Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#25951) betyarr válasza dugo_ (#25950) üzenetére


betyarr
veterán

úgy értem,valami automatizált dolog,ami képes lenne rögzíteni az adatokat folyamatosan és esetleg utólag megtudná mutatni,hogy melyik alkalmazás generálta a legnagyobb írási forgalmat.

(#25952) Raymond válasza betyarr (#25951) üzenetére


Raymond
félisten

ProcessExplorer

Inditsd el (lehetoleg jobb gombal mint Admin), Options -> Select Columns -> Process I/O es ott pipald ki a Writes es Write Bytes-t. Aztan itt-ott ranezhetsz, sorrendbe rekhatod Write Bytes oszlop szerint es ott latod mi az ami legtobbet ir.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25953) betyarr válasza Raymond (#25952) üzenetére


betyarr
veterán

ahogy olvasom,ez rögzíteni nem tudja a történéseket,csak ugyanúgy mutatja,mint az erőforrás figyelő.vagy tévedek?

itt van egyébként egy pillanatkép arról,amit rendszerint látok,amikor rápillantok az erőforrás figyelőre:

(#25954) Raymond válasza betyarr (#25953) üzenetére


Raymond
félisten

Hagyd futni, lent lesz a talcan. Aztan kikapcsolas elott megnezed minel volt a legtobb iras. Havi 5+ TB-nal latnod kene par ora alatt hogy melyik a ludas.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25955) betyarr válasza betyarr (#25953) üzenetére


betyarr
veterán

gondolom a disk write bytes ami számlálja az összes írást :F

(#25956) Raymond válasza betyarr (#25955) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, azt kell majd nezned.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25957) betyarr válasza Raymond (#25956) üzenetére


betyarr
veterán

nos,akkor meg is van a lúdas.perpilla 52GB-nél tart cca. 1,5 óra elteltével :O csak jó lenne tudni,hogy mit takar ez a system és hogyan lehetne korlátozni.feltételezem,hogy másnál nincs ekkora az írása,mert akkor tömegével hánynák ki az elhasználódott ssd-ket.

[ Szerkesztve ]

(#25958) radi8tor válasza betyarr (#25957) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Windows 10 topikban kérdezz rá lwtnetlog.etl és wpfdiag.etl sokat ír a meghajtóra címszóval.
Sok téma foglalkozik vele a neten, de hátha ők már megoldást is láttak rá.

⭐ Stella

(#25959) Raymond válasza betyarr (#25957) üzenetére


Raymond
félisten

Gondolom a PID4-es System process, akkor ProcessExplorer-ben jobb gomb ra es Properties. Ott lathatod my fut alatta (ha ures az ablak akkor nem Administratorkent futtatod a ProcessExplorer-t), de amit latod nem sokat segit mert gyakorlatilag minden az alatt fut :) Alltalanos problemak - Windows Update, BITS, Superfetch, valamilyen malware. Ezeket kene letiltanod eloszor es egy scan-t lefuttatni valami malware utan kutatva.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25960) betyarr válasza Raymond (#25959) üzenetére


betyarr
veterán

adminként futtattam,de üres az ablak.malware elvileg nem lehet(ne),erre próbálok roppant mód vigyázni,rendszeresen van valamilyen víruskeresés.a többihez nem nagyon konyítok,de ahogy radi8tor is tanácsolta,átnézek a w10-be.köszönöm az eddigi segítséget mindenkinek :R

(#25961) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Sokat olvasgattam a topikban az SSD-k hőmérséklete után, de nem találtam túl egyértelmű választ, hogy mi az ami még egészséges. Egy 850 EVO M.2 SSD-ről lenne szó laptopban. Átlagosan 47 fok körül van, valószínűleg a proci fűtheti fel, vagy fene se tudja, lehet alapból ilyen meleg. Maximum 54 fokig ment eddig fel.

Mennyire okoz ez a sebességben hátrányt, illetve az élettartamot milyen mértékben folyásolja be?

[ Szerkesztve ]

(#25962) Kolondrum válasza Vasinger! (#25961) üzenetére

Ki miben hisz ugyebár. Az én világnézetem szerint ha 54 a plafon akkor olyan 10-el van túl a lélektani maxon.
Az fix, hogy az 54 tartósan probléma.

(#25963) Vasinger! válasza Kolondrum (#25962) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Tartósan olyan 46-47 fok körül van, de nyáron ez lesz több is szerintem...

Csak azt nem tudom, hogy ez a notebook vagy az SSD hibája. Mert ha az SSD akkor azt könnyen ki lehetne cseréltetni ezzel a hibával amíg garis.

Egyébként neked mióta Kolndrum a neved és nem SymbianOS? :D

[ Szerkesztve ]

(#25964) Kolondrum

Hagy kérdezzem már meg a díszes társaságot (dicséret volt), hogy kinek dobja el a HDS a rövid öntesztet a vezérlő által megszakítva üzenettel? mindet eldobja de ez a legrövidebb. Feltűnt, hogy nem fut le.

Vasinger!! Te még harcoltál a piros vödörért az oviban amikor engem már így hívtak :)) , csak amikor be akartam regelni nem tudtam, hogy tilos a dupla reg és elaltatták a nevet, most törölték én meg jobb klikk újranevez. :D

[ Szerkesztve ]

(#25965) Kolondrum válasza Kolondrum (#25964) üzenetére

Tárgytalan, 2 rossz szektor miatt nem fut le. A gyári inteles program tárta fel. rhdna meg most laktam be. ott szakadjon meg ahol van.

[ Szerkesztve ]

(#25966) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

A következő problémám lenne. Van egy Intel 530-som, amelynek működési ideje 56 nap.

2X telepítettem Windowst, megy rajta a törrent, de összesen 100Gb volt letöltve, semmi extra használat emellett tudomásom szerint.

Ránéztem a HD sentinelre, és 2,81TB írta adatmennyiséget jelez, amit kicsit sokallok.

Megfelelő ez az érték, vagy valami probléma lehet?

Köszönöm

(#25967) szaszlaci válasza Vasinger! (#25961) üzenetére


szaszlaci
addikt

Bennem is felmerült már a kérdés, fel is tettem, hogy ezeknél pontosan mi megy tönkre. A chip szempontjából nem kellene, hogy probléma legyen 50 -- 60 -, de még 70 fok sem. Még a BGA golyók is bírnák, ha állandó lenne. A gond itt a gyors és nagymértékű hőingás lesz, ami elrepeszti őket, mert a chip tokja, a golyók és a NYÁK nem egyszerre változik. Készüléktől függetlenül ezzel a hulladék technológiával mindig baj van.
Megoldás egy relatíve nagy tömegű (réz) fémtömb a chipre, hogy lassítsa és csökkentse a változást. Jobb, mint a borda, mert ott megint hátrány, hogy túl gyorsan hűl le.
Ja hogy ahhoz szét kell szedni illetve le kell szedni a matricát, és nem lesz garancia? Ezért fogok csakis olyat venni, ahol van legalább egy olajos szivacs a chipen és egy fémtok körülötte.

A nagy sebesség következtében is feltételezésem szerint csak még gyorsabban fog felforrni a vezérlő. Szóval éljenek a "lassú" SSD-k! :)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#25968) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Üdv!

Van egy ADATA SP920 128GB-os SSD-m, minden frankó vele, kérdésem, hogy a cég weboldalán találtam egy FW frissítést ehhez a típushoz, de az Adata toolbox program nem hoz fel új FW-t...a manualban az FW telepítéskor a példa 1.09 verzióról updétel 1.13 verzióra...de az én jelenlegi FW-em jelzése MU02.

Namost ha ráküdöm az 1.13-es frissítést az MU02-es FW-re, ami elméletileg a gyártói weboldalról van és ehhez a típushoz készült, vajon megöli-e technikát?

Mondjuk leírást se találok, hogy mit javít ez az új FW.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#25969) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Csak hogy pozitívat is legyen itt:

Van egy 120GB-os, intel 530, már a tizedik hónapját rúgja, van rajta két oprendszer, egy Debian és egy Arch linux, kb. naponta jön rájuk frissítés, eddig 785GB-nál van az írás. Gondolom a több TB-nyi írásos SSD-k mind windowsosak.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#25970) Raymond válasza Sgt. Chris (#25968) üzenetére


Raymond
félisten

Ez azert lehet mert mas gyarto termeket matricaztak at ADATA-ra (ok maguk nem gyartok). Az MU02 firmware szamozas/jeloles a Crucial SSD-ken van peldaul, a masik (1.13) gondolom meg valamelyik mas gyarto termekere mas controlerrel valo.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25971) Kolondrum válasza Apollyon (#25969) üzenetére

2tb-nàl kezd el csökkenni a kondi megsúgom.

(#25972) Vasinger! válasza szaszlaci (#25967) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Na akkor tisztázzuk a dolgokat.

Notebookokban nem egyedi, hogy M.2 SSD-t raknak, ott egyáltalán nincs lehetőség hűtésre se passzívan, se aktívan.

Ráadásul nálam semmi meleg alkatrész közelében sincs, a CPU a másik oldalt van.

Azt akarom kideríteni, hogy az SSD a hibás, vagy tényleg felmelegíti ennyire valami.

Nincs nagy igénybevételbe véve, ráadásul ez csak egy 850 EVO, nem 950 Pro vagy 960 amelyek maxra vannak járatva...

A matricát biztos nem szedem le. Inkább menjen tönkre hamarabb, fontos adat nincsen rajta.

(#25973) Apollyon válasza Kolondrum (#25971) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azt olvastam, nálad volt meg még pár embernél. Mostanában sok programot telepítgettem, szóval a 2TB írásig van még legalább 1 de inkább 1,5 éve a lemeznek, bár ez igazából tökmindegy. Érdekes, hogy még 2 linux se írkál fele annyit se az ssd-re mint egy win.. Azért ez durva.

Engem viszont ez a kondi dolog nem érdekel. A teljesítmény legyen mindig 100%. Aztán majd ha az elkezd esni, vagy a kondi leesik olyan 20-ra akkor én meg másik drive után kezdek nézni és használom ezt amíg végleg ki nem nyiffan.

Most viszont már egyre több jó SSD van (mondjuk egyre több hulladék is), nem is fogok már ragaszkodni az intelhez.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#25974) szaszlaci válasza Vasinger! (#25972) üzenetére


szaszlaci
addikt

Meglepne, ha azért cserélnék, mert átlag 47 fok egy (ki tudja milyen,) zárt notiban, ha jól értem, hűtés nélkül. Azt írják itt tulajok, hogy ennél melegebb az övéké, gondolom rákerestél. Ettől még lehet hibás, ezt nem tudom, csupán az észrevételemet írtam le.

Az én egyéni véleményem pedig az, hogy egy ilyen kicsi BGA-s tokba rakott alkatrésznél, mint a procija, tíz vagy húsz fokos szaladgálás szinte másodperceken belül probléma, viszont ez az SSD-k döntő részére jellemző sajnos.
Lehetőség meg mindig van a hűtésre, kérdés, mennyire ésszerű és mi valósítható meg.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#25975) Kolondrum válasza Apollyon (#25973) üzenetére

Sokan szívnak az írás problémával az elmúlt napokban dualba-trialba ment fel ssd-re a win10 több gépre. Frissítés után nem írt rájuk csak amit megszoktam, bevált a receptem. Azaz ha én használnám akkor heti 60gb sem lenne, napi 6-10 a plafon, pedig arra dolgozik minden, yt oda tölt, kivétel a torrent.
Ellenben tegnap toltam egy 300 gigás írást. :)) ki is jött a szektor hiba az intel 1500-on.

[ Szerkesztve ]

(#25976) errorcode06


errorcode06
őstag

Üdv!

Nekem is írási gondjaim vannak. Adata SX930m 120gb.

Most 20 perc alatt írt a windows 10 gigát. Auto frissítés + más egyeben nincsenek bekapcsolva.

szerk: 15

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#25977) Doky586 válasza errorcode06 (#25976) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kérdés is van..? a 0,015 TB az egy film mérete, ilyen kicsiségekre nem adunk.. :U

(#25978) Kolondrum válasza errorcode06 (#25976) üzenetére

Tegnap szűk 2 óra alatt 300 gigát írtam. Huu :C

[ Szerkesztve ]

(#25979) King Unique válasza errorcode06 (#25976) üzenetére


King Unique
titán

Ez kb. semmi...én egy (külső) SSD-be pusztán különféle sebességtesztekkel raktam bele majd 1 TB írást. ;] Sőt, utóbbi is kb. semmi, ha 1-2 db 0 lenne utána, akkor már valami.

[ Szerkesztve ]

(#25980) errorcode06 válasza Doky586 (#25977) üzenetére


errorcode06
őstag

Igen. Az a kérdés, hogy hogy szerinted miért ír ilyen sokat, ha nem csinál semmit a gép.

Konkrétan 28 giga 20 perc alatt, miközben nem volt semmi sem elindítva.

Vagy ez ilyen megszokott?

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#25981) Fejlesztő13 válasza Kolondrum (#25971) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Nekem szintén 120GB Intel 530 van és 6,5 TB írásnál sincs kondíció csökkenés, úgy látszik változó. Legfrissebb firmware és HDS :U

(#25982) Apollyon válasza Fejlesztő13 (#25981) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Apropó, van értelme firmware-t frissíteni? Mármint gondolom van, de ha kifogástalanul működik a lemez akkor minek frissítgessem, főleg hogy ugye rizikós a művelet.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#25983) Fejlesztő13 válasza Apollyon (#25982) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Erre nincs egyértelmű válasz mivel sok tényezőtől függ de általában érdemes frissíteni. Ha vállalsz egy kis kockázatot ami a frissítéssel jár akkor próbáld meg és ha mindent szakszerűen csinálsz akkor kicsi az esélye a hibának.

(#25984) trufa12 válasza Vasinger! (#25963) üzenetére


trufa12
addikt

nekem is 49 fok az M.2 NVME 951es samsung.

Mondjuk én rendeltem rá kis hűtőbordákat, (pc) egyszerűbb a dolgom , mint egy laptopban .

ahogy itt olvasom a sajátomról, még jó is vagyok mert 80 ig feltud szaladgálni..

Így ez a 40-50 fok még bele is fér .. szerintem nálad is . De meg kellene hűteni valamivel.. mondjuk eléggé nehéz helyzetben vagy.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#25985) Sgt. Chris válasza Raymond (#25970) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Na irtam az Adata ÜFSZ-nak, ezt küldték vissza arra, hogy a MU02 verzióra mehet-e a 1.13-as FW...

"Hello

Thanks for supporting ADATA product.

New firmware add the total adata amount function for Read / Write .

Best Regards,
ADATA Technology "

Na ebből aztán marhára kiderül, hogy jó e az enyémre, vagy téglásítom, ha felteszem. ;]

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#25986) Raymond válasza Sgt. Chris (#25985) üzenetére


Raymond
félisten

Two thumbs up! :D Lehet valami lecsuszott politikus dolgozik ott es meg mindig ugy van hogy valaszol ugyan, de nem a kerdesre :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25987) jeni válasza Sgt. Chris (#25985) üzenetére


jeni
félisten

Ha elromlik akkor a gyártó örül, mert innentől már nem garis az SSD. Ha sikerült akkor ügyes vagy. Ha pedig ezzel nem lett jobb vagy innentől hibázik akkor a gyártó nem örül mert gariban kell adnia egy másikat. Ha manualisan felrakott firmware és ebből bekövetkező hibás SSD működés az USER hibája.

[ Módosította: radi8tor ]

(#25988) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

Kicsit figyeltem az intel 535-ös ssd-m. Két órája kapcsoltam be, Chrome háttérben, és kimentem pihenni.

Összesen 1337Mb-ot írta az ssd-re. Megnéztem az erőforrásfigyelőt. A win10 system és a chrome írogat elég gyakran. Kinyomtam a Chromeot, de továbbra is írogat elég rendesen (kb ugyanolyan ütemben, mint a choremmal) a system.

Ez normális jelenség? Ha nem, valamit lehet ellene tenni?

Az intel 535-ös limitmentes garis?

(#25989) Sgt. Chris válasza jeni (#25987) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Fantasztikus a szupport :-) Na asszem kihagyom ezt a frissítést...

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#25990) varmi2 válasza sakal83 (#25988) üzenetére


varmi2
nagyúr

Természetes ha mondjuk napi sok óra üzem alatt, napi 20Gb körül íródik rá.n Programok függvénye, de még a 30Gb sem gáz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#25991) yanna válasza sakal83 (#25988) üzenetére


yanna
őstag

Keresd betyarr sorstársad írásait itt, ill a Windows 10 fórumon.

(#25992) Kuni0169


Kuni0169
csendes tag

Üdv, valaki tudja miért nem írja az SSDOK program alul az infókat? (másiknál kiírja)

[/ L]

[ Szerkesztve ]

én nem olyan családból származom...........

(#25993) radi8tor válasza Kuni0169 (#25992) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mert minden SSD-nek mások a SMART adatai és nem kezeli le a piacon található összes meghajtót.
Küldj report file-t Fire-nek és majd bele rakja a támogatást egy következő verzióba.

⭐ Stella

(#25994) Kuni0169 válasza radi8tor (#25993) üzenetére


Kuni0169
csendes tag

Értem , küldök akkor reportot. Akkor ennek is valami hasonló oka van, mert amúgy játékokat indítok róla és nem mondanám lassúnak:

én nem olyan családból származom...........

(#25995) radi8tor válasza Kuni0169 (#25994) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ennek az az oka, hogy nem üres az SSD és hogy egy alsókategóriás SSD-ről van szó.

⭐ Stella

(#25996) betyar1974


betyar1974
senior tag

Tudnátok pár ssd-t ajánlani 'asus m. vii hero(1150)' lapba? M.2.(PCIex2) slot-ba gondoltam. Esetleg valami tapasztalat, melegedés, tartósság?
Talán jó helyen járok! :F

(#25997) radi8tor válasza betyar1974 (#25996) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Majdnem jó helyen. Itt tedd fel a kérdésedet.

⭐ Stella

(#25998) betyar1974 válasza radi8tor (#25997) üzenetére


betyar1974
senior tag

Ott már jártam, nincs reakció! :(
Azért köszi! :)

(#25999) radi8tor válasza betyar1974 (#25998) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor vagy vársz még válaszra vagy kérdezd meg az alaplapod topikjában.

⭐ Stella

(#26000) lalakov


lalakov
senior tag

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani nekem, hogyan kéne helyesen particionálni az SSD-t, ha Virtualboxban XP telepítésére kerül sor?

Köszönöm,
lalakov

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.