Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#24601) xuldar válasza Don Cobra 28 (#24598) üzenetére


xuldar
őstag

Azért 80%, mert nincs TRIM. Az meg az Nvidia driver miatt nincs. Néhány 10 hozzászólással korábban egy kolléga ugyanezzel a problémával küzdött, nézd meg, mit ajánlottak a többiek. A lényeg, hogy ne NV driver kezelje az SSD-t, hanem a Windows saját drivere.
5 percen belül lehet szerkeszteni a hozzászólásodat, legközelebb tégy így :)

avman: +1. Szerintem is a laptopnak van problémája az SSD-vel.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#24602) vaakuum válasza #95590400 (#24600) üzenetére


vaakuum
addikt

A saját régi hdd-jével sem tud bootolni akkor, ha azt usb-s külső házba rakom. Ebből én arra következtetek, hogy ennek maradnia kell így, ahogy van, megy, amíg megy alapon.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#24603) Emperor_ válasza vaakuum (#24589) üzenetére


Emperor_
addikt

1. A másik gépben, ami látja az SSD gyaluljál le mindent! Minden particiót.
2. Addig kell küzdeni a laposban, vélhetően annak BIOS-ában, amíg a lapos BIOS-ában meg nem látod az SSD-t! xuldarral és avamannal egyetértek ebben :R .
3. Ha sikerült a 2. pontot megugorni, akkor jöhet csak a win telepítés, abban laposban, amiben használva lesz. Ha nincs DVD, akkor USB kulcsról is lehet telepíteni. Van az MS-nek erre progija ez, de lehet a Rufus-szal is készíteni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#24604) *Ropi* válasza vaakuum (#24589) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem lett lockolva a lapos, hogy csak az előző meghajtót fogadja el?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#24605) vaakuum válasza vaakuum (#24602) üzenetére


vaakuum
addikt

Nem hagyott nyugodni, megnéztem: az asszony FUSI laposából (amin a telepítést végeztem) a gyári, belakott saját vinyóját is átraktam ebbe a renitens HP masinába...bekapcsológomb megnyomása után 2szer újraindult, közben frissített, és megy, mint a kisangyal...
Pedig az csak egy "nem ajánlott" kategóriás kingston V200 SSD, ami ráadásul öregebb is, mint a fury.
Ehhez képest a HP-ban a fury meg sem nyikkan, de az asszony gépében szépen feltelepült az is... lehet meg kell cserélnem a két ssd-t, és akkor mindenki happy lesz. Bár egy belakott vinyót elvenni az asszonytól lehet öngyilkosság :O

szerk: Bioshoz nem férek hozzá, nem tudom, mi van benne tiltva/engedve. Gondolom főleg tiltva vannak benne dolgok...
Kinyírni meg nem akarom, csak kellett volna egy alternatíva, hogy csere vinyóval használni lehessen alkalmanként. De az asszony gépéből kiszedett belakott vinyóval meg megy...

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#24607) jeni válasza vaakuum (#24605) üzenetére


jeni
félisten

indításnál F2 gomboska és után betudsz lépni a BIOS-ba

[ Szerkesztve ]

(#24608) *Ropi* válasza vaakuum (#24605) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor nem van lockolva. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#24609) Don Cobra 28 válasza xuldar (#24601) üzenetére


Don Cobra 28
csendes újonc

Tisztelt Xuldar!

Köszönöm a segítséget szabványos ide beállítva.100 teljesítmény

Bocsánat a hozzászólás beillesztésért.

Ezer Köszönet

(#24610) vaakuum válasza jeni (#24607) üzenetére


vaakuum
addikt

Password protected, :B
és nem akarom széttúrni.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#24611) Vakegérke válasza vaakuum (#24610) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mostanában vetted? Az előző tulajdonostól kérdezd meg, hogy mi a jelszó.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24612) Doky586 válasza vaakuum (#24610) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

jelszó nélkül az a gép nem ér többet mint amennyit a MÉH telepen adnának érte...

(#24613) #95590400 válasza vaakuum (#24605) üzenetére


#95590400
törölt tag

esetleg asszony vinyóját klónozd rá a fury-ra, pl. macrium-mal, hogy mit mutat.
legfeljebb, ha nála megy, ezen meg továbbra sem, akkor megkapja ugyanazt, mint eddig, csak a fury-n. egy szava nem lehet, kapott egy új ssd-t, régi rendszerrel, ami gyorsabb. :DDD egyébként nem, mert max 1 mp-el hamarabb bútol.

[ Szerkesztve ]

(#24614) #95590400 válasza Doky586 (#24612) üzenetére


#95590400
törölt tag

csak épp nem a méh telepen akarja eladni, hanem használni ssd-vel. és erre még esély is van, ha meg megy, akkor... nem is tudom, mikor léptem be a laposom biosába... 3 éve?

(#24615) Doky586 válasza #95590400 (#24614) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

aki nem tudja hogy laptopvásárláskor a legfontosabb leellenőrizni hogy be tud-e lépni a biosba és ott megnézni hogy ne legyen se admin se user password, se a hdd ne legyen lockolva... az így jár

Ezek nélkül ingyen leadhatja valamelyik elekto-hulladék gyűjtő telepen.
..vagy beviheti a márkaszervizbe ahol ha papírokkal igazolni tudja hogy ő a jogos tulajdonos akkor -talán- jó pénzért unlockolják a biost (hdd/ssd-t nem). De az is lehet hogy egy lopott laptopról van szó és ekkor a rendőrök kísérik tovább...

[ Szerkesztve ]

(#24616) Vakegérke válasza #95590400 (#24614) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lehet, hogy tőled vette?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24617) #95590400 válasza Doky586 (#24615) üzenetére


#95590400
törölt tag

sőt, még az is lehet, hogy ingyen hozzávágták, kapta valahonnan, munkahelyi hulladékgyűjtőből lopta el vagy esetleg saját kezűleg tépte ki egy árvaház ajtajában egy zokogó 6 éves kezéből.
viszont nem lejárt szavatosságú közhelyekért jött, meg kioktatásért, hogy valaki eközben a saját egóját fényezhesse, és a valós problémájával kapcsolatosan irreleváns és nulla információtartalommal dobálhassa meg.

[ Szerkesztve ]

(#24618) #95590400 válasza Vakegérke (#24616) üzenetére


#95590400
törölt tag

jaja, most jut eszembe, én téptem ki egy zokogó 6 éves árva kezéből, miközben apácák üldöztek, hogy occsóért lepasszoljam neki... most már emlékszem. így volt.

[ Szerkesztve ]

(#24619) Doky586 válasza #95590400 (#24617) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én csak a tényeket közöltem, tudom az igazság néha fáj... :K

"nem lejárt szavatosságú közhelyekért jött, meg kioktatásért"
Nem látom hogy TE segítenél neki megoldani a problémáját.. csak trollkodni tudsz. :F

(#24620) Vakegérke válasza #95590400 (#24618) üzenetére


Vakegérke
veterán

Elnézést kérek, ha megbántottalak, hátsó gondolat nélkül kérdeztem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24621) #95590400 válasza Doky586 (#24619) üzenetére


#95590400
törölt tag

ne haragudj, de az ilyen jellegű vakság egyéni szociális probléma. keresd fel látszerészed, irodalomtanárod vagy csontkovácsod, aki segít kihúzni azt, ami a nyakadon van, abból a testrészedből, ahova lent beszorult.

[ Szerkesztve ]

(#24622) #95590400 válasza Vakegérke (#24620) üzenetére


#95590400
törölt tag

engem, egy fórumon? :DDD "az úri közönség táncol"

(#24623) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!

Gondoltam megosztom veletek, illetve lenne pár kérdésem:

Sandisk Extreme Pro 240GB (SanDisk SDSSDXPS240G)

A kérdéseim:

Úgy vettem észre, hogy kb. napi 20 GB-ot ír a meghajtóra valami. Ez nem sok úgy, hogy általam közvetlen írást nem lett kezdeményezve? Esetleg tudom Win10 alatt valamivel azt ellenőrizni, hogy mi ír ennyit? (van gyanúm, hogy a Google Chrome a lúdas ez ügyben)

Intel driver használata ajánlott vagy tegyem vissza a Windows 10 alap driverét?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#24624) oravecz56 válasza Crvsh3R (#24623) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Ctrl-Alt-Delete /Feladet kezelő itt meglehet nézni mi a gond.
A chrome sokat ir c-re ha nincs kirakva a cache másik meghajtora vagy virtuális meghajtóra.
(Intel driver használata ajánlott vagy tegyem vissza a Windows 10 alap driverét?)Hagyd ,igy jo.

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#24625) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Egy régebbi alaplapba rakom bele az SSD-t, ASUS M2N-E SLI.
Viszont itt nincs AHCI, csak IDE-ben tudom telepíteni a WIN10 64bit-et.
Ha esetleg a későbbiekben megadja magát az asztali gépem, s veszek újat, ahol az alaplap támogatja az AHCI-t, akkor ebbe símán belerakhatom az SSD-t a WIN újratelepítésével?
Használtok-e régebbi alaplapban (SATA2-es ) SSD-t?

(#24626) vaakuum válasza vaakuum (#24610) üzenetére


vaakuum
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget, én is arra jutottam, hogy klónozás talán megoldás lehet...

Biospiszkálás nem opció, eredeti formában kell majd visszaadni (különben rögtön biosresettel kezdtem volna)
DVD-ről, külső dvd-ről meg pendriveról sem engedélyezett a bootolás.
És ma délelőtt a klónozás megtörtént, jelenleg mindkét gép megy mindkét vinyóval, mint a kisangyal. Remélem így is marad...
Köszönöm az építő jellegű ötleteket!
:R

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#24627) lazydog válasza GEPESZ66 (#24625) üzenetére


lazydog
addikt

Igen.
Igen.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#24628) AlyrArkhon válasza GEPESZ66 (#24625) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

1) simán megy sata2 ide is
2) én igen, ment mindkét módban (ide/ahci)

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#24629) GEPESZ66 válasza lazydog (#24627) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszönöm a segítséget!
Telepíteni úgy telepítsem a WIN10-et, hogy a HDD betápját, ill. SATA csatlakozóját lekötöm, a BIOS-ban beállítom, hogy ez első BOOT az SSD legyen, s mást nem kell állítani a BIOS-ban?
Egyik kollégám mondott olyat, hogy be kell majd valahol állítani, hogy ha 10% hely marad csak az SSD-n, akkor figyelmeztessen a rendszer.
Igaz ez?

(#24630) AlyrArkhon válasza GEPESZ66 (#24629) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

1) nem, az elsődleges a pendrive :)
2) elég az adatkábelt lehuzni a hdd-ről.
3) ha figyelsz rá, hogy ne tömd meg az ssd-t, felesleges ráhagyni

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#24631) GEPESZ66 válasza AlyrArkhon (#24630) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Amikor korábban telepítettem a WIN-t , akkor azt tapasztaltam, hogy a pendrive-t nem tudtam a BIOS-ban beállítani BOOT-nak.
A gép indulásakor előhoztam F8-al a BOOT menüt, s kijelöltem a pendrive-t, s arról indult a telepítő.
Ez így nem jó?

(#24632) Vakegérke válasza GEPESZ66 (#24631) üzenetére


Vakegérke
veterán

Így a jobb. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24633) AlyrArkhon válasza GEPESZ66 (#24631) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Ahogy írták, így még jobb, mert megspórolsz egy plusz setup-matatást.
(BIOS-a válogatja, van ahol nincs, van ahol ott van csak pl 'removeable' álnéven, és van ahol hiába állítod be, a legjobb, amelyiknél ha épp nincs semmi fixen rendszer, automatice feladja a bootválasztót)

tipp egy parajelenséggel összefüggésben: különösen több vinyós rendszereknél érdemes az első boot után lemezkezelővel ellenőrizni, hogy aktívvá is tette-e a particiót. néztem nagyokat, amikor az első boot okés volt, majd amikor kikapcs után visszadugtam a többi diszket, hiába volt jól beállítva a boot-sorrend, az egyik régebbin lévő win indult el, mert az uj ssd-n nem volt aktivnak jellölve a partició. Ha magában indult, szó nélkül arról ment, de ha ott volt mögötte az aktiv particiós hdd, arról indult a régebbi rendszer.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#24634) GEPESZ66 válasza AlyrArkhon (#24633) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Még egy kérdésem lenne.
Az SSD-nek ugyan olyan a csatlakozója, mint a HDD-nek, tehát a tápegység kábelkötegére csatlakoztatom?

(#24635) AlyrArkhon válasza GEPESZ66 (#24634) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

ha a hdd-d is sata, akkor ugyanolyan a kettőnek a tápja és az adatkábele is. ha még ide-s a vinyód, akkor mind a táp, mind az adatkábel más..

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#24636) GEPESZ66 válasza AlyrArkhon (#24635) üzenetére


GEPESZ66
veterán

SATA- kábellel van bekötve a HDD.
Ez jó lehet a SSD beépítésére, mert 2,5-ös helyem nincs a házban?
Vagy melyiket ajánljátok?
https://www.aqua.hu/ssdhdd-beepito-keret-35-25-fx0015-432638.html

(#24637) varmi2 válasza GEPESZ66 (#24636) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én is használok ilyen beépítő keretet. Jó lesz a hdd kábele is, ha azt nem akarod tovább használni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#24638) Crvsh3R válasza oravecz56 (#24624) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

A feladatkezelőben Win 10 alatt csak a lemezre írás sebességét látom, írt adatmennyiséget nem. Hogyan tudom azt is kiíratni?

Chrome cache-t érdemes áttenni másik meghajtóra vagy ramdrive-ra?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#24639) varmi2 válasza Crvsh3R (#24638) üzenetére


varmi2
nagyúr

Napi 20Gb adat írás az nem kiemelkedően sok, ez egy átlagos mennyiség. Az ssd bőven bírni fogja éveken át, nem kell aggódni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#24640) AlyrArkhon válasza GEPESZ66 (#24636) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

olyat mondok, amit nem szabad :) Nálam egyszerűen be van téve a toronyházban a hdd/fdd tartó vaskeretre, annak a legalsó polcára. Mivel 'asztali' gép, és nem igazán rugdosom, nem foglalkoztam a beépítéssel, mozgó alkatrész nincs, 'ráesni' az alaplapra vagy bármire nem tud, így nem igazán feltétel neki a rögzítés. Ott a szellőzést se bántja, közvetlen közelében meg nincs hőforrás.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#24641) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Kérdés!
Adott egy frissen telepített Win10 egy Samsung 850 Pro-ra.
Az SSDOK program szerint GPT a partícióséma. Jó ez így, vagy feltétlenül szükséges az MBR?

Válaszokat előre is köszönöm! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#24642) varmi2 válasza Dolphine (#24641) üzenetére


varmi2
nagyúr

Jó a gpt is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#24643) Titmouse09 válasza Crvsh3R (#24638) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

8.1 alatt (gondolom ezt keresed):
Feladatkezelőben a Folyamatok fülön valamelyik folyamatra jobb klikk - Részletek megjelenítése
Ekkor megjelenik egy részletek fül, ott valamelyik oszlopcímre jobb klikk - Oszlopok kiválasztása - I/O írt bájtok száma kipipálása.

Ha 10 alatt nem itt van. vagy nem ezt keresed sorry

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#24644) Crvsh3R válasza Titmouse09 (#24643) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Megnézem, köszönöm!

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#24645) szabolcs77


szabolcs77
tag

Sziasztok!

Van egy új Dell E7450es ultrabook, amiben van gyárilag ssd. Frissen telepítettem rá a gyári win10et x64, de megakad, lassú stb.
Csináltam ssdok képet. Mármost ezen az alias/interface rész ki van húzva. Ilyenkor mi a teendő?

(#24646) jeni válasza szabolcs77 (#24645) üzenetére


jeni
félisten

Hello!

Még alul az eszköz eltelt,elhasznált adat infója is üresen áll.
Achi módban nem is megy neked,mivel RAID ként szerepel.
Nézd meg a BIOS-ban miként van beállítva.
ACHI
RAID -jelenleg ezt mutatja neked.
IDE

Szabványos SATA AHCI-vezérlő ennek kellene lennie

itt elvileg valamilyen rossz driver miatt akad be. ha tettél fel akkor töröld és csak az alap legyen rajta.
Driver= levő sort nézd.

A S.M.A.R.T. értékek sehogy sem jók

[ Szerkesztve ]

(#24647) szabolcs77 válasza jeni (#24646) üzenetére


szabolcs77
tag

hát ez az, egy teljesen szűz win10 van rátéve. Most a drivereket lefrissítem, chipset kivételével, és újra próbálom. Azért is furcsa, mert előtelepített win7nél ugyanezek voltak a gondok. De kell az infó, hogy gariba adjam....

(#24648) Emperor_ válasza szabolcs77 (#24647) üzenetére


Emperor_
addikt

bios-ban állítsd át az ssd kezelési módját!

Most RAID-en van, AHCI-n legyen.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#24649) szabolcs77 válasza Emperor_ (#24648) üzenetére


szabolcs77
tag

BIOSban átállítottam, ahol egyből nyafogott, hogy az operációs rendszert telepítsem újra. Ezt meg is tettem, az eredmény itt:

a gépen még semmi frissítés nem ment, netet sem kapott még. az nem kavarhat be, hogy MSATA?
Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#24650) jeni válasza szabolcs77 (#24649) üzenetére


jeni
félisten

msata az csak csatoló forma,mint a többi.

IDE-Micro Sata-Sata-MSata-m.2

más msata SSD nincs a közelben? esetleg egy sata-msata adapterben kipróbálni?

A S.M.A.R.T. értékek nem jelenek meg.

Az eszközkezelőben mik a sárga felkiáltó jeles driverek?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.