Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Kashim


Kashim
őstag

Most jött meg az FSP Aurum Gold 400-asom, ideiglenesen használtam egy Codegent ami ha elindítottam egy játékot ciripelni kezdett. Nem is erőltettem, miután meghallottam a hangját. Na most megjött ez a táp és ez is ciripel... bár nem olyan hangosan. Normális ez, egy gtx460 alatt? Mindenki azt mondta a tápos topicban is, hogy nyugodtan vegyem, nem lesz vele gond. Erre ciripel... ez számomra nem jelent túl jót. :(

(#1002) bluyoo válasza Kashim (#1001) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Biztos a táp ciripel? Mert sok panaszt olvastam lapra és VGA-ra is.

Bazinga!

(#1003) Kashim válasza bluyoo (#1002) üzenetére


Kashim
őstag

Igen most többedszerre utánahallgatva tényleg a videókártya csinálja, na most mit csinálok... :/

(#1004) bluyoo válasza Kashim (#1003) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Próbálj órajelet változtatni hátha (csak tipp).

Bazinga!

(#1005) Kashim válasza bluyoo (#1004) üzenetére


Kashim
őstag

Próbálgatom, de úgy néz ki bármit próbálok, feszt visszavenni stb... akkor is ciripel valamilyen szinten.

(#1006) bluyoo válasza Kashim (#1005) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Gondoltam hátha más frekvencián rezegne a zajkeltő alkatrész akkor nem hallanád de nem jött be.

Bazinga!

(#1007) Kashim válasza bluyoo (#1006) üzenetére


Kashim
őstag

Érdekes, hogy nem mindig csinálja, mintha egy pár perc játék után helyreállna, vagy nem tudom. Meg így váltogatja a frekvenciát is, mintha zenélne, mint egy betárcsázós modem. Ezt főleg töltésnél csinálja.
Na mindegy, bocs az offért, utánanézek a rendes topicjában meg a neten. Első olvasatra nem tűnik egyedi dolognak.

(#1008) bluyoo válasza Kashim (#1007) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Gondolom bizonyos terhelésnél jelentkezik a rezonálás. De biztos nem egyedi mert valahol olvastam róla de az istennek sem találom hol. :(
Venned kell egy jó füleset utána cicereghet kedvére. :)

Bazinga!

(#1009) Kashim válasza bluyoo (#1008) üzenetére


Kashim
őstag

Igazából perpill nincs házam, ki van terítve minden, szóval így minden zavaróbb. Amúgy is egy jó kis zajszigeteltet akarok, bezárva valószínű már nem fogom hallani. :)

De hogy a topichoz is szóljak, most kb. cserélhetem le az alap cpu hűtőt is. Eddig a táp volt a legfőbb hangforrás. Ez az Aurum meg mintha néma lenne, most jön ki milyen vacak venti van a procin, baromi irritáló. :D

(#1010) bluyoo válasza Kashim (#1009) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Amúgy is egy jó kis zajszigeteltet akarok, bezárva valószínű már nem fogom hallani. " Gond megoldva! :)
Eltalált egy széria az biztos.Én is azt akartam a végén a butított verziója lett az ára miatt (Raider 550).

Bazinga!

(#1011) Potzee


Potzee
addikt

Üdv a szakértő Uraknak!

Ezt az FSP Aurum-ról szóló korábbi tesztet olvastam újra...és az utána következő hozzászólásokat.
Kb #92, #93 környékén panaszkodtak a CapXon kondikra...gondoltam, jobban utána érdeklődöm ennek a dolognak.
Valóban gyenge minőségűek ezek a kondik?
És ebből eredendően az Aurum 400-as élettartama is alacsony?
...nekem eddig még csak jó tapasztalataim voltak a márkával...
Kinek milyen gyakorlati tapasztalata van az Aurum-ról?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#1012) lee56 válasza Potzee (#1011) üzenetére


lee56
őstag

Üdv. Nekem már kicsit több mint egy éve megvan, igaz enyém 600-as, szóval nincs nagyon leterhelve itt, de legalább hangja sincs és alig melegszik, na meg persze teszi a dolgát rendesen. :)

A hoszabb távú élettartamos tapasztalatokra én is kiváncsi volnék, de mivel nem túl régi maga a termék sem, így senkinek sem lehet túl sok tapasztalata ebben. :)

No Comment

(#1013) Atesz1978 válasza Potzee (#1011) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Nekem az 500W-os változata van és én is eddig csak jót tudok róla mondani! Szinte hangtalan és nagyon jó hatásfokú táp és nagyon jól néz ki ha valakinek esetleg számít a külső!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#1014) Trebron09 válasza Kashim (#1003) üzenetére


Trebron09
őstag

Kapcsold be a Vsync-et, igaz így kevesebb fps-ed lesz de nem fog "ciceregni"...a legtöbb vga így csinál, ha sok az fps (500-2000) pl. átvezetőknél, intro-nál.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#1015) Kashim válasza Trebron09 (#1014) üzenetére


Kashim
őstag

Köszi. Hasonlókat olvasgattam én is, akkor majd így használom.

On topic: Viszonylag kevés bolt adja meg a gyárival megegyező 5 év garanciát a tápra. Csak kettőt ad helyette, ettől függetlenül a gyártó felé én érvényesíthetem azt az 5 évet ugye? Tehát ha pl.: a 4. évben valami baja lesz, akkor direktben ügyezhetem az FSP-vel? Remélem nem azt jelenti, hogy az 5 év ami a dobozon is rajt van, csak akkor él ha a disztribútor is adja mellé.

(#1016) Cobra. válasza Kashim (#1015) üzenetére


Cobra.
őstag

A külföldi garanciáztatással az a baj, hogy a postaköltség majdnem annyi, mint egy új táp. Plusz legalább 2 hét az átfutási idő, de inkább több.

(#1017) Kashim válasza Cobra. (#1016) üzenetére


Kashim
őstag

Eh... akkor ez nem túl jó hír. Remélem nem lesz vele gond, vagy ha lesz is, kijön 2 éven belül. Igazából korábbi gyengébb Chieftec tápjaim is mentek ennyit, csak a ventiket kellett kicsit megkennem, szóval ennek is ki kellene bírnia. Nem vagyok egy atompower user.

(#1018) Findzs válasza Potzee (#1011) üzenetére


Findzs
addikt

nekem 400 -as van elmúlt 1 éves semmi gondja, halk és jó :K

mostani konfigom 1 hónapos előtte 6 magos bull huzva, 7770 oc -s ati, 60gb ssd, 1tb hdd volt a gépben 1évig

konfig cserénél egy dologra törekedtem, a tápom maradjon :)
előtte volt chieftec meg corsair cx400 is de az aurum a bajnok (egyenlőre)

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1019) Potzee válasza Findzs (#1018) üzenetére


Potzee
addikt

Köszönöm mindenkinek az infókat! :R

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#1020) 2ndaccount2 válasza 14adam (#1) üzenetére


2ndaccount2
csendes tag

FSP Hexa 500w-os tápom van és
Olyan problémám van ,hogy amikor bekapcsolom a gépemet a tápban túlpörög a ventilátor.
Ilyenkor lefogom-elengedem és ha szerencsém van abba is hagyja. (mint valami vadászgép olyan hangos olyankor)
De van amikor 2-3 újraindítás se segít. Ötlet?

(#1021) Perillustris


Perillustris
senior tag

Raider 550-étterem hogyan érdemes betenni a házba? A ventillator lefelé vagy befelé nézzen? Corsair 200r tipusú a ház.

Perillustris

(#1022) Cobra. válasza Perillustris (#1021) üzenetére


Cobra.
őstag

Mindig lefelé.

(#1023) bluyoo válasza Perillustris (#1021) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A házadhoz jár könnyen kiszedhető szűrő alulra szóval szerintem lefelé.
(#1020) 2ndaccount2
Ha tudod garanciáztasd!Javulni nem hiszem hogy fog.

Bazinga!

(#1024) slimG


slimG
tag

Hali!

Az lenne a kérdésem, hogy egy Gainward GTS 450 GS vga-t elbírna e a tápom. Van egy FSP 350W-PNF a gépben, erre van rákötve egy Athlon II X2 270 proci, 2*1G geil ram (1.9V-on mennek), egy Gainward Radeon HD 4670, 2 sata hdd (250G és 1.5T), és 2 odd.
Előre is köszi a segítséget.

e-mailre nem válaszolok, PMben írj mindenképp

(#1025) Atesz1978 válasza slimG (#1024) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Nem nagy fogyasztású az a kártya meg a többi alkatrészed sem úgyhogy szerintem el fogja bírni!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#1026) Trebron09 válasza slimG (#1024) üzenetére


Trebron09
őstag

2 olyan gépet is elvinne egyszerre :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#1027) ThinkAgain


ThinkAgain
tag

Van egy FSP350-60HLC tápom. Ez a modell 24pinnel rendelkezik, de rá szeretném kötni egy 20 pines alaplapra. Sajnos egy konditól nem fér el a +4 pin, így le kellene vágnom... Nem lesz baja a lapnak? Egy 24pines táp, amin a +4pin nem leválasztható funkcionál 20pinesként jól? Elég fontos lenne, mert éppen gépet szerelek, ami nem a sajátom...

Több mint egy évtizede itt... | Használt felső üzleti kategóriás notebookok számlával, korrekt forrásból, szuper áron | +36 30 554 1098 (iMessage & FaceTime is!)

(#1028) Algol válasza ThinkAgain (#1027) üzenetére


Algol
senior tag

"Nem lesz baja a lapnak?"

Nem lesz, ha nem azon végzed el a vágást. :)

Csak arra ügyelj, hogy a csatlakozó megfelelő végéből vágd le a 4 pint és persze végezz minőségi munkát!

Ha nem akarod elrontani a táp csatlakozóját (a vágás a még esetleg létező garanciát megszünteti), akkor

itt kapsz 600 Ft-ért megfelelő átalakítót.

Üdv: Algol

(#1029) Modst3R válasza MMIX (#850) üzenetére


Modst3R
senior tag

na ezt hol lehet megvenni..ez kell nekem

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#1030) Modst3R válasza MMIX (#850) üzenetére


Modst3R
senior tag

na ezt hol lehet megvenni..ez kell nekem

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#1031) Potzee válasza Modst3R (#1030) üzenetére


Potzee
addikt

pl. Itt, vagy itt vagy itt

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#1032) Modst3R válasza Potzee (#1031) üzenetére


Modst3R
senior tag

egyik se az én az uj platinumot linkeltem be de most nézem h ennek is goldnak 37db a ventije szal passzolom

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#1033) Cobra. válasza Modst3R (#1032) üzenetére


Cobra.
őstag

A 37db a max fordulathoz tartozó hangerő, amit valószínűleg sose fog elérni a ventillátor. Esetleg ha 30 fokos lakásban tőbb órán keresztül megy 600W feletti terhelésen a gép.

(#1034) Potzee válasza Modst3R (#1032) üzenetére


Potzee
addikt

Bocs, már látom FSP PT-650M -et keresel..

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#1035) Guszty81


Guszty81
tag

Sziasztok!

Sajnos 3.5 év után feladta a harcot az FSP 400-PNF tápom (2 kondit is látok, ami felpúposodott, és most reggelente hajszárítóval elő kell melegíteni, hogy elinduljon a gép... de üzemmelegen műxik :DDD ).

Szóval kénytelen vagyok lecserélni. Mindenképpen maradnék a márkánál, de nem tudom eldönteni, hogy FSP Aurum Gold 400W-ot, vagy Raider 550W-ot vegyek. Nem egy erőgépet hajt, szóval ha a raiderből forgalmaznák a 450-eset, akkor azt venném a számításba. Így viszont a 2 nagyjából azonos áron kapható!

Ti melyikre szavaznátok? Későbbiekben sem szeretnék nagy fogyasztású gépet, de alsó tápos házra le szeretném cserélni a mostanit, tehát a hosszú kábel fontos (tudtommal ezzel egyiknél sincs gond).

Előre is köszi a válaszokat!

(szerk.) Ahogy nézegetem, az Aurumra legtöbb helyen csak 3 év garancia van, a Raiderre viszont több helyen is 5 évet adnak. Így viszont már jobban húz a szívem (meg a logikám is) a Raider felé.

Azért így is kíváncsi vagyok a véleményekre.

[ Szerkesztve ]

(#1036) Atesz1978 válasza Guszty81 (#1035) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Nekem 500W-os Aurumom van 1,5éve és eddig teljesen meg vagyok vele elégedve! A kábelei jó hosszúak úgyhogy alsó tápos házba is biztosan kényelmesen elérnek és a hangját se lehet hallani még játék közben se! A Raider-t is jó táp és sokan dicsérik de az Aurum belseje ezért jobban felszerelt ez a hatásfokban mutatkozik! Ha a későbbiekben nem tervezel komoly gépet kétkártyás rendszerrel akkor a 400W-os Aurum elegendő! Ha esetleg mellette döntenél akkor a PCX-nél jó áron megveheted 5év garanciával és a bolt is megbízható!

[ Szerkesztve ]

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#1037) Guszty81 válasza Atesz1978 (#1036) üzenetére


Guszty81
tag

Köszi szépen, már megrendeltem az e-bolt-ban, ahol csak 3 év garanciát adnak... szerencsére le tudtam még mondani. :)

Köszi a tippet, 13Ft-tal drágábbra jön ki postával pcx-nél, de 5 év a garancia!!! Ha nem írsz időben, csak 3 évem lenne.

Szóval köszi!!! (megrendelve pcx-nél) :)

(#1038) Guszty81 válasza Atesz1978 (#1036) üzenetére


Guszty81
tag

Asszem még egyszer meg kell köszönnöm, mert nagyon nagy szerencsém is volt!!! :R

Most néztem, már 14.8e helyett 19.9e-be kerül ugyanitt a táp, és 5 helyett csak 3 év garanciával... gondolom én vittem el az utolsót, az új pedig már másik nagykerből származik.

:DD :C :DD

(#1039) Atesz1978 válasza Guszty81 (#1038) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Nagyon szívesen! Tényleg jókor rendelted meg mert most nagyon felment az ára mindenhol!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#1040) Findzs válasza Guszty81 (#1038) üzenetére


Findzs
addikt

hát igen az aurum 400w -os ára durván ingadozik nem 1-2 ezret hanem akár 5-6 ezret is
[link]

én még kb. 12 körül vettem 1 éve

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1041) huntenseN


huntenseN
tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy alap konfigot, (G860 4GB ram stb)
FSP 350-60-APN.. ciripel. terhelés nélkul is.
Rohanjak vissza vele a boltba, vagy nincs nagy gáz?

(#1042) bluyoo válasza huntenseN (#1041) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Elsőnek ellenőrizd tényleg a TÁP ciripel vagy esetleg a LAP vagy VGA.
Gondot nem okoz a ciripelés de ha zavar még most cseréltesd amíg elállhatsz a vásárlástól.Nem hinném hogy garanciás "hiba".

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#1043) slyy08


slyy08
csendes tag

Hello . Kerlek segitsetek ! Tap vasarlas elott allok . Kineztem az FSP Aurum Gold 500w modellt , de forumokon ajanlottak a Raider 550w helyette . Megeri inkabb azt venni ? Nem az ara miatt , hanem a minoseg , megbizhatosag , vedelem szempontjabol . Van olyan vedelme mint az Aurumnak ? Koszi a valaszokat . :)

(#1044) Hoorus válasza slyy08 (#1043) üzenetére


Hoorus
őstag

Szinte csak a külseje tér el az Aurum-tól. Ajánlott vétel Nem jársz rosszul vele.. :)

(#1045) Hoorus válasza slyy08 (#1043) üzenetére


Hoorus
őstag

(#1046) bluyoo válasza Hoorus (#1044) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Azért ez erős túlzás :) de mindenesetre tényleg jó kis táp (nekem is egy 550-es van a gépemben).
(#1043) slyy08
Mindkettő jó táp de azért az Aurum más kategória. Azon belül is a moduláris Aurum Gold 550 amit szívesen látnék a gépemben :DDD .Csak hát 2X annyiba kerül mint a Raider amit ugye nem sokan engedhetnek meg maguknak.

Bazinga!

(#1047) slyy08


slyy08
csendes tag

Ok , ertem en ,de nem jutottam kozelebb a megoldashoz . Akkor kerdezem ugy , hogy ha mindkettot megvehetnetek , felreteve az arakat , melyiket valasztanatok inkabb es miert ?

(#1048) bluyoo válasza slyy08 (#1047) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem ezzel "Azon belül is a moduláris Aurum Gold 550 amit szívesen látnék a gépemben" már válaszoltam. Jobb hatásfok , komolyabb belső , jobb kábelezés , .....egyszerűen jobb táp :) (a sima Aurum-ban kifogásolt CapXon kondik is eltűntek belőle).

Bazinga!

(#1049) slyy08


slyy08
csendes tag

Koszi , de az 550w Aurum nem jatszik . 500w Aurum vagy 550w Raider ?

(#1050) bluyoo válasza slyy08 (#1049) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Miért nem játszik?
Mint írtam nekem Raider550-em van meg vagyok vele elégedve de ha egy árban lettek volna az Aurum Gold-ot veszem. Szóval +1 az Aurum Gold-nak.

Bazinga!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.