbáltam egy ventivel a tápot, zöld-feketét összekötöttem, de a bekapcsolója nem kapcsol be, a táp nem indul így.
Viszem szervizbe, hátha életet lehelnek bele :)
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!

P.

"Elég szar a helyzet mostanában. Férges az alma, savanyú a narancs, csak a dió kemény és hozza a formáját." -grelekin

(#400) crazyzozy


crazyzozy
tag

Sziasztok!

intel sandy bridge 2500k,és asus 6950 VGA-hoz szeretnék tápot venni.
Milyet ajánlanátok? Moduláris is jó. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.