Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Üdv! Valaki találkozott már hasonlóval?

Egy FSP Hexa 500W, mellé egy FX 8320, 7770, 2 db vinyó.

leállítás után 2-3 perccel bekapcsol a gép. Ugyan ezzel a táppal használtam egy G3220-as konfigot is, és néha ott is bekapcsolgatott, de ott kikapcsolás után csak pár másodperccel.

Továbbá, ha menet közben, egy túlfeszlevezetős hosszabbítóba bedugo egy fúró akksi töltőt, és bekapcsolom, a gép eldobja az egeret párszáz miliszekre. Ezt onnan tudom, hogy 4 állítható színe van, és amikor benyomom a hosszabbítót, mind a 4 egyszerre világit, és pillanatra megakad.

Panelban lakom, a XIII. kerületben, földszinten. Nincs lift.

[ Szerkesztve ]

(#1652) MMIX


MMIX
addikt

FSP Hyper M 500W 600W és 700W
Viszonylag olcsóbb moduláris FSP táp.
Az FSP Everest óta nem volt egy se errefelé.


www.cowcotland.com

[ Szerkesztve ]

(#1653) oba


oba
addikt

Üdv!

FSP Hexa+ 400 tápban lehet cseréléni a ventilátort? Új táp egy hetes kb. és rettenetesen zavar a hangja. Nem tudja valaki véletlenül, hogy a venti kábele csatlakozóval van e rákötve vagy forrasztva van? Tudnátok ajánlani nagyon csendes de hatékony és olcsó ventit hozzá?

Köszönöm!

(#1654) raisechip86


raisechip86
csendes tag

Sziasztok!Fsp 350W-60APN táp elbírna egy R9 270-es karit?(150W TDP)65w-os procim van mellette!

(#1655) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!

Most vettem egy AURUM Pro 1200W!
A kábelkészlettől nem vagyok elragadtatva...
Merev, sprőd, ronda kábeleket adnak hozzá! :Y :F :(
De Macko20 kolléga már dolgozik is a problémán! :R

(#1656) arminlok


arminlok
senior tag

Sziasztok akarok venni egy raider s550-et de most elbizonytalanodtam kicsit a forumot olvasgatva a ventillátorral kapcsolatban. Nem igazán szeretnék 20 ezer forintot kiadni valamire ami hangos csak ahogy nézem amibe jobb ventillátor van az még ennél is drágább. Szomoru . Na mindegy krédséem csak annyi hogy bele van forrasztva a ventillátor avagy csatlakozos (ha felhangosodik ugy egyszerübb lenne lecserélni valami noctua vagy hasonloan halk ventillátorra) ? Ha esetleg tudtok más gyártotol megbizhatot amineka ventillátora jobb ne tartsátok vissza. Köszönöm.

(#1657) blu79 válasza arminlok (#1656) üzenetére


blu79
addikt

- szia nekem egy raider 550 van lassan 1 éve semmi hangoskodás, soha nem hallottam a hangját, pedig hajtok vele egy 4790K tuningolva + ramok tuningolva + Gtx 970 tuningolva + vizhűtés 2ventivel ezen kivül 2db Hdd +1db Ssd és még 4db 12cm venti ja és egy cd-dvd író + alaplap :D , nem gondoltam volna hogy ennyire jó ez a raider

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1658) arminlok válasza blu79 (#1657) üzenetére


arminlok
senior tag

Óó hát ez szuperül hangzik nekem ennél joval csekélyebb terhelés lesz föleg még mostanában. Hát ez alapján még overkill is ez a táp :D Nekem kb 1 év mulva lesz csere valami i5re meg valamilyen 70 ezres kártyára lehet elég lett volna egy 450es is. Mindegy már megrendeltem marad ez, mert ha mégis felhangosodna ahogy néztem könynen cserélhető a ventillátor mert csatlakozós. Köszi a választ :)

(#1659) bugizozi válasza arminlok (#1658) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Nekem is van az ismeretségi körömben egy ilyen táp tavaly nyár óta I5 4440, 270X párossal, eddig nagyon jól üzemel! :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1660) arminlok válasza bugizozi (#1659) üzenetére


arminlok
senior tag

Köszi :)

(#1661) MMIX


MMIX
addikt


FSP Hydro G 80+Gold
www.techpowerup.com

(#1662) Ombre85 válasza MMIX (#1661) üzenetére


Ombre85
tag

Változtatható cimkével... nagyon vagány :)

(#1663) MMIX válasza MMIX (#1652) üzenetére


MMIX
addikt

FSP Hyper M kábelei és csatlakozói:


Remélem a számok stimmelnek, eredeti FSP Sale Tool alapján készült a kép.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hír:

FSP BERSERKER 500W - FSP500-60GMN(85) -

[ Szerkesztve ]

(#1664) tpetya


tpetya
csendes tag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy van egy FSp Raiderem amin ugye 2db 6+2pines kábel van na most az a gondom hogy az egyikkel minden gond nélkül megy a gép, viszont ha a másikat dugom a videokártyába nincs kép és csak kattog a gép. Mi lehet itt a gond?

(#1665) bugizozi válasza MMIX (#1652) üzenetére


bugizozi
őstag

Ez mennyire ajánlott táp? Ahhoz képest hogy moduláris, egész olcsó.

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1666) MMIX válasza bugizozi (#1665) üzenetére


MMIX
addikt

Nem tudom mit mondjak rá, nekem olyan semmilyen. Annyira nem rossz, hogy szidjam, annyira meg nem jó, hogy hasra essek tőle.

Annyira nem is olcsó max csak a 700W-os verzió (+12V 636W, egy jófajta 650W-os táp is tud ennyit) . FSP-ből a legolcsóbb moduláris, az igaz. (FSP Everest nincs, vagy nem kapni, Aurum CM meg horror árú)
550W-os és 650W-os 80+Gold moduláris, 5 év garanciás táp is van alig drágábban, jobb modernebb belsővel.
(Thermaltake London és Paris)

Ha olcsóbbak lennének, mint most, akkor jobban kedvelném a Hyper M tápokat.
Az 500-as Hyper M 19200 forintért, szerintem túl drága. (mai áron)

[ Szerkesztve ]

(#1667) mcs


mcs
veterán

Többi HEXA+ 400 tulajtól kérdezem, hogy van-e nálatok is valamennyi cicergés és zizegés belőle, ha hidegen indítjátok a rendszert?

[ Szerkesztve ]

(#1668) bugizozi válasza MMIX (#1666) üzenetére


bugizozi
őstag

Értem, köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1669) Ombre85 válasza mcs (#1667) üzenetére


Ombre85
tag

Nálam nincs ilyesmi a 400+ -al. 550-es Raiderem cicergett indításkor, de hosszabbítócsere megoldotta.

(#1670) mcs válasza Ombre85 (#1669) üzenetére


mcs
veterán

Ami érdekes, hogy bemelegedés után elhallgat. Bekapcsoláskor maga a táp is zizeg folyamatosan, és picit hangosabban is, amikor például elkezdem mozgatni az egeret, vagy teker a hdd.

(#1671) MMIX


MMIX
addikt

Computex 2015:

FSP Hydro, EU 80+Bronze (85/88/85% /230V). Nem moduláris, szalag kábeles.


www.noticias3d.com

[ Szerkesztve ]

(#1672) MMIX


MMIX
addikt

Régi FSP HEXA és új FSP HEXA+ különbségek

(#1673) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Sziasztok!

Mielőtt a lényegre térnék és kiderülne miért ebbe a topikba írtam egy rövid felvezetés:

Az adatlapomon szereplő konfigban a VGA kb 3.5 éves, nagyjából ennyi a táp is. Durván két hete bejött a normálisabb, meleg idő és szomorúan tapasztaltam, hogy játék közben egyik pillanatról a másikra kikapcsol a gép.

Na gondoltam magamban itt az ideje egy jóforma takarításnak: alaposan kiportalanítottam a gépet. De ez sem segített. Fogtam újrapasztáztam a videókártyát, illetve levettem az oldafalt. Ekkor markáns javulás lépett fel üresjárat 56 fok, játék közben 72 fokos volt. Mondanom sem kell, ez sem segített. Gondoltam egy nagyot, mivel ezer éve nem vettem a gépemhez semmit és házban eluralkodó melegre fogtam az egészet, vettem egy új házat, név szerint egy Sharkoon Vaya II Value-t.

Na ezzel sikerült elérnem azt, hogy zárt házban lett 56 fokos a kártya, illetve minden más hőmérsékleti mutatóm is nagyon sokat javult.

De nyilván nem írnék ide, ha minden rendben lenne, mert nincs. :D Továbbra is fagy a cucc. Na gondoltam megnézem tapintással a különböző komponenseket:

- merevlemezek hűvös
- CPU hűtő okés
- még a vidkari bordái is tapinthatóak
- ellenben a tápegység szinte süt, nem kicsit. Tapinthatónak tapintható de vastagon túl megy a kézmeleg fogalmán.

Egy pillanat alatt bekúszott a fejembe, hogy sz@r a táp. Kértem tanácsot itt a fórumon és az FSP HEXA+ 400, illetve 500-as modellt javasolták; egyedül vidkarit tervezek cserélni a közeli jövőben, egy GTX 750Ti-re.

Fentiek ismeretében mi a véleményetek az egészről? Tápcsere megoldaná a bajomat, vagy még mindig lehet valami más oka a bajnak. Tegnap beraktuk cimbi VGA-ját, rövid időn belül azzal is lekapcsolt a cucc.

Válaszotokat előre is köszi és bocsi, ha nagyon hosszú volt. :R :)

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#1674) Cobra. válasza Kareszovics (#1673) üzenetére


Cobra.
őstag

Ha szerencséd van, akkro csak a táp döglődik. Dobd ki, vegyél egy normálisat (régi Hexa már annyira nem éri meg, inkább Chieftec CTG vagy az új Hexa+). Ha az új táppal is leáll, akkor az alaplap is valószínűleg a végét járja.

(#1675) Kareszovics válasza Cobra. (#1674) üzenetére


Kareszovics
addikt

Na akkor tapcsere. Ha akkor is szar less akkor baszhatom. :P Annyi penz a foldon nincs.

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#1676) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Sziasztok!

Holnap érkezik az FSP HYPER 600-as tápom. Egy láma kérdés: alsó tápos Vaya II házba értelemszerűen ventivel lefele szerelem a házba ugye?

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#1677) Bloksma


Bloksma
aktív tag

Üdv
FSP Hyper M szériáról van már valakinek tapasztalata? Érdemes ilyet venni? Egy 600-as van kinézve (2k-val drágább, mint az 500-as)

(#1678) csipikooo


csipikooo
tag

Üdv. Szeretnek venni egy fsp 650 glc tapot. Itt phn vennem. Szerintetek mennyit erhet egy ilyen tap? Es hany eves lehet. Vagy mikoriak ezek mert meg a hutes sem 12es hanem az a kis venti hatul. Jok meg ezek a tapok manapsag? M5a99fx pro 2;fx 8120 4,4ghz; radeon 6970 melle akarom ezt a tapot.

Privátra illik válaszolni!

(#1679) csipikooo


csipikooo
tag

Semmi valasz :(

Privátra illik válaszolni!

(#1680) Kareszovics válasza Bloksma (#1677) üzenetére


Kareszovics
addikt

Nekem nem M, csak sima HYPER 600-am van. Hibás táp miatt lett vásárolva. Eddig parádés. Csöndes, nem zörög, nem kattog, nem hogy meleget, hanem hideget fúj ki magából. :) Iszonyat hosszú kábelei vannak, mindegyik kábelharisnyázva. Abszolút ajánlott (laikus és szubjektív véleményem).

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#1681) Bloksma válasza Kareszovics (#1680) üzenetére


Bloksma
aktív tag

Köszönöm. Valószínűleg ez lesz a következő tápom. Az 5 év garancia is igen csábító.

(#1682) MMIX válasza MMIX (#1671) üzenetére


MMIX
addikt

FSP Hydro EU 80+ 250W-450W

(#1683) gvandor


gvandor
csendes tag

Üdv

Az a kérdésem; honnan tudhatom, hogy egy táp alkalmas alsó tápos házba?
Nem írják a tápok leírásánál. A kábel hosszától függ? Egyetlen infom itt a fórumon található 2010-es dátumú tápajánló táblázat volt, ott azt láttam, hogy az aurum és a raider alkalmas, a többi meg nem.
Lehetséges, hogy azért nem írják, mert a mostani gyártmányok már mind alkalmasak alsó tápos elrendezéshez?
Egy chieftek tápot használok, 12 év garancia volt rajta, már letelt. Semmi hiba, a hangját nem hallani, csak azt gondoltam, hogy ennyi idő után már időszerű újat venni. Egy FSP tápot szándékozom venni, azért itt kérdezem.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu 14.04 LTS (Unity)

(#1684) Cobra. válasza gvandor (#1683) üzenetére


Cobra.
őstag

Minden táp alkalmas alsó beszerelésre, csak a kábelhossz kérdéses. Ha rövid lenne, akkor ott vannak a megvásárolható hosszabbítók.

(#1685) gvandor válasza Cobra. (#1684) üzenetére


gvandor
csendes tag

Köszönöm a választ.

Ubuntu 14.04 LTS (Unity)

(#1686) adise


adise
őstag

téves

[ Szerkesztve ]

(#1687) MMIX


MMIX
addikt

Egy kis érdekesség, 80+Bronze EU, DC-DC, szilárd elektrolit kondenzátoros, táp teszt, sajnos egyelőre csak Kínában kapható. (nincs CE jelölés, se más európai jelzés a címkéjén)

FSP450-50YD



zol.com.cn

(#1688) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok! Két FSP táp között vacilálok. Az egyik a raider 550 a másik a hyper M 600. A kérdésem az lenne hogy melyik stabilabb, időtállóbb? raider 550-ről találtam tesztet ajánlják nagyon, de a hyper-ről nemnagyon találtam semmit.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#1689) bugizozi válasza SutPet (#1688) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

hyper M viszonylag új azért nincs még nagyon teszt, de a tápos topikban ajánlják, azt mondják jo. :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1690) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Üdv urak! Rendelkezem egy fsp hyper 600-as táppal, melynek 2 12 voltos ága van, 30A oldalanként. Elbiri ez nekem szerintetek egy r9 290-es kártyát úgy hogy egy fx 8320e 4,5ghz-n van mellette?

(#1691) SutPet válasza bugizozi (#1689) üzenetére


SutPet
aktív tag

Köszönöm a választ! :R

God must love stupid people, he made so many of them.

(#1692) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

Sziasztok!

Az a problémám, hogy gyakran magától bekapcsol a gépem, ha egy elektromos eszközt ki be kapcsolok (pl villanyt, erősítő). A tápom: FSP-400 PNF. A wake on lant már kikapcsoltam, de így is. Más házakban is csinálta, tehát szerintem nem az elektromos hálózattól függ.

[ Szerkesztve ]

(#1693) Findzs válasza cipofuzo87 (#1692) üzenetére


Findzs
addikt

ilyet még nem hallottam :)
használj kapcsolós elosztót

egyébként nem ártana átnézni azt a gépet
alaplapot kivenni nincs -e alatta csavar, tápot kipróbálni másik gépben illetve másik táppal a gépedet stb.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1694) sejtmag válasza .zSoLTi. (#1690) üzenetére


sejtmag
csendes tag

Én nem paráznék ezen egy 600W-os táppal. Prohardveres teszt alapján a teljes rendszer evett 330W-ot. Ha van egy 6 meg 8 pines vga táp csatlakozód, akkor csak elbírják az ágaid.

(#1695) sejtmag


sejtmag
csendes tag

Aki jártas a tápok belsejével kapcsolatban. FSP Hyper M 600 vagy Cooler Master G650M a jobb választás?

(#1696) Bloksma válasza sejtmag (#1695) üzenetére


Bloksma
aktív tag

Szerintem kérdezd meg a "Melyik tápegységet vegyem?" topicban. Ott páran nagyon otthon vannak a témában :)

(#1697) sejtmag válasza Bloksma (#1696) üzenetére


sejtmag
csendes tag

Megpróbálom, köszi!

(#1698) matyi012345


matyi012345
őstag

Sziasztok!

Milyen 12cm-s ventit tudnátok ajánlani ami nagyon halk de azért tisztességes légszállításra képes?

(#1699) .zSoLTi. válasza sejtmag (#1694) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Abból van 4 db is :K

(#1700) HULK25


HULK25
tag

Sziasztok lenne egy elég nagy problémám a gépemmel az egész pár napja kezdődött! Először a gép magától kikapcsolt netezés közben kilépett az asztalra azután rendes leálítás és kikapcsolt, ezután elkezdett bekapcsolni szintén teljesen váratlanul! Ezek után már úgy kapcsolt ki hogy csak simán leállt mintha elmenne az áram és nem is tudtam bekapcsolni egyből!Először túlmelegedésre ezután vírusra gondoltam, takarítás pasztázás és ujratelepítés megvolt, de maradt a probléma már mindenre gondoltam ma kicseréltem a hosszabítót és most már kb 5-6 órája nem volt kikapcsolás lehet hogy az volt a hibás de ezt még meglátjuk most az a problémám hogy a windows minden terhelés nélkül simán az asztalon maximum netezés közben 5 giga ramot eszik a rendszer! Bármelyik problémára is van ötleted légyszi ne tartsd magadban mert már nincs ötletem! :W Gépem: Athlon ll x4 750k (ez már pár éves, nem garis már), Msi a78-e45 alaplap(4 hónapos még garis) Corsair vegance 2x4 giga ram(4 hónapos még garis) Fsp hexa+400w (3 hetes még garis ) asus 7750(már nem garis ) az is fejtörést okoz hogy mit küldjek garira ha megint előfordulnának a leállások! Előre is köszi!
Jah :-) hőfokok : terhelés alatt a proci max 60 c de ez már stressz teszt alatt , alaplap max 40 c , kártya max 50c Táp pedig kézmeleg terhelve a gépet , biosz szerint a feszültségek rendben vannak! :R
És mivel a táp a leguljabb jövevény ő az elsőszámú gyanusított :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.