Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Wasp91


Wasp91
aktív tag

Sziasztok!
Egy FSP Saga 450W el bírja ezeket vagy kellene egy combosabb táp?
Asus M4A78-E alaplap
AMD Athlon II X3 435 4magosítva 3.5 Ghz-en
3x Kingmax 1024 MB DDR2
Geforce GTX 460 768 Mb 851/2003on
2 HDD: WDC WD5000AAKS WDC WD1001FALS
+ 1 db nec optiarc dvd író

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#452) MMIX válasza Wasp91 (#451) üzenetére


MMIX
addikt

Szerintem elbírja, ha 400W-os Saga tápod lenne az is elbírná.

(#453) jaffa 2843 válasza Czimby (#450) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

sikerült találnom ingyen egy ilyen ventit: [Coolink SWiF2-1201]
ezt ha bele applikálom az fsp bluestorm tápba, az jólesz?
mindenképp vágni kell a kábeleket, vagy ha kivezetem az is jó?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#454) Czimby válasza jaffa 2843 (#453) üzenetére


Czimby
addikt

Hello!

A gyári venti 88cfm-es, a Coolink 94cfm, szóval ez alapján jónak kell lennie.
Mondjuk az érdekes, hogy a gyári venti 0.30A míg a Coolink csak 0.14A, enyivell modernebb lenne?

A venti kábelt mindenképp vágnod kell, mivel forrasztva van nem csatis.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#455) jaffa 2843 válasza Czimby (#454) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

ha simán elcsípem a gyárit ezt pedig kivezetem a tápból egy külön csatira az ugy nemjó? és akkor nekell elvágni az uj venti kábelét és a csatlakozója is megmarad

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#456) jaffa 2843 válasza jaffa 2843 (#455) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

megcsináltam kivezetéssel :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#457) Czimby válasza jaffa 2843 (#456) üzenetére


Czimby
addikt

Grat!

Így a leg elegánsabb és legegyszerűbb cserélni a ventit is.

A fordulatszán jelet(sárga) pedig rádughatos a lapra és látod mennyit is pörög éppen a venti.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#458) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Érdeklődnék, hogy az FSP350-60APN-en milyen csatlakozók találhatók, és hány db van belőlük.

Előre is köszi :R

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#459) MMIX válasza Goatman (#458) üzenetére


MMIX
addikt

Helló!
Egy biztos, hogy a Magyarországon árult APN 350W-on nincs PCI-e tápcsatlakozó.
A molex, és SATA csatlakozók száma változó, 2-3db.

(#460) mmdms


mmdms
addikt

Heló!
Kérdésem lenne, a képen látható kondi mennyire vészes?
képp
bírni fogja ez még a gyűrődést?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#461) petivagyok


petivagyok
tag

Nemrég vettem egy FSP Hexa 400W-os tápot, eddig teljesen meg vagyok vele elégedve, egyetlen negatívum talán az hogy rövidek a csatlakozói bár nekem pont megfelelnek. :))

STEAM: https://bit.ly/2Ds4727

(#462) MMIX válasza mmdms (#460) üzenetére


MMIX
addikt

Az már csere érett, és ha van még ugyan ilyen kondi a tápban az is csere, még ha nincs is púposodva.
"bírni fogja ez még a gyűrődést?"
-nem.

(#463) mmdms válasza MMIX (#462) üzenetére


mmdms
addikt

Az ugyanilyen értékűekre gondolsz cserét, vagy mindre?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#464) MMIX válasza mmdms (#463) üzenetére


MMIX
addikt

A már felpúposodott kondival megegyezőekre gondoltam. (értékű és márkájú)

(#465) mmdms válasza MMIX (#464) üzenetére


mmdms
addikt

Így gondoltam én is, akkor jól értelmeztem, köszi!

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#466) gabyka válasza petivagyok (#461) üzenetére


gabyka
aktív tag

Naja, a hexáknak igen rövidke a vezetékük, alsótápos házba nem jók. Ezenkívül nekem hangosnak is tűnik picit...

(#467) Bloodrayne2


Bloodrayne2
tag

Nekem FSP 450W táp van ami 500W-ig megy :D megvagyok elégedve :D Gigabyte HD5770 1GB-ot lazán elbírja ventikkel és neonokkal :D

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#468) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

sziasztok, van egy kis gondom meggondolatlanul vettem egy 400 as hexát és az a bajom hogy egyrészt rövid a 4 tűs 12v csatija mert a házban alulra került a táp (máshova nem is tudom betenni) másrészt ez az alaplap már 6+2 es csatit igényelne, kipróbáltam kicsavarozom a tápot és rádugtam simán a 4 est, de meg sem mozdult semmi se, szóval sajnos ez gond, létezik bármilyen olyan átalakító hosszabbító amivel ezt meg tudom oldani, vagy táp csere kell (esetleg FSP aurum 400 ra) ?

(#469) MMIX válasza BemAnyó (#468) üzenetére


MMIX
addikt

"ez az alaplap már 6+2 es csatit igényelne"
A 6+2 kifejezés a PCI-e csatlakozóra használatos. Alaplap ATX 12V 8pin EPS (4+4).
Alaplap leírást nézd meg, hogy a normál 4pin ATX 12V csatlakozót az alaplapi 8pin foglalat melyik szélébe kell bekötni.
Nálam az alaplap 24pin(lap) +8pin(CPU)-es és mégis hibátlanul szuperál egy 20pin(lap)+4pin(CPU) tápegységgel.
Átalakító és hosszabbító 4pin->8pin ATX 12V természetesen létezik.
i5 2500K max. TDP 95W, szerintem simán elegendő neki a 4pin CPU táp is.

(#470) BemAnyó válasza MMIX (#469) üzenetére


BemAnyó
senior tag

köszi;) én ahogy irtam is kicsavaroztam a tápot a helyéről bekötöttem a 4 est is és meg se moccan a cucc, az is lehet hogy maga a táp is megtréfál ? gyanús is volt kétszer is megnéztem hogy mindent bekötöttem e és hogy tényleg be van e kapcsolva a táp, de még csak fel se villant semmi se... próbáltam az alaplapi power gombot is (asrock ugye ;) ) de ugyan úgy semmi, de végül is kb már tárgytalan mert iponosokkal beszéltem és azt mondták hogy küldjem vissza, úgyhogy megoldódik ez csak győzzem kivárni,

(#471) fradi81


fradi81
veterán

Hello

fsp400pnf tápom van, de időnként kerreg a venti, ebben ki lehet cserélni buherálás nélkül egyszerűen? Milyen a csatlakozója? Ha igen, milyet érdemes bele venni? Olyan kellene ami halk és sokáig bírja.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#472) pitbull1990


pitbull1990
csendes tag

Sziasztok! Kis segítségre lenne szükségem! Van egy FSP 650 80GLN tápom. Az a probléma hogy időnként csinál olyan mókás dolgokat, hogy nem kapcsol be. Nem kapja el a " gyújtást " csak 4.-5. próbálkozásra. Van amikor hetekig nem jelentkezik a probléma de van amikor napokig ezt csinálja. Nem tudom mi lehet a baja, és a szervízben is azt mondták, hogy semmi baja, náluk nm jelentkezett a hiba. Ha valaki tudna segíteni hogy mi lehet a baja ( akár csak 1 tippel ) azt megköszönném!

ATHLONIIX2 255, Xigmatek Loki SD963, GA MA74GMT-S2, KINGSTON HYPERX 2*2GB, GIGABYTE 8600GT, SIRTEC 460W

(#473) LordD


LordD
csendes tag

Hali!

Segítségetek kérném! Van egy fsp 400-60ghn tápom és a venti rajta 2000-et pörög. Ezt valahogy lelehet szabályozni valamilyen programmal? Vagy nyugodjak bele hogy ennyi megy! :D Kicsit hangos így! Válaszokat előre is köszönöm!

Configom:

Asus m4a785td , phenom II x4, 8gb ddr3, asus 4850, 2 winyo: 500gb, 150gb.

(#474) Ixion77


Ixion77
őstag

Sziasztok!

Beszereztem egy FSP Aurum 400W-os tápot. Antec P180-as torony házam van, amelynek az alján külön sáv található a tápnak. A házon csavarok kiképzése olyan, hogy ezt a tápot akár ventivel felfelé, akár azzal lefelé be tudom szerelni. De vajon melyik a helyes?

A régi tápom ventivel lefelé volt bent, mint ahogy a tápok általában lenni szoktak. Ennek az FSP-nek azonban a tápcsatlakozó feletti matricája akkor áll normálisan (olvashatóan), ha maga a táp ventije felfelé van. Ezzel arra akarnak utalni az FSP-nél, hogy ha lehet, úgy szereljük be hogy a venti felfelé legyen?... Vagy csak véletlenül rakták rá fejjel lefelé a matricát?... Ahogy látom a neten, minden Aurumon így van a matrica... Szerintetek hogy szereljem be, hogy jobb ennek a tápnak?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#475) Diablo18


Diablo18
senior tag

gondolom csak úgy kell be szerelni hogy a venti lefelé nézzen
és tudjon levegőt szívni
mert ha a ház teteje felé van akkor az eléggé gáz ha nem kap levegőt
legalábbis gondolom én
én sem szeretném ha be zacskóznák az arcom..... :DDD :U

(#476) Ixion77 válasza Diablo18 (#475) üzenetére


Ixion77
őstag

Ebben a P180-as házba berakva a tápot felette is, alatta is 2-2 cm hely marad. Ha ilyen egyszerű lenne a megoldás nem tettem volna fel a kérdést :)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#477) Ixion77 válasza Ixion77 (#476) üzenetére


Ixion77
őstag

Úgy látom, más is összeakadt ezzel a kérdéssel:
http://www.tweaktown.com/reviews/4137/fsp_aurum_gold_au_700_power_supply_review/index3.html

"On the back we see more Arrow Dynamics going on here. The funny thing is that the power supply is actually upside down in the picture. "

Elég egyszerűen elintézte, ha jól értem az író szerint ez funny, de attól a ventinek még alul kell lennie... Én meg nem akarom elhinni hogy az FSP direkt fejjel lefelé rakná a 100-240VAC matricát minden Aurum tápjára...
Lehet hogy mindegy hogy rakom? Vajon a táp, és a venti melyik pozícióban lesz hosszabb életű?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#478) Diablo18 válasza Ixion77 (#477) üzenetére


Diablo18
senior tag

hát ha ez így van rakd úgy ha a hely ugyan annyi
ha minden tápon úgy van akkor biztos úgy kell használni
én tuti úgy használnám hogy normálisan lássam a matricát
meg végülis a táp élet tartamában ez nem csinál semmit
szerintem a ventinél sem
meg ha az be is szarik akkor gari
v venti csere
aztán szvsz :R

(#479) p!ksz


p!ksz
csendes tag

Hóka! Úgy tűnik csapágyas lett az FSP CRG-400-as tápom. Nem akarok újat venni, szerintem elég lenne egy ventillátor csere is. Valaki tud ajánlani egy bele való darabot? Pontos típust plíz. ;) Köszi.

(#480) Diablo18 válasza p!ksz (#479) üzenetére


Diablo18
senior tag

bele megy abba minden gondolom 12 cm es venti
bele próbálsz egyet aztán meg látod
nekem is ez a gondom

én 1 kék ledes ventit akarok bele szerválni

még megy de már kezd hangosodni a venti

fps blue storm 2 őm van
ez sem az eredeti ventije már

:)
de az a legkisebb gond hogy a venti hal meg

szerintem... :F

(#481) Hurkaleves válasza p!ksz (#479) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nekem (is) egy Bluestorm II van és úgy vettem (használtan), hogy nagyon búgott a ventije.
cseréltem is egy kezem ügyébe akadó 12-es Coolermaster-ra. ezzel most atom csendes és elegendő légszállítást biztosít. ahogy figyeltem nem nagyon melegszik a táp szóval nem kell 100000 rpm-en pörgő venti bele. ;)

(#482) Diablo18


Diablo18
senior tag

jaja nagyon jó légszállítása van
de azt vettem észre eléggé oda pörget a ventinek
vagy ez normális?

bár csak windows alatt meg ha játszom

amikor be nyomom a gépet nem fúj annyira

(#483) Diablo18


Diablo18
senior tag

meg hát gondolom kék vihar a neve
gondolom azért
mert jól hűt

(#484) Hurkaleves válasza Diablo18 (#482) üzenetére


Hurkaleves
őstag

olyan ventit kell választani ami 12 volton sem megy 1200rpm fölé. az csendben fog maradni.

(#485) Diablo18


Diablo18
senior tag

kösz :R

(#486) barni210


barni210
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem az lenne összegyüjtöttem pár alkatrészt gondoltam csinálok belöle 1 gépet:

Gigabyte 880ga ud3h
Sapphire radeon HD 6870
AMD Phenom II x4 955 Black Edition
2x 4gb kingston hyperx xms 1600 mhz
OCZ Agility 3 SATA III 2.5" SSD 60GB

érdekelne hogy ezeket kielégiti e egy fsp aurum 600 gold vagy ajánlotok jobbat ebben az árban illetve mi a véleményetek a konfigról...
Elöre is köszönöm a válaszokat
Üdv

(#487) fradi81 válasza barni210 (#486) üzenetére


fradi81
veterán

Hello, jó a gép, a táp meg elég kell hogy legyen. [link]

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#488) Hurkaleves válasza fradi81 (#487) üzenetére


Hurkaleves
őstag

bőőőven! az a táp proci tuningot és még egy ugyan olyan vga-t is elvinne röhögve. ;)

(#489) barni210


barni210
csendes tag

Köszi a válaszokat!

Még annyi érdekelne hogy az everest 85+ jobb e az aurum goldnál illetve az aurom gold 600 és 700 között 2000 ft külömbség van akkor már gondolom érdemesebb azt venni?

(#490) fradi81 válasza barni210 (#489) üzenetére


fradi81
veterán

Úgy tudom, lehet rosszul, minél nagyobb egy táp, annál rosszabb a hatásfoka. Egyébként mire kellene 700W? Felesleges. Bár ha nem számít a fogyasztás, és raksz bele még 3-4 VGA kártyát akkor nem szóltam :)

moto g72, Ninebot d28e

(#491) Hurkaleves válasza barni210 (#489) üzenetére


Hurkaleves
őstag

vehetsz nagyobb tápot mert attól még nem fog többet fogyasztani a géped.
a lényeg, hogy crossfire-t is elvinné a 600-as. innentől kezdve te döntesz, hogy mit veszel.
(ahhoz a konfighoz még egy 400-as is elegendő lenne.)

(#492) barni210


barni210
csendes tag

Mégegy Hd6870 lesz benne ha asnnak elég az 500as gold akkor nem veszek nagyobbat...

(#493) Hurkaleves válasza barni210 (#492) üzenetére


Hurkaleves
őstag

2db 6870 lesz? akkor oda kelleni fog a 600-as.

(#494) Diablo18


Diablo18
senior tag

1 et írok ide
fps tápokat ne kezdjetek el manuál össze zárni
ha nem tudjátok elsőre melyik az a 2 pin amit össze kell hogy be kapcsoljon
mert azonnal oda szarik a bekapcs vezérlő panel ic:D
most 1 ilyen kis panelt vennék:) mert a tápomnak semmi baja csak nem kapcsol be

(#495) Hurkaleves válasza Diablo18 (#494) üzenetére


Hurkaleves
őstag

zöld kábel + valamelyik fekete. ez bármelyiknél érvényes

(#496) creation válasza 14adam (#398) üzenetére


creation
senior tag

Bátor ajánlat volt ez a szikrázás utáni, kösd össze és teszteld dolog...

Én előbb a szervízt javasoltam volna.

Aki nem műszerész vagy nem hobbi elektromos "szakember", az inkább csak ne kötögessen és ne virgonckodjon, még ha DC oldal alacsony feszes részéhez piszkál akkor se.

Utoljára én az Eurocase tápom moddingja és procim OC-ja után mondtam búcsút a fent említett tápnak, amit én is kötöttem, volt is automata lekapcsolás. (Hozzátenném, az alaplap nem engedte bekapcsolni a tápot, zöld+fekete összekötés meg automata levágáshoz vezetett némi füst társaságában)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#497) Diablo18 válasza Hurkaleves (#495) üzenetére


Diablo18
senior tag

igen de nem mindegyik táp hal ki
ha nem találod el elsőre
régebbi tápoknál ilyen nem volt

(#498) creation válasza Diablo18 (#497) üzenetére


creation
senior tag

ATX tápoknál általában szabvány, hogy:

Zöld + Fekete vagy Szürke + Fekete, ha nincs zöld, amúgy pedig e szerint kell eljárni: [link]

A PS-ON és a COM csatlakozók összekötésével.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#499) Karex


Karex
senior tag

Üdv mindenki!

Első generációs FSP Bluestorm (CRG belső valószínűleg) tápban szeretném cserélni az eredeti ventit.
Olyat keresek, ami légnyomásban is legalább annyit tud, mint az előd (70 CFM körül, ha minden igaz). Továbbá nem lenne hátrány, ha alacsony feszről is tudna indulni, mert akkor tápon belül az eredeti két pines csatlakozóra kötném, az viszont csak 4-5V-ot ad le hidegen indítva.

Szóval kell egy venti, ami nem retten meg ezektől a feltételektől. :)

(#500) Térdkalács


Térdkalács
csendes tag

sziasztok kérdésem az lenne,hogy mennyire jo és megbizhato ez a fsp aurum 700w gold táp? ára az tetszik de pl ugyan ez a 700 wattos táp enermaxba nem 24k hanem kb 50k,valaki megtudja indokolni miért ennyivel drágább a enermax 700w 87+ os táp vagy miben jobb mint a fsp? Elöre is köszi a választ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.