Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39907) patesz


patesz
csendes tag

sziasztok,

segítségre lenne szükségem
picit bajban vagyok, mert szerintem a kérdést sem tudom érthetően feltenni, így megpróbálom leírni a folyamatot amiben jól jönne néhány tanács. Így kicsit hosszú lesz, de remélem elolvassátok és értitek majd mit szeretnék.
Csatolok egy [képet] is.

Az „A” és „B” oszlop tartalmában darabszámszerű változás történhet. Bővülhet, csökkenhet a "MOTOR1:", "MOTOR2:" sorok száma. "D:" sor mindig csak 1 darab van.
Kinézetében nem változik, tehát üres sorok és jól hivatkozható paraméterek jelennek és maradnak meg. (pl.: „D:”, „MOTOR1:”, „MOTOR2”)

A látottak felfoghatók tulajdonképpen halmazokként is. Egy ilyen csoport egy üres sortól kezdődik és a „D:” karakteres sorig tart. Mint mondtam egyes csoportokban lévő elemek száma változó.

Szögelfordulást számoltatok az rendben van.
Szeretném továbbá minden ilyen csoportból kinyerni az utolsó „MOTOR2:” és utolsó „MOTOR1:” paraméternek megfelelő szögelfordulási értéket. (Ez is részben sikerült KERES függvénnyel és INDIREKT függvény segítségével is, viszont még buta módon mert nekem kell kijelölnöm a tartományt.) (Ábrán E26 és F26 cella.)

A problémám az, hogy nem tudom ezeket a csoportokat, (intelligens) csoportokként kezelni és nem tudok a kezdő és utolsó sorukra hivatkozni. Nem tudom azokat „megtalálni”.
(leginkább a kezdő a nehéz, mert a „D:” paraméter sorába számoltatok így vagy az, vagy -1 minden csoport utolsó tagja. Viszont amíg nem tudom meghatározni az elsőt addig tulajdonképpen az utolsónak sincs értelme.)
Látható még három segéd oszlop is. Ezek csak a próbálkozásaim eredményei.
Az első és a második csak az üres sorok azonosítóit tartalmazzák amelyek ezt követően INDIREKT függvénnyel hivatkozhatók. Megpróbáltam valahogy ezekből automatikusan tartományokat kreálni, kevés sikerrel.
A harmadik oszlop pedig a legújabb próbálkozás eredménye, amelyben összegyűjtöm az összes értéket (jelen esetben) az első segéd oszlopból. Ezt vittem volna tovább olyan formában hogy kettesével tartományokat határoznak meg, majd valahogy bele kreálom a fő függvénybe ami az utolsó elfordulás értékét adja meg. Ez még csúfosabb véget ért ugyanis ha jól tudom VOLATILE -nek nevezett függvényről beszélünk, ami miatt rettenetesen lassú lett az adatok feldolgozása.

Az E26 és E27 (és lejjebb ehhez hasonlóan minden "D:" sorban megtalálható) cella lenne a végső függvényeknek a helye.

Jelenleg alkalmazott függvényeim:

(2. verzió) E26 cella:
=HA($A26="D:";KERES(2;1/(INDIREKT($G2&":"&$G25;IGAZ)=$N$3);INDIREKT($H2&":"&$H25;IGAZ));INDIREKT($H2&":"&$H25;IGAZ))

(1. verzió) E27 cella:
=KERES(2;1/(A3:A26=$N$4);D3:D26)

1. és 2. segéd oszlop:
=HA(A2="";CÍM(SOR(A2);1;4;1);"")

3., utolsó segéd oszlop:
{ =INDEX($G$2:$G$250;HOL.VAN(0;DARABTELI($I$1:I1;$G$2:$G$250);0))}

Rossz az irány? Merre tovább?
Minden gondolatot szívesen fogadok.
Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv,
patesz

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.