Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) rizla888 válasza syberia (#1800) üzenetére


rizla888
csendes tag

hali !

FSP Hyper M 600W-os tápról valami vélemény?

vagy hasonló árban valami jobb érdekelhet M.

köszi :)

"Ami elromolhat, az el is romlik"

(#1802) geree8510 válasza rizla888 (#1801) üzenetére


geree8510
újonc

Szia!

Nemrég vásároltam egy hyper m 600W.

Meg vagyok eddig elégedve vele, halk, a kábelek kicsit merevek, de elég hosszúak, mindegyik harisnyázott.
Alsó tápos házban használom.
A dobozt mikor átvettem, meglepődtem, hogy milyen nehéz volt. Érezhető, hogy van benne anyag.
Kb. 1 hete használom, eddig bevált. :)

[ Szerkesztve ]

Geree

(#1803) rizla888 válasza geree8510 (#1802) üzenetére


rizla888
csendes tag

szia!

Köszi a véleményt. én is azt veszem :DDD

"Ami elromolhat, az el is romlik"

(#1804) Redneck


Redneck
veterán

FSP Hexa 400 tápom van, 6 pines VGA csatlakozóval. Vettem egy 1060-as VGA-t, ehhez 8 pin kell.
Rendeltem egy Delock 6 to 8 pin átalakítót, 3 év garanciával.

Nem gáz ez így?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1805) Fred23 válasza Redneck (#1804) üzenetére


Fred23
nagyúr

Miért lenne gáz? Az átalakítók arra vannak, hogy használjuk őket. Egyébként nem is tudtam, hogy az 1060-ashoz 8 pin-es kell.

(#1806) Fred23 válasza Redneck (#1804) üzenetére


Fred23
nagyúr

Milyen 1060-ashoz kell a 8pin-es csati? Valami tuningos változat lehet. Normál esetben a pci-e sínből felvesz 75W-ot, azt meg kiegészíti a 6 vagy 8 pin-es csatiból maximum 120-ra, ez egy normális 1060-as TDP-je. A 75W és a 120W között nem akkora a difi, hogy bármi baj lehetne. De azért elkezdett érdekelni a kártyád, amihez 8pin-es csati kell, mert nem értem a gyártót. :)

[ Szerkesztve ]

(#1807) HurkaLES


HurkaLES
tag

Egy FSP Hexa+ 500W tápom van. Jól hozza a dolgát. Szerencsére nincs okom panaszra.

(#1808) Findzs válasza HurkaLES (#1807) üzenetére


Findzs
addikt

Örülök :))

Nekem egy aurum van, az is jol hozza a dolgat :DD

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1809) ghost.atis


ghost.atis
csendes tag

Csak infoként írom, hogy az FSP HEXA 500W (HE-500) tápom úgy néz ki fél évvel a két év garancia lejárta után megpihent. Nem volt pukkanás, füst, zaj. Egyszercsak már nem kapcsolta be a gépet. Se azt amibe benne volt, se a teszt gépet. Nem volt agyon hajtva (i3, 1 vinyó, 1 ssd, R7 260x), három ventis Midi ház, és folyamatos portalanításban volt része.
Mivel már nem volt garis leszedtem a burkolatot, hogy megnézzem vannak-e külsérelmi nyomok, de semmit se találtam. Nem volt pukkanás, füst, zaj.
Úgyhogy most tápot nézek, és olvasom hogy jók az FSP-k (ezért is vettem ezt a mostanit is), de egy kicsit megingott a bizalmam a márkában, így hogy fél évvel a gari lejárta után kuka lett. Persze az tök jó, hogy működött a védelem, és nem vitte magával a gépet, de hát ezért vesz az ember minőségit. Viszont lehetett volna tartósabb.

[ Szerkesztve ]

(#1810) Mezga82


Mezga82
csendes tag

Sziasztok!

Ez ügyben tudnátok tanácsot adni?

[link]

Köszi előre is!

(#1811) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok !

Előző héten vettem egy Fsp Hydro X 450-et és, hogy most eddig csak nem vettem észre vagy nem is csinálta azt nem tudom, de az a jelenség áll fenn, hogy mikor kikapcsolom a gépet és a táp is lekapcsol akkor kattan egyet. Ez normális-e vagy sem ?

[link]

(#1812) 1nsan1ty


1nsan1ty
tag

Sziasztok!
Nekem egy FSP Raider 550w-es tápom van, kb. 2 éves. Az utóbbi idóben azt produkálja, hogy lenyomva kell tartani a bekapcs gombot a gépházon hideg indításkor, úgy indul el. (Vagy pedig megnyomom egyszer, amire semmi sem történik látszólag, majd mégegyszer és erre szintén elindul, tehát kettő lenyomásra indul el a gép). A tápegységen a kikapcs-bekapcs gomb megnyomása sem segít ilyenkor a dolgon. Miután elindult az oprendszer, semmi gond, közben sem áll le, nem fagy le stb. Ilyenkor kikapcsolhatom, majd simán elindul egy gombnyomásra is. Nincs túlhúzva a proci, nincs matatva rajta semmi. Nem tudom mi lehet a hiba, de én a tápra gyanakszom. A power gomb az egyedüli, amit eddig kizártam.

Köszi mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#1813) darkstreet89


darkstreet89
tag

Sziasztok!

Az lenne a gondom,hogy vettem egy FSP- Hydro 600W tápot kb 3 hete és tegnap este arra lettem figyelmes,hogy kombustor,3DMark és néhány játék alatt ilyen fura sípoló/ rezonálós hangot hallok. Egy ideig hallgattam a tápot és a kártyát is,de aztán olyan mint ha tápból jönne.. Vsync bekapcsolva a játékok alatt. Ezzel lehet valamit kezdeni, gondolok itt gari cserére? Vagy törődjek bele? Táp csere nem megoldható, a környéken senkinek nincs ilyen teljesítményű tápja.

Konfigom:

ASUS P8Z77-V LK
Intel Core i5 3570K [~4.3GHz] + Cooler Master Hyper TX3 EVO
AMD Radeon R5 ES ~ 8GB (2x4GB) DDR3-1600 MHz CL9
SAPPHIRE RX 480 Nitro+ OC 4GB GDDR5 256bit
Western Digital Red 2TB (WD20EFRX)
FSP Hydro 600W (HD 600)

(#1814) spagett-o


spagett-o
kezdő

Sziasztok!

A kb. egy hete vásárolt FSP Hyper S 500 tápom működés közben halkan kerreg, ez normális?

Köszi!

(#1815) spagett-o válasza spagett-o (#1814) üzenetére


spagett-o
kezdő

Bocs a duplaposztért, de közben kiszereltem, és még mindig kerreg, úgyhogy csináltam róla hangfelvételt: https://clyp.it/c35ej2br. Ez egy-két cm-ről lett felvéve telefonnal. Persze beszerelve, távolabbról ennél halkabb, de azért még a ház két ventijének + prociventinek a zaján keresztül is kihallható.
(Plusz miután kiszereltem, hallottam, hogy a táp kikapcsolt állapotban cicereg is egy kissé.)
Mindegyik Hyper így zajol, vagy küldjem vissza gariztatni? Ennyivel vissza lehet küldeni?

[ Szerkesztve ]

(#1816) Findzs válasza spagett-o (#1815) üzenetére


Findzs
addikt

Már egy páran írtak itt a fórumban ilyen hibáról a hyper esetében.
Egy próbát megér hogy megkérdezed a boltban, hogy ilyenkor mi a helyzet, kicserélik?
Ha nagyon zavar akkor inkább más tipust kérj vagy cseréld a ventit garvesztés terhe mellett.

A cicergést nem fogja megszüntetni a venticsere természetesen.
Az aurumom nem cicereg nem kerreg 4 évesen sem. A minőséget meg kell fizetni :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1817) spagett-o válasza Findzs (#1816) üzenetére


spagett-o
kezdő

Köszi a választ!! :R
A cicergés nagyon halk, csak akkor vettem észre, amikor egészen közel hajoltam a táphoz, hogy felvételt készítsek és síri csend volt a szobában.
Hát igen, akkor az lesz, hogy rákérdezek a boltban. Nem szívesen piszkálnék bele, mert mégiscsak 5 év gari van rá. :D Ha nem javítják a boltban és továbbra is zavarni fog a zaj, lenyelem a békát és cserélem egy másik tápra, ezt pedig eladom így ahogy van, ár alatt.

Valószínűleg jobb, ha nem foglalkozok mostanában szerencsejátékokkal, az újonnan összerakott gépemből:
- a procinak a gyári ventijét már cserélték, mert az is kerregett
- a tápom kerreg
- a GTX1060-am coil whine-os
:W :DD
Ennyit a P400S hangszigetelt házról, szerencsétlen már feladta a harcot. :DDD

(#1818) Findzs válasza spagett-o (#1817) üzenetére


Findzs
addikt

Fel a fejjel, a coil whine -on kívül a másik kettőt meg lehet oldani :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1819) 98bja


98bja
senior tag

Sziasztok!
FSP Hexa+ 400W-os táp elég egy Sapphire R9 270X kártyának?

(#1820) bugizozi válasza 98bja (#1819) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

A 270X terhelve ~200W fogyaszt, ha az aláírásodban lévő proci mellé menne, aminek a TPD-je 77W akkor elégnek kell lennie. :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1821) 98bja válasza bugizozi (#1820) üzenetére


98bja
senior tag

Köszönöm! Igen az a proci :)

(#1822) bugizozi válasza 98bja (#1821) üzenetére


bugizozi
őstag

Nincs mit :)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1823) zsolesz010


zsolesz010
senior tag

Tiszteletem,

FSP350-60APN tápom ventilátora szétkopott, egyre többször kezd éktelen zajongásba. Ventilátorcsere a terv, de egyáltalán nem vagyok képben a témában.
Tudtok esetleg olyan csendesebb ventilátor típus(oka)t, ami(k) FSP350-60APN-be gond nélkül beszerelhető(k)?

Köszönöm o/

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#1824) dragonfx


dragonfx
veterán

Sziasztok.
A hexa,hexa+ es apn 85+.os 400as tapok kozott mi a kulonbseg?melyik a jobb?ezek full harisnyasak?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1825) zsolesz010 válasza zsolesz010 (#1823) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Talán valakinek segít: Arctic F12 PWM PST CO lett beszerelve végül. Gyári venti levágása és cseréje után az Arctic közvetlenül az alaplapi házhűtő (szintén PWM) csatlakozóra lett rádugva; BIOS a procihőmérséklet alapján szabályozza a fordulatát (az a fő fogyasztóm).
Semmi hangja, 1000rpm alatt pörög alapjáraton.

[ Szerkesztve ]

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#1826) Onyrew


Onyrew
csendes tag

Skacok, ha valakit érdekel megnyílt a magyar FSP (Fortron Source) hivatalos facebook oldala. Akit érdekel az itt tud ránézni: https://www.facebook.com/FSP-Hungary-1588579737851354/

(#1827) MMIX


MMIX
addikt

Tavaszi FSP-újdonságok, prohardver.hu

FSP HEXA 85+ képek



www.coolaler.com

[ Szerkesztve ]

(#1828) Findzs válasza MMIX (#1827) üzenetére


Findzs
addikt

Kaffa :K
Remeljuk a ventije is halk :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1829) Horvi78


Horvi78
újonc

Sziasztok!

Vásároltam 2017. 07.20.-án egy FSP Hyper 500W M tápegységet.
A tápegység viszont nem működik az én gépemmel, ezt jeleztem ahol vettem és 2017.07.24.-én vittem be a szervízbe.
2017. 08.08.-án visszakaptam a tápegységet, ahol bevizsgálták és közölték, hogy minden rendben működik, jó a tápegység.

Nekem most egy LC Power 600W típusú kb. 5-6 éves táppal működik a gépem. Minden rendben működik, fut rendben van, semmi újraindulás, lefagyás ilyesmi.

Asrock 970 Extreme3 alaplap
FX 6300 processzor
Gigabyte HD 7750 videókártya
Kingstone 120GB SSD
WD 1TB vincseszter

Ez a konfiguráció több mint 3 éve működik tökéletesen, hiba nélkül. Az FSP táppal viszont nem akar elindulni ez a konfiguráció, a bekapcsoláskor forognak a ventilátorok CPU hűtő, videókártya hűtés, ház ventilátor. Olyan az egész mintha kevesebb voltot kapna, pl. 5V-ot csak a 12 helyett, pl. az alaplapon lévő digitális optikai kimenet sem világít pirosan, míg a régi táppal ott látszik, hogy „kap áramot”. egyszerűen a monitor nem kap jelet, vagyis nem indul el a gép.

Alaplapon volt elemcsere, BIOS reset is. Darabokba volt szedve a gép, úgy sem indul el, csak a proci volt az alaplapon úgy sem működött. Memóra vissza úgy sem, videókártya vissza úgy sem.

Kérdésem, nem lehet hogy ez a táp nem támogatja AMD-s rendszereket? De nem egy olcsó és noname tápegység ez.
Kipróbáltam, egy másik gépben működik vele (Inteles) az én konfigom (AMD-s) az pedig továbbra sem.
Az AMD-s configuráció más voltot igényel?
Mi ilyenkor a megoldás? Másik tápegység vásárlása?
köszi

(#1830) Findzs válasza Horvi78 (#1829) üzenetére


Findzs
addikt

Rejtélyes eset :U
Mennie kellene minden logika szerint.
Nincs semmi trükk az amd -s rendszerekben táp szempontjából. Ha mindent jól kötöttél be mennie kellene.

Ha lehetséges cseréld le a tápot más típusra ott ahol vetted.
Vagy vidd be a komplett gépedet, hogy ők is megnézhessék.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1831) MMIX válasza MMIX (#1827) üzenetére


MMIX
addikt

Fél moduláris verzió FSP HEXA 85+ 550W (HA550M) PDF képen látható.

Fix kábeles FSP HEXA 85+ 550W (HA550)



képek, www.coolpc.com.tw

[ Szerkesztve ]

(#1832) -Nándesz-

Szerintetek egy 8-9 éves FSP 350 PNF táp elbírná a következő konfigot?
A8 6600K (APU) , 2x4Gb DDR3, Gigabyte F2A88XM-HD3 alaplap, egy DVD-író, 500Gb Samsung HDD (várható egy SSD mellé). VGA kérdéses, egy ATI( :Y , de régen írtam le ezt) Radeon HD 5550 van a jelenlegi intel-es konfigban., de ha az APU erősebb akkor az repülne.

Igazából úgyis fel lehetne tenni a kérdést, hogy mi fogyaszt többet?
A gépben jelenleg lévő C2D e5200, Gigabyte lappal, 2 db RAM modullal vagy a fenti AMD konfig (minusz a VGA, +SSD)?

(#1833) Findzs válasza -Nándesz- (#1832) üzenetére


Findzs
addikt

Elbírná csak a későbbi vga a kérdéses.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1834) Onyrew


Onyrew
csendes tag

Sziasztok,
Az FSP 2017 karácsonyára nyereményjátékot indít. A Facebook poszt az alábbi linken elérhető ahol megtalálhatók a részletek.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1883565748352750&id=1588579737851354

(#1835) MMIX


MMIX
addikt

FSP Hydro PTM+ 1200W


Belső a ventilátor felől, a vizes oldala nem látszik, arról még nincs kép. :)
Forrás: fsp-europe.com

[ Szerkesztve ]

(#1836) Findzs válasza MMIX (#1835) üzenetére


Findzs
addikt

Ez kaffa táp :K

Csak kicsit feleslegesnek érzem.
A winyomnak nagyobb hangja van mint az aurum tápomnak.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1837) MMIX válasza Findzs (#1836) üzenetére


MMIX
addikt

Elvileg a víz nem azért van benne hogy halkítsa, 1200W-ig ventilátoros, 50% félpasszív, vízzel 1400W.
A félpasszív üzemmódra hatással van-e a víz nem tudom. Víz nélküli-e az 50% vagy csak vízzel.
www.legitreviews.com

[ Szerkesztve ]

(#1838) Onyrew válasza Findzs (#1836) üzenetére


Onyrew
csendes tag

Hali!
Hamarosan jönni fog egy kisebb kiadás. Viszont most az első 500 PSU-hoz BitsPower kiegészítők járnak.

(#1839) MMIX


MMIX
addikt

FSP Hydro GE (HGE650) Special Edition


fehér www.quasarzone.co.k


fekete www.macfay-hardware.fr

(#1840) Onyrew


Onyrew
csendes tag

Global poszt*

[ Szerkesztve ]

(#1841) patya3


patya3
csendes tag

Sziasztok az alábbi konfigot hogy bírná egy FSP HYPER M 500w?

CPU: i3 8100,
RAM: Crucial 8gb drr4 2400mhz Ballistix sport,
ALAPLAP: Gigabyte GA-Z370M-D3H
GPU (ez még nincs a többi már be van szerelve): GTX 1080/GTX 1070
Háttértárak: egy 500gbos hdd meg egy m2es 120 gbos SSD

(#1842) Onyrew válasza patya3 (#1841) üzenetére


Onyrew
csendes tag

Szia,
Itt egy link a GTX 1080 fogyasztásáról (ez változhat gyártó szerint)

http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-1080-pascal,4572-10.html

Én szerintem inkább egy 650W-os modellben gondolkodnék és akkor nem okoz gondot egy esetleges későbbi erősebb CPU beszerelése se.

[ Szerkesztve ]

(#1843) Starchm


Starchm
őstag

Heyyo!

Van egy Hyper M 600W-os tápom, elég rég óta használom és remekül kiszolgál, viszont az utóbbi egy évben random télleg bármilyen logika nélkül valamikor elkezd zajt okádni magából. Feltételezem a venti a ludas, mert újrainditást nyomok akkor folytatja, viszont ha leállitást és úgy inditom újra akkor megszűnik. Ez esetleg azért lehet mert hozzá ér valamihez vagy szimplán a venti lett szar? Valami kis olajjal vagy akármikor lehet neki jobb esélyt adni vagy marad a garancia? Illetve ha gariztatni kell, mivel 5 év gari van rajta /legalábbis dobozon ez áll / akkor a gyártóhoz vagy a boltba kéne visszavinni vagy küldeni?

Hangja / mivel telóval vettem fel hirtelen ezért erősen hangositani kell rajta, hála a noise cancel mikrofonoknak :D / : https://vocaroo.com/i/s1dMt0AwrsFy

(#1844) Onyrew válasza Starchm (#1843) üzenetére


Onyrew
csendes tag

Szia!
Ha piszkálod, minden esetben ugrik a garancia!
Lehetséges, hogy hibás, de ha már lejárt a garancia (bolti) akkor a vásárlástól számított 5 évig elméletileg garanciát vállalunk a termékre. Érdemes lenne velünk felvenni a kapcsolatot, lehet, hogy a technikusok tudják, hogy mi lehet a baj. Írj az FSP supportnak vagy valamelyik Facebook oldalnak

[ Szerkesztve ]

(#1845) Starchm válasza Onyrew (#1844) üzenetére


Starchm
őstag

Supportnak már irtam, nem kaptam választ. Megpróbálom facebookon, köszönöm a tippet! :R :R

(#1846) Onyrew válasza Starchm (#1845) üzenetére


Onyrew
csendes tag

Minden képen egy kis időbe fog telni mire a válasz megjön, de értesítünk róla Facebookon!

[ Szerkesztve ]

(#1847) Pörp


Pörp
senior tag

Hi!

A Hexa+ 400 tápegységnek az egyik 12V-os ága 17A, a másik ága 15A. Melyik a PCI-E táp ága?

(#1848) Onyrew válasza Pörp (#1847) üzenetére


Onyrew
csendes tag

Szia, 1 kábelen van a kettő 6 + 2pin, így emlékeim szerint az első csatlakozó 17A a második 15A, mind a 2 PCIe

[ Szerkesztve ]

(#1849) dugo_ válasza Onyrew (#1848) üzenetére


dugo_
veterán

Egyáltalán nem így szoktak felosztva lenni az ágak egy tápban.

A régi Hexa-nál a 12v2 ment a PCIe-nek, a 12v1 minden másnak, de ez a többi gyártónál pont fordítva szokott lenni, az új Hexa+ról pedig már nem találok ilyen táblázatot.

(#1850) Onyrew válasza dugo_ (#1849) üzenetére


Onyrew
csendes tag

Igazad van, v2-n szokott lenni... Nem tudom, hogy mire gondoltam :/

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.