Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Pepe78 válasza Pepe78 (#897) üzenetére


Pepe78
senior tag

Senki???

(#902) bluyoo válasza Pepe78 (#901) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Aurum Gold 700 12V-os ág teljesítménye 56A/672W . 4db 12V-os ág mindegyik 18A.
1x ATX 20+4Pin (55cm)
1x CPU 4+4Pin (55cm)
4x PCI-E 6+2Pin
4x Molex
7x SATA
1x Floppy
Tesztek: [link] , [link] , [link] , [link].
Remélem ennyi infó elég a vevőnek. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#903) Pazolini válasza swado (#883) üzenetére


Pazolini
senior tag

Üdv, Swado,
pont az a gondom most nekem is, hogy hangos a táp. Persze eddig nem hallottam, mert minden más elnyomta. De amióta minden ventit szabályozok, HDD-ket ki-be kapcsolom, rendszerlemez egy SSD, s amit lehetett, passzívra cseréltem, hangosnak ítélem az én "jó öreg" FSP BlueStrorm Bronze 500W-os tápomat, ill. annak ventijét. :W

Hadd kérdezzem meg, milyen ventit találtál benne, amit lecseréltél.
Le tudnád fotózni a gyári ventit?
Mik voltak annak a specifikációi?

Nyilván hasonló tudásúra kellene cserélnem a ventijét...
Kösz előre is: :R

(#904) Pepe78 válasza bluyoo (#902) üzenetére


Pepe78
senior tag

Köszönet.
:R

(#905) swado válasza Pazolini (#903) üzenetére


swado
tag

Hali!

[Ez] lenne a venti, ami benne volt (a koszt ne nézd :D ). A közepéről leolvashatod a típusát. Igazából nem sikerült kiderítenem mielőtt meg vettem az újat, hogy ez mennyi levegőt szállít, ezért biztosra mentem. Egy [Scythe Slip Stream SY1225SL12SH]-őt tettem bele, ez 110 CFM-et tud :K és abszolút halk. Nekem teljesen bevált.

Akármit is veszel bele, a BlueStorm Bronze tápnak van egy olyan rossz tulajdonsága, hogy forrasztva vannak bele a kábelek. Én elvágtam őket és egy dugóaljat variáltam rá, abba dugtam a ventit. Persze simán össze is forraszthatod a megfelelő színű kábeleket.

[ Szerkesztve ]

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#906) Pazolini válasza swado (#905) üzenetére


Pazolini
senior tag

Köszönöm, Kolléga!
Nagy vagy, sokat segítettél. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#907) Pepe78 válasza Pazolini (#906) üzenetére


Pepe78
senior tag

Annyi kiegészítés talán még hozzá, hogy ha teheted folyadék csapágyas ventit begyél.
Jobban bírják a "lógatott" pozícióban történő munkát.

Az Arctic Cooling Fehér lapátos ventilátorai is tökéletesek erre a célra.
Csak ne a legkisebb fordulatút vedd.

(#908) d3kk válasza Pepe78 (#907) üzenetére


d3kk
senior tag

Szerintetek elég az fsp Blue storm II-m egy 5870 vapor-x meghajtására? mert valamiért teljesitmény problémákkal küszködöm.. és már nemtudom hogy mi lehet a baj...

(#909) Atesz1978 válasza d3kk (#908) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Az a táp biztosan elég neki!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#910) Trebron09


Trebron09
őstag

HD5850-hez elég lehet egy régebbi FSP 350-es táp?

(ATX-350PNF), (16A + 18A a 2db 12voltos ág.)
(OFF)
(Gép többi része, ami fogyaszt: i3 550 @ 4Ghz, 4GB DDR3 ram, 2HDD, egy pár darab led, AeroCool Coolwatch)(/OFF)

Köszönöm! Üdv!

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#911) Atesz1978 válasza Trebron09 (#910) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Elég jó táp volt anno szerintem elbírná!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#912) rico21 válasza Trebron09 (#910) üzenetére


rico21
tag

ekbírná kb 2 hónapig :Y

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#913) d3kk válasza Atesz1978 (#909) üzenetére


d3kk
senior tag

akkor nem tudom miért nem teszi a dolgát rendesen.. még egy openGL-es 3d-s körbejárással sem bir el rendesen... (archicad-ben) amivel anno egy 3870 simán dolgozott...

(#914) Trebron09 válasza rico21 (#912) üzenetére


Trebron09
őstag

És ezt mire alapozod? A kártya 150W-os TDP- vel a proci meg 73W-os TDP-vel bír. + a sallang

Tehát jó esetben ha a 2 húzva van akkor megeszik olyan 265W-ot.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#915) Cobra. válasza Trebron09 (#914) üzenetére


Cobra.
őstag

Az a baj, hogy ha eleve öregebb egy táp, akkor magas terhelés mellett még nagyobb az esélye, hogy megadják magukat a kondenzátorok. Persze egy darabig menni fog, csak lehet tényleg 2 hónap és megadja magát az egyik kondenzátor a hőtől.

(#916) Trebron09 válasza Cobra. (#915) üzenetére


Trebron09
őstag

De eddig ez a táp nem volt szétterhelve max. fogyasztó eddig egy 5750 volt. :)
Amúgy elég 1 hónapot is kibírnia mert úgyis az 500-as hexát veszem majd a mostani helyett addig meg csak kibírja.. de koránt sem ezért cserélem a mostanit, hanem mert nincs rajta elég (és hosszú) kábel ami nekem kéne. :K

Elhiszem amit mondtok, de van aki GTX470-et hajt 350-es FSP-vel és megy neki vígan.

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#917) rico21 válasza Trebron09 (#916) üzenetére


rico21
tag

nem probléma lehet probálkozni aztán ha el száll és viszi magával a cucaidat akkor majd meg gondolod 2X is hogy elége vagy sem aki meg GTX 470-et hajt 350-es FSP vel az meg szegénységi bizonyitvány hogy jó kártyára telik de jó tápra már nem nem vagyok én se tehetős de a táp a gép lelke ha az szar akkor az egész gépet veszélyezteted vele de ne vedd sértésnek és senki csak tapasztalat

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#918) Cobra. válasza rico21 (#917) üzenetére


Cobra.
őstag

Azért egy alap FSP tápnál is van használható védelem, szóval nagyon kicsi az esélye, hogy megöl valamit a gépben, ha elfüstölne egy kondezátor. Rövid távra nyugodtan használhatod, de a videókártyát azért ne tuningold. 1-2 hónapot valószínűleg ki fog bírni.

(#919) Trebron09 válasza rico21 (#917) üzenetére


Trebron09
őstag

:DD :DDD

Az FSP topikjában írod az FSP-re, hogy szar? Akkor mit keresel itt? :U
Látom nem érted mit beszélek, miért szerinted mennyi kéne a konfigomnak? Egy 1200-as táp? :C

Mostani tápom ~2.5éves lehet, 1hónapot kibír, de mint mondtam nem ezért fogom cserélni..

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#920) takatsa


takatsa
csendes tag

Vettem egy használt, fsp group 350 pnr tápot. A tápnak két db 4 pines CPU csatlakozója van, az egyik az alaplapi 20 pines köteggel együtt fut, a másik pedig teljesen külön (a teljesen külön futó a szabványos fekete-sárga színű kábelezésű, az alaplapi köteggel futó többszínű). Az lenne a kérdésem, hogy melyik csatlakozót célszerű használnom. Előre is köszönöm a választ.:)

(#921) rico21 válasza Trebron09 (#919) üzenetére


rico21
tag

Elmondanám hogy most van szervízben egy FSP EVEREST 500W Moduláris tápom illetve addig míg szervízben van adig meg egy FSP Bluestorm II 500W használok Az everestnek az lett a baja hogy 6 hónapja kb el kezdett ciceregni de csak nagyon halkan aztán elkezdte csinálni hogy nem adott képet illetve csak a ventik pörögtek nem mindig csak 10 ből 1 X aztán sűrűblett most meg már abszolut csak a ventiket pörgette és a táp volt a baja mert ki cseréltem másikra Blustorm II 500W és működik enyit az FSP ről minden gyártónak van jó meg szar szériája az meg hogy mekkora tápot javaslok sztem optimális az 550W de mindenki döntse el maga a konfigom:

Gigabyte GA-870A-UD3
AMD 1100T X6 3,3Ghz Elötte 955 Phenom II volt 4GHz-re huzva
4x2GB Kingston Hyperx 1600Mhz
Gigabyte HD5850/1GB
OCZ Agility3 120GB
WD Caviar Black 32MB SataII 1TB
2 Optica
1db 20cm venti
2db 12cm venti
1db 8cm venti

Ja az X6-al meg 4GHZ a Bluestorm is ciceregni kezdett visza raktam alapra meg szünt akkor ez most hogy van ?

nem tudom mér kell egyből le hurrogni az embert csak jót akartam Ja és nem azt mondtam hogy az FSP szar olvasd el rendessen illetve egyik táp sem puposkondis

[ Szerkesztve ]

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#922) Trebron09 válasza rico21 (#921) üzenetére


Trebron09
őstag

Ha jól tudom akkor fsp-nek pont azaz 500w-os szériája volt kerülendő mert gyengébb alkatrészek kerültek bele.
A bluestorm egy régebbi de jó konstrukció, a tápban a tekercsek "ciceregnek" általában, de ez nem hiba, idővel előjöhet hiába van nagyon minőségi tápod.
Nem "lehurrogtalak" csak normálisan megkérdeztem, hogy akkor Te a konfigomnak mit ajánlasz a mostani helyett. (köszi a tanácsot!) :K

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#923) xcds válasza takatsa (#920) üzenetére


xcds
őstag

Hát ami együtt fut a 20 pinessel, azt csak olyan lapnál kell használni, amin 24-es csati van sztem.

(#924) takatsa válasza xcds (#923) üzenetére


takatsa
csendes tag

köszönöm a választ!

(#925) Trebron09 válasza takatsa (#924) üzenetére


Trebron09
őstag

Azt be ne kösd a CPU 4pines csatijába! Mert oda 12volt kell! (csak sárga -fekete vezeték)

Még jó hogy megkérdezted előtte.. nem kicsit ért volna meglepetés.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#926) takatsa válasza Trebron09 (#925) üzenetére


takatsa
csendes tag

És akkor az a csati mire való? És hány volt van benne?
- Az, hogy megkérdeztem, természetes, mert szeretek kérdezni dolgokat, amihez nem értek. Az viszont, hogy válaszoltok rá: nagy öröm. :)

(#927) Trebron09 válasza takatsa (#926) üzenetére


Trebron09
őstag

Ez a +4pin (igazából, ha nincs a lapra kötve akkor is működik úgy a lap.)

és ez kell a cpu-hoz:

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#928) takatsa válasza Trebron09 (#927) üzenetére


takatsa
csendes tag

Köszönöm, így most már értem. Hát tényleg nem lett volna jó, ha kérdezés nélkül próbálkozom.

(#929) Trevi


Trevi
tag

Sziasztok!
Lenne egy igen rágós kérdésem! Adott 2db sapphire 6770 kártya ami 216w eszik teljes terhelésen abból a kártyából crossfire-be szeretném használni egy fsp hexa 500W-os táppal ami 80% hatás foka de 20% elveszik a melegedésre meg a hűtésre ,és egy AMD fx 4170 ami eszik 125w-ott.
Nos az lenne a kérdés, hogy elbírná a tápom a 2db vga kártyát? A 2db vga és a proci 341w eszik és a többi alkatrésszel mondjuk 100W akkor mondjuk 441w, az egész gép. Bekapcsolásnál esetleg többet vesz fel a táp vagy annyit amennyi maximális terhelésre vannak az alkatrészek? (leíróm hogy 1db vga 108w eszik full terhelésen, de a dobozra rá van írva hogy 450w táp ajánlott)

[ Szerkesztve ]

(#930) Trebron09 válasza Trevi (#929) üzenetére


Trebron09
őstag

Ne rágódj rajta simán viszi a HD 6770 CF-et az 500-as hexa :K ... az a proci meg koránt sem kajál be 125W-ot, az csak a TDP kerete.. jó ha 95-öt megeszik full terhelésen, de ugye hétköznapi használat során az is ritka.. :)

szerk.: Amit meg a gyártók megadnak a vga kártyáknál "ajánlott" tápot az egy nagy barom ság, mert ők a codegen "minőségű" csodákat nézik.. abból tényleg kéne egy 450-500W-os ami jó eséllyel le tudna adni nehezen annyit amennyi a kártyának épphogy elég, ezért sincs oda konkrét márka írva, de ha ezt egy minőségi táppal nézed akkor zömmel a 300-350W-os tápok is elegek lennének még a HD7950 alá is. :)

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#931) Trevi válasza Trebron09 (#930) üzenetére


Trevi
tag

Akkor neki is látok össze rakni hétvégén!
Megnyugodtam, köszönöm a választ! :R

(#932) Trebron09 válasza Trevi (#931) üzenetére


Trebron09
őstag

Szívesen, nincs mit! :))

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#933) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Én már 6 éve FSP 350PNF tulaj vagyok és tényleg jó tápegység. Most azonban generáloznom kellett, és a helyét most egy 350PNR vette át, ami simán viszi a konfigomat.
Majd egy nagytakarítás alkalmával visszateszem a veteránt, addig a kistesó bőven elvan a gépben.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#934) Cobra. válasza Trevi (#929) üzenetére


Cobra.
őstag

Azzal a géppel még erős fesz emeléssel se érsz el 400W-os fogyasztást. A CPU és GPU melletti többi alkatrész fogyasztása meg normál esetben nem éri el az 50W-ot sem.

(#935) cassus77


cassus77
csendes tag

Sziasztok!
Aki tud legyen szíves segítsen.
Ez a gépem:
Asrock M3A 940 atx
cpu:Amd Phenom II x4 b55@x4 975 3600mhz
ram:4gb kingmax ddr3 1333mhz 2×2gb kit dual chanel
vga:sapphire ati hd 5670 dx11 1gb ddr3
hdd:samsung 500gb eco green sata 2 16mb cache
dvd:samsung dvdrw
FSP Bluestorm II 400W
Kivettem a gyári CPU hüttöt és tettem rá egy Arctic Freezer 13 Pro hüttöt és most 1 óra elteltével mindig kék halál van mindegy,hogy játszom vagy csak netezek.
Elég ez a táp neki ?
Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv!

(#936) tendetiti


tendetiti
tag

Sziasztok!
2007 óta nyúzok egy Bluestorm 2 350W-os FSP tápot, megérett egy venti csere, ti milyet ajánlanátok bele ami befér és nagggggggggggyon halk?
Köszi a válaszokat.

(#937) Atesz1978 válasza cassus77 (#935) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Az a táp tuti hogy elég a konfigodhoz!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#938) Trebron09 válasza Dr. Romano (#933) üzenetére


Trebron09
őstag

Én is most cseréltem le az "öreget" egy Raider 550-esre, még mindig megy. :)
Kondikat cseréltél benne? :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#939) cassus77 válasza Atesz1978 (#937) üzenetére


cassus77
csendes tag

Szia!
De másra már nem tudok gondolni mert a többit leteszteltem mindenféle terheléses programmal.
Kék halálnál mindig ezt a stop0x000000124 stb írja ki ez pedig valami hardver hibát jelent nem?
Üdv!

(#940) Cobra. válasza cassus77 (#939) üzenetére


Cobra.
őstag

Első körben kivenném a ramokat és újból beraknám őket, illetve nem ártana figyelned a cpu hőfokokat, lehet rosszul pasztáztad be a hűtőt és nem érintkezik rendesen a processzorral.

(#941) cassus77 válasza Cobra. (#940) üzenetére


cassus77
csendes tag

A ramokat kiszedtem kifújattam a helyüket a pasztából bekentem az egész felületet,hogy legyen mindenhol lehet,hogy sokat raktam?

(#942) Cobra. válasza cassus77 (#941) üzenetére


Cobra.
őstag

Elképzelhető. Ha lefolyt a kupakról, akkor okozhat rövidzárlatot. Szerintem szedd ki a processzort, pucold meg féktisztítóval (nekem ez jött be a legjobban a paszta eltávolítására). Pasztából csak keveset, utána nyomd rá a hűtőt és levéve látod ha kell még valahova egy kis pötty belőle.

(#943) vbbb


vbbb
őstag

Hali!

Zajosodik a Bluestorm 2 550W Bronze-ba a ventilátorom. Valami bevált márka aminek hasonló a CFM-je és nem zajos? Tudjuk az eredeti ventilátor adatait?

köszi

(#944) szacsee válasza vbbb (#943) üzenetére


szacsee
nagyúr

[link]
[link]
Ha a ventilátort hőfok függvényében szabályozza a táp elektronikája, akkor azt is ki kellene deríteni, hogy mivel lehet helyettesíteni esetleg.
Itt van 1 hsz és a topikjában is körbeolvashatsz.

(#945) cassus77 válasza Cobra. (#942) üzenetére


cassus77
csendes tag

Szia!
Kicseréltem 600w-os FSP-re azóta semmi baj,de azért kösz segítséget.Üdv!

(#946) vbbb válasza szacsee (#944) üzenetére


vbbb
őstag

Köszi! Most elhallgatott...lehet, csak pár porcicát kapott fel és az súrlódott a lapátokhoz.

Általában mennyi garancia van erre a típusra? Nagyon nem találom a papírjait, most lesz 3 éves.

(#947) rico21


rico21
tag

hali tud valaki valamit az FSP Everest 500W PG jel késéssel kapcsolatban 10-ből 2x késik táp teszterrel nem kondis nem látok fizikai sérülést csak a ventik pörögnek 10 bekapcsolásból 2x :F

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#948) szacsee válasza rico21 (#947) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szerintem jobban jársz, ha a kérdésed a Tápokról alaposan, mélyvíz topikban teszed fel.

(#949) rico21 válasza szacsee (#948) üzenetére


rico21
tag

Linket tudnál dobni?
meg van ok :W

[ Szerkesztve ]

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#950) Phoszphorosz


Phoszphorosz
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. A gépemben jelenleg egy FSP300-60APN tápegység van.
Fél éve használom, eddig nem volt vele semmi gondom, mivel egy kifejezetten alacsony fogyasztású gépet hajtott:

alaplap: ASUS P8H61-M LX3 PLUS
proceszor: Intel Pentium G840
ram: 2x4GB Kingmax DDR3 1333MHz
winchester: Samsung 250GB 7200RPM
egyéb: ASUS DVD író, 3 db Arctic Cooling F12 PWM

Mivel a gépemben eddig nem volt videokártya, most rendeltem egy PALIT GTX 650-t magamnak, aminek a fogyasztása papíron 64W, az ajánlott legkisebb használható tápegység hozzá 400W.
A kérdésem az lenne, hogy az általam használt FSP300-60APN elbírná az adott videokártyát ezzel a konfigurációval egy 6PIN-es átalakítóval, vagy meg se próbáljam beletenni a gépembe, amíg egy erősebb tápegységet nem szerzek magamnak?

Válaszotokat előre is köszönöm. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.