Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109301) KubanitoS válasza sixpak (#109295) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nekem 27"-es FHD monitorom van és az égvilágon semmi gond nincs vele. Tűéles a képe. A helyedben nem aggódnék olyan sokat.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#109302) sixpak


sixpak
nagyúr

Köszönöm mindenkinek, hogy megosztottátok a tapasztalaitokat. :R
Így már nagyságrendekkel csökkent a para bennem. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#109303) eami


eami
addikt

(#109304) ZsZso válasza eami (#109303) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Nem elárazás. Pár napja, talán a múlt héten esett már róla szó, de nem baj, hogy felvetetted újra, mert lehet másnak is kimaradt. :R

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#109305) Hokunda


Hokunda
aktív tag

Best Buy topikból áttérve ide. Szóval ott ismét előkerültek a szürke oldalak, lényegtelen is, de így jutottam el a felismerésre, hogy (számomra!) minden idők legjobb játékának az Europa 1400 The Guildnek lesz 3. része. (Sajnos a 2 és kiegészítői eléggé félre mentek)

Esetleg valaki nem tud bővebb infot a 3-ról?

(#109306) i2k válasza Hokunda (#109305) üzenetére


i2k
senior tag

Ahogy látom, már megint felsírt valaki ott...

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#109307) Źşë' válasza i2k (#109306) üzenetére


Źşë'
addikt

és ahogy látom már megint beírtad :DDD

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#109308) bullseye válasza i2k (#109306) üzenetére


bullseye
addikt

Nem, a felsírás ez volt. Ott megkérték, hogy ne induljon hosszas beszélgetés arról, milyen oldal milyen fizetési formákkal használható könnyen, és mi okozhat gondot. Az ugyanis teljesen off téma, akár G2A, akár Steam.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#109309) NyMRooD válasza i2k (#109306) üzenetére


NyMRooD
őstag

Ha az én hozzászólásomra gondolsz, akkor írd már le, hogy mi benne a felsírás, köszi.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#109310) eszlenyek válasza sixpak (#109302) üzenetére


eszlenyek
tag

Kb egy hónapja használok egy 34"-os 21:9-es hajlított monitort 3440*1440-es felbontással. Az első pár napban szokni kellett, de pár nap után már tökéletesen használható volt, sőt... Ha esetleg otthonról dolgozol, a monitoron simán elfér egymás mellett két ablak és így olyan mint ha két monitort használnál káva nélkül. Böngészésnél ugyan ez van, egy ablakban youtube/gmail másik ablakban cikkek vagy bármilyen random böngészés.
Viszont ebben a felbontásban már a 980ti-t is meg tudja izzasztani. Komolyabb játékok élsimítás nélkül azért tudják tartani a 60 fps-t.
Ugyanakkor tegnap division közben észrevettem egy furcsa dolgot (ilyen filnézés és böngészés közben nem tapazstalható). A képernyő széléhez közeledve el voltak "csúszva" a színek és így nem volt éles a kép. Sajnos most nem tudok képet küldeni és nem volt módom más játékot tesztelni (szerdán lett ismét használható az asztali masina), mert laptopról vagyok. Esetleg valaki találkozott hasonló hibával?

(#109311) i2k válasza Źşë' (#109307) üzenetére


i2k
senior tag

Jó, akkor legközelebb csak szmájlit használok. Valamilyen rinyálósat.

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#109312) bullseye válasza eszlenyek (#109310) üzenetére


bullseye
addikt

A hajlítottság mennyire fixálja a te helyedet előtte? Gondolkodtam én is ilyenben, de aztán kanapéról tévézéshez féltem tőle.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#109313) duvi válasza eszlenyek (#109310) üzenetére


duvi
nagyúr

"Ugyanakkor tegnap division közben észrevettem egy furcsa dolgot (ilyen filnézés és böngészés közben nem tapazstalható). A képernyő széléhez közeledve el voltak "csúszva" a színek és így nem volt éles a kép."
Ez nem a monitor hibája. Division grafikai menüben, kapcsold ki a kromatikus aberrációt és széltől szélig tűéles képed lesz ;)

(#109314) tomsolo válasza eszlenyek (#109310) üzenetére


tomsolo
őstag

Ha belegondolok, hogy 20 évvel ezelőtt a gömbakvárium MAG monitorok előtt görnyedve ezt visszafelé felfogják találni mégegyszer .... ;]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#109315) arty válasza tomsolo (#109314) üzenetére


arty
veterán

... és fícsörnek eladják ....

... ÉS MEGVESZI VALAKI !!!!! :DDD ....

ezekután pláne nem készülök jósnak :P

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#109316) eszlenyek válasza arty (#109315) üzenetére


eszlenyek
tag

#109312) bullseye: Kanapéról filmezéshez szerintem kicsi lenne, de munkához/hétköznapi használatra nagyon jó. Melóban utána a natur 16:9 elég fura, de tényleg használat közben jön elő :)
#109313 duvi: Köszönöm a tippet holnap meg is próbálom, remélem segít, mert elég zavaróak az elcsúszott színek.
Tomsolo/Arty: Köszönjük a szakmak/piaci mélyelemzést :)

(#109317) i2k válasza tomsolo (#109314) üzenetére


i2k
senior tag

Azok gömbölyű felületű CRT monitorok voltak.
Ezek meg már homorú felületű LCD (és bennük a különböző LED/*PS lapokkal).

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#109318) tomsolo válasza i2k (#109317) üzenetére


tomsolo
őstag

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#109319) djculture válasza i2k (#109317) üzenetére


djculture
félisten

Volt homorú is 24colosba IBM gyártott ilyet meg a japánok is eizo meg mittomén milyen márkába. Nagy buzi tervező monitorok voltak ezek, 1600-1200-as felbontással. Vagy 3 évig én is használtam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#109320) Agyzuzo válasza i2k (#109317) üzenetére


Agyzuzo
addikt

De miért jó? Mert a moziban ilyen huszonX méteres feszített vászonnál értem én és kijön a lényege, de egy huszon-harminc colos bélyegméretű monitornál sztem rohadtul irritáló. Még egy 80 colos high-end TV-nél se érzem hogy szükséges lenne. Otthon szerintem a 3 méter feletti vásznaknál lehet max. értelme és kizárólag mozihoz.

De a 3D-vel is dettó ugyanez a bajom - 140 centis TV-t nézek 2,5 méterről és baromira lehetne nagyobb, legalább 2x akkora kép kéne hogy rendesen kijöjjön a 3D értelme és ne kalandozzon el a figyelmem a baloldalt levő fikuszra...

[ Szerkesztve ]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#109321) echterion válasza Agyzuzo (#109320) üzenetére


echterion
nagyúr

Fikusz? Néha meg kéne takaritanod a TV-det. ;] :P

**********

(#109322) eami válasza Agyzuzo (#109320) üzenetére


eami
addikt

nekem bejön a hajlított képernyő, viszont baromira nem éri meg azt a felárat amit elkérnek csak azért mert hajlított.

(#109323) cyberkind


cyberkind
félisten

DX11

DX12

Természetesen a beállítások ugyanazok, illetve megkaptam a 12-vel a Mafia 3-as ficsört, mindenképp jó és követendő irány ez a DX12. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#109324) djculture válasza cyberkind (#109323) üzenetére


djculture
félisten

Ideje lenne felfogni hogy ez a dx12 csak annak segít akinek gyenge cpu-ja van, ráadásul az nvidia még a legújabb 10xx sorozatban se támogatja a dx12 effektek jó részét.. Szóval amig ez az nvidia széria van semmi értelme használni csak szopat..

[ Szerkesztve ]

(#109325) cyberkind válasza djculture (#109324) üzenetére


cyberkind
félisten

Segíthet, de azt lenne már ideje felfogni, hogy ez rajtunk kívül mindenkinek jó mert még könnyebben lehet a szart PC-re portolni, kb ennyit ér az egész, se jobb se szebb. :K Ha netán nem emlékeznél a DX11 még szebb is volt mint az azelőtti DX-ek és még jobban is ment minden már első körben, most meg csak ilyen szarok jönnek, ebbe is azért jött a DX12 mert ami 11 alatt jön elő hiba arra mondhatják, hogy használd a 12-t azt jó napot, letudva ez is költséghatékonyan.

i5-6600K (3.9) + R9 280 3GB (GCN1) mellett lassult.
Dx11: 38FPS, Dx12: 32FPS. Ultra preset, 1680x1050.
De legalább a processzorterhelés esett ~42%-ról ~36%-ra. :DDD

Szóval kemény 6% egy i5-nél és egy GCN1 jövőbe alkotott kártyával, persze az fps csökkenést ne nézzük. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#109326) Agyzuzo válasza cyberkind (#109323) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Én annyit látok hogy DX12-vel kurva sötét lett. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#109327) djculture válasza cyberkind (#109325) üzenetére


djculture
félisten

Az megvan hogy a gcn1 nemsokára nyugdíjba vonul mert nem lesz támogatva rajta a sm6.0 ? Már ős cucc mert az rx sorozat gcn 4

[ Szerkesztve ]

(#109328) cyberkind válasza djculture (#109327) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez megint király, de amint tudjuk hiába GCN1 akkor is sokkal időtállóbbra lett tervezve mint pl a mostani NV széria (is, sőt bármelyik), vagy, hogy aktuális legyek akkor a 780TI-nél, megnézheted a 290 most már mennyivel jobb, ez igaz az egész sorozatra. Az állításom, hogy a DX12 mire jó még mindig tartom, tökmindegy mi lesz a gépembe, ez nem fog változni, a SM 6.0-val persze még rosszabb lesz minden.

Az NV-nél a jelenlegi helyzet csak a Volta-val változhat, persze ez is csak úgy ha az Amd odateszi magát, amúgy meg oly mindegy, én is simán megvagyok a TI-vel pedig fél éve kint van az új széria és nem igazán jobb semelyik kártya annyival, hogy legyen értelme váltanom, és ezen csak a 6.0 változtathat, de ha megint kiadnak egy Maxwell 4.0-át (ez lesz a 20xx) akkor megint adtak egy pofont a szarnak és értelme se lesz az új kártyákat venni, a mostani 10xx meg "olcsó" lesz legalább.

Ja igen, ugye a Forza DX12-es és mégis normálisan megy nálam is, hiába NV, az új Tomb Raider szintén de ott sokak szerint szar az a mód.

(#109326) Agyzuzo
A hópelyhek is szebbek lettek, majd feldobom az új driver-t és megnézem azzal is de kb semmit se ér a DX12 itt.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#109329) sagem válasza cyberkind (#109323) üzenetére


sagem
addikt

Nálam viszont + fpst hozott ebben a játékban a DX12, igaz AMD-s kártyán (480), de itt nincs vele baj, teljesen jó (más játékoknál valóban rosszabb lehet/lesz)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#109330) cyberkind válasza sagem (#109329) üzenetére


cyberkind
félisten

Azzal meg is értem, hogy hozott, de közel se akkora a megváltás mint itt a PH-n a szaki beharangozta és haragozza továbbra is. Futtatnál DX11-DX12 bencheket? :)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#109331) djculture válasza cyberkind (#109328) üzenetére


djculture
félisten

Forza az persze hogy jó mert eleve azzal jelent meg de amibe később kókánykodják bele az sose lesz jó. Ez már annak idején mikor jött a dx11 is igy volt, amibe később kókánykodták bele az mai napig ocsmány vagy más baja van.

(#109332) sagem válasza cyberkind (#109330) üzenetére


sagem
addikt

Majd nézhetek, de nem világmegváltó a cucc az biztos, ingame olyan 6 fps pluszt hozott nekem ha jól rémlik, de legalább hozott valamit, nem úgy mint sok más game esetében :) Meg is lepődtem, hogy pont egy nem is túl új UBI-s játék kap elfogadható DX12 módot..:)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#109333) arty válasza djculture (#109331) üzenetére


arty
veterán

"amibe később kókánykodják bele az sose lesz jó"

ennyi :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#109334) maross


maross
veterán

Ha valaki jonne hetfo este 6-tol ph-s kezdemenyezos eredeti játék partyra blaha/muszibe, dobjon egy privit. 1 ember nagyon hianyzik, 2 talán :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#109335) cyberkind válasza djculture (#109331) üzenetére


cyberkind
félisten

Quantum Break esetében is tartsd ezt az állítást. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#109336) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Resident Evil VII PC-s Demó

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#109337) Louro válasza maross (#109334) üzenetére


Louro
őstag

Wááá, mennék, de fejtágításom lesz . (Még 30 felett is muszáj :( )

Mess with the best / Die like the rest

(#109338) morfondőr válasza oriic (#109336) üzenetére


morfondőr
őstag

A Begining hour kicsit kamu, mert 19 perc alatt végig játszottam úgy, hogy nem igazán siettem! Elég jónak ígérkezik a hangulata, de azért adhattak volna még egy kicsit többet is belőle!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#109339) djculture válasza oriic (#109336) üzenetére


djculture
félisten

"Fontos még tudni, hogy a Resident Evil 7 PC-s demójában van egy bug, amiről William Bacon, a Capcom digitális platformokért felelős vezetője tájékoztatott minket. E szerint e The Beginning Hourban nem működik a keret nélküli ablakos megjelenítés,"

[ Szerkesztve ]

(#109340) wesker24 válasza morfondőr (#109338) üzenetére


wesker24
senior tag

Hány befejezést néztél végig ? Mert ugye összesen 4 befejezése van a Resi 7 demon-nak és ugye arról nem is beszélve hogy szerintem az 5 rejtélyes gyilkosságot sem oldottad meg !

Az elsö két befejezés a Bad Ending, a harmadik befejezés az Infected Ending, és a negyedik befejezés a True ending, attól mert te azt hitted hogy egyszer lenyomtad a Resi 7 demo-t és vége hát közel sincs vége, jó részt semmit se láttál a játékból.

[ Szerkesztve ]

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#109341) i2k válasza wesker24 (#109340) üzenetére


i2k
senior tag

"jó részt semmit se láttál a játékból."
Ez még csak egy demo... :DDD

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#109342) wesker24 válasza i2k (#109341) üzenetére


wesker24
senior tag

De még a demon- belül is elég sok mindent lehet felfedezni, a 4 ending és a 5 rejtélyes gyilkosság megoldása, stb... :D

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#109343) djculture válasza wesker24 (#109340) üzenetére


djculture
félisten

Én csak belenéztem de elsőre azt láttam nem sok köze van a resident evilnek ehhez.

(#109344) ayo válasza morfondőr (#109338) üzenetére


ayo
addikt

hát igen, kijöhetne free-ben az egész :)

rég éreztem már azt, hogy egy resi rész ennyire jó. város. :DD

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#109345) djculture


djculture
félisten

Ez a szöveg:

Garry Newman, a Rust játékot fejlesztő stúdió feje megmondta a frankot egy nem rég kreált reddit posztban. Ha beleunt a kedves játékos a játékába, akkor lépjen szépen tovább. Elismerte, hogy a játék fejlesztésével egy amolyan végtelen ciklusba sikerült belekeveredniük. Elmondása szerint kiadnak egy frissítést, amit egy hónapig szeretnek a játékosok, aztán megunják és elkezdik a rendszer hibáztatni. Ez megy megint pár hónapig, mire megint kiadnak egy új frissítést és kezdődik az egész előröl.
A megoldás?
„Ha meguntad a játékot, akkor ne játszd tovább”. De mielőtt mérges lennél gondolj bele, hogy elég szórakoztató tartalmat kaptál-e a fejlesztőktől az elmúlt három évben azért a 20 dollárért, amit kiadtál a zsebedből a játékért.
Newman elmondta, hogy ők is szeretnék megtörni ezt a végtelen ciklust és elhagyni a korai hozzáféréses programot. Erre meg is van a tervük, de szerinte ez addig lehetetlen még 1000 órákat töltenek el az emberek azzal, hogy kritizálják a játékuk.
Kérdés kinek van igaza? Az elégedetlen játékosoknak, vagy a kritizálások hallgatásába belefáradt fejlesztőknek?

(#109346) morfondőr válasza wesker24 (#109340) üzenetére


morfondőr
őstag

Nem tudtam, hogy több szálon fut a demó! Valóban csak egy módon játszottam végig, kijutottam a házból, jött egy videó és utána a főmenü. Nem gondoltam, hogy van még benne több, de így megnézem még!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#109347) i2k válasza djculture (#109345) üzenetére


i2k
senior tag

Mindjárt megsajnálom őket... oh, wait...

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#109348) tomsolo


tomsolo
őstag

Na este lepergett a Shadow Tactics credit. Régen játszottam ilyen jó játékkal, a cirka 40 óra tényleges játékidő minden percét élveztem, és bár day 1 vettem steamről azt kell mondamon minden pénzt megért.

Úgy badgek harmadát szereztem meg és kb. a fele van előkészítve - sok a vagylagos kitűző pl. A feladat kizárja a B-t - de nem is nagyon foglalkoztam velük őszintén. A saját kódexemet követve: minden ellenfél meghal - ez két pályát leszámítva ügyesen abszolválható -, a civilekhez meg nem is nyúlok játékmenet bőven jó volt, ráadásnak néha marhultam is, pl.pár helyen összegyűjtöttem egy kupacba az összes leölt hullát. A karakterek mindegyikét imádtam, még az öreget is mosódvekutyástól, noha ahol lehet nem használtam.

Emlékeim szerint a Commandosokban nem volt ennyi variálási lehetőség a pályákon -amik folyamatosan nehezednek - mint itt, de azért az másvilág. Az AI elég jó és nem mindig ugyanúgy reagál, emiatt sok nekifutás fog kelleni pl egy katona kihámozásához a civilek közül.

Nem hibátlan a cucc, az utsó pályákon marha könnyű félrekattintani, az 5 ből 3 karakter lényegében egy ninja kaszt variációi de nem is tudok hirtelen más dolgot felsorolni, viszont mivel akkora hiányt pótól és szó szerint példamutató a játék kiadása, így gondolkodás nélkül jár neki a 10/10.

Kérjétek ezt karira és nem bánjátok meg. ;]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#109349) wesker24 válasza djculture (#109343) üzenetére


wesker24
senior tag

Egyetértek ez már rég nem a régi Resident Evil amit megszoktunk, ez egy Silent Hill+ Outlast klón egy Texas Chainsaw Massacre story-val amire a Resident Evil 7 nevet adták csak tudnám minek mert ennek fikarcnyi köze nincs a Resident Evil-hez.

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#109350) djculture válasza wesker24 (#109349) üzenetére


djculture
félisten

Nemértem én se hogy miért ez a neve, de szerintem a resident evil rajongók anyázni is fognak ha megveszik....

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.