Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) pakai93 válasza 14adam (#300) üzenetére


pakai93
csendes tag

némi tuning tervbe van, legalábbis tesztek erejéig :D de ha csak alapjáraton viszi el normálisan az se katasztrófa :) próba szerencse! :U legalább lesz időm gyűjtögetni, mert jelenleg tápra nincs keret :( de ha tápcserére kerülne sor sztem FSP Everest 700W lenne a választottam :C

:R

JINBA ITTAI

(#302) tetrix válasza 14adam (#288) üzenetére


tetrix
tag

Sikerült odajutnom hogy benézzek az Epsilon tápomba, de nem örültem a látványnak; a kondik a kimenő oldalon meg középen lassan megadják magukat. Már vissza se kötöttem.
lőttem róla pár képet,íme:


a nagy kondinak látszólag semmi baja,amúgy működött is,de gondolom idő kérdése volt.
szeretném megcsinálni, pót tápnak jólesz,
kb ez az öt kondi mennyiből lehet kicserélni?
következő tápnak egy seasonicot néztem ki. már nem akarok egy hibás szériába belefutni.
a mostani konfig egy pót fsp350pnf-ről megy. de soká nem akarom a gép alatt hagyni mert elég rossz hatásfokú, bár bőven elég ez is neki, 3D terhelésnél sem fagy ki;úgy hogy 8GB ram, 4 vinyó,4 magos proci és egy hd2900 lóg rajta ;]

(#303) 14adam válasza tetrix (#302) üzenetére


14adam
addikt

üdv.
Egy kis reklám on:Pár ezer ft-ért átelkózom az összeset a kimeneti oldalon :) japán kondikat ilyen kis méretűket viszonylag olcsón tudok beszerezni Reklám off
Amúgy veszélyes is tud lenni a kifolyt kondi,tehát légy ovatos vele

(#304) metrion10 válasza 14adam (#303) üzenetére


metrion10
csendes tag

Sziasztok!

SAGA II 500W-os tápba milyen venti van, rálehet kötni az alaplapra és van benne hőszenzor?

Köszi!
:D

(#305) MMIX válasza metrion10 (#304) üzenetére


MMIX
addikt

helló!

FSP SAGA II 500W
Yate Loon D12SM-12 csúszócsapágyas

"rálehet kötni az alaplapra?" - nem.
"van benne hőszenzor?" - Vannak benne mindenféle védelmek, de a működésüket nem jelzik ki neked,. a tápegység "magánügyként kezeli". :)

-- ATX12V v2.3 szabvány
-- 500 watt összteljesítmény, 550 watt csúcsteljesítmény
-- 18A@+12V1, 18A@+12V2, 20A@+5V, 24A@+3,3V, 0,3A@-12V, 2,5A@+5Vsb
-- 1×20+4p, 1×4+4p, 1×6p PCI-E, 1×8p PCI-E, 4×SATA, 1×Floppy, 4×4p „molex”
-- 120 mm ventilátor

[ Szerkesztve ]

(#306) mcmike


mcmike
őstag

Sziasztok,

Egyik jóbarátomnak van egy FSP Everest 600W-os tápja, teljesen új konfigban. Viszont időszakosan le-lekapcsolgat az egész gép. Arra gyanakszunk, hogy náluk néha túlfeszültség szokott fellépni, és a belső védelem egyszerűen lekpcsolja az egész gépet. :F

A kialakítottt konfigra biztos hogy elég a táp, amúgy semmi más probléma nincs a géppel.
Honnan lehetne megtudni hogy mi lehet a lekapcsolgatás oka? :U

Előre is köszi szépen. :R

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#307) 14adam válasza mcmike (#306) üzenetére


14adam
addikt

Nem melegszik túl? ha már nem gairs szedjétek szét és nézzétek meg a kondikat,hogy nem-e púpos vagy folyt ki mint pár hsz-el feljebb. Néha nem látni a kondin az elváltozást de attól még belül lehet van hiba pl kiszárad a szigetelő anyag,szétjön a fegyverzet...
Ha feszültség ingás van a hálózaton akkor a legkönnyebben egy szünetmentessel lehetne kivédeni. A lámpa olyankor nem szokott elhalványodni amikor a táp lekapcsol?

(#308) Krisinto


Krisinto
őstag

Én is csatlakoznék az FSP táp tulajokhoz...
Egy FSP 400 PNR-t vettem a minap 5 db Mátyásért, és eddig jól szolgál.
Egy SS 400 HS-t váltott, mert kellett a több kábel, és kicsit gondoltam a jövőre is...
Jó cserét csináltam vele? :F

(#309) HIM


HIM
csendes tag

Sziasztok!!! Kinéztem egy FSP 450PNR-t A leirást megfigyelve 20+4 pines a csatlakozó az alaplaphoz de az alaplapom M2N68-AM SE2 24+4 pines A kérdésem lehet csatlakoztatni az alaplapomhoz vagy kell valami átalakító, vagy más táp? A másik kérdésem hogy a táp egy GF 450 kellene és hogy van e elegendő csati rajta hogy géphez tudjam kötni a megszokott dolgokat: vincseszter 1db író 1db Köszönöm a válaszotokat !!!

(#310) 14adam válasza HIM (#309) üzenetére


14adam
addikt

24+4 azt jelöli,hogy 24 a lapnak és 4 a procinak megy.
A pnr-en is van 4pin-es a procinak csak nem úgy van feltüntetve. Itt azt írják,hogy van a vga-nak is kábel. Ha nem lenne akkor molexről lehet csinálni és olyan átalakítót adnak a kártyához

(#311) HIM válasza 14adam (#310) üzenetére


HIM
csendes tag

Köszi Még egy gyors kérdésem lenne :) A mostani szünetmentes tápom mindössze 240 Wt-os tehát ha jön az új táp meg a VGA a szünetmentest tehetem el Most az érdekelne hogy szünetmentes nélkül hogy bírjak Az FSP tápok az áramingadozást és egy esetleges áramszünet okozhat kárt a gépemben :R

(#312) 14adam válasza HIM (#311) üzenetére


14adam
addikt

hát nyilván egyik se tesz jót. Mivel passzív pfc-s a táp ezért az szerintem jobban viseli az áramingadozást mert csak egy vasmag van nem pedig egy kis elektronika mint az aktív pfc-nél. Kösd be azt a szünetmentest,nem lesz neki semmi baja,ha új aksi van benne akkor még egy ideig vinni is fogja :K

(#313) mcmike válasza 14adam (#307) üzenetére


mcmike
őstag

Szia,

Ez egy teljesen új konfig, a tápot is beleértve. Tehát van rá gari, de nem hiszem hogy hibás lenne. Talán el kellene vinni máshova hogy ott is produkálja-e... :K
Igen mi is gondoltunk egy szünetmentesre, de a lámpát valahogy nem értem. Melyik lámpára gondolsz hogy halványodik-e? :F

[ Szerkesztve ]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#314) 14adam válasza mcmike (#313) üzenetére


14adam
addikt

ami a plafonon van. Ha jön a hálózaton egy áramingadozás akkor a lámpa neki áll nagyon kicsit vibrálni a fénye

(#315) mcmike válasza 14adam (#314) üzenetére


mcmike
őstag

Aham, erre hirtelenjében nem is gondoltam... :DDD köszi! :R

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#316) betonfelhő


betonfelhő
tag

500 wattos Saga II tápot használok fél éve. Valakinek volt már rossz élménye vele?

(#317) AMD Power


AMD Power
titán

Holnaptól én is újra belépek a klubba egy ilyennel....!:)

FSP FSP400-60APN

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#318) Krisinto


Krisinto
őstag

Hali
Az FSP 400PNR-em van.
Olyan benne a venti, hogy ha elér egy bizonyos hőfokot nagyobb fordulatra kapcsol, ami kicsit zavaró... Csak a venti csere vezethet megoldáshoz?

(#319) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

3 éves SAGA 450 P tápegységem van.Előfordul néha,teljesen rendszertelenül, pl. 3 nap után, hogy nagyon hangos lesz a ventillátorja.Célszerű-e bekenni szilikon zsírral a ventillátor csapágyazását, hogy megszűnjön a zaj, vagy vegyek bele másik ventillátort?Ha cserélni kell, akkor milyet célszerő beletenni, ill. a cseréhez kell-e forrasztani?

(#320) Torry válasza GEPESZ66 (#319) üzenetére


Torry
addikt

Ha jól tudom, a venti csere tápoknál nem túl egyszerű és nem is veszélytelen feladat.
Először próbáld meg sűrített levegővel kifújni a tápot, majd zsír vagy egy kis wd40 a ventire. Ha így sem változik a dolog, nézz utána a venticserének.

(#321) 14adam válasza Krisinto (#318) üzenetére


14adam
addikt

Ez teljesen normális. Mivel alacsony a hatásfoka a tápnak ezért viszonylag elég sok hőt termel. Halk és akkora légszállítású venti meg nem nagyon van ami normálisan letudná hűteni

(#322) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok.
Én azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy egy 400W-os fsp tápom elbírja-e a következő konfigot.

Alaplap: MSI K9N Neo V2
Proc: AMD Athlon 5600+ ( 1.200V-on megy, 2*2.8Ghz )
Mem: 2*2Gb DDR2 800mhz
HDD: 1db 80gb
ODD: 1db dvd-rw
VGA: Gigabyte Hd 4850

Akkor most jön a java. Van egy ventillátor szabályozóm, ami 2db molex csatlakozót igényel, és így lehet vele 4db ventit szabályozni. A következők ventik vannak rajta

3db 8cm-es
1db 9.2cm-es
1db 14cm-es ( kék ledes )
Kérlek segítsetek.

Üdv. Tibi

U.i.: ez így kb mennyit fogyaszt ?

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#323) Krisinto válasza 14adam (#321) üzenetére


Krisinto
őstag

Igen, tudom, hogy normális. Utánanéztem.
Csak, az lenne a kérdésem, hogy PL:egy SWIF2-re le lehetne cserélni a ventijét?

(#324) 14adam válasza Tubica (#322) üzenetére


14adam
addikt

nagyon maxon hajtva a géped 280w körül ehet táp felől
alapjáraton bekapcsolt energiatakarékossági funkciók mellett 100w alatt

Kristino ha visszaolvasol a topicba viszonylag sokan vettek pnr/pnf tápjukba swif ventiket. És a tapasztalatok alapján hideg levegő jön ki. Ajánlom a magasabb fordulatszámúakat :K

(#325) Krisinto válasza 14adam (#324) üzenetére


Krisinto
őstag

1200-es a max:D
Szóval, abból egy Fix fordulatos elég lehet?

(#326) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Bluestorm II-ről miért nincs semmi infó :) Nekem az volt, kétszer halt meg(javítva volt), egyszer sem vitt magával semmit. Jelenleg a 3. javításra adtam, le de úgy néz ki hogy már cseszhetem, a kollega benyelte :D Szóval az is egy patent tápicsku.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#327) ZBO válasza exor (#290) üzenetére


ZBO
tag

Hello!
Én is ilyen Bronze tápot szemeltem ki, de most már aggódom, mert alsó tápos házam van.
Mérd már meg légyszi hány cm-es az a 4 pines csatlakozó! Fontos lenne! Köszi előre is!

(#328) hoffman_ válasza ZBO (#327) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ha nagyon para van, lehet hosszabbítót venni, akár :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#329) ZBO válasza hoffman_ (#328) üzenetére


ZBO
tag

No de épp az előző oldalon írja 14ádám, hogy csak 60 W-ra van tervezve egy molex. Némi tuning nekem is lenne. Még ma kellene választanom tápot, mert a régit már eladtam (5,5 éves FSP) és most addig nincs gépem.

(#330) GEPESZ66 válasza Torry (#320) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Hogyan tudok a ventilátorba szilikonzsírt nyomni?Kiszerelem,leveszem a matricát,ami középen van, s ott látom a tengelyt,s oda nyomok be egy kicsit?

(#331) hoffman_ válasza ZBO (#329) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hű, hát ezzel nem számoltam :B

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#332) 14adam válasza ZBO (#329) üzenetére


14adam
addikt

van 4pin-4pin cpu hosszabbító. Tehát nem fontos molexről etetni. Vagy van 4pin-es cpu kábel és 8-ra alakítja át. Ezzel is lehet nyerni 5-10cm-ert

(#330) GEPESZ66 ami tartja a motor részt. ott van egy kis rés. ott fúj be neki

(#325) Krisinto jó lesz :)

(#327) ZBO függ a ház magasságától is. lehet,hogy pont elfér. Amúgy 40cm-er a cpu kábel

[ Szerkesztve ]

(#333) Krisinto válasza 14adam (#332) üzenetére


Krisinto
őstag

Rendben.
Annyit tudnál még segíteni, hogy tudom a táp paneljára kötni, vagy kössem majd az alaplapra?

(#334) 14adam válasza Krisinto (#333) üzenetére


14adam
addikt

kösd a tápba. aztán majd az szabályozza

(#335) ZBO válasza 14adam (#332) üzenetére


ZBO
tag

Köszi. Nem elég a 40 cm, így Everest 85+ lesz, 6000 el fájóbb!

(#336) 14adam válasza ZBO (#335) üzenetére


14adam
addikt

a hosszabbító meg 1k lenne csak :U

(#337) Krisinto válasza ZBO (#335) üzenetére


Krisinto
őstag

Itt a PH-n csinálnak neked bármilyen hosszabbítót a tápodhoz.

(#338) GEPESZ66 válasza 14adam (#332) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Van körben kb.2 mm hézag, arra gondolsz?Azt írod, hogy fújjak be.Tehát nem szilikon zsírt javasolsz?Mit fújjak be?
Segítségedet előre is köszönöm ! Az ilyen javításokban nem vagyok járatos, ezért kérem a tapasztalt fórumozók segítségét.
Azért azt nem értem, hogy miért válik egyszer csak hangossá. Ma például jól működik, nem hangos.

(#339) 14adam válasza GEPESZ66 (#338) üzenetére


14adam
addikt

azt hittem,hogy szilikon spray-el akarod.

Ha szét akarod szedni darabokra akkor a matrica alatt van egy zégergyűrű. Azt kell leszedni olyan szerszámmal vagy valamivel fel kell feszíteni az egyik oldalát és már onnantól könnyen lejön.Ha lejött a gyűrű onnantól már könnyű dolgod van,leveszed a lapátos részt,megzsírozod és összerakod.A gyűrűt meg jobb lenne szerszámmal visszatenni de ha nem nagyon tudod rászorítani az se baj. Ezért is lenne jobb választás a spray.Én wd 40-et használok ilyen célra.

(#337) Krisinto készen is lehet kapni. [link]

[ Szerkesztve ]

(#340) GEPESZ66 válasza 14adam (#339) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Akkor valószínű szilikon spray lesz.A WD40-ről azt olvastam, hogy az inkánn tisztító spray, mint kenő.

(#341) GEPESZ66 válasza GEPESZ66 (#340) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Most nézem, hogy a WD40-ből több féle van.Melyiket vetted?

(#342) bluyoo válasza 14adam (#332) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Helló!
Egy FSP 400-60 GLN tápom van P5QD Turbo alaplappal.
A tápnak 4PIN-es CPU csatlakozója van az alaplapon 8PIN-es.(Mondjuk így is működik.)
Melyik lenne jobb megoldás a 4PIN-->8PIN 12V CPU vagy a 2 molex-->8PIN 12V CPU.
Egyáltalán van értelme a plusz csatinak?
Ennek a kijelentésnek vajon van valóságalapja?
"Sőt, ha a 4-es 12V csatit rátoljuk az alaplapi 8 pinre még veszélyes is lehet, főleg tuningnál."

Bazinga!

(#343) 14adam válasza bluyoo (#342) üzenetére


14adam
addikt

Csak akkor lenne értelme ha nagyon őrült vagy és úgy tuningolsz. Az átalakítós megoldás olyan mintha nem csináltál volna semmit,mert ugyanúgy 4pin-es csatlakozóba megy bele. Ha beforrasztasz a tápba +kábeleket úgy van értelme.
A kijelentést meglehet cáfolni de részben igaz. lehet tuningolni de csak akkor ha nem magas feszültséget adsz a procinak. Vizes hűtésnél vagy szárazjégnél viszont már ajánlatos a 8pin-es táp.

(#341) GEPESZ66 kérdezz rá a boltba,hogy mit ajánlanak.

(#344) Tubica válasza 14adam (#324) üzenetére


Tubica
senior tag

Köszönöm szépen :)

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#345) GEPESZ66 válasza 14adam (#343) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Úgy döntöttem, hogy mivel már 3 éves a tápegység, a ventilátor kenésével nem kisérletezek.Vennék egy Zalman ZM-F3 ventilátort, aminek max.1800-as a fordulata,25 mm a magassága.Ha jól tudom, akkor ennek 3-eres a kábele, hogy az alaplapra csatlakoztatva a fordulatot is lehessen szabályozni.Mi a véleményetek erről a ventilátorról?
A tápegységben csak 2 vezetéket kell forrasztani, tehát a harmadik felesleges?

(#346) bluyoo válasza 14adam (#343) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem tuningolok őrült módon úgyhogy hagyom a dolgot.
Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#347) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az FSP SAGA 450P tápegység ventilátorjának mekkora a légszállítása?
A cseréhez kellene az adat.

(#348) MMIX válasza GEPESZ66 (#347) üzenetére


MMIX
addikt

FSP SAGA+ bemutató PH!. FSP - fehér tápot a népnek!
SAGA+ 400P és 450P Yate Loonn D12SH-12
SAGA+ 305P Yate Loonn D12SM-12
FSP ATX-400PNF Yate Loonn D12SM-12

(#349) GEPESZ66 válasza MMIX (#348) üzenetére


GEPESZ66
veterán

ZALMAN-ZM-F3-at ajánlottak, csak annak nem tudom a légszállítását, ezt sehol sem találom, hogy össze tudjam hasonlítani a gyárijával.

(#350) MMIX válasza GEPESZ66 (#349) üzenetére


MMIX
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.