Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#44651) King Unique válasza andor80 (#44650) üzenetére


King Unique
titán

Ez alapvetően inkább az SI - IEC prefixumok, illetve GB - GiB konverzió függvénye, a bruttó 256 GB-os SSD használható (nettó) tárolókapacitása ~ 238,4 GB, illetve GiB, amiből a formázás az alapértelmezett foglalási egységgel max. minimálisat "vesz csak le", utóbbi elhanyagolható. + Ami még megemlítendő, az egyes SSD-knél gyárilag a tárolókapacitás egy részének lefoglalása OP célra, akkor csökken még a ténylegesen használható lemezterület.
Ha csak a GB - GiB komverziót nézzük, akkor kicentizve elvileg pont elég elég lehet a 256 GB-os SSD, viszont akkor nem marad kellő méretű szabad terület az SSD-n - lásd pl. ezen cikk 3. pontjánál leírtakat - , a megfelelő működéshez, ami azért nem árt. Ha biztosabbra akarsz menni és a kellő méretű szabad terület meglétére is odafigyelni, akkor meg értelemszerűen és logikusan vagy a másolni, tárolni kívánt adatmennyiség méretét csökkented, vagy nagyobb tárolókapacitású SSD-t veszel, ilyen egyszerű. :))

[ Szerkesztve ]

(#44652) Doky586 válasza andor80 (#44650) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az nem lesz elég..

Vegyél inkább HDD-t vagy hagyjál 15% szabad helyet az ssd-n.

[ Szerkesztve ]

(#44653) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Értékesítettem egy ssd-t, 3,27 tb írással. 100%-os kondícióval küldtem el. Az írási és működési idő értékei nem változtak, csak kb egy windows telepítésnyit. De mire a vevőhöz ért, már csak 92%-os az állapota. Mi a fene történhetett? :Y

F1

(#44654) King Unique válasza szabeska (#44653) üzenetére


King Unique
titán

Az SSD kondíciója, tények és tévhitek

Vagyis egyrészt SSD-knél a kondíció esése normál esetben nem jelent hibát, csak az írásmenyiség növekedésével egyfajta elhasználódást, de az is majd 0%-hoz közelítve, azt elérve lehet kritikus, nem 92%-nál.
Másrészt azt meg gondolom nekünk kell távolról kitalálni, kiolvasni a varázsgömbből, hogy pontosan milyen SSD-ről van szó, mennyi annál a TBW, pontosan milyen programmal és annak melyik verziójával lett nézve az a 100 és 92%-os kondíció, más programok (pl. gyártó saját szoftvere) is annyit mutatnak-e, van-e hiba a SMART-ban és a program a szöveges értékelésnél írja-e, a 92%-os kondíciónál pontosan mennyi az összes írt adat - ami nyilván valamennyit változott ha Windows lett rá telepítve + ki tudja még milyen írás történt az új tulaj által - , stb... :D :))

[ Szerkesztve ]

(#44655) Doky586 válasza szabeska (#44653) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A szokásos: 10+ éves programmal nézi.. (?)

(#44656) szabeska válasza King Unique (#44654) üzenetére


szabeska
addikt

Csak ennyi? ;] Tudom én, hogy baja nem lesz ettől, csak érdekes.

- HDsentinel
- Patriot Burst 120GB
- 3,24TB írás -> 3,27TB írás
- egyetlen 4gb-os teszt lett rajta futtatva tegnapi feladás óta

No mindegy, ezek szerint történhet ilyen is csak úgy :R Biztos lefárasztotta a Királyi Posta :DDD

F1

(#44657) King Unique válasza szabeska (#44656) üzenetére


King Unique
titán

Az nem derült ki a HDS melyik verziója (stabil 5.70 vagy újabb béta javasolt) szerint, a gyártó saját szoftvere mit mutat, stb.
Ennél az SSD-nél a TBW = 75 TB, vagyis 3,27 TB-nál még nyilván nincs miről beszélni. Az meg lehet gyártó- és sorozat/modell specifikus, hogy melyik SSD-nél mekkora írásmennyiség milyen kondícióeséssel jár, amivel normál esetben nem kell foglalkozni, meg pláne nem 92%-nál, mint már említve volt.

[ Szerkesztve ]

(#44658) Pyttawrx válasza szabeska (#44656) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De azt kérdezd meg, hogy melyik hds verzióval nézte!

(#44659) Tamas1982.1


Tamas1982.1
tag

Sziasztok. Az új A2000 amit vettem 48 fokon fut üresjáraton. Nem sok ez? Sapphire RX580 8GB van elötte, amiatt lehet?

(#44660) Pyttawrx válasza Tamas1982.1 (#44659) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tökéletes teljesen.

(#44661) Tamas1982.1 válasza Pyttawrx (#44660) üzenetére


Tamas1982.1
tag

Ok köszi. A hdd sentinel jelezte sárgának, eddig minden zöldben futott, de akkor rendben.
Amúgy nagyon jó ssd, köszi mégegyszer!

(#44662) Beni2360


Beni2360
félisten

Nekem is egy A2000 van a laptopomba és a Kingston progi jelez valami fw frissítési lehetőséget. Mit kell csinálnom még sosem csináltam ilyet?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#44663) szabeska válasza Beni2360 (#44662) üzenetére


szabeska
addikt

Nyomj rá, nekem 10 mp alatt végzett. Volt több tesztben írva, hogy kell neki, mert valami nem volt okés a gyári fw-vel, frissítés után "gyorsabb" lesz. Adatot elvileg nem töröl, de felelősséget nem vállalok! :P

[link] "8% Faster Thanks to New Firmware"

[ Szerkesztve ]

F1

(#44664) Pyttawrx válasza Tamas1982.1 (#44661) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Azt a küszöb értéket te is állíthatod, mivel ez elsősorban HDD-hez van "kalibrálva", de ssd-nél ez teljesen jó érték

(#44665) Pyttawrx válasza Beni2360 (#44662) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ahogy írták frissítsd, nem szokott törölni adatot, de igen ha van vmi ami pótolhatatlan, azt inkább mentsd el. :) Jobb a békesség :D

(#44666) Beni2360 válasza Pyttawrx (#44665) üzenetére


Beni2360
félisten

Na rá nyomtam, frissített ujrsinditottam semmi nem tolt be.
Na kikapcsold vár majd indít, most már betöltötte.:C

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#44667) tasiadam válasza szabeska (#44663) üzenetére


tasiadam
veterán

akkor nekem azértn em éri meg, mert amúgy is 2.0 4x slotban van :D :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#44668) szabeska válasza tasiadam (#44667) üzenetére


szabeska
addikt

A latency-n is javít(hat) az update :P

[ Szerkesztve ]

F1

(#44669) Pyttawrx válasza Beni2360 (#44666) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:C :D

(#44670) -FLY->


-FLY->
őstag

Van egy bordás nvme ssd-m. viszont a lap amibe bekerül, ahhoz adtak öntapadós bordákat, amire jön még egy csavarozható burkolat, ami legfelül van. Jól gondolom, hogy nem kell lefeszegetnem a gyári bordát (nem cserélem ki az alaplaphoz kapottra), csak simán berakom és rácsavarozom a covert?

(#44671) PROTRON válasza -FLY-> (#44670) üzenetére


PROTRON
addikt

A biztos válaszhoz jó lenne a szóban forgó alkatrészek pontos típusa, esetleg fotók.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#44672) -FLY-> válasza PROTRON (#44671) üzenetére


-FLY->
őstag

GIGABYTE B550I AORUS PRO AX és ADATA XPG SX8200 Pro esete. De jelenleg mindegy is, rájöttem, mert nem feszegetem le, és nem ragasztom fel a másikat, főleg amíg ki nem derül, hogy minden ok. Így legalább ki tudom tesztelni, hogy mennyit számít hőmérsékletben, ha csak pár fokot, akkor marad így és nem használom el laphoz adottat, majd a második tulajnak jó lesz.

(#44673) PROTRON válasza -FLY-> (#44672) üzenetére


PROTRON
addikt

Érdekes, nekem a kisebbik tesójánál(6000PRO, nem kicsit, sokkal gyengébb elszúrtam a kiválasztást) nem ragasztották rá gyárilag azt a heatsinket, hanem mellékelték hogy ha kellene akkor majd én ráragasztom.
De tény hogy annak a heatsinknek olyan erős a hővezető ragasztó anyaga, hogy ha nem vigyázol lazán feltépi a garancia matricát is ha alatta van.
Biztos hogy túl vastag a szendvicseléshez? Csak mert mivel nem valódi borda, amint nem elegendő a légáramlat túlmelegedhet.
Tehát én megpróbálnám erre a "heatsinkre" rárakni az alaplaphoz kapott bordát, majd arra a többit.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#44674) Dalares


Dalares
tag

Nem tudom, hogy volt-e már.

Titokban gyengítette egyik SSD-jét a Patriot. [link]

Ne gondoljátok, hogy szerencse nincs, mert ti nem találtátok.

(#44675) Pyttawrx válasza Dalares (#44674) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem volt még. Köszönjük. :) :R

(#44676) -FLY-> válasza PROTRON (#44673) üzenetére


-FLY->
őstag

SSD az már megvolt, még anno én raktam rá, mivel itx-re váltottam így a új lap kellett, amihez meg adtak külön. Amúgy, ahogy az előző konfignál, szintén 36 fokon van, szerintem marad így, azért még majd néha ránézek.

(#44678) tasiadam válasza Pyttawrx (#44677) üzenetére


tasiadam
veterán

A 4.0nak tul hosszu karrierje nem volt akkor

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#44679) Pyttawrx válasza Pyttawrx (#44677) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kiegészítőként: [link]
link javítva, kolléga kutakodott. ;)

[ Szerkesztve ]

(#44680) tasiadam válasza Pyttawrx (#44679) üzenetére


tasiadam
veterán

(blank/blocked)

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#44681) axer6907


axer6907
csendes tag

Sziasztok. kérném a közösség segítségét, ugyanis az történt, hogy videó vágása közben beakadt 1 áramszünet és a c: meghajtónak beépített kingspec 240-s ssd-m a rendszerhez tartozó javításokat, módosításokat nem hajlandó felül írni minden mást azonban igen. Például az azóta csatlakoztatott egeret minden indítás után új beviteli eszköznek ismeri fel. Próbáltam x féle törlést, formázást, particionálást de egyik sem megy végig. A sentinel szerint 80%-s a kondicíója a lemeznek akármit is jelentsen ez, hibás szektor viszont nincs.Ötlet ?

(#44682) Pyttawrx válasza axer6907 (#44681) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Melyik verzio a sentinel?

(#44683) axer6907 válasza Pyttawrx (#44682) üzenetére


axer6907
csendes tag

sajnos nem tudom, ugyanis amikor megtörtént a baj nagy nehezen win7 telepítőjével javítás módban sikerült indításra késztetni, aztán letöltöttem valahonnan a sentinelt futtattam és azóta nem találom, ja és nem hajlandó elviselni maga mellett más meghajtót mert kékhalállal kifagy

(#44684) Pyttawrx válasza axer6907 (#44683) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

nem tudsz semmilyen os-t telepíteni rá?

(#44685) axer6907 válasza Pyttawrx (#44684) üzenetére


axer6907
csendes tag

Se linuxot se windowst nem fogad

(#44686) ledgeri válasza axer6907 (#44685) üzenetére


ledgeri
nagyúr

linuxos pendrive boot?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#44687) gyapo11 válasza ledgeri (#44686) üzenetére


gyapo11
őstag

Szerintem is valami bootolható utility és azzal meg lehet nézni részletesen az ssd-t. Én a windowst ismerem, pl. hiren's vagy dlc vagy medicat.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#44688) axer6907 válasza gyapo11 (#44687) üzenetére


axer6907
csendes tag

köszi, próbálom

(#44689) MájMekk


MájMekk
tag

Sziasztok!
Ha valaki esetleg tudna segíteni új, de hibás SAMSUNG SSD (870 EVO) gariztatásában, kérem, hogy legyen kedves írjon privátban.
Sajnos nincs meg a blokk, számla vagy garanciajegy.
Előre is köszönöm!

(#44690) varmi2 válasza MájMekk (#44689) üzenetére


varmi2
nagyúr

Biztos hogy hibás, mik a tünetek?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44691) Pyttawrx válasza MájMekk (#44689) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Pontosítanád mit jelent, hogy hibás? :R

(#44692) Doky586 válasza MájMekk (#44689) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Átment rajta egy úthenger? Elgörbült és veszített a vastagságából is? Vagy mi a gond?

(#44693) Pyttawrx válasza Doky586 (#44692) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jahj :DDD

(#44694) MájMekk válasza varmi2 (#44690) üzenetére


MájMekk
tag

Nem ismeri fel a rendszer, sem SATA portra csatlakoztatva, sem külső USB házba téve és USB portra csatlakoztatva.

(#44695) varmi2 válasza MájMekk (#44694) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mit jelent, hogy nem ismeri fel a rendszer? Let inicializálva és formázva a lemezkezelőben, és utána lett neki adva betűjel? Vagy a lemezkezelőben sem látszik? Egyébként új, vagy menetközben tünt el?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44696) MájMekk válasza varmi2 (#44695) üzenetére


MájMekk
tag

Csatlakoztatva a BIOS és Windows sem ismeri fel, nem látja. Így nem is jelenik meg sehol, sem az eszközkezelőben, sem a lemezkezelőben. 2021. március 25-én gyártották.

(#44697) varmi2 válasza MájMekk (#44696) üzenetére


varmi2
nagyúr

Milyen lap, és pontosan hova akarod csatlakoztatni?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44698) MájMekk válasza varmi2 (#44697) üzenetére


MájMekk
tag

2,5"-es SATA és Asus B85M-E alaplap belső SATA portjára, de próbáltam más gépben is, abban se szólal meg. Meg külső házban USB-porton keresztül sem.

(#44699) varmi2 válasza MájMekk (#44698) üzenetére


varmi2
nagyúr

A lemezkezelőben sem látszik ha sata portra van téve?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44700) MájMekk válasza varmi2 (#44699) üzenetére


MájMekk
tag

Sem az eszközkezelőben, sem a lemezkezelőben.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.