Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Cobra. válasza Shovalije (#1550) üzenetére


Cobra.
őstag

Érdekes lenne, ha nem vinne el egy 250W-ot fogyasztó gépet.

(#1552) Kicsicsucsu


Kicsicsucsu
csendes tag

Sziasztok!

Egy FSP Hyper 600 passzol egy alsó tápos gépbe? Sehol sem találok infót a kábelek hosszáról.

(#1553) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Ma végeztem egy stabilitástesztet a rendszeremmel, ami a profilomban található. A 12 voltos ág felment 12,355re is, ami nem tudom, hogy mennyire biztonságos. A tápegységem egy FSP Hexa HE400, ami külföldi tesztekben se teljesített túl jól feszültségtűrés terén, ezért nem tudom azt se, hogy hosszú távon okozhat-e valami galibát.

[ Szerkesztve ]

(#1554) Jester01 válasza mcs (#1553) üzenetére


Jester01
veterán

Szerintem teljesen biztonságos.

Jester

(#1555) petike22 válasza 14adam (#1) üzenetére


petike22
csendes tag

Helló!
Szerintetek megérné ezt a tápot lecserélni: Cooler Master Thermal Master 500w-ot
erre FSP BlueStorm II. 400W
Köszönöm

Half-Life 3 Confirmed.

(#1556) Cobra. válasza petike22 (#1555) üzenetére


Cobra.
őstag

Az a Thermal Master valami nagyon gagyi noname táp, nem sok köze van a CM-hez, szóval még egy 4-6 éves FSP is megbízhatóbb szerintem.
Ipon vélemények

(#1557) Potzee válasza petike22 (#1555) üzenetére


Potzee
addikt

Igen, megéri!

A CoolerMaster nem fejleszt és nem gyárt tápot, hanem különböző OEM gyártóktól vásárolja az elektronikát, kicsit módosít rajta és azt saját neve alatt forgalmazza.
A Thermal Master 500W egy Solytech belsőre épül, egybe hagyott 12V-os ággal rendelkezik, aminek a valós max. teljesítménye 240W, tehát csak a nevében 500W valójában ennek a közelében sincs...egy foscsomó, ettől csak a 420-as, 350-es változata a gagyibb (TM350-PMSR - 12V-os ágon max. 120W...)

Az FSP Bluestorm 400W sem mai darab, de a két 12V-os ágán le tud adni kb. 350-360W-ot.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#1558) MMIX


MMIX
addikt

FSP Dyna 600W (DA-600) bemutató. www. overclockers.ru



"A Dyna azonban sokkal érdekesebb. Ez a 600 wattos, teljesen moduláris tápegység a legtöbb PC-s konfiguráció számára pont elég energiát biztosít, de extrája a Power Monitor program, aminek segítségével monitorozható a működése, illetve paraméterezhető is a rendszer. A szoftver tényleg valós adatokat gyűjt magából a tápegységből, amit a szabványos alaplapi USB aljzatok egyikéről olvas be. Utóbbit persze manuálisan kell csatlakoztatni, de mi sem egyszerűbb ennél."

Computex 2014: tápos dolgok az FSP standján. www.prohardver.hu

[ Szerkesztve ]

(#1559) Cobra. válasza MMIX (#1558) üzenetére


Cobra.
őstag

Platinum fokozat, full moduláris, monitorozható, lesz legalább 35k. Cserébe feleslegesen sokat pörög alacsony terhelésen a ventillátor, bár szoftveresen elvileg vezérelhető a ventillátora.

(#1560) 402


402
újonc

Lehet, hogy tök hülye kérdés :DDD
De az FSP Raider 550W és az FSP Raider 550W S 80+ között mi a különbség?Egyik oldalon akartam rendelni Raider 550W-ot de csak az S 80+-ból van most már.

[ Szerkesztve ]

(#1561) Cobra. válasza 402 (#1560) üzenetére


Cobra.
őstag

"Költségoptimalizált" verzió az S. Plusz a "réginek" nem volt 80+ specifikációja, de elektronikában ugyanaz a kettő. A ventillátor állítólag az újban még ócskább.

(#1562) Nyálgép


Nyálgép
csendes tag

Sziasztok!

A gépemben jelenleg egy FSP ATX400 PNF (9PX4002016) van, amit fagyogatások miatt le szeretnék cserélni.

A kérdésem az, hogy az FSP 400 60APN 85+ (9PA 4009101)-el működne-e rendesen a gépem?

Megnéztem, hogy y táp elosztót kell vennem, mert utóbbiban kevesebb a molex, de az input output értékekhez nem értek, ráadásul ezen a téren kezdő vagyok.

Találtam némi eltérést a "table"-ökön, amit nem tudok értelmezni. Lécci segítsetek! Ezzel működne a gépem normálisan?

[L:/dl/upc/2014-10/27/514330_rkqq5ntvubwh90df_img_1915_2.jpg](IMG:/dl/upc/2014-10/27/514330_rkqq5ntvubwh90df_img_1915_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

Előre is köszi!

(#1563) Nyálgép


Nyálgép
csendes tag

(#1564) Speed® válasza Nyálgép (#1562) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ahelyett, hogy alapvető dolgokat magyaráznánk feleslegesen, inkább írd le, milyen cuccok vannak a gépben..hovatovább, táp miatt a legritkább esetben fagyogat egy gép..leginkább megy/nem megy. A kinézett 85+APN egyébként nem rossz darab, bár elég szegényes a madzagolása, szóval lehet, hogy van jobb választás is..(akár single rail 12V is).

(#1565) Nyálgép


Nyálgép
csendes tag

Kérésedre :P ezek vannak benne

Asus 5PKC
Geforce 8800GT
4GB DDR 2
Dual Core 2333 Mhz... (erre fejből nem emlékszem pontosan)
FSP ATX400 PNF

Anno nem én állítottam össze, azért kérdem, hogy az FSP400-60ANP 85+ jó lenne-e cserének, vagy ha nem akkor lécci ajánljatok valamit helyette! :F

(#1566) Speed® válasza Nyálgép (#1565) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A proci E6550 tippre, ami 65W TDPs, a G92GT 115W ha jól rémlik, a többi sallanggal együtt max. 200W terhelésre kell számolni 12Von..bőven elbírná az új táp is, de a réginek sem szabadna problémát okozzon. Szóval tápcsere előtt én nekiállnék kideríteni, miért is fagyogat a gép..MemTest86+ első körben, aztán CPU/VGA stresszprogik..szerintem nem a táp lesz a ludas. Persze ha már túl vagy egy tápcserés teszten és megoldani látszik a dolgot, nem zárhatjuk ki, hogy mégis a PNF ingadozik feszben, de nagyon nem jellemző és nem fagyás lenne a tünet..
Szívesen :P

(#1567) Nyálgép


Nyálgép
csendes tag

Először is köszi a választ! :R

Memtest86+ megvolt error nélkül, megpiszkáltam a ramokat is direkt, nehogy az legyen gond. Az a baj, hogy rendszertelenül fagy le, semmi közös pont a fagyások között, hogy valamire lehessen következtetni.

Ventik jól mennek, speedfant is beizzítottam. Stressztesztet még nem csináltam rajta, melyik progit használjam? :F

Tápcsere előtt gondoltam jó alaposan kitakarítom, mert eszembe jutott, hogy vagy 3 éve nem volt kipucolva és a kosz brutálisan ronthatja a hőleadást. Tegnap este szétkaptam, most darabokban várja a tisztítást. Ha így sem lesz változás, akkor tuti tápot cserélek, persze ha a stresszen nem bukik el, mert nyilván akkor a proci a felelős, ha jól tippelek. :))

(#1568) Speed® válasza Nyálgép (#1567) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Lehet lap is..7 éves motyó :U Proci jellemzően nem döglik meg, persze az elektronmigráció létező dolog és degradálódhat, emiatt kérhet némi többlet feszültséget. Nézd át a lapot kondik ügyében, ill. nézd meg prociteszt alatt terhelve mennyire esik be a feszültség és adj neki pici +t BIOSban..hátha a lap tápellátó részlege fárad és be-beesik a feszültség procioldalon. Emellett a VGA is simán lehet, döglős széria, rengeteget reballoztak/reflowoltak egy időben..szóval komplex a téma, elleszel ;]
Progik, amik jól jönnek: AIDA64, CPUz/GPUz, LinX/IBT, CoreTemp, Kombustor..

(#1569) rtcwfan


rtcwfan
tag

Sziasztok.
Ezek a fesz értékek normálisak egy 250W-os FSP tápnál?

3V-> 3.33V (terhelésnél
5V-> 5.11V nem változnak)
12V->11.37V (terhelésnél 11.30V)

Valamint elég fura szaga van. (Biosban leadja a 11.90V-ot is

I'll make him an offer he can't refuse.//C3 Audi 100 2.3E Avant Automatic 1990// Return To Castle Wolfenstein *BEST*///

(#1570) Speed® válasza rtcwfan (#1569) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha multiméterrel mérve is ezt látod, annyira nem oké. Jellemzően felfelé kellene eltérjen minimálisan.

(#1571) rtcwfan válasza Speed® (#1570) üzenetére


rtcwfan
tag

Multiméterem nincs sajnos, de igazából leszarom mert egy szar az egész gép. :DD

I'll make him an offer he can't refuse.//C3 Audi 100 2.3E Avant Automatic 1990// Return To Castle Wolfenstein *BEST*///

(#1572) Cobra. válasza rtcwfan (#1571) üzenetére


Cobra.
őstag

Ha valóban 11.3V lenne a 12V ág, akkor nem menne már a gép. Csak simán rosszul mér az alaplap.
Ha a fura szag a tápból jön és nem égett por, akkor lehet ereszt az egyik kondenzátor, ami azért nem olyan jó dolog.

[ Szerkesztve ]

(#1573) MMIX


MMIX
addikt

FSP 80+Titanium

FSP400-60AGTAA www.plugloadsolutions.com.pdf

[ Szerkesztve ]

(#1574) rtcwfan válasza Cobra. (#1572) üzenetére


rtcwfan
tag

Ja, köszi! Majd szétkapom lehet aztán megnézem. :)

I'll make him an offer he can't refuse.//C3 Audi 100 2.3E Avant Automatic 1990// Return To Castle Wolfenstein *BEST*///

(#1575) Cobra. válasza MMIX (#1573) üzenetére


Cobra.
őstag

Hmm, nem rossz, de miért áll a Manufacturernél Lenovo? Lehet csak Lenovo konfigok kapják majd meg?

(#1576) MMIX válasza Cobra. (#1575) üzenetére


MMIX
addikt

Ecos ID # 4091.1 , kell lennie egy 4091-nek is, csak még nincs fent. A 4091 valószínűleg az FSP eredeti jelentéséé lesz. Ez most a Lenovóé, de azonosak. Hamarabb kitették az oldalukra.

Talán lesz hivatalos FSP hírverés is később. Még az is lehet csak platina címkésként kezelik, talán, mert a 10% hatásfok követelmény elég vékonyan lett meg. 2 század % a minimum 90% fölött.
Kereskedelmi forgalomba kerül-e én nem tudom.

Meglátjuk. :)

(#1577) rtcwfan


rtcwfan
tag

Sziasztok!
Az jó hogy ha az FSP400-70MP tápomból menet közben szikrázó hangok jönnek, olyanok mint mikor a tápkábelt dugom be csak folyamatosan. (Már ki******tam a gépből, csak gondoltam megkérdezem hátha még "javítható" mielőtt végleg kidobnám).

I'll make him an offer he can't refuse.//C3 Audi 100 2.3E Avant Automatic 1990// Return To Castle Wolfenstein *BEST*///

(#1578) tornas válasza rtcwfan (#1577) üzenetére


tornas
őstag

Elképzelhető, hogy túlfeszt kapott és az emiatt emiatt károsodott varisztor szikrázik benne. De ez csak az egyik lehetőség, mert lehet forrasztási hiba is. Nagy valószínűséggel javítható...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1579) rtcwfan válasza tornas (#1578) üzenetére


rtcwfan
tag

Rájöttem, hogy a szikrázó hang azért volt mert kihúztam az egész gépet a helyéről, hogy a hátuljában lévő tápból jövő kattogó hangokat meghallgassam és ezért kicsit kijjebb csúszott a kábel. Tehát új kérdés :P :) mi lehet a kattogó hang, nem a venti az mert azt lefogtam hogy ne forogjon, de úgy is hallatszik.

I'll make him an offer he can't refuse.//C3 Audi 100 2.3E Avant Automatic 1990// Return To Castle Wolfenstein *BEST*///

(#1580) mcs


mcs
veterán

Már másik topikban is kérdeztem az alábbi dolgot, de mégse tudtam dűlőre jutni. :)

Vettem egy Hexa+ 400as tápot, aminek a konfigom az eddigiekhez képest jóval több feszültséget érzékel az 5 voltos ágon (5,184-5,208). Ha esetleg valós adat, akkor okozhat valami kárt? Tudom, hogy 5,25 a maximum elfogadott tűrés, de az 5,2 eléggé közel van hozzá.

(#1581) Speed® válasza mcs (#1580) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Amíg nem multiméterrel mértél rá a piros-fekete kanócra, ne kérdezősködj :P

(#1582) mcs válasza Speed® (#1581) üzenetére


mcs
veterán

Ezt ugye csinálhatom úgy, hogy rá van dugva a lapra a táp, és megy a gép is közbe? Gondolom elég egyetlen dugót is vizsgálnom, vagyis nem kell mindet egyenként. :)

(#1583) Speed® válasza mcs (#1582) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Persze. Jobb is így, mert terhelésmentesen bekapcsolva mást is mutathat.
Amúgy nem para dolog, nekem is van 1-2 tized eltérés, terhelésre csökken.
Viszont a szoftveres mérés nem mérés..ezért mondtam, hogy ellenőrizd le.

(#1584) tornas válasza mcs (#1582) üzenetére


tornas
őstag

Így van... elég egy piros-fekete pároson elvégezni a mérést.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1585) GNKING


GNKING
tag

Sziasztok erről a tápról mi a vélemény: FSP FSP215-50-PNA (PF)?
Egy max 60-120W fogyasztású konfigot kellene kiszolgálnia.

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#1586) Lendova


Lendova
őstag

Az FPS Hyper szériájáról eddig mik a tapasztalatok? Nem sikerült még értékelhető tesztre bukkannom.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#1587) Ombre85


Ombre85
tag

Az egy FSP Raider 550-es tápnál teljesen normális jelenség, hogy ha bekapcsolom a tápot a kapcsolójával kb 1 nap szünet után, akkor olyan hangon recseg 1-2 mp-ig, mintha két vezeték között alakulna ki benne valami brutális elektromos ív? :D
A táp nem öreg, 1 év körüli. Van otthon másik ilyen táp is egy hasonló gépben, az (még) nem csinálja.

(#1588) kerekfej


kerekfej
addikt

HEXA+-ra milyen megfontolásból nem került a hátuljára kibe kapcsoló gomb :F

[ Szerkesztve ]

(#1589) MMIX válasza kerekfej (#1588) üzenetére


MMIX
addikt

Miéért érdekes ez? Egy kopó alkatrésszel, hibaforrással kevesebb. :) Pár fityinggel olcsóbb gyártani is.

Akinek kell a kapcsoló az nem ezt veszi. Vagy van kapcsolója az elosztón.

[ Szerkesztve ]

(#1590) Ombre85 válasza MMIX (#1589) üzenetére


Ombre85
tag

Kivéve, ha nem tudja, hogy nincs rajta :D
Én azt hittem, ez már minden márkásabb tápon alapvető dolog, így meglepődtem amikor előkaptam a dobozból és hűlt helye volt..
No, nem mintha hiányozna :)

(#1591) munky


munky
őstag

Sziasztok!

FSP Raider 550 táppal szemezek.

Az újabb modelleknél is problémás hosszabb távon a ventilátor hangja :F

Vagy már más légkavaróval szerelik őket?

(#1592) kerekfej válasza MMIX (#1589) üzenetére


kerekfej
addikt

Nekem igencsak hiányzik. Nem kell kihúzkodni a konnektorból, ha valamit szerelsz a gépbe. Egy hibaforrással kevesebb...

(#1593) MMIX válasza munky (#1591) üzenetére


MMIX
addikt

Ugyanaz a ventilátor van mindben, amit itt lehet kapni.
Yate Loon csúszócsapágyas.
Ez a csapágytípus ilyen. A viszonylag olcsóbb tápokban (20 ezer Ft. alatt), szinte csak ez van.

[ Szerkesztve ]

(#1594) Cobra.


Cobra.
őstag

FSP-nél inkább az a gond, hogy feleslegesen magas fordulaton megy a ventillátor részterhelésen. Egyébként annyira nem vészes, csak hallható a táp ventillátora is a többi mellett.

(#1595) Ombre85


Ombre85
tag

[link]

Ezt megint csinálta bekapcsoláskor és elég durván recsegett a hosszabbítóban is a lámpás kapcsoló. Cseréljem inkább le? :F

(#1596) Cobra. válasza Ombre85 (#1595) üzenetére


Cobra.
őstag

Nem normális, viszont lehet meg kéne próbálni másik hosszabbítóval.

(#1597) munky válasza MMIX (#1593) üzenetére


munky
őstag

Értem, ezek szerint ebben az árkategóriában ez általános. :(

Köszönöm az infót mindenkinek. :R

(#1598) FullGas


FullGas
aktív tag

Sziasztok!
Van egy FSP FSP350-60APN 85+ tápom.
Szeretnék rá kötni egy GTS 450-et molex->6pin átalakítóval. A kérdésem az lenne hogy elbírja a táp, nyugodtan rá köthetem?
Egy G3220 proci van a gépben + egy HDD és egy ODD.
Előre is köszi :)

(#1599) Cobra. válasza FullGas (#1598) üzenetére


Cobra.
őstag

450-ből kettőt is.

(#1600) FullGas válasza Cobra. (#1599) üzenetére


FullGas
aktív tag

Köszi :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.