Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Algol válasza warenzor (#1450) üzenetére


Algol
senior tag

FSP Blue Storm II 500W lényeges kábelhosszai:

ATX connector (20+4 pin) --- 410mm
ATX 12V connector (4 pin) -- 395mm
PCIe connector (6 pin) ------- 410mm

Rövidek a kábelei, felsőtápos házba való. A processzor ATX 12V-os csatlakozója valószínűleg nem fog elérni, amelyik tápegység alsótápos házba is jó, azon általában 550 mm hosszú ez a kábel.

Üdv: Algol

(#1452) jedematik


jedematik
újonc

üdv mindenkinek!
Segítségeteket kérném,mert én hűlye vagyok a tápokhoz :W
Van egy configom:Thermaltake alsótápos ház,Gigabyte GA-B75M-D3V lap, intel pentium G2130 proci 2x2gb ddr3 1333mhz,1 vinyó,1 dvd író,és egy gainward 8800gt 512mb karit raknák bele.
Milyen tápot tudnátok ajánlani,ami nem horror árú és elviszi,de jó minőség.
Most egy vadi új lc420H-12 táp van bent 6 pines átalakítóval/2 molex-ből 1 6 pin-re/de ha megy a gép,vagy rózsaszin csikok,vagy pöttyök vannak,de van,hogy újra is indul a gép.
Előre is köszi a segítségeteket :R

(#1453) MZsoltee válasza jedematik (#1452) üzenetére


MZsoltee
veterán

Lehet a 8800Gt járja a végét, már nem mai darab. Előbb azt próbáld meg másik gépben,ha úgy is para van akkor vgacsere is. Az LC power meg el kell hajítani! Meg lehet venni egy fsp-apn350-et vagy 400-as hexa-t ha már fsp topicban vagyunk!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1454) jedematik válasza MZsoltee (#1453) üzenetére


jedematik
újonc

oké köszi :R
a tápot a boltban ajánlották,talán 3 hetes :W
de akkor beszerzek egy fsp tápot :K
mégegyszer köszi!

(#1455) bugizozi válasza jedematik (#1454) üzenetére


bugizozi
őstag

Akkor azt a boltot innentől keruld ;) :D

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1456) Cobra. válasza jedematik (#1454) üzenetére


Cobra.
őstag

Vidd vissza és vágd a fejükhöz a tápot. Mondjuk nagy kárt ne mfog okozni, mert szinte semmi nincs a házban :)
Az előbb említett 2 FSP annyiból nem jó neked, hogy rövidek a kábeleik alsó tápos házhoz. Inkább Chieftec CTG450 vagy 500.

(#1457) Shifty01


Shifty01
tag

Hi!

Ilyen konfig alá kellene nekme 1 táp:
i5 4570
asus gtx 760
Kettőt néztem ki:
http://ipon.hu/webshop/product/fsp_raider_550/214276
http://ipon.hu/webshop/product/fsp_aurum_s_gold_400w/487037
Megéri a felárat?
Egyentalán ez a lá a kofig alá elég a 400W? Nem akarok két kártyás rendszert csinálni tuningolásra sok lehetőségem nincs és nem is akarok. Elég lenne?

(#1458) Cobra. válasza Shifty01 (#1457) üzenetére


Cobra.
őstag

300w alatt megáll a max fogyasztásod, szóval elég a 400w. Az Aurumnak valamivel jobb a hatásfoka és valamivel halkabb 8bár az S-ben állítólag már gyengébb ventillátor van), de egyik se mondható zajosnak.

(#1459) Shifty01 válasza Cobra. (#1458) üzenetére


Shifty01
tag

Akkor keresek vm jobb 400-ast.
Az aurum túl drága ha csak ennyi a külömbség és még az S-ben gyengébb is. 550est meg akkor fölöslegesen nem veszek mivel nem akarok dupla vga-val szerelt rendszert futtatni. 1vga-val jobban járok ami kellően erős.
Zalman tápokban milyen bél van?(hűtőket gyártó cégnek gondolom jó a hűtése.)
Az jó lenne ha abban zalman hűtő lenne fsp béllel. Esetleg tud valaki erről valamit?

[ Szerkesztve ]

(#1460) Cobra. válasza Shifty01 (#1459) üzenetére


Cobra.
őstag

Zalmannak tudtommal jelenleg nincs ajánlott tápja.
XFX Pro 450 ami jó/érték arányú, vagy Cooler Master G450, Be Quiet Straight Power 400W (ez Aurum belsős, csak jobb ventillátorral), Seasonic S12G 450W, Cooler Master V450 (ebben ha jól tudom ez előbbi belseje van).
Vagy még Be Quiet Pure Power 400W, ez is FSP belsős, de csak bronzos, cserébe ugyancsak extra halk.

(#1461) Shifty01 válasza Cobra. (#1460) üzenetére


Shifty01
tag

Köszi a segitségért, majd megnézem amikor irtál.

(#1462) Giii


Giii
senior tag

Intel I5 4460 3,2 - 3,4 Ghz
AMD Radeon R9 280
1 Tb Seagete vinyó
valamilyen iró :DDD
Gép alá egy FSP Hexa 500-ast választottunk.Jól döntöttünk?

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#1463) bugizozi válasza Giii (#1462) üzenetére


bugizozi
őstag

szvsz nem kellene, hogy gond legyen vele

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1464) Giii válasza bugizozi (#1463) üzenetére


Giii
senior tag

Nem tartod jó tápnak? Milyen hibái vannak? cicereg meg ilyenek? :B :F

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#1465) bugizozi válasza Giii (#1464) üzenetére


bugizozi
őstag

őőő...én pont h azt írtam h jó választás :D

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1466) Giii válasza bugizozi (#1465) üzenetére


Giii
senior tag

Közben leesett!! :DDD Ebben is Aurum "butított" belső van mint a Raider-ben?

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#1467) Cobra. válasza Giii (#1464) üzenetére


Cobra.
őstag

Nagyon ne akarj tuningolni, de alapon elég lesz. Azért ez már egy elég régi fejlesztés, játék alatt eléggé fog pörögni a ventillátora.

(#1468) Giii válasza Cobra. (#1467) üzenetére


Giii
senior tag

Legyen inkább FSP Raider? Nektek mi a véleményetek?

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#1469) MMIX


MMIX
addikt

Computex 2014: FSP DYNA, chinese.vr-zone.com

(#1470) amerigo


amerigo
aktív tag

Üdv Kollégák!
Valakinek van valamilyen információja, hogy van-e lényeges különbség a HEXA és a HEXA+ széria között?

(#1471) ticse67 válasza amerigo (#1470) üzenetére


ticse67
csendes tag

Sziasztok!
Van egy FSP350-60HLN tápom az egyik napról a másikra elkezdett olyan "melegedésszagot"
árasztani.Megelőzendő a további problémát kicseréltem.Pár héttel később egy alaplap
próbához akartam bekapcsolni,de akkor már nem indult el.
Mi lehet a probléma?Szétszedtem,de sem púpos kondenzátort,sem más égésnyomot nem találtam.
Nem szeretném kidobni.Hol kezdjem a hibakeresést?

(#1472) ticse67


ticse67
csendes tag

Az előző hozzászóláshoz: kimértem,hogy az 5V Stand-by megvan.
Ha a csatlakozóban a zöld és a fekete vezetékeket összezárom akkor
ciripel és a ventillátor is megmoccan egy picit.De el nem indul.

(#1473) tornas válasza ticse67 (#1472) üzenetére


tornas
őstag

Azért mert nem látsz púpos kondit, attól még lehet hibás. Így a hiba keresését ott kezdeném.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1474) ticse67 válasza tornas (#1473) üzenetére


ticse67
csendes tag

Csak nem igazodok el,hogy melyik tartozik a primer részhez és melyik a szekunderhez.
Kapcsolási rajzot meg egy délelőttnyi keresés után sem találtam hozzá.
Bár nem sok elkó van benne,de megpróbálom azokat kicserélni.

(#1475) tornas válasza ticse67 (#1474) üzenetére


tornas
őstag

A táppanel alján meg tudod különböztetni a primert és a szekundert. De ha nem tudsz rajta eligazodni, akkor a helyedben inkább hozzáértővel csináltatnám meg!

Kapcsolási rajzot nagyon nehéz találni hozzá, így a legtöbb ATX tápok javítása inkább működési elv alapján szokott történni.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1476) ticse67 válasza tornas (#1475) üzenetére


ticse67
csendes tag

Javitottam már meg ATX tápot,de azon egyértelműen látszott,hogy melyik kondikat kell kicserélni.
Csak azért kérdeztem itt,hogy a hibajelenségből vajon tényleg arra lehet következtetni,
hogy kondicsere vagy esetleg valamilyen félvezető szállt-e el.
Ez utóbbi hibánál nem állok neki a hibakereséhez (kapcs.rajz nélkül).
De egy ujrakondizást bevállalok.

(#1477) kyd


kyd
tag

Üdv!
Egy hexa 500W elbírna egy 280X-et, az alábbiak vannak a gépben, 2db hdd, 3db cooler, 2x4 gb ram, és i5 3470 cpu

(#1478) Cobra. válasza kyd (#1477) üzenetére


Cobra.
őstag

Bőven. Mondjuk voltmod nélkül :)

(#1479) kyd válasza Cobra. (#1478) üzenetére


kyd
tag

köszi

(#1480) weri


weri
senior tag

FSP HYPER nevezetu taprol valakinek van valami velemenye rola ? :d Jo tapok ?

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#1481) tornas válasza weri (#1480) üzenetére


tornas
őstag

Ez a sorozat még meglehetősen új, így még nem sokan vehették meg.

"Jo tapok ?"

Mint minden eddigi FSP tápegység, ez is biztosan jó táp lett. :)

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1482) weri válasza tornas (#1481) üzenetére


weri
senior tag

:d Csak azert kerdeztem mert meg raadasul eleg olcso ahoz kepest hogy 80+ silver :d Nem tudom egy agon van-e a 12v vagy ketton :d

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#1483) tornas válasza weri (#1482) üzenetére


tornas
őstag

Osztott a +12 V-ja...[link]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1484) weri válasza tornas (#1483) üzenetére


weri
senior tag

Amugy ezt egyebkent sose tudtam: Jo-e hogy 2 agon van, vagy jobb hogy 1 agon van ? :d

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#1485) tornas válasza weri (#1484) üzenetére


tornas
őstag

Tuningnál jobb az egy ágas elrendezés. Egyébként legtöbbször jó az osztott 12 V is.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1486) weri


weri
senior tag

Meg talaltam a speckokat :D

Az FSP Hyper tápegységek főbb tulajdonságai:

- Megfelelnek az ATX 12 V v2.31 és EPS 12V v2.92 előírásoknak
- 85 százalékot elérő hatékonyság
- Aktív FPS, 99 % power factor
- Dual +12 V rail ág
- több PCI-Express 6+2 tűs csatlakozók a VGA kártyák számára
- megnövelt számú SATA konnektorok
- vékonyított kábelek
- hosszú élettartamú, csendes 120 cm ventilátor

Sztem Corsair-t erre fogom cserelni (ha nem tudjak gariban cserelni) :d

[ Szerkesztve ]

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#1487) tornas


tornas
őstag

Néhány FSP tápegység specifikációs adatlapja és kábeleinek hossza.[link]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1488) szajlensz


szajlensz
csendes tag

Valakinek van FSP400-60APN tapasztalata Haswell i5-tel? Nálam egy AsRock H97M Pro4-ben van egy i5 4440 és 2x4GB RAM, 1db SATA2 vinyó és 1db 12cm ház venti. Nincs dedikált VGA és semmi egyéb fogyasztó. Rendszeresen, terheléstől függetlenül random újraindul a gép. Próbáltam már mindent, házból kivéve, csak egy USB DVD meghajtóval memtest86, akkor is újraindul. Visszavittem a boltba, ahonnan hívtak, hogy náluk 2 gépben is (Win és Linux) hibátlanul ment hosszabb ideig. Közben kaptam egy régebbi komplett gépet, amiből egy 500W Epsilon átköltözött az enyémbe, azzal hibátlanul megy, este elindított memtest86 reggel még futott, az eltelt időből látszik, hogy nem volt restart. Létezik, hogy nem szereti a H97-et vagy a Haswell-t? Talán ki tudom majd próbálni másik gépben is, de sajnos nincs a közvetlen környezetemben senki, akinel Haswell lenne, nem hogy még H97-tel. Ha beigazolódik, elpasszolnám a 400-ast, felhívva a leendő új tulaj figyelmét, hogy nálam ezt a konfigot nem szerette.

(#1489) Cobra. válasza szajlensz (#1488) üzenetére


Cobra.
őstag

Energiagazdálkodásnál Bios/Uefiben kapcsold ki a Haswell extráit. Valószínűleg az S5-öt nem szereti a táp.

(#1490) szajlensz válasza Cobra. (#1489) üzenetére


szajlensz
csendes tag

S5-re nem csak sleep-ben megy? Nálam semmilyen sleep/hibernate nem volt. Megesett, hogy játék közben, böngészésnél vagy épp az említett memtest közben indult újra. Valamelyik nap elhozom a boltból és próbálkozok még vele, de valószínű, hogy marad az Epsilon.

(#1491) Klon


Klon
aktív tag

3 napos, hidegen indított FSP raider úgy zörög, mint az állat. Kis ütésre elmúlik. Nálam leszerepelt az FSP... :(
Másnál is előfordult, vagy csak én vagyok ilyen "szerencsés" ?

(#1492) tornas válasza Klon (#1491) üzenetére


tornas
őstag

Lehet, hogy csak valami hozzáér(t) a ventihez...

Nem kell mindjárt farkast kiáltani! Könnyen lehet, hogy magad is orvosolhatod a problémát, vagy ha nem akkor még mindig ott van a garanciás ügyintézés.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1493) Klon válasza tornas (#1492) üzenetére


Klon
aktív tag

megnéztem, nem ér hozzá semmi. és ha bemelegszik, magától el is múlik. Azért elég bosszantó...
Igen, vágom, hogy ott a gari. Viszont én nem játékra használom a gépet. Mivel neten vásárolt táp, ezért gondolom, hogy a gari ügyintézés + post oda-vissza biztos lesz egy hét, de inkább kettő. Nem nagyon szeretik az ügyfeleim, hogy "bocsi, de bedöglött a táp, ezért csúszik a megrendelés"... Azért is vettem mindenből a drágábbat, "jobbat", hogy ne legyen ilyen gond...

(#1494) Cobra. válasza Klon (#1493) üzenetére


Cobra.
őstag

Írjál a boltnak, 1 héten belül kötelesek azonnal cserélni. Ha szerencséd van, még abba is belemennek, hogy előbb kiküldenek egy újat és csak utána kell visszaküldened a rosszat (bár webshop only cégnél erre nem látok sok esélyt). Egyébként a Raidernél előfordul néha hibás ventillátor.

(#1495) babcehh

Sziasztok!
Ehhez a konfighoz keresnék egy tápot mivel a tápokhoz nem nagyon értek :D
AMD 7950 OC Sapphire
AMD FX 6300
4x4x gb 1600MHz ram
Felső tápos házam van.
Előre is köszönöm a segítségeket!

[ Szerkesztve ]

(#1496) Findzs válasza babcehh (#1495) üzenetére


Findzs
addikt

egy 500w -os hexa elég lenne neked
de ha házat cserélsz alsó táposra a kábelei rövidek lehetnek

ha van még pénzed akkor egy 500 -as aurum, azzal nem foghatsz mellé :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1497) Cobra.


Cobra.
őstag

Hexa 500-at azért nem vennék, Raider alig drágább (+3k), cserébe erősebb, jobb hatásfokú és elvileg valamivel halkabb nagyobb terhelés mellett.

(#1498) babcehh

FSP 500W Aurum S 500 Gold egy ilyet kinéztem akkor, ez megfelelő lenne?

(#1499) Cobra. válasza babcehh (#1498) üzenetére


Cobra.
őstag

Igen. Feszültségemelés nélküli tuningnál elérheted a 400W-ot fogyasztásban, de ennyit ugye bír simán a táp.

(#1500) rtcwfan


rtcwfan
tag

Sziasztok!
Van egy FSP 400-70MP tápom. A fesz. értékeket jól leadja nincs velük probléma. Azzal már annál inkább, hogy miután kikapcsoltam a gépet, nem kapcsol be, csak miután lehúztam a tápkábelt, megvártam míg "kimegy belőle" az áram, visszadugtam és akkor indult csak el. A tápon nincs kapcsoló. Tudtok segíteni?

I'll make him an offer he can't refuse.//C3 Audi 100 2.3E Avant Automatic 1990// Return To Castle Wolfenstein *BEST*///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.