Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Rypejakten válasza DokiBaxxi (#1300) üzenetére


Rypejakten
addikt

itt egy 4,2Ghz-en túlhajtott 2600K-val fogyasztott 200W-ot a komplett konfig, lazán elbírja, bármit raksz mellé.

[ Szerkesztve ]

(#1302) DokiBaxxi válasza Rypejakten (#1301) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

:R

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#1303) frem1790


frem1790
tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék FSP ügyben! Összehoztam egy új konfigot a fórumozó kollégák segítségével, amibe egy raider 550 került volna, de sajna most hogy eljött a vásárlás pillanata országos hiány lett belőle. Én meg meggondolatlanul hagytam magam rábeszélni egy aurum s gold 600-ra anélkül hogy utánanéztem volna a dolognak :( Szóval az a bibi, hogy adott egy GTX 760 vga 230w csúcsfogyasztással és egy nyolc pines tápcsatlakozóval, erre ment volna a raider egy "bika" 12V-os ága - sima ügy. De most csak kamillázok mert az aurumnak négy 12V-os ága van és nem tudom hogy egy ág elbírná-e ezt a vga-át??? Ha csak egy ágat használok akkor arra megy az egész 550w? - vagy csak a negyede?? Nálam itt megáll a tudomány, ilyen mélységekben már nem vagyok képben. Gondoltam arra is hogy a vga-hoz adtak egy tápkábelt ami a nyolc pint két hatosra bontja, lehet erre kéne dugnom az aurum két ágát - azok úgyis 6+2-esek??? Kérem szépen segítsen valaki akinek ilyen tápja van, vagy ért hozzá!!!

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#1304) Cobra. válasza frem1790 (#1303) üzenetére


Cobra.
őstag

Az Aurum S 1 ágas, a sima Aurum, ami 4x18A. De teljesen mindegy, mert a 760-ból tuninggal se tudsz kihozni akkora fogyasztást, ami túlterhelné az Aurum 1 ágát. A gyárilag tuningolt MSI Hawk fogyasztott tesztprogrammal 230W-ot, de ebből ugye lejön a PCIe sín felől felvehető 75w. Ja és azon 2 tápcsatlakozó van.
Egyébként meg jól átvertek azzal a táppal, mert semmi szükséged ekkora teljesítményre. A 400-as is elbírta volna a gépedet.

(#1305) frem1790 válasza Cobra. (#1304) üzenetére


frem1790
tag

Az nem is volt kérdés hogy átkúrtak :W , közben kiderült hogy tényleg egyágas, szóval benéztem, bocs! Azért köszönöm a választ! :)

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#1306) lee56 válasza frem1790 (#1305) üzenetére


lee56
őstag

Nézd azért a jó oldalát is a dolognak, nem fog annyira melegedni, valószínűleg az élettartama is nagyobb lesz, és akár SLI-t is összerakhatsz. :)

No Comment

(#1307) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Nemsokára szeretnék használtan, 10e forintot rászánva, használtam venni egy (mindenképpen) FSP tápegységek, legalább 450W teljesítményűt, de inkább 500ast.
A kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy a következők közül melyik típust lenne érdemes választanom és miért?
-Everest
-Aurum
-Raider
-Hexa
Lehetőleg fekete színűt szeretnék, az sem baj, ha ledes a ventije.
(Most egy 350Wos FSPm van, szóval nem tévedtem el :D )

Köszönöm a választ/válaszokat!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1308) MMIX válasza jolti05 (#1307) üzenetére


MMIX
addikt

Az Everest-et azért, mert moduláris, a többi nem. Egyébként nem nagyon kapni.
A Hexát azért, mert olcsó.
A Raidert azért, mert egy ágas, a többit azért, mert nem egy ágas.
Az Aurumot azért, mert jó minőségű a ventilátora, csak ne keverd össze az Aurum S-sel.
FSP-nél perpillanat nincs LED-es ventis.

A Hexanak az árának a duplája lenne az Aurum, majdnem.
Válasszunk a közepéből, Raider.

Ha kell a LED, akkor OCZ Fatal1ty 550W. Van belőle fél és full moduláris is.

[ Szerkesztve ]

(#1309) jolti05 válasza MMIX (#1308) üzenetére


jolti05
őstag

Tehát Raider. Rendben, Köszönöm! :)
Az egy ágyas azt jelenti, hogy nem kell odafigyelnek, hogy melyik ágat mennyire terhelem?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1310) MMIX válasza jolti05 (#1309) üzenetére


MMIX
addikt

Igen, ha tuningolsz, cserébe lemondasz a biztonság egy részéről. Mint, amikor az autódba nem kérsz légzsákot.
Ritkán kellene, de akkor nagyon.
Az ágak terhelésére ettől még ugyanúgy figyelni kell, mert a vezetékek és csatlakozók nem bírnak ki akármennyi ampert. Csak ez már nem az egyágas táp dolga. Minél erősebb az egy ágas táp, annál jobban észnél kell lenni.

[ Szerkesztve ]

(#1311) DokiBaxxi válasza DokiBaxxi (#1298) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Még valami, lehet, hogy hülye kérdés, és tudom, hogy azt mondtátok, hogy elég lesz, DE: Ha éppen csak elég lesz, és nagyon a határon lesz, vagy csak x%-ig hajtja ki(ez lehetséges? Tehát mondjuk 80%-ig hajtja ki, mert annyit bír) akkor azt észreveszem az FPS-ben? Tehát lehet olyan, hogy most lesz a HD 7870-nel 40 FPS-em egy játékban, aztán veszek majd egy 500-as tápot, és lesz mondjuk 50 FPS? Biztos hülye kérdés, csak tisztázni akarom ezt a dolgot :R

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#1312) jolti05 válasza MMIX (#1310) üzenetére


jolti05
őstag

Akkor ha majd oda jutok, hogy megvan és beépítem, akkor lehet még visszanézek ide, mert nem szeretnék semmit elszúrni :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1313) Cobra. válasza DokiBaxxi (#1311) üzenetére


Cobra.
őstag

Ez kb olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy gyengébb lesz-e az autó motorja, ha kevés benzin van a tankban :D

(#1314) DokiBaxxi válasza Cobra. (#1313) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Ok, köszi :R Csak tisztázni akartam ezt, nem tudom honnan jött, valami ilyesmire emlékeztem h valaki új tápot rakott a gépébe és lett több FPS-e(nem sok) és ezért kérdeztem meg. De lehet, hogy rosszul emlékszek :)

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#1315) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Én most szereltem ki egy 2002-es gépből ezt a FSP250-60GTA nevezetű tápot.
Még mindig bírja,de már nem merem az új cuccost vele hajtani,kevés is lenne + átalakítókat venni :D

El jött hát a nyugdíjazás ;)

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1316) ratam23


ratam23
aktív tag

Sziasztok!

Van egy FSP Hexa 500-as tápom. Azt produkálja h bekapcsoláskor eléggé kerregő hangot ad ki a ventije egy olyan 4-5 percig, aztán elhalkul és néma egész nap. Csak bekapcsoláskor csinálja az előbb leírt ideig.Rendszeresen ki volt fújva sűrített levegővel. Mit lehetne ezzel kezdeni? Mennyire bonyolult egy ilyen tápnak a venti cseréje?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,
Ratam23

[ Szerkesztve ]

(#1317) Gubu0101 válasza ratam23 (#1316) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nem bonyolult,4csavar+1 vezeték csatlakozó.
Nem ártana szétszedni és meg mozgatni,hogy mennyire kotyog,ha nagyon akkor csere,ha nem akkor lehet egy kis műszer olaj helyre hozza.

Ui.:+burkolat csavarok 4-6db

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1318) ratam23 válasza Gubu0101 (#1317) üzenetére


ratam23
aktív tag

Csavarozás nyilván nem gond.. :) Csak a vezeték csatlakozó az sima kihúzom a régi ventit bedugom az újat és kész? Mert valamelyik tápnál olvastam h forrasztás blankolás stb stb. Na azt nem merném meg nem is tudnám bevállalni. És egyébként milyen venti ajánlott ehhez a táphoz ami hozza a gyári szintjét? 12cmes kell azt látom, ezen kívül mire kell még figyelni h jó legyen hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#1319) Gubu0101 válasza ratam23 (#1318) üzenetére


Gubu0101
veterán

Annyira nem vagyok benne,én kiszedném és vinném magammal mintának.

Nem kell (elméletileg) forrasztgatni,olyan ventit veszel aminek stimmel a csatlakozója + lyukkiosztás.
A tápba csak simán lehúzod,meglepő lenne ha fixre lenne forrasztva.

Itt van pár venti tápokhoz pl

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1320) ratam23 válasza Gubu0101 (#1319) üzenetére


ratam23
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget! :R Szét is kapom! :K

(#1321) Gubu0101 válasza ratam23 (#1320) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nincs mit!

Még pár helyen szét nézhetsz venti ügyben,biztos vannak minőségibbek is,ha azt szeretnél.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1322) ratam23 válasza Gubu0101 (#1321) üzenetére


ratam23
aktív tag

Hát sajnos forasztott a venti ennél a tápnál is és a műszerolaj is csak egy fokkal tette halkabbá indításnál. na majd keresek valakit aki ért hozzá és segít ventit cserélni.. :)

(#1323) Potzee válasza ratam23 (#1322) üzenetére


Potzee
addikt

Ebben a topic-ban is érdeklődhetsz...
A megfelelő venti kiválasztásánál fontos szempont az indító áram, a venti mérete és az általa keltett levegőnyomás.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#1324) DokiBaxxi


DokiBaxxi
őstag

Sziasztok!
Elvileg ha az FSP-400 60APN tápom kihajtja a HD 7870-et, akkor az R9 270X-et is ki kell hajtania, ugye?

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#1325) bugizozi válasza DokiBaxxi (#1324) üzenetére


bugizozi
őstag

elméletileg igen :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1326) DokiBaxxi válasza bugizozi (#1325) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Köszi, nagyon is remélem, hogy kihajtja. :K

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#1327) #31600896


#31600896
törölt tag

Sziasztok! Van egy FSP Hexa 400-as tápom. Kicsit hangos a ventilátora. Milyenre ajánlott lecserélni? (mármint a ventit :D) A táp még féléves sincs.

[ Szerkesztve ]

(#1328) Rypejakten válasza #31600896 (#1327) üzenetére


Rypejakten
addikt

(#1329) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

itt is megkérdezem.kicserélném az öt éves FSP bluestorm II 500w tápomat valami minőségi darabra.ki mit ajánlana csendes üzemhez?Giga H87 HD-3,i4570,2x4gb ram,Asus gtx760mini,plusz két merevlemez,dvd iro lesz rákötve.maradnék a márkánál soha semmi problémája nem volt.

bendeguz_HUN

(#1330) bugizozi válasza bendeguz76 (#1329) üzenetére


bugizozi
őstag

pl: FSP HEXA 500, erről írták hogy jó
Ha esetleg más márka akkor Chieftec ctg-500 - nekem ilyen van, saját tapasztalat, hogy jó

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1331) Cobra. válasza bendeguz76 (#1329) üzenetére


Cobra.
őstag

Aurum 400w jó, ha nem tervezel komolyabb tuningot. Raider 550 is jó minőségű, bár voltak beírások selejtes darabokról, de nem vészes mennyiségben.

(#1332) TommyGun


TommyGun
őstag

Szasztok, megkérdem itt is a másik tápos topik kicsit halott.

Szal adott két ugyanolyan gép, bratyómmal tök egyformát vettünk, FSP raider 550w.
Nem lakunk közel egymáshoz így tegnap nem vittem át a sajátomat csak meglestem, de nem indult a gépe, annyira nem hogy fel se pörögnek a ventik, sőt még a hálózati kábelnél a ledek se pislognak pedig ahhoz be se kell kapcsolni a masinát...
Elöször letéptem a power sw-t csavarhúzóval próbáltam bekapcsolni hátha a gombja szar de semmi.
Oszt letéptem mindent a tápról, csak a lap maradt rajta, még a VGA-t is kiszedtem mert van alaplapi, de VGA nélkül is bekéne kapcsolnia max pittyeg, de semmi. Szerintetek jó eséllyel a táp pukkkant el vagy inkább a lap? Lehet kevés a gépnek ez a táp? i5-4570 + r9 270x 8 giga ram + 1 hdd +1 ssd van benne, én úgy számoltam hogy a vga csúcson 225w-ot eszik a proci meg 84w-ot ez 309w + a többi cucc ami 50-nél nem hiszem hogy többet kajálna, ez kb azt jelenti ennél a 80+ tápnál hogy vagy 80-100w-nak kéne maradnia tartalékba...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1333) bendeguz76 válasza Cobra. (#1331) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

ehhez a konfighoz elég a 400w aurum?

bendeguz_HUN

(#1334) Cobra. válasza bendeguz76 (#1333) üzenetére


Cobra.
őstag

Tuning nélkül 300W a max fogyasztása a gépnek, szóval elég, még feszültség emelés nélküli tuning is belefér.

TommyGun: mindent húzzál le a tápról és kösd össze a 20pines kábelből a zöldet meg az egyik feketét. Utána áram neki és ha beindul, akkor (valószínűleg) jó a táp. Legalábbis beindul, hogy a feszültségek jók-e, azt ki kell mérni, amihez nem ártana terhelés, hogy pontos mérés legyen..

[ Szerkesztve ]

(#1335) bendeguz76 válasza Cobra. (#1334) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

még egy kérdés.mi a különbség a sima és az s aurum széria között?

bendeguz_HUN

(#1336) TommyGun válasza Cobra. (#1334) üzenetére


TommyGun
őstag

Fejlemény van, leírom részletesen az egészet mert már abban se vagyok biztos hogy a táp a hibás.

Nos a hiba az hogy nem kapcsol be a gép, ventik se pörögnek föl.

Amit próbáltam az első hiba észlelésekor:
-rövidrezártam csavarhúzval hátha a mikrokapcsoló szarakszik de nem nyert, letéptem a lapról a ház 2 pines vackait (hdd led reset stb hátha itt van vmi rövidzárlat) de nem nyert
-cseréltem 220-as kábelt (hosszabítóba van bedugva)
-át dugtam másik 220as aljzatba, még másik szobába is átvittem hátha...
-letéptem mindent a tápról, csak a két alaplapit hagytam a lapon, még a VGA-t is kivettem...

nos egyik sem segített, elkönyveltem hogy rossz a táp és így szétszedve (csak a lapra volt feldugva a táp) félre raktam, másnap azonban mielőtt kiszedtem vólna a tápot hogy gariztassam próbaként feldugtam még mindig így szétszedve és láss csodát felprögtek a ventik....hmm

-összeraktam a gépet, teljesen, mindent visszadugtam hdd, optikai, vga, alaplapra visszaraktam power sw hdd led stb, tehát komplette, bekapcsolom, működik! kb 3-4 órán át hibátlanul, terhelést is kapott pár játék személyében, hibátlan, kikapcs, alvás...

Ma reggel benyomom a gépet, megint semmi...nem pörög fel még a venti sem...tegnap estéhez képest hozzá se lett nyúlva...még a hosszabbítón is kikapcsoltam a billenőkapcsolót éjszakára
A gép kb 1,5 hónapot működött a hiba előtt, annyi történt hogy lett benne cserélve egy VGA, amivel még 4 napot ment hiba nélkül. (7790 csere 270x-re) FSP raider 550w.

tanácstalan vagyok...nem feltételezem hogy a hosszabító lenne rossz mert a hiba első előfordulásakor másik szobában fali aljaztba se akart felprögni, aztán meg egy egész estét ment a hosszabítóba...mondjuk semeddig se tart cserélni de fura lenne ha ez lenne a gebasz, előfordulhat hogy esetleg vmi zárlatot érzékel? Mondjuk letestel a házzal esetleg?

Köszi a tanácsokat!

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1337) Findzs válasza bendeguz76 (#1335) üzenetére


Findzs
addikt

idézet egy usertől:

"Az új, S-sel jelölt modellek az eddigiekhez hasonlóan az FSP saját fejlesztésű vezérlőjét használják, DC-DC rendszerűek, hatásfokuk pedig megfelel a 80 Plus minősítés arany fokozatának, tehát 20%-os, illetve 100%-os terhelésen legalább 87%-os, feles terhelésen pedig 90%-os hatásfokkal dolgozik. További módosítás, hogy a 12 voltos ágat immár egyben hagyták, ilyet eddig csak a komolyabb Aurum Pro modelleknél láthattunk. Az S modellek a költséghatékony változatot jelentik, ugyanis burkolatuk egyszerűbb, és a folyadékcsapágyas ventilátort is elhagyták."

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1338) Cobra. válasza TommyGun (#1336) üzenetére


Cobra.
őstag

Amire tippelni tudok, hogy a VGA kicsúszik valamennyire a PCIe slotból és rövidzárlatot okoz. Ezt valahogy meg kellene nézned. Illetve pár napig az integrált VGA-val kéne használnod a gépet, úgy előjön-e a hiba.

Az Aurumos kérdést meg már megválaszolták előttem.

(#1339) TommyGun válasza Cobra. (#1338) üzenetére


TommyGun
őstag

Amikor lehúztam mindent a tápról, csak a két alaplapi volt a lapon akkor a VGA-t alapból kiszedtem, erre én is gondoltam, még az is felmerült bennem, hogy a VGA szaraxik, vagy okoz zárlatot. Semmi sem volt a tápon csak a két alaplapi csati meg a power sw 2pines gomb és se kép se hang, jah és csak a 220as kábel volt bedugva, tehát a DVI bill egér minden mást kitéptem, így sem akart felpörögni.

Mondjuk az tény hogy az MSI r9-270x-nek van egy ilyen fém vacak a DVI foglalatoknál, belül, emiatt az egyik műanyag pöcköt nem lehet ráhajtani a foglalatra de így is rohadt stabilan van benne (kártya merevítő gondolom)
EZEN a képen jól látszik bal alsó sarokban, (sli csatinál közvetlenül) ahol becsavaroznád a házba a két hátlapi fém között van egy ilyen fém vacak ami 90 fokban visszahajlik a kártyára, de nem hiszem hogy ez okozhat bármit, igaz hozzáér a hát belső falához ahogy betolod a kártyát a slotba de a kártya 2 foglalata is fém és azis hozzáér a házhoz...

Azt nem értem ha zárlatos hogy a tökömbe működött tegnap este csettintésre, mert vagy 4 órát nyúztam.
Szerintem elmegyek veszek egy tápot amúgy is akartam egy tartalékot venni, ha azzal is csinálja akkor a lapom szar. Esetleg még megpróbálom azt hogy lap+táp ki a gépből hátha a ház okoz vmi zárlatot, esetleg átnyálazom a táp kábeleit hátha van vmi gebasz.

Jah, és köszi hogy ötletelsz velem! :R

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1340) Cobra. válasza TommyGun (#1339) üzenetére


Cobra.
őstag

Sajnos az ilyen hibákat a legnehezebb kiszűrni, remélem sikerül megtalálni a problémát. A gépedhez elég egy CTG-450 vagy Hexa/APN 400-as is, vagy bármi más, ami tud 350W-ot 12V-on.

(#1341) TommyGun


TommyGun
őstag

Tegnap szétbombáztam a gépet és újra összeraktam, hozzáteszem már annó is vagy 1 óráig szereltem össze, szeretek mindent szépen elvezetni a gépben és úgy összerakni hogy ne keljen hozzányúlni, max kompresszorral kifújni félévente. Összeraktam újra, és láss csodát tegnap este többször is ki be kapcsolgattam és tökéletesen működött, ma reggel is hibátlanul tette a dolgát, szóval elképzelésem sincs hol lehetett a hiba...remélem így marad, tényleg próbáltam márkás jó minőségű cuccokat venni bele, erre megszivat. Arra a következtetésre jutottam hogy tuti vmi érintkezési hiba lehet vhol, és azért nem akar bepörögni a táp mert túlfeszt vagy zárlatot érzékelt, de könyörgöm tényleg rakhatnának a tápokra vmi pislogó ledet ami jelzi hogy most nem szar vagyok hanem bekapcsolt az egyik túlfesz/zárlat védelem és nézz körbe a gépbe.

Mindenesetre köszönöm az ötleteket :R

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1342) zolee1984


zolee1984
senior tag

Fsp evereszten miért van egy 8 és egy 4 tűs proci kábel?
Én arra gondoltam hogy, nagy procinál a 8-as felét és a 4-est kell bedugni

üdv Zoli

(#1343) Szkeptik


Szkeptik
tag

Sziasztok!

400W os FSP Saga 2 tápom van, ami már jócskán a 4. évében jár. Kb fél éve ventilátot cseréltettem benne, mert nagyon csapágyas volt már, de ezen kívül soha semmi baja nem volt. Most szeretnék új procit venni a gépbe, de nem tudom, hogy bírni fogja-e a táp a nagyobb terhelést. Jelenleg:

Athlon II x64 645 @ 3,0 GHz
HD 7770 1GB GDDR5
2*2GB Kingmax 1600MHz
1 HDD
1 DVD

A monitor külön aljzatból kapja az áramot.

A procit szeretném lecserélni egy FX-4350-re, de arra gondoltam, talán a táp nem fogja bírni, mert a mostani TDP-je 90W, az FX-é meg 125W. Bár ahogy utána olvastam a TDP-nek, nem is vagyok biztos benne, hogy egyáltalán a fogyasztást jelöli-e.

GIGABYTE GA-970A-DS3P; AMD Athlon II X4 645 @ 3,1GHz; Gigabyte HD7770 1GB DDR5; 8GB Kingmax DDR3-1866MHz

(#1344) TommyGun válasza Szkeptik (#1343) üzenetére


TommyGun
őstag

A proci elvileg 100w-ot kajál és a VGA-d is, nem ismerem pontosan ezt az FSP tápot de ha olyan minőségi mint a többi FSP akkor röhögve el kell vinnie. Az a +30-40w nem oszt nem szoroz. Nyilván kérdés mennyire van elöregedve a táp, már 4 évesen biztos nem adja le az újkori 400w-ot. A TDP az a valós működés közben mért.

A TDP lényege, hogy ne azt a fogyasztási adatot kapják meg a partnerek, amit a chip elvi szinten képes abszolválni, hanem sokkal inkább azt, ami a gyakorlatban, valós alkalmazások futtatása mellett elérhető.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1345) Cobra. válasza TommyGun (#1344) üzenetére


Cobra.
őstag

Csak az Intel ad meg átlagos fogyasztást TDP-ként, AMD-nél mindig a gyári feszültségen elérhető max fogyasztást adják meg. Pontosabban hőtermelést, nem áramfogyasztást, de sok különbség nincs a kettő között.
Egyébként nem ajánlom a 4000-s sorozatot, nagyon karcsú a teljesítménye több magot használó programoknál.

(#1346) zenefan


zenefan
aktív tag

ASUS-os AMD-s alaplaphoz remélem jó választás volt ez: Raider 550

Ha jól láttam ez egy ágas. Ez mit jelent? Mire kell ügyelni? (Nem tervezek tuningolást, sem dutyizást)

Amúgy 2 Satás vinyó van és egy IDE-s (sata átalakítós) bekötve
1 db régi gforce videó kártya
1 dvd író
1 hangkártya

Lehet kelleni fog plussz kábel vagy toldó?

[ Szerkesztve ]

2021-as Black Friday akciók és konzol árak gyűjtése: https://bit.ly/bfd_21

(#1347) Cobra. válasza zenefan (#1346) üzenetére


Cobra.
őstag

Mihez kellene plusz kábel? Ha a VGA-d igényel külön tápcsatlakozót, akkor ezen van olyan, va nrajta minimum 4 Sata tápcsatlakozó és ha jól tudom van 2 Molex is, szóval nem kell átalakító az IDE merevlemezhez sem.

(#1348) zenefan válasza Cobra. (#1347) üzenetére


zenefan
aktív tag

Köszönöm a megerősítést! ;)
Az átalakítás amúgy az ide adatkábel miatt kellett nem a táp miatt.

[ Szerkesztve ]

2021-as Black Friday akciók és konzol árak gyűjtése: https://bit.ly/bfd_21

(#1349) Artoo


Artoo
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Gigabyte Ga-ma770-ud3 alaplapom. Vettem hozzá egy fsp aurum s gold 700-as tápot, bekötöttem és nem műxik vele a gép. USB-ket nem látja és amint a tápon a kapcsolót átkapcsolom, rögtön elindul a gép... csak használhatatlan.
Felfedeztem, hogy a régi tápon mind a 24 pin használatban van, ezen 1 hiányzik. Tudtommal ettől nem lehet baj de mást eltérést nem találtam.

Tudtok ebben segíteni?

Köszi!

R2

(#1350) Cobra. válasza Artoo (#1349) üzenetére


Cobra.
őstag

Nézd át mégegyszer a csatlakozókat (power gomb, reset gomb, stb). Bár nem nagyon öreg a lap, de azért nem ártana a Bios elemét megnézni, ha az gyenge, akkor összekavarodhatott a Bios a táp átszerelésekor. Ilyenkor egy Bios reset segíteni szokott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.