Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) oz82 válasza mr_ricsi (#550) üzenetére


oz82
senior tag

:R :R

Köszönöm a válaszokat, talán már kikupálódok a tápok terén is :)

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#552) barni210


barni210
csendes tag

fsp 600 aurum gold tápot vettem nagyon jo kis möszer ajánlani tudom...

(#553) Fecy


Fecy
tag

Hali!

Eladtam a régi gépemet de a tápot meg meg hagytam ami egy Fsp Bluestorm AX500-A (460W)
Ezt raknám majd az újba ami egy i5 2500k proci, 8gb ram és egy HD6870 viedokártya.
Az lenne a kérdés hogy elbírja e ezt a konfigot vagy ezt is cseréljem?
Mert hát már nem egy mai darab, de idáig még semmi gond nem volt vele.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#554) ledgeri válasza MMIX (#534) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Tudnál ilyet mutatni nekem az 500, és 550 re is...(bocs, hogy így kásőbb..)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#555) ledgeri válasza ledgeri (#554) üzenetére


ledgeri
nagyúr

már találtam...

Akinek aurum van és lehetőleg 400-as tudna csinálni egy főtót a belsejéről? (persze kívülről a garancia miatt.)

Az enyém cicergett párszor és most valamilyen olvadt folyt szilárdult műanyagot látok benne... bár ezen a képen is olyan van a tápcsatitól lefelé lévő tekercsen.... és most nézegetve kezdek megnyugodni, mert itt is hasonló látszik...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#556) ledgeri válasza ledgeri (#555) üzenetére


ledgeri
nagyúr

550-esről mégi kéne ágkiosztás kép... mármint, hogy a pcu és egyebek hogy vannak felosztva...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#557) hgpotyi


hgpotyi
csendes tag

Sziasztok! Van e valakinek FSP 400-60GLN tápja 4 vagy annál több magos procival? Alapból csak 1x4pin csatlakozó van rajta, ami gondolom kevés lehet hozzá. Phenom II X4 B55-ős procihoz kellene. (Mint olvastam a 4pin=>8pin átalakítonak semmi értelme nincs.) Mi ilyenkor a teendő? Köszi.

Gábor

(#558) mr_ricsi válasza hgpotyi (#557) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A procid 80W-os. Ha nem tuningolod, elég hozzá a 4pines csati.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#559) oz82 válasza mr_ricsi (#558) üzenetére


oz82
senior tag

Szia!

Úgy tudom hogy 125w ig is elég. Nekem FSP 350 PNF (lsd. 1. konfogom) em van szintén 1x4es csatival. Stabilan megy 3600MHZ alapórajelen.

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#560) hgpotyi válasza mr_ricsi (#558) üzenetére


hgpotyi
csendes tag

Köszi. Akkor más lesz a gond... :F Most 4pin =>8pin atalakitóval csatlakoztattam a tápot a laphoz. x2-esként 3,7Ghz-en alapfeszen teljesen jól megy a proci. Csak az a fránya 2 mag...

Gábor

(#561) mr_ricsi válasza oz82 (#559) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Úgy tudom hogy 125w ig is elég."

Igen, csak ebbe a proci feszszabályzójának a vesztesége is beleszámít.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#562) mr_ricsi válasza hgpotyi (#560) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Most 4pin =>8pin atalakitóval csatlakoztattam a tápot a laphoz."
Ez teljesen felesleges, sőt, plusz kontakthiba-lehetőség. Tűzd bele közvetlenül a 4pinest a 8pines alaplapiba.

"x2-esként 3,7Ghz-en alapfeszen teljesen jól megy a proci."
Mint írtam: ha nem tuningolsz.
Bár alapfeszen 4x3,7GHz-en is elbírja még a 4pin.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#563) Petzval válasza ledgeri (#555) üzenetére


Petzval
senior tag

Azok a műanyag csomók rögzíteni vannak és a rezgést tompítani

(#564) hgpotyi válasza mr_ricsi (#562) üzenetére


hgpotyi
csendes tag

Rendben, akkor kiszedem a 8 pin-es átalakítót.

Gábor

(#565) hgpotyi válasza oz82 (#559) üzenetére


hgpotyi
csendes tag

Igen látom. Akkor nekem is simán kellene mennie ezzel a táppal. És számít az, hogy milyen hűtő van rajta? Úgy értem, hogy indulásnál már gondot okozhat, ha gyenge a proci hűtője? AC Alpine 64pro van rajta és agyártó szerint 95W-ig tart a hűtőkapacitása. Bár látom neked is hasonló van... :)

Gábor

(#566) oz82 válasza hgpotyi (#565) üzenetére


oz82
senior tag

Igen, Ac 64 Freezer prom van, az még pont elég a 955Be nek, ez alá nem igen mennék. Igaz, nem engedi 60fok fölé, de 40 fok alá sem nagyon megy. Indulásnál nem hiszem hogy gondot okoz. .

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#567) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Mi cicereghet amikor bekapcsolom a gépet? volt hogy a win7 asztalig tartott...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#568) mr_ricsi válasza ledgeri (#567) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha jóba' vagyunk, és a legkevésbé fájdalmas hibát kívánom neked, akkor egy ventilátor-csapágy.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#569) kemi86


kemi86
csendes tag

o/

Lenne egy saga II tápom és van benne egy phenom x4 9650 95W, viszont vga kártya csere elött vagyok szeretnék bele egy hd4890 2gb vaporx-et.
Elegendő lenne vagy bővítsek nagyobb tápra?

(#570) 14adam válasza kemi86 (#569) üzenetére


14adam
addikt

hány wattos?

(#571) lsc válasza kemi86 (#569) üzenetére


lsc
nagyúr

Mekkora az a táp, ha legalább 400-as akkor elég, a proci viszont alapon kevés, ráadásul a 4890 szinte semmit sem profitál a +1 Gb memóriából.

Az élet kegyetlen .

(#572) kemi86 válasza lsc (#571) üzenetére


kemi86
csendes tag

400-as

Szerk.:
Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#573) ledgeri válasza mr_ricsi (#568) üzenetére


ledgeri
nagyúr

hát elektromos jellege volt, nem mechanikus... :(((

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#574) mr_ricsi válasza ledgeri (#573) üzenetére


mr_ricsi
veterán

És ha a gépedet egy prime95+szőrösfánk kombóval leterheled, nem kezd újra ciceregni?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#575) ledgeri válasza mr_ricsi (#574) üzenetére


ledgeri
nagyúr

megnézzük (ha pár órányi world of tank full hd-ben ati 6850-nel nem tudja kiváltani akkor) holnap.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#576) ledgeri válasza ledgeri (#575) üzenetére


ledgeri
nagyúr

bocs az egynapi késésért...
Semmi... csak a bekapcsolásnál... és ma már a ,,minden betöltött" állapotig tartott...
Semmit sem módosítok a gépben, kapcsolós elosztót használok a beüzemeléshez...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#577) mr_ricsi válasza ledgeri (#576) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Miért gondolod, hogy a táp adja a hangot?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#578) ledgeri válasza mr_ricsi (#577) üzenetére


ledgeri
nagyúr

.... nem gondolkodtam el ezen...
mi lehet más elektromosan cicergő??

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#579) ledgeri válasza ledgeri (#578) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Persze, hogy miután ezt leírtam, kikapcsoltam (és elmentem enni....), levettem az oldalát a háznak, hogy jobban lássa/halljam, hogy mi lehet... majd indulás (léállítás; elosztó lekapcsolás; falból kihútás... :

1. indítás: semmi cicere :N
2-5. fél-fél másodpercnyi cicere (nem lokalizálható :N
6.-ra meg ahogy korában is írtam: winboot alatt folyamatosan... próbáltam megkeresni mi lehet, de semmi... szinte az összes ventit (újjal) másodpercre megállítottam, semmi változás... :F

hallásra most már nem a táp az elsőszámú,. de ... nem tudom.. :O

Így tipp?? :B

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#580) mr_ricsi válasza ledgeri (#578) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"mi lehet más elektromosan cicergő??"
Alaplap, HDD, VGA.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#581) ledgeri válasza mr_ricsi (#580) üzenetére


ledgeri
nagyúr

esélyes lehet a hdd, mert eléggé feszülősen van a kábel (alapból hülyén vannak a kábelen a csatlakozók: zzz alakba, és nem csiga alakban... és emiatt meg van fordítva... mindegy ha nem átlátható talán itt látni[link])

és mikor megnyitottam a bongészót a vinyó fel,,bőgött" és megjelent a cicc..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#582) oz82


oz82
senior tag

Sziasztok!

Itt hova van írva, hogy hány ampert tud leadni a 12V ágon?

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#583) xmasterteam


xmasterteam
tag

Ha jól látom ott alul van egy sor hogy +3.3= 17.0A +12V1 = 6.5A +5Vsb = 2.0A és így tovább, de nem biztos hogy az Ampert tünteti fel.

If you want something act and reach.

(#584) yakuza.tora válasza oz82 (#582) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Pedig ott van. ;)
Két ágra van bontva:
+12V1 - 6,5A
+12V2 - 12A

Alléz Olympique de Marseille!

(#585) oz82 válasza yakuza.tora (#584) üzenetére


oz82
senior tag

Köszi!
szum 18,5A + 250watt az már jó lesz sztem HZPC-zni
Ez a táp talán elvisel egy HD 5570-et.

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#586) ledgeri válasza mr_ricsi (#580) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Újabb összetevő...:
lehet,hogy már elszállt valami benne? (vagy lehet, hogy még előtte van a baj...)

(egy 6-os elosztóban van minden úgy, hogy 2 hely maradt...)
Bekapcsolásnál semmi...menet közben bedugtam a mobilom töltőjét, és megint elkezdte, de nem sokáig..

:F

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#587) mr_ricsi válasza ledgeri (#586) üzenetére


mr_ricsi
veterán

USB-s töltője van a mobilodnak? Vagy az elosztóba dugtad?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#588) ledgeri válasza mr_ricsi (#587) üzenetére


ledgeri
nagyúr

elosztóba...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#589) janika1337


janika1337
tag

FSP Hexa 500 tulaj vagyok! Nagyon meg vagyok elégedve vele és ami meglepő, hogy egy Zalman ZM-MFC3-mal mérem a fogyasztását és egy HD6850 van a gépemben, 2 winchester, meg egy Phenom x4 965... 300W felé nem sikerült tornáznom, pedig játékokkal, 3D Markkal próbálkoztam és ennyi...

Ajánlom mindenkinek.

"Szerinted nagy dolog? Nem nagy dolog."

(#590) mr_ricsi válasza ledgeri (#588) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ezesetben nemigen hathatnak egymásra, legfeljebb ha kontakthibás az elosztó.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#591) ledgeri válasza mr_ricsi (#590) üzenetére


ledgeri
nagyúr

teljesen új, bár ez nem jelent semmit...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#592) xmasterteam válasza ledgeri (#591) üzenetére


xmasterteam
tag

Lehet hogy rossz topikba írom, de nem tudjátok esetleg hogy egy FSP Bluestrome II 500 wattos táp elbír egy 8800 gts SLIt ? A konfigomat megtaláljátok az adatlapomnál.

If you want something act and reach.

(#593) mr_ricsi válasza xmasterteam (#592) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem bírja el a 12V1 ága a két VGA-t. (Ha az egyik VGA-t valahogy átkötöd a 12V2-re, akkor meg a VGA-t és a procit nem bírja a másik ága.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#594) xmasterteam válasza mr_ricsi (#593) üzenetére


xmasterteam
tag

Értem. Köszi a választ. :R

If you want something act and reach.

(#595) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok!

Nem tudtam hova írjam, szóval ideírom. Van egy FSP NB PLUS adapterem, aminek letört a cserélhető csatlakozó része. Az, ami a laptopba megy be... ("papa" részről van szó) Mivel HP laptopomba csak ez a vég jó, így kicsit buktam a dolgot.. Nem tudtok esetleg honlapot,vagy bármilyen webshop-t, ahonnan rendelhetnék ilyen "végeket"? Pécsi vagyok, esetleg nem tudtok Pécsett bontót, vagy boltot, ahonnan szerválhatnék ilyen szettet?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#596) 14adam válasza McSzaby (#595) üzenetére


14adam
addikt

újraforrasztani esetleg? olcsóbb. Egy műszerész kicseréli 5perc alatt

(#597) mr_ricsi válasza McSzaby (#595) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ezen az FSP-n egyedi csatlakozók vannak, nem tudok róla, hogy más is használna hasonlót.

A legolcsóbb az lenne, ha valamilyen univerzális notitápot szereznél, és arról az egész zsinórt átforrasztatnád az FSP-re.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#598) Findzs


Findzs
addikt

valaki nem cserélt esetleg ventit egy aurum 400w -osba ?
hétfőn kapom kézhez és előre félek, hogy hangos lesz, egy cx400 corsair-t cserélek erre az aurumra abban bízva, hogy csendesebb lesz, mert a corsair olyan mint egy porszívó,

(ez is érdekes, hogy anno mennyire dicsérte mindenki azt a tápot ilyen halk olyan halk erre ez már a 2. és egy ismerősömnek is ilyen van ami hangos mint állat terhelés alatt)

és arra gondoltam ha nagyon hangos lesz ez is akkor cserélek benne egy ventit
[link]

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#599) ledgeri válasza Findzs (#598) üzenetére


ledgeri
nagyúr

én nem hallom,pedig hajtom... igaz a vga elnyomja... de bőven halk...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#600) Findzs válasza ledgeri (#599) üzenetére


Findzs
addikt

úgy legyen :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.