Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) ThodEE válasza 14adam (#100) üzenetére


ThodEE
őstag

Én egy FSP Everest 85PLUS 600W os táppal rendelkezem, nagyon halk, kellemesen harisnyázott kábeleket kaptam hozzá, csatik nem lötyögnek, nagyon megvagyok elégedve vele, tudom H "feleslegessen" nagy a táp. De úgy érzem H minnél kevésbé terhelem annál kevésbé melegszik->halkabb ventilátor :)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#202) zsoltikakaka


zsoltikakaka
csendes tag

sziasztok, már irtam ide nemrég, hogy a tápomba vennék ventit, szóval kinéztem egy coolink swif2120p-t! Ugy akarom használni hogy ráforrasztom a régi yateloon helyére! Ekkor jön a baj, ami csak sztem nekem a baj, szóval 4 kábel jön ki a ventiből fekete sárga zöld kék! Melyik szint hova forrasszak?

Kösszi a segitséget előre is !!

(#203) ThodEE válasza zsoltikakaka (#202) üzenetére


ThodEE
őstag

fekete=0V
sárga=12v
a kék szokott a jel szál lenni, (H mennyit pörög)
a 4edik meg a PWM vezérlés

Hát H most a te esetedben pontossan H van, és H így vane, arra nem esküdnék :(

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#204) zsoltikakaka válasza ThodEE (#203) üzenetére


zsoltikakaka
csendes tag

kösszi a gyors választ én is valahogy igy gondoltam, néztem képeket pwm szabályzos ventikről és egymás mellet van a fekete a pirossal néhánynál, jelen esetben a swif2120nál a sárga van a fekete mellett!!
Mégegyszer köszike a gyors segitséget !! :)

(#205) ronaldpc válasza Dyno (#2) üzenetére


ronaldpc
csendes tag

blue fsp 500w kiválló!!!

In the world of overclocking...

(#206) Fósz


Fósz
csendes tag

Csá all

Problémám igen kltői :D
Van egy 400W-os FSP tápom.
Van a gépembe egy dvd író, egy darab winchester, egy MSI 890GX-G-65 deszka két darab 2 gigás Kingston Hyper-x rammal (1600) és egy 955 BE proci (125W)
Namost az lenne a kérdésem hogy ha belerakok még egy MSI 460GTX hawk vga-t el bírja e ezt még a tápom ?

(#207) 14adam válasza Fósz (#206) üzenetére


14adam
addikt

pontosan melyik fsp?
pnr,pnf,apn,ghn,sagaII,saga,gln,bluestorm (1,2,pro)? ezek biztos,hogy vinni fogják

(#208) nónéjm


nónéjm
tag

Üdv!

Egy ilyen kis FSP-m lesz használtban, esetleg tud valaki róla valamit?
(Az enyém +12V-on 8 A, és nincs rajta REV A jelzés)

Csak az őszintét, ne kíméljetek.:) Leírnám a konfigomat ide. Először azt gondoltam, hogy simán vinni fogja, de mostmár vannak kétségeim: Celeron D 330 2.66 Ghz, geforce fx5000, van benne egy ESI Maya44, 1 giga memó, 120 giga WD vinyó.

http://picasaweb.google.hu/3mbereez/FSP25060MDN120#5340185554790273762

Előre is kösz!

(#209) Fósz válasza 14adam (#207) üzenetére


Fósz
csendes tag

Jaja ATX-400PNF
Azt mondod jó lessz?
De ennek csak 4 darab 12 voltos ága van és pnt annyi kell a vga-nak.
Használjak elosztót?

(#210) vzsryl válasza nónéjm (#208) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Üdv!

Elég lesz hozzá, simán. :K Max. ha már túl régi a táp, és nem bírja a kiképzést, akkor lekapcsol, de kárt nem tehet.

(#209) Fósz: 2db 12V-os ága van a 400PNF-nek, egyenként 18A terhelhetőséggel, kombinálva pedig 29A. Molex csatlakozókból van 4db. És igen, használj elosztót.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#211) nónéjm válasza vzsryl (#210) üzenetére


nónéjm
tag

Köszi a választ!

Meg úgyis csak netezek, zenét hallgatok, meg filmet nézek rajta...

(#212) Fósz válasza vzsryl (#210) üzenetére


Fósz
csendes tag

Köszi :D
Amugy alig 1 éves a táp, csak mindenki riogat hogy nem fogja bírni ezt a konfigot :F
De csak jót hallok ezekről a tápokról hogy elég jó a hatásfokuk,jövőhéten kiderűl :D

(#213) 14adam válasza Fósz (#212) üzenetére


14adam
addikt

hatásfokuk már nem a legjobb. Régen nagyon jó volt de mára már vannak nála jobb hatásfokkal bíró tápok is. De még mindig megbízható és erős táp

(#214) RexpecT


RexpecT
addikt

Sziasztok!

Szemezgetek a GTX460-al nagyon, viszont a tápom(FSP400-60APN) elég kevés csatlakozója van(3 sata táp és 2 molex).
Ha kiveszem a mostani videókártyámat akkor lesz 1 sata és 2 molex tápkábelem szabadon.
Viszont a GTX-nek 2 db 6 pines tápcsati kell amihez ugye 4 darab molex kell.
Így megoldva biztonságos a dolog?:

Táp 1.molex ---> Y elosztó ---> Erre pedig lehet dugni a videókari 2 molexes elosztót amiből lesz 1 db 6 pinesem
Táp 2.molex ---> Y elosztó ---> Erre pedig lehet dugni a videókari 2 molexes elosztót amiből lesz 1 db 6 pinesem

(#215) 14adam válasza RexpecT (#214) üzenetére


14adam
addikt

jobb helyeken kapni ilyet. két darabot veszel,igaz, hogy akkor elfogy a molex csatlakozó de legalább nem kell ennyit átalakítózni. :U De ahogy mondod úgy is összerakhatod. Nem lesz semmi baj sem

(#216) RexpecT válasza 14adam (#215) üzenetére


RexpecT
addikt

Köszönöm!
Annyi változat lesz még a gépemben,hogy cserélek lapot és 4GB DDR3 lesz benne meg valamilyen 95W TDP-s erősebb AMD.De sem a procit sem a VGA-t nem akarom tuningolni.

Köszi a segítséget :R.

(#217) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok!

Rendelkezem egy FSP Everest 600 80p táppal.
Azt szeretném kérdezni H normális az H számomra hallható magas frekvenciás hangot bocsájt ki?(17-18kHz re tippelem)
Köszönöm előre is a válaszokat :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#218) 14adam válasza ThodEE (#217) üzenetére


14adam
addikt

ha kikapcsolod az energia takarékossági funkciókat akkor áltaába, megoldja a hibát. Általába a gyenge minőségű szűréstől van az,hogy a jelek visszamennek a tápba és ezért rezonál benne valami ami sipoló hangot ad ki

(#219) laci503


laci503
tag

hali.
Nekem van egy FSP Everest 80+ 500W-os tápom és érdeklődnék afelől hogy mennyit bír szuflával ez alatt azt értem hogy a cuccaim közt látható konfigot hajtja és szeretnék egy physx kártyát venni még bele... szóval a kérdésem az lenne hogy elbírna e pl. egy GTX260at még? vagy mék nvidia VGA az amit még biztosan elbírna úgy hogy nem hal meg?

http://logout.hu/cikk/fsp_everest_500w_terheleses_vizsgalat/teljes.html

énezt találtam róla hogy strapabíró kis táp...

amúgy erről a tápról lenne szó pontosabban:

http://www.foramax.hu/product_info.php?cPath=21_36&products_id=1312

előre is köszönöm a választ

(#220) Fósz válasza 14adam (#213) üzenetére


Fósz
csendes tag

Éss bíírja :D
Jólett , két elosztót beleba..tam és fasza.
Hasíít mint a barom :DD

(#221) vzsryl válasza laci503 (#219) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hali!

HD5850 mellé teljesen felesleges a GTX260, bőven elég lenne egy GT240, 9600GT, 8800/9800GT is. Azokat még simán bírná is a táp.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#222) laci503 válasza vzsryl (#221) üzenetére


laci503
tag

én jól tudom hogy felesleges de érdekelt h bírná e... és még egy HD5850et elbírna a táp?

(#223) vzsryl válasza laci503 (#222) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Igen, elbírná, de az is eléggé leterhelné. Na, nem azért mondom, mert nagyon megüti a tápot, de ne sűrűn küldj a gépre CPU+VGA stressztesztet, mert akkor már csúcs közeli állapotig lenne hajszolva a 12V-os ága az Everestnek. Viszont a játékok mehetnek rendesen. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#224) laci503 válasza vzsryl (#223) üzenetére


laci503
tag

nem szoktam potyára túráztatni a gépet :D esetleg 3D Mark vantage meg ieneket futtattam le vele :D ennek viszont örülök hogy elbírná a tápom mert különben soakan azt mondták hogy esélytelen a dolog mert nem bírja el :S

(#225) vzsryl válasza laci503 (#224) üzenetére


vzsryl
nagyúr

És alá is támasztották, hogy miért nem?
Az 500W-os Everest 12V-on 432W-ot ad le. A HD5850 fogyasztása: [link]
Peak (játék): 108W
Maximum (Furmark): 150W
A GTX260 sem sokkal több, max: 164W
A HD5850 CF kb. 280-300W-os max fogyasztással rendelkezik. A HD5850+GTX260 (PhysX) is hasonlóan zabálna.
A 12V-os ág másik nagy fogyasztója a proci, ami a Te esetedben így tuningolva kb. 100-120W-ot eszik Prime95 futtatása közben.
Tehát beleférnek a dolgok a 432W-ba, de a bekötésre oda kell figyelni, mert ketté van bontva a 12V-os ág, és nem mindegy hogyan kötöd be a kártyákat.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#226) laci503 válasza vzsryl (#225) üzenetére


laci503
tag

most 1 átalakítóval van megoldva az egyik tápcsatlakozó a másik meg a tápban alapból meglévő 6pinessel szóval csak 2 tápátalakítóval tudnám rákötni a másik HD5850et

(#227) laci503


laci503
tag

esetleg még HD5970ben gondolkodtam akkor azt is elbírja

(#228) Psych0 válasza 14adam (#218) üzenetére


Psych0
őstag

szvsz. ez butaság...

akkor sípolnak a tápok, mikor kis kihasználtsággal mennek, mert a pwm résznek kisebb frekvenciával kell szaggatni az inputot. ha ez lemegy 22khz alá az már hallható, mert a tekercsek ilyen frekin rezegnek. ha kikapcsolod az energiatakarékossági funkciókat, akkor a gép nem 150, hanem 200-250 wattot fogyaszt, ahol már magasabb pwm frekit, használ, ami már nem hallható.

semmi visszamenő jel meg ilyesmi nincs. kikapcsolni az energiatakarékossági funkciókat a zaj miatt, meg :F ...

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#229) MMIX


MMIX
addikt

SAGA II 500W eredeti FSP PDF itt [link]
SAGA_II_500_SPEC.pdf specifikáció
SAGA_II_500_DRW.pdf kábelhossz

(#230) op9


op9
aktív tag

Sziasztok,

még pénteken vettem egy Nexus NX-6000-es tápot, ha jól olvasgattam, egy az egyben fsp belső, ezért kérdeznélek Titeket.
Olvastam a mi baja lehet a tápomnak topikot is, de csak arra jutottam, amit külföldi oldalakon is olvastam, nevezetesen az volt a bajom, hogy üresjáraton sípoló hangot adott ki a gép, ezt C1E, és SpeedStep kikapcsolásával megszűnt, viszont még fenn áll az a jelenség, h leginkább 3D-s alkalmazásoknál is hasonló dolgot produkál:
youtube pl
v-sync-et bekapcsoltam, mert még azt ajánlották, valamint az alaplapi powersaver féle programot is feltettem, de semmi változás.
Olvastam ezt is:
corsair guy, de itt is csak az RMA maradt ötletnek.
De szintén olvastam, hogy valaki már a 3. RMA-nál tart, és még mindig ugyanaz.
Tudtok még vmi ötletet adni?

Előre is köszi!

How Bad Do You Want It?

(#231) MMIX válasza op9 (#230) üzenetére


MMIX
addikt

Helló!
Ha FSP beles tápot akartál venni, akkor sajnos el kell keserítselek, mert a tápod ATNG beles.
Sípolás ügyben én is csak annyit tudok amit leírtál.

(#232) op9 válasza MMIX (#231) üzenetére


op9
aktív tag

Köszi...
még feltettem a legújabb nv drivert, de az sem segített.
A linkelt oldaladról dyno azt írja, hogy az nx-ek fsp-sek
valamint az egyik linkelt oldaladon azt írja, hogy az Nexusok FSP-sek (szinte tele van a youtube ilyen tápokkal... Corsair, OCZ is)

Na de mindegy.. igazából nem az volt a cél, hogy FSP legyen.. azt most csak utólag olvastam... Egy nagyon halk/jó ár/érték arányú tápot szerettem volna, és a silentpcreviewt néztem, és ott az nx-5000-est ajánlották, gondoltam a 6000 is hasonló, valamint az RX-6300-as cikket is megnéztem, úgy gondoltam, hogy az csak a moduláris változata az NX-nek (kb. 2-3000Ft-tal drágább). Itt egyébként egyetlen hibájának az árat mondták... még soha nem hallottam ilyen nyekergésekről
Lényeg, hogy ezeket a review-kat vszínű nem mindennapi felhasználás során tesztelgették, mert amúgy full kussol.. (miután c1e, meg IEST ki van kapcsolva), csak a 3d app-oknál kerreg, valamint már flash-es cuccoknál is észreveszem, na meg web scrollozás, meg még ki tudja, mikor jön elő. :S

How Bad Do You Want It?

(#233) Cobra.


Cobra.
őstag

Ismerősnek vettem egy 350-60APN-t tegnap. Komoly 2db Molex van rajta...Most vehetünk még hozzá elosztót is (persze hülye voltam, hogy nem néztem meg, hogy mennyi csatlakozója van).

(#234) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

sziasztok

van egy nagyon nagy problémám :(

2006 elején vásároltam egy FSP 350-PNF tápegységet, amibe múlthét hétfőig kb 20 ezer üzemóra került
nem volt sose csúcsra járatva, Abit kn8, Athlon 64 3000+, 2 winyó, 2 dvd, geforce 6600 gt pcie

múlthét hétfőn délután kikapcsoltam, este már nem kapcsolt vissza
szétszedtem, 2db 1000μ/10V kondi ki volt pukkanva, kicseréltem őket

azóta se hajlandó a táp bekapcsolni

ha bedugom a 220-ba, valami cincog benne, aztán ha a zöld-feketét összezárom, hogy bekapcsoljam, akkor elhallgat a cincogás és nem történik semmi
néha beindul a ventije 2-3 másodpercre és ennyi

mi lehet a gond? van még esély a javításra?
a gépet azóta nem próbáltam másik táppal, előfordulhat, hogy tönkrement még valami?

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#235) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Járt nálam egy FSP400-60GLN táp, csináltam róla pár képet:

[link]; [link]; [link]; [link]; [link]; [link]; [link]; [link]; [link]; [link]; [link]

Nem nagyon látszik, de a legnagyobb Capxon kondi 85°C-ra hitelesített. (A többi 105°C-ra)

(#236) Dr. Romano válasza Panzermeyer (#234) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát jah, sajna a 350PNF-ben a Teapo kondik kb. ennyi idő után használódtak el nekem is. Kicseréltem őket, így azóta vígan megy a táp tovább.
Nálad valami más is elszállhatott még benne.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#237) RexpecT


RexpecT
addikt

A tápomban a venti alig hallhatóan de zörög.
Mit lehet vele kezdeni?Adni kellene egy kis WD40-et neki?

(#238) 14adam válasza RexpecT (#237) üzenetére


14adam
addikt

az csak átmenetileg lesz jó. Egy idő után megint neki áll majd zörögni :U

(#239) RexpecT válasza 14adam (#238) üzenetére


RexpecT
addikt

Kb. féléves a táp :F

(#240) 14adam válasza RexpecT (#239) üzenetére


14adam
addikt

Azoknál is előfordul. Kompreszorral fújd ki aztán hátha jó lesz. De ne szedd szét mert nem lesz gari. Várd meg míg hangosabb lesz aztán próbáld gariztatni

Fsp zen ami itthon van az meg darabokra van szedve. Primer pufit kell cserélni meg tekercselni is kell meg a szekunder oldalon kicseréltem a kondikat rubyconra :) [link]

(#241) RexpecT válasza 14adam (#240) üzenetére


RexpecT
addikt

Nem is terveztem várok vele még.
Az a baj hogy nincs itthon kompresszor de lehet majd elviszem a "sarki" pcboltba aztán kifújatom :).

(#242) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!

Jól megszivatott most egy FSP400-60APN táp. Láttam lejebb más is panaszkodott rá, ennek is két molex csatlakozója van csak. :W
És nem is volt olyan nagyon olcsó, de kellett gyorsan egy táp, és bízom az FSP-kben.

De ami a szívás: csináltam itthon egy molex elosztót. Egy molexből csinál 3-at. Így összesen 4 helyre tudom bedugni, amennyi kell is. 1-et VGA-ba, 2db DVD-írókba, és egy meg ventinek. Ami a probléma, hogy ha ez így be van dugva, akkor a kép egyszerűen egy idő után lefagy, bemerevedik. Azt gyanítom nem kap elég áramot a VGA.. De hát ennyit nem bírna ez a 400W-os táp? Az egyik ágon egy régi VGA, 2 DVD, és egy ventit?
Nevetséges...
Azért még tesztelgetem, csak kikérem véleményeteket, miszerint azért ennek mennie kéne nem?

(#243) vzsryl válasza Mr. Teddy (#242) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Milyen konfigot kell ellátnia?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#244) Mr. Teddy válasza vzsryl (#243) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Szia!
Egy 3ghz-es P4-est. Egy 7600Gt vidkari (bár ebben most nem vagyok biztos), 2DVD olvasó, egy floppy. A régi tápja 420W-os volt azzal ment addig amíg a táp el nem füstölt.

(#245) vzsryl válasza Mr. Teddy (#244) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ezt a konfigot alig érzi meg az APN. Lehet az elosztással van a gond. Próbáld ki különböző stressztesztekkel, hogy mit csinál, pl Furmark, Prime95. Esetleg kösd le a két DVD-írót, és csak natúrba, elosztó nélkül próbáld ki. Majd oszd meg mit tapasztaltál. Ha így sem lesz megoldás, akkor próbáld ki egy másik gépben is a tápot. És ha még úgyis gond lesz vele, akkor mehet garanciába.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#246) Mr. Teddy válasza vzsryl (#245) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Igen, ezért furcsállom én is a dolgot.
Most bekötöttem megint mindent, egész stabilan ment. Nem tudom mi lehetett korábban a hibája, szerintem pár nap normál használat mellett ki fog derülni, hogy most akkor van-e gáz, vagy nincs, csak valami egyéb volt a hiba. Remélem nem lesz vele gond.
Még szintetikus teszteket kipróbálok, hátha az előcsal valamit.
Ha valami változás lesz, írok majd.

(#247) maláj


maláj
őstag

üdv
fsp 350-60apn táp csatlakozóiról kérnék 1 megerősítést

× 3 sata
× 2 molex
× 1 floppy

ez stimmel :F

(#248) Mr. Teddy válasza maláj (#247) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Én pár hsz-el korábban panaszkodtam, hogy az FSP 400-60apn tápnak kevés a csatlakozója...
Nevezetesen a 400W-os tápnak is két molex-e van, 3 sata, 1 floppy.
Ez nagyon nem korrekt dolog az FSP-től... Kb egy 250-es tápnál ezt elviselném, mert nem is tudna több egységnek leadni érdemben kraftot, de hogy 350-400W-nál ez legyen a szűk keresztmetszet? Nevetséges.. :W

(#249) maláj válasza Mr. Teddy (#248) üzenetére


maláj
őstag

ha a 2 molexet elosztom 6 fele az fog galibát okozni :F

(#250) 14adam válasza maláj (#249) üzenetére


14adam
addikt

csak akkor ha mindegyik molexre vga-t kötsz :) De ha csak vinyó vagy optikát akkor nem lesz semmi baja,azért vannak az átalakítók,hogy használjuk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.