Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) 14adam válasza Davidof92 (#50) üzenetére


14adam
addikt

az jó választás volt annyiért,mert a hatásfoka is 80% fölött van,mostanába lehet látni 5k-ért mennek ilyenek,és baromi jók

(#52) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Én tegnap cseréltem le a több, mint 5 éves BS 1-es 400W-os tápomat, egy Everest 500W-os ra, 3kábellel van kevesebb a gépben, köszönhetően a moduláris kialakításnak.

Viszont FSP-nek eszébe juthatna, kicsit növelni az alaplapi 4/8 tűs csatlakozók hosszát, mert a CM 690-embe az Everest kábele nem ér el a helyére rendesen, kénytelen vagyok az alaplap fölött elvezetni.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#53) 14adam válasza belaazallat (#52) üzenetére


14adam
addikt

Menj az aljára.Amúgy igen,ez vele a nagy baj,de erről szoktuk értesíteni a vevőket

(#54) belaazallat válasza 14adam (#53) üzenetére


belaazallat
addikt

A vicc az hogy amennyivel rövidebb a BS1, annyival tovább ér a kábele, és pont annyi hiányzik, hogy szépen el tudjam vezetni.
Tudom hogy van ilyen toldó, remélem itt helyben is kapok!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#55) 14adam válasza belaazallat (#54) üzenetére


14adam
addikt

ha csak 4-ből 8pin-es átalakítót kapsz az is jólesz ám hozzá :K

(#56) C4mp3r


C4mp3r
addikt

Nekem ilyen van. Elég szerencsésen jutottam hozzá (főleg ingyen), meg vagyok vele elégedve, igaz a szar kis konfigom jó ha max 200W-ot fogyaszt, így még félgőzzel (sem) megy. :))

(#57) 14adam válasza C4mp3r (#56) üzenetére


14adam
addikt

Szép kis táp,ilyet még Mo-n nem is nagyon láttam,külföldi oldalakon már taiztam vele.Jó táp,csak az-az sli matrica...azért még elkérnek pár euróval többet...Amúgy nem tudom,hogy gondolták ezzel az sli-t mert 4 ágra van felosztva és darabonként 15A-t tud ami 180w-t jelent,ráteszel két fermit aztán már az se mindegy,hogy hogyan van terhelve,mert ha csak egy ágat terhelsz le azt megeszi...

(#58) 14adam válasza 14adam (#57) üzenetére


14adam
addikt

Hülyevagyok,fermit amúgyse bírna el,akkor fogalmazok úgy,hogy aminek a tdp-je 180w fölött vagy körül van

(#59) C4mp3r válasza 14adam (#57) üzenetére


C4mp3r
addikt

Igen, érdekes, nem mintha ilyet terveznék, de azért remélem kitart egy darabig még. :) Elődje egy Bluestorm II 400W volt, amit kinyírtam és egy kis garanciális huza-vona után lett ez.

(#60) Davidof92 válasza 14adam (#51) üzenetére


Davidof92
senior tag

Lehetett volna választanom a pnf 400 vagy e között, inkább ezt választottam a jobb hatásfok végett. Úgy sem lesz nekem olyan konfigom amit ez ne vinne el a 15+14 amperes ágaival. Mondjuk ha elkészül a vízhűtésem nem tudom mit szól majd a 4 amperes kis motorhoz :F Főleg, hogy a 15 amperes csak a procihoz megy, a 14 meg minden máshova, meg a 6 pines csati is a vga-é, az is abból ágazik. 4850-el már lehet nagyon meg volna húzva a szája a 2. 12v ágnak. Na majd elválik, más nem berakok egy at tápot a vízhűtőhöz és külön fel kell kapcsolni azt annyi. Durva cucc lesz ha elkészül :DDD .

(#61) 14adam válasza Davidof92 (#60) üzenetére


14adam
addikt

A 2-es ág a procihoz megy az egyes megy a többihez.Ez ilyen Fsp-s tulajdonság.Nézd meg a matricát,hogyha a zárójel után az van írva,hogy (black,yellow) akkor az a procié a sima yellow meg a többi cuccé.
Milyen pumpa az,hogy 4A-t zabál?búvárszivattyú? :DDD

(#62) Davidof92 válasza 14adam (#61) üzenetére


Davidof92
senior tag

A sárga megy a procihoz a fehér a többihez. Ez ilyen teljesen házkészítésű vízhűtés, konkrétan a szivattyú része is. Motor kellett hát szereztünk: MTZ ablaktörlőmotor :DDD . 12V 40 watt. Békebeli darab, 81-es gyártmány. Ebbe még van anyag, vastagabb mint a Laing d5, és 2x olyan hosszú, de ez csak motor. Bronzperselyes, kicsit már kopott de nem vészes. Majd meg róla logoutra valami szövegszerűség ha kész lesz. Kieg: Lehet lesz belőle eladó 775 blokkom, de csak alu. Kíváncsi vagyok volna-e rá kereslet. Persze nem aranyárba :D.

[ Szerkesztve ]

(#63) 14adam válasza Davidof92 (#62) üzenetére


14adam
addikt

Az igen :DDD Ilyen megoldást se láttam/hallottam még,szükőkút pumpás megoldásról hallotam már de ilyenről...

(#64) Davidof92 válasza 14adam (#63) üzenetére


Davidof92
senior tag

A lényeg az "olcsó" szón van. Ilyen alkatrészek vannak, hát ezekből kell építkezni, nincs mese. Majd meglátod ha elkészül. Mondjuk szerintem csak személyes lesz belőle.

(#65) Davidof92


Davidof92
senior tag

Vajon elvinne egy x1900 crossfiret a tápom? A 14 amperes ágra gondolok, és csak 1 vinyó lenne mellette.

(#66) 14adam válasza Davidof92 (#65) üzenetére


14adam
addikt

Áh kétlem,szerintem egy bő 220-230w-t megeszik az a két kártya cf-be,és nagyon nehéz beszerezni azokat a karikat,felejtős lesz

(#67) Davidof92 válasza 14adam (#66) üzenetére


Davidof92
senior tag

Mester kártyám már van, szolga meg akad bőven :D. Van két hibája. Sajna csak sima XT nem XTX, mondjuk ez riva tunerrrel könnyen orvosolható ;]. A másik, hogy sajna nem jó, én arra tippelek, hogy elhasalt rajta 2 fet, a gyári hűtő alján 2 helyen elszíneződés van, pont a 2 fet felett. Beszéltem szakival, azt mondta elvileg javítható, csak elég pénzes dolog. Na majd ha nyáron dolgozok kicsit megpróba megjavíttatni, aztán megy bacsishoz :DDD . Mondjuk még kéne hozzá lap is, csak mondom egyszer ha majd dolgozok rendesen gyűjtögetek hardvereket, illetve tesztelgetek.

[ Szerkesztve ]

(#68) 14adam válasza Davidof92 (#67) üzenetére


14adam
addikt

Ha már master van akkor onantól nincs probléma :) Kábel is van?

[ Szerkesztve ]

(#69) Davidof92 válasza 14adam (#68) üzenetére


Davidof92
senior tag

Jaja, meg átalakító is. Full dobozos a kicsike :).

(#70) bul07


bul07
nagyúr

FSP FSP400-60APN tápot néztem ki de mivel alsó tápos lesz a házam( AEROCOOL RS9 Fekete)így kérdéses hogy elég hosszúak e vezetékei
kérdés hogy hány cm-ter a 20+4 vezetéke

azt már kinyomoztam hogy
FSP 400PNF 400W táp vezetékei elegendőek lenének
tehát második kérdés FSP 400PNF 400Wtáp vezeték hossza megegyezik FSP400-60APN tápéval és ha nem melyiké hosszzab vagy rövidebb

14adam:esetleg az első hozászolásba APN jelölésről is lehetne szó

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#71) 14adam válasza bul07 (#70) üzenetére


14adam
addikt

Apn teszt

Rendben,este írok apn-ről meg ghn-ről

(#72) bul07 válasza 14adam (#71) üzenetére


bul07
nagyúr

Köszi meg is találtam a tesztbe a számomra fontos dolgot

alaplapi köteg és a kiegészítő négytűs is 50 centiméteres „zsinórokon” lóg

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#73) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Sziasztok,

egy 400-as PNF dolgozik a gépemben, immár 2 éve. Minden oké vele, csak hangosodik a venti (nem a terhelés miatt, hanem elfáradt a csapágy szerintem - mert már induláskor, 0%-os terhelés mellett is búg).
Már egyszer át lett olajozva, akkor elcsendesült, de ez már nem fog segíteni.

Több kérdésem is lenne:

- szerintetek, figyelembe véve a kort, és az avult technikát (ugyan atombiztos, de akkor is csak 60%-os a hetékonysága) mit tegyek? Vegyek bele egy új 12-es ventit? Ha igen, milyet? Jó kis táp ez nagyon, csakhát 60%... Mondjuk nemtom megéri-e egy ilyen fogyasztású gépbe 80%-ost venni, mikorra hozza be az árát? Sztem soha :)

- vagy hagyjam a francba a felújítást? kinéztem helyette egy 400w-os 60-APN-t (bár nagy balszerencsémre most felment az ára olyan 8-9 k magasságába)

- ha újat veszek, tudom, hogy egy 350-es is elvinné a konfigom, csak az a gyanúm, hogy akkor annak nagyobb lenne a leterheltsége, hamarabb kezdene el nagy fordulaton menni a venti, ergo hangosabb is lenne... A jövő nem számít, mert szerintem 400 w a későbbiekben még sok is lenne; a technológia fejlődésével inkább lefele megy az energiaigény - szívem szerint 350-est vennék az ára és az energiatakarékos konfigom miatt is, egyedül a hangot tartom szem előtt a fentiekben leírtak szerint...

Javaslatok?

DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#74) 14adam válasza Den Hadnagy (#73) üzenetére


14adam
addikt

Érdemesebb lenne venni egy apn-t.A pnf hatásfoka viszont egy kicsit nagyobb mint 60%...Mondjuk eladod a tápot 3k-ért és a venti helyett hozzácsapod még azt a pár ezret és kijön az apn ára,és ha éjjel nappal megy a gép akkor még nyersz is rajta mert 15-20%-al jobb hatásfok miatt nem eszik annyit a gép.

Az első hsz frissült; saga II,apn,ghn

(#75) Den Hadnagy válasza 14adam (#74) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

És ha venticsere mellett döntök, mit javasoltok bele 1-2 ezerért?

Tápot nem szívesen adnám el :) Ritkaság :D Max megy régi gépbe.

DH

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#76) 14adam válasza Den Hadnagy (#75) üzenetére


14adam
addikt

Persze jó tápok,énis pnf-t használok Enermax ventivel :)

Yate Loon D12SH-12-es venti van benne alapból,tehát valami olyan venti kéne ami 88cfm körül letud adni -10%-os eltérés lehet lefele,de jó ha több.Ők jobban értenek a ventikhez,kérdezd tőlük :)

(#77) T_Stark


T_Stark
őstag

Sziasztok
Az FSP 400 60HLN tulajoktól kérdezném hogy ez a táp jó alsó tápos házba? Elég hosszúak a kábelei?

(#78) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

Hali!
A kérdésem a következő lenne Kecskeméten hol lehet fsp tápot venni, mert most az összes számtech. boltot elöntötték a HKC/LC-power és Deer(durr :) ) tápnak látszó tárgyak. Egy 400W körüli csendes FSP-t keresnék a nyugdíjazásra váró 350-es helyett :D

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#79) 14adam válasza szasza_xp (#78) üzenetére


14adam
addikt

Kecskeméten nincsenek kicsit elszálva a codegen árakkal? :Y 14,5k egy 480-as codegenre....

Hozass velük fsp 400 ghn-t,mert 4-5 boltot megnéztem és teljesen igazad van,csak azok a szarok vannak

(#80) szasza_xp válasza 14adam (#79) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Jah, mondjuk a codegányon 2 db 12 V -os ág van, vagy mi azért ennyi, meg mondjuk az egyik legdrágább helyen nézted. Vagy hozatás lesz, vagy Pest és iphon. Amúgy mostanában jöttek be ezek a roncsok, nyár van és ubiszezon, iskolakezdésre remélem eltűnnek, vagy elégetik őket.

[ Szerkesztve ]

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#81) lorcsi4


lorcsi4
tag

Sziasztok! Mi a véleményetek http://www.fsp-group.com.tw/english/1_product/2_detail.asp?mainid=1&fid=52&proid=498
erről a tápról (fsp) szerintetek jó táp ez? valaki tud olyan oldalt, hogy milyen csatlakozók vannak rajta, mert a honlapon nem látom.
Válaszotokat előre is köszönöm
üdv: lorcsi 4

(#82) 14adam válasza lorcsi4 (#81) üzenetére


14adam
addikt

Szia,gondolom a 700-as változat érdekelne,mert azt lehet(et) a legtöbb helyen kapni
Bemásolnám inkább:
"Az FSP újabb szériás tápjairól(Epsilon/Everest szériák):
Az Epsilon szériával vannak problémák, de csak a 600-700W felettiekkel, mivel az összes a GLN 500-as elektronikájára épül. 600W felett az már kevés, ez a meghibásodások oka. De a kisebb, 400-500W-os darabokkal semmi gond nincs. Ár/értékben nagyon jó vételnek számítanak."

A 600-as és a 700-as meg itt egy 1010-es is :)
De ha elmondod,hogy mihez kell akkor ajálnunk egy másikat,mert feleslegesen nagy a 600-as is sok géphez

(#83) lorcsi4 válasza 14adam (#82) üzenetére


lorcsi4
tag

Köszi a gyors válaszod.Igen név szerint ez lenne az a táp:FSP700-80GLN
ehez most 19 k-t hozzzá tudnék jutni ezért kérdeztelek titeket.Tehát ha jók értettem a 600-700 wattosokkal lehetnek gondok,tehát így gari nélkül még ilyen olcsón se vegyem meg. :)
Egyébként Egy i7 920.hoz kell majd most 4 ghz-en megy szeretném 4,2-n esetleg 4,4ghz-en. Meg ha minden jól megy egy hd5970-hez viszont az asus és ac coooling extreme hűtés van rajta és az akkor viszont húzva lesz mint állat azaz fogyasztani is fog :DDD :DDD :)) Szóval ha ezekhez tudsz kisebb fsp tápot mondani és nem több mint 19 ropi ezt már én is meg tudom nézni akkor,azt nagyon megköszönöm.

Üdv,lorcsi4

(#84) 14adam válasza lorcsi4 (#83) üzenetére


14adam
addikt

Ahoz jó választás lesz,mert az a gép nemfogja meghaladni az 500w-t,ha meg túl lépné valahogy akkorse lesz baj,mert a táp lebírja adni a 700w-t

(#85) lorcsi4 válasza 14adam (#84) üzenetére


lorcsi4
tag

de azt modntad hogy ezek már annyira nem megbízhatóak :F :F :F

(#86) 14adam válasza lorcsi4 (#85) üzenetére


14adam
addikt

megbízhatónak nagyon is megbízhatóak,csak nemszeretik a 600-700w-s terheléseket,te meg bőven ez alatt vagy :K

(#87) cocus007


cocus007
tag

FSP FSP400-60APN táphoz nem adnak tápkábelt amit a konnektorba kell dugni vagy azt a géphez szokták adni vagy hogy van ez?

(#88) 14adam válasza cocus007 (#87) üzenetére


14adam
addikt

az apn tudtmmal csak oem kiszerelésbe van,ez annyit tesz,hogy csak tápot kapsz. Kábel meg talán 200huf hozzá,minden számítástechnikával foglalkozó boltban belehet kapni

[ Szerkesztve ]

(#89) MMIX


MMIX
addikt

FSP400-60APN 400W PCI-e 6pin kábeles verzió teszt (venti fordulatszám, hatásfok, stb.) [link]

(#90) Dr.G.


Dr.G.
csendes tag

Sziasztok!
egy olyan kérdésem lenne, hogy egy gtx 470-et szeretnék venni, de csak egy 500W-os FSP Everest moduláris tápom van, amin ha jól látom 2x 18 watt-os ág van. Ez tudom, hogy elmarad a rendzserkövetelményektől (550W, 38A), de nem elég?
Két 500-as vinyó és egy nem húzott amd PII955 van mellette.
valakinek ötlete, véleménye?
Ha nem elengedhetetlen, nem vennék most még új tápot( nincsen 1 éves). a fenti konfig egy GTX 260-al kb300W-ot eszik ezzel a táppal.
Köszi

(#91) 14adam válasza Dr.G. (#90) üzenetére


14adam
addikt

Hello
amiket a vga-k dobozára írnak az hülyeség.
A táptól ne aggódj,rendben vinni fogja,mert ugye a gtx 470 egy húzott i7-el 370w-t evett,ebből még hatásfokot is kell vonni aztán egyből kijön egy jóva kevesebb eredmény.

Elég lesz hozzá az Fsp everest bőven,még akár procit is húzhatsz

(#92) whitehawk válasza 14adam (#1) üzenetére


whitehawk
csendes tag

"FSP 400GLN: sok ember Gigabyte Superb 460-nal rendelkezik, de ez ugyan azt a belsőt kapta. Nagyon jó táp, csak volt néhány olyan amelyikbe selejtes kondi került."

Nekem egy FSP400-60GLN-em van. Ha véletlen kondenzátor hibás, javítható? Milyen tüneteket produkálhat?

(#93) 14adam válasza whitehawk (#92) üzenetére


14adam
addikt

Mondjuk teljesítmény csökkenés elösszőr,ugyanazt a gépet nemvinné el. Else indulna a gép. Egy kondenzátor csere és már megis van oldva

(#94) Chaser válasza 14adam (#47) üzenetére


Chaser
titán

A #1-be be lehetne tenni az FSP saját 80+ listáját is.
Az APN-t illene kiemelt első helyre tenni, úgy tudom a régebbi PNF/PNR/CRG szériák már nincsenek kereskedelmi forgalomban. AZ APN viszont árban nem lett több mint azok, de hatásfokban klasszisokkal jobb. Pár napja van 350-es APN-em, hivatalosan 80+ bronz ugyan, gyakorlatilag inkább 80+ silver méréseim alapján:)
Ugyanakkor még a HEN-t is illene #1-be rakni, ugyan kiskerekben nem kapható, de a 250PFK sem, ha az elfér az is és az legalább apróból beszerezhető az mellett hogy szintén ritkaság:) Mindenesetre azt megjegyezném, hogy 50W alatti terhelésnél is jóval kisebb kraftot ránt ki a 350-es APN a konnektorból, mint a 250-es HEN.
Az APN-ről és saga2-ről van egy ph teszt is, annyi legalább mind2 tápról kiderül, hogy minőségi capxon és teapo kondikkal szerelték őket, a venti pedig a szokásosnak mondható Yate Loon.
Csak ennyit akartam...powered by FSP :))

szerk: szasza_xp: Ha még nem vettél volna: Computer Budai és elég a 350-es, a 400-as csak 1-1A-rel erősebb a 12V-os ágakon, felesleges pénzkidobás.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#95) Chaser


Chaser
titán

Ezt a linket is beraknám a #1-be, ha már FSP topik, a designosabb tápk -epsilon, everest, zen, saga- tápok külön gyári oldala.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96) 14adam válasza Chaser (#95) üzenetére


14adam
addikt

mindjárt ügyködök az ügy érdekében :R

(#97) Chaser válasza 14adam (#96) üzenetére


Chaser
titán

:R Beesett hozzám nemrég egy 145W-os FSP amit stol is tesztelt, tényleg pofás darab és hangtalan. Csak úgy kíváncsiságból p3-as gépen lemérem az APN-nel, milyen hatásfokú lehet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98) 14adam válasza Chaser (#97) üzenetére


14adam
addikt

nálam egy hasonló kinézetű 200-as járt. de az nemszerepelt valami jó hatásfokkal,75% lehetett,egy másik 75%-os táppal lett összehasonlítva. De viszont kábelekbe nemvolt hiány 5-6 molex volt rajta 2 fdd és még 4pin-es proci csati is volt,hála az égnek nemkellet megkeresnem amit alkottam. Volt egy molex aztán abból ment a 4pin-es csatiba az áram :)

első hsz frissült

[ Szerkesztve ]

(#99) Chaser válasza 14adam (#98) üzenetére


Chaser
titán

HEN-t továbbra sem látom és APN se lett kiemelve :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100) 14adam válasza Chaser (#99) üzenetére


14adam
addikt

a hennel az a baj,hogy nemtaláltam róla pontos mérési adatokat. Voltak olyan tesztek ahol azt írták,hogy megkapták a 80+ és voltak olyanok ahol nem írták oda. Ha esetleg akadna othon egy hen-ed akkor letesztelnéd,hogy sacc per kb mennyi lehet a hatásfoka? :U :R Próbálok énis beszerezni egyet,de még kevés sikerrel jártam eddig.

Az apn-t feleslegesnek tartom kiemelni,mert pár hónap és úgyis jön helyére másik táp. Elfér ott a sagaII mellet,akinek kell majd annak ajánljuk,de sokan inkább a ghn-t veszik mert ugye azon több a csatlakozó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.