Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Mr. Teddy válasza maláj (#249) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Én is elosztottam 4-re a két molexet. Elején valami nem klappolt a géppel, de aztán ment, biztos bírni fogja.

(#252) maláj


maláj
őstag

14adam & Mr. Teddy: :R

(#253) pakai93


pakai93
csendes tag

hello!

nekem egy FSP Everest 500W 80plusz-os moduláris tápom van...
az lenne a kérdésem h elbirna egy i7 870-es proci társaságában egy GTX470-et? :U
meg persze mellette lenne még más egyéb kisebb fogyasztású hardver :D
előre is köszönöm a választ

üdv pakai93

JINBA ITTAI

(#254) elfelejtette válasza pakai93 (#253) üzenetére


elfelejtette
veterán

Simán.
Tuningot milyen szinten tervezel?
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#255) pakai93 válasza elfelejtette (#254) üzenetére


pakai93
csendes tag

hát először csak pár teszt erejéig tuningolnám, a procit fesz emelés nélkül szeretném addig vinni amig még birja a vga-t meg még nem tudom de azt is vmi hasonló szintre... a lényeg h ne legyen olyan hangjuk mint a gőzmozdonynak és ne is izzanak :D

am kb hány watt tartalék maradna még ezzel a konfiggal a tápban? :U

JINBA ITTAI

(#256) pakai93 válasza pakai93 (#255) üzenetére


pakai93
csendes tag

picit utánaolvastam... kerekitve 84%-os hatásfokkal dolgozik :D azaz 1% hiján 425W-ot képes leadni max ugye?
ha minden igaz akk a proci 95W-ot eszik, a vga meg kb 215W-ot, de a vga-ra pontosa adatot nem találtam :(
de akkor is ha minden cullangot beleszámolok, ventik vinyók stb. nem ehet többet 360W-nál, ezért tuti van benne tartalék még ha 65W nem is de 50W tuti..
kb helyes az elképzelésem?
:R

JINBA ITTAI

(#257) 14adam válasza pakai93 (#256) üzenetére


14adam
addikt

A hatásfok nem azt jelenti,hogy mennyit tud leadni. Melyik tápot vegyem topic első hsz-be szépen le van írva. AMúgy 430w körül tud leadni 12 voltos ágon. Bőven elég a te gépednek :K

(#258) pakai93 válasza 14adam (#257) üzenetére


pakai93
csendes tag

értem...
köszönöm a választ...
azt tudom h a mostani gépemnek elég bőségesen... az volt a kérdés h a tervezett gépnek is elég lesz-e ugy h nem kell neki erőlködnie!
i7 870
GTX470
ha erre irtad akk sry, csak félreérthető :)

JINBA ITTAI

(#259) 14adam válasza pakai93 (#258) üzenetére


14adam
addikt

az I7-es gépre írtam,hogy elég

(#260) pakai93 válasza 14adam (#259) üzenetére


pakai93
csendes tag

ez esetben köszönöm a segitséget :R :R

JINBA ITTAI

(#261) 14adam


14adam
addikt

Ezt már nem hiszem el :W :W :W Késik a zen felújító projekt mert teljesen kifingott. El akartam indítani erre nem indul. Nah mondom mi a franc,hisz előtte ment. Táp belső kikap méregetem multival a dolgokat. Emi szűrűn semmi baj,primer oldal is rendben és a kimeneti oldalon elfingott valamelyik dióda... 12voltos diódák az-az középsőből valamelyik a 4 közül. le kell róla forrasztani mint a 12db-ot de olyan brutálisan van oda forrasztva,hogy 400fokra állítót pákával és ónszippantóval nem bírtam kiszedni még egyet se :U :W olyan szarul van megtervezve az egész,hogy 1db-ot nem lehet kikapni... Egy pár ft-os alkatrész miatt szerelhetem szét ennél jobban :U Majd lesznek képek és logout cikk

[ Szerkesztve ]

(#262) rsf válasza 14adam (#261) üzenetére


rsf
senior tag

Én hasonlóan jártam egy inverterrel a Fet-ek környékén volt cin rendesen. Most meg megint kellene 3 kis vezérlő panelt cserélnem benne, de a forr. pontok már kezdik feladni.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#263) I'm Jocc


I'm Jocc
csendes tag

Hali!
Nekem egy FSP PNF-400-as tápom van, jelenlegi konfigom elég tré. Most akarok egy új konfigot beújítani. (AMD Phenom II X4 955 BE, Asrock 880GXH/USB3, Sapphire HD6850, 4GB DDR3 Kingtone HyperX) Tápot egyből nem szeretnék venni, addig elég lesz szerintem ez is. Na most arra gondoltam, hogy kivágom a ház tetejét(mivel felsőtápos ház) és megfordítom a tápot, hogy eleve friss levegőt szívjon, ne a meleget a házból, így talán elkerülhetem, hogy addig se főljön meg a cucc. Szerintetek milyen az ötlet? Pár ember szerint jó az elképzelés.

Never give up, NEVER BACK DOWN!

(#264) 14adam válasza rsf (#262) üzenetére


14adam
addikt

(#265) lsk


lsk
csendes tag

Sziasztok!

Egy kérdése lenne felétek.
A konfigom a következő:

processzor:
S1156 Intel Core i3 550 3.2GHz 2 mag + HT, 4MB c.,733MHz GPU, 32nm

alaplap:
Intel S1156 H55 ASUS P7H55-M LX SI dual DDR3, VGA, DVI, Core i3, i5, i7

memória:
DDR3 Kingmax 4GB 1333MHz

videókártya:
ATi Radeon HD 5770 ASUS 1GB DDR5, CuCore HDMI, DP, DircetX 11

merevlemez:
SATA 500GB Seagate Barracuda 7200.12 32MB

ház:
CoolerMaster Elite 430

táp:
FSP 400-60APN 400W
80+

A kérdésem a következő: a tápom elbírná az alábbi hűtés-béli bővítéseket?
Amiket be szeretnék szerelni:
1.Cooler Master Hyper TX3 processzorhűtő
2.Nexus 12 cm ventillátor(feszültség 6,5-13.8 V,légszállítás 36,87 cfm,fordulatszám 1000 rpm)
3.Cooler Master 12 cm ventillátor 4db LED-del(Voltage 12 V(DC).Current (Ampere) 0.35 A,Input (Watt) 4.2 W,Speed (R.P.M.) 2000 RPM ± 10%,Air Flow (CFM) 90 CFM)

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#266) 14adam válasza I'm Jocc (#263) üzenetére


14adam
addikt

vinni fogja akkor is mert nem fogyaszt sokat az a vga. Hangja meg fog jönni viszont ha leterheled jobban a gépen

(#265) lsk a ventilátorok fogyasztása nagyon kicsi,ezért azokkal nem is szoktunk számolni. Amik számítanak az,hogy milyen proci+vga és a tuning. Neked is elég lesz a tápod hozzá :K

(#267) lsk válasza 14adam (#266) üzenetére


lsk
csendes tag

Köszönöm 14adam a segítséget, így nem húzok zsákbamacskát a megvételükkel :) Fel szeretnék készülni a nyárra, míg olcsón be tudom szerezni ezeket.

(#268) I'm Jocc válasza 14adam (#266) üzenetére


I'm Jocc
csendes tag

Köszi! :R Hát, így P4 mellett tuningnál jön meg a hangja, meg nyári melegben:D Amúgy igen csendes egy táp! :K

Never give up, NEVER BACK DOWN!

(#269) Fósz


Fósz
csendes tag

Sziasztok

Lecseréltem FSP-400PNF tápomat egy FSP-500-60GLN fortron/source tápra mert a régi mégsem bírta annyira az új VGAt (MSI N460GTX HAWK) lekapcsolgatott fázisokat ha nem kapott elég feszt.
Mi a véleményetek, tapasztalatotok erről az FSP500-60GLN tápról ? Megbízható jó táp ? Megérte elcserélnem ?

(#270) 14adam válasza Fósz (#269) üzenetére


14adam
addikt

természetesen megérte. Valószínű,hogy a pnf-be levő alkatrészek kiöregedtek és ezért nem bírták már el a 460-at. fullon hajtva vagy játékok alatt kapcsolt le?

Amúgy jó csere volt,remek táp és megbízható,ha halkabb kellet volna akkor sagaII

Többiek: nincsmit ;)

[ Szerkesztve ]

(#271) Fósz válasza 14adam (#270) üzenetére


Fósz
csendes tag

Játék közben kapcsolgatta le, csak ugy vettem észre a régibe több volt a 'vas' :D ezért kérdeztem rá.

Köszönöm :R

(#272) Fósz


Fósz
csendes tag

De még mindíg előfordul :S ez mér van ????? :W
Nem olyan sűrűn de megesik hogy beakad és lekapcsol 2 fázist :O

(#273) 14adam válasza Fósz (#272) üzenetére


14adam
addikt

mit értesz az alatt,hogy "lekapcsol 2 fázist? " :U azért volt nehezebb a pnf mert ott abba még passzív pfc van és a vasmag elég nehéz. Egy tápról nem úgy döntjük el,hogy minőségi,hogy megmérjük a súlyát :N

[ Szerkesztve ]

(#274) Fósz válasza 14adam (#273) üzenetére


Fósz
csendes tag

A VGA alján van 6 indikátor fény, úgy tudom hogy azok jelzik mennyire pörög, és mikor beakad a játék akkor csak 4 világít a 6ból.
A VAS szót csak képletesen használtam :D

(#275) 14adam válasza Fósz (#274) üzenetére


14adam
addikt

Itt is le-le kapcsolgat 2 fázist játék alatt. Nem kell aggódni,annyit nem eszik az a kártya,hogy az 500-as ne vinné. Nyílván amikor nincs leterhelve annyira a gpu akkor kapcsolja ki azt a 2 fázist

[ Szerkesztve ]

(#276) tetrix


tetrix
tag

sziasztok!
van egy 4 éves 600W-os Epsilon tápom most vettem észre hogy ciceregni kezdett.ezen kívül semmi baja teszi a dolgát. Olvastam hogy a 600-700W-osakkal van probléma a GLN 500-as elektronika miatt, vajon ennél is ez jött elő? lehet ezt cserélni vagy javítani; vagy kezdjek el új táp után nézni? :F

(#277) 14adam válasza tetrix (#276) üzenetére


14adam
addikt

neked is az lehet a baja mint a legtöbb régi tápnak,hogy kiszárad a kondi és ezért ciripel vagy búg. Pár ezerből meglehet oldani a cserét ha az a baja. Energia takarékossági funkciókat kapcsold ki mert az is lehet az okozója,hogy nincs eléggé leterhelve

(#278) Fósz válasza tetrix (#276) üzenetére


Fósz
csendes tag

Nekem egy Chieftech tápom cicergett 1-2 hónap mulva meg is főtt, pedig alig volt 2 éves.

(#279) Fósz válasza 14adam (#275) üzenetére


Fósz
csendes tag

Amúgy nálam az a gond hogy hosszabb időre kapcsolja le a fázist és a játék beakad arra az időre 3-4 másodpercről beszélek. Lehet akkor a VGA-val van baj? :O

(#280) ThodEE válasza 14adam (#277) üzenetére


ThodEE
őstag

Nekem megoldotta a cicergést az energia takarék kikapcsolása :C

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#281) 14adam válasza Fósz (#279) üzenetére


14adam
addikt

ha van tuning a gépen akkor érdemes átfutni mégegyszer vagy más driverrel más rammal

(#280) ThodEE örülök neki :)

[ Szerkesztve ]

(#282) Fósz válasza 14adam (#281) üzenetére


Fósz
csendes tag

Nincs rajta tuning, de már gondoltam rá hogy megráncigálom egy kicsit akkor hátha észhez tér.

(#283) Gucunja


Gucunja
aktív tag

FSP Zen 400W-ost keresek

(#284) tetrix válasza 14adam (#277) üzenetére


tetrix
tag

ezek amúgy a nagy kondik, vagy a kisebbek? majd megnézem hogy látni e valami külső deformálást rajtuk, bár rendszeresen szoktam tisztítani is a portól; a légkavaróját még az elején kicseréltem egy jó hatásfokú csendes légkergetőre, gondolom nem emiatt adta meg magát,hisz nincs benne forróság soha?.
energiatakarékosság miatt nem aggódok egy 2900 lóg rajta,meg a Q6600-os :)
Le tudod esetleg írni nekem, hogy melyek és milyen típusú kondik amelyeket érdemes kicserélni,és azt is hogy milyenekre?
köszi

Fósz
mondjuk a 4 év jobb arány :P
..és ha csak eztán fog megmurdálni még akkor is jól tette dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#285) tetrix válasza Fósz (#278) üzenetére


tetrix
tag

Nincs szövege a hozzászólásnak!

[ Szerkesztve ]

(#286) 14adam válasza tetrix (#284) üzenetére


14adam
addikt

420uf 400v 85fokos capxon kondi van eredetileg bennük. Amire érdemes lenne cserélni azok a japán kondik: nippon,rubycon vagy epcos. Az értéknek egyformának vagy kicsit magasabbnak kell lenniük,kisebbet sose tegyél bele :N

(#287) tetrix válasza 14adam (#286) üzenetére


tetrix
tag

megnézem hogy be tudnám e én is forrasztani ha sikerülne szerezni.
ilyeket lehet venni itthon, tudsz netán ajánlani valami boltot is?
:R

(#288) 14adam válasza tetrix (#287) üzenetére


14adam
addikt

lomex-be talán kapsz :U múltkor nekem is kellet volna egy kisebb fajta japán kondi de náluk nem volt. Talán rendelésre tudnak hozni
Kis vállalkozásom-at ajánlanám ha netán nem tudnád beforrasztani,épp ma indult :)

(#289) tetrix válasza 14adam (#288) üzenetére


tetrix
tag

okés, hálás köszönet, miután felderítem a tápomat rászállok az ügyre, és ha nem megy akkor kereslek. :R

(#290) exor


exor
tag

Üdv, egy kis segítségre lenne szükségem,
Adott 1 Fsp bluestorm bronze 500W, Gigabyte p31ds3l lap, E5200, hd6850.
Namost a tápbol jövő 4pin es 12V os kábel rövid és nem ér el az alaplap tetejéig(alsó tápos ház) Inline P4 4 PIN hosszabító-t jelenleg nem tudok beszerezni, viszont van egy Molex to 4-Pin P4 12V http://www.performance-pcs.com/catalog/index.php?main_page=product_info&products_id=196 ilyesmi mint ami az alábbi linken van (kép)
az a kérdés, hogy ezzel működni fog? ez elég a cpu-nak? illetve ha huzni akarom, (kb 3,5-4Ghz akkor is?)

[ Szerkesztve ]

(#291) 14adam válasza exor (#290) üzenetére


14adam
addikt

nem ajánlatos ezzel a tuning, mert képes elégni a csatlakozó és mivel egy molex 60w-re van tervezve elég nagy rá az esély
Jó nagy barom volt aki kitalálta ezt az átalakítót :U oldotta volna meg úgy,hogy két molexből kapja az áramot...

(#292) exor válasza 14adam (#291) üzenetére


exor
tag

Köszi a gyors választ, még jó, hogy megkérdeztem itt is, a boltban azt mondta az eladó, hogy persze persze bőven jó lesz az.. A másik ötletem, hogy egy ismerősnek van egy rossz (azt hiszem lc power) tápja, abból levágnám a 4pines 12V kábelt és azzal próbálnám ezt meghosszabbítani, vagy inkább hagyjam a fenébe és majd szerzek rendes hosszabítót..
csak itt veszprémben bementem pár számtechboltba de még csak nem is hallottak P4 4 PIN hosszabítóról..

(#293) 14adam válasza exor (#292) üzenetére


14adam
addikt

mivel egy elég új tápról beszélünk ezért nem ajánlatos levágni a csatlakozót és erre feltenni mert ennek ahhoz elkéne vágni a kábelét és összeforrasztani ha csak beledugod az nem jó mert kontakthibás lesz és ez még csak a legkisebb baj lenne.
Ha nem garis a táp akkor érdemes lenne levágni a kábel végéből a csatlakozót és ráforrasztani a másikat.

(#294) exor válasza 14adam (#293) üzenetére


exor
tag

Ez egy új táp, még garis, levágni meg forrasztgatni nem akarom,csak beledugni akartam de ezek szerint az nem jó, mindegy akkor inkább hagyom, majd szerzek rendes hosszabbítót hozzá.

(#295) jbl


jbl
aktív tag

FSP tulaj vagyok most már én is! FSP 500-60APN ezt a tápot vettem, eszméletlen halk, szinte nincs is hangja. Mindenkinek csak ajánlani tudom.
Egy hete vettem a gépemet a METRO-ban:

ASUS alaplap
INTEL Core2 Quad Q8300 2.50GHz (4x2500MHz) 4M Cache
Nvidia Geforce GTS 250 1GB PCIe DDR3
Kingmax 2x2GB DDR2 (4GB)
Samsung 1TB 32MB 7200rpm SATA2

És tettek bele egy Ever-power nevezetű tápot, :W olyan hangja volt, mint egy csapágyas hajszárítónak. Ezzel spóroltak a FEFO kft-nél! Na de ezzel a FSP táppal hangtalan.

(#296) 14adam


14adam
addikt

B.Ú.É.K.!

Xfx-es reklám de hidjétek azt,hogy Fsp :C

[ Szerkesztve ]

(#297) lsk


lsk
csendes tag

Üdv!

Nos én boldog tulaja vagyok egy FSP 400W FSP400-60APN 80+ tápnak :)

Rám mosolygott a szerencse, így PC újítást vihetek véghez, a konfigom így nézne ki:

Processzor: Intel Core i3-550 s1156 BOX(marad)
Alaplap: Asus P7H55-M (marad)
Videókártya: Asus EAH6850 DirectCu/2DIS/1GD5 PCIe(új)
Ház: Thermaltake VJ40001W2ZD V9(új)
Memória: Kingmax DDR3 4GB 1333MHz(marad)
Táp: FSP 400W FSP400-60APN 80+(maradNA)
Processzorhűtő: CoolerMaster Hyper TX3(marad)
Merevlemez: Seagate 500GB 7200rpm 16MB SATA(új)

Elbírná a tápom ezt a konfigot? csak mert a videókártya honlapján 500-550et kérnek neki...

(zárójelben megjegyezném azért, hogy ez a videókari jobb ,vagy inkább ez: Gigabyte GV-R685OC-1GD - HD6850 1GB PCIe?)

[ Szerkesztve ]

(#298) 14adam válasza lsk (#297) üzenetére


14adam
addikt

csak a gagyi tápból kell 550-es táp. Ennél a tápnál akár még procit is tuningolhatsz

(#299) pakai93


pakai93
csendes tag

korábban kérdeztem h egy i7 870-et és egy GTX470-et elvinne a tápom (FSP Everest 500W 80plus) akkor azt mondtátok h bőven :) picit változott a terv... ugy néz ki h i7 950 lesz mellette pedig GTX570 :K ezzel is megbirkózna a táp, vagy ehhez már kevés? ha minden igaz az i7 950 130W-ot a GTX570 pedig 225W-ot eszik maximum, plusz a többi :U
előre is köszönöm a választ :R

JINBA ITTAI

(#300) 14adam válasza pakai93 (#299) üzenetére


14adam
addikt

ha tuningolni is szeretnél akkor kevés lehet már ha egyszerre 100%-ra leterhelsz mindent. Talán az ágak bekötésével kell kicsit szórakozni,hogy egyenletes legyen az ágankénti terhelés de nem lesz baj :N Ha nem bírná akkor lekapcsolna

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.