Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) deadwing válasza Kbhont (#1750) üzenetére


deadwing
addikt

Köszi, hogy kipróbáltad!
Szerintem egyébként bármilyen 12V-os venti jó lehet bele. Jó, nem árt ha hasonlít azért valamennyire rá :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#1752) Kbhont válasza deadwing (#1751) üzenetére


Kbhont
senior tag

Igen, csak 120 vagy 140?
Mert ez ami benne van ez 13.5cm! Szerintem a 140 bele megy!
Jövő héten szét kell szednem a cuccot, mert VGA csere lesz és persze 9mm miatt nem fér be az új vga.
A méreg megöl!
Szóval akkor kibombázom a tápventit...

(#1753) deadwing válasza Kbhont (#1752) üzenetére


deadwing
addikt

No erre nem is gondoltam, hogy ilyen hülye méretű... lehet holnap széjjelkapom. Vagy hétfőn. Van otthon mindenféle ventim, majd próbálkozom.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#1754) nak0n


nak0n
aktív tag

Üdv!
Egy Hexa+ 500W el fogja bírni az Asus Strix 970-et és egy i5-4440-et? Vagy érdemesebb tápra is beruházni? Remélem, nem, mert eléggé kimerítette a VGA a pénzügyi keretemet. :)
Amúgy ha most nem kell lecserélnem, a későbbiekben is ennél a tápnál maradva, meddig mehetek el CPU-val? Mi az, amit még elbír?

(#1755) tatararpad válasza nak0n (#1754) üzenetére


tatararpad
őstag

Habár nem válasz a kérdésedre de annyit tudok tanácsolni, hogy ha cseréled olyanra cseréld aminél nem osztott ágas a 12V, nagyobb fogyasztás mellé olyakat szoktak ajánlani.

(#1756) bugizozi válasza nak0n (#1754) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

A VGA maxon elvileg ~250W fogyaszt [link] a procid 85W szóval elégnek kell lenni az 500W tápnak még ha több HDD meg SSD is van a gépben :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1757) Kaproska válasza nak0n (#1754) üzenetére


Kaproska
csendes tag

Szia,
Nekem szintén asus strix 970 és i5 4440 megy a gépben. Még a kis corsair cx400w is elvitte, aminek nagyon örültem. Egyik játékkal sem volt problémám.

"Ismétlem, csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot. Ön talán ingyen csinálná?"

(#1758) baritz1995


baritz1995
tag

Sziasztok

Tönkre ment az fsp aurum s gold 600tápom,a kiker gari dec 30. lejárt viszont a doboza szerint van rá 5 év fsp gari,nem intéztem még ilyesfajta gariztatást ezért kérném a tanácsotokat.(minden tartozéka,doboza,kisker gari jegy megvan)
Érdemes megpróbálkozni vele :F ,ha igen akkor hol tudom velük felvenni a a kapcsolatot.
A válaszokért előre is köszönet :R

(#1759) tatararpad válasza baritz1995 (#1758) üzenetére


tatararpad
őstag

Elsőnek én a kiskerrel próbálkoznék, mert tudtommal a gyártói garanciát kötelesek továbbadni, tehát nem járhat le korábban az ő garanciájuk.

(#1760) RockFonok


RockFonok
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a tápegységről, megbizható van benne védelem?

Régi pc-ben ilyen van, de nem akarom magával vigye az alkatrészeket.
Azt mondták nekem, nem megbízható ez a tápegység. Nekem van 2db ilyen egy 250 Wattos és egy 300 Wattos tápom, Az egyiket már 2 éve bent van a szekrényben, kicsit égett szaga volt, de akkor is tökéletesen működik.

FSP Group FSP250-50SAV (PF) 250W tápegység.

http://mobilespecs.net/power/FSP_Group/FSP_Group_FSP250-50SAV_PF_250W.html

https://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/fsp/fsp300-60ght-p174521737/#termek-leiras

(#1761) tornas válasza RockFonok (#1760) üzenetére


tornas
őstag

Az FSp tápjai világszerte elismert és jó minőségű cuccok.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1762) RockFonok válasza tornas (#1761) üzenetére


RockFonok
tag

Köszi a választ.

(#1763) MMIX


MMIX
addikt

FSP Hydro Bronze 500W (HD500) teszt, Playwares.com
A tesztben látható ventilátor márka lehet, hogy csak koreai verzióban lesz csak, itt valószínűbb a Yate Loon.


Hydro Bronze


FSP Hyper

[ Szerkesztve ]

(#1764) irhejja


irhejja
tag

Üdv tagok!

Adott a következő helyzet:

Van egy FSP 750 Raider táp és egy ASUS Crosshair Formula Z alaplap. Az alaplapot eredetileg én használtam egy Corsair AX760i táppal, most megkapta kisöcsém, viszont az FSP tápon csak 1 darab 4+4 pin-es atx kábel van. Az alaplaphoz viszont kéne egy 1 darab 8 pin-es atx és 1 darab 4 pin-es atx kábel. A gép működik ha csak a 8-ast használjuk, de OC-hoz ajánlott mindkettőt használni...

Kérdés az lenne, hogy egy Molex > 4 Pin ATX átalakítóval megoldható lenne-e a probléma vagy nem ajánlott ilyenekkel variálni?

A CPU amúgy egy AMD FX-8350; a régi komfigomban 4.7 GHz-n futott, itt olyan 4.5 GHz lenne a cél (ha ez számít...).

(#1765) Zolifarkas


Zolifarkas
tag

Hali.

Szeretném a véleményeteket kérni az alábbi konfiggal kapcsolatban.

Táp; FSP400-60APN
Alaplap; Asus P5WD2-E Premium max 3CB DDR2 800Mhz rammal
Processzor; Intel Pentium D 925
Videokártya; Nvidia Geforce 7800GT / 1db 6 pines táp kell neki /
Merevlemez; 2 db Segate Barracuda 500GB sata / esetleg még 1db Segate 380GB ide /
Optikai; 1 db Asus sata dvd író
Egyéb; 1 db flopi,1 db tv tuner kártya pci aljzatba / nem feltétlenül szükséges /

Szerintetek elégséges ez a táp ezekhez az eszközökhöz tekintettel arra, hogy még pót kábel is kellene ennyi eszközhöz.

Üdv; Zoli

(#1766) Fortum


Fortum
tag

Sziasztok! :)

A GTX 970 helyett az MSI R9 390 mellett döntenék,de van egy kis gondom,mert nem tudom elég-e hozzá a tápom.

A konfigom:

I5-6500

2x4gb hyperx DDR4

a tápom FSP AURUM GOLD 500W

emellett van egy WD ezex 1TB +egy 300 gb samsung merevlemezem.

Előre is köszönöm a válaszotokat ! :) :R :R :R :R

(#1767) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Mivel másutt csak részleges választ kaptam, itt is megpróbálom: FSP Hyper M a kiszemelt. Árba pont belefér, részben moduláris, és a kellő csatlakozókkal rendelkezik. Viszont a tápos nagy topikban sem találtam leírást, hogy milyen a belseje. Valakinek személyes tapasztalat, vélemény? Előre is köszönöm!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#1768) Findzs válasza Hunork (#1767) üzenetére


Findzs
addikt

Nem írtad hány wattos

Itt egy 500W -os tesztje:

[link]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1769) Hunork válasza Findzs (#1768) üzenetére


Hunork
veterán

Köszi a tesztet, és valóban nem írtam, egy 600W-os a kiszemelt az R9 390 mellé. :K (meg a többi mellé, lásd adatlapom, még ez terv csak, két-három hét a megvalósulásig)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#1770) Shy


Shy
tag

Sziasztok!

A tanácsotokra lenne szükségem. Egy FSP HEXA+ 400W táp elbírja az alábbi konfigot vagy inkább 500W kell bele?

MSI b150m mortar
i5 6500 3,2 GHZ
Hyperx fury 2x4 GB
Kingston 120GB SSD
1TB vinyó
Asus GTX 950 Strix

Köszönöm! :R

Kell, vagy rakom el?!

(#1771) bugizozi válasza Shy (#1770) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

A VGA 200W fogyaszt max, a proci 65 W tuning nélkül meg az apróságok...szóval elég a 400W :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1772) nemtudom1996


nemtudom1996
csendes újonc

az fsp hyper s menyire megbízható ? jobb mint a hexa+ ?

(#1773) bugizozi válasza nemtudom1996 (#1772) üzenetére


bugizozi
őstag

Mindkettő megbízható, nem tudom egyik jobb-e mint a másik. Esetleg itt kérdezz / olvass utána [link] :)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1774) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Szevasztok!

Nem tudja valaki, honnan tudnek szervalni egy FSP SAGA II PCB rajzot es / vagy alkatreszlistat?
Jo lenne tudni, melyik 12V ag pontosan mit taplal, valamint a kondik is lassan csereerettek. Semmi puposodas, csak neha, ha sokat all a gep, lemerevedik, aztan csak az ujrainditas segit.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#1775) tornas válasza Teréz Atya (#1774) üzenetére


tornas
őstag

Szia!

Valszeg (sőt, biztos, hogy...) kétágas az a táp. Ebből kifolyólag az egyik ág az csak a CPU-t táplálja, a másik ág meg minden más fogyasztót. Nem kell ehhez semmiféle rajz. :N Ami pedig a kondikat illeti, egyezzen meg az eredetivel (feszültség, kapacitás, befoglaló méret) és fontos még hogy Low-ESR-ek (alacsony soros belső ellenállásúak) legyenek.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1776) Weper


Weper
tag

Üdv.

Olyan kérdésem lenne, hogy az FSP Hexa 500W elég erre a configra?
VGA: Asus R9 270x DC2T
Proci: Intel i7-4770
RAM: 2x2 GB + 1x4GB
Háttértár: 2 db 7200 RPM HDD + 1 SSD

Az FSP oldalán ([link]) néztem, hogy van 120W, 336W és 16.1W. A 120W-os az a procihoz, a 336W-os a VGA-hoz, a 16.1W-os pedig a háttértárakhoz tartozó csatlakozó?

Jelenleg ez a tápegység van, előző procim i3-as volt és 2 év után tönkrement a VGA-m. Ha fel volt telepítve a VGA drivere, akkor fekete lett a képernyő és lefagyott a gép. Próbáltam Windows újratelepítéssel, de az se segített neki, azóta lecseréltem az alaplapot + a procit i7-esre és raktam a gépbe 1 SSD-t is, de az se segített neki. Másik monitorral is próbáltam, illetve átalakítóval is, de nem segített. Elküldtem garanciába, küldtek 1 másik kártyát, az viszont csak 10 napig bírta, végül ugyanezek a tünetek jelentkeztek az újnál is és azt is visszaküldtem, 1 hete már garanciában van. (Az új is 270x volt.)
Lehetséges, hogy a tápegység miatt romlott el?

A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#1777) bugizozi válasza Weper (#1776) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Próbáltad esetleg másik driverrel (újabb/régebbi) ?
Esetleg kérj kölcsön valakitől egy másik tápegységet.
Milyen gyakran jelentkezik ez a fekete képernyő?
Hőfokok rendben vannak? (proc, vga)
Szvsz bírnia kellene a 270X-et.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1778) Weper válasza bugizozi (#1777) üzenetére


Weper
tag

Próbáltam másk driverrel, azzal se volt jó. Hője az tökéletes volt. Fekete képernyő pedig folytonos volt, amikor fent volt a driver, azaz a Windows be se bootolt. Csak akkor működött, amikor töröltem a drivert csökkentett módban.
Másik táppal már nem tudom megpróbálni, mert már gariban van.

[ Szerkesztve ]

(#1779) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

S es M kozott mi a kulonbseg?

(#1780) bugizozi válasza DrojDtroll (#1779) üzenetére


bugizozi
őstag

Az 'M' az moduláris.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1781) DrojDtroll válasza bugizozi (#1780) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Akkor gondolom dragabb is. Mennyit jelent ez arban?

(#1782) bugizozi válasza DrojDtroll (#1781) üzenetére


bugizozi
őstag

Pl: FSP Hyper M 500

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1783) #68216320


#68216320
törölt tag

Van egy FSP ATX-300PNF tápom.
Egy Atom-os géphez használnám 2db HDD-vel, tehát igen alacsony teljesítményfelvétel mellett.
Mi a véleményetek, lelassíthatom a ventit minimálisra? Szeretném, ha teljesen hangtalan lenne szinte.

(#1784) Findzs válasza #68216320 (#1783) üzenetére


Findzs
addikt

Nézzél egy olyan ventit aminek jó a légszállítása alacsony fordulat mellett és cseréld ki a ventit rá
Egyébként is elég idős táp, már egy ideje nem kapni érdemes megnézni a kondikat is nem e púposak.
Na meg persze ahová be lesz építve ne legyen túlzsúfolt és jó szellőző legyen a ház.
Ne a tápnak kelljen mondjuk a proci hőjét is kivezetni a gépből.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1785) #68216320 válasza Findzs (#1784) üzenetére


#68216320
törölt tag

Egy ilyen miniITX laphoz használnám egy ilyen házban.
Elöl-hátul 12cm venti van a házban, amit szintén lelassítok, mivel nem lesz igazából semmi ami melegedne túlzottan.
A tápban a kondik nem púposak, szinte új állapotban van, nem használtam a gépet amihez vettem.
Alapvetően egyáltalán semmi borda nem meleg a 2db HDD + 6W TDP APU mellett.
Ezért gondoltam, hogy a venti tápvezetéket átforrasztom a +5V ágra.
Nem is a venti hangos igazából, hanem a feleslegesen átnyomott levegőmennyiség csinál zajt. Gondolom nincs benne fordulatszám szabályzás.

[ Szerkesztve ]

(#1786) Findzs válasza #68216320 (#1785) üzenetére


Findzs
addikt

Szerintem nem lesz gond ha lekötöd.
De úgyis kiderül mert akkor kikapcsol mert ha jól tudom van benne hővédelem.

De majd kijavít valaki ha nem :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1787) #68216320 válasza Findzs (#1786) üzenetére


#68216320
törölt tag

Közben kiderült, hogy van benne venti szabályozás.
Vettem bele egy új ventit és a régi helyére kötöttem, a szabályozóra.
Semmi hangja most, de ha kell gondolom emel majd a feszültségen és ezzel a fordulatszámon.
Így halk is, de ha kell fel tud pörögni.

[ Szerkesztve ]

(#1788) Findzs válasza #68216320 (#1787) üzenetére


Findzs
addikt

Akkor megoldódott :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1789) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

van valami lehetőség direktbe az FSP-n keresztül gariztatni a tápom?

Gondolok arra, hogy nem oda vinném ahol vettem, mert rendszerint sokat ülnek rajta, hanem valahogy lejelenteni és fsp küldene futárt, vagy csak én hiszek a mesébe? :D

Xbox One: bandymnc

(#1790) Frenk


Frenk
aktív tag

Sziasztok!

2014-ben vásároltam egy FSP Raider 550 Silver minősítésű tápegységet amely a hétvégén ( 2016. 11 . 12. ) meghibásodott, működésképtelen lett. A számítógép működése közben - átlagos használat - egy "csattanás"-t/durranást követően a számítógép leállt, a lakás kismegszakítóját "leverte". Ezt követően próbáltam áram alá helyezni de sajnos a fenti eset - csattanással "leverte" a kismegszakítót - megismétlődött. Szerencsére - jelen helyzetet tekintve nem vitte magával az egész gépet.
A tápot az iPon-nál vásároltam / 5 év garanciával / és ha most oda küldeném vissza akkor Ők bevizsgálási díjat számolnak fel / amely 3000 Ft. /.
Érdeklődöm, hogy az FSP-nek van e hivatalos magyarországi képviselete/szervize ahol ezt az 5 év garanciát lehet érvényesíteni - mellékes "lenyúlások" nélkül?

(#1791) MMIX válasza Frenk (#1790) üzenetére


MMIX
addikt

"Ők bevizsgálási díjat számolnak fel / amely 3000 Ft. /. "
-Ez biztos és nem komplett kép bevizsgálására vonatkozik? (munkadíj)

Nagyker-ek vannak, képviselet nincs. Németeknél, franciáknál, angoloknál, oroszoknál van.
A postát akkor neked kellene fizetni külföldre.

[ Szerkesztve ]

(#1792) Frenk válasza MMIX (#1791) üzenetére


Frenk
aktív tag

Idézek a garancia érvényesítésének bejelentésére kapott emailből.
"Felhívjuk figyelmét, hogy a nem cégünk által összeszerelt, de alkatrészenként vásárolt konfigurációk esetén bevizsgálási díjat számolunk fel."
"Igen, díjköteles minden nem általunk összeállított konfiguráció.
A hibától vagy jellegétől függetlenül."

Ha jól tudom akkor a garanciális igény érvényesítésénél mint vásárlót nem terhel semmilyen költség - sem bevizsgálási sem posta/csomagköltség. A postaköltséget is téríteniük kellene.
Valahogy nincs kedvem "benyelni" 3000-Ft bevizsgálási díjat +a postaköltséget.

(#1793) tatararpad válasza Frenk (#1792) üzenetére


tatararpad
őstag

[link] Garanciális termék ügyintézéséhez használja a GaranciaFutár menüpontot! Szerintem te nem szervizeltetni akarsz náluk, hanem garanciát érvényesíteni. Arra a garanciafutár kellesz neked, az iponos ügyintézővel ne foglalkozz.

[ Szerkesztve ]

(#1794) Redneck


Redneck
veterán

FSP Hexa 400 tápom van, 4 éves. A ventilátor elkezdett nagyon halkan kerregni. Hogy tudom orvosolni a problémát?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1795) Findzs válasza Redneck (#1794) üzenetére


Findzs
addikt

Szerintem felesleges olajozással próbálkozni, le kell cserélni a ventit

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1796) spyki


spyki
tag

Sziasztok!

Szeretném a tanácsotokat kérni. Vettem 4 hete egy Fsp Hyper M 600-as tápot. Az a gondom vele, hogy szinte rögtön (2-3 nap után) elkezdett halkan zörögni a ventillátora. Nem folyamatosan csinálja, de kb. percenként 2x 5-10 másodpercre. (Független attól,hogy terhelve van-e a gép vagy sem.) Az egész gép nagyon csendes ezt kivéve, ezért nagyon zavar, viszont nem szeretném garanciáztatni ha egy mód van rá, mert szükségem van a gépre. Nincs időm 1-2 hetet várni a tápra ha egyáltalan kicserelnék a ventit.
A kérdésem az lenne, hogy ezen a tápon forrasztanom kéne a venti cseréhez, vagy csak simán "rádugom"? ( Persze, ha szétszedném látnam én is, de első körben nem piszkálnám.)
Előre is köszi a válaszokat!

(#1797) Findzs válasza spyki (#1796) üzenetére


Findzs
addikt

Meg lehet úgy is oldani hogy a meglévő venti vezetékét elvágod és az újnak is.
Persze úgy, hogy a táp alaplapjáról megmaradt vezeték elég hosszú legyen.
Aztán a vezetékeket blankolod és szín szerint összekötöd és zsugor csövezed.
Nyilván a forrasztás jobb megoldás.

Persze én inkább nem nyúlnék egy garos táphoz.
De viszont arra sincs garancia, hogy amire kicserélnék másik tápra nem ciceregne az is egy idő után.

Nekem Aurum van már vagy 4 éve de semmi hangja, szerencsére :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1798) Teréz Atya válasza Findzs (#1797) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hat, lehet, hogy abba mar nem azokat a gagyi siklocsapagyas Yate Loon-okat pakoljak. En csereltem mindket FSP tapomban Arctic F8-ra, azota ovom es bodotta van. :D

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#1799) spyki válasza Findzs (#1797) üzenetére


spyki
tag

Köszi a választ! A régi chieftec tápomnál pontosan így oldottam meg a ventillátor cserét. Ennél a garancia miatt vacilálok... Na, még alszom rá párat. :)

(#1800) syberia válasza Teréz Atya (#1798) üzenetére


syberia
veterán

Nálam 2 csapágyas Fsp járt már, mindkettőt le lehetett halkítani zsírozással.

https://howbad.info/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.