Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) 14adam válasza Térdkalács (#500) üzenetére


14adam
addikt

ott szinte csak a "nevét" kell megfizetni. Az aurum is szinte tudja ugyanazt. Enermax egyik előnye,hogy halkabb.

#499) Karex valamelyik ventis topicba biztos tudják a választ. Ismertem egy olyan embert aki az fsp bs II-be cooling swif2 ventit rakott,de,hogy abból melyik típust azt passzolom

[ Szerkesztve ]

(#502) Térdkalács


Térdkalács
csendes tag

az enermax sokkal halkabb mint az fsp aurum? szal lényegesen halkabb?

(#503) Uri_Boyka


Uri_Boyka
csendes tag

Hali!

Kérdésem az lenne hogy egy FSP 400WATTOS bluestorm 12Voltos ága=385watt..elegendő-e egy HD6950 GIGABYTE OC+PHENOM X4 B55 3.6GHZ géphez :F Most éppen egy HD5830-ról cseréltem le de ezzel van mikkor leáll a gép és csak a tápkábel ki húzása után működik megint?!Valami tanács?!

köszi előre is :R

Phenom x4 B55____Corsair H50 ____Gigabyte HD6950____ 4GB DDR3 OC___ ASUS 22"/COOLER MASTER ELITE430___ FSP BlueStorm___ Raptor 250GB___Mindig változik...

(#504) Sandrew válasza Uri_Boyka (#503) üzenetére


Sandrew
őstag

[link]

Hogy on is legyek:
Kevés az FSP-nek a 12V-os ága (15A) a 6950-nek. Oda legalább egy CTG-500 kéne.

[ Szerkesztve ]

(#505) Térdkalács


Térdkalács
csendes tag

melyik fsp nek van ez a 15A 12 voltos ága vagy mi ez?

(#506) Sandrew válasza Térdkalács (#505) üzenetére


Sandrew
őstag

Miről beszélsz ember??

(#507) Térdkalács


Térdkalács
csendes tag

Azt szeretném kérdezni hogy mi a különbség abba,hogy valamelyik tépnak pl 4db 12 voltos ága van és úgy ad le fejenként 18 ampert (FSP Aurum 700w gold) meg olyan amelyiknek csak 1db 12 voltos ága van de azon lead 56 ampert (Corsair gamer 700w táp). Szóval kérdésem az lenne,hogy melyik a jobb? Ha több 12 voltos ága van egy tápnak vagy ha csak 1? Vagy ez egyáltalán fontos egy tápegységnél ez a adat vagy sem?:)

(#508) Sandrew válasza Térdkalács (#507) üzenetére


Sandrew
őstag

1db 12V-os ág akkor fontos ha valami komolyabb tuning lesz ahol elfogyhat 1db 18A-s ág például.

(#509) Térdkalács


Térdkalács
csendes tag

és te melyiket ajánlanád? az fsp 700w goldot vagy ezt a corsair gamer 700 wattosat? És akkor normál használatra nemszámit hogy 1 vagy 4 db 12 voltos ág van tényleg?

(#510) Sandrew válasza Térdkalács (#509) üzenetére


Sandrew
őstag

Nem számít. Inkább az FSP.

(#511) Térdkalács


Térdkalács
csendes tag

köszi szépen a segitséget

(#512) Térdkalács


Térdkalács
csendes tag

az elég ha a táp egy 12 voltos ága (a 4 böl) 18 A képes leadni? pl vga nak az elég?

(#513) 14adam válasza Térdkalács (#512) üzenetére


14adam
addikt

milyen vga? amúgy ez már rengeteg áram. 216w áganként. A kombinált teljesítményt nem tudom megmondani mert nem tudom,hogy melyik tápról beszélsz [link]

(#514) Térdkalács válasza 14adam (#513) üzenetére


Térdkalács
csendes tag

a táp tipusa: FSP Aurum 700W GOLD ATX/EATX ennek 4db 12 voltos ága van fejenként 18 A-el. És a vga az egy hd 6950 es MSI twin frozr II vagy III lenne.

(#515) 14adam válasza Térdkalács (#514) üzenetére


14adam
addikt

bőven elég lesz. A ph-s tesztben egy 400-as aurum volt. ott vitt egy 4870x2-t ami 250-300 watt körül eszik. A 6950 twinfozr kb 150-160watt körül eszik

(#516) Térdkalács


Térdkalács
csendes tag

oki köszi szépen a segitséget. De akor lehet hogy tulzás nekem egy ilyen géphez a 700 wattos aurum?:) 6950 vga meg intel i5 vagy phenom II x6 os amd proci lenne mellé 8 gb 1866 os memoriákkal + 1 vinyo meg 1 dvd iro.

(#517) 14adam válasza Térdkalács (#516) üzenetére


14adam
addikt

egy 500-as is bőven elég lesz :K

(#518) Térdkalács


Térdkalács
csendes tag

hd6950 msi twin frozr vga csak tényleg 160 wattot eszik max? Ja meg ha nagyobb tápot veszek az nem gáz nem?:) Szal vattba töbet fog felvenni konnektorból nagyobb táp ha 20% alattti kihasználtságon megy?

(#519) fixer92


fixer92
aktív tag

Üdv

Jelenleg egy FSP Aurum 500W -os tápom van. Egy CM elite 430 as házban (alsó tápos).
Úgy szereltem be hogy a táp ventilátora a ház alja felé van, ahol vannak kis lyukak a szellőzéshez.
Kérdés hogy jó e ez így vagy fordítsam meg úgy hogy a venti a gép belseje felé legyen?

"Victory loves preparation!"

(#520) ledgeri válasza Ixion77 (#474) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nekem is 400-as aurumom van, és a hátlapnál megy be a levegő és a venti fújja ki az alsótáposházba, a videókártya felé... úgy szereltem a tápot, meg is lepődtem, mert azt hittem, hogy szívni fog... de maradt, mert így lett légmozgás a házban, de lehet, hogy így melegebb a gép...

maradjon, vagy meg kéne fordítani?

________________________________
MÁS:

A táp kapcsolójához mikor kell nyúlni?? mert most kapcsolós elosztón van minden...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#521) 14adam válasza ledgeri (#520) üzenetére


14adam
addikt

én nem a táp kapcsolóját használnám ha teljesen ki akarnám kapcsolni,hanem az elosztót nyomnám ki. Mert ezek a kapcsolók amik a tápokba vannak beszerelve elég hamar eltudnak romlani és akkor szét kell szedni az egész tápot,gariztatni ha még garis...
Az a kapcsoló arra van,hogy a készenléti kör se menjen. 1watt alatt van így a fogyasztás ha még bekapcsolva van hátul

(#518) Térdkalács igen. Többet fog enni

#519) fixer92 jó lesz úgy,de egy porszűrőt ilyenkor nem árt betenni a ház meg a táp közé.

[ Szerkesztve ]

(#522) fixer92 válasza 14adam (#521) üzenetére


fixer92
aktív tag

Köszi, van porszűrő, akkor ne fordítsam meg?

Még annyit kérdeznék hogy szerintetek az adatlapomon lévő confignak elég a tápom?
Szerintem igen, de lehet megcáfoltok.

"Victory loves preparation!"

(#523) 14adam válasza fixer92 (#522) üzenetére


14adam
addikt

ha van porszűrő akkor jó lesz így ahogy most van :K
Akár +1 ilyen kártyával is menne :D

(#524) fixer92 válasza 14adam (#523) üzenetére


fixer92
aktív tag

Az jó úgyis tervezek belőle később még 1 et.
Köszönöm.

(ha nem lenne porszűrő akkor inkább befelé kéne fordítanom? vagy ennek ez a rendeltetésszerű helye ahogy most van?)

"Victory loves preparation!"

(#525) 14adam válasza fixer92 (#524) üzenetére


14adam
addikt

változó. mindenki máshogy teszi be. De így könnyen felszívja a port és ezért kéne porszűrő.

(#526) fixer92 válasza 14adam (#525) üzenetére


fixer92
aktív tag

Hát alapból a ház alján volt valami kis lap én azt porszűrőnek nézem...

"Victory loves preparation!"

(#527) 14adam válasza fixer92 (#526) üzenetére


14adam
addikt

hasonló legyen mint ezek [link]

(#528) scream


scream
veterán

Sziasztok !

Egy FSP HEXA 400-at szeretnék beharisnyázni, és ebben kéne kis segítség, mégpedig :

Mennyi és milyen hosszú harisnya/zsugorcső kéne ahoz,hogy az egészet szépen betudjam harisnyázni ?

(#529) fixer92 válasza 14adam (#527) üzenetére


fixer92
aktív tag

Nem ilyen sűrű...

Ennek ilyen szivacsos állagúnak kellene lennie?

"Victory loves preparation!"

(#530) 14adam válasza scream (#528) üzenetére


14adam
addikt

a táp megvan? mert akkor elég könnyű kiszámolni
szálanként lesz harisnyázva?

fixer92 legnépszerűbb a szivacsos,de már láttam fém hálósat is

(#531) fixer92 válasza 14adam (#530) üzenetére


fixer92
aktív tag

nah igen olyan volt (van is) rajta gyárilag.

Akkor az is megfelel?

"Victory loves preparation!"

(#532) scream válasza 14adam (#530) üzenetére


scream
veterán

A táp megvan, csak lusta vagyok most ezért szétszedni a gépet, hátha tudja valaki milyen hosszúak rajta a kábelek :)

Harisnyázva lenne külön-külön a 24pin-es , a PCI , a 12V-os csatik és a S-ATA kábel.

Tehát a 4 ágat szeretném beharisnyázni.

(#533) ledgeri


ledgeri
nagyúr

FSP aurum 400

Hol tudom megnézni, hogy pontosan mi melyik 12 voltos ágra van kötve?
Az alaplap, meg vga külön... ok és a többi érdekelne...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#534) MMIX válasza ledgeri (#533) üzenetére


MMIX
addikt

Most kivételes esetben rá van írva a címkére (ritkaság). Az esetek nagyobb részében, csak úgy tudod kideríteni, ha szétszeded. Egy két minőségibb tesztben is le szokták írni, sajnos nem jellemző. Két ágas tápoknál majdnem mindig a CPUnak saját ága van, a másik ág az összes többi. Mint jeleztem vannak ettől eltérő tápok is.
Az Aurum 400W a gyakoribb esetet szemlélteti. +12V2 CPU, +12V1 az összes többi.

[ Szerkesztve ]

(#535) ledgeri válasza MMIX (#534) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Újjuj... akkor félrenéztem... akkor mikor beraktam..

Azt hittem, hogy v1: cpu, V2: VGA a többi meg eloszlatva (amire alapból kíváncsi lettemvolna).., de ha az alaplap, és minden más a videókarival van egybe, akkor meg kell kérdeznem, hogy féljek-e:
-i5 2400
-giga 6850 gyári oc
-asrock h61m/u3s3
- samsung s3 1tb 7200 rpm (ha kell később bővítés)
-4 gig ram
-1 alap házventi (+2 tervezett)

így már eléggé leterheltnek tűnik a V1 a V2-höz képest...!! lehet bajom?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#536) 14adam válasza ledgeri (#535) üzenetére


14adam
addikt

nem. Ha meg a táp már úgy érzi,hogy az egyik ág már túl van terhelve akkor lekapcsol. De az előírtnál mindig rálehet adni pár ampert mert mindig kicsit később kapcsolnak le

(#537) ledgeri válasza 14adam (#536) üzenetére


ledgeri
nagyúr

fú akkor át kell néznem, hogy mi mennyit eszk... a cpu meg csak röhög...
jobb lett volna, ha a vga van külön... (első abszolút saját konfig... a következőnél erre figyelek..!)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#538) 14adam válasza ledgeri (#537) üzenetére


14adam
addikt

"'lehet bajom?"

Erre válaszoltam :D de most,hogy olvasom a válaszom elég félrevezető :D Elég lesz hozzá. Ennél durvább konfigot is vitt ez a táp. Pl 6950+i5 van egy ismerősnek és egy ilyen táp. laza ügy,nem is melegszik

(#539) ledgeri válasza 14adam (#538) üzenetére


ledgeri
nagyúr

ez megnyugtató.. bár fúrcsa, hogy az amd mindkettőhöz 500 wattot ír minimum... de mindegy.. megy oszt kész...

friss is, nem lesz csere jó ideig..

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#540) xmasterteam


xmasterteam
tag

Jó kis tápok. Nekem is van egy FSP Bluestrome II 500wattos tápom. A tápot használtan vettem, és eddig nem volt bajom vele. Azonban most előjöttek némi kis hibák. Valamikor olyat csinál amikor ki-be kapcsolom a táp csatit akkor elkezd ciceregni a táp. Rendesen ilyen áram hang hallatszik. Aztán leégett a meghajtóm nem rég, és nem kapcsolt le a táp, pedig szerintem ilyenkor le kéne kapcsolnia. A kérdés az lenne hogy javítható-e ez a csatis dolog, és a védelem is? Ja és szeretném tudni hogy még kinek csinál ilyet a tápja, és hogyan csinálta meg.

If you want something act and reach.

(#541) 14adam válasza xmasterteam (#540) üzenetére


14adam
addikt

"ki-be kapcsolom a táp csatit " --a hátulján lévő csatlakozóra gondolsz? sajnos azok a kapcsolók nem szeretik ha örökké ki/be vannak kapcsolgatva mert elég hamar tönkre tud menni,ilyenkor tudnak érdekes cincogó hangot kiadni. Kapcsoló cserével lehet orvosolni ha ez a baja.
"kérdés az lenne hogy javítható-e ez a csatis dolog," elégett a csatlakozó? mert ha igen az is javítható.
"és a védelem is?" a védelem nem ilyen könnyű feladat. Ic kapcsolja le a tápot vagy a diódák mennek zárlatba. Műszerérsz/elektronikai tudás nélkül neki se álljon az ember

(#542) 14adam válasza 14adam (#541) üzenetére


14adam
addikt

"-a hátulján lévő csatlakozóra gondolsz" ---> kapcsolót akartam írni

(#543) ---Lasali--- válasza xmasterteam (#540) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Pár dolgot nem tudtam felfogni... Ha ezekre tudsz válaszolni, könnyebben fogják a többiek is érteni..
Milyen meghajtód égett le és hogyan, és honnan tudod hogy leégett, és ha nem a táp miatt égett le (amilyet mellesleg még nem láttam) akkor miért kéne lekapcsolnia? Akkor kapcsolhat le ha zárlatba megy, ha túl terheled, ha túlmelegszik.
A csatin a táp hátulján levő kapcsolót érted? Csatinak csatlakozót szokás hívni.
Azt meg nem szokás kapcsolgatni fel le, olyan mintha ki be rángatnád a 230 ból a kábelt.
Ha bekapcsolod mennyi ideig ad hangot? Ha pár másodpercig az nem baj..
Áram hang az milyen? :D Amper szag kifejezés még megvan.. de hang?

(#544) oz82


oz82
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek FSP 350 PNF em van. Most upgradeltük a gépet (1. konfigom-nál). Nem tudom a táp hatásfokát, de ha 75%-al számolok akkor 262,5Watt amit le bír adni.

A konfigom maxon kb 250-260Wattot zabálhat a katalógus adatok alapján. Bár a procit alulfeszeltem (1,3V). ellenben a videókártya hajtva van.

Mekkora tápra kellene upgradelni ha lesz proci tuning (alapfeszen) is? 450 vagy-550W?
Ez a 350 wattos mekkora biztonsággal szolgálja ki a redszert. (Jelenleg minden stabil, nincsenek váratlan újraindulások, még tuningolva sem). Csak közel 100% on megy a táp.

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#545) 14adam válasza oz82 (#544) üzenetére


14adam
addikt

A hatásfok mást jelent. Itt eltudod olvasni. 12voltos ágon 300wattot tud.
Vinni fogja úgy, hogy megvan pöccintve a proci :K

(#546) oz82 válasza 14adam (#545) üzenetére


oz82
senior tag

Köszönöm szépen.

Én is úgy voltam vele hogy maradjon csak.

Még 1 kérdés: Jelen esetben számít a videókártya áramfelvétele (40A-ekről hallok, bár lehet h. hülyeség), átalakítóra van kötve. Számít az, hogy 4 tűs csatik ágára van kötve a vga +áramellátása?

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#547) Petzval válasza oz82 (#544) üzenetére


Petzval
senior tag

A hatásfok egy tápnál a hálózatból felvett és a max. leadott teljesítmény hányadosa.A táp wattszáma a max leadható teljesítményt jelöli.

(#548) xmasterteam


xmasterteam
tag

Köszi a választ.
Akkor hagyom az egészet, ha a védelem megjavításához szakember kell. A tápbekapcsológombját meg lehet hogy kifogom cserélni, de amíg működőképes addig nem bántom.

---Lasali---

Igen egy kicsit elírtam a csati---> hátul a tápbekapcsoló gomb :D Egy LG GSA 4082B meghajtót égetett le. Hogy miért azt nem tudom. Lehet hogy a 3 ventilátor lehet a bűnös. Mert mindegyik tápból lett kiszedve. Bár enyhén kétlem mert eddig is 3 venti volt benne és + a meghajtó. Utána meg 1 héttel rá le égett a meghajtóm, de úgy hogy a táp le sem kapcsolt, és szerintem le kellet volna, mivel túl lett terhelve. Azóta nincs meghajtó a gépemben. Bekapcsoláskor pár másodpercig ad ilyen cicergő hangot. Remélem érthetően írtam le :)

[ Szerkesztve ]

If you want something act and reach.

(#549) mr_ricsi válasza Petzval (#547) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"A hatásfok egy tápnál a hálózatból felvett és a max. leadott teljesítmény hányadosa."
Ez nem így van.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#550) mr_ricsi válasza oz82 (#546) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Számít az, hogy 4 tűs csatik ágára van kötve a vga +áramellátása?"
Persze, hogy számít, de a VGA-d 9 amperét elbírja a molex sárga vezetéke. (Főleg úgy, hogy egy részét az alaplap felől kapja a VGA.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.