Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26451) Fferi50 válasza layerke (#26448) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ilyen esetben kell az indirekt függvényt használni. Egy cellába összerakod a tényleges hivatkozást és utána azt a cellád teszed be az indirekt függvénybe.
pl: a1 cella képlete ="'\\fsl1\GMV\Napi\2013\"
b1 cella képlete ="Január\[GMVj20130101.xls]GMVjelentés'!"
c1 cella értéke $D$5

F1 cella képlete =indirekt(A1&B1&C1)

Természetesen a képlet "szétszedés/összerakás" a változó szükségletnek megfelelő, lehet, hogy csak a napot kell változtatni, akkor azt teszed egy külön cellába.

Viszont nagyon súlyos korlát, hogy az indirektes képlet csak akkor működik, ha megnyitott a forrásfájl, egyébként hibát ad vissza (legalábbis 2010-es verzióban így van.

Ha viszont képlettel írod be a hivatkozást (vagy makróval!) akkor nem kell nyitva lennie egyáltalán a forrás fájlnak.

Ha makró segítség kellene, tégy fel egy mintát (két fájl kamu adatokkal) és segítünk.

Üdv.

(#26452) Gravity1234 válasza azopi74 (#26450) üzenetére


Gravity1234
tag

Ez meg ok, ezzel osszeszamolom az azonos feladatokat adott oszlopon belul.
En viszont Summat szeretnek latni az osszeszamoltakbol, tehat (nem tudom jobban korbeirni..) Summa A osszes + B osszes + C osszes....Xosszes

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#26453) kőbaltazár


kőbaltazár
tag

Sziasztok!
Hogy kellene összeadni egy oszlopot, hogy csak a fehér kitöltésű cellákat adja össze?
Üdv és köszi.

Üdv: Kőbaltazár

(#26454) azopi74 válasza Gravity1234 (#26452) üzenetére


azopi74
addikt

Dehát az A összes, B összes stb... szummája az összes darabszám, vagyis DARAB(A:A)

Vagy én értek valamit félra? :)

(#26455) Delila_1 válasza azopi74 (#26450) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

"lassan itt a topicban megtanulom ezeket az ütődött magyar függvényeket"

Ha tudsz jobbakat, ne fogd vissza magad, írd meg MS-éknek. :D

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#26456) Delila_1 válasza kőbaltazár (#26453) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Attól függ, melyik verziót használod.

2007-től van mód a szín szerinti szűrésre, a szűrt cellákat pedig összegezheted a RÉSZÖSSZEG függvénnyel.

Korábbi verzióhoz keress itt rá a SumColor kifejezésre.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#26457) Gravity1234 válasza azopi74 (#26454) üzenetére


Gravity1234
tag

Nem tudom....raadasul magyarul sosem hasznaltam meg a fuggvenyeket, szal maradjunk az angolnal.
Tovabbra sem ertem (nem vagyok excel magus)...

- A oszlopom tele van feladat megnevezesekkel (ugyanaz szerepelhet akar tobbszor is, tehat lehet szerepel A 12 szer, B 5szor, C csak egyszer, stb.)
- Egy tetszoleges cellaban szeretnem osszesitve latni az A oszlopban elofordulo feladatokat.

Nem tudom ez meg mindig az az egyetlen Countif lenne? Szerintem az nem eleg, hol a summa belole?

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#26458) azopi74 válasza Delila_1 (#26455) üzenetére


azopi74
addikt

Félreértesz, nem a függvények az üdődöttek, csak a magyar fordításuk :)
Nekem ez a DARABTELI tetszik a legjobban, de van még néhány agyament példány ... ;)

SUM = SZUM - hát jó
SUMIF = SZUMHA - Jó, legyen
SUMIFS = SZUMHATÖBB - Ok, rendben
COUNT =DARAB, legyen
COUNTIFS = DARABHATÖBB, - hát legyen - legalább konzekvens
COUNTIF = DARABTELI ?????? WTF ?????? Miért nem lehet akkor már DARABHA, könyörgöm? Fő a konzekvencia

Mi az a teli? Kinek van teli? Hát nekem ezekkel a ferdítésekkel. :D

De azt sem értem, mi a fenének kellett lokalizálni a föggvényeket. Jó hogy nem a VBA eseményeit, objektumait, parancsait meg operátorait magyarították ...

(#26459) Delila_1 válasza Gravity1234 (#26457) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

COUNTA

Megszámolja, hány cellában van valamilyen adat.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#26460) Delila_1 válasza azopi74 (#26458) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

"azt sem értem, mi a fenének kellett lokalizálni a föggvényeket"

Talán azért, mert itthon a felhasználok zöme magyarul beszél. Egyébként minden országban lefordították (több-kevesebb sikerrel) a függvényneveket, az előbbi okból.

Nem értettem félre.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#26461) Sanki válasza Delila_1 (#26440) üzenetére


Sanki
addikt

Köszi, ez nem rossz.
Azt hogy tudnánk korlátozni, hogy több név és terület esetén minden terület legalább 1x legyen beosztva (most néztem meg 150 területtel és 79 névvel és volt olyan terület, amit nem osztott be, sok meg 3x volt).
(#26445) azopi74: ezzel már próbáltam, de nem jöttem rá hogy hogy lehetne, esetleg le tudnád írni?

(#26462) azopi74 válasza Gravity1234 (#26457) üzenetére


azopi74
addikt

"szal maradjunk az angolnal."

Hát ezzel maximálisan egyetértek (amúgy szerintem általánosan a topicban ésszerűbb lenne amúgy is áttérnünk annak a használatára - legalább a függvényeknél) Aztán aki akarja, lefordítja translator-rel. Szerintem a valós életben (munkában) úgyis az emberek 80%-a angol excelt használ, esetleg költségvetésben, meg néhány kisvállalatnál használnak magyart. - De ezt Delilával kéne leizmozni :)

Summa minek? CSak darabszámot akarsz, nem? Én legalábbis így értem. Tehát, ha az összeset akarod, feltétel nélkül, akkor sima COUNTA(). Ha csak az A feladatokat akarod látni, akkor COUNTIF(A:A,"A")

Persze azt is, csinálhatod, hogy össze adod SUM-mal a sok COUNTIF-et, csak én ennek nem sok értelmét látom. :D

[ Szerkesztve ]

(#26463) Delila_1 válasza Sanki (#26461) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A számokat kell értelemszerűen átírni a makróban. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#26464) Delila_1 válasza azopi74 (#26462) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Olvass vissza pár hónapot, és számodra is kiderül, az arány éppen fordított.

Hagyd ki azt a kevés időt, mióta részt veszel a munkában. :))

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#26465) layerke válasza Fferi50 (#26451) üzenetére


layerke
aktív tag

Totál mindegy mit hogy írok be, azt sikerült már elérnem, hogy összeszedem több cellából a hivatkozást, de nem csinál vele semmit, vagy #HIV hibát hoz vagy csak összeírja egymás után szépen, ahogy kell, de nem keresi meg az adott cellát.. Nem értem miért nem keresi meg, nyitva van a forrásfájl is.

(#26466) Gravity1234 válasza azopi74 (#26462) üzenetére


Gravity1234
tag

Hmm hmm hogy tudnam jobban elmagyarazni mit szeretnek.
Kell a summa, pont az a lenyege....

Plusz info hatha igy erthetobb:

Van 5 kollega.
Van X fele kulonbozo feladat.

A oszlopban vannak felsorolva a feladatok, ahol ertelemszeruen ugyanaz a feladat tobbszor is elofordulhat mas kollega nevevel.
Igy ugye lehet hogy van olyan feladat ami csak egyszer szerepel az A oszlopban (hisz csak 1 kollega van mellette), de lehet hogy van olyan feladat ami 5x szerepel (hisz mind az 5 kollega van mellette).

Szeretnek egy olyan osszesitest latni egy cellaban (summa) ahol latom hogy osszesen hany "kulonbozo" feladat van.

[ Szerkesztve ]

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#26467) azopi74 válasza Delila_1 (#26460) üzenetére


azopi74
addikt

Na látom, ez nehéz menet lesz :)

"Egyébként minden országban lefordították (több-kevesebb sikerrel) a függvényneveket, az előbbi okból."

Inkább kevesebb, mint több, és mindenhol nagyon sok a panasz rá. A Microsoft is elismerte, hogy ez hiba volt, és átestek a ló túloldalára, amikor a nagy lokalizációs őrületben a függvényeket is lokalizálták a 90-es években, mert több kárt és zavart okoztak vele, mint hasznot (elsősorban ezért is vannak minden multinál alapból letiltva a különböző language pack-ek) Legszívesebben már visszacsinálnák, de nem tehetik....

Az meg külön móka, és fejfájdlom, hogy a felsőoktatásan is a magyar excelt tanítják még a legmagasabb szinten is, munkaadók meg szívhatnak a frissdiplomásokkal ...

(#26468) Delila_1 válasza Sanki (#26461) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Most tetszőleges név, és tetszőleges terület esetén is elkészíti a beosztást. Nincs benne viszont, hogy minden terület legalább 1× szerepeljen. Nem minden esetben van megfelelő megoldás, pl. ha sok az eszkimó (ember), és kevés a fóka (terület).

Sub Terulet()
Dim sor As Integer, oszlop As Integer, vel As Integer, i As Integer, soruj As Integer
Dim NevUsor As Long, TerUsor As Long
Dim tomb()

NevUsor = Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row
TerUsor = Range("G" & Rows.Count).End(xlUp).Row
ReDim tomb(1 To TerUsor)

Application.ScreenUpdating = False

Range("B4:E" & NevUsor) = ""

For sor = 4 To NevUsor
UjSor:
For oszlop = 2 To 5
UJRA:
Randomize
vel = Round(Rnd() * (TerUsor - 3) + 3, 0) '
If tomb(vel) > 0 Then GoTo UJRA ' Ha volt már a sorszám, akkor újra generál
tomb(vel) = 1
Next

oszlop = 2
For i = 1 To TerUsor 'Beírja a területet, lenullázza a tömböt
If tomb(i) = 1 Then
Cells(sor, oszlop) = Cells(i, "G")
oszlop = oszlop + 1
End If
tomb(i) = 0
Next i

For soruj = 3 To TerUsor 'Van-e 3× a terület?
If Application.CountIf(Range("$B$4:$E" & NevUsor), Range("G" & soruj)) > 3 Then
Range("B" & sor & ":E" & sor) = ""
For i = 1 To TerUsor
tomb(i) = 0
Next
GoTo UjSor
Exit For
End If
Next
Next

Application.ScreenUpdating = True
End Sub

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#26469) Delila_1 válasza azopi74 (#26467) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Elég sok országban élő Excel alkalmazóval van kapcsolatom, minden országban lefordították.

Szerintem ha válaszolni akarsz a kérdésekre, mindenkinek azon a nyelven írd a függvényeket, ahogy a kérdező kéri. Másképp nincs értelme a segítségnek, nem segítség, hanem bosszantás.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#26470) Sanki válasza Delila_1 (#26468) üzenetére


Sanki
addikt

Pedig az fontos lenne, hogy mindenhova 1x legalább menjenek el (sőt lehet akár 2x is), de maximum 3x.

(#26471) azopi74 válasza Gravity1234 (#26466) üzenetére


azopi74
addikt

Aha, tehát az egyedi előfordulásokat akarod összeszámolni.. :)

Akkor, ha pl A3-tól A11-ig vannak a feladatok:

{=SUM(1/COUNTIF(A3:A11,A3:A11))}

(Ctrl-Shift-Enter-t üss, tömbfüggvény )

Persze sok más megoldás van rá, de nekem ez tetszik legjobban :)

[ Szerkesztve ]

(#26472) Fferi50 válasza layerke (#26465) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Hát így látatlanban nem igazán tudok segíteni, megmutatnád a képletet, amivel összeraktad?
Esetleg küldenél valami mintát (akár priviben is)?

Üdv.

(#26473) Gravity1234 válasza Fferi50 (#26472) üzenetére


Gravity1234
tag

Behelyettesitettem, es ugy utottem be, de csak maga ez a fuggveny jelenik meg szovegkent a cellaban.... mit csinalok szarul?

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#26474) Fferi50 válasza Gravity1234 (#26473) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ezt biztosan nem nekem szántad.
De: A kapcsos zárójeleket nem kell beütnöd, azt az excel maga teszi bele a shift+control+enter hatására.

Üdv.

(#26475) azopi74 válasza Delila_1 (#26469) üzenetére


azopi74
addikt

Láthatod, az utóbbi időben, mindig kéznél van az excel function translator, és rögtön lefordítom, mielőtt beírom a választ. (kivéve, ha esetleg nem vagyok épp gépközelben, és macerás lenne a fordítás) Elején lehet, hogy volt némi félreértés, de amikor láttam mi a szokás, változtattam, a javuló tendenciát nem tagadhatod. :)

De nagyon gyakran nem írja a kérdező a nyelvet. Akkor mi legyen a default válasz?

"Elég sok országban élő Excel alkalmazóval van kapcsolatom, minden országban lefordították."

Nekem is, és tudom, hogy lefordították, de azt is tudom, hogy vállalati szinten szinte minden multinál le van tiltva minden lokalizáció. SAP lokalizáció itt-ott engedve van (az a másik, amitől néha feláll a hátamon a szőr), de az Office általában english only.
Nekem pl volt vagy 8 különböző állandó munkahelyem az elmúlt 15 évben (magyarországiak) , de sehol sem volt telepítve semmilyen Office MUI pack, mindenhol angol volt a default (mégha néhány felhasználó ki is sírta a helyi IT-snál, hogy mókolja a a gépére a magyar csomagot, központi vállalati support-ról le kellett mondania).

(#26476) Gravity1234 válasza Fferi50 (#26474) üzenetére


Gravity1234
tag

Igen kosz....
=SUM(1/COUNTIF(A3:A11,A3:A11)) itt az A11,A3 reszt (persze behelyettesitve az en ertekeimre) emeli ki es hibat ir hogy nem jo igy a formula

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#26477) Delila_1 válasza azopi74 (#26475) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szerinted miből van több? Multiból, vagy egyébből?

"...szerintem általánosan a topicban ésszerűbb lenne amúgy is áttérnünk annak a használatára - legalább a függvényeknél"

Igazad van, használjunk angolt, és hétfőn is legyenek zárva a boltok, hiszen akkor én sohasem vásárolok be. ;]

Nem kell külön progi, elég, ha beszúrsz egy nemzetközi makrólapot.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#26478) Fferi50 válasza Gravity1234 (#26476) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

" A11,A3 részt emeli ki"
A képletekben mivel vannak elválasztva a különböző paraméterek? Próbáld a vessző helyett a pontosvesszőt, illetve azt, ami nálad az elválasztó.

Üdv.

(#26479) azopi74 válasza Delila_1 (#26477) üzenetére


azopi74
addikt

Darabszámban biztos az egyébből van több, de ha a "knowledge workerek" számát nézzük, (de csúnya szó, de szebb nem jutott eszembe :) ) , ami mondjuk releváns egy irodai programcsomag esetében, akkor már szerintem a multik felé billen a mérleg.

"Igazad van, használjunk angolt, és hétfőn is legyenek zárva a boltok, hiszen akkor én sohasem vásárolok be. ;]"

Ebben kiegyezhetünk, én sem. Sőt hétközben sem szoktam, legyenek nyitva csak pénteken és szombaton :) Meg persze kérjük vissza a vasárnapot :D

"nem kell külön progi, elég, ha beszúrsz egy nemzetközi makrólapot."

Ez visszafelé is működik? Vagyis, angol excelből, be tudok szúrni magyar makrólapot? Mert ha nem, az az én érvelésemet támasztja alá, mivel akkor az angol függvények bárki számára elérhetőek, a lokaizáltak viszont csak a lokalizálton ;)

[ Szerkesztve ]

(#26480) Fferi50 válasza azopi74 (#26479) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Bocsi, hogy beledumálok a polémiátokba:
"angol excelből, be tudok szúrni magyar makrólapot?"
Senki nem mondta, hogy egy makrólapnak magyarnak kellene lennie, a makrólap nemzetközi.
Egyébként pedig van formulalocal tulajdonság a VBA-ban, amelyik "megérti" a magyar (ill. a lokális) függvénynevek beadását a cella képleteibe. De ez csak azon a nyelven működik akkor, amelyikre be van állítva.

"akkor az angol függvények bárki számára elérhetőek, a lokaizáltak viszont csak a lokalizálton"
Állította itt valaki az ellenkezőjét? A makrólap nemzetközi, az excel függvények nevei pedig zömmel le vannak fordítva lokális nyelvre, hogy az angolt nem tudók is értve használhassák. Semmi szükség a "visszafordításukra". A lokalizációra pedig írtam az előző bekezdésben.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#26481) student


student
őstag

van egy ilyen sor =(120+60)-30-50-4 belerakhatok úgy szavakat magamnak valahogy hogy ne vegye figyelembe és ne dobjon rá errort?
tehát pl. 120 mögé alma 60 mögé répa de ezt ne vegye figyelembe

[ Szerkesztve ]

(#26482) azopi74 válasza student (#26481) üzenetére


azopi74
addikt

Deklaráld névkezelőben (name manager) az Almát és Körtét mint állandót, aminek az értéke 1 (=1).

(Névkezelő-Új)

De csak így írhatod be a képletet, akkor is:

=(120*Alma+60*Körte)-30-50-4

(#26483) azopi74 válasza Fferi50 (#26480) üzenetére


azopi74
addikt

Jól van, rendben, úgy látom itt kisebbségben maradok itt a véleményemmel, de akkor is fenntartom...
:)

És ha más excel-es fórumokon is körbenéztek, nálam sokkal "sarkosabb" véleményeket találtok a függvények lokalizálásáról, én még általában finoman szoktam fogalmazni..

Vagyis szerintem sokkal nagyobb nehézség megérteni/megjegyezni a függvények magyar megfelelőit, mint fordítva. Annak is, akinek nem okoz nehézséget a magyar nyelv, és nem beszél angolul, csak minimálisan. És egy multinacionális cégnél különösen bosszantó (és súlyos munkaidőben, ergó pénzben) kifejezhető károkat okozna, ha különböző nyelvű office-ok lennének telepítve, gondoljatok bele akár csak a supportba, vagy abba, hogy milyen káosz lenne a meetingeken, webkonferenciákon, ha mindenki a saját kis lokalizált Office-át használná, és vetítgetné ki a dokumentumait a kollégáknak ... És ezért tartom különösen sajnálatosnak, hogy az oktatásban is a maqyar office-t tanítják, általános esetleg középiskolában még OK, de felsőoktatásban? Kicseszés a diákokkal is és a leendő munkaadójukkal is.

De a Help, illetve a GUI lokalizálást még megértem és elfogadom (bár azt is nehezen vette be a gyomrom), ami viszont hatalmas baklövés volt, az az a függvények lokalizásása, azzal szerintem túllőttek a célon, és nagyobb zavart okoztak vele, mint ami hasznot hozott az egész.

Amúgy az informatika nyelve az angol, ez így volt mindig, és is így lesz ezután is.(persze itt most nem facebookolásra gondolok, meg arra ,hogy a mindemegettén megkeressük a zserbó receptjét ).
És az excel ezen a szinten már eléggé közel áll a hagyományos értelemben vett informatikához ...
Szerintem azoknak, akik függvényeket használnak nem okoz nagy fejtörést egy IF() függvéy, egy HA() annál jobban megizzasztja :)

De OK, én vagyok az új, nekem kell alkalmazodnom. Megszoksz, vagy megszöksz :) Egyébként már alkalmazkodtam... Bár ez szerintem már inkább politikai kérdés, mint szakmai...

(#26484) Fferi50 válasza azopi74 (#26483) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Úgy gondolom, abba most nem érdemes belemenni, hogy ki és miért döntött a lokalizálás mellett (nyilván ezer meg egy indok volt pro és kontra és a pro "győzött"). Az egyéni véleményeket is tiszteletben tartom/tartjuk. Annyit azonban még hozzá tennék - nem hiszem, hogy az egyébként nagy %-ban angol nyelvvizsgát (is) abszolváló felsőoktatási hallgató számára olyan bonyolult dolog lenne, ha az életben nem a magyar, hanem az angol nyelvű excellel/worddel stb. kellene elboldogulnia. Sokkal nagyobb bajnak tartom, hogy még mindig ezen programok alapfunkcióinak meg (nem) értésével vagyunk tele ezen a fórumon is (és igen, ifjaktól is...)
A vállalkozásoknak - a multiknak és a magyaroknak is - természetesen joguk van ahhoz, hogy egységes it rendszereket üzemeltessenek (sőt ez hatékonysági követelmény is!), a munkavállalónak meg kötelessége, hogy ehhez is - mint minden más, munkáltató által támasztott feltételhez - alkalmazkodjon.

Itt a fórumon pedig általában a segítés a célunk és talán egy kis %-ban a (nép)nevelés. Elsősorban a kérdező által felvetett problémára próbálunk megoldást találni - sokszor gondolatolvasásra kényszerítve -, figyelembe véve a "hatékonyság" kritériumát is... Ha azt látjuk, hogy magyar függvényneveket használ, akkor nem fogunk neki angol függvényeket feldobni és viszont. Persze sokat segít, ha ismerjük a működő excel verziót is.

Ez szakmai vagy politikai kérdés? Szerintem, ha abból indulsz ki, hogy létezik magyar verzió az office-ból, akkor bizony szakmai a kérdés. Mint ahogy az is szakmai, hogy melyik "évi" excelt használja valaki. "Politikai" kérdéssé akkor válik, amikor el kell dönteni, hogy melyiket vezessük be a cégnél.

Mindent összevetve - és Delila kenyerét nem elvéve - úgy gondolom, ebben a topikban teljesen jogos a magyar és angol függvénynevek verziófüggő jelenléte akkor amikor képletezésekkel oldunk meg feladatokat és teljesen egyértelmű, hogy a makró használatban viszont a nemzetközi verzió a "menő".

Más:
Nagyon örülök a jelenlétednek, máris sok hasznos dolgot tanultam Tőled, pedig több 10 éve használom az excelt.
Tartsd meg a jövőben is az aktivitásodat. Egy kis szakmai vita mindig jól esik. :)

Üdv.

(#26485) hhheni válasza azopi74 (#26445) üzenetére


hhheni
tag

"A területek max. 3x ismétlődhetnek."
eleve kizárt, mert 3*34>80
"(és lehetőleg egy személy kettő ugyanazon helyre ne menjen)."
eleve kizárt, mert egy személy az oszlopból 4 egymás utáni cellát kap, de az oszlopban a "periódus" 34
szerintem solverrel nekem ennél egyáltalán nem egyszerűbb

[ Szerkesztve ]

(#26486) azopi74 válasza hhheni (#26485) üzenetére


azopi74
addikt

Igen, erre én is rájöttem, ráeresztettem gyorsan egy solvert és nem tudta megoldani ilyen feltétellel :)

Szóval a feladat kiírás kissé hiányos és ellentmondásos ...

(#26487) hhheni válasza azopi74 (#26467) üzenetére


hhheni
tag

függetlenül attól, hogy egyetértünk-e vagy sem, annak örülnék, ha erről valami linket tudnál adni:
"A Microsoft is elismerte, hogy ez hiba volt, és átestek a ló túloldalára"

(#26488) Sanki válasza azopi74 (#26486) üzenetére


Sanki
addikt

Miben hiányos? Mire lenne még szükség?

A #26468 hsz-ben leírt makró aránylag jól működik, most annyi gondom van vele, hogy van olyan terület, ami egyszer sem lett felosztva. És fontos lenne auditálni minden területet, legalább 2x. (Az eloszlásnak is kb. úgy kellene kijönnie, hogy a legtöbb terület 2x legyen, néhány pedig lehet 3x)

[ Szerkesztve ]

(#26489) Delila_1 válasza Sanki (#26488) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kipróbáltad a később küldött makrót?

Változó mennyiségű név és terület esetén is működik, egyedül azt a feltételt nem teljesíti, hogy minden terület legalább egyszer szerepeljen minden hónapban. Írtam, hogy ez az eszkimók és fókák esete.

Ja, közben bővítetted a hsz-t.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#26490) Sanki válasza Delila_1 (#26489) üzenetére


Sanki
addikt

Igen-igen, próbáltam és jól is működik, egyedül ez az egy feltétel kellene még és tökéletes lenne (ha addig a főnökeim nem találnak ki mást és át kell variálni, mert már ezen is volt vagy 3 változtatás).

(#26491) azopi74 válasza Fferi50 (#26484) üzenetére


azopi74
addikt

Ez zárszónak is jó volt, azt hiszem ebben itt meg is állapodhatunk, és pontot is tehetünk a vita végére.

Amennyire igyekszem, megtartom az aktivitásomat, (persze van, amikor jobban el van havazva az ember)
Egyébként csak véletlenül bukkantam erre topicra pár hete, pedig az IT cafe olvasója vagyok régóta, és nagyon megörültem neki , mert nem is tudtam, hogy van magyar nyelvű színvonalas excel szakmai topic. Természetesen én is sok olyan dolgot/megoldási módszert/trükköt láttam, amiről nem is tudtam, hogy van, pedig én sme most kezdtem az excel-lel ismerkedni :)
Meg az is jó az ilyen topicokban, hogy miközben segít az ember másoknak maga is fejlődik és tanul, és ha olyan példákkal találkozik, amivel korábban nem találkozott, de mégis az „életből jött”, és megoldja, az később hasznára lehet magának is.
(Pl múlt héten kellett megoldanom munkahelyen egy ahhoz hasonló munkaidős/munkanapos problémát , amihez hasonlót pont előtte egy-két héttel oldottam meg valamelyik fórumtársnak, és csak fel kellett használnom annak az elemeit ;) )
Ezért bíztatok én is másokat is, akik tehetik, hogy válaszoljanak a kérdésekre, ha idejük engedi, mert az gyakran semmibe nem telik, és mindenképpen hasznos.
A vitára visszatérve, én azért, (ha persze Delila is egyetért) default továbbra is az angol képleteket használom, de mellé teszem rögtön a magyar megfelelőt is, így senki nem mondhatja, hogy , hogy nem segítség, hanem „bosszantás”.. Ha pedig a kérdésből látszik, hogy magyart/ vagy angolt használ, akkor a magyar vagy angolnak megfelelő választ adok.
A kulturált, egészséges viták pedig csak előre viszik a világot, ebben egyetértünk...

(#26492) Delila_1 válasza azopi74 (#26491) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ámen!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#26493) azopi74 válasza hhheni (#26487) üzenetére


azopi74
addikt

Majd otthon kikeresem, néhány hónapja olvastam
Persze nem "hivatalos" kommunikáció volt, de az Office development team valamelyik fejese blogolta vagy tweetelte valahol, és hogy legszívesebben megszűntetnék a függvény lokalizálásokat, de már sajnos késő, nem tehetik meg, mert túl nagy lenne a felzúdulás, mert sokakat rászoktattak a használatukra.

Valami olyasmit viszont csiripeltek a madarak, hogy esetleg betesznek egy olyan opciót,( talán már az excel 2016-ba), hogy lokalizált MUI-val is lehessen az angol excel függvényeket használni. Ezt sokan hiányolják régóta. Majd meglátjuk...

(#26494) hhheni válasza azopi74 (#26493) üzenetére


hhheni
tag

értem, előre is köszönöm

(#26496) tgumis


tgumis
tag

Sziasztok.
Van rá mód excelben hogy az egyik oldalt állítva nyomtassam a másikat fektetve

(#26497) Fferi50 válasza tgumis (#26496) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Kézzel: Kijelölöd a nyomtatási területet
Oldalbeállítás: beállítod az álló v. fekvő formát. Kinyomtatod azokat az oldalakat, amiket ebben a formában szeretnél látni.
Ezután kijelölöd a másik tájolású nyomtatási területet, átállítod a lap tájolását és kinyomtatod a többi oldalt.
(Együtt azért nem lehet, mert nyilván más helyen lesz az oldaltörés, ha más a lap tájolása.)
Makróval a Worksheet.Pagesetup objektumának tulajdonságait kell állítanod.
Nyomtatási terület: PrintArea
Tájolás: Orientation

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#26498) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok,

Ez megoldható szerintetek, illetve ha igen segítenétek, hogy hogyan?

Az lenne a lényeg, hogy az 1. táblázatban lévő adatokat, ahol 1-es van az adott oszlopban azt a 2. táblázatba a név alá kiírja, hogy ki mit szeret.
Ezután a 4. táblázatban legyen ugyan az mint a 2. táblázatban azzal, hogy amit a 3. táblázatba beírok azt rakja hozzá.

Köszönöm szépen.

(#26499) tgumis válasza Fferi50 (#26497) üzenetére


tgumis
tag

köszi
azt hittem automatikusan lehet állítani

[ Szerkesztve ]

(#26500) Fferi50 válasza swoody (#26498) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Csak erre a 3x3-as variációra:
2. táblázat képletei:
F2 cella =HA(FKERES(F$1;$A$2:$D$4;2;0)=1;$B$1;HA(FKERES(F$1;$A$2:$D$4;3;0)=1;$C$1;HA(FKERES(F$1;$A$2:$D$4;4;0)=1;$D$1;"")))
F3 cella =HA(FKERES(F$1;$A$2:$D$4;3;0)=1;HA(F$2=$C$1;HA(FKERES(F$1;$A$2:$D$4;4;0)=1;$D$1;"");$C$1);HA(FKERES(F$1;$A$2:$D$4;4;0)=1;HA(F$2=$D$1;"";$D$1)))
F4 cella =HA(FKERES(F$1;$A$2:$D$4;4;0)=1;HA(VAGY(F$3=$D$1;F$2=$D$1);"";$D$1);"")
Ezeket a képleteket kell mindhárom oszlopon végighúzni.

4. táblázatban összefűzés van:
pl. F6 cella képlete =F2 & $B$7
Ezt is lehet húzni a többi cellába.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.