Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28851) banderasz77


banderasz77
addikt

Persze még Gotham-et használok...
Kodi-t meg gondolom reszelik még....

(#28852) #75912448 válasza banderasz77 (#28850) üzenetére


#75912448
törölt tag

Openelec szerintem rendben van. Amit emlitettem jelenlegi Kodira es Windowsra vonatkozik. Nehany hiban mar dolgoznak, ismerik, remeljuk csak ido kerdese es rendbe rakjak. Ugyanaz a hardver MPC-HC-vel folyamatos.

[ Szerkesztve ]

(#28853) Dave™ válasza #75912448 (#28852) üzenetére


Dave™
nagyúr

Most mikor nemrég próbaképpen megnéztem win alatt az XBMC 13.1-et, jó pár hibával találkoztam, amik Openelec soha nem jelentkeztek. Régen pedig nem volt vele probléma, ha jól rémlik.

(#28854) Warter válasza Dave™ (#28853) üzenetére


Warter
őstag

Mondanál párat? :U

(#28855) #75912448 válasza Dave™ (#28853) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nekem soha nem volt problemam vele. Uj AMD hardverek, ujrairt Kodi-DXVA, igy egyutt krahacsolnak, vagy krahacsolhatnak felhasznaloi szokasoktol fuggoen. Majd visszaterunk ra beta vagy vegleges allapotban. Megnezem majd, de szoftveres dekodolas tuti problema mentes.

(#28856) canniball válasza AxBattler (#28848) üzenetére


canniball
nagyúr

"Ja, hogy neked nem jó döntés egyik sem."
Igen, azt írtam hogy nekem. És nyilván nem csak nekem, hanem bárkinek aki egy HDMI-nél többre vágyik. Persze akinek HDMI-s erősítője van és csak egy HDD-t/SSD-t akar a lapra lógatni annak könnyebb dolga van.

"Mert visszaolvastam, és sehol nem írtad, hogy mik lennének az igényeid..."
Az imént írtam: optikai kimenet és kettőnél több sata; optimális esetben 4db+esata, de utóbbiról már letettem mert úgy látom manapság ez már nem divat az alsó szegmensben. Meg persze HDMI, de szerencsére ez (majdnem) minden lapon van.

PuMbA!
Eddig eléggé határozott voltam abban hogy BT kell nekem, ne bizonytalaníts el! :)
Komolyra fordítva: nem tudom ezeket figyelembe vegyem-e, a jelenlegi HTPC-m is nagyjából annyi "törődést" kapott hogy telepítettem aztán bedugtam a TV alá, csak egyszer-kétszer piszkáltam meg amikor kellett valami plusz fícsör.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28857) Dave™ válasza Warter (#28854) üzenetére


Dave™
nagyúr

Kettőt vettem észre azalatt a fél óra alatt, amíg használtam: az egyik, hogy grafikai hibák voltak a skinen (arra emlékeztet, amikor a hőskorban túl volt húzva a vga és különböző oda nem illő dolgok jelentek meg a képen), a másik, hogy rendszeresen elmászott a felső menüsőr jelölése (vastagítás) a tényleges pozíciótól. Teszt jelleggel volt csak fent a Windows, rövid ideig, ennyit láttam belőle. Nem gyári skin, Xperience1080, de Openelec alatt tökéletesen működik, nem produkálja a fenti hibákat.

(#28858) #75912448 válasza Dave™ (#28857) üzenetére


#75912448
törölt tag

Az a baj, h Openelc nem tud kielégíteni magasabb házimozis igényeket, sem képben, sem hangban. Szvsz. Általános médialejátszónak tökéletes, de nem több.

Amiket említesz a skinre vonatkoznak, amit húsz másikra cserélhetsz, mellesleg fél óra kevés valós véleményt alkotni.

(#28859) banderasz77 válasza #75912448 (#28858) üzenetére


banderasz77
addikt

Mi lenne az, ami igen? Gondolok én maximalista kép és hangminőségre...

(#28860) AxBattler válasza canniball (#28856) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, kicsit elkavarodtam is a sok topik között... :B

Egyébként alsó szegmensben nem hiszem, hogy lett volna korábban minden igényt kielégítő lap. A széles funkcionalitásért mindig is perkálni kellett. Nézd csak meg az Intel s1150-es mITX lapokat: olcsóért is van már, de ha ilyen igényeid vannak, akkor az már a 20k-s kategória.

Persze én is szeretem az olcsón jót, de sajna ez a helyzet szvsz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28861) Dave™ válasza #75912448 (#28858) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ugyanaz a skin tökéletesen működik Openelec alatt. Mellesleg nem akarom lecserélni, mert számomra magasan ez a legjobb.

Regger: hangban a linuxok a sokkal alacsonyabb késleltetés miatt jobbak kellene, hogy legyenek. A windows alatt fut egy rakat olyan szolgáltatás, amire semmi szükség HTPC fronton. Sőt, a legtőbb szolgáltatás ilyen. Még a Win8.1 is iszonyatos túllövés, a szerver pedig végképp, de ez hitvita lenne, szóval használd nyugodtan a szervert ha akarod.

[ Szerkesztve ]

(#28862) #75912448 válasza banderasz77 (#28859) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ezt már sokszor elemeztük, Win Server 2012, Win 8.1 és ezek optimalizálása igény szerint. Ne érts félre, Openelec is lehet OK, de vásznon, komolyabb HM rendszerhez szvsz kevés, és nem nyújt elég szabadságot. Akár video renderer, BD3D stb szintjén.

(#28863) PuMbA válasza banderasz77 (#28859) üzenetére


PuMbA
titán

PowerDVD vagy MPC-HC madVR-rel és EVR Sync videókimenettel :) + egy Windows driver fejlettebb és jóval többet tud egy Linuxosnál :)

regger: Megelőztél, de +1 :K

pyrannha: Nekem ATX házban van ITX lappal és hidegebb, mint másoknál az ITX házban :) De elég megfognom a proci hűtőbordát és érződik, hogy nem semennyire sem meleg. A hőfok mérőm meg szerintem jó, mert teljes terhelésen eléri a 32-35 fokot (nyáron 40) a proci és általában mindig a szobahőmérséklettel megegyező értékeket ír, tehát követi a szoba ingadozását :)

[ Szerkesztve ]

(#28864) pyrannha válasza PuMbA (#28849) üzenetére


pyrannha
senior tag

Azért ezzel vitatkoznék... 25 fokos szobahőmérséklet mellett 40 fokosak a magok. És 45 foknál feljebb még eddig egyszer sem ment. Akkor most, ha nekem Kabinim lenne, akkor -15 és -5 fok között lenne a hőmérséklet? Ugyanmár! 10W vs. 25W TDP... Hogy lehetne ekkora eltérés a hőmérsékletben? Csípőböl fikázza a többség a Bay-Trail platformot, de a többségük még életében nem használt J1900 procival szerelt gépet.

PSN ID: VDFPO

(#28865) canniball válasza AxBattler (#28860) üzenetére


canniball
nagyúr

"Egyébként alsó szegmensben nem hiszem, hogy lett volna korábban minden igényt kielégítő lap."
Most egy Asrock E350M1/USB3 dolgozik a HTPC-ben, alsó szegmens és minden igényt kielégít (HDMI, toslink, usb3, 4x sata3+esata). :) Ezt viszont lassacskán cserélném, de sajnos úgy áll a helyzet hogy az újabb platformoknál egyet léptek előre, egyet meg hátra.
Durranthatna most már valaki egy akkorát mint amekkorát pár éve a Brazos szólt.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28866) pyrannha válasza PuMbA (#28863) üzenetére


pyrannha
senior tag

ATX házban már más a helyzet, bár akkor sem lenne 60-70 fokos a Bay-Trail, ugyanabban a házban. Mind1, csak szemet szúrt az óriási különbség.

PSN ID: VDFPO

(#28867) AxBattler válasza canniball (#28865) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát, az iPon-t nézve ez sem volt soha 24k alatt kaphtató, inkább 26k+.

Az Athlon 5350 + AM1H-ITX = 30k, de itt cserélni lehet az APU-t.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28868) sb válasza PuMbA (#28846) üzenetére


sb
veterán

Há' én is ezt írtam, hogy HEVC sima gpgpu-val fut majd, így nem nagyon lehet támogatási gond vele. Csak egy kellően erős (valójában gyenge) gpu kell hozzá és kész. AMD 4k DXVA-ról viszont nem hallottam, ez új infó nekem. Na mindegy, végül is nem nagyon hiányzik.

AxBattler, úgy normális, hogy a desktop ram az olcsóbb, én is rácsodálkoztam nemrég. Muszáj volt laptopba ramot vennem és meglepetésként ért, hogy olcsóbban sikerült hozzájutni használtan is, mint normálhoz. :)

Regger, igazad van. Csak elméletben érdekelt, mert jelenleg még csak h.264 4k cuccok vannak.
Az más kérdés, hogy 4k kijelzőm meg nem nagyon lesz (mert sok értelmét nem látom), szóval szerintem HEVC mellett is hanyagolom majd.

Azt nem értem, ha van már 1-2 dekóder sw miért nem jönnek tömegével az átkódolt FHD cuccok? :D

(#28869) #75912448 válasza sb (#28868) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha úgy nézem, hogy el szeretném érni a Sony HW55 proji Full HD minőségét 4k vetítővel, az 3-4 milliónál kezdődik. Vásznon még látnám is értelmét az UHD-nek, de ilyen árfekvésben nekem még hosszú ideig kimarad, ennyit nem ér.

[ Szerkesztve ]

(#28870) #75912448


#75912448
törölt tag

Egyébként megérkezett a Windows 10 tech prew, lesz időm a napokban, megnézem HTPC szemszögből. :)

(#28871) dabadab válasza Dave™ (#28861) üzenetére


dabadab
titán

"hangban a linuxok a sokkal alacsonyabb késleltetés miatt jobbak kellene, hogy legyenek."

A késleltetés nem befolyásolja a hangminőséget.
Egyébként meg baromira nem értem ezt a kép- meg hangminőségen való rugózást: ha nincs postprocessing (márpedig normális forrásanyagnál semmi szükség rá, a 240p-s youtube-os anyagból meg semmilyen filter sem csinál semmit), akkor mégis miről van szó?

DRM is theft

(#28872) Ciripke


Ciripke
tag

Sziasztok!

HTPC-t építek AM1 alapon, Athlon 5350 procival, DDR3 memóriával.
Elsősorban filmezés, "tőtike" :) a cél, de a hdd-k kulon NAS-on vannak, az alaplapra csak egy SSD lenne. Egy ilyen rendszerhez, ha HDMI-n megy ki a kep/hang akkor mekkora memoriat ajanlotok? Eleg 4GB vagy 8 kene? Esetleg 6? :)

Persze tudom, h minnel tobb annal jobb, de fogyasztas es bekerulesi koltseg miatt sem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#28873) #75912448 válasza Ciripke (#28872) üzenetére


#75912448
törölt tag

Elég lesz 4GB.

(#28874) canniball válasza AxBattler (#28867) üzenetére


canniball
nagyúr

Meg nem mondom pontosan mennyiért vettem. 24k-ért vinném az említett párosítást, de 30k-ért gondolkozós.

Asztalin két integrált rendszer után használok építettet, de semmivel sem jártam jobban vele mintha ez is egybecucc lenne, nem vagyok az a bővítgetős típus és úgyis egyben adom el.

Na de majd még alszok rá párat. :)

Ciripke!
Szerintem is elég a 4GB, nekem is annyi van és letiltott lapozófájllal sem reklamált még soha a w7.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28875) Dave™ válasza dabadab (#28871) üzenetére


Dave™
nagyúr

Pedig win alatt tapasztaltam már olyan, esetenként 1s feletti késleltetéseket is, ami pattogást eredményezett, ez azért nem kicsit zavaró. A wireless driver okozta.

(#28876) dabadab válasza Dave™ (#28875) üzenetére


dabadab
titán

"Pedig win alatt tapasztaltam már olyan, esetenként 1s feletti késleltetéseket is, ami pattogást eredményezett, ez azért nem kicsit zavaró."

Akkor viszont fogalmi zavar van :)

Késleltetés alatt azt értik, hogy mennyi idő telik el attól, hogy valamilyen program kiküldi a hangot addig, amíg az meg is szólal - ennek igazán csak akkor van jelentősége, ha az ember hangszerként használja a gépet, ott tényleg nem mindegy ennek érték, filmlejátszásnál viszont igen.

A buffer underrun viszont más probléma, annak egyáltalán nem kellene előfordulnia, de ez megint nem minőségi kérdés, hanem konkrét hiba, ilyen ne legyen (mondjuk az más kérdés, hogy a Windows I/O kezelése elég béna ahhoz, hogy tud lenni).

DRM is theft

(#28877) Dave™ válasza dabadab (#28876) üzenetére


Dave™
nagyúr

Zenénél sem szeretem, ha hallható pattogás van, és ezt bizony a wireless driver okozta nálam múltkor. Mindegy, szerintem a win egy produktív OS, és már a desktop verziót sem értem miért kell egy ilyen egyszerű célplatformra erőltetni, a szervert meg végképp. A licencekről már nem is beszélve.

(#28878) #75912448 válasza Dave™ (#28861) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ezért szoktuk a lehető legtöbb szolgáltatást kilőni, erre léteznek kifejezetten HTPC, audiophile scriptek, melyeket egyéni igények szerint tovább lehet finomítani. Pont az lenne a lényeg, hogy megmarad a win szabadsága olyan szoftverek esetén melyek kizárólagos környezetben futnak, de az összes felesleges processt kilőve, lecsupaszítva.

Természetesen nem hitvita, nem vitáznék, nem erőltetem senki számára a vélt vagy valós igazam, mindössze ismertettem egy másik irányt, maximumra törekedve. Többnyire mindent kipróbálok mielőtt fecsegek róla, ha nem, vagy bebukok vele, azt is.

(#28879) Patice válasza #75912448 (#28870) üzenetére


Patice
Topikgazda

Előre is köszönjük! :R

Kíváncsi leszek. Bár van még hely az SSD-n lehet felrakom majd én is. Most már csak úgy is a gépem maradt forrásnak. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28880) #75912448 válasza Patice (#28879) üzenetére


#75912448
törölt tag

Akkor elköszöntél a Dune-től? :) El szoktam menteni az épp futó rendszereket (Macrium), így lehet szabadon próbálkozni.

(#28881) Patice válasza #75912448 (#28880) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, már csak a HTPC maradt. Öszvér gép, amíg az első saját kecó meg nem lesz.

Két SSD-vel a gépben könnyebben szórakozom. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28882) satee76


satee76
aktív tag

sziasztok !
Egy Core2Duo E6300-ast használok HTPC-be 2,2 GHZ-en integrált GMA 950 grafikus meghajtóval.
Ez még a 720p-hez elég de a YT-s 1080p-nél már szaggat.

Ha egy nVidia GeForce 310 512Mb-os VGA-t hozzáteszek, akkor az 1080p-s videókkal esetleg elboldogulhat a rendx?

(#28883) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok

Új vagyok Htpc témában, és kellene egy kis segítség
Van egy asrock ion mini pc-m ion geforce gpu-val és atom processzorral.
Illetve van a hálózatra kötve egy enigma2-es műholdvevőm.
Melyik szoftvert érdemes feltennem a következő célokra?:
- Torrentek letöltése, kezelése
- dlna és samba filemegosztás USB csatlakoztatott meghajtókról
- Műholdas csatornák nézése a hálózati enigma2-es műholdvevőről
-mkv flac ts fileok lejátszása
-távirányíthatóság régi Xbox távirányítójával
-Képek nezegetés Picasa illetve helyi mentésből.
1080p-s videókat szoktam nézni.
Hdmi-n cec-el lehet távirányítani a pc-m?

Előre is köszönöm a segítséget!

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#28884) Celtis válasza envagyok (#28883) üzenetére


Celtis
veterán

Szerintem egy windows+XBMC vagy Openelec (ami valójában egy kiherélt Linux+XBMC), szóval a felület mindkét esetben ugyanaz lesz.

A windows előnye, hogy bármi egyéb programot feltehetsz, amire csak szükséged van. Az Openelec előnye a kis erőforrásigény (egy pendrive-ról is elfut) és az, hogy egy HTPC cél SW, tehát eleve az XBMC indul, gyorsan.

Ami szerintem a legfontosabb, hogy az XBMC-hez van olyan plugin, ami az Enigma műholdvevőt kezeli. Sajnos közel sem olyan jól használható kezelői felületet ad, mint az Enigma. Továbbá a csatorna szinkronizáció is időigényes. Sokkal gyorsabb, ha a HTPC-be be van építve egy DVB-S2-es kártya. Oscam, ilyesmi, nem gond.

A HDMI-CEC-et általában az alaplapok nem támogatják. Egy külön eszközt kell venni (CEC-USB átalakító) elég borsos áron.

(#28885) envagyok válasza Celtis (#28884) üzenetére


envagyok
veterán

Az openelec kezeli az ntfs-es beépített HDD-t, és az USB-s NTFS hdd-ket ?
Torrentezni lehet vele?
Xbmc-t Windowsra próbáltam, de pont az a gond, hogy 1800 csatorna van és 3-4 óra mire szinkronizálja.
Addig a kilépésbe is belefagy. :(
Van egy Technotrend s2-3600 dvb-s vevőm, csak az a gond, hogy nem tudom tud-e forgatni, illetve bonyolult lenne megoldani azt, hogy mivel a hálóba kerül, akkor itt is ott is működjön.
Elvileg 2 fej van.
Ha berakom a dvb vevőt, annak a távirányítójával lehet irányítani a Htpc-t?
Vagy átalakítást követően egy Xbox 1-es távirányítót?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#28886) envagyok válasza envagyok (#28885) üzenetére


envagyok
veterán

Még egy kérdés
Az openelec kihasználja a grafikus kártya gyorsítását, és Bluetooth billentyűzetet, egeret, illetve a fenti taviranyítókat tudja kezelni?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#28887) Dave™ válasza envagyok (#28885) üzenetére


Dave™
nagyúr

Minden openeleces kérdésre igen a válasz.

szerk: egyedül a távirányítót nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#28888) envagyok válasza Dave™ (#28887) üzenetére


envagyok
veterán

És hogy lehet az enigmás műholdvevőt gyorsabban elérni?
Androidról rögtön indul minden az androiddreammal.
Mi tart 3-4 órát?
Pc-n böngészővel is rögtön indul...
Torrentezésre mit ajánlotok openelechez?
Lehet Androidról, pc-ről is feltolni openelechez történt filet hogy elkezdje eltölteni?
Illetve másik pc-re lanon keresztül le lehet másolni a letöltött dolgokat?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#28889) Dave™ válasza envagyok (#28888) üzenetére


Dave™
nagyúr

Lövésem sincs, azt se tudom mi az az Engima, én csak az openeleces kérdéseidre válaszoltam, arra tudtam. Személy szerint az rtorrentet javaslom, de van transmission is. Előbbi tud rss forrásból is tölteni.

(#28890) envagyok


envagyok
veterán

Szerintetek melyik verziót telepítsem fel?
Az ionos régiek tűnik.
Az új véglegest, a régi driveres véglegest?
32 v 64 bitest?

A gép asrock ion 330.
Intel atom 330
Gb lan
Ion Vga
Bluetooth

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#28891) PuMbA válasza envagyok (#28886) üzenetére


PuMbA
titán

Kihasználja, de az NVIDIA kártyáin kívül nem teljesen, mivel az AMD Linux driver sehol sincs a Windowsoshoz képest. Nincs meg például MPEG-2 gyorsítás és váltottsorosság-mentesítés és egyes formátumoknál gond lehet :) Anno vettem NVIDIA kártyát csak a Linux miatt :)

[ Szerkesztve ]

(#28892) ttamas85


ttamas85
csendes tag

Üdv! Nem kimondottan HTPC, de épp egy hasonló kicsi gépet próbálok összerakni, és belefutottam egy problémába. Remélem, valaki tud segíteni. Előre is köszönöm!

Egy Asus H81T alaplapot szeretnék beszerelni egy Inter-tech Mini ITX -E-i5 házba.

A gép hátulja így néz ki:

- A 1-essel jelölt az alaplap tápcsatlakozója, ebbe viszont nem megy bele a házhoz kapott adapter.
- A 2-es a ház saját tápja, oda belemegy. Ez egy kábellel csatlakozik egy, a házban lévő panelhez. A panelen van egy 20 pines kimenet, amihez adtak egy ilyen kábelt:

- Az alaplap leírása szerint van egy tápbemenete (ATX power connector), ami "2-pin ATX19V1" típusú, és így néz ki:

Ilyen dugó viszont nincs a fenti kötegben, és rákeresve is a találatok többsége erre az alaplapra mutat.

A kérdésem, hogy hogyan lehet delejt adni az alaplapra ebben az összeállításban???

(#28893) Celtis válasza envagyok (#28885) üzenetére


Celtis
veterán

Az XBMC-hez milyen addon-t használtál?

A 3-4 óra nagyon sok. Nekem az Openelec-es HTPC-n van kb 8000 műholdas csatorna.. Azt beépített tunerrel kb. 10-15 másodperc alatt befrissíti. Ha az enigmás beltérimhez a PC-men windows alatt futó XBCM-vel kapcsolódom, akkor érezhetően lassabb a folyamat, de korántsem ennyivel.

Az openelec mindeféle távirányítóval működtethető, a DVB kártyáéval is. A DVB kártyát egy backend SW kezeli (nálam tvheadend, szintén az openelec része), ehhez tudsz XBMC-vel kapcsolódni a helyi gépen illetve távoli gépekkel is.
Azt tudnod kell, hogy amilyen fejlett az XBMC-ben a filmek kezelése (borítók, anyámkínja, stb.) annyira nyögvenyelős az élőtv felület. Továbbá a tvheadend csatorna konfigurálástól is Spártában fogod érezni magad.
De megoldható, működik.

Viszont ha jól tudom forgatót nem kezel a tvheadend csak mindenféle diseqc switch konfigokat. De azóta lehet, hogy ezt már megoldották. Nekem nem volt rá szükségem, fixek a fejek.

(#28894) Celtis válasza ttamas85 (#28892) üzenetére


Celtis
veterán

A ház és az alaplap tápja nem kompatibilis. Még szerencs, hogy nem is stimmelt a csatlakozó.
Kell venned egy notebook tápot az alaplaphoz.
A házban lévő paneltápot és a házhoz kapott kockatápot pedig add el. Nincs rá szükséged.
Így még pluszban is fogsz kijönni.

(#28895) ttamas85 válasza Celtis (#28894) üzenetére


ttamas85
csendes tag

Köszi a választ! Gondolom Asus alaplaphoz Asus notebook táp kell? Azt hol tudom megnézni, hogy pontosan milyen (hány voltos, wattos)? A manualban nem látom leírva.
Kockatáp alatt mit értesz? A házhoz is külső, notebook-töltő szerű adapter volt.

(#28896) envagyok válasza Celtis (#28893) üzenetére


envagyok
veterán

Vu+

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#28897) Celtis válasza ttamas85 (#28895) üzenetére


Celtis
veterán

Utána kell nézni a leírásban, de szerintem 19V-os tápkocka kell és lvalamivel magasabb teljesítményű, mint a max fogyasztás lesz. Vehetsz ugyanakkora teljesítményűt, mint amit a házhoz adtak. Gondolom azt kiszámoltad, hogy elég lenne.

Nem kell Asus, bármi jó. És igen, ugyanúgy fog kinézni, mint a házhoz adott táp, csak a feszültsége lesz más.

(#28898) ttamas85 válasza Celtis (#28897) üzenetére


ttamas85
csendes tag

OK, akkor majd még átrágom a leírást, hátha benne van csak elsiklottam felette. Lehet az lesz a legegyszerűbb, ha beviszem a gépet, amikor megyek venni, és belepróbáltatom a tápot, hogy biztosan jó-e a dugasz.

(#28899) Celtis válasza envagyok (#28896) üzenetére


Celtis
veterán

Kipróbáltam. A csatornalista betöltés a win7+XBMC-n E2-es beltériről a PVR adatbázis teljes törlése után 400 csatornával kb. 1 másodperc.Az EPG betöltés már eltart 1-2 percig, de ettől függetlenül a TV adás nézhető.
Igen Vu+/Enigma addon kell. Lehet, hogy a beállításokkal kell játszanod.

(#28900) istvan170


istvan170
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Nem jártam még itt, eddig mindent megoldottam magamnak, de most segítségre szorulok.
XBMC-t használok a kezdetektől. Sose volt vele gondom.
Fél éve egy HP laptopon megy problémamentesen. Intel I5, 4GB, Intel vga, SSD. Egyik napról a másikra (valami telepítés vághatott be neki) széttöredezett a kép lejátszáskor. Azóta folyamatosan csinálja.
Újratettem az XBMC-t, semmi. Mindent töröltem. Megpróbáltam a régebbi verziókat, semmi. DIVX, MP4, 720p, minden töredezik. Érthetetlen, nem erőforrás probléma. Kipróbáltam más lejátszókat. VLC-vel nincs gond, MPC-HC viszont szintén rossz. SSD-ről, NAS-ról is csinálja. Ötlet, hozzászólás, javaslat? Bármi, órákat görnyedtem már fölötte. Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.