Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109851) pingtest válasza Źşë' (#109850) üzenetére


pingtest
tag

Dirt 2 nekem dobozos, steam megette anno.

Bár így belegondolva nem tudom, hogy az steames-e alapból. Lusta vagyok megnézni. :P

[ Szerkesztve ]

Steam: http://steamcommunity.com/id/bbikass/

(#109852) Dilikutya válasza pingtest (#109851) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ami eredetileg dobozosan nem volt Steam-es, abból szerintem kevésből jött ki később olyan is, szóval ha neked elfogadta, akkor jó a G4WL kulcs oda. Elvileg pl. az Arkham Asylum-ot is el kellett volna fogadnia.

Ahogy pl. mai napig kapni dobozosan a CoD MW2 előtti részeit, amik ugye alapból nem Steam-esek, és a nálunk kapható dobozos ma sem az, szerintem azok nem is regisztrálhatók.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#109853) tomsolo


tomsolo
őstag

Humble Assassin Creed Bundle

Az 1 dolláros pack odabasz.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#109854) FollowTheORI válasza tomsolo (#109853) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem mindegyik oda... főleg ha semmi nincs meg valakinek... ez piszok jó ár az egész bundliért.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#109855) cyberkind válasza tomsolo (#109853) üzenetére


cyberkind
félisten

Kár, hogy a szemétre se való Uplay-es az összes. :D

Paranormal Cocktivity

(#109856) BoneDragon válasza tomsolo (#109853) üzenetére


BoneDragon
veterán

Tyű, végre egy normális humble. :C

(#109857) djculture


djculture
félisten

A film után az Assassin's Creed nevet valamivel megkellett támogatni. Mert a filmre akit még kérdeztem mindenki köpött egyet...

(#109858) cyberkind válasza djculture (#109857) üzenetére


cyberkind
félisten

De legalább jó nagy zsíros bukta lesz a film alaphangon 100 millával, ez van ha valami tényleg szar, és az is, hogy a Ubisoft most aztán be is tette a kaput szinte minden játékadaptációnak.

Paranormal Cocktivity

(#109859) reelc válasza cyberkind (#109858) üzenetére


reelc
veterán

Nem láttam a filmet, de abban biztos vagyok, hogy nem ez temette el a videójáték adaptációkat.
Gondolom te is hamarabb feltudnál sorolni 20 vacak ill. közepes próbálkozást, mint 5 jóbbfélét. :)

[ Szerkesztve ]

(#109860) cyberkind válasza reelc (#109859) üzenetére


cyberkind
félisten

Valszeg eszembe jutna több de most konkrétan 2-re emlékszek, a Warcraft-ra meg erre és kész, engem a Warcraft nem izgat de az legalább jó lett aki ismeri a játékokat és Kínában kasszát robbantott, az AC-ről semmi jó nem mondható el, na jó de, Kancsi Weszt csodálatos operája.

Na jó 3 az ha a NFS-et is idevesszük, az is király lett. :D

Uve Boll féle szarokat hagyjuk, annak az embernek a saját pöcsét kéne a kezébe adni, hogy azt forgassa ne a kamerát.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#109861) reelc válasza cyberkind (#109860) üzenetére


reelc
veterán

Sajnos nem hagyhatjuk Uwe Bollt, azok is játék adaptációk.
Emlékeztetőnek ez is megteszi. Szóval volt sok más adaptáció is.
Ezzel nem védeni akarom az Assassint, de nem ez volt az utolsó adaptáció, és biztosan voltak rosszabbak is.
Ugyebár jön nemsokára az utolsó Resident Evil, új Tomb Raider, stb.

[ Szerkesztve ]

(#109862) cyberkind válasza reelc (#109861) üzenetére


cyberkind
félisten

Én hagyom őt, még egy dobókockát se bíznék rá mert azt is elkúrná. A lista megnézése után rájöttem, hogy számomra totál mást jelent az adaptáció, így már értem, hogy miért van ilyen sok. :DDD

Resident-tet lehet temetni, nemhiába van a premierje a holtpontban, de legalább vége és nem szégyenítik tovább és a "rajzfilm" most már egyeduralkodóként megmutathatja, hogy milyen a jó Resi film, a TR meg messze van de az jöhet, úgyis olyan lesz mint az új játékok, akkor meg baj nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#109863) reelc válasza cyberkind (#109862) üzenetére


reelc
veterán

Fenntartom a dolgot, ott a lista, megtudsz nevezni 5-öt, amik esetleges megnézése után valószínűleg nem fogom megbánni, hogy egyáltalán felhoztam a dolgot? :D Rajzfilm/anime nem ér, filmektől kanyarodtunk el. :)
Még beírnád a 3 Resi animét, 2 viszonylag jó filmmel - ettől nem lennék okosabb. :D

[ Szerkesztve ]

(#109864) cyberkind válasza reelc (#109863) üzenetére


cyberkind
félisten

Resident Evil 1-2, Silent Hill, Need for Speed, Warcraft-tot is mondom de itt a kockákra kell hagyatkoznom :D , illetve nekem ez is tetszett még: House of the Dead.

Ez több mint 5, nyertem! :P

És amúgy a Dead Space rajzfilmek is királyak. ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#109865) reelc válasza cyberkind (#109864) üzenetére


reelc
veterán

A House of the Deadért levonok vagy 2 pontot. :D Mert dobókockát se bíznál rá, mi? :D

Amúgy: Street Fighter gyerekként nem volt olyan rossz akkoriban, Mortal Kombat se. Főleg ismerve a játékokat.
A Resident Evil 1 nem volt rossz, bár kettőnél többször nem láttam. Utána is láttam részeket, de egyre kevesebb érdeklődéssel.
Tomb Raider 1-2-őt láttam annó, de egyszer nézősek voltak.
Warcraft nem volt rossz, de a megnézése után Wikiztem vagy 20 percet, hogy világosabb legyen a sztori.

Anime: Valamelyik régebbi Residentest láttam, nem volt rossz, de csak egyszer nézős volt.

Uwe Bolltól volt szerencsétlenségem látni 1-2-őt, már nem is emlékszem rá.
A többi filmet nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#109866) cyberkind válasza reelc (#109865) üzenetére


cyberkind
félisten

Ja én nem erre a House of Dead-re gondoltam hanem valami másik zombis filmre aminek ez a neve, vagy akkor mégse? Úgy tűnik ezt a zombis filmet se nézem meg többet.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#109867) szami777 válasza cyberkind (#109864) üzenetére


szami777
addikt

NFS-től rosszul voltam, nekem eddig a Warcraft az, ami a legjobbam bejött, közel sem tökéletes, de nagyon látszott, hogy igyekeztek és nem akartak szar filmet csinálni, :DDD

Régiek közül érdekes mód a Doom-ot meg a Kaptár sorozatot tartom elviselhetőnek, erős közepesnél jobb adaptáció viszont tényleg nem készült még (talán a Warcraft) és azért ez elég para, ha azt nézzük, hogy elvileg az AC volt a negyvenedik(!!!) játék adaptáció.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#109868) reelc válasza szami777 (#109867) üzenetére


reelc
veterán

A jó munkához idő kell. :D

Ott vannak a képregény adaptációk. Ha jól tudom az egyik első jelentős a Superman film volt 1978-ból. A következő jelentősebb pedig az 1989-es Batman. Utána megint volt hosszabb szünet amíg sikeres alkotás született. Talán a 2000-es X-Men?
Ha úgy vesszük ez hosszabb út volt mint a videojátéké (figura keletkezése - értékelhető film, ugyanez videojáték - értékelhető adaptáció tekintetében). Plussz a technológia is fejlettebb már.

Így lehet a videojátékoknál is, kellene egy komolyan vehető, profin kivitelezett film. Ha lenne egy ilyen, ami komoly sikert ér el, utána biztosan komolyabban venné a filmes szakma és a közönség is. Ahogy a képregényfilmeknél volt. Itt most ne menjünk bele, hogy mekkora tömeggyártás van belőle, meg mi mennyire jó-rossz... a lényeg, hogy volt egy pont, amikor a filmes szakma elkezdte komolyabban venni. Erre a közönség is. Ki tudja, lehet a következő "divathullám" épp a videojáték adaptáció lesz.
Amúgy sok képregényfilmet szeretek, de a képregényeket jobban, kb. mióta tudok olvasni.

Persze azt sem szabad elfelejteni, hogy sok képregény minimum 50 éves, vagy régebbi, több generáció ismeri, sokkal ismertebb, mint a videojátékok. Sokszáz történet, stb. Míg a videojáték adaptációk kötöttebbek, kevesebb a nyersanyag hozzájuk, kisebb az univerzumuk.

[ Szerkesztve ]

(#109869) [Prolixus] válasza reelc (#109868) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Volt ott közben egy Superman 2 is meg egy Batman Returns. És nagy különbség, hogy AAA filmes vonalon csak a két szenttehén körül forgott Hollywood, már ami a képregényfilmeket illeti, videojáték terén viszont volt már mindenféle próbálkozás jóval több ismert címmel, és mind elbukott.

Amúgy egyetértek, az első helyes lépés az lenne, hogy nem egy foshalom popcorn filmet akarnak csinálni nagy látványorgiával és zéró tartalommal, hanem egy kisebb, de komolyabb, felnőttebb, értelmesebb filmet. Persze popcorn vonalon is lehetett volna jót csinálni, nem erről van szó, de ez láthatóan eddig nem nagyon sikerült.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#109870) reelc válasza [Prolixus] (#109869) üzenetére


reelc
veterán

Persze, voltak folytatások, azokat direkt nem említettem, az első részek mutatták az utat a többinek. Azok adták meg a lehetőséget folytatásokra, ill. új próbálkozásoknak.

Igazad van, a videojáték adaptációk nem voltak "központosítva". A Batman meg Superman meg ugye DC Comics, a Marvel pedig később látta meg a potenciált az igényes adaptációkban.
Talán 1998-ban a Blade (Marvel) filmmel, ez tetszett régen. Vagy a Spawn (1997, Image Comics) volt még, amiből az maradt meg, hogy nem tetszett. :) De új próbálkozás volt, ami se nem Marvel, se nem DC.

Milyen lenne egy Deus Ex, vagy egy Bioshock film? Persze igényes kivitelezésben.

(#109871) cyberkind válasza reelc (#109870) üzenetére


cyberkind
félisten

Bioshock filmről volt szó, csak aztán kiderült, hogy 12-es a karika és inkább nem engedte Levine meg a stúdió se, ami nagyon nembaj. És egyébként aktuális ez csak most az Uncharted filmmel, a Sony úgy van ezzel, hogy ha a film visszahozta a költségeket és egy kis pluszt már sikeresnek tekintik, szarnak ők bele, hogy mit építettek fel a játékok, csak a pénz még ha ez lószar is ahhoz képest ha jó lenne a film.

#109867) szami777
Nekem tetszett a film és már sokszor megnéztem, igaz nehéz a F&F mellett "jónak" lenni. :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#109872) FollowTheORI válasza [Prolixus] (#109869) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hát ugye szokták mondani, hogy ha a 40. csajjal sem jön össze a dolog, akkor nem a csajokkal van gond már... :D

Szóval lehet tényleg ez valami lehetetlen vállalkozás.

Amugy szerintemis ott tolják el, hogy a játékot akarják valami kicsavart extrém módon képernyőre vinni és emiatt mindig valami idiótaság kerül a megvalósításba. Pedig mindegyikben volt pár jó dolog, ami működött volna...
Szerintem a kulcs az lenne hogy csak a történetet vegyék át, meg esetleg a játékmenetből maximum egy nagyon jellemző dolgot (AC esetén ez ugye lehetett volna pl az erős parkour)... és ennyi.

Kár volt még ezt a többsíkúságot meg az animust túltolni... nem ez a lényege a játéknak (vagyis hát ez oké, mert eköré épül), nem kellett volna ennyire rákoncentrálni.

Érdekes hogy a képregényeknél sikerült ezt levetkőzni és úgy áthozni, hogy azokat amik nem működnének vagy túlságosan nagy idiótizmusok lennének, nem erőltetik bele a filmekbe.
Szóval van még remény... csak egyre kevesebb.

Fognak még próbálkozni, addig amíg nem sikerül... a képregényekkel is így volt sok sok évtizedig.
Aztán egyszer majd sikerül... jó kérdés hogy a mi életünkben e. :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#109873) cyberkind válasza FollowTheORI (#109872) üzenetére


cyberkind
félisten

Próbálják meg a Dead Space-t, azt szerintem nehéz lenne elrontani de sikerülne. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#109874) tomsolo válasza cyberkind (#109873) üzenetére


tomsolo
őstag

a rajzfilm elég szar lett

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#109875) cyberkind válasza tomsolo (#109874) üzenetére


cyberkind
félisten

A 2 lehet de az 1 nem, igaz jobb is meg hosszabb is lehetne de nem volt az rossz.

Paranormal Cocktivity

(#109876) Dilikutya válasza reelc (#109865) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem gyerekként kimaradt a Street Fighter, és a vége harcot leszámítva nem sok értékelhető van benne. Az viszont tetszik, olyan jó kis gagyi játéktermi feeling. A Mortal Kombatból sztori szinten nem lehet többet kihozni, kb. egy régi Bruce Lee film szintjén van így is, a karakterekre és kivégzésekre kellene koncentrálnia. Utóbbira főleg, mert a filmekből kimaradt, a 2. rész ráadásul kínosan rossz. Az első megüt egy szórakoztató szintet. Azt is felnőtt fejjel láttam először, de van egy szemét bája. :)

Resident Evil 1 úgy is értékelhető volt, hogy a játékokkal nem játszottam, a folytatások viszont mint film is egyre rosszabbak, ahogy nő a sorszám.
Tomb Raider-t csak az elsőt láttam, játékok szintén kimaradtak, mint film gyenge eresztés, a folytatásnak esélyt sem adtam.
A Doom ugye alapjáték, IDDQD és számítástechnika óra a 90-es években, természetesen a film ezekből semmit se hozott, csak egy vírusos koppintása lett a Doom 3-nak, a macsó akciófilm jelleg menti meg. Hangulat van benne, rusnya szörny is akad, de a boss-fight sajnálatos, hogy két ember között zajlik.

Az új Hitman egy trágya, a régi egy fokkal jobb volt, de a játékhoz nem sok köze van. Nem is értem, azok után, hogy a Bourne-t sikerre vitték, megvolt a lehetőség egy intelligens akciófilmre, ahol a csendben gyilkolászásé a főszerep, de elbaltázták. Mint mezei akciófilm, ki lehet bírni az első Hitmant, a film+ este 7-kor sokkal rosszabb akciókat szokott adni.

Need for Speed-et nem láttam, de félek tőle, no meg az autós filmek nem izgatnak, a Halálos iramban is akkor kezdett tetszeni, amikor jött Szikla, és lett belőle, ami.

A Warcraft játékként kimaradt, a sztoriját sem ismerem, de a film egy vállalható fantasy lett, megkockáztatom, hogy még újra is nézném. Látványos, van benne sok csúnyaság, csak nem igazán van rendes vége, látszik, hogy univerzum alapozó film akart lenni.

Wing Commander tipikus 90-es évek végi CGI film tipikus korabeli arcokkal, a játékkal nem játszottam, a film egynek elment, sajnos még ebben a minőségben is hiánypótló, kevés a jó csillaghajós űrharcos film.

Uwe Boll alapvetően csapnivaló filmeket csinált, bár a BloodRayne annyira nem volt rossz, a House of the Dead-et meg ha nem vesszük komolyan, bebaszva társaságban még jó is lehet, kb. annyira szar, hogy jó. A Far Cry-nak semmi köze egyik játékhoz se, de akciófilmnek is gyenge. A Dungeon Siege első része filmnek közepes alatti, a játékot nem ismerem. A Postal-al minden a helyére került, az játéknak is szar, lehetetlen lett volna klasszikus értelemben vett jó filmet forgatni. Ellenben sikerült alkalmazkodni a trash hangulathoz, de 1:1-ben a játékot nem merte volna leforgatni, amilyen polkorrekt. A nyitó jelenet zseniális.

A Tekken egy trágya filmnek.
A Prince of Persia végülis egy egész nézhető fantasy/kalandfilm lett, nagy vonalakban a játékra is hasonlít, viszonylag tűrhetően lett adaptálva.

Az a véleményem, hogy amikor egy videójáték a filmvászonra költözik, az alkotóknak elsősorban filmet kell csinálniuk, ahol értelemszerűen megtartják a jellemző dolgokat, de a sztorit úgy kell átírni, hogy az filmként is működjön. Ez némelyik játéknál egész könnyű lehet, néha viszont baromira nem. Egy GTA-ból viszonylag könnyű lenne filmet csinálni, adottak a karakterek, az alapszituáció, utána úgyis mindig az a lényeg, hogy te legyél a bandavezér, ehhez pár küldetést át kell emelni a játékból, és kész. Lényegében egymondatos történet, míg egy Assassin's Creed-et nem lehet ennyivel elintézni, és ehhez valószínűleg nem a legjobb írókat találták meg.
És ugye ott van még az, mennyire készüljön a játékok rajongóinak egy film. Ezt a stúdiónak magának kell eldöntenie, túl nagy baj végülis nem lehet belőle, évezheti azt bárki, az viszont súlyos írói hiba, amikor egy film megértéséhez konkrétan is ismerni kell egy játékot (vagy képregényt). Sokakkal ellentétben úgy gondolom, a Warcraft-nál nem estek bele ebbe a hibába, nekem nem voltak érthetetlen részek a filmben.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#109877) bullseye


bullseye
addikt

Wing Commanderrel az a probléma, hogy ha újraforgatták volna a 3/4/5 bármelyikét, klasszisokkal jobb film lett volna az eredmény. (lehet, hogy akkor 5 még nem volt?)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#109878) tomsolo válasza Dilikutya (#109876) üzenetére


tomsolo
őstag

Ha Postal alatt a Rampage c. filmet érted akkor igen, még az a legjobb Uwe film, csak ne lenne benne annyi kamera rángatás mint a Saul fiában. :)

Egyébként ha már szóba került a Far Cry: a háromhoz anno csináltak a youtube-ra, a főgonosz hangját adó szinkron színésszel, ilyen kis rövid, élő szereplős filmeket, na azok vmi zseniálisak lettek, aki letolta az FC 3-at és még nem látta érdem felkutatnia.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#109879) kriszpontaz válasza tomsolo (#109878) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nem csak a hangját adta, az egész karaktert :). Amúgy zseniálisak voltak a filmek.
[link]
[link]

(#109880) ayo válasza Dilikutya (#109876) üzenetére


ayo
addikt

én a Hitmant nem értettem annyira zavarosan rossz volt, a másodikba raktak valami értelmet, de hát az megint olyasmiről szólt, amiről a játék soha :D

a kedvencem a Max Payne, ami ugye tipikusan az a játék, aminek fogni kellett volna az animációit és összerakni egybe.. aztán persze ebből is mi lett... egy film aminek Max Payne a címe... :DD
egyébként John Wick néven tökéletes filmet csináltak belőle, csak ott nem a családját ölték meg a karakternek.

Street Fightert bemutató idején láttam gyerekkoromban. imádtam a játékot, de az a film annyira rossz volt, hogy egyből megöregedtem. Mortal Kombat első része viszont szerintem jó volt, az pont annyi volt, mint a játék története, persze az is már eléggé vicces visszanézni, ajánlom ezt a videót

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#109881) Frod válasza reelc (#109859) üzenetére


Frod
addikt

De, egy jóidőre tuti, hogy most ez temette el mindet, mivel a Ubi beletolt 125 M-ot (+marketing), erre 10 M-val nyitott otthon, (nem, senkit sem érdekel mennyi a worldwide, a stúdióknál az ritkán számít) ennél nagyobb pofáraesés régen volt. Aki tudja hogyan kell értelmezni a boxoffice számokat annak egyértelműek.
Ezek után jó darabig tuti nem mernek videójátékhoz nyúlni az álomgyárban - legalábbis nem AAA-költségvetéssel, és nagy nevekkel; legfeljebb visszatérnek a direct-to-dvd -s, a játékot nyomokban sem tartalmazó zs-filmek.

Do you see the white shadow?

(#109882) Dilikutya válasza Frod (#109881) üzenetére


Dilikutya
félisten

Számít a nemzetközi bevétel, van, amikor az alapozza meg a folytatást. De ahhoz azért az is kell, hogy otthon csak mérsékelten bukjon el. 125 milliós filmnél a 10 milliós nyitóhétvége nem ilyen. Látszott az előzetesből is, hogy nem lesz jó, de ennél azért nagyobb nyitóhétvégére számítottam. De nem az a baj, hogy játékadaptáció, hanem valószínűleg csak nem jó a film.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#109883) djculture


djculture
félisten

Valahogy az a szöveg se állja meg a helyét hogy a kalózletöltés csökkenti a bevételt:

A Deadpool kalózváltozata már röviddel a februári mozipremier előtt kiszivárgott, így milliós nagyságrendben töltötték le a filmet. Ennek ellenére több, mint 783 millió dollárt keresett a film világszerte.

Magyarán ami jó arra költ az ember. Játék film egyre megy .De játék vonalon az hogy sokszor tisztán kipróbálni se lehet valamit (állandóan nem lehet megvenni és visszakérni a pénzt mert pampog a valve is ha gyakran csinálod ) azért bekaphatják a kiadók.

[ Szerkesztve ]

(#109884) Dilikutya válasza ayo (#109880) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Max Payne filmet sem nagyon tudom hova tenni. De az is pont olyan volt, hogy önálló filmnek sem jó.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#109885) [Prolixus] válasza Dilikutya (#109882) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Számít, így van. Anno nekem egy Intercom-os tag úgy becsülte, hogy a hazai bevételeknek (tehát jegyár X megvett jegyek száma az USA-ban) kb. 60-65%-a a stúdióé, ezzel szemben nemzetközi szinten ez inkább 40% körül van.

Szóval ha külhönban duplán olyan jól megy, mint otthon, és az otthoni profit mondjuk a büdzsé felét fedezi, akkor a nemzetközi bevételekkel együtt sikeres a film.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#109886) Dilikutya válasza [Prolixus] (#109885) üzenetére


Dilikutya
félisten

Így van. Azért az a 40% elég jelentős ahhoz, hogy számolni lehessen vele. Sok esetben az jóval meghaladja a hazait (nyilván, mert ugye külföldön többen láthatják), így azért ami a stúdióhoz kerül belőle, az sem kevés. Érdekes egyébként, most nézem a boxofficemojo-n, hogy otthon az első hét után megugrott a film bevétele, bár lehet, hogy csak az ünnepek miatt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#109887) micafighter válasza djculture (#109883) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ne is mond ez a téma nagyon fel tud huzni mert már a logika is rossz az érvelésében a jogvédőknek és ezért birságolnak meg börtönre itélnek embereket.. A kalózkodás csökkenti a bevételt... Az hogy valamit lehetősége van és hajlandó az ember ingyen letölteni és megnézni, közel sem jelenti azt, hogy hajlandó lenne érte fizetni is. Pornót is mennyien néznek, mégse k..vázik mindenki.

Másrészről meg ha valami jó, azért hajlandó az ember pénzt adni. Ahhoz pedig nem kell közgazdasági diploma hogy belássa az átlag ember józan ésszel, hogy ha valami fontos neki, mondjuk x film nagyon tetszett neki, azt érdemes megvennie valamilyen formában vagy megnéznie moziban, mert ha 0 bevétele lesz a filmnek, nem csinálnak több olyat, ha meg jó bevétele lesz, akkor lesz több is.

Ez vonatkozhat ugyanugy filmekre és játékokra is.

[ Szerkesztve ]

(#109888) Frod válasza Dilikutya (#109886) üzenetére


Frod
addikt

Csak azért "ugrott" meg, mert négynapos hétvége adat van kint - ha csak a simát nézed akkor van csökkenés, igaz egészen elenyésző -15% - bár ugye itt szinte alig volt miből esni :DDD
Egyébként visszatérve a nemzetközire, nem feltétlen van kőbevésve, hogy az megmenti a filmet: nem is kell messzire visszamenni - a WarCraft 10-90% arányban oszlott meg a bevétel, mégis lelőtték.
(míg egy összbevételben kevesebbet, de otthon dupla annyit hozó Pacific Rim pedig kaphat folytatást pl)

Do you see the white shadow?

(#109889) djculture válasza micafighter (#109887) üzenetére


djculture
félisten

Igen egyet értek a leírtakkal.

Más téma: Hullanak a játékok ma a Amazing Spider-Man 1 és 2 tűnt el az áruházból, lesz még pár játék ?

(#109890) Csapoati válasza Frod (#109888) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem lőtték le még a Warcraft film folytatását.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#109891) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Most jött a levél hogy a Gamesrocket is bezár. Ha jól értelemzem a levelet amit küldtek.

Szóval egy újabb bolttal kevesebb...

Akinek esetleg van még náluk bármi ügye vagy kulcsa, szerintem mentse ki. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#109892) reelc válasza djculture (#109889) üzenetére


reelc
veterán

Úgy látszik folytatódik a "hagyomány".
Activisionos Marvel szuperhősös játékok eltűnése jogi dolgok miatt. Pl. egy korábbi eset.
Emiatt sosem értettem az Activisiont. Milyen szerződéseket köt?

De nem képregényes vonatkozásban: Star Trek: Voyager – Elite Force és a Soldier of Fortune (1) jutott még az eszembe. Tudomásom szerint nem is voltak még digitálisan. Még van pár gyöngyszem.

Igaz más kiadó, de a Freelancer is milyen jó volt. Szerettem, főleg az irányítását, egyszerű volt.

(#109894) Mr.Csizmás: gondolom E-bayen igen, digitálisan sosem volt.
A GoG-on is nagyon szeretnék az emberek, ha lenne.

[ Szerkesztve ]

(#109893) cyberkind válasza Csapoati (#109890) üzenetére


cyberkind
félisten

Persze, hogy nem, kínai pénz volt ez főként és ott meg robbantott.

(#109892) reelc
A Spiderman-t megértem az új film és játék miatt amik valszeg nem lesznek szarok és így ezeket törölni kell de, hogy állandóan ezt játsszák már rohadék dolog, 007 Legends-et se lehet venni csak szürkén 3k-ért és így tovább. :W

Ja és akkor mindig mondják mi értelme van a hörcsög módnak, hát ez, vagy ha nem hörcsög buksz ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#109894) Mr.Csizmás válasza reelc (#109892) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tényleg, freelancer még kapható valahol egyáltalán? :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#109895) maross válasza FollowTheORI (#109891) üzenetére


maross
veterán

Elárasított civ6 gamesrocketes volt? Penzt visszakaptuk, és még civ6 is a steam konyvtaramban van.

szerk: es mi van ha van elorendelesem? :|

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#109896) FollowTheORI válasza maross (#109895) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha jól emlékszem az a https://gamesrepublic.com/ volt... :)
Ők is bezárnak/-tak.

Előrendelést gondolom visszautalják majd. Amugy passz...
Azt írják január végéig megy a bolt és február végég lesz elérhető (a https://www.gamesrocket.com/).

(#109897) maross

Muhahaha... Jól megoldották...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#109897) maross válasza FollowTheORI (#109896) üzenetére


maross
veterán

gamesrocket:

License-Keys

For security reasons we can’t directly display keys which were ordered more than 3 months ago.

mindezt egy security email utan, hogy "elerhessem" a kulcsaimat, kossz :)

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#109898) tomsolo


tomsolo
őstag

Kezdjük az új évi ajánló sort: :K

Karácsonyi egyik legjobb vételem a SEUM: Speedrunners from Hell volt. Eleve szeretem az fps ugrabugrát ( Deadcore, Clustertruck hogy csak pár nevet mondjak) ez meg már képek alapján is nagy dilinek ígérkezett.

Van egy egyszerű képregényes felvezető: Martyt alakítjuk aki békésen sörözget, mikor beáll hozzá a Sátán, (huncut módon egy régi heavy metal bakelit lemezt csúsztat be, hogy beengedjék) lenyúlja a söröket és levágja a méltatlankodó Marty jobb, kezét aki cserébe a lemezzel lesurikenezi a távozó démon mancsát. Főhősünk viszont kemény redneck legény, némi lánc, szigszalag, levágott démonkéz segítségével pótolja a hiányzó jobbost és utána ered a pokolba, hogy visszaszerezze a söröket(és még sok minden mást is).

9 szinten - és még egy kicsin - és az ott található pályákon kell átverekednünk magunkat a fináléig. A fő játékmenet marha egyszerű: juss el minden pályán a portálig a szintidőn belül. Jó azért ennél bonyolultabb játszva mivel a kezdeti cső egyenes pályák után már minden féle hangulatos akadály állja utunkat. Vannak felvehető powerupok mint pl teleport, antigravitációs, platform kilövő etc amiket a felvett pótdémonkézzel tudunk használni. Ez egyébként tud tűzlabdát is köpni amikkel különböző lámpákat/pokolbéli triggereket tudunk meggyújtani.

Kiegészítő feladatként érdemes megkeresni és begyűjteni a pályán eldugott söröket, jutalmul minden szinthez kapunk egy bónusz pályát - jó itt már szalonnát kell szereznünk, a szintidők mellett. Azért vannak még vicces plakátok, poénok eldugva, valamint mindenféle elátkozott QR kódot lehet megkeresni - ezek olyan érdekes weboldalakra visznek minket, mint pl. egy heavy metal videóklipp a youtubeon etc. Ja és még vannak más gyűjthető dolgok is, de egyelőre legyen ennyi elég. :)

A pályák elég rövidek, pár tíz másodpercesek csak, kivéve a szintek főnök mapjait, azok olyan egy-fél percesek. A szintidőket elsőre nem lesz könnyű teljesíteni - szinte mindig van vmi trükk - de hát ez egy ilyen móka, egyébként kétféle is van belőlük: az ezüst akinek sikerült, és az arany (ubertime) ez az advankedebb megoldásokat szorgalmazóknak. Van pályánkénti világranglista, ha megszerzed az aranyat, megtudod nézni, hogyan teljesítették a legjobbak vagy a barátok. Az arany szintidőket meglépni egyébként nem nehéz, ha tudod már a megoldást, de a top 10-ekbe bekerülni adamantiumgyémántkemény módon elviselhetetlen, konkrétan a lélegzetvétel is számít, miután speedrunner módon felkészültél egy adott pályára. Például az egyik pályán 42 ezred van köztem és az első között de közöttünk vannak még vagy kilencvenen.

Grafika teljesen jó, olyan mintha a Quake kihordta volna a Hexen gyerekét, a zene heavy és metál, Marty és a Sátán folyamatosan nyomja a dumát a pályákon, attól függően éppen mi hogy sikerül persze.

Van még egy kezdetleges level editor, amivel megálmodhatjuk a saját szadi pályánkat, ezeket megtudjuk osztani(workshop) a többi emberkével, baráttal ahol szintén saját ranglista készül a futott időkkel. Ez egyébként olyan jó móka, hogy többet toltam már vele mint a rendes játékkal.

Rég szórakoztam 5.5 euróért ennyit.

[ Szerkesztve ]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#109899) sixpak válasza tomsolo (#109898) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nagyon jól hangzik, köszönjük szépen. :R

....ja, és .....

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#109900) cyberkind


cyberkind
félisten

Ez használható lehet nálunk vagy esélytelen?

Paranormal Cocktivity

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.