Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Ombre85 válasza Cobra. (#1596) üzenetére


Ombre85
tag

Igen furcsa számomra, de egy új hosszabbító valóban megoldotta a problémát :R

Köszi a segítséget, meglepő, hogy ilyen egyszerű volt a megoldás :DD

(#1602) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Sziasztok!

Adott egy FSP HEXA 400W, melyre az alábbiak vannak rákövetve jelenleg:

-AMD Phenom II X4 965 BE @ Arctic Freezer 7 Pro Rev2
-Kingston HyperX Blu 4GB
-Asus HD7770 1GB GDDR5
-WD 1TB 64MB WD10EZRX + WD 1TB 64MB WD10EZEX

Egy ilyen lapon: Asrock 960GM-GS3 FX

Előfordulhat hogy a táp kezd gyengécske lenni ehhez?
Néha terhelésnél cicereg, ciripel. Máskor teljesen halk, csendes.

Szerintetek?

köszi!

(#1603) sixpak


sixpak
nagyúr

Sziasztok. Egy FSP aurum gold 500w tápot használok már jó ideje. A gépben egy 2500k, Sapphire hd 7950, 2hdd és 2ssd van.
Viszont holnap a 7950 helyére egy r9 290 kerül.
Elég lesz vajon vagy már most rendeljem meg az új tápot? :)
Köszönöm.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1604) Cobra. válasza sixpak (#1603) üzenetére


Cobra.
őstag

Tuning nélkül elég lesz. (processzort se húzd nagyon, főleg ne fesz emeléssel, mert úgy már nagyon a határon lesz max terhelésnél a táp).

sszemtelen: bőven elég a táp, csak valamelyik tekercs izolációja kezd tönkremenni. Nagyon nem tudsz vele mit tenni, mert ne méri meg megkeresni és kicserélni az alkatrészt. Üzembiztosságot nem befolyásolja, amíg halkan zúg csak.

[ Szerkesztve ]

(#1605) sixpak válasza Cobra. (#1604) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszönöm.
Szerintem csere lesz.
Szeretnék a márkánál maradni, viszont úgy nézem, hogy megkérik az árukat rendesen.
600w felett melyek az ajánlott modellek?
Természetesen nem a csúcskategória érdekel.
Köszönöm.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1606) Potzee válasza sszemtelen (#1602) üzenetére


Potzee
addikt

Nem, ehhez a konfighoz elég a Hexa 400 még úgyis, hogy osztott ágas.
Sem a CPU, sem a HD 7770 a perifériákkal nem fekteti meg a tápot.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#1607) trust007


trust007
tag

Sziasztok!
Most ez van a gépben:
Intel G860 proc., Radeon Hd6670, 2db HDD, 4 GB RAM, Gigabyte H61DS2 alaplapon.
Később még egy hangkártya kerül bele. Csak ház/tápcserét tervezek.
Elég lesz hozzá ez: FSP Hexa+ 400W?

Redmi 4X → Mi 9 SE → Redmi Note 12 Pro 5G

(#1608) Findzs válasza trust007 (#1607) üzenetére


Findzs
addikt

persze még sok is :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1609) jumbo71


jumbo71
tag

Szasztok.
Mi a két Raider között a különbség?
1
2

üdv:jumbó

(#1610) Sasa 111 válasza jumbo71 (#1609) üzenetére


Sasa 111
tag

Ez enem is érdekelne!
FSP RAIDER 750W-os táp-ról mi a tapasztalatotok, ill, véleményetek?
Elsősorban a zajossága érdekelne, de a többi tulajdonság is.
Köszi előre is a válaszokat!
Üdv.!

(#1611) Shev acm7


Shev acm7
tag

Sziasztok!
Egy új konfigba keresek FSP tápot, és mivel a ház még kérdéses, 1-1 alsó és felső megoldás is érdekelne.

A tervezett összeállítás:
RAM: Corsair 4GB (2x2GB) DDR3 1333MHz CMV4GX3M2A1333C9
DVD: Samsung SH-224DB
MB: ASRock H81M-HDS (microATX)
CPU: Intel Pentium Dual-Core G3220 3GHz LGA1150
SSD: A-Data Premier Pro SP900 64GB ASP900S3-64GM-C
VGA külön nem lesz
illetve vszínűleg belekerül az eddigi külső vinyóm, egy 1000gigás WD Red.

Milyen megoldásokat ajánlanátok ehhez?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1612) #85154688 válasza jumbo71 (#1609) üzenetére


#85154688
törölt tag

A kék dobozosat vedd az az újabb.A narancssárga dobozos azt hiszem csak 80+-os és a kék dobozos a 80+ Silver-es. Nekem is kék van.

(#1613) jumbo71 válasza #85154688 (#1612) üzenetére


jumbo71
tag

mindkettő 80+ os és Silver-es...ezeknek már utána jártam...a gyanúm az amit említettél,hogy újabb kiadás a kék dobozos.
A kéket kaptam,holott a sárgásat rendeltem.

(#1614) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Sziasztok.

Az FSP Aurum S 400 nevű tápnak mennyire hangos a ventilátorja?

(#1615) Cobra. válasza DR|FTK|NG (#1614) üzenetére


Cobra.
őstag

Átlagos. Az FSP-k egyetlen hibája, hogy alacsony terhelés mellett feleslegesen magas fordulaton megy a ventillátor.

Shev acm7. ide bármi elég, olyan keveset fogyaszt a gép.

[ Szerkesztve ]

(#1616) Shev acm7 válasza Cobra. (#1615) üzenetére


Shev acm7
tag

Köszi!
Kisebb tápoknál nem találtam túl sok boltot, illetve az árkülönbség sem jelentős köztük, ezért nagyjából kettőre sikerült leszűkítenem a kérdést (de ha van más tipp, annak is örülök; egyelőre a lényeg kb. a min. 3 sata + a viszonylag halk működés):

FSP FSP350-60APN 350W 85+
FSP HEXA+ 400W 80+

Itt kezd egy kicsit komplikált lenni a kérdés: megéri a nagyobb/drágább 400-as hexát megvenni? Ha jól látom ez alsó tápos megoldás, a másik meg felsős...sajnos pont a ház nem dőlt még el, de igyexem a lehető legkisebbet venni, ami egy mATX alaplapnak elegendő lehet (vga nélkül). Nem vágom, h melyik megoldásnál jelenthet problémát a kábelek hossza, illetve hogy alapesetben az alsós vagy a felsős kivitelezés "jobb".
Szal ennyi a dilemmám :-)

(#1617) DR|FTK|NG válasza Cobra. (#1615) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Köszönöm. :R

(#1618) Nakov


Nakov
csendes tag

Új számitógép konfiguráció.
MSI H97M-E35 alaplap 21146ft
Intel Core i3-4330 processzor 35829 ft
Kingmax 2x4GB DDR3 1600MHz 21938ft
FSP 350W FSP350-60APN 85+ 9375ft
Kolink CXA-N6026 fekete számítógép ház 5116ft
Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM DVD író 3600ft
Kingston 240GB SV300S37A/240G SSD meghajtó 26594ft
Összérték:123600ft.
Kérdésem a tápegység és a memória megfelelő-e ehez az összeállitáshoz.

(#1619) Findzs válasza DR|FTK|NG (#1614) üzenetére


Findzs
addikt

nekem is 400w -os aurum van de nem az s -es
hangtalan, a hdd -nek nagyobb hangja van

előtte volt pár tápom corsair (seasonic belsős), chieftec, tagan, stb. de eddig magasan ez a legjobb tápom ami volt
3 éve van meg

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1620) DR|FTK|NG válasza Findzs (#1619) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Neked is köszönöm. :R

(#1621) Cobra. válasza Nakov (#1618) üzenetére


Cobra.
őstag

Amíg nem veszel egy nagyobb fogyasztású VGA-t a gépbe, addig bőven elég. a ram jó lesz, Intellel nem szokott gondja lennie a Kingmaxoknak.

Shev acm7: ha halkat szeretnél, akkor még esetleg valamelyik Be Quiet táp, azokban is FSP belső van , de jobb ventillátorral.

[ Szerkesztve ]

(#1622) Nakov válasza Cobra. (#1621) üzenetére


Nakov
csendes tag

Köszi szépen ,játék nem nagyon fog futni rajta.
Nagyon szép házak,régimódi vagyok szerény kerettel.

[ Szerkesztve ]

(#1623) Shev acm7 válasza Cobra. (#1621) üzenetére


Shev acm7
tag

Ez árban már kicsit húzósabb...Chieftec tápok (pl. GPA-350S8) mennyire versenyképesek FSP-kkel szemben minőség és zajszint szempontjából?

(#1624) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a tápommal kapcsolatban, nem tudom ide tartozik-e, de mivel FSP, ezért ide írom.
Szóval az lenne a kérdés, hogy egy új (most érkezett) FSP Hyper 600 Wattos tápnál ezek jó értékek?

Különösebben nincs terhelve, az alábbi konfigot hajtja (tudom sok neki a 600W, de bővítés alatt áll és tudom nem nagyon éri meg bővíteni):
Alaplap: ASRock G14M-VS3 R2
CPU: Core 2 Duo E8400 E0
Merevlemez: 2x500 GB SATA + 80GB IDE és 2x1TB SATA (utóbbi 2 most nincs bekötve)
RAM: 2x4 GB
VGA: Geforce 9500 GT
+1 Samsung DVD író.

Tehát nem hiszem, hogy terhelve lenne és kicsit kevésnek találom ezeket az értékeket. BIOS-ban is ezeket mutatja, eddig egy régebbi tápnál (noname 400 Watt) megvoltak az adott értékek, csak instabil volt ezért cseréltem. Persze azt is szoftveresen mértem csak.

(#1625) tornas válasza Alteran-IT (#1624) üzenetére


tornas
őstag

Szoftveres mérés nem mérés. Egy egyszerű multiméter pontosabban és hitelesebben mér. Ha azzal is hozza ezeket az értékeket, akkor minden rendben.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1626) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

Köszönöm. Tehát akkor ezek az értékek normálisak új márkás tápnál?
Egyébként érdekességképpen megcsináltam azt, hogy egy másik hasonló (szintén LGA775-ös) alaplappal kipróbáltam a tápot és ott a BIOS olyan értékeket mutatott, amik a normál fölött vannak (pl 5,2V ; 12,3V; stb), tehát érdekes, hogy két különböző alaplap miért mutat ennyire eltérő értékeket, de legalább már nem bízom egyik ilyen mérésbe se :)

(#1627) tornas válasza Alteran-IT (#1626) üzenetére


tornas
őstag

Azért is különbözhet a mért érték, mert a másik alaplap fogyasztása is eltérhet valamelyest. Lévén, hogy más típusú.

Ha valakinek szeretnél válaszolni (pl. nekem) akkor ne új hsz.-t írj, hanem használd a "Válasz" gombot!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1628) Sasa 111


Sasa 111
tag

Sziasztok!
FSP RAIDER 750W-os tápot nem használ senki?
Van valakinek véleménye róla?

(#1629) Alteran-IT válasza tornas (#1627) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Igazából a másik lap egy ASRock Wolfdale1333-D667, a processzor pedig egy E8200 tehát nem hiszem, hogy olyan nagy lenne a különbség, bár az alaplapok felépítéséről és áramfelvételéről nem sokat tudok, de nem hiszem, hogy ami most van nekem, az jobban megterhelne egy 600 Wattos FSP tápot, ha egy mezei 350-essel is elfut és meg se kottyan annak. De végül is mint kiderült, a táp leadja a kívánt értékeket, csak nem épp azzal a lappal, amivel kéne.

Rendben, közben rájöttem, csak más fórumoknál a válasz gombbal együtt az egész hozzászólást idézem, azt meg nem akartam, de úgy látom itt nem úgy működik.

Köszönöm a segítséget!

(#1630) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

Nos ismét itt vagyok. Sajnos az a gond, hogy párszor megfagyott a gép, ami a régi táp esetén gyakran előfordult, viszont az ideiglenesnél egyszer se fordult elő és kicsit utánanéztem az eseménynaplóban:

Kritikus Kernel Power: A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.
Hiba Kernel-Processor-Power: A processzor egyes teljesítmény-energiaellátási szolgáltatásai le vannak tiltva a belső vezérlőprogrammal kapcsolatos probléma miatt. Kérjen frissített belső vezérlőprogramot a számítógép gyártójától.

(Ez a két bejegyzés párszor előfordult, bár a gépet én magam indítottam újra, mert teljesen megfagyott, holott most lett újratéve).

Gondolom a táp hibája, mert egyébként nem szokott előfordulni. Érdemes garanciáztatni?

[ Szerkesztve ]

(#1631) Cobra. válasza Alteran-IT (#1630) üzenetére


Cobra.
őstag

Áramingadozás nem volt a lakásban? Ha az áramellátással nincs gond ,akkor az alaplapnál nagyobb a hiba esélye, mint a tápnál, főleg, hogy másik táppal is fagyott a gép.

Shev acm7 A GPA (iArena) nem ajánlott táp, nem méltó a Chieftec névre. Ami olcsó és Cchieftec, az a CTG széria.

[ Szerkesztve ]

(#1632) Alteran-IT válasza Cobra. (#1631) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Nem, nem volt áramingadozás, azt észre venné a modem, illetve a monitor is, illetve látni lehetne a lámpán, na meg a kisebb ingadozások egy ilyen tápnak már meg sem ártanak, legalább is nem lenne szabad.
Meg ugye a gond ott van, hogy a hiba az első táppal indult, ami egy sz@r minőségű aqprox 500 Wattos táp volt, az se tudta azokat a feszültségeket, amiket tudnia kellett volna, ráadásul a csatlakozók is hibásak voltak, az egyik ág le is éget rendesen a vége felé egy hibás molex csatlakozó miatt, illetve a winchesterek is néha újraindultak (most is hallottam egyszer).
Aztán ugye azt leselejteztem és kapott egy régi Maxxtro tápot ideiglenesen (3-4 hét), ameddig ki nem néztem és meg nem rendeltem az új tápot (FSP Hyper 600), viszont addig semmi ilyen probléma nem volt, most meg megint elkezdődött, bár eddig hála az égnek csak egy-két alkalommal fordult elő.

"Shev acm7 A GPA (iArena) nem ajánlott táp, nem méltó a Chieftec névre. Ami olcsó és Cchieftec, az a CTG széria."

Ezt mire írtad?
Egyébként meg nem csak Chieftec-nél van ilyen, hanem Enermax-nál is mint pl a NAXN tápok a maguk CWT belsejükkel. Gyakorlatilag nem értem hogy lehetnek forgalomban Enermax név alatt, ugyanis a minőség sehol sincs, látszik, hogy olcsóbb kategória.

(#1633) proof88 válasza Alteran-IT (#1632) üzenetére


proof88
addikt

nem értem hogy lehetnek forgalomban Enermax név alatt - hát úgy hogy az Enermax gondol az olcsójánosokra is :D

(#1634) Cobra. válasza Alteran-IT (#1632) üzenetére


Cobra.
őstag

Shev kérdezett pár sorral feljebb, neki írtam.

Amire tippelni tudok, hogy a meghalt táp nem tett jót az alaplapnak és a másik gagyi táp talán magasabb feszeket adott, mint a mostani, amivel még ment a lap, normál fesszel meg már néha leáll. De persze lehet baja az új tápnak is.

(#1635) Alteran-IT válasza Cobra. (#1634) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Ja jó, nem is néztem, hogy ott volt, bocsi.

Igen, gondoltam már rá, hogy az előző is okozhatott problémát az alaplapnál, na de akkor a merevlemez alól nem ment volna el az áram, tehát az alaplaphibát kizárnám. De várok még egy kicsit és megigazítom a csatlakozókat, mert nem hiszem el, hogy olyan peches vagyok, hogy gyári hibás tápot kaptam volna (már jártam így mással :D). Ha a probléma elő fog még fordulni, akkor valahogy garanciáztatom.

proof88: Igen, csak az a baj, hogy azokkal a tápokkal együtt a hírnevük is elfüstöl :D

[ Szerkesztve ]

(#1636) tornas válasza Alteran-IT (#1635) üzenetére


tornas
őstag

Azért nem olyan rosszak azok az Enermax NAXN tápok (az ára az részletkérdés). Aki ilyet vesz magának az nem fog rosszul járni. Ha nem muszáj, ne túlozzunk! Nem kell és nem is jár mindenkinek a Rolls-Royce vagy a pingvinlábon forgó kacsapalota. :U

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1637) Alteran-IT válasza tornas (#1636) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Igazából nekem még nem volt NAXN tápom tőlük, ezért csak a felhasználói véleményekre tudok támaszkodni. Elég sokan írják, hogy gyenge, vagy hangos, illetve fél éven belül tönkremegy, tehát annyira nem is túloztam :) Mondjuk tény, hogy jobbak mint pl a HKC tápok, de az Enermax névhez sehol sincs.

(#1638) sonny007


sonny007
tag

Szevasztok.
Adott egy új FSP Hexa+ 500W-os tápegység.

Egy XFX Radeon R9 285-öt elbírna? :D
Intel I5-4440-es proci melett :)

(#1639) bugizozi válasza sonny007 (#1638) üzenetére


bugizozi
őstag

Igen! :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1640) sonny007 válasza bugizozi (#1639) üzenetére


sonny007
tag

Köszi a választ :)

(#1641) holden72


holden72
tag

Sziasztok,
Asrock b85m Pro4 alaplapomon van egy ilyen csati: Power fan connector (3pin)
Van egy FSP HEXA+400 tápom, hozza tudom kotni valahogy? Gondolom ezzel a tap ventillatorat monitorozhatnam.
Koszi

(#1642) tornas válasza holden72 (#1641) üzenetére


tornas
őstag

Ennek a tápnak a ventijét nem fogod tudni monitorozni, mert csak két vezetékes (és ez is a tápba van fixen beforrasztva vagy csatlakoztatva). Akkor tudod monitorozni, ha a tápod (illetve annak ventije) eleve rendelkezne egy olyan csatlakozóval, amit erre az alaplapi 3 pin FAN connector-ra rá tudsz csatlakoztatni. A monitorozás meg max. abból állna, hogy éppen mennyi a fordulata. Szabályozni nem tudnád, mert azt szigorúan csak a táp maga végzi el.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1643) holden72 válasza tornas (#1642) üzenetére


holden72
tag

Koszi szepen! Az is lehet, hogy ez a felirat az alaplapon nem is a tapegysegre vonatkozik, hanem kulsoleg csatlakoztatott ventillatort tudna megtaplalni, szabalyozni.

(#1644) tornas válasza holden72 (#1643) üzenetére


tornas
őstag

Pl. a gépházba beteszel egy ventit, rádugod erre a 3 pin-re és azt tudod szabályozni (alaplapja válogatja) vagy csak a fordulatát megnézni.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1645) Exodius


Exodius
őstag

Sziasztok!

Az FSP 400 Hexa-m ami néha nagyon hangos (a hiba, amivel sok HEXA-tulaj találkozott, hogy olyan mintha lazán lenne becsavarozva, és emiatt csattog ha nagyon fölpörög). A csapágyazás miatt ilyen, vagy valamihez hozzáér? A következők a kérdéseim még:

1. Milyen következményekkel járhat, ha sokáig így fog maradni?
2. Milyen ventilátorra érdemes kicserélni, ami biztosan jobb és halkabb?
3. Forrasztós vagy csak rá kell dugni a venti csatlakozóját?

Előre is köszi! :)

(#1646) nak0n


nak0n
aktív tag

Hali!
Adott egy ilyen gép: asrock b85m pro4, i5-4440, 2x4 GB hiperaktív fury RAM, asus gtx750ti, 120GB hiperx fury SSD, meg egy 1TB-os WD EZEX HDD. Rendeltem még hozzá egy FSP hexa+ 500-as tápot. Ha megérkezik holnap a gép, rádughatok egy, az előző gépből megtartott 2TB-os Western Digital HDD-t, el fogja bírni a táp?

(#1647) bugizozi válasza nak0n (#1646) üzenetére


bugizozi
őstag

bőven :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1648) bara86


bara86
csendes tag

Sziasztok!
Hamarosan befejezem az új gépem építését és már csak a tápegység hiányzik hozzá.Ennek kiválasztásában szeretnék segítséget kérni. Ezekre a tápegységekre gondoltam:

Chieftec: [link]
FSP: [link]
Thermaltake: [link]

A konfig, amit stabilan kéne kiszolgálnia:

Proci: Intel Core i3 4160 3,6 Ghz
Alaplap: ASROCK Fatal1ty B85 Killer
VGA: Sapphire r7 260x 2GB DDR5
Memória: Kingston Hyper Fury 2x4 GB DDR3 1600 Mhz
HDD: Toshiba 1 TB Sata 2, illetve Toshiba 2TB sata2
ODD: Samsung DVD RW sata
Ház: Sharkoon Vaya2

Tuningolni nem akarok semmit, esetleg VGA csere lesz majd 2-3 éven belül. Javaslatokat szívesen meghallgatok!
Előre is köszi!

(#1649) bugizozi válasza bara86 (#1648) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Az általad felsorolt trioból az FSP-t választanám, de igazából ehhez a konfighoz elég kisebb is :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1650) nullzero


nullzero
tag

Sziasztok! Van egy kis problémám egy FSP 500W HEXA+ táppal.
Mégpedig az, hogy zörög, és megőrjít. Néha ilyen kattogó hangot hallat, mintha egy vezeték akadt volna a ventilátorba. De ránézésre mégse látszik semmi. Melyik része adhat ilyen kattogó hangot, és mit csinálhatnék?
A háttérben a zúgás az simán az áramló levegő, normális.

Hang

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.