Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Chaser válasza 14adam (#100) üzenetére


Chaser
titán

Volt egy rakat HEN-em, az első szériából 2 rev biztos van, ATX3025-HEN, a másodikból csak eggyel találkoztam, FSP250-60HEN, mind2-ből több darabbal több konfigot teszteltem, 80+ :K Napokban postáztam az utolsót ami volt itthon.
APN-t azért emelném ki, mert 82+, vagy még jobb, mert túlmutat a HEN képességein és országosan kapható. Nem olyan gyakran szokott azért változni erre az FSP választéka. Olcsó/jó táp nagyon sokáig a PNF volt, aztán bejött mellé a PNR és CRG, amiket már nem preferáltam. 80+ GLN is jött utánuk, de nem volt elterjedt, az AN viszont mindenhol van és bestbuy akárhogy nézem. Csatlakozók terén lehetne jobb, esetleg a YL venti helyett lehetett volna egy még csendesebb ADDA, de ne legyünk telhetetlenek:)
Az első szériása HEN-ből annó mutattam is képeket stolnak, látatlanban mit mond rá, annyit biztosra mondott képek alapján -típus ismerete nélkül is-, hogy minőségi darab.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102) 14adam válasza Chaser (#101) üzenetére


14adam
addikt

hm,ez eddig igen jól hangzik. Majd nemsokára akkor írok arról is pár sort meg az apn-t is kiemelem.

Csak mostanába eléggé elvagyok havazva,szinte csak este meg hajnalba tudok írkálni,meg néha délután. Esetleg ha gondolod írd meg te,mert neked van tapasztalatod a hennel kapcsolatban. Hatásfokról meg a kábelekről hangról írsz pár sort aztán repül is az első hsz-be :) de csak ha van kedved,nemakarom erőltetni

[ Szerkesztve ]

(#103) Speed® válasza Chaser (#101) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

250-60HEN jóféle, én is használtam/eladtam egy rahedlit. Halk, jó hatásfokú és nem is olyan gyenge..átlag gépekhez ideális. 3GHzre tolt E4600 mellett 4G RAMot és OCzott 4830at is simán vitt, komolyabb melegedés nélkül.
Csak sajna elfogyott..nagyon ritkán találok apróban, olyankor veszem is!

(#104) Chaser válasza 14adam (#102) üzenetére


Chaser
titán

Lehet csinálok egy totyikot én is, ez lesz a dumálós, az meg a "szakmaibb".

Speed(R): A 3025atx hen jobban tetszett a 4 sata-1 molex felállás miatt, meg azokban ADDA venti volt, az újakban YL van, halkak, de a 3025 rev2 meg gyakorlatilag hangtalan volt, olyat már én se találtam régóta, a 60hen-ből utóbbi pár hétben volt, de az apn jobb, átállok arra:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#105) MMIX


MMIX
addikt

FSP450-60PTM 80Plus Platinum 90.79% 93.13% 91.89% 20%/50%/100%
FSP Creates First 80+ Platinum ATX12V PSU
80Plus.org vizsga 2010/7/16
80Plus.org bevezeti a Platinum minősítést a 115V-nál is. Platinum for 115V is: 90, 92, 89% at 20, 50 and 100%

(#106) 14adam válasza MMIX (#105) üzenetére


14adam
addikt

Nanee, 115v-n ilyen brutális a hatásfoka :Y azt a durva... na kiváncsi vagyok,hogy mi sül ki ebből

(#107) Truman


Truman
senior tag

Megjött az FSP500-60GHN tápom, még nem szereltem be. Viszont nem tudom melyiket kössem be, az egyetlen 12 V-os 4 pin-es alaplapi CPU csatlakozómhoz.
Van rajta egy CPU1 és CPU2 felirattal egy 4+4 pin-es csatlakozó, és van rajta P3 jelöléssel szintén egy csatlakozó, ami szintén belemenne az alaplapba. Ilyen P3 -as jelölésűt még sosem láttam (vagy csak nem emlészem rá), mert ha a tápon 1 db 12 v-os CPU csatlakozó van, akkor annak mindig P4 a jelölése.
Szóval melyiket kössem? A 4+4-nek azon ágát amelyik belemegy, vagy azt a P3-ast? Azért akadtam meg a dolgon, mert sosem láttam még olyan alaplapot, aminek szüksége lett volna a 4+4 -re, és még a külön álló 4-re egyszerre, szóval nem értem miért rakta rá külön a gyártó.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#108) proci985 válasza Truman (#107) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

500GLN60nak ugyanígy van egy 4es és egy 4+4es csatija.

szerintem szabványok miatt van rajta ennyi csati. kétprocesszoros lapokhoz (500W elég bőven már oda) kell két 4pines, desktop vonalon pedig pár procihoz pedig jól jön a 8pines csati, így pedig mindkét esetben jó a táp. ha megnézed a foglalatot/vezetékek kiosztását, akkor szerintem az egyik 4pinesnek az egyedül álló 4pines proccsatival megegyezőnek kell lennie.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#109) Truman válasza proci985 (#108) üzenetére


Truman
senior tag

"ha megnézed a foglalatot/vezetékek kiosztását, akkor szerintem az egyik 4pinesnek az egyedül álló 4pines proccsatival megegyezőnek kell lennie."

Ez pontosan így van. :) Akkor gyakorlatilag mindegy melyiket kötöm be?
Amúgy ezt a tápot PC boltos ismerősöm ajánlotta. Tényleg jó, vagy csak nagyon el akarta már adni valakinek?

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#110) vzsryl válasza Truman (#109) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nagyon jó táp. Erős, magas hatásfok, jó ár. Az FSP tápok nagyon minőségiek.
Nem tudom ki volt ez a PC boltos haverod, de becsüld meg, mert nem sok ilyen van. A PC boltosok kb. 95%-a hulladék tápokat ajánl, amik élet és vagyonvédelmi szempontból kerülendőek.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#111) proci985 válasza Truman (#109) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

szerintem mindegy.

tényleg jó táp. elvileg a GLNt váltotta, az pedig egy eléggé jó darab volt. csak jobb a hatásfoka.

a GLN egyedüli baja a puritán kinézet, meg hogy spóroltak a csatikkal... egy 500as tápon két(!) sata és 7 molex baromi kevés. viszont stabil, nekem sikerült egy ágon megnyomni 200W fölé és bírta. a 400as corsair min másfélszer ennyi csatlakozó van, szal sajnáltam is odaadni hugom gépébe, de választani kellett.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#112) Geller72 válasza MMIX (#22) üzenetére


Geller72
veterán

"80= server-oriented EPS12V (550W...700W erősebb wattos verziói a 60-as verziónak)
EPS12V= 8pin 12V CPU tápkábe
"
:N
Nekem FSP 700-80GLN-em van, és nincs EPS12V. Ezért is kellett csinálnom az i7-es lapomhoz egyet. :D. Pedig ekkora táphoz már illett volna. Viszont a két db hatosnak örülök.:D.

"Manufacturer: FSP GROUP

Size: ATX 2.01
Fanless: None
Modular: None
SLI/CrossFire: None
Max. Efficiency: 83 %
EPS 12V: None

Wattage: 700 W
+12V1 Rail : 15 (18 A
+12V2 Rail : 15 (18) A
+12V3 Rail: 15 (18) A
+12V4 Rail: 15 (18) A

+3.3V: 36A
+5V: 30A"

Egyébként csak FSP és Delta tápjaim vannak. FSP-ből van 350-es, 400-as és 700-as.

[ Szerkesztve ]

(#113) Truman válasza proci985 (#111) üzenetére


Truman
senior tag

@proci985, vzsryl

Köszönöm a tanácsokat, végül is a 4+4 CPU-nak választottam azt a részét ami belemegy. Eddig gond nélkül üzemel. Remélem igazatok lesz ezen táp minőségével kapcsolatban, és tovább fogja bírni, mint a Trust PW-5250 420W Low Noise Big Fan -om, ami 3 évig húzta.

Még egy kérdés: szereléskor észrevettem, hogy az alaplapi 20+4 pin -nek, az egyik ága nincs bekötve, sőt kábel sincs ott, tehát nem jött ki ez biztos. A régi Trust -nak meg megvan mind és be is van kötve.
Persze a gép ettől még faszán működik, csak érdekelne hogy ez mitől lehet?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#114) 14adam válasza Truman (#113) üzenetére


14adam
addikt

A trust egy ipari hulladék

Az a -5v,csak a régi gépek kérik ezért is lehetett benne a trustba. A gép működni fog és semmi baja nem lesz.

(#115) Truman válasza 14adam (#114) üzenetére


Truman
senior tag

Igen, most figyelem, hogy a hivatalos honlapon lévő fotón sincs rajta.

Köszönöm a felvilágosítást, és a tanácsokat még egyszer. :)

Amúgy a Trust csak kényszermegoldás volt anno, egy Chieftec GPS-400AA-101A -val hoztam ki a gépet eredetileg, csak összeakadtak a szünetmentesemmel. Már nem tudom mit magyarázott az ipse, de valami jel alak nem egyezett, emiatt lelőtte a gépet.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#116) 14adam válasza Truman (#115) üzenetére


14adam
addikt

A kvázi-szinusz-os szünetmenteseket nem szeredték az aktív pfc-vel rendelkező delta tápok. És abba a Chifi aktív pfc-s delta belső volt,ezért is akatt össze. Oda a drágábbik szünetmentes kellet volna,hogy működjön

(#117) golya87


golya87
őstag

Hello

A segítségeteket szeretném kérni. Táp harisnyázás és egy kis forrasztás előtt állok és van két FSP tápom. Egy 350PNF fél éves és egy legalább egy éves (de már akkor is használt) 400HLN típus. Melyiket érdemes megtartani? Az élettartam a fő szempont nálam, mivel mindkettő nagyon csendes.

Más: A videokártyához adott molex -> pci-e táp átalakítót, ha közvetlenül ráforrasztom a kábelre az okozhat bármilyen változást a működésben? Gondolok itt arra hogy az átalakító két molexből csinál egy pci-e tápot én meg tulajdonképpen a két molexet levágom és úgy forrasztom rá a pci-e-t.

Segítségeteket előre is köszönöm!

üdv
golya87

(#118) 14adam válasza golya87 (#117) üzenetére


14adam
addikt

A hln-t érdemes megtartani,újabb.

A forrasztást úgy csináld,hogy sodort össze a kábeleket és úgy forraszd,mert ha rosszúl van forrasztva akkor akár el is engedheti és mondjuk csinálhat valahol egy zárlatot,és az ónnal sem kell spórolni.

(#119) golya87 válasza 14adam (#118) üzenetére


golya87
őstag

Csak azért volt kérdőjel számomra a hln, mert az könnyebb. A forrasztáshoz pedig köszönöm a tanácsot.

(#120) 14adam


14adam
addikt

Fsp everest 88 500w. A legnagyobb hatásfokkal rendelkező Everest,silver minősítést kapott. De hozzászokhattunk volna,hogy a mi kis országunkba ezt se látjuk :(

(#121) zsoltikakaka


zsoltikakaka
csendes tag

Sziasztok, nekem az volna a kérdésem hogy milyen ventit ajánlotok az FSP saga 450es tápomba? Az őrületbe kerget a hangja, viszont csak jót tudok róla mondani, jól szuperál a hangjától eltekintve. Most egy Yate Loon D12SH-12 forog benne. Válaszokat előre is köszi, és ha valaki tudnak pár okosságot mondani erről a tápról szívesen hallgatom :D

(#122) 14adam válasza zsoltikakaka (#121) üzenetére


14adam
addikt

sokan 1600rpm-es Sflexet raknak bele vagy cooling swif 1202. Van jópár ismerősöm akinek az sflex vált be úgy,hogy sokkal hidegebb levegőt ad a táp mint a gyári ventivel,elmondásuk szerint

[ Szerkesztve ]

(#123) zsoltikakaka


zsoltikakaka
csendes tag

Kösszi a gyors válaszod, az Sflex1600 az jónak tűnik! Arról tudnál mondani pár szót, hogy mivel jár a beépitése? Forrasztani kell, vagy csak simán rádugom ? vagy csak simán kihúzom a kábelét azt rádugom egy molex csatira hagy pörögjön? Aki szedett már szét ilyen tápot vagy látott szétszedve, az jólenne ha megosztaná velem(ünk), sztem nem én járok csak ebben a cipőben :D jah és nem reklámnak,de megírhatnátok hol a legolcsóbb egy Sflex1600!
Kösszi mindenkinek, szép napot!

(#124) 14adam válasza zsoltikakaka (#123) üzenetére


14adam
addikt

forrasztva van. Ha tudsz forrasztani akkor elvágod a feketét meg a pirosat ami belemegy a gyári ventibe és ráforrasztod az sflexet. De van egy könnyeb megoldás,csak rádugod a 12v-re és akkor nő a táp élettartalma is mert folyamatos 12v-n megy.

(#125) zsoltikakaka


zsoltikakaka
csendes tag

én is erre a 12voltra dugásra gondoltam, úgyis halk a venti az sem cink ha maxon forog :D

(#126) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Most látom csak, hogy FSP-nek van külön topickja. LC-Power-ről sikerült, teljes konfigcsere után, váltani a tápos topic útmutatása alapján még a télen, egy FSP Everest 500 85 Plus-ra.

Moduláris, bőven elég, halk, nem kell frászban lennem, adtak hozzá egy csomó kábelt, hatásfok is tuti :))

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#127) sirdond


sirdond
őstag

Sziasztok

Az FSP Saga II 400-nak van régebbi verziója is, vagy csak egy változat létezik belőle?

(#128) vzsryl válasza sirdond (#127) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Van, sima Saga néven, II-es nélkül. Azok gyengébbek 12V-on, jóval alacsonyabb a hatásfokuk és hangosabbak is.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#129) sirdond válasza vzsryl (#128) üzenetére


sirdond
őstag

köszi

[ Szerkesztve ]

(#130) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

helo srácok!

váltani szeretnék corsair hx620-ról kisebb tápra és szóba jöhetne valamilyen fsp 400w körüli táp...
nem ismerem a tápot, de jókat hallottam róla...
melyik az amelyikben seasonic belső van?
és összességében milyen hatásfokkal dolgoznak?

köszi

(#131) Hurkaleves válasza Hurkaleves (#130) üzenetére


Hurkaleves
őstag

bocsesz kicsúsztam az időből mire eszembe jutott, hogy a hangjuk milyen?

(#132) 14adam válasza Hurkaleves (#130) üzenetére


14adam
addikt

Fsp-be nincs seasonic beles táp,mert saját magának gyártja. Csak Fsp belsővel szereltek vannak. Az Apn és a Saga II 400 halkabb mint egy Corsair cx 400. Ez a két felsorolt táp 82-85% között vannak

(#133) Hurkaleves válasza 14adam (#132) üzenetére


Hurkaleves
őstag

akkor meleg szívvel ajánlod? :) mert éppen a cx400-al szemezgettem csak picit olcsóbb verziót szereznék.. akkor ez szóba jöhetne? :U

vezetékei milyen hosszúak? mert nekem lent van a táp..

[ Szerkesztve ]

(#134) 14adam válasza Hurkaleves (#133) üzenetére


14adam
addikt

Igen,csak ajánlani tudom,eddig még nem jött rá panasz. A saga II-t ajánlom inkább mert több csati van és ugyan az a venti (vezérlés) és az elektronika is ugyan az csak több a csati

(#135) Hurkaleves válasza 14adam (#134) üzenetére


Hurkaleves
őstag

és a 4 pines proci táp vezetéke elég hosszú?
cm690-es házam van ahol lent van a táp... és emlékszem egy gigabyte superb 550-es tápom 4 pinese is neccesen ért el...

(#136) MMIX válasza Hurkaleves (#135) üzenetére


MMIX
addikt

Saga II 400W "A SAGA II leginkább felső tápos házakba való. Fő alaplapi kötege 40 cm hosszú, a kiegészítő 12 voltos (aminek csak 4 tűje van), illetve a PCI Express hattűse még 10 centméterrel rövidebb vezetékezést kapott, szóval a ház aljából nem biztos, hogy felérnek rendeltetési helyükre. Perifériák számára három-három IDE és SATA eszköznek, illetve egy floppy meghajtónak való dugaszt kapunk két vezetéken, a táptól 30, 40, 50 és 60 cm távolságban. Ennyi elegendő pár merevlemezhez, optikai meghajtóhoz és akár egy dupla PCI Express csatlakozós grafikus kártyához is, mint amilyen például a Radeon HD 4890."
Csak egyszer kell megvenni az elosztókat és a toldókat, és többé nincs gond. Aki elég ügyes, még gyárthat is magának.

(#137) Hurkaleves válasza MMIX (#136) üzenetére


Hurkaleves
őstag

ez segített! köszi! kár hogy az APN-en nincs pcie csati.. :( de annyi baj legyen.. van átalakítóm. lehet rámozdulok majd egyre... ha eladtam a hx620-at..
köszi mindenkinek a helpet!

(#138) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

srácok!

ahogy elnézem a 60APN ritkaság... viszont vannak 60GLN és 60HLN tápok. inkább ezek mennek...
mik az előnyei és hátrányai a 60APN-el szemben?
PFC-jük aktív e 12 voltos ág hány amperes vezetékek hossza és mennyisége.. illetve a csatlakozók fajtái...stb..

köszi!

(#139) 14adam válasza Hurkaleves (#138) üzenetére


14adam
addikt

Apn-nek magasabb a hatásfoka halkabb újabb az említett két tápnál. Gln-ből csináltak selejtes példányokat és 80% alatt van a hatásfoka és hangoskodó is.
A gigabyte superb 460-as néven is elhíresült volt a gln. 348w-t tud 12v-s ágon ami ketté van osztva.Aktív pfc-s

1"= 2.54cm

19" cable for main 20+4-pin ATX connector
20" auxiliary 4-pin 12V AUX connector
26" cable with two SATA drive connectors
2 x 26" cable with two 4-pin IDE drive connectors
32" cable with two 4-pin IDE drive connectors and one floppy connector
20" 6-pin auxiliary power connector for PCI Express

A hln-en meg 1db 24 pin 1 db 4 pin proci 4 db molex 2 db floppy 2 db sata 1db 6 pines vga
Egy darab 14 és egy db 15A-es ággal rendelkezik ami 348w

(#140) Hurkaleves válasza 14adam (#139) üzenetére


Hurkaleves
őstag

köszi!

azért fura, hogy az APN-re nem került pcie csati.. :U

a HLN-en ugyanolyan hosszúak a vezetékek? gondolom a vezeték hosszokat a GLN-re írtad...

akkor összességében a HLN jobb ugye?
van olyan halk mint a corsair?

(#141) 14adam válasza Hurkaleves (#140) üzenetére


14adam
addikt

Igen a gln kábelhosszát írtam.
Ha jól rémlik ugyan olyan hosszúak. Persze,a hln jobb de annál meg az apn a jobb.

(#142) Hurkaleves válasza 14adam (#141) üzenetére


Hurkaleves
őstag

akkor a sorrend már tiszta és a tudásuk is!
köszi!
már csak legyen APN. ha nem akkor lehet HLN marad...
még a HLN hangjáról ha írnál pár szót megköszönném!
viszonyítási alapnak csak a corsairt tudom felhozni mert eddig azok voltak...
megy egy giga superb 550 de az hangosabb volt a corsair-nél picivel...

(#143) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

FSP BlueStorm 350W FSP350-60THN

erről mik a vélemények?

(#144) partotmos


partotmos
csendes tag

hello, FSP400-60APN elég lehet egy Athlon II X4 630+HD5750+1hdd+1dvdrw kombóhoz?

(#145) Hurkaleves válasza partotmos (#144) üzenetére


Hurkaleves
őstag

szerintem még sok is! :K

(#146) partotmos válasza Hurkaleves (#145) üzenetére


partotmos
csendes tag

köszi, akkor ez a remek kis táp fogja etetni őket - klubtag leszek :K

(#147) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy az FSP400-60APN tápon milyen csatlakozók vannak? Én úgy tudtam (több helyen is megtalálható a neten ez a variáció, pl. a Prohardveres tesztben), hogy 4 db molex és 2 db sata csati van rajta. Máshol meg azt mondják és írják, hogy csak 2 db molex és 4 db sata van rajta. Nem tartom kizártnak, hogy változik esetleg a kiépítés, de akkor szeretném tudni, hogy most milyen változatban lehet kapni.

köszönöm

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#148) czpitti


czpitti
senior tag

Sziasztok.Van nekem egy nagy bajom.650-es fsp-met át akartuk rakni egy másik kuckóba de az egyik csavar a szigetelés alá került így "megállt".Sajnos nem leégett hanem valamit kicsapott.Annyit tudok hogy amikor indítani akartuk a vasat,leégette a tápkábelt és game over.Nem tudtok véletlenül valakit aki javítással foglalkozik?Pontos típusát sem tudom mert a matricája régen el lett távolítva :O Csak az biztos hogy 80 as hatásfoka van-volt a kicsikémnek.

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#149) 14adam válasza Hurkaleves (#143) üzenetére


14adam
addikt

régi. Ez még az első szériás bs,azóta már 2 típus kijött tehát ezzel elárultam már,hogy milyen régi.

(#144) partotmos bőven,akár két olyan vga-t is betehetnél

(#147) lacibacsi itt mo-n inkább a 4molex 2 satát nyomatják

(#148) czpitti Didyman,Stol... Meg még hardveraprón is vannak olyanok akik hírdetik magukat a tápok között,néz szét ott is

(#150) Hurkaleves válasza 14adam (#149) üzenetére


Hurkaleves
őstag

aham... de attól függetlenül jó táp nem? tesztbe jókat olvastam róla...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.