Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Artoo válasza Cobra. (#1350) üzenetére


Artoo
csendes tag

Köszi!

(#1352) Maxell014


Maxell014
senior tag

Üdv !
Egy Fsp Saga II 500-as táp elég egy FX 8320-nak és egy 650 TI Boost-nak ?

(#1353) Cobra. válasza Maxell014 (#1352) üzenetére


Cobra.
őstag

A 400-as is.

(#1354) Maxell014 válasza Cobra. (#1353) üzenetére


Maxell014
senior tag

Köszi !

(#1355) Mentiii


Mentiii
tag

Sziasztok!
Van egy nemrég (egy éve) felújított gépem, amiben mindent lecsereltem kivéve a tápomat.
Konfig:
Intel i5 3570k (nem húztam)
Dedikált Grafikus kártya nincs benne
Alaplap: AsRock Extreme 4 z77
A tápom eddig hibátlanul működött az új konfiggal. Néha többször kellett megnyomnom a bekapcs gombot (a PC ház gombjanak tulajdonítottak a jelenséget)
De a mai napon egyik pillanatról a másikra kikapcsolt és azóta nem kapcsol be a gép.
Kipróbáltam ezt: [link]
De meg sem nyikkant a táp. (viszont a hátsó kapcsoló világít a tápon)
A táp FSP Fortron Bluestorm II 500 W

A válaszokat előre is köszönöm :-)

(#1356) rooland


rooland
senior tag

Sziasztok!
Kb 1 éves FSP Raider 550-em van. A ventije felhangosodott úgy érzem, főleg terhelés alatt nagyobb fordulaton. Olvasgattam, hogy a gyári ventije nem éppen a legjobb darab. Ki lehet egyszerűen cserélni halkabb ventire? Garanciát elveszteném? Vagy ha megtartom a gyári ventijét vissza lehet szerelni észrevétlenül, ha esetleg meghalna a táp a jövőben?
Köszi!

(#1357) bugizozi válasza rooland (#1356) üzenetére


bugizozi
őstag

ez lesz a te topikod :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1358) porto1992


porto1992
tag

Üdv az lenne a kérdésem egy fsp hexa 400 w elég lehet egy gtx 480 + phenom x4 b55 procinak így is haszáltan venném a tápot mert nincs keretem nagyon többre a vga -t meg nem rég vettem és már 3 napja csak áll bevetés alá szeretném már tenni ! :R :C kösz előre a választ :)

A Legnagyobb biznisz az lenne , ha megvennék pár embert annyiért , amennyit érnek , és eladnám őket annyiért , amennyit hisznek magukról !!

(#1359) Cobra. válasza porto1992 (#1358) üzenetére


Cobra.
őstag

Esélytelen, a GTX480-ra komplett géppel 380-420W-ot mértek tesztekben. Ide még az 500-as Hexa is kevés lenne.

(#1360) porto1992


porto1992
tag

ez szomorú :S akkor mekkora 12 v ágra van szüksége és egyben hagyott kell neki?

A Legnagyobb biznisz az lenne , ha megvennék pár embert annyiért , amennyit érnek , és eladnám őket annyiért , amennyit hisznek magukról !!

(#1361) Cobra. válasza porto1992 (#1360) üzenetére


Cobra.
őstag

Nem árt szerintem az egyetlen 12V ág (bár gondolom van rajta 2 tápcsatlakozó), de összben kelleni fog legalább 450W, de inkább 500. Corsair CX600 a minimum szerintem, vagy ha találsz elfogadható áron valami minőségi 500-as tápot. De az ugye nem 10k lesz, hanem minimum 15..

(#1362) porto1992


porto1992
tag

és ha alul feszelném a processzort ? ez phenom x2 volt alap óra jele 3 ghz 95 w tdp. 4 magosítottam lett x4 b55 fesz emelés nélkül viszi ugyan azokat az óra jeleket mint a 2 maggal . most nem tudom mennyi plusz kakaót adtam neki 600+ ért

A Legnagyobb biznisz az lenne , ha megvennék pár embert annyiért , amennyit érnek , és eladnám őket annyiért , amennyit hisznek magukról !!

(#1363) Cobra. válasza porto1992 (#1362) üzenetére


Cobra.
őstag

A processzoron kb 30W-ot tudnál spórolni, szóval az sem segít. Előbb kellett volna meggondolnod a VGA vásárlást.

(#1364) Sancho999


Sancho999
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy van egy FSP 400-60apn-es tápom (hibátlanul szolgál majd 3 éve) és szeretném a videókártyát egy combosabbra cserélni. Fogja-e birni vagy sajnos mennie kell?

lap: asrock n68gs3-ucc
proc: amd x4 965
ram: 2x4gb corsair 1600
gpu: hd 6770 --------> helyette lenne: r9 270
optikai meghajtó
2 vinyó
ház hűtők
+ később szeretnék ssd-t is

Előre is köszönöm a segitséget!!!! :R

(#1365) bugizozi válasza Sancho999 (#1364) üzenetére


bugizozi
őstag

A 270 elvileg 10% fogyaszt többet a 6770-nél, ha eddig ment ezután is menni fog...szvsz...

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1366) Cobra. válasza Sancho999 (#1364) üzenetére


Cobra.
őstag

Bőven elég,csak a 290-es lenne sok neki (vagy más 200W feletti fogasztású VGA).

(#1367) Sancho999


Sancho999
csendes tag

Köszi a gyors segitséget srácok, igy már nyugodtan cserélem a gpu-t! :K

(#1368) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!
Van egy FSP Hexa 400-am, és lehet hogy szóbajön majd egy viszonylag drágább vga is a konfighoz. GTX 760 vagy 670. Esetleg valami hasonló teljesítményű.

Nos, a táp teljesítményétől nem tartottam eddig, de olvastam, hogy ennek a tápnak a 12 voltos feszültsége, nagyon fodrozódik. És azt írják, ilyen tápok mellé nem ajánlott drága cuccokat pakolni, mert tönkremehet. Azhiszem 75 mVtt alatti érték még elfogadott lenne. Mit is jelent ez az mVtt?

Valaki esetleg használt már nagyobb fogyasztású konfigot FSP Hexa 400-al?
Esetleg jó lenne-e nekem helyette , egy Coolermaster Thunder 500w, ha megkeresem a fodrozódás értékét, és megfelelőnek tartom?

Eddig sajna fogalmam sem volt róla, hogy a fodrozódást is figyelni kell táp vásárlásnál.

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1369) Stonerice válasza Stonerice (#1368) üzenetére


Stonerice
őstag

Például ->itt<- az olcsó Coolermasterek elég jól teljesítenek. Legtöbb drágább típust is lekörözik. Persze ez nem tükrözi, hogy milyen tartós a termék, csak azt hogy milyen stabil áramot képesek adni, ami OC alkalmával jól jön.

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1370) Cobra. válasza Stonerice (#1369) üzenetére


Cobra.
őstag

Olcsó tápok nem szeretik a maximum közeli terhelést, ennyi. Tönkremenni nem fog semmi az áramingadozástól, max lefagy a gép, ha tartósan 300W fölött terheled a tápot.
A 670 és a 760 (ugyanaz a chip csak más frekvencián megy) max fogyasztása tuning nélkül 165W, ami belefér a processzorral együtt a 300W-ba, azt meg bírja a táp.

(#1371) rtcwfan


rtcwfan
tag

Gondoltam ide is beírom a kérdést, hátha itt jobban értenek hozzá! :R

I'll make him an offer he can't refuse.//C3 Audi 100 2.3E Avant Automatic 1990// Return To Castle Wolfenstein *BEST*///

(#1372) Cobra. válasza rtcwfan (#1371) üzenetére


Cobra.
őstag

A 8800 Ultra tuning nélküli max fogyasztása kb 170W, de a többivel együtt megvan a 300W, azt meg hosszú távon nem biztos, hogy szeretni fogja ez a táp. A PNF kis fogyasztású gépekbe ajánlott inkább. Neked egy Hexa 500w vagy Chieftec CTG-500 kellene.

(#1373) rtcwfan válasza Cobra. (#1372) üzenetére


rtcwfan
tag

Köszi a választ! Lehet tápcsere lesz belőle! :D

I'll make him an offer he can't refuse.//C3 Audi 100 2.3E Avant Automatic 1990// Return To Castle Wolfenstein *BEST*///

(#1374) Xerxész


Xerxész
őstag

Sziasztok,

Vettem egy új konfigurációt (fontosabb komponensek: Z87 Extreme3, i7-4770K, GTX780) egy FSP Raider 650W táppal. Az a bajom, hogy a táp ventillátora nagyon pörög és ezért iszonyat hangos. Ez normális?
Illetve tudom szabályozni valahol a táp ventijének sebességét?

Köszi előre is a segítséget!

(#1375) Cobra. válasza Xerxész (#1374) üzenetére


Cobra.
őstag

Elvileg csak kicsivel 50% felett kap terhelést a táp, ha van rajta ventillátor fordulatszámmérő kábel, akkor kösd rá az alaplapodra és nézd meg a fordulatszámát. Ha maximumon pörög terhelésen, akkor meg lehet próbálkozni garanciális cserével.

(#1376) Xerxész válasza Cobra. (#1375) üzenetére


Xerxész
őstag

Köszi, asszem benéztem...pontosabban behallottam. :B
Ami nagyon hangos volt, az az alulra felszerelt rendszerhűtő ventillátor hangja volt, ráadásul rossz helyre is csatlakoztattam az alaplapon.
Javítva, mostmár szép csendes a rendszer, a BIOSban levettem a rendszerhűtők fordulatszámát. :)

Köszi a segítséget!

(#1377) Redneck


Redneck
veterán

Szeretném lassacskán lecserélni MSI GTX 460SE kártyámat. Egyelőre nem akut, meg vagyok vele elégedve. Játékoktól függ mennyire terhelem de általában 800/2000Mhz-en megy, néha 852/2000 van beállítva. Sajnos ilyenkor már 1075mV-ot kell adjak neki.

Vajon mennyit fogyaszthat jelenleg a kártyám? 150W TDP van megadva gyárilag, a normál 1GB-os 460-as 160W-ra van kiírva. A plusz feszültség miatt 161,25W?
Több kártyát nézegettem, elég ezekhez a tápom?

GTX 660 140W TDP / GTX 660 Ti 160W TDP
7870 175W TDP/ R9 270x 180W TDP

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1378) Cobra. válasza Redneck (#1377) üzenetére


Cobra.
őstag

270X-et tuning nélkül bírnia kell, nagyobbat már nem fog. 660Ti is belefér még, nagyobb már nem biztos.

(#1379) Redneck válasza Cobra. (#1378) üzenetére


Redneck
veterán

Nem az lenne nekem a lényeg hogy még éppen bírja, hanem hogy melyikkel tudom még egészségesen használni úgy hogy nem az elszállás határán éldegél szerencsétlen?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1380) Cobra. válasza Redneck (#1379) üzenetére


Cobra.
őstag

Egyébként most nézem, hogy nem szintetikus terhelés mellett a 270X 122W-ot eszik max, a 660ti meg 137-et, ezekkel meg beférsz 300W alá is, ha nem tuningolod a processzort. Techpowerup

(#1381) Redneck válasza Cobra. (#1380) üzenetére


Redneck
veterán

Az a baj hogy az X4 965-öm 3.8-on megy 1,4V-tal és 1.25V-os CPU NB-vel. Így hogy minden húzva volt ez a táp vígan vitte, nem melegedett igazán :( Most viszont patt helyzetben vagyok de szerintem egy jóáras 660 lesz belőle azt még el kell vinnie húzott CPU-val is.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1382) scream válasza Cobra. (#1378) üzenetére


scream
veterán

Ma volt nálam egy HD7870 és egy FSP HEXA 400-al meg sem mukkant, nem adott képet, semmi, de a kártya hibátlanul működik másik konfigban.

Előtte egy GTX460-am volt aminek a TDP-je 15W-al kevesebb és gond nélkül futott húzva is, erre meg a HD7870 semmit nem csinál. :W

(#1383) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Sziasztok!

Van egy FSP 350-60THA-P tápom amit a minap vettem meg.
Behelyezés előtt észrevettem hogy a 24pines csatiból hiányzik?egy csatlakozó,tehát nincs benne de nincs kicsúszva sem.Létezik ilyen hogy ne legyen benne??

Samsung Galaxy S10+

(#1384) tornas válasza pcgamer01 (#1383) üzenetére


tornas
őstag

A -5 V-ot hiányolod. Azzal ne foglalkozz, mert megszüntették már vagy 10 éve!

Ezen a képen az N/C helyén (a PG szürkéje mellet) volt a -5 V:

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1385) Cobra. válasza scream (#1382) üzenetére


Cobra.
őstag

Ott más gond lesz. Vagy nem ment rendesen a helyére a kártya, vagy a tápcsatlakozónál volt valami gond.

(#1386) rtcwfan válasza scream (#1382) üzenetére


rtcwfan
tag

Hogy kötötted a monitorhoz? DVI VGA átalakítóval? Ha igen akkor nézd meg hogy az átalakitó DVI felénél mennyi tű van, ha nincs benn az összes (gyárilag), akkor azért nem ad képet. Nézd meg boot-ol e! Nyomogasd a num lock ot, vagy figyeld a hdd-t! Tehát használj másik átalakítót!

[ Szerkesztve ]

I'll make him an offer he can't refuse.//C3 Audi 100 2.3E Avant Automatic 1990// Return To Castle Wolfenstein *BEST*///

(#1387) adrianwow352


adrianwow352
csendes tag

Sziasztok!
Egy FSP Hexa 500w-os jó lenne ebbe az alaplapba?
Gigabyte GA-890XA-UD3

(#1388) Cobra. válasza adrianwow352 (#1387) üzenetére


Cobra.
őstag

Megfelelő szerszámokkal simán bele tudod erőszakolni a tápegységet bármelyik alaplapba. De mire lenne ez jó?

(#1389) Findzs válasza Cobra. (#1388) üzenetére


Findzs
addikt

:)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1390) Ferithebest8


Ferithebest8
csendes tag

Sziasztok! :R

Rákerestem a keresőben, de nem találtam ilyen jellegű problémát. Ha valahol mégis szerepel, akkor elnézést a kérdésért...

Vettem még egy pár éve egy FSP400-60HLN típusú tápot. Az igazság az, hogy eddig nem is használtam, de eljött az ideje a jelenlegi tápom cseréjének. A probléma az lenne, hogy hiába dugdosok össze mindent helyesen, a bekapcsológomb megnyomásakor egy pillanatra elindul az összes venti majd pedig minden megáll. Második és sokadik kapcsolgatásra sem indul el a gép. Minden komponens tökéletesen működik, mert eddig a régi tápommal ment a gép. :W

Ha a tápot hátul ki- és be kapcsolom, akkor újra elindulnak egy pillanatra a ventik és kezdődik elölről az egész.
Annyit már megcsináltam, hogy szétszedtem, de nem láttam semmilyen sérült alkatrészt. Sem elpukkant, sem púpos kondit, égésnyom sincs benne.

Nem szeretném kidobni a tápot ha nem feltétlenül szükséges.

Ha valakinek lenne egy mentő ötlete azt nagyon szívesen venném.

Köszönöm szépen! :R

Üdv:
Feri

(#1391) Cobra. válasza Ferithebest8 (#1390) üzenetére


Cobra.
őstag

Nem kerül sokkal többe egy új táp, mint ennek a javítása, szóval én nem erőltetném. Gigabyte 420W-os tápja FSP belsős és 10k alatt van az új ára.

(#1392) Ferithebest8 válasza Cobra. (#1391) üzenetére


Ferithebest8
csendes tag

Esetleg ötleted van arra, hogy mi lehet a baja?

(#1393) Findzs válasza Ferithebest8 (#1390) üzenetére


Findzs
addikt

és ha a másik táppal próbálod megy gond nélkül?
ez a felpörögnek leállnak a ventik hiba előfordulnak zárlatnál is

rosszul berakott ram, hibás csatlakozók, valamilyen hibás alkatrész, stb.
érdemes lenne csak az alaplapot rádugni a tápra és úgy megpróbálni ssd, hdd, odd, fdd, nélkül

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1394) Ferithebest8 válasza Findzs (#1393) üzenetére


Ferithebest8
csendes tag

Annyit csináltam, hogy a régi tápot lehúztam, az fsp-t rádugtam és ez a hibajelenség fogadott. Azóta kipróbáltam másik konfiggal is, ugyanez a hiba jött elő. Ebből gondolom, hogy a táp a ludas és esetleg leold benne valami védelem (már ha van benne).

[ Szerkesztve ]

(#1395) Ferithebest8 válasza Findzs (#1393) üzenetére


Ferithebest8
csendes tag

A régivel minden tökéletesen megy

(#1396) Findzs válasza Ferithebest8 (#1395) üzenetére


Findzs
addikt

értem akkor egyértelmű hogy a táp a ludas

keress valami szakit a környékeden aki ki tudja méregetni melyik alkatrész szállt el
vagy új táp :B

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1397) edgR


edgR
őstag

Vettem egy FSP 80+ Raider 650W tápot.

Gépet építettem főként használt (de közép-felső kategóriás) hardverekből, amihez úgy gondoltam, hogy egy új, minőségi táp dukál. A gép első beüzemelése óta a táp olyan hangot hallat, mint a HDD, amikor tölt; csak annál hangosabb valamivel. Biztos, hogy a tápból jön a hang.
A hang véletlenszerűen keletkezik, nem folyamatos, tehát biztos, hogy semmi nem ér hozzá belül az aktív hűtéshez. Amíg megy a gép, annak az időnek kb. 80%-ában hallatszik a problémás hang.

Mi okozhatja ezt a hangot? Ez normális egyáltalán, vagy vigyem egyből garanciáztatni?
Volt valakinek hasonló problémája FSP táppal?

Köszönöm a segítséget!

(#1398) Cobra. válasza edgR (#1397) üzenetére


Cobra.
őstag

Valami elektronikus rezonanciát okoz. Földelt a konnektorod?

(#1399) edgR válasza Cobra. (#1398) üzenetére


edgR
őstag

Panellakásban élek, azt hiszem, itt csak a fürdőszobai konnektorok vannak földelve. (és nem ott van a gép természetesen.. :B )

(#1400) Ferithebest8 válasza Findzs (#1396) üzenetére


Ferithebest8
csendes tag

akkor ez lesz

elvileg egy elektro műszerész ki tudja mérni igaz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.