Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#25751) Fire/SOUL/CD válasza trufa12 (#25750) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. OK, de a Samsung 850 Pro SSD az nem része egyetlen RAID tömbnek sem, magyarul nem arról van szó, hogy pl, 2 SSD RAID-be van kötve (SSDOK fel sem ismeri ilyenkor, mint írtam Én fejlesztem, tehát tudom, hogy nem)
2. nem RAID-be megy, csak egy RAID üzemmódba állított SATA vezérlőre van kötve, ezért természetes a RAID driver, de ez nem "igazi" RAID üzemmódot takar
3, Amíg ezt nem korrigálod(és sajnos ez szinte tuti, hogy újrahúzás lesz, de AHCI módban), addig értelmetlen a kérdésed/felvetésed...

UI. Nem véletlen, hogy a Magician is azért "reklamál", mert IDE meg RAID módban nem lehet kihajtani ennek az SSD-nek a "teljes" teljesítményét...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25752) trufa12 válasza Fire/SOUL/CD (#25751) üzenetére


trufa12
addikt

Azt akartam kihozni belőle (hogy amíg nem raid módban volt ) is ezt írta ki ... és akkor fix hogy achiban volt.

Egyébként ilyet mér az ssd-re

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#25753) Fire/SOUL/CD válasza trufa12 (#25752) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

OK, akkor az eredeti kérdésedre röviden válaszolva:
Nem. Ha rendesen be lett volna lőve a BIOS és annak megfelelően lett volna telepítve a Windows (mert W8 óta nem csak úgy van, hogy ahogy esik, úgy puffan...), akkor ez a kérdés fel sem merülhetett volna (RAID nem lehet, hacsak tényleg nem az)... :N

Innentől légy oly szíves a telepítési utmutatót elolvasni és a szerint telepíteni, akkor ilyen kérdés fel sem merülhet (pláne nem RAID) :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25754) SoulReaver válasza trufa12 (#25752) üzenetére


SoulReaver
veterán

Kapcsold ki a rapid módot a samsung magicianban :)

(#25755) trufa12 válasza Fire/SOUL/CD (#25753) üzenetére


trufa12
addikt

Nos össze raktam a gépet májusban . (beállítottam ) akkor még a magician is ki írta minden faxa, achi stb
Aztán tettem fel egy másik biost a lapra, azóta nem akarja felismerni .

Most tekintsünk el ettől a raid-dologtól . Meg a mostani setuptól .
Ezt ma csináltam.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#25756) Sztenn válasza trufa12 (#25752) üzenetére


Sztenn
tag

hehe, vicc kedvéért meglestem én is ssdok-al, nekem is RAID-ben van a samu 840-esem.... nem tudom mennyire számít ez hosszú távon, nekem eddig sok bajom nem volt vele. és hozzátenném mielőtt nekiálltam volna én is átnéztem a biost és nekem nem tűnt fel hogy nem ahci-ban lenne a vezérlő... de lehet csak benéztem :))

(#25757) kromatika válasza Fire/SOUL/CD (#25745) üzenetére


kromatika
veterán

Nagyon szépen köszönöm a választ.Nálam a 2.1: a BIOS-ba belépéshez való van.Új noti Intel 5 genes procival.És bár töröltem az Intel rapid tárolási drivert sajnos akkor is raidban marad,íme és mivel nem tudok így belépni a bios beállításokba nem tudom át állítani.Nagy gond ez e ,és van e valami mód az át állításra?

[ Szerkesztve ]

(#25758) #38742016 válasza Fire/SOUL/CD (#25747) üzenetére


#38742016
törölt tag

Laptop BIOS, itt nem olyan egyszerű, de megpróbálom. :DDD Ezeket kell kikapcsolni? Most az összes be van.

(#25759) #38742016 válasza Fire/SOUL/CD (#25747) üzenetére


#38742016
törölt tag

Lejárt az 5 perc. Letiltottam mindet, ugyanúgy ciripel / sípol, viszont a CPU idle fogyasztás 4-5w-ról felment 8-10-re... :( Mi tud egy SSD-ben ciripelni, a VRM?

[ Szerkesztve ]

(#25760) Doky586 válasza Fire/SOUL/CD (#25739) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"A BIOS-ban kiadható ATA Password védelem az egyetlen, ami megvédi a meghajtókat a lopás utáni adatlopástól. (...) Ebben az esetben mindenképp javaslom a feloldást"

OK kösz... Sajnos így a hátralevő életében (0-1-2 év) védelem nélkül maradnak az adataim.. :(((
(win7 home, tehát nincs BitLocker, legfeljebb egy könyvtárra csinálok titkosítást 3rd par sw-el, csak a netbook szintű proci nem ideális ehhez)

[ Szerkesztve ]

(#25761) #71746560 válasza trufa12 (#25752) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,újra kell telepítened és AHCI-móba állítani a BIOS-t is. :))
Ez van sajnos. :K

(#25762) Viper26


Viper26
nagyúr

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. :)

A rendszer (Win10 64bit) egy Kingston V300-on van, és tervezem a HDD-t cserélni egy 1TB-os SSD-re.
Ha bekerül a gépbe milyen teendőim lesznek vele?
Szükséges OS reinstall? (remélem nem)
AHCI be van kapcsolva, ha jól emlékszem.

Köszi előre is! :R

iPhone 14 | FR955

(#25763) Vakegérke válasza Viper26 (#25762) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Ha az új SSD-re nem telepítesz rendszert, akkor semmi extra teendőd nincs. Formatálod, és kész.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25764) #71746560 válasza Viper26 (#25762) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,igen telepítsd újra,úgy a legjobb. :K
A BIOS-ban pedig le kell ellenőrizni mindent. :Y

(#25765) Vakegérke válasza #71746560 (#25764) üzenetére


Vakegérke
veterán

Minek telepítene?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25766) #71746560 válasza Vakegérke (#25765) üzenetére


#71746560
törölt tag

Azért,mert ha az SSD-re rámásolja úgy nem lesz jó,de csak akkor hogy ha az SSD-re akarja rakni a windows-t. :U

(#25767) Vakegérke válasza #71746560 (#25766) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez stimmel, de szó se volt róla, hogy az új SSD-re akar rendszert telepíteni.
Végülis mindkettőnknek igazunk van. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25768) dugo_ válasza Viper26 (#25762) üzenetére


dugo_
veterán

Nekem sem megy ma a szövegértés, tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#25769) Viper26


Viper26
nagyúr

Köszi mindenkinek.

Nem lesz rajta rednszer, az marad a C-n (V300), és az új D-ként lesz.
Akkor nem kell telepíteni ha jól értettem. :D
Mármint csak azt ami D-n volt...de nem lesz gond néhány dologhoz C documents alatt tárol dolgokat?

iPhone 14 | FR955

(#25770) Vakegérke válasza Viper26 (#25769) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha ugyanazon az elérési úton lesznek a D-n a tárolt dolgok, mint most, akkor nem lesz problémád.

Szerk: A HDD-ről simán átmásolsz mindent az új SSD-re, és kész.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25771) Viper26 válasza Vakegérke (#25770) üzenetére


Viper26
nagyúr

"A HDD-ről simán átmásolsz mindent az új SSD-re, és kész."

Így maradnak az elérési utak, és menni fog minden mint előtte...ha jól értem. :)

iPhone 14 | FR955

(#25772) Vakegérke válasza Viper26 (#25771) üzenetére


Vakegérke
veterán

Pontosan. A rendszer a telepített dolgok információit a C meghajtón tárolja. Gondolok itt például a registry-re.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25773) Viper26 válasza Vakegérke (#25772) üzenetére


Viper26
nagyúr

Köszönöm. :)
Másolásnál érdemes a HDD-t mondjuk külső rack-be tenni, az SSD-t pedig a helyére D-ként?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#25774) Vakegérke válasza Viper26 (#25773) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szívesen. Használd egészséggel a gépedet. :)

Ha van elég SATA csatlakozód, meg kábeled, akár "házon belül" is mesterkedhetsz. A rack is jó megoldás. A lényeg az, hogy a beavatkozás végén "D" legyen az SSD betűjele.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25775) hjamal


hjamal
csendes tag

Üdv,
A napokban szeretnék venni egy külső SSD-t, és nem tudom létezik olyan megoldás, hogy most külsőként használnám, de a későbbik venni szeretnék egy Asus ROG laptotpot és beleépíteném?

Illetve melyiket javasoljátok most 250 GB legalább legyen, Win10-es laptopra kötném általános használatra. KB. 35-50 ezer forintot szánnék rá.

Előre is köszi a segítségetek! :)

"Blue is the colour, football is the game..."

(#25776) dugo_ válasza hjamal (#25775) üzenetére


dugo_
veterán

Mindenképp külön vegyél SSD-t és ahhoz tokot, mert a tokozott külsőket nem tudod szétbontani később garanciavesztés nélkül.
Ha tudja az az Asus az M.2-t, akkor olyat érdemes venni, egy ilyen tokkal pl. (első találat, biztos van jobb/olcsóbb, akár Kínából). Ha 2,5"-nál maradnál, akkor ugyanez áll fent, ott már vannak 3.0-s tokok 2-4 ezer forintért.

50k-ért már fél terás SSD-t is kapsz, nem kell annyit elkölteni, ha elég 250GB. Konkrét darabot választhatsz az összefoglalóból. Ennyiből kijönnek már az 5 év garis, limitmentes modellek is.

[ Szerkesztve ]

(#25777) King Unique válasza hjamal (#25775) üzenetére


King Unique
titán

Ha utólag szét akarod szedni és áttenni belőle az SSD-t a laptopba, akkor csak a külső házas megoldás jöhet szóba, amit a fórumtárs is említett.

Továbbá az USB 3.1 külső rack is jó ötlet, mert mint nemrég írtam, azoknál van némi esély a TRIM működésére. Bár ehhez lehet nem ártana USB 3.1-es port is, de ha pl. egy ilyen laptopot veszel, azon már van. Igaz, ebben már SSD is van, ha jól nézem.

Ha nem szándékozol külsőként sokáig használni és úgyis majd a laptopban lesz a végleges helye (?), akkor akár megteszi egy olcsóbb ház is. A fenti tesztben említett megoldást én is már lassan 1 éve használom TRIM nélkül, aztán egyelőre mégsem tapasztaltam semmilyen problémát az itt elhangzottak ellenére...

[ Szerkesztve ]

(#25778) hjamal válasza King Unique (#25777) üzenetére


hjamal
csendes tag

Értem és köszi a segítségeteket. Tudnátok nekem valamiféle opciókat erre a külső házas témára akkor? :R

"Blue is the colour, football is the game..."

(#25779) King Unique válasza hjamal (#25778) üzenetére


King Unique
titán

Attól függ, hogy milyet akarsz venni?

2,5" | SATA III típusra opció akár az általam használt is, M.2-esre meg a fórumtárs mondott egyet. A témának amúgy van külön topikja, de ott inkább csak a normál SATA-s típusokkal van tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#25780) #71746560 válasza Vakegérke (#25772) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,igen ott vannak a registery-k is,úgy jó lesz. :K

(#25781) Vakegérke válasza #71746560 (#25780) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha nem lesz jó, nyugodtan hírét költheted, hogy butaságot mondtam. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25782) #71746560 válasza Vakegérke (#25781) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,nem szóltalak le. :C
Majd kiderűl nála hogy jó lesz-e?
Én nem használok két háttértárat a gépemben,külső pendrive-ot használok(128 Gb-osak).

(#25783) sajtjani válasza Viper26 (#25771) üzenetére


sajtjani
tag

Sziasztok! Bocsánat a közbepofa, de azért én óvatosabban kezelném ezt a >>A HDD-ről simán átmásolsz mindent az új SSD-re, és kész<< dolgot. Szerintem a Win10 telepítéskor indexeli az alatta lévő háttértárolók attribútumait és ráncolja a szemöldökét tároló cserekor. Hiába marad meg az elérési út, érheti az embert kellemetlen meglepetés az új meghajtóval, pl fájlműveleteknél: törlés, mozgatás, esetében rendszergazdai jogokat kérhet. Vagy ha portable progik vannak futtatva innen, nem ismeri fel a exéket (nem lehet frissíteni). Én így jártam. Szvsz inkább macrium-mal kellene klónozni a meghajtót!

(#25784) trufa12 válasza #71746560 (#25761) üzenetére


trufa12
addikt

De amíg achimódban volt telepítve, akkor is az volt a ki írás, egy bios csere után (de persze újra be configoltam a biost ) meg akkor is újra vettem nem e az okozza.

Aztán ezt csak nem régen nyomtam át raidbe.De egyébként tojok bele :) mert pöpec a gép. az ssd sem lassú . Csak a kiírás idegesít de lehet lehúzom a faxba a magiciant aztán nem mórikál nekem tovább.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#25785) trufa12 válasza trufa12 (#25784) üzenetére


trufa12
addikt

Nah meg olyan gyors az ssd- hogy 12gb-ot pl kb 15 sec alatt tesz át hdd-re , onnan meg max 1 perc ssd-re szóval gyors hdd- is ssd-is. :) minden cool . :K
(legalább is nekem megfelel )

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#25786) dekac válasza dugo_ (#25710) üzenetére


dekac
tag

Köszi, úgy tűnik az én típusomnál is fenn áll a probléma.
Futtatom a scriptet, egy nap üres járatnál kb 3GB-tal nő a Total NAND Writes érték. Előtte (script nélkül), ennyi idő alatt 100GB felett volt.

(Gúnyosan mondva, ezt nevezhetjük "természetes" elhasználódásnak? Picit csalódtam az intelben..)

Köszi a tippet!
:R

[ Szerkesztve ]

(#25789) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok van egy 80gb-is Intel SSD-m ami a mai gép bekapcsolásakor meghasalt.A bios nem ismeri fel.intel ssdsa1m080g2le a pontos típusa.Próbáltam mobil rack-ben de semmi.kb 1tb írás volt rajta.Ennyit bírt volna?

(#25790) jeni válasza perfegor17 (#25789) üzenetére


jeni
félisten

Ha már BIOS sem látja akkor sajnos igen elhasalt végleg. :O

(#25791) perfegor17 válasza jeni (#25790) üzenetére


perfegor17
senior tag

Akkor intelt se veszek többet.a samsungban lassan 30tb-van és semmi baja.

(#25792) dugo_ válasza perfegor17 (#25791) üzenetére


dugo_
veterán

Gyorsan ki fogsz futni így a szóba jöhető gyártókból, ha az egy darabos merítésed alapján általánosítasz. :U
Amúgy ilyen kevés íráshoz gondolom alacsony életkor is tartozik, nem garanciális még?

[ Szerkesztve ]

(#25793) radi8tor válasza perfegor17 (#25791) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Te tudod, de azért egy 7 éves SSD-től elég jó teljesítmény volt.
És ne az írt adatmennyiség alapján ítéld meg, hogy mennyire strapabíró az alkatrész. A vezérlő nem amiatt hal be (lásd saját példád).

⭐ Stella

(#25794) perfegor17 válasza radi8tor (#25793) üzenetére


perfegor17
senior tag

Olyan túl sokat nem mehetett apám használta kb hétvégén netezett rajta.

(#25796) mg105


mg105
senior tag

Sziasztok! Egy-két hónapja vettem egy Intel 535 SSD-t, és arra lettem figyelmes, hogy rohamosan romlik az állapota. [link] Host write még oké lenne, de a Total NAND writes 25 TB-nál jár, ha jól értelmezem a monitorozó szoftvereket. Ez mennyire normális működés? Előző Intel SSD-m évek alatt ment le 99-98%-os állapotra, ez egy hónap alatt már csak 97%. Legújabb firmware, driverek, OS (Win10), a gép használati szokásaim sem változtak, maximum egy játék van rajta amit éppen játszok, de azok véleményem szerint inkább csak olvasnak.

[ Szerkesztve ]

(#25797) radi8tor válasza mg105 (#25796) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne foglalkozz a 97%-al. Minden generációnál máshogyan mérik a kondíciót.
1 hónap alatt viszont a 25TB kicsit soknak tűnik nekem. Gyakran futtatsz sebesség teszteket vagy mozgatsz nagy fájlokat az SSD-n?
Nekem volt olyan SSD-m, ami 2 év alatt kapott 4 TB-ot. :D

⭐ Stella

(#25798) mg105 válasza radi8tor (#25797) üzenetére


mg105
senior tag

Pont ez az, hogy nem. Egyszer feldobtam rá az OS-t, illetve pár havonta lecserélődik rajta a játék, de ez így összesen nincs egy TB. A host writes az amit az OS (illetve én) indít, a total nand writes pedig amit a firmware végeredményben ír? Nem lehet, hogy a firmware szívat?

(#25799) dekac válasza mg105 (#25798) üzenetére


dekac
tag

Szia, Pont ugyanezt a problémát görgettem végig, pá hozzászólássommal lentebb :)

(#25800) mg105 válasza dekac (#25799) üzenetére


mg105
senior tag

Köszi a tippet, ezt a scriptet hol találom?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.