Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#25701) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok! van egy laptopom ami ssd-vel megy (sata 840 evo). A lényeg az 1db laptopon van. ezen kívül csak asztali gépem van, A laptopon bekapcsoltam a ATA jelszavas lemez titkosítást a biztonság kedvéért (hogy más ne férjen hozzá lopás esetén se). Sajnos a laptopom mostanában gyengélkedik, előbb utóbb tönkre fog menni mechanikailag..

A kérdésem az, hogy ha üzemképtelenné válik valamikor a laptop, akkor kivenném belőle az ssd-t és a másik (asztali) gépemben használnám tovább és a rajta levő adatokat is el akarom érni. A jelszót természetesen ismerem, de az asztali gép biosában nincs ATA jelszót kezelő rész. Ekkor hogy tudom kikapcsolni az ssd titkosítását?? Van erre valamilyen program?

(#25702) Memora válasza radi8tor (#25699) üzenetére


Memora
senior tag

Értem, köszi, akkor még úgy 1 évig biztos tudom használni.

Fancy quote placeholder

(#25703) King Unique válasza #71746560 (#25682) üzenetére


King Unique
titán

Köszönöm! :R

Azért is csináltam, mert a sok félinfó után szerettem volna egyértelműen letesztelni a dolgokat, többek között a TRIM működését is. Aztán, hogy most USB 3.1 esetén a fenti teszt eredménye mennyire helytálló, azt nem tudom. De, amíg valaki nem mutat jobbat, amely bizonyítja az ellenkezőjét, addig akár vehetem úgy is, hogy működik.

Egyébként már lassan 1 éve használom a külső SSD-t, de eddig nem tapasztaltam különösebb problémát sem a sebességét, sem pedig a meghajtó állapotát illetően.

(#25704) scafusia


scafusia
csendes tag

SSD probléma- Mit tegyek?
Hello.
Asus laptopom van ami elég jól muzsikál. Nemrég kaptam egy Kingston 460 Gb SSd-t amivel kicseréltem a laptop HDD jét. Feltettem rá a win 10 et és szépen fel is gyorsult a bootolás meg minden csak a probléma az hogy napjában 2, 3 szor lefagy a gép. Tudna esetleg valaki megoldást ajánlani a lefagyás elkerülésére.
Az SSD: 480GB SSDNow UV400 SATA 3 2.5 (7mm height)
Part Number: SUV400S37/480G
HTS: 8523.51.0000 ECCN: EAR99
Specs: SATA3 (6Gbps),UV300 Series ,SSD 2.5-inch 7mm
Válaszotokat elöre is köszönöm. Üdv Sca

(#25705) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok,

erre rá tudtok nézni, jó-e vagy van valami, amit még állítani kéne?

Samsung 840 EVO:

ADATA XPG SX930:

Illetve a kérdésem még az lenne, hogy parancssorba a következő parancsot (fsutil behavior query disabledeletenotify) írva az alábbi eredményt kapom:

NTFS DisableDeleteNotify = 0 (Ezt tudom mi jelent.)
ReFS DisableDeleteNotify is not currently set (Ez mit akar jelenteni? Kell ezzel valamit csinálni vagy hagyhatom ahogy van?)

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#25706) Glaz-dozfhut válasza Doky586 (#25701) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Elvileg vannak, csak azt nem tudom, hogy az SSD-t miként kezeli. [link]

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#25707) dekac


dekac
tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni. Fél éve vettem egy 180-as Intel SSD-t (m2.sata csatolóval, rendszer meghajtónak, C: ).
Egy hete vettem észre, hogy meglehetősen sok van írva a Total NAND Writes értéknél. (24376 GB)
A sima Total Host Writes érték viszonylag korrekt. (2588 GB)

Elkezdtem kikapcsolgatni az SSD-t feltételezhetően terhelő szolgáltatásokat:
- a lapozófájlt áttettem a HDD-re
- tiltottam a rendszermentést/visszaállítást a C-n
- töredezettség mentesítés tiltva minden meghajtón
- torrent, másolgatások szóba sem jönnek

és mégis rettentő sok adatot ír továbbra is a Windows (eredeti 8.1 x64 Pro). Már nincs több ötletem, hogy mi okozza, valaki találkozott már ilyennel? Vagy van ötlete, hogy mi ír még ilyen mértékben az SSD-re? 2 nap alatt 150Gb-tal nő az érték, még bekapcsolt, de nem használt állapotban is.

Taskmanagerben, az SSD-t monitorozva, semmi nem látszik. Feltettem az Intel SSD Optimizer programját, az is minden rendben talált.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#25708) Doky586 válasza dekac (#25707) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

30 munkanap alatt 2.6TB miért lenne sok ?
szerintem ne állítgass el semmit, mert csak rontasz rajta..

(#25709) dekac válasza Doky586 (#25708) üzenetére


dekac
tag

És a Total NAND Writes értéknél a ~24,376 TB?
Azt sokallom nagyon. Csak netezésre van használva a gép.

(#25710) dugo_ válasza dekac (#25709) üzenetére


dugo_
veterán

Talán ez neked is válasz, nem tudom, hogy ennél a típusnál is fennáll-e:
https://logout.hu/tema/flash_ssd_osszefoglalo_az_1_hsz-ben/hsz_25480-25480.html

(#25711) -FLY->


-FLY->
őstag

Sziasztok!

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy érdemes-e felrakni az Intel® Rapid Storage Technology-t (H170)?
Valahol az írják, hogy gyorsul tőle a rendszer, meg a betöltés, valahol meg azt, hogy csak galibát okoz és jó a szabványos alap.
Samsung 850 EVO 250GB és hozza a gyári adatokat, csak a W10 vezérlőjével is.

[ Szerkesztve ]

(#25712) varmi2 válasza -FLY-> (#25711) üzenetére


varmi2
nagyúr

Jó a windows sajátja, felesleges bármi más.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#25713) iff válasza dekac (#25709) üzenetére


iff
senior tag

Esetleg próbálj ki egy portablés böngésző változatot és a hdd-ről indítva, böngészni. Nálam is sokat írt rá az ssd-re, amíg azon használtam. Eddig nálam általában a vezérlő adta meg magát. 1,5-2 év bírtak. Az írás az kb.: 500-650 GB között volt. Én legalább is sokallom azt a 24TB-ot, ha nincs állandóan másolgatva rá. Nálam a böngészéssel nincs semmi gondom, rengeteg oldal megvan nyitva és a hdd-m is elég gyors, sebességben nem nagyon vettem észre, hogy lassú lenne.

De mindenki úgy használja az ssd-t ahogy akarja.

..........""..........

(#25714) dime27


dime27
őstag

Mértem egyet az új Plextor M8PeG-256Gb-osommal kicsit keveslem az írási sebességet én olyan 1000-1200Mb/s-re számítottam de persze ez is bőségesen elegendő az árához képest!A hűtőborda nagyon jó szolgálatot tesz rajta még 50 fok fölé sosem engedte! :K :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#25715) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Erre tudtok valamit?

Köszi.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#25716) varmi2 válasza Ra's al Ghul (#25715) üzenetére


varmi2
nagyúr

Jó mind a kettő.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#25717) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, jól értem-e a javasolt szabad hely kérdését.
Vegyünk egy 120 GB-os darabot.

a) 50 GB elsődleges partíció, teljesen teli van. 70 GB másodlagos, szabad rajta 20 GB.

b) 50 GB elsődleges, teli van. 50 GB másodlagos, teli van. 20 GB particionálatlan terület.

Ez így megfelelő? Vagy minden egyes partíción kellene hagyni kb. 15 % szabad helyet?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#25718) radi8tor válasza szaszlaci (#25717) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Összesen kell hagyni annyi szabad helyet. Nem particiónként értendő a szabály. :N

⭐ Stella

(#25719) Bodor válasza dime27 (#25714) üzenetére


Bodor
veterán

Szép eredmények! A hűtőborda tényleg sokat számít, nekem sem melegedett a 128 GB-os példány.

(#25720) szaszlaci válasza radi8tor (#25718) üzenetére


szaszlaci
addikt

:R

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#25721) dime27 válasza Bodor (#25719) üzenetére


dime27
őstag

Köszi! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#25722) Doky586 válasza szaszlaci (#25717) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Idézet a cikkből: "Egyes meghajtókon a gyártók már eleve hagytak elkülönített részt, általában ez a kapacitás 7%-a, melyet természetesen nem lát semmilyen operációs rendszer, és a BIOS sem. Ezeknél az SSD-knél elég kb. 3-5% szabad helyet hagynunk."

A te 120-as ssd-den eleve 8gb már el van különítve e célra. a 120-nak az 5%-a nem 20 hanem csak 6GB... Egyébként ez nem kemény szabály, azaz ha egyszer az életben megszeged egy percre még nem hal bele, csak az idő 90%-ban tartsd be..

[ Szerkesztve ]

(#25723) szaszlaci válasza Doky586 (#25722) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen, köszi, közben már sikerült elolvasnom azt a cikket is.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#25724) Zola007


Zola007
veterán

Hello
adott egy Samsung EVO 850 egy MSI Wind U100 netbookban sata-I porton (intel 945, Atom N270 1.6 GHz, 2GB RAM)
Tisztában vagyok vele, hogy Sata-1-en nem lesz sebességbajnok és nagyon régi is a netbook, de Win7 alatt elfogadhatóan videlkedett, gyorsabb volt jóval mint a 80-as HDD-vel
Azonban tegnap felraktam a Win10-et kíváncisságból és érezhetően lassult. :(
Alap windows ablakműveletek is nagyon lassúak és a mért értékek is felére estek a 4K/4KQ32 szekcióban

bal oldalon a Win7 alatti értékek, jobb oldalon a Win10 alatt mértek

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25725) SoulReaver válasza Zola007 (#25724) üzenetére


SoulReaver
veterán

Túl régi a netbook a sata3-as ssd-hez..

[ Szerkesztve ]

(#25726) Zola007 válasza SoulReaver (#25725) üzenetére


Zola007
veterán

a netbook ugyanolyan régi Win7 és Win10 alatt is
a két rendszer közötti 30-40% sebességkülönbséget 4K/4KQ32-ben ez nem magyarázza

egyébiránt mi lenne szerinted a megoldás?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25727) radi8tor válasza Zola007 (#25726) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A sebességkülönbséget az okozza, hogy Win10 teljesen más oprendszer, mint Win7. Gyanítom XP alatt még gyorsabb lenne a gép, mint Win7 alatt. Ez a CPU miatt van. Túl gyenge Win10 alá.

Azt viszont nem értem, hogyan érzékelted gyorsabbnak HDD-vel a gépet Win7 alatt. Bár lehet túl gyors az SSD az Atom procinak és nem tudja elég gyorsan feldolgozni az adatokat.

⭐ Stella

(#25728) Zola007 válasza radi8tor (#25727) üzenetére


Zola007
veterán

Sehogy, csak nem jól olvastad el :)
".....Win7 alatt elfogadhatóan videlkedett, gyorsabb volt jóval mint a 80-as HDD-vel"

Win10 topikban kérdeztem rá, azt mondták javulhat a sebesség, mert jobban optimalizált. Illetve több cikket is találtam külföldi fórumokon, ahol Win10 alatt gyorsabb volt egy régi gép, mint 7-es alatt

Mindegy, akkor nem erőltetem, csak nem találtam még használtan 60-as régebbi SSD-t helyben, így ideiglenesen bekerült a 850-es, mert a HDD-vel agyf.szt kaptam Win7 alatt.

Mit ajánlanál egyébként, milyet nézzek bele?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25729) radi8tor válasza Zola007 (#25728) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ajánlós topik téma összefoglalójában vannak az ajánlott modellek. Pénztárca alapján válogass. Nekem Samsung 850 PRO van a laptopban, mert nem tervezem cserélni sok éven belül.

⭐ Stella

(#25730) Zola007 válasza radi8tor (#25729) üzenetére


Zola007
veterán

nem akarok újat venni
használtak közül nézzek sata-3-at vagy inkább sata-2-őt?
az Intel 945 chipset mellé mindegy mi kerül?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25731) radi8tor válasza Zola007 (#25730) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mindegy mit raksz. Visszafelé kompatibilis. Szerintem nincs értelme egy ősrégi sata2-est venni.

⭐ Stella

(#25732) trufa12


trufa12
addikt

Sziasztok, samsung 850 pro ssd-ről lenne szó.
Felment rá az utolsó (elvileg gyilok FW) de már pár hónapja így használom. Viszont 2 hete olyan történt hogy biost is frissítettem, meg újra is telepítettem a rendszert, és azt írja a magician hogy nem megy az achi mode. Pedig látszólag nem lassult . De idegesít, lehetne ezzel kezdeni valamit? próbáltam keresgélni neten, sokan ugyan így jártak de megoldást nem találtam ...

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#25733) dekac válasza iff (#25713) üzenetére


dekac
tag

Köszi!

Megnéztem, csak bekapcsoltam a gépet, semmi nem volt nyitva, még böngésző sem.
1,5 óra alatt 6GB-tal nőtt a Total Nand Writes érték. Valahogy a windows írja, vagy valamilyen firmware hiba lesz :(

Van valakinek további tippje?

Szerintem Windows újratelepítés lesz :(

(#25734) Zola007 válasza radi8tor (#25731) üzenetére


Zola007
veterán

oké, köszi

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25735) #38742016


#38742016
törölt tag

Sziasztok, kiderült, hogy a SSD ciripel / sípol a laptopban, WiFi letöltés, benchmark, másolás, bootolás közben hangosabban, de idle is csinálja, elég zavaró, BIOS-ban viszont semmi hangja... Crystal Disk Mark sequential-nál sípol, random-nál pedig ciripel. Az utóbbi időben hangosabb lett, ez normális, vagy haldoklik? :(

(#25736) dekac válasza dugo_ (#25710) üzenetére


dekac
tag

Érdekes, szintén 535-ös vezérlővel szerelt széria az enyém is :(
Köszi!

(#25737) radi8tor válasza trufa12 (#25732) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Alaplap BIOS-ában SATA vezérlő beállításainál tudod a vezérlőt AHCI üzemmódba tenni.

⭐ Stella

(#25738) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.2 kérdésem is lenne.Adott egy dell noti,aminél bios jelszó lett beállítva,de sajnos a tulaj nem emlékszik már rá.lett bele véve egy 500gb adata sp premier pro 900 ssd.win 10 feltelepitve,de sajnos a biosban telepités előtt nem lehetett be állítani az ahci-t.van e valamilyen jelentősége ennek?sebesség terén sincs gond.as ssd ezt mutatja .alginálás renben,és az alatta levő infonál nem jelzi az ahci-t de ok ott ír.ez így jó?. ssdok és cristal ez igy rendben van?Ha nem akkor szerintetek utólag át tudom rakni a rendszert ahci módba,és lenne e értelme?(volt valahol egy leirás hogyan lehet de sajnos nem találom.Köszi előre is.

(#25739) Fire/SOUL/CD válasza Doky586 (#25701) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azon a gépen, a BIOS-ból le kellene szedni az ATA Password (vagy hasonló ) opciós megoldást, mielőtt másik konfigban szeretnéd használni, mert
1. Olyan gépen, aminek a BIOS-ában nincs ilyen opció, ott nem fogod tudni használni a meghajtót
2. Amiben van, ott ritkán (tényleg ritkán, de előfordulhat), hogy nem csak, hogy nem tudod feloldani ezt a jelszót, hanem kukázhatóvá válik a meghajtó(mondom ritkán, de látszólag elfogadja a jelszót, de utána meg papírnehezék...).
3. Természetesen, ha egy olyan alaplapba/laposba teszed, amelynek BIOS-a támogatja ezt a funkciót (kivéve 2. pont) akkor gond nélkül feloldható a védelem. Ebben az esetben mindenképp javaslom a feloldást és az újra lezárást jelszóval az adott alaplapban.

UI: A BIOS-ban kiadható ATA Password védelem az egyetlen, ami megvédi a meghajtókat a lopás utáni adatlopástól. Tévhitekkel ellentétben, ez a jelszó nem törölhető(Secure Erase és társaival sem stb stb), ha ezt a jelszót valaki elfelejti, akkor az adott meghajtó kuka(amúgy hibátlan a meghajtó, de le van zárva végérvényesen a jelszó hiányában).

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25740) trufa12 válasza radi8tor (#25737) üzenetére


trufa12
addikt

Ezt én is tudom . :D :B :W

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#25741) Fire/SOUL/CD válasza trufa12 (#25740) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

SSDOK kép, aztán megSASolod( ;]), hogy AHCI-ben megy-e a vezérlő. Ha nem, akkor meg átállítod (újratelepítés nélkül kivitelezhető amúgy), szóval radi8tor nem írt butaságot, nem értem, hogy akkor mit tudsz avagy sem...

UI: Samsung Magician-t Firmware frissítésen kívül nem javasolt használni...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25742) trufa12 válasza Fire/SOUL/CD (#25741) üzenetére


trufa12
addikt

természetesen be van állítva a bios ahogy kell.
Csak a program azt írja nem achi módban fut,
nah de itt meg ehhez hülye vagyok, nem látom hol írja az achi-t .
Tesztekkel mértem úgy viszont hozza az értéket , csak idegesít hogy miért írja azt hogy nem achi-módban megy, meg nem tudja melyik sata porton van.

Mondjuk most raid-mod-ban fut . (de amíg achiban volt is ezt írta ki a magician) Szóval most ok hogy ki van kapcsolva és raid- mód van érvényben de amíg achi-volt sem volt más a helyzet.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#25743) Fire/SOUL/CD válasza trufa12 (#25742) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha nem tűnt volna fel ( :B ) Én fejlesztem az SSDOK-t... Szóval ha azt írja, hogy nem AHCI, akkor az nem AHCI... (jelenleg épp RAID üzemmódba van állítva a SATA vezérlő)

Szóval ezen nincs mit agyalni, xarul van beállítva a BIOS, ami egyébként BIOS frissítés után teljesen természetes lehet amúgy (mert egy jól beállított BIOS-t a frissítés "alapra" állít(hat) és az nem feltétlenül az előző állapot). Az egyetlen gebasz, hogy RAID módú SATA vezérlőt AHCI módba állítani (újrahúzás nélkül) az 99%-ban nem szokott összejönni. :(

UI: Soxor le lett írva, hogy hogyan kell a BIOS.-t beállítani ill. az is, hogy ha lehet, akkor az adott vezérlő legkisebb sorszámú portjára legyen kötve az SSD... (ez nálad "természetesen nem így van, létszik az SSDOK képen).

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25744) kromatika


kromatika
veterán

Esetleg valaki tudna ma még segíteni?

(#25745) Fire/SOUL/CD válasza kromatika (#25744) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát ha ERRE gondolsz, akkor:
1. A BIOS jelszó nem ugyanaz, mint a BIOS-ban beállított ATA Password (ha az lenne, akkor nem tudtál volna semmilyen képet berakni. mert el sem indult volna a rendszer jelszó nélkül)
2. A BIOS jelszó az alapvetően 2 féle lehet
-2.1: a BIOS-ba belépéshez kell
-2.2: rendszerindításhoz IS kell
3. Nálad is mi a retekér van RAID üzemmódba a vezérlő? :W (ha olyan laposod van (pl régebbi Vaio stb), akkor nem szóltam, csak az SSDOK képen ezt nem csipázom)
4. Ha tényleg csak RAID mód van (lásd 3. pont), akkor is most szerencséd van, mert olyan Intel vezérlőd van (és ahhoz tartozó driver is), ami támogatja a TRIM parancsot, szóval ez így rendben van.

UI: Azért egy teljes képernyőmentés kellett volna az SSDOK-ról... (Be van építve, szóval ez nem kifogás)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25746) Emperor_ válasza #38742016 (#25735) üzenetére


Emperor_
addikt

Az értékek jók, a beállítások rendben vannak.
A ciripelésre nem tudok mit mondani.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#25747) Fire/SOUL/CD válasza #38742016 (#25735) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha jól rémlik, akkor egyes SSD-k "ciripelését" a BIOS egyes energiatakarékossági beállítása okozza. Lépj be a BIOS-ba és a C3/C6 Power profile (vagy hasonló) nevű szolgáltatást tiltsd le.

UI: Emlékezetem szerint a CPU C6 support (vagy hasonló nevű BIOS szolgáltatás) okozza, azt kellene tiltani. ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25748) trufa12 válasza Fire/SOUL/CD (#25743) üzenetére


trufa12
addikt

Köszönöm az információt. át raktam az ssd-t sata1re.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#25749) Fire/SOUL/CD válasza trufa12 (#25748) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Öööö. ez nem így működik. Pl van egy deszkád, amin van (csak példaképpen)
1. 4db Intel SATA 3 port
2. 2db Intel SATA 2 port
3. 2db ASMedia SATA 3 port

Ha az alaplapodon minden vezérlőhöz tartozó port üzemmódja (általában IDE/AHCI/RAID) külön állítható, akkor pl. ha a 4 db Intel SATA 3 port RAID módban van, akkor ezen 4 port bármelyikére kötheted az SSD-t, az akkor is RAID-ben fog menni...
Magyarul: Kell tudnod, hogy a deszkádon milyen és hány darab vezérlő teljesít szolgálatot, és ennek függvényében a BIOS-ban beállítani azok üzemmódját(RAID az ugye egy speciális üzemmód) és annak megfelelő portra kötni az SSD-t...

Remélem érthető, amit felvázolni akartam. ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25750) trufa12 válasza Fire/SOUL/CD (#25749) üzenetére


trufa12
addikt

igen de egyben kezeli ahogy láttam, egy menü pont alatt lehet csak választani (külön nem ) vagy nem találom

(de rá mentem a raides táblára, ott ugye írta a tömböt, meg külön vette az ssd-t (aminél oda volt írva hogy achiba megy tán..)

szóval nem értem.

as media van kettő , a többi inteles,

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.