Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28801) Totheground


Totheground
addikt

Nem tudom, hogy ez-e a jó hely, de hátha. HDMI switch-ekkel van valakinek tapasztalata? Elfogytak a csatlakozók.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#28802) banderasz77 válasza DudeHUN (#28796) üzenetére


banderasz77
addikt

Igen, valaki leírhatná, hogy mkv file-ok futtatásakor friss telepítés után mit érdemes állítani, hogy a legjobb képminőséget kapjuk és ez a Hz probléma is megoldódjon...

(#28803) kyd


kyd
tag

Üdv!
Csak részben tartozik ide de azért megkérdezem,kezdő vagyok a témában ezért egy kis segítséget szeretnék kérni, főleg médialejátszásra szeretném használni a raspberry pi-t, usb-n keresztül XMBC-n, főleg full hd-s mkv-kat, de lehet más is divx/xvid, a kérdésem az lenne, hogy mennyire folyamatos a lejátszás, illetve kell-e vmi licenc-t megvenni, és hogy milyen hangsávokat támogat, a feliratok át lehet méretezni?

(#28804) paler válasza Dave™ (#28800) üzenetére


paler
aktív tag

Ok, majd azt is megnézem, de előtte kiszeretném deríteni hogy ezt a nyamvadt Transmissionont miért nem tudom működésre bírni :F
Van még egy másik problémám is. Elkezdtem én is nézni a "hírhedt" Trónok harca sorozatot...brutál jó :C
Nos a problémám az, hogy nagyon sok résznél elég erősen ricceg a kép. De vannak olyan részek egy szezonon belül, amikor semmi gond nincs vele. Ami érdekes számomra, hogy a XBMC úgy van beállítva hogy az eredeti FPS-hez igazítsa a lejátszást indításkor, és az XBMC infó szerint 23,976-ba fut a film, de TV infója meg 1080p 60Hz-et ír ki.
Valaki tálakózót az általam leírt riccegési problémával meg XBMC-TV infója közti eltéréssel ? Mit javasoltok a riccegés megszüntetésére ? A hardveres gyorsítás is be van kapcsolva.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#28805) banderasz77 válasza paler (#28804) üzenetére


banderasz77
addikt

Szia!

Nálam is ez van, 24p gép info szerint, 60Hz TV szerint...viszont folyamatos, mint a folyó víz......
Az eltérést én sem tudom mi okozza. :U

(#28806) PuMbA válasza banderasz77 (#28805) üzenetére


PuMbA
titán

Mert a mai videókártyák már nagyon jól kezelik a 24 -> 60 átalakítást, de ha a TV azt mondja, hogy 60 akkor az 60 és ilyenkor teljesen más beállítások aktívak rajta, mint például 24 esetén :)

[ Szerkesztve ]

(#28807) banderasz77 válasza PuMbA (#28806) üzenetére


banderasz77
addikt

Igen, azt tapasztaltam, a menümben egy képbeállítási ikon nem aktív, amikor tényleges 24p van. :K

(#28808) petus8888


petus8888
újonc

Sziasztok!
Új HTPC építés előtt állok, és az alkatrészek összeválogatása során kisebb gondba ütköztem, mégpedig a processzorhűtő magasságába.
A kiszemelt alkatrészek: Asrock H81M-ITX alaplap, Intel g1840 CPU, Inter-Tech miniITX E-I5 ház, egy SSD és egy 2,5 HDD.
A kérdésem az lenne, hogy a házban elfér-e a processzor gyári hűtővel az SSD és HDD alatt.
Máshol nem tudtak pontos infóval szolgálni, mindenhol azt kapom hogy talán igen, talán nem.
Találtam egy linket, ahol ugyan ez a ház fut más néven és barebone konfigurációként árusítják egy g1840-el. Az oldal üzemeltetője sajnos nem válaszolt arra a kérdésre, hogy az Intel gyári hűtőjét használják-e, vagy valami más, alacsonyabb profilút.
Van valakinek tapasztalata ezzel a házzal kapcsolatban?
Köszönöm:
Peti

(#28809) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Openelec-hez építenék egy totál minimál gépet.
Kérdés, hogy mit szeret jobban VGA téren. Maradhat esetlegesen IGP (Intel) vagy alaplapi AMD (HDMI-vel), vagy dedikált AMD v. NVIDIA?
Sokszor a CUDA magokat előnyben részesítik a fórumon, nem tudom miért.

(#28810) Dave™ válasza banderasz77 (#28809) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mindennel megy.

(#28811) banderasz77 válasza Dave™ (#28810) üzenetére


banderasz77
addikt

Igen, olvastam, de mégis, melyikkel a legjobb/leggyorsabb/legkompatibilisebb, ha kapcsolok rá pár extra képjavító dolgot... (Bilinear helyett Bicubic vagy Lanczos stb....)

(#28812) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

Lehet, nem tipikusan HTPC a megoldás a kérdésemrem, de hátha. Szeretnék egy otthoni mindenevős/mindenes PC-t. Fő felhasználási területek:
- filmlejátszás (mkv, avi, iso, full hd főleg, 3D nélkül [még])
- napi netezés, szövegszerkesztés
- youtube, flash játékok
- nagy ritkán egyéb aktuális játékok (pl autós, nem mindent szétlővős mászkálós), de az sem baj, ha ebbe az irányba csak később fejleszthető a masina
- nagyon halk (passzív, vagy tényleg halk)
- nagyon kis fogyasztás (akár 0/24-ben is bekapcsolva maradhasson
- zenelejátszás (NAS/internet rádió, esetleg FM, ha van PC-be való kártya), de úgy, hogy a monitornak ne kelljen mennie hozzá (tehát valami távirányító kellene hozzá). Zenét hmdi-n (nem a monitoros), vagy inkább coax/spdif-en keresztül tudom átvinni.

Próbáltam RPi-t, az filmre jó, de egyébre nem. Próbáltam kártyaPC-t (pl Odroid-XU), ami már sokkal jobb, de Linux alapú (heggesztés, faragás, hang problémák). Maradnék a Win iránynál, de itt a fogyasztás a kérdés. Nézegettem miniPC-ket (pl Intense PC), de itt nem tudom, mire elég az Intel HD Graphic 4000-es széria? Ehhez képest pl az Intel Iris Pro 5200 az mennyivel tud többet? Eygáltalán lehet erre a platformra építeni gépet itthon (pl beszerezhető-e ilyen proci/lap)

Remélem kb. átjött, mit is szeretnék kihozzni a gépből :-)

(#28813) #75912448


#75912448
törölt tag

Embörök, tudja itt valaki miképp lehet XBMC felirat színeit, konkrétan az egyiket átírni saját árnyalatra?

(#28814) etomcat válasza hati (#28757) üzenetére


etomcat
csendes tag

Szia Hati!

> "1 x "timeshift" ramdiskre"
>
> Itt számolgassatok, hogy hány órás puffert szeretne és mekkora bitrátájú az adás, amit nézni tud.

Elég lenne kb. 45 percnyi Full-HD tévéműsor timeshift képessége.
(Műholdas adókról van szó, amik általában komolyabb bitrátával mennek, mint a kábeltévés agyontömörítettek.)

> Egyszer csak elfelejti és újraindítja a gépet, miközben a háttérben megy a felvétel.

Valószínűleg az asszonyka, aki netezésre is használná az alapvetően HTPC gépet, olyan korlátozott Win fiókot kapna, aminek nincs gépleállítási joga.

Üdv: Fehér Tamás.

(#28815) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,

HDMI-CEC-el mennyire váltható ki a HTPC távirányítója?
Arra gondolok, hogy van-e valamilyen lehetőség a HTPC ki/bekapcsolásának vezérlésére, illetve milyen gombnyomásokat lehet átvinni a CEC-en (csak a navigáció nyilak és OK gomb vagy egyebeket is)?

(#28816) Warter válasza Celtis (#28815) üzenetére


Warter
őstag

A színesek tuti átmennek, no meg az alap vezérlés (play,stop, stb).

(#28817) Celtis válasza Warter (#28816) üzenetére


Celtis
veterán

Köszi, ez bíztató. Ahogy nézem e CEC leírásokat a ki/bekapcsolás is megoldott.

(#28818) mhmpista


mhmpista
aktív tag

Sziasztok.

HTPCt szeretnek.
Eleg surgosen kellene dontenem.
Kb 50k amit most letudok vasarolni a hardverkerben.
Ebbol kellene a lap, haz, proc, memot megoldanom.

Alapvetoen ezt neztem ki.
FM2A78M-ITX+
Venus 668A-S Silver mini-ITX HTPC ház 220W táppal

Ehez milyen procit kellene valasztanom amivel Win + XBMC parossal, kozel akadas mentesen mukodjon?
Illetve torrentet is akkormar ezen szeretnem futtatni, legalabbis amit leszedek, megneznem.

Ami opcionalis az hogy a 3DBDt is jo lenne ha birna, bar szerintem ennek vinnie kellene nem?
Ha mas variaciot valasztanatok akkor itt ebben a boltban kozel 50kbol mit tennetek ossze?

Ez esetleg eleg lenne? Vagy ez mar nagyon gyenge? MSI J1900I

Elegge hamar kellene dontenem, es nem vagyok otthon a HTPC konfikokban, mi-mire eleg, mivel fog akadni.

:R

(#28819) PuMbA válasza mhmpista (#28818) üzenetére


PuMbA
titán

AM1-es konfig minimum Athlon 5150-nel :)

(#28820) mhmpista válasza PuMbA (#28819) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Van AM1 mini-ITX?
Es elfut 220W al?

(#28821) PuMbA válasza mhmpista (#28820) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, keresd meg. Például MSI AM1I stb... 70W-os táppal is elfut, ez nem FM2-es wattzabáló szörnyeteg... :)

[ Szerkesztve ]

(#28822) mhmpista válasza PuMbA (#28821) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Tehat amondo vagy hogy ez igy : LAP PROC HAZ +4gb ram + SSD
Elfutna a Win7 xbmc alkalom adtan 3DBD + torrent, es mindez beleferne 200W ala?

Es ha ezt a lapot valasztanam akkor ez melle milyen procit tennel? Kell a 4 mag? Eleg e a X2, athlon? A4-A6-A8? Az a baj hogy rohadtul nincs meg mire eleg mindez.

(#28823) AxBattler válasza mhmpista (#28822) üzenetére


AxBattler
félisten

60W alá is befér szvsz.

A6-6400K, vagy A8-6600K, de az 5350-nel jobban járnál.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28824) banderasz77 válasza AxBattler (#28823) üzenetére


banderasz77
addikt

Miért jobb ez, mint egy J1900?

(#28825) MasterMark


MasterMark
titán

Az FM2+ kompatibilis a sima FM2-vel?

AxBattler: Így gondoltam, köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#28826) PuMbA válasza mhmpista (#28822) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, de a Win 7 már egy jó pár éves, az AM1 meg mostanában jelent meg és Win 8 van támogatva hivatalosan csak. AM1-ben is 4 mag van, nem értem a kérdést... mindenre elég.

[ Szerkesztve ]

(#28827) AxBattler válasza banderasz77 (#28824) üzenetére


AxBattler
félisten

Multimédia, driver, támogatási ciklus. Szvsz.

(#28825) MasterMark
FM2+-os lapba rakhatsz FM2-es APU-t, de FM2-es lapban nem mennek az FM2+-os egységek.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28828) banderasz77 válasza AxBattler (#28827) üzenetére


banderasz77
addikt

Openelec futna nekem rajta pendrive-ról, akkor is?

(#28829) AxBattler válasza banderasz77 (#28828) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem ismerem a követelményeit, de úgy láttam, hogy raspberry-n is fut (??), ez alapján nem lehet gond AM1-en sem.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28830) BullZeye válasza AxBattler (#28827) üzenetére


BullZeye
veterán

Csak lappal már dupla annyi mint a J1900, megér annyi felárat?

(#28831) AxBattler válasza BullZeye (#28830) üzenetére


AxBattler
félisten

Asrock lap + 5350-es cpu = 23k, és később bővíthető lesz az új APU-kkal.
J1900-as integrált lapok 24k-tól kezdődnek, és ráadásul notebook RAM kell beléjük.

Ennyi.

Egyébként én mhmpista-nak ajánlottam, nyilván nem lehet megfelelő mindenki számára... :U

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28832) banderasz77 válasza AxBattler (#28831) üzenetére


banderasz77
addikt

Így valóban az 5150 néz ki jobban...

(#28833) sb


sb
veterán

Sziasztok!
Rég jártam erre.
Nem mintha érintene, de most mi a helyzet az AMD 4k h.264 DXVA gyorsításával?
Régebben nem ment.

(#28834) mhmpista válasza AxBattler (#28823) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Koszi, mindenkinek.
Kicsit utana nezve tenyleg eleg nekem az AM1 es igy az ssd is elso korben belefer.
:R

Igy meg az erdekelne hogy a taviranyitast mivel szoktatok megoldani?
Haver a CECre eskuszik, van ennel egyszerubb megoldas? Olcsobb ami megis nagyszeruen mukodik? A plusz tavkapocs nem akadaly.

Haznak mit tudnatok ajanlani a hkerbol? Az a codegany kinezetre tetszene, de felek tole, nem tulsagosan ajanlott kategoria tapoknal. Megtanulhattak tapot kesziteni vagy tul sokat varok el toluk?

Az AMD R3 integralt apuba integralt gpu eleg a 3DBDk meghalytasara?

Koszi megegyszer.
:R

(#28835) canniball válasza AxBattler (#28831) üzenetére


canniball
nagyúr

Igaz ez addig amíg az embernek "nincsenek igényei". Ha viszont kell optikai kimenet és kettőnél több sata (amivel nem hiszem hogy túl nagy elvárásokat fogalmazok meg) akkor sajna az AM1 máris másfélszer annyiba fáj.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28836) #75912448 válasza sb (#28833) üzenetére


#75912448
törölt tag

Szervusz,

Néhány infó XBMC Kodi 14 háza tájáról. FFmpeg 2.2.4 támogatású lett, h.265 (HEVC) szoftveresen, azaz CPU erőből. Érdekesebb, hogy az FFmped egyébként 3D lut képes, kív leszek integráljálk-e a Kodiba is. Egyébként a Kaveri hardveresen is h265 támogatott, hogy a jövőben miként jelenik meg a lejátszó programokban, arról nem tudok semmit.

Erős negatívum lehet, hogy a frissítés miatt átírják (folyamatosan) a DXVA motort, eddigi tapasztalataim alapján bugtenger AMD vonalon. Ha azt kérdeznéd tőlem, hogy a 2 új platformra, azaz AM1 ill Kaverire alkalmas-e a Kodi (más gépem most nincs), rávágnám, hogy jelenlegi állapotában nem, sőt katasztrófa.

Hang része rendben van, de a DXVA (egyelőre?) minősíthetetlen. Legszomorúbb, hogy dobálja a képkockákat 23,976 alatt (miközben MPC-HC tökéletes), bizonyos filmek vibrálva indulnal(tak). Néhány nightly verzió esetén az egész háttérkép, színek remegnek, a 24.000Hz-es videókat 23,978-on játssza folyamatos képkocka dobálás mellett. Szóval az utóbbi idők dicsérete mellett nem tudom elhallgatni mennyire siralmas a mostani helyzet.

Szóval a Kodi-s srácoknak össze kell dobniuk magukat, hogy használható legyen AMD-vel. Nyilván szélsőséges elvárásaim vannak, általános igények mellett lehet észre sem veszik miről hablatyolok :D

(#28837) AxBattler válasza canniball (#28835) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem véletlenül emlegettem az Asrock deszkákat: ASRock AM1B-ITX, 9k alatt... ;)

(#28836) regger
Ez viszont gázos.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28838) canniball válasza AxBattler (#28837) üzenetére


canniball
nagyúr

Én is azokat nézegettem, de ezen sincs digit. hang. :( Egyedül a H jelű testvérén láttam, de azért meg nem ennyit kérnek. Persze összességében az sem rossz vétel, csak nekem nincs szükségem a többi extra dologra.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28839) #75912448 válasza AxBattler (#28837) üzenetére


#75912448
törölt tag

Az, de vegyük figyelembe, hogy a Kaveri és az AM1 is frissnek tekinthető, alakuló driverekkel, ahogy a Kodi még alfa verziónál tart.

(#28840) PuMbA válasza mhmpista (#28834) üzenetére


PuMbA
titán

"Az AMD R3 integralt apuba integralt gpu eleg a 3DBDk meghalytasara?"

Meghajtására...és elég. Az R3 az maga az integrált GPU, nincs már bele integrálva más :)

[ Szerkesztve ]

(#28841) AxBattler válasza canniball (#28838) üzenetére


AxBattler
félisten

J1900-as lapokon általában van digitális kimenet, de azok sem jobb vételek (már csak a notebook RAM miatt sem), szóval akinek igényei vannak, az fizessen, mint a katonatiszt. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28842) sb válasza #75912448 (#28836) üzenetére


sb
veterán

Köszi.
Bár nem ez volt a kérdés :), de nyilván ez is érdekel, hasznos volt.

Egyelőre nem nagyon látok semmilyen anyagot h.265-tel, de később nyilván ez lesz az érdekes, mivel egyértelmű az előnye. Szerintem FHD fronton is, 4k-nál meg az emberi méretet tartva must have.
PDVD 14 már elvileg tud valamit h.265 alatt gpgpu-ból... bár ebben sem vagyok 100%-ig biztos. Abu bólogatott rá. :) Egyelőre viszont csak h.264 4k-t találtam, ill. 1-2 tesztet miszerint Llano-n mennie kéne DXVA-ból, de nálam nem akar beröffenni.

Egyébként furcsállom is amit írsz, mert h.265-re elvileg most is létezik már 1-2 gpgpu-s cucc... ami általános lehet, DXVA-tól független. Azt gondoltam ezekkel nem lehet gond.

Bár ha jól értem akkor inkább DXVA, h.264 fronton vannak problémák most az új AMD-ken?
Pedig már lassan ott tartottunk, hogy kb. mindegy mit vesz az ember, tökéletes minden: Bay Trail, Haswell, AMD... DXVA, 24p, stb... minden jó mindenen. :)

(#28843) sb válasza AxBattler (#28841) üzenetére


sb
veterán

Notebook ram miért nem jó? Jelenleg olcsóbb kb mint a normál ram.

(#28844) AxBattler válasza sb (#28843) üzenetére


AxBattler
félisten

Valamiért a fordítottja élt bennem... :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28845) #75912448 válasza sb (#28842) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ja, az új Kodi/DXVA 264 köhög. Szvsz a 4k-val akkor lesz értelme foglalkozni, ha jövőre jönnek a H.265 BD filmek, x265 anyagok.

(#28846) PuMbA válasza sb (#28842) üzenetére


PuMbA
titán

4k DXVA sose lesz AMD-nél, ezt már bejelentették. H265-hoz lesz OpenCL dekódoló, mert a H265-öt úgy tervezték, hogy energiahatékony dekódolást megoldják sok-sok párhuzamos GPU szálon és nem kell hozzá fixfunkciós DXVA egység :)

(#28847) canniball válasza AxBattler (#28841) üzenetére


canniball
nagyúr

De egyrészt nem hiszem hogy ezek olyan különleges igények lennének, a Brazos lapomon is megvan minden. Másrészt valójában számomra egyik sem tuti vétel: az AM1 eleve drágább, a J1900-hoz pedig a memóriákat kell cserélnem (asztali van). Nem számoltam még pontosan össze, de azt hiszem anyagilag a BayTrail-lel jobban járok, plusz az passzív, úgyhogy egyelőre nálam az áll nyerésre.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28848) AxBattler válasza canniball (#28847) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, hogy neked nem jó döntés egyik sem. Aha.

De Te mit is akarsz tulajdonképpen? Mert visszaolvastam, és sehol nem írtad, hogy mik lennének az igényeid, vagy hogy mit is keresel?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28849) PuMbA válasza canniball (#28847) üzenetére


PuMbA
titán

Az még különbség, hogy Bay Trail GPU-jának a supportja már lejárt, az AMD-é meg a GCN2 miatt még sokáig lesz támogatva - jön a Windows 10 stb, illetve most jött meg AM1-re a hardveres JPEG dekódolás. Ez az AM1 felé húzza nagyon a mérleg nyelvét. Továbbá az Intel 60-70 fokon passzív, míg az AMD 25 fokos aktívan :)

[ Szerkesztve ]

(#28850) banderasz77 válasza #75912448 (#28836) üzenetére


banderasz77
addikt

Én Openelec XBMC - hez építeném meg a HTPC-t AM1-5150 kombót, akkor nem éri meg? Semmi mást nem útálok, minthogy akadozik a movie.....most G1820-on folyik, mint a víz, akkor Intel alapon építkezzek?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.