Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1336) TommyGun válasza Cobra. (#1334) üzenetére


TommyGun
őstag

Fejlemény van, leírom részletesen az egészet mert már abban se vagyok biztos hogy a táp a hibás.

Nos a hiba az hogy nem kapcsol be a gép, ventik se pörögnek föl.

Amit próbáltam az első hiba észlelésekor:
-rövidrezártam csavarhúzval hátha a mikrokapcsoló szarakszik de nem nyert, letéptem a lapról a ház 2 pines vackait (hdd led reset stb hátha itt van vmi rövidzárlat) de nem nyert
-cseréltem 220-as kábelt (hosszabítóba van bedugva)
-át dugtam másik 220as aljzatba, még másik szobába is átvittem hátha...
-letéptem mindent a tápról, csak a két alaplapit hagytam a lapon, még a VGA-t is kivettem...

nos egyik sem segített, elkönyveltem hogy rossz a táp és így szétszedve (csak a lapra volt feldugva a táp) félre raktam, másnap azonban mielőtt kiszedtem vólna a tápot hogy gariztassam próbaként feldugtam még mindig így szétszedve és láss csodát felprögtek a ventik....hmm

-összeraktam a gépet, teljesen, mindent visszadugtam hdd, optikai, vga, alaplapra visszaraktam power sw hdd led stb, tehát komplette, bekapcsolom, működik! kb 3-4 órán át hibátlanul, terhelést is kapott pár játék személyében, hibátlan, kikapcs, alvás...

Ma reggel benyomom a gépet, megint semmi...nem pörög fel még a venti sem...tegnap estéhez képest hozzá se lett nyúlva...még a hosszabbítón is kikapcsoltam a billenőkapcsolót éjszakára
A gép kb 1,5 hónapot működött a hiba előtt, annyi történt hogy lett benne cserélve egy VGA, amivel még 4 napot ment hiba nélkül. (7790 csere 270x-re) FSP raider 550w.

tanácstalan vagyok...nem feltételezem hogy a hosszabító lenne rossz mert a hiba első előfordulásakor másik szobában fali aljaztba se akart felprögni, aztán meg egy egész estét ment a hosszabítóba...mondjuk semeddig se tart cserélni de fura lenne ha ez lenne a gebasz, előfordulhat hogy esetleg vmi zárlatot érzékel? Mondjuk letestel a házzal esetleg?

Köszi a tanácsokat!

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.