Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#24851) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok!

Egy KINGSTON SHFS37A120G Hyper-X Fury-nál mennyire valószerű, hogy 140 nap power-on time után lepörög 1-re az SSD Life Left? Elvileg még januárig garis, de úgy tudom, hogy ilyenkor nem érvényes...

Képek:

[ Módosította: radi8tor ]

(#24853) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok!

Most melyik is az a csatoló amire megéri beruházni?

(#24854) Magnat válasza Emperor_ (#24836) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#24855) Ranger^41 válasza Ranger^41 (#24851) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Bocs az újabb postért, de most már ott tartok, hogyha az ssd bentvan a gépben akkor nem is bootol egyáltalán. Szerencsére az előd ssd-n még fent van a régi win7, így külső hdd casebe rakva az ssdt látom a tartalmát, de se bootolni nem tudok róla, illetve BIOSba se tudok belépni, ha az alaplapra van dugva :S Valakinek valami ötlet, hogy mi történik?

(#24856) Emperor_ válasza Ranger^41 (#24851) üzenetére


Emperor_
addikt

Ez az SSD szerintem hibás, nyugodtam vidd vissza gariba. (A HyperX Fury garanciális feltételeiben nincsen írási korlát.) Valami para van vele, mert nem mutatja az írt mennyiséget sem.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#24857) Ranger^41 válasza Emperor_ (#24856) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Úgy néz ki a boot hibát az agyatlan alaplap okozta, splash screenen nem írja, hogy smart hibát lát, és semmi másra nem reagál, mint az f1 - resume, de ezt csak kikapcsolt splash screennel láthatom, amit meg így nem tudok kikapcsolni :D Szóval lehúzott ssdvel kikapcsoltam a biosban a splash screent, és akkor tádám...
Ettől függetlenül megy gariba.

(#24858) sakal83


sakal83
addikt

Szisaztok

Lenne kérdésem:

Most kezdtem használni egy ssd-t mindennapos használatban (intel 535).

Nem tudom a "rendes" működését egy ssd-nek, azért is tűnhet hülyének a kérdésem:

Amikor megnyitok mondjuk egy indexet, akkor az normális, hogy scrollozás közben, amíg be nem tölt a lap egy nagyon kis laggolás van (a töltés ideje elég gyors egyébként)? Abszolút nem zavaró, csak nem tudom, hogy üzemszerű-e ez a jelenség.

Gépem 2500k, 8 gb ram net 30 vagy 50mbit win10

ui.: őszinte leszek, netezés közben sokan írták, hogy mennyivel gyorsabb egy hdd-nál. én akkor különbséget nem érzek, bár kétségtelenül gyorsabb.

(#24859) radi8tor válasza sakal83 (#24858) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ahogyan a másik topikban írtam próbáld meg ugyanezt másik böngészővel. Oldalbetöltés sebessége erősen függ a böngészőktől, reklámoktól amik lassítják a dolgot.

Firefoxban pl itt láthatod mi mennyi időbe telik:

⭐ Stella

(#24860) Ranger^41 válasza Emperor_ (#24856) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Ez és a milyen ssd-t vegyek topik összefoglalója alapján a Fury is írási limites (354TB). Na ilyenkor hogy bizonyítom, hogy nem teleírtam éjjelnappal az ssd-t hanem megmakkant rajta valami? Ahogy feljebb linkeltem a power-on time 140 nap, és gyors fejszámolással az jön ki, hogy teljesen üzemideje alatt óránként 100GB-t kellett ráírnom, hogy elérjem a TBW limitet...

(#24861) radi8tor válasza Ranger^41 (#24860) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért kell rögtön a legrosszabbra gondolni? SSDOK kép alapján nem számolja az írt adatmennyiséget. Ergo nem kérhetik számon rajtad, mivel nem deríthető ki mennyi írás volt rajta.

⭐ Stella

(#24862) Emperor_ válasza Ranger^41 (#24860) üzenetére


Emperor_
addikt

Ez csak a speckója, ebben én nem látom, hogy gari feltétel.
radinál a pont egyébként, de én is írtam már, hogy az írás, olvasás mennyiséget sem jelzi.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#24863) Redneck


Redneck
veterán

Holnap megjön az SSD-m, és telepítek rá Windows7-et. A vinyó sajnos IDE módban van. Adatmentés után ha AHCI SSD telepítést csinálok, látni fogja a rendszer hogy tudjam azt is formázni?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#24864) AlyrArkhon válasza Redneck (#24863) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

vinyo lehuz-setup átállít AHCI-ra-install
ha kész, beállítgatod, amit még akarsz rajta, ha minden szép és jó, kikapcs, próbaboot. ha minden oks, kikap és vinyó visszadug. simán látja/kezeli továbbra is, nem kell ujraformázni.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#24865) radi8tor válasza AlyrArkhon (#24864) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Plz ne javasolj olyat, ami nem működik!
IDE módban telepített Windows-t nem lehet 1 lépésben át klónozni SSD-re!

Leírás: 6. pont

6. SATA IDE módban telepítettem a Windows 7-t, utólag át lehet állítani SATA AHCI módra?

Igen, de biztonsággal csak akkor, ha nem telepítettél Chipset/INF- vagy külön IDE drivert. Ezekben az esetekben lecserélődik a Windows 7 alap IDE drivere és ezek konfigurációja is megtörténik, külön konfigurációs fájlok és több/számos registry kulcs módosítás formájában. Ebben az esetben az alábbiakban leírt módszer nem garantálja, hogy a rendszer el is fog indulni avagy hibátlanul fog működni.

Windows 7 esetén
# WIN gomb + R, írd be, hogy regedit és enter
# Navigálj el az alábbi kulcsig
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\msahci
# A jobb oldali panelon található Start nevű elemen duplaklikk és módosíts az értékét 0-ra
# Indítsd újra a gépet, azonnal be kell lépni a BIOS-ba, megfelelő menüpontban állítsd át a SATA üzemmódot AHCI-re és lépj ki a BIOS-ból a módosítások mentésével.
# Ezt követően hagyd, hogy a Windows 7 elinduljon, fel fogja ismerni újra az eszközöket(ODD/HDD/SSD), ez percekig is eltarthat, várd ki türelmesen, majd újraindítást fog kérni a rendszert, amit tegyél meg

Redneck: adatmentés előtt játszd el ezeket. Ha megy a gép rendesen AHCI módban, akkor mentsd át SSD-re!

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#24866) Redneck válasza radi8tor (#24865) üzenetére


Redneck
veterán

Köszönöm mester de nem ezt szeretném! :R

Tiszta telepítést SSD-re AHCI módban. Mellé pedig a régi vinyó leformázva menjen, immár AHCI módban.

Az adatok külső vinyóra mennek, ami szükséges utána vissza a HDD-re.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#24867) AlyrArkhon válasza radi8tor (#24865) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Semmi olyat nem javasoltam. Friss ssd-re friss install. Par hete csinaltam ugyanezt ugyanigy a sajatomon.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#24868) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Felraktam ISO-ból az új SSD-re a friss WIN10-et.
A WIN beépített töredezettség mentesítője azt írja, hogy optimalizálás szükséges, s a töredezettségmentesítés be van kapcsolva.
Azt olvastam, hogy ki kell kapcsolni.
A WIN10 fórumon azt írják, hogy ha kikapcsolom, akkor nem fog működni a TRIM.
Akkor most ki kell kapcsolni a töredezettség mentesítést, vagy nem?

(#24869) radi8tor válasza Redneck (#24866) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja ok, megzavart az adatmentés szó. :)
Valaki arra használja a mentést, hogy vissza állítsa a másikra.

AlyrArkhon: valóban, benéztem. Mea culpa! :R

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#24870) Redneck válasza AlyrArkhon (#24867) üzenetére


Redneck
veterán

Akkor az IDE módban üzemelő vinyót ha visszadugom tiszta telepítés után, automatikusan AHCI lesz és formázható másodlagos tár?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#24871) radi8tor válasza Redneck (#24870) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs semmi dolgod egy olyan vinyóval amiről nem indul oprendszer.
Vinyóknak is jobb amúgy is AHCI mód mivel AHCI minden SATA merevlemezre csak jó hatással bír.

⭐ Stella

(#24872) Redneck válasza radi8tor (#24871) üzenetére


Redneck
veterán

Tudom, anno el lett cseszve és maradt így. SATA2 HDD.

Win telepítésnél hagyjam bedugva vagy húzzam le a vinyót? Csak mert rendszer van rajta a C-n.

Szerk:
Tehát maradjon bedugva? Mindenképp formázom, hogy tiszta legyen és újrapartícionálom.

Win7 vagy 8.1? Ezen agyalok még. Szeretem a hetest, nincs szükségem igazán újabbra, régi a vas.

Szerk2:
Lehúzom!

Köszönöm mindenkinek a sok segítséget! Jelentkezem ha megvagyok és mértem!

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#24873) AlyrArkhon válasza Redneck (#24870) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Igen, nem. :)
Kb 5-6 vinyo jarkal ki-be a gepemben, garantaltan ide modban volt mindegyik kezelve. Miota atraktam a biosban ahci modba, megjelent az "eszkoz levalasztasa" reszben mindegyik anelkul hogy barmi egyebet tettem volna a kabelek visszadugasan kivul.
Szerintem: Nem kell ujra formazni, az ide-ahci nem kulonbozik a tarolt adatokban, csak a tarolas folyamataban. Ettol meg formazhatod, ha akarod, de semmi szukseg ra.
Telepitesnel legyen lehuzva.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#24874) radi8tor válasza Redneck (#24872) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Korábban linkelt írásból idéznék ismét:

"Itt is van 3 fontos dolog, az egyik a S.M.A.R.T információk, amit minden esetben engedélyezni kell(van ahol külön opció van, van ahol pedig az adott adattároló-eszköz tulajdonságain belül található, de olyan is előfordul, ahol nem lehet állítani, de alapértelmezettként engedélyezve van), a másik a SATA AHCI üzemmód helyes beállítása, valamint a bootsorrendben az első helyre tenni azt az eszközt, amire az OS kerülni fog."

;)

⭐ Stella

(#24875) Redneck


Redneck
veterán

Elolvastam a telepítési leírásokat. Tényleg elég az alaplap driverek közül csak a hang/LAN/USB3 vezérlőt felrakni? Mert van egy SATA AHCI is, de 2014-es, és a leírás szerint a Windows tudja magától a dolgát.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#24876) AlyrArkhon válasza Redneck (#24875) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Szerintem ugy jarsz a legjobban, ha hagyod a wint dolgozni. Tehat elsore semmi extra driver, eleg majd akkor, ha vmirol kiderul, hogy nem megy, vagy nem ugy megy. (oskori alaplapom melle pl most semmi, de tenyleg semmi sajat driver nincs felteve, csak a w10 altal hozottak)

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#24877) Redneck válasza AlyrArkhon (#24876) üzenetére


Redneck
veterán

Az Win 10, kicsit más tészta. A hangot és a LAN-t azért felrakom, USB3 egyelőre nem kell.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#24878) antee_g


antee_g
tag

Sziasztok!

Még csak most vettem észre, hogy van újabb firmware a Kingston V300 szériához. Esetleg valakinek van tapasztalata, hogy az írt/olvasott mennyiség és a működési napok száma még mindig nullázodnak?

üdv.

(#24879) GEPESZ66 válasza antee_g (#24878) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A Kingston SSD Manager érdemes használni?
Ennek segítségével gondolom lehet firmware-t frissítreni?

(#24880) antee_g válasza GEPESZ66 (#24879) üzenetére


antee_g
tag

Igen, azzal csináltam én is.

(#24881) GEPESZ66 válasza antee_g (#24880) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Bonyolult a frissítés, vagy csak egy kattintás?
Kell valamire figyelni?

(#24882) antee_g válasza GEPESZ66 (#24881) üzenetére


antee_g
tag

Csak egy kattintás és csinálja is. Az adatok is megmaradnak.

(#24883) Rruuer


Rruuer
senior tag

hello, itt nagy a baj?

(#24884) Emperor_ válasza Rruuer (#24883) üzenetére


Emperor_
addikt

Még nem. De gyakran ments, ez a típus szokott elszállni egyik napról a másikra.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#24885) Rruuer válasza Emperor_ (#24884) üzenetére


Rruuer
senior tag

vettem észre, pont dolgoztam és egyszer csak elszált, kifagyott a win, mondom restart....aha, még a bios se látja hogy lenne ott valami. de még ha nem system rakom be hanem csak sima meghajtonak akkor is gondol egyet és eltünik :W :W :W :W :W ez nem szép huzás az ocz-töl

(#24886) SenorChang


SenorChang
csendes tag

Sziasztok!

Rendelkezem egy notebookkal, a bökkenő vele az, hogy csak SATA2-es csatlakozója van. Megérné-e így is bővíteni egy SSD-vel bővíteni a gépet, amin a rendszer futna?

(#24887) dugo_ válasza SenorChang (#24886) üzenetére


dugo_
veterán

Igen, bőven.
Nem az abszolút szekvenciális sebességtől fogod pörgősnek érezni a rendszert, a SATA2 korlátja akkor jönne ki, ha SSD-SSD között másolnál nagy fájlokat. Ez notin úgysem fog gondolom előfordulni.

(#24888) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Ez az adatlapomon lévő konfiggal és intel 535 ssd-vel rendben van? Trim funkció a hd sentinel szerint rendben van, az alignolás is jó, annyi hogy nem volt a biosban achi csak ide mod szóval úgy telepítettem.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#24889) Emperor_ válasza $p@rr0w (#24888) üzenetére


Emperor_
addikt

ssdok képet lécci!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#24890) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Most veszek egy ssd-t a játékoknak, egy 250-est. Van már egy 120-asom, amin a Windows van.

Méretben elég lenne a 250 GB összesen a Windowsnak és játékoknak együtt.

Hogy érdemes használnom? Tegyem be a 250-est a 120-as mellé, és azokra tegyem a játékokat? Vagy adjam el 120-ast és minden a 250-esen legyen?

(#24891) Redneck válasza Emperor_ (#24889) üzenetére


Redneck
veterán

Megvettem a 256GB-os SP920-at. Nem rossz, de egyelőre nem ájultam el tőle, nekem eddig is pörgött rendesen a Windows. A boot rövidebb ez tény és pörgősebb a rendszer, de nem volt meg a "hűha" faktor. Játékbetöltésnél egyelőre nem vettem észre hogy nem HDD-ről megy.

Ezeket dobta elsőre:

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#24892) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Szokásosan megosztanám az SSD-m állapotát, már több mint 1 év (~379 nap) üzemidő van benne, és még mindig hibátlanul üzemel.

SSD: Kingston HyperX 3K 120GB

[ Szerkesztve ]

(#24893) Emperor_ válasza Redneck (#24891) üzenetére


Emperor_
addikt

Elég modern, gyors a géped, ilyen esetben olyan látványos dolog.

A virtuális memóriát ajánlom lentebb venni, így 400MB-2000MB, a többi beállítás rendben van.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#24894) Redneck válasza Emperor_ (#24893) üzenetére


Redneck
veterán

A GTA V bezabál 8 Gb-ot, a Crew pedig 4-et, azért van Auton.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#24895) #97716736 válasza B-L-A-C-K (#24892) üzenetére


#97716736
törölt tag

Jo ilyet is latni. :K Szep a Kingston-tol.

(#24896) Redneck válasza Emperor_ (#24893) üzenetére


Redneck
veterán

Nagyon gáz ez a nagy lapozófájl? Befolyásolja az élettartamot?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#24897) GEPESZ66 válasza B-L-A-C-K (#24892) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ha a CrystalDiskmark-al nézem ezt a Kingston Hyperx Fury 120GB-ot, akkor a fejlécben át kell valamit állítani?

(#24898) B-L-A-C-K válasza #97716736 (#24895) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Remélem nem ebbe is ilyen szándékos elévülés elv van, értem ezt az alatt hogy garancia idő után befő pár héttel, hónappal, volt már rá példa pár dolgomnál... :N

GEPESZ66: Nem tudom, nem is használtam azt mostanában, meg nem is vagyok otthon így megnézni se tudom neked.

(#24899) #97716736 válasza B-L-A-C-K (#24898) üzenetére


#97716736
törölt tag

Remeljuk hogy sokaig birni fogja. ;)

(#24900) Emperor_ válasza Redneck (#24896) üzenetére


Emperor_
addikt

Nem gond, a modern SSD-k sokkal strapa bíróbbak. (Esetleg még beledobni még 8 GB-t? Azt olvastam, hogy a GTA szereti a min 12 GB-ot...)

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.